פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
האם מקורה של אהבת החינם הוא מהר סיני או מאירופה?
גלעד זליבנסקי (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 7:00)


האם מקורה של אהבת החינם הוא מהר סיני או מאירופה?

גלעד זליבנסקייש מעט מילים במילון שאהובות על בני אדם ובמיוחד על יהודים ונוצרים בעידן החדש כמו המילה ''אהבה''. מילים שאהובות כמעט על כל העולם המתורבת זוכות בהתאם בזכויות יתר, עד שלמעשה בני כל העמים מתייחסים אליהן כמו לשמות של אלים. כמעט כל בן אנוש בגלובוס מאמין שאהבה היא ביסודה טובה וטהורה ואלוהית ומושלמת, וכל מה או מי שמנוגד לה שפל ומושחת מיסודו.

אבל עדיין, העובדה ששימוש במילה וציות להכתבה של המילה המוסכמת, כאילו שיש אמת או מציאות בכמה צלילים או קוים שעוברים דרך אוזניים ועיניים ללא ביקורת, אינה אומרת שיש קושי להעמיד את כל המילים היפות באור הטבעי של האמת ההיסטורית.

בתור התחלה, השאלה הראשונה היא מתי וכיצד הפכנו לאוהבי חינם?

אם נניח שהתורה כפי שהיא נכתבה בעת העתיקה משקפת את הטבע המוסרי של היהדות הקדומה ואת היחס הערכי שלה לאהבה, לא ברור אם ניתן יהיה למצוא בה אפילו סיפור אחד שיכול לשמש כמופת לאהבת חינם של תשעה באב. לא רק שגיבורי של התנ''ך והאל בעצמו לא מעבירים לדורות הבאים את המסר העל זמני הזה, אלא שנראה בעליל, שגם אם הם היו רוצים ללמד את בניהם מהי אהבת חינם, הם לא היו יכולים, כי כל הסימנים האפשריים מצביעים על כך שלא היה מושג למחברי הספר הזה לדורותיהם שיכולה להיות אהבה כזאת. אסור לשכוח שבמונחים היסטוריים הטקסטים המקראיים חוברו בערך בין ימי הבית הראשון עד אמצע ימי בית המקדש השני. ושבאופן בלתי נמנע, העולם העתיק שהתנ''ך הוא חלק בלתי נפרד ממנו, תמיד היה ויהיה מנוגד מיסודו לרעיונות נאורים של ערב תשעה באב של שנת אלפיים ועשר לפי הספירה הנוצרית. באופן דומה המושג ''אלטרואיזם'' (''אהבת האחר'' בלטינית) נמצא בשימוש רק מהמאה ה-‏19, כשבעולם הרומי-יווני לא רק שהוא לא היה מקובל, אלא שאנשי התקופה פשוט לא האמינו שאדם יכול לאהוב מישהו אחר יותר מאשר את עצמו, או שאהבתו לאחר אינה רק חצי אמת או סוג של אהבה עצמית באמצעות האחר. ואין צורך להרחיב כאן לגבי גורל של עבדים, נשים, מיסים, מלחמות, ונורמות אחרות שהיו מקובלות אז בכל חופי הים התיכון. זה נכון שהיהדות התבדלה משכנותיה ויצרה חוקים שהתעלו מעל אמות המוסר הקדמוניות בתחומים מסויימים. אבל עדיין, היא היתה בבירור בשר מבשרו של העולם העתיק וקרובת משפחה של העמים העתיקים. אין קושי להבחין למשל בדוגמאות אופייניות של עונש מוות (או עונש מוות קולקטיבי), המתת שבויים, המתת זקנים, נשים וילדים, נקמה לאורך דורות בשבטים ועמים שלמים, סחר בבני אדם, הקרבת בן או בת לאל ועוד דוגמאות שלא משאירות הרבה מקום באותו עולם לאהבת חינם.

אז מתי נולדה אהבת החינם? אפשר למצוא אותה בצורה הגולמית והמקורית ביותר בנצרות הקדומה, שבה ישו מתואר כאוהב החינם המוחלט. אבל בהקשר של היהדות, הורדוס והרומאים ולא התלמידים של הגלילי הצלוב היו אלה ששידלו אותה לזה באירוניה מופלאה. הורדוס מנע בתקופתו מהיהודים ביהודה כל עיסוק ביהדות שמשלב ולו ברמז בין הדת הבדלנית לתסיסה מדינית. בכך הוא היה גורם מרכזי שהכתיב על דרך השלילה מסורת חדשה של יהדות ''ידידותית'' שלא יכולה לפגוע בזבוב. ספרים בנושאים משיחיים או מדיניים לא הופיעו עוד, ובמקומם חכמי הדת שלא הומתו שקדו על שפע בלתי מזיק של פלפולים ומצוות מעשיות. התרבו המחלוקות לשם שמיים שלא צולבות ולא שורפות, חונקות או חותכות. ובמשפט מסכם – שמירה על יחסים אסטרטגיים מאוזנים של שלום ואחווה בין השליט הרומי ליהודים. על הרקע הזה נכתבו מילות האהבה המפורסמות של הלל הזקן ושל אנשי שם אחרים ששימשו מעין הקדמה לדורות רבים של צדיקים ומנהיגי גלותיים שחיו בהמשך בצל של הצלב או הסהר במקום הנשר של רומא.

זה נכון שהיו בעבר מפלגות יהודיות שהעדיפו לרצות שליטים זרים מסיבות פוליטיות, אבל בימיו של הורדוס נוסף החידוש של העיסוק הדתי הא-פוליטי ובכך הוא בישר את ראשיתה של הגלות של היהדות עצמה מהמישור הפוליטי של ההיסטוריה. המרד הגדול הציג מגמה של תגובת נגד שנכשלה. ובעקבותיו השתלטה על המשך ההיסטוריה המגמה הכנועה והדיפלומטית שנציגיה הורשו להמשיך להנהיג את היישוב ואת מרכזי היהדות לאחר חורבן הבית השני. מאות ואלפי שנים מאוחר יותר, יצא שהלך הרוח הגלותי של רדיפת השלום והאהבה הזדווג מבחינה פילוסופית עם רעיונות דומים של הנצרות ושל פילוסופיות מערביות ליברליות. כך שבפועל מופעל עלינו לחץ לאהבת חינם משני מקורות: מצד אחד מהכיוון של המסורת הגלותית, ומצד שני, מהכיוון של העולם המערבי הגדול שהוא בעצם נוצרי, צבוע ומוכתם בזוועות המחרידות ביותר שהיו ועדיין רודה בכל קצוות תבל באותה בריונות מעודנת וצדקנית.

הבעיה ההיסטורית של אהבת החינם שלנו כצאצאים של היהודים העתיקים, היא שלא קיבלנו אותה מתוך התורה שלנו, בתור אנשים חופשיים וישרים, אלא למעשה מתוך אונס וכתוצאה מהתעללות ממושכת שלא משאירה לקורבן ברירה חוץ מלהגיד שהוא עדיין אוהב את חברו ואת האוייב שלו ואת אלוהים ואת כל העולם. אהבת חינם כזאת סותרת את הצדק כי היא מראש אינה שופטת את האדם על פי הערך המוסרי שלו, אלא מכריזה על מעין שמיטת חובות מוסרית, שהיא זהה לפשיטת רגל של המצפון. יישום של הרעיון הזה מתאים לחלשים שפשוט אין להם מספיק כוח פיזי או רוחני כדי לשפוט את בני האדם בצורה הוגנת. או שלחליפין, מדובר בתחבולה שבה הנוכל מעמיד פנים שהוא לא שופט אחרים ולא נוטר להם טינה, רק כדי שיוכל להחליש אותם ולרכך את הצורה שבה הם רואים אותו. הצורה הראשונה מתאימה ליהודי בגלות והצורה השנייה מתאימה לשליט או לנציג של תרבות שלטת שמתקשטת בעליונות מוסרית. נותר רק לציין שאהבת חינם לא מקובלת בשום פילוסופיה מערבית או חברה היסטורית, למרות החשיבות שלה בכל הכנסיות הנוצריות. אהבת חינם נתפסת המצווה, אבל נראה שבמציאות היא פועל יוצא של חוסר ברירה או של אנוכיות, או אולי של חסכנות. כאשר דווקא שיפוט שפתוח לאהבה או לשנאה הוא המידה הטובה האמיתית שמבוססת על חופש הבחירה שהאל העניק לאדם הראשון.

המחבר הוא בעל תואר M. Phil (מאסטר בפילוסופיה) ועוסק ביעוץ פילוסופי.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


לתת מקום לרגשות
חזי, הרצליה (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 12:11) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לשמאלנים(בד'כ אשכנזים) אין רגשות.אין להם לא אהבה ולא שנאה.יתרה מזה.

הם מגנים כל פרץ רגשות.מבחינתם זה ברברי,פרימיטיבי,מזרחי,אוהדי בית'ר וכו'.

לכן כדי שתהיה אהבה.צריך קודם כל להרגיש.לבטא רגשות.לא רק שכל,גם לב.

לשנוא את הערבים,כי הערבים הם אויב.לאהוב יהודים כי הם אחיך.שמאלני לא מבין את זה.

האם ראיתם פעם שמאלני בוכה? מתרגז ?
-יוסי שריד,אלוני,ביילין,אבנרי,נעם שליט??

כששמאלני כועס,הוא יוצא לצעדה או קונצרט.
_new_ הוספת תגובהלתת מקום לשכל
עמיש (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 16:48)
בתשובה לחזי, הרצליה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לימנונים (בד''כ פרענקים) אין שכל. אין להם לא הגיון ולא השכלה. יתרה מזה הם מגנים כל פרץ של שכל. מבחינתם זה מתנשא, אשכנזי, אוהדי הפועל, ליברלי וכו'.
לכן, על מנת שיהיה קצת הגיון צריך קודם כל יכולת לחשוב, לבטא מחשבה ורעיון, לא רק היסטריה, גם מוח.
להשלים עם הערבים כי זה כדאי, לרסן את היהודים הפשיסטיים, ימנון לא מבין את זה.
ראיתם פעם ימנון חושב? מסיק מסקנות?
כהנא, בן ארי, לוינגר?
כשלימנון יש רעיון הוא משתמש בנבוט או באקדח
_new_ הוספת תגובהלתת מקום לשכל
חוק שימור האלרגיה (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 23:35)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז מה אתה רוצה שנאמר עכשיו?
שעמיש סוף סוף השליח לעלות לרמתו של חזי?
ימות משיח.
_new_ הוספת תגובהזו הייתה בקורת בונה
חזי, הרצליה (יום חמישי, 22/07/2010 שעה 13:09)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדברים שלי על דיכוי הרגשות של השמאלנים.
היו בקורת בונה.

אין לי כוונה/רצון להעליב.
_new_ הוספת תגובההלל , ישו , קאנט .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 17:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה היא אהבה ? ומה היא אהבת חינם ?
האם הכוונה לרגש בלבד ? או שלמעשה מדובר בהנחיה כיצד לנהוג ?
הלל הזקן ענה ''דעלך סני לרעך לא תעביד'' ואילו שמאי דחף את הדורש באמה שבידו .
מה שאנו רואים כאן הוא הנחייה כיצד לנהוג .
ישו מנצרת אמר להגיש את הלחי השניה למי שסוטר על הפנים .
שוב אנו רואים הנחייה כיצד לנהוג .
קאנט בצו הקטגורי אומר ''עשה מעשיך רק על פי אותו הכלל המעשי אשר, בקבלך אותו, תוכל לרצות גם כן כי יהיה לחוק כללי''
כלומר גם פה יש לנו הנחיה כיצד לנהוג .

בפילוסופיה הנחיה כזו נקראת ''אתיקה'' כלומר כיצד ראוי לנהוג .
אבל למעשה הנחיה מסוג היא אסטרטגיה .

מה שאני מאבחן בכללי אתיקה הוא שהם אבסולוטיים וטוטאליים , שהם הזויים מאיזו מחשבה ושהם לא נבחנו בצורה ענינית .

על פי ההשקפה של הברירה הטבעית , תכונות של יצור חי המתאימות לתנאים בהם הוא חי מסייעות להשרדותו במידה מספקת להעמדת צאצאים שהם העתקו או מחצית העתקו (הטרוגני או זוויגי) . אבל מי שחסר תכונה או תכונות מתאימות הוא או צאצאיו יכחדו .

ולכן
השאלה האמיתית היא האם אסטראטגית ''אהבת חינם'' היא כזו שמסייעת להישרדות הגנטית או מכחידה אותה ?
_new_ הוספת תגובההלל , ישו , קאנט .
גלעד זליבנסקי (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 21:20)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התשובה לשאלה ''למי זה מועיל'', גם במובן הגנטי, היא תלויה למעשה באיזה מין מקרה מדובר.
במקרה שהבאתי, כלומר של היהודים תחת שלטון הורדוס או בגלות, זאת ''אסטרטגיה'' שנובעת מחוסר ברירה או ברירת מחדל. כשכנראה אין יכולת פיזית לשנות את האסטרטגיה. ועובדה שבית המקדש השני נחרב. מצד שני, אם אנחנו מסתכלים על הנוכלים למיניהם שמנצלים את אהבת החינם בלי אפילו ליישם אותה כלפי חוץ, אין ספק שהמושג והיישום הצבוע שלו מועילים לאותה קבוצה. אפשר אפילו להרחיב את זה, ולשער שכל ההשתלטות של הנצרות על האימפריה הרומית מבוססת על העיקרון הזה. כשיותר מאוחר גם האדונים הנוצרים המשיכו לנצל את ''אהבת החינם'' בחוסר נאמנות כלפי המופת של ישו. אפשר למצוא הסברים מעמיקים על הנושא הזה בפילוסופיה של ניטשה.
_new_ הוספת תגובההלל , ישו , קאנט .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 5:33)
בתשובה לגלעד זליבנסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא בטוח שכל שהוא כביצה - ביצה טובה ממנו .
אבל בטוח שכל שהוא כביצה - אינו ביצה .
והכוונה היא שאין אהבת חינם והתחזות לאהבת חינם זהים .
הצביעות המתחזה לאהבת חינם והנוכלות אינם אהבת חינם !

שאלות נפרדות הן התועלת והנזק באהבת חינם מול אהבת חינם מדומה והתועלת והנזק שבזו .

אבל

מנקודת המבט של הקיום הגנטי הרי שכל תכונה בין אם היא אהבת חינם או זיוף שלה יש בה עזרה בתנאים מסויימים ונזק בתנאים אחרים .
_new_ הוספת תגובהמי שאוהב כסף אהבת חינם - שורד
מיכאל שרון (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 21:20)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם כסף שאתה כבר לא צריך, ולכן זו אהבת חינם. כשיש לך הרבה כסף, אוהבים אותך בכל מקום, לרב אהבת חינם. אומרים עליך שאתה איש מקסים. מי שיש לו כסף במידה בינונית, נהיה עארס ורשע. עניים לפחות לא מאנייקים, וגם עשירים לא מאנייקים. אלה ואלה מביאים תועלת, והם יצרניים בעקרון. אסור לחזק מאנייקים, אבל הם מנסים להשתלט על צמתות מפתח בשביל שיהיו תלויים בהם.

אהבת החינם האידאית נולדה בשביל לסמם את המאנייקים, וגם לבודד אותם מכיוון שאינם מסוגלים כלל לאהבה או ליצירה. מה שנראה אצלם כאהבה לפעמים, זה הדחף המאנייקי, השואף לטמון מלכודות, הם כאילו מראים שהם מסמפטים מישהו בעבור כישוריו או כל דבר אחר, בשביל להשלות אותו ולמצוץ את דמו ולהפילו בפח. המאנייק אינו מסוגל לאהבה, אבל גם אינו יכול להראות שהוא סתם אוהב, אלא הוא מחמיא לקורבנו.

לכן, המאנייק אינו מסוגל להראות אהבת חינם. אפילו לא להתחזות לאוהב חינם. האבולוציה האנושית שואפת להכחיד את המאנייקים שהם פרזיטים וקרציות בכל תחום, ולכן נוצר קריטריון אהבת החינם, בשביל לחשוף את השיילוקיות שבהם. שייקספיר עלה כאן על עניין גדול, וכך גם ישוע.
_new_ הוספת תגובהמי שאוהב כסף אהבת חינם - שורד
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 5:57)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שאוהב כסף זה לא אהבת חינם כי אם אהבת כסף. בדרך כלל העניין אוהבים כסף כי יש להם מעט ממנו. למי שיש הרבה לא מחזיק את הכסף אצל עצמו בגלל אהבה, אלא בגלל שנאת האחר ולכן הוא לא רוצה שכספו יזלוג אליו.

לעומת זאת, יש הרבה כמרים בעיקר הכנסייה הקתולית שאוהבים זהב וילדים קטנים חינם. האם גם זו 'אהבת חינם' בשבילך?
_new_ הוספת תגובההיום זכיה בלוטו זה מה שמביא אהבה.
מיכאל שרון (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 21:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמאסטר בפילפולסופיה?
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 0:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שהרגיז אותי על ההתחלה היתה ההנחה שלך שכולם הפכו פתאום לאוהבי חינם. זה חיסל את הסיכוי שלך שנעריך את מה שאתה רוצה לטעון אחר כך.

אחר כך קראתי שבנצרות הקדומה מתואר ישו כאוהב חינם. אז מה? הרי ישו מעולם לא היה נוצרי, אלא היה יהודי מאמין, נולד, חי ומת כיהודי. איך ראו אותו הנוצרים דור או דורותיים אחריו זו כבר האינטרפרטציה שלהם. אבל אם היה באמת 'אוהב חינם' אז הוא היה כזה כיהודי ובמסגרת היהדות.

הורדוס מנע בתקופתו מהיהודים ביהודה כל עיסוק ביהדות?
הורדוס שיפץ ובנה את הית המקדש, אבל גם היה מלך עריץ שהוציא להורג אלפים מנתיניו, שנחשדו על-ידו בחתרנות ובגידה ובקשירת קשר. אבל איזה מלך לא עשה את זה מול אופוזיציה פנימית?
מעניין שיהודי הארץ פחדו ממנו ותיעבו אותו. יהודי התפוצות לעומת זאת העריצו אותו מאחר שהגן עליהם במאבקם לשיווין זכויות בערים הלניסטיות שבאימפריה הרומית.

''אהבת חינם'' היא מצווה ביהדות שבאה לידי ביטוי באחת מעשר המצוות ''ואהבת לרעך כמוך'', ו''שנאת חינם'' היא איסור מהתנ''ך. אין לזה כל קשר לגלות בהכרח.
_new_ הוספת תגובההערות
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 5:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לאחרונה מתחזקת כאן מגמה כהניסטית, להשתית את הקיום היהודי הישראלי על עקרונות אלימים הוטנטוטיים הנפוצים באפריקה. זאת תוך דחיית עיקר היהדות, כפי שעושה מחבר המאמר.

לגופו של עניין, במקור, הברית החדשה, אומר ישוע בדרשת ההר: גם המוכסים (השפלים במיוחד) אוהבים את אלה שעוזרים להם, כשיש להם סיבה טובה לאהוב. אין כאן כל סגולה. זאת נקודת המפתח - הסגולה.

יש להבין: עם ישראל במקורו מתואר כעם חסר כל סגולה, עם גרוע, סורר ומורה, כפי שאומר משה ואומרים הנביאים. למה אלוהים בוחר בעם חסר כל סגולה ובעייתי? את התשובה נותנים הנביאים, ונותן עוד משה בפרשת האזינו: בשביל להמחיש את גדולת האל בהיסטוריה. האל מראה כי הוא עושה ישועות דווקא לעם ניקלה למדי, להוכחת עוצם ידו, ולשכנע את העמים בגדולת האל. ''לא עוצמת ידכם היא שחוללה כל זאת''. האל מראה את עוצמתו בעזרת אנשים בודדים יחידי סגולה - אברהם, משה, הנביאים. משה והנביאים מתוארים כעומדים מול עם סורר ומורה הפורע בהם.

בשלב הנוצרי, לאחר שהודגמה עצמת האל, בוחר האל באהבתו לבני האדם, לחנכם לסגולות יחודיות, הנעזרות בחסד האלוהי. זו הי הנצרות - מתן סגולות מיוחדות לבני האדם כולם, תוך העזרות בחסד האלוהי וברוח הקודש שהיא האלוהות עצמה, אחת משלושת הפנים של האלוהות. מאז, ב-‏2000 שנה, העולם הנוצרי, כלומר המערב, התפתח במשך 2000 שנה, כפי שהאנושות לא התפתחה בכל רבבות השנים קודם לכן מאז הופעת ההומו הומו סאפיינס. היהודים שחיו במערב, התפתחו אף הם. אלה שהעדיפו לחיות כאן, יצרו מדינה נחשלת, פרועה, מפגרת במדעים, בעלת שיעור האלימות הגבוה ביותר בעולם בקרב בני נוער, מושחתת ועצימת פשיעה כלכלית, מדינה לא יצרנית וחסרת המצאתיות טכנולוגית. מעטים יודעים שהמזל''ט חרון, פאר התעשיות הביטחוניות - רוב חלקיו מיוצרים בגרמנייה ובארה''ב. כיפת הברזל היא פיל לבן, כשכל רקטה עולה מאה אלף דולר, ואין היא כלל אפקטיבית בירוט מאות אלפי הקסאמים והקטיושות, שמחירם דולרים ספורים.

''אין להשלות את תושבי שדרות''
יש להבין כי עצם הקיום במעורטל מסגולה כלשהי זה עניין חסר שחר. לפי דרווין, לכל יצור חי יש סגולה ביולוגית בכוחו הוא שורד. סגולתו של ההומו סאפיינס הוא יכולת היצרנות וההמצאתיות, כפי שעוד התנ''ך מציין: מעשהו הראשון של האל הוא יצירת העולם, ועל האדם נאמר, ויחסרהו מעט מאלוהים.

רק בישראל יש מצב אידאי בו הקיום המעורטל מסגולה הוא שחשוב, ובשמו מותר לעשות עוולות ושרירות. אך אין דבר כזה, ישות חסרת אטריבוטים מאפיינים.

קיום חסר סגולה - ברירת המחדל שלו היא סאוב רוחני, גזל ופראות. לא לחינם יוצרים כמוני מושתקים כאן ברוב שרירות, שכן הסאוב הוא בעל יומרה מיסיונרית להדגים שכל מי שמנוגד לסאוב, יקשו את חייו. זה למעשה עקרון היסוד של השחיתות והפשיעה הכלכלית. המושחתים מטיפים ומשדרים מסר ''מיסיונרי'' לפיו רק המושחת והנבל יכול להנות מחיים של נחת וביטחה ועוד להנות מהילה של ''איש חזק וצודק וחברה'מן'', בבחינת ''זו דרכו של עולם'' (הפושע הכלכלי נוקט בגישה ''גלובלית'' בהטיפו לך, ש''כולם מושחתים'', כזהו העולם, ומי שלא, חייו אינם חיים).

במאמר מוסגר, ומכיוון שחיי כמו חיי אנשים לא מעטים כאן מדגימים את המאבק הניטש בין החזירות והסאוב ובין המעלה היצרנית האנושית, ''נחשדתי'' במקום עבודתי כחושף שחיתויות ומוסר מידע למשטרה, לאחר חקירה משטרתית שם בשנת 1985 על אי סדרים כספיים, ו''טופלתי'' בהתאם תקופה ארוכה ויש לכך השלכות אולי עד היום.

דומה שדברים שרירותיים שעלי לסבול כרגע ושסבלתי בעבר, יותר מאשר מכוונים כלפי אישית מיועדים להרתיע אחרים מלהיות הגונים נוכח מערכות מושחתות, ולשדר מסר ''מיסיונרי'' לפיו רק המושחת והנבל יכול להנות מחיים של נחת וביטחה ועוד להנות מהילה של ''איש חזק וצודק וחברה'מן'', בבחינת ''זו דרכו של עולם'' (הפושע הכלכלי נוקט בגישה ''גלובלית'' בהטיפו לך, ש''כולם מושחתים'', כזהו העולם, ומי שלא, חייו אינם חיים). גם קנייני הרוחני נוכס באופן נירחב ונימסר לקרובים לצלחת (נחשבתי כחוקר מבריק), וקידומי סורבל, תוך התעמרות וביזוי. לא לחינם קיבלתי 3 התקפי לב, ואני סובל בנוסף משורה של חוליים וליקויים.
_new_ הוספת תגובההציטוט במקור
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 7:25)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגופו של עניין, במקור, הברית החדשה, אומר ישוע בדרשת ההר: ''הן אם תאהבו את אוהביכם, מה שכרכם? הלא גם המוכסים (השפלים במיוחד) עושים זאת. ואם תשאלו בשלום אחיכם בלבד, מה המיוחד שאתם עושים? הלא גם הגויים עושים זאת''. דהיינו, לפי ישוע, אין כאן כל סגולה. הוא מוסיף כאן, ''לכן היו שלמים, כמו שאביכם בשמים שלם הוא''.
_new_ הוספת תגובה[•] אכן לא לחינם אתה אדם מותקף לב ושאר חולאיים וליקויים, כדבריך
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 7:45)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל, האם אתה מתפלא מדוע?
כיצד אתה יכול לסחוב את תסכוליך ושנאותיך בליבך כל כך הרבה זמן בלי להתפוצץ מבפנים. הרי זה היה חייב לצאת ולפגוע בך. השנאה היא הרעל מספר אחד באנושות והייתי מציע לך להתרפא ממנה.

אני רוצה להזכיר לך מיכאל שרון שאם יש עם סגולה אז זה רק העם היהודי. העובדה שכ-‏70% מהעולם היום מאמינים בדרכם שלהם בעקרון הזה רק מעיד על כך. הנוצרים שדדו את עקרונות אמונתם מהיהדות וניסו לתקוע לה סכין בגב. המוסלמים גנבו, וממשיכים מאז להתאבד. כלומר, מי שחסר סגולה אלה אותם הגנבים שמסלפים את האמת כך שתתאים להם.
שנאה ואנטישמיות הרסו ופוררו את הנצרות. הנצרות מרגע שנקרעה מעם ישראל הפכה לפאגנית, שונאת, רקובה ומדכאת. אירופה היתה שקועה בפיגור 1200 שנה מאז זמנו של של הנעבעך ישו שלא ידע שהוא אלוהים. מי שהעיר את אירופה והביאה מאות שנים קדימה היו האליטות האינטלקטואליות המוסלמית והיהודית, כשהיהודים שימשו מראי דרך ומתווכים בין קידמת האסלאם לנחיתות הנצרות. אבל נפש נוצרי גאוותנית לא מודה בכך ובקינאתה מאשימה את גואלה - היהודים.הנצרות היא תרבות של אי מחוייבות, שקר בשם אלוהים יהודי קטן שעבר הסבה להיות המושיע של הנוצרי ובכך ביטל את האחריות האישית של הנוצרי להיותו אדם.
העם היהודי תמיד הצמיח גאונים ופורצי דרך בכל הזמנית, באופן פרופורציונלי הרבה יותר מאשר כל עם אחר, ובודאי מהעמים הנוצריים. הפשע והשחיתות בישראל הרבה יותר מצומצמים מאשר בכל ארץ נוצרית מפותחת, כולל פשעי נוער שמשום מה נופחו ע''י עמותות אינטרסנטיות, הניסיון להיות פופוליסטי ולהאשים שוב יהודים בשטויות הוא מעשה של אחד שמבין שרק עם השקר הוא יכול להאיר את דרכו.

שלא כמו ששיקר מיכאל שרון הרי שרבים יודעין שהמזל''ט ''הרון'' (ולא חרון), הוא אכן פאר התעשיות הביטחוניות מיוצר בישראל אבל גם בעקבות הסכמים עם מדינות מערביות כמו ארה''ב הוא מיוצר בחברות תאגיד ישראל-אמריקאי גם באמריקה, ולא כפי ששרון משקר כאילו מישהו אחר מייצר לישראל ועושה לה טובה. הדולרים זורמים לארץ, מיכאל שרון. ''כיפת הברזל'' שהיא פיל לבן של שרון, , עוצרת ביעילות את הזיקפה החמאסית ששרון כידוע מקפיד ללטף אותה, ולכן הוא כועס. המערכת מספיק חכמה כדי לחשב את נקודת הפגיעה העתידית של כל קסאם ולהיות משוגרת רק לרקטה המאיימת ולהשמידה. זוהי חוכמה יהודית שחוסכת כסף. אבל כנראה חיסכון בכסף זו לא תכונה נוצרית, ולכן שרון כועס על היהודים. או לחילופין, שרון מתרגז על שהמדינה מוכנה לשלם מאה אלף דולר שלמים רק כדי להציל יהודי אחד בשדרות. בשבילו זה ממש בזבוז. תמיד ידעתי שנוצרים הם גדולי הקמצנים!

* מזל''ט / כתב''ם – ישראל היתה המדינה הראשונה שפיתחה והכניסה לשימוש מבצעי את המזל''ט (להבדיל מהמל''ט שהוא מטוס גדול ומגושם) בשנות ה-‏70. לקח לעולם עוד כ-‏20 שנה להבין את המשמעות החשובה להפעלת מזל''טים בשדה הקרב. כיום ישראל היא המדינה המובילה בעולם והיצרנית מספר אחד של המזל''טים בעולם. אמריקה, בריטניה, צרפת, קנדה, גרמניה, אוסטרליה, הודו, רוסיה וסין הן בין הצרכניות של המזל''ט הישראל או הטכנולוגיה הישראלית. אלביט, אירונאוטיקס, רפאל והתעשייה האווירית מייצאות עשרות – מאות מזל''טים מדי שנה כולל לארה''ב. מזל''טים מתוצרת ישראל מסייעים בימים אלה לצבא רה''ב בפקיסטן-אפגניסטן, עיראק, תימן, סומאליה, משפרים את רדיפת הטרור שם ומצילים חיי חיילים אמריקאים רבים.
* ההוצאה על מו''פ אזרחי בישראל בשנים האחרונות מגיעה ל-‏4.8% - 5% מהתוצר, מקום ראשון בעולם. וזה מביא הצלחות בפיתוחים ובחידושים מדעיים וטכנולוגיים. הצמיחה בישראל בשנים האחרונות היא המהירה ביותר במדינות המפותחות, וכעת מתברר כי המשק הישראלי הוא גם המתקדם והטכנולוגי ביותר בעולם. ישראל מובילה גם בתפוקת ענפי ההיי-טק במשק-‏12.9% מתוצר המגזר העסקי בישראל, לעומת 8.7% בארצות הברית, 8.4% באנגליה , 7.4% במדינות המפותחות (OECD), כ-‏5.8% ביפן ו-‏4.1% באוסטרליה.
וזה רק המעט. אני חושב שזה ירגיע את מיכאל שרון לכמה דקות, עד שיטפל לתירוץ פסיכוטי אחר....
_new_ הוספת תגובההנצרות יוצאת מתוך ביקורת היהדות, ונוגדת אותה
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:08)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן היהדות הרבנית שוללת את ישוע, מגדפת אותו, וקודמתה - הפרושים תפלו עליו עלילת שווא, לפיה הוא מורד בקיסר ומתיימר להיות מלך במקומו, וגרמו לצליבתו, תוך דרישות עיקשות של המוני היהודים לצלוב אותו, אף שהנציב הרומי אמר לאחר שחקר אותו שאינו מוצא בישוע כל אשם. הנביא הגדול מוחמד קידם דת יחודית, לאחר שניטבל על ידי כהן דת נוצרי שהושפע מאד ממנו, דת המטיפה לצדק חברתי, בין היתר.

לפחות אל תוציא דברים מהשרוול.
_new_ הוספת תגובההנצרות יוצאת מתוך ביקורת היהדות, ונוגדת אותה
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:40)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בנצרות אין ביקורת עצמית, הביקורת קיימת דווקא בתוך היהדות. רק יהודים יכלו להתווכח ולריב עם אלוהים. הנצרות מקבלת את אלוהים אפילו בתור פסלון ברונזה או שנהב.

היהדות הרבנית לא ביטלה את ישו, כי ישו היה חלק ממנה. אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש בין ישו ליתר הרבנים, למרות שויכוחים עצמם ביהדות אין משמעותם ריב אלא דיונים כדרך שבני אנוש דנים ומתווכחים. עולם המשפט והאקדמיה אימצו רבים מכללי הויכוח של רבני התלמוד היהודים.

להזכירך שישו, אם אכן היה קיים (וסביר שהיתה דמו כזאת גם אם די שולית מבחינת היהודים), מעולם לא ידע שהוא נוצרי. הוא היה יהודי מאמין ואוהב ישראל. אתה כנוצרי בוגד בזיכרו.

ישו נצלב ע''י הרומאים וזו היתה שיטת ההוצאה להורג של הפגאנים האלה. הצליבה אינה מוכרת בשיטת הוצאה להורג ביהדות, בזמנים שעוד ההוצאה להורג היתה מנהג (למרות שהיהודים נמנעו בכל כוחם להוציאו לפועל - נדרש תמיד סנהדרין שלם לאשר הוצאה אחת להורג). ומאחר שסנהדרין לא התכנס, בניגוד לשקר הנוצרי, הרי שליהודים לא היה חלק בצליבת ישו. אבל אלך איתך עוד יותר רחוק - ונניח שהיהודים לחצו על הרומאים לצלוב את ישו, אז מה? הוא היה יהודי משלהם כלל היהודים וזכותם היתה לעשות זאת.
זה כמו שתטען היום שלישראל אין זכות לשפות את ואנונו מרגע שהתנצר.

הנצרות, שניתקה עצמה מהיהדות בתהליך די מורכב ומגוון במאה הראשונה לספירה, דיכאה ויכוח כי חששה מגילוי השקר שלה ורצתה לשלוט על נתיניה בדם ובחרב. הנצרות חששה שהפגאן המצוי במזרח התיכון ובאירופה יעדיף את חוכמת היהדות על עבדות הנצרות.

מוחמד דווקא הושפע באמונתו מן היהודים וישנה סברה שיהודים עזרו לו בהגדרת מצוות האסלאם, ואם תשים לב כל 7 מצוות נוח נכללות באסלאם. כל המוטיבים והמנהגים האסלאמיים גזורים מהיהדות ולא מהנצרות. יש לציין כאן שמאחר שהנצרות והאסלאם אינן דתות אמת הן מנסות לכפות עצמן בכוח על ''בלתי מאמינים'' עד כדי השמדת אלא שמסרבים להמיר דתם. הן גם דתות שפיתחו מנהגים של ''התאבדות על קידוש ישו/אללה'', כמוטציה חולנית של ''למות על קידוש השם'' היהודי. לכן, היום המתאבדים רובם ככולם יוצאים מתרבות האסלאם, ולמזלינו רובם פועלים נגד מוסלמים אחרים.
בקיצור, גם הנצרות וגם האסלאם היו נאשמים היום בגניבת רעיון פטנט היהדות ובשימוש בלתי חוקי בו.
_new_ הוספת תגובהדי לשקרנות. אתה כותב: אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:48)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש בין ישו ליתר הרבנים, למרות שויכוחים עצמם ביהדות אין משמעותם ריב אלא דיונים כדרך שבני אנוש דנים ומתווכחים''.

אבל מה לעשות, 4 הבשורות בברית החדשה מלאות בויכוחים בין ישוע לרבנים. השליח פאולוס מתווכח רבות עם היהדות. ראה למשל ''איגרת אל הרומים''.

גם שאר דבריך - בדותות. דומה שאתה מוצר של מערכת החינוך הישראלית, המחנכת ל''מריחות'' בבחינות, להפגנת יכולת לדבר על משהו בלי ללמוד כלל עליו, דבר שהעם הפשוט כאן מכנה אותו ''לעבוד עם הפה''.
_new_ הוספת תגובהדי לבכיינות. יש נוצרים במבטלים את קיומו של ישו במציאות
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:59)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני דווקא נוטה להעריך שישו היה קיים באמת, והוא היה יהודי מסור לדתו ולעמו.

מבחינתי הבשורות של הברית החדשה אינן מהימנות משום שמקורן העברי נשרף, ע''י נוצרים כמובן, בשריפה הגדולה באלכסנדריה בתחילת המאה ה-‏3 לספירה. הגרסאות הטינית והיוונית תוקנו וניטרלו רבות את המסרים בשפת המקור. אבות הכנסיה הנוצרית הכניסו שינויים שיתאימו לתפיסתם הדתית לפי המצב החדש והמאבק להכרת רומא בנצרות והתמודדות טוטלית מול היהדות.

הויכוח בין פאולוס, שאול התרסי שמו האמיתי, נוּוט גם הוא בכתבים המוקדמים של הנוצרים החדשים, אותם מתנצרים חדשים מקרב האומות שהיו נוהגות לטפס על העצים ולהשמיע קולות, כשבני ישראל עבדו את אלוהים.

בכתבים היהודים אין דברים של ממש על ישו מזמן חייו כי הוא היה דמות די זניחה ושולית. רק כשהגויים לקחו את היהודי הזה והפכו אותו לאלוהים הוא יצר בעיה ליהודים, לא בגלל רוחו של ישו עצמו, אלא בגלל המשמעות שהפגנים נתנו לו.

אני מוצר מערכת החינוך הישראלית ממש כמוך. אין זה אומר שאינני יודע יותר ממך על יהדות ונצרות. האם ראית יהודי אחד שלמד באותו מסלול לימודים שחושב בדיוק כמו היהודי השני? אז בודאי שתהיה לי מחלוקת קשה עם נוצרי כמוך.
_new_ הוספת תגובהיש עדויות רבות לפיהן פורצי הדרך והגאונים היהודים
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:22)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מרדו ביהדות, ופרצו החוצה מתוך תנגודת פנימית למורשת יהודית דכאנית. אלה יחידי סגולה שמרדו בסיבתם היהודית: שפינוזה, מנדלסון, יהודי שהתנצר, מהלר, יהודי שהתנצר, איינשטיין - הומניסט ופציפיסט דגול שדחה את עקרי היהדות וגם אמר בכתבו על תכנית החלוקה ב-‏1947:

''ברצוני לומר עוד מילה אחת בנושא החלוקה. אני מעדיף להגיע להסכם עם הערבים על בסיס של חיים משותפים מאשר להקים מדינה יהודית.

חוץ מהשיקול המעשי, התפיסה שלי את מהות העם היהודי נוגדת את רעיון המדינה היהודית עם גבולות, צבא, וכוח חילוני כלשהו, קטן ככל שיהיה.

אני חושש שרעיון זה יגרום נזק פנימי ליהדות משום שתיווצר בקרבנו לאומנות - כוח שכבר נאלצנו להלחם נגדו בעבר גם ללא המדינה היהודית. אנחנו לא היהודים של תקופת המכבים. חזרת העם היהודי להיות אומה במובן הפוליטי של המילה פירושה לדעתי התרחקות מהרוחניות של הקהילה היהודית – רוחניות אותה אנו חייבים לנביאינו'' (''פלשתינה החדשה'' וושינגטון די.סי. 28.4.1938 . מצוטט ב''ציטוטים מאיינשטיין'' אנגלית, הוצ. אוניברסיטת פרינסטון 1996 . עמוד 98)

פרויד שאמר ב-‏1929: ''הערכתי המפוכחת את הציונות אינה מאפשרת לי להתגייס לעניינכם. כמובן שיש לי סימפטיה רבה לכל סוג של שאיפה חופשית ואני גאה באוניברסיטה שלנו בירושלים, ובשגשוגם של יישובינו, אך מצד שני איני מאמין שהעולם הנוצרי והמוסלמי יהיה מוכן אי-פעם להשאיר את המקומות הקדושים בשליטתם של היהודים.

נראה היה לי הגיוני יותר לכונן מולדת יהודית על קרקע שאין עליה מעמסה היסטורית, אך אני יודע שבגישה רציונלית מעין זו לא היה אפשר להלהיב את ההמונים ולהשיג את תמיכתם של העשירים.

עלי גם להודות שהפנטיות התלושה מהמציאות של בני עמנו נושאת בחלק מהאשמה להתעוררות חוסר האמון של הערבים.

ובפירוש אינני יכול לגייס כל סימפטיה לאותה קדושה מסולפת שבה לקחו קטע מחומת הורדוס והפכו אותו למקדש לאומי ושבגינה פגעו ברגשותיהם של המקומיים.

ועתה שפוט אתה, האם עמדה כה ביקורתית כמו זו שלי הופכת אותי לאדם המתאים להופיע כמעודדו של עם המיטלטל בתקוות שווא''.

וויטגנשטיין שהיה יהודי מומר, ברגסון הפילוסוף הגדול שהיה קרוב לקתוליות, הבמאי הגדול שפילברג שביקר בישראל דווקא באתרים מקודשים נוצריים כגון כפר נחום, וביקר את ישראל בסרטו ''מינכן'', נועם חומסקי, ושאר אנשי הרוח היהודים הגדולים ביותר.
_new_ הוספת תגובהמרדו ביהדות?
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:42)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם בך הכל נכנעו לדרישת החברה הנוצרית שאם הם רוצים להשתתף בעשייה האקדמאית, התרבותית של העמים הנוצריים של אירופה הם חייבים להתנצר. זוהי סחיטה נוצרית זולה שמעידה על רוחה החולני של הנצרות.

יחד עם זאת, חלק מהמתנצרים עשו זאת רק לצורך השגת משרה ובפועל התנהגו בביתם כיהודים. חלקם אפילו התגיירו פורמלית מחדש.

ציטוטים שלך לכאורה, אפילו שאינם ממש מדוייקים, לא נותנים תמונה מלאה על שום אדם ובטח לא על איינשטיין ופרויד.

איינשטיין
-----------

איינשטיין לא היה ציוני רק משום שחשב שציוני זה יהודי שעולה לארץ ישראל. למרות זאת איינשטיין עצמו הגדיר את עצמו ''ציוני וסוציאליסט''. והוא לא רצה לעשות. אבל מעבר לכך כשמים את המחשבה והמעשה בעד ונגד הציונות - אדם סביר מגיע למסקנה שאיינשטיין היה 100% ציוני. ציוני יכול להיות גם אחד שיש לו ויכוח עם הציונות. לא חייבים להסכים לכל דרכיה של הציונות בכל מצב, זמן ומקום, כדי להיות ציוני. בציונות יש אסכולות שונות, כמו שביהדות שי זרמים שונים.

איינשטיין אמר על עצמו: ''היחסים שלי עם העם היהודי הפכו לקשר האנושי החזק ביותר שלי מאז נהייתי מודע למצבנו המסוכן בין אומות העולם.''

המעשה הציוני הבולט הראשון של איינשטיין היה כשהצטרף למיזם הקמת האוניברסיטה העברית בירושלים. איינשטיין הצטרף ב-‏1921 למשלחת ציונית לארה''ב בראשות וייצמן כדי לעזור בגיוס כספים למען האוניברסיטה המתוכננת. כשהגיע לניו יורק אמר לעתונאים: ''אין אירוע פומבי אשר נותן לי יותר הנאה מן היוזמה להקים אוניברסיטה עברית בירושלים. לאור המסורת היהודית של לימוד והרחבת הדעת שנשמרה במשך דורות ובתנאים קשים, מכאיב ומצער לראות כיצד בימינו בנים מוכשרים של העם היהודי מתדפקים לשווא על שערי אוניברסיטאות במרכז ובמזרח אירופה''. הוא כמובן גם השתתף בטקס תחילת בניית האוניברסיטה על הר הצופים. כשפתחה האוניברסיטה את שעריה ב-‏1925, איינשטיין היה חבר בחבר הנאמנים שלה ויושב ראש המועצה האקדמית. מה יותר סמל ציוני מהאוניברסיטה העברית?
בפברואר 1923 ביקר איינשטיין, כנראה על פי עצתו של וייצמן, במשך 12 ימים בארץ ישראל. הוא התלהב מהמיזמות של הציונות והוא כתב ביומנו: ''לא ייאמן איזה עם עירני הם היהודים שלנו.''
''היהדות הוכיחה שהאינטלקט הוא הנשק הטוב ביותר הקיים בהיסטוריה... מחובתנו, אנו היהודים להציע לעולם את ניסיוננו העצוב בן אלפי השנים, ותוך נאמנות למסורת המוסרית של אבותינו - להיות חיילים במאבק על השלום, שכם אחד עם הכוחות הנעלים ביותר בכל החוגים התרבותיים והדתיים''
– נאום בכינוס יהודי בברלין 1929.

ב-‏1933 החליט איינשטיין להגר לארצות הברית והצטרף לסגל המכון למחקר מתקדם בפרינסטון קרוב לודאי בגלל שלא היה עדיין בארץ ישראל מכון מחקר ברמה דומה.
אתה מתבלבל עם עצמך בניסיונך לסלף את רוחו של איינשטיין על בסיס חומרי משובשים בכוונה תחילה. בגדול אפשר לומר שאיינשטיין היה ציוני ברוחו ופציפיסט בנפשו (''פציפיסט לוחם''). אחרי הושאה הוא הפך ל''פציפסט מסור'' (שההבדל לא כל כך רחוק מ''הפציפיסט המסור''). אבל פציפיזם אינה התנגדות לציונות, משום שגם הציונות דגלה ודוגלת בפציפיזם. לכן אדמות הארץ למרות שהן אדמות הלאום היהודי, ניקנו בכסף מלא כמו שאברהם אבינו (כבר לא אביך) וצאצאיו דאגו גם הם לקנות אדמות בארץ המובטחת. פאציפיזם אין כוונתו להפנות את הגב לאוייב, אלא להילחם בו במידת הצורך. אם ישראל לא היתה פציפיסטית אלא סתם כמו אחת ממדינות אירופה הנוצריות היא כבר מזמן היתה מנקה בטרנספר אלים את כל יו''ש ועזה מהערבים. היא פציפיסטית בדיוק כמו שאיינשטיין הפציפיסט בעצמו היה בין מובילי הפרוייקט הגרעיני בארה''ב. מה שנקרא, מפגש הכרחי עם המציאות.

לכן שלל איינשטיין גם את ההתנגדות היהודית האלימה של תנועות החירות הציוניות כאצ''ל ולח''י וגם חלק של פעילות 'ההגנה'. גם כאן אני משער שככל היה מרוחק מארץ ישראל כך התנגד למעשי אלימות הכרחיים להגנה. אם היה חי בארץ סביר שהיה מבין את הצורך של הפציפיסט הלוחם להביא אל לחימתו לידי ביטוי.
איינשטיין התפשר עם הפציפיזם שלו בדיוק כמו שזה הוא שאמר כי ''רצח בני אדם הוא מעשה מתועב'' אבל כוחו עמד לו להיות שותף בלית ברירה לפצצה שעשתה ''מאות אלפי מעשים מתועבים'' אבל שהיו בהחלט מוצדקים ומוסריים.
אלברט איינשטיין נפטר בפרינסטון ב-‏18 באפריל 1955, כתוצאה מדימום פנימי. כשהובל לבית החולים, לקח עמו טיוטה לנאום שהיה אמור לשאת בטלוויזיה לכבוד יום העצמאות של ישראל, אולם הוא לא סיים לכתוב אותו. הדברים היו דיברי שבח למדינה וביטחון בדרכה בעתיד. איינשטיין ציווה בצוואתו שכל כתביו מכל סוג יועברו לחסות האוניברסיטה העברית הציונית בירושלים ושהמוסד הזה יהיה בעל זכויות היוצרים היחידי עליהם. היש אמון גדול מזה בציונות?

פרויד
--------

כתביו של פרויד, שהכילומכילים סתירות פנימיות ומאפשרות פרשנויות מנוגדות לתפיסתו את הציונות. אם כי ניכר שפרויד הבין יותר בדגדגן מאשר ביהדות. יחסו לציונות וליהדות היה אמביוואלנטי באופן שראוי רק לדמות כה סותרת את עצמה פנימית כפרויד. עם כל עוצמת משקלו של פרויד כפסיכואנליטיקן, נושא קשריו עם היהדות ויהודים תמיד היו עניין לבדיקה פסיכיאטרית.
עוד שקרים קטנים של מיכאל
-------------------------------

• לודוויג וויטגנשטיין לא המיר את דתו לנצרות כי הורי אביו כבר התנצרו ואימו היתה קתולית שגם אביה היה יהודי שהתנצר.
• אנרי ברגסון היה קרוב לקתוליות כמו שכהן גדול קרוב לשער האשפתות. הוא נשאר נאמן ליהדות וליהודים בעיקר בגלל הבגידה הגדולה של הנוצרים באירופה ליהודיה בתקופה השחורה שבין 1933-1945, ויותר מדוייק עד מותו ב-‏1941.
• סטיבן שפילברג יהודי הגון שגם תרם רבות לפרוייקט הנצחת השואה ותיעוד עדויות של ניצולי השואה. הסרט ''מינכן'' לא היה סרט דוקומנטרי וספילברג ניסה טיפה לאזן בסצינות בין הרוצחים לנרצחים, דבר שפגע דווקא באיכות הסרט.
• נועם חומסקי, קומוניסט חרוט-שכל, שאינו שונה מהאנשים עליהם הוא מגן. מוטציה שלילית של מודל היהודי המודרני.

מיכאל, תמשיך לגרד.........
_new_ הוספת תגובהולדעתך, הלאומנות הפשיסטית בישראל, בפרט כיום, מתאימה לאיינשטיין?
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:55)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי הוא היה קרוב ברוחו ל''ברית שלום'' של ראשי האונ' העברית, מגנס, גרשום שלום, בובר ואחרים.

איך לדעתך הוא היה חש עצמו בישראל של הנכבה, של הממשל הצבאי, של המשיחיות המתנחלת ועוקרת העצים ומנשלת הקרקעות והמתעמרת, של הפאשיזם והגזענות בממשל כיום? ונוכח טבח עזה ורצח משט השלום?... ונוכח המכחישנות השקרנית, אודות משמעות כל אלה, הדומה להפליא למכחישנות קרדזיץ' ומילושביץ' ושאר פושעי הג'נוסייד הסרבים, ולמכחישנות העינויים של משטר פינושה בצ'ילה?
_new_ הוספת תגובהולדעתך, הלאומנות הפשיסטית בישראל, בפרט כיום, מתאימה לאיינשטיין?
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 11:05)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי אין לאומנות היום בישראל אלא תגובה החרכית לאימות האסלאמית הפועלת נגדה. ישראל לא מפעילה פצצות גרעיניות נגד הפלסטינית.... סתם להזכיר לך. הקושי חיסולים ממוקדים של אלה שמובילים את הטרור. מינימום הכרחי. אם היינו נוהגים כנוצרים, היינו מתנהגים כלפי עזה כמו שהבלגים הקתולים התנהגו כלפי השחורים של קונגו.

אינני יודע כיצד הוא היה מתנהג מול מתאבדי החמאס שהיו תוקפים אותו בביתו. אני יכול לעשות רק ספקולציות כמוך.
הצרה איתך שאתה משתמש בביטויים תעמולתיים שלא מחוברים למציאות - ''טבח עזה'', ''רצח משט השלום'', ''הפשיזם והגזענות בממשל'', כאילו הם ביטויים אמיתיים שמשקפים מציאות של אמת, ולא היא. זוהי רק המציאות המדומיינת שלך ושל מתנגדי הציונות כמוך. אינך יכול להיות ביקרותי כלפי עצמך בעניין הפלסטיני ולכן אתה מרחיק לסרביה ולצי'לי, ועוד מעט תגיע בודאי לקונדו ולבריה''מ.... אבל לעולם לא תגיע לכנסיה הקתולית הרצחנית והסוטה !!!!!!!!!!

התנהגות זו מעידה רק עליך !!!!!!
_new_ הוספת תגובהבלופר. תקציב המו''פ בישראל הוא חצי ממדינות ה-OECD
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:29)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המועצה הלאומית למחקר ופיתוח בדוח חמור: הממשלה מזניחה את המו''פ ונותנת לו להתדרדר

_new_ הוספת תגובהבלופר. קראת את כל הכתבה לפני שהתפרצת?
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:47)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכתבה שוללת אותך בכל טענותיך. הקטנת חלקה של הממשלה לחצי הממוצא של ה-OECD הוא תהליך חדש מהשנה. יחד עם זאת תקציב המו''פ מגורמים ציבוריים ופרטיים עלה.

תקרא את המשך הכתבה ותבין שהשקרים שלך הם רק לצורך פנימי שלך.
_new_ הוספת תגובהביתר פרוט: ההגנה על קיום נטול ערכים
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 7:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההגנה על קיום נטול ערכים

לאחרונה מתחזקת בישראל מגמה כהניסטית (על שם הרב הגזעני מאיר כהנא, שהיטיף לעקרונות אלימים וגזעניים ולשנאת ערבים, ואשר סולק מזמנו מהכנסת, אך תלמידיו כיום מיוצגים במידה רבה בפרלמנט הישראלי) להשתית את הקיום היהודי הישראלי על עקרונות אלימים הוטנטוטיים הנפוצים באפריקה. זאת תוך דחיית עיקר היהדות. בכנסת יש כרגע פרץ של חקיקה שכל מטרתה היא לבצר את הקיום הזה, תוך סילוק סכנות הנישקפות לו לכאורה. המעניין הוא כי מדובר בקיום גרידה במעורטל מערכים או סגולות כלשהן. בין השאר תוקפים עקרונות של סולידריות חברתית ומדינת רווחה, תוך אימוץ טענת כהנא כי מדובר ב''אהבת חינם'' וזהו עקרון נוצרי (או ליברלי), המנוגד לגישתו לעמדה היהודית-מיקראית.

לגופו של עניין, במקור, הברית החדשה, אומר ישוע בדרשת ההר: ''הן אם תאהבו את אוהביכם, מה שכרכם? הלא גם המוכסים (השפלים במיוחד) עושים זאת. ואם תשאלו בשלום אחיכם בלבד, מה המיוחד שאתם עושים? הלא גם הגויים עושים זאת''. דהיינו, לפי ישוע, אין כאן כל סגולה. הוא מוסיף כאן, ''לכן היו שלמים, כמו שאביכם בשמים שלם הוא''.

זאת נקודת המפתח - הסגולה.

יש להבין: עם ישראל במקורו מתואר כעם חסר כל סגולה, עם גרוע, סורר ומורה, כפי שאומר משה ואומרים הנביאים. למה אלוהים בוחר בעם חסר כל סגולה ובעייתי? את התשובה נותנים הנביאים, ונותן עוד משה בפרשת האזינו: בשביל להמחיש את גדולת האל בהיסטוריה. האל מראה כי הוא עושה ישועות דווקא לעם ניקלה למדי, להוכחת עוצם ידו, ולשכנע את העמים בגדולת האל. ''לא עוצמת ידכם היא שחוללה כל זאת''. האל מראה את עוצמתו בעזרת אנשים בודדים יחידי סגולה - אברהם, משה, הנביאים. משה והנביאים מתוארים כעומדים מול עם סורר ומורה הפורע בהם.

בשלב הנוצרי, לאחר שהודגמה עצמת האל, בוחר האל באהבתו לבני האדם (לפי הנצרות), לחנכם לסגולות יחודיות, הנעזרות בחסד האלוהי. זו היא הנצרות - מתן סגולות מיוחדות לבני האדם כולם, תוך העזרות בחסד האלוהי וברוח הקודש שהיא לפי הנצרות האלוהות עצמה, אחת משלושת הפנים של האלוהות. מאז, ובפרט בעקבות מוחמד עליו השלום, הנביא הגדול שבא אחרי ישוע – בעקבותיו בא תור הזהב של האיסלאם וההתקדמות האדירה במתימטיקה, במדעים ובפילוסופיה - מאז התפתחה האנושות במשך 2000 שנה, כפי שלא התפתחה בכל רבבות השנים קודם לכן מאז הופעת ההומו הומו סאפיינס.

היהודים שחיו בתפוצה, התפתחו אף הם. אלה שהעדיפו במאת השנים האחרונות לחיות בישראל (90% מיהודי ישראל היגרו אליה לאחר 1948), יצרו במידה גבוהה מדינה נחשלת למדי, בעלת מערכות מדיניות, בירוקרטיות ומשפטיות לקויות, מפגרת בחינוך ובמדעים, בעלת שיעור האלימות הגבוה ביותר בעולם בקרב בני נוער, מושחתת ועצימת פשיעה כלכלית, מדינה מעוטת יצרנות ודלה בהמצאתיות טכנולוגית. לישראל מוזרם כסף רב בפרט מארה''ב, שבשנים האחרונות נתנה לאליטות הישראליות כ-‏100 מליארד דולר. לפיתוחה היחסי סייעו מאד הפיצויים מגרמנייה, 96 מליארד מרק בשנים 1952-96 , שרק מעט מזה היגיע לניצולי השואה, שרובם חיים חיי עוני בישראל. מעטים יודעים שהמזל''ט חרון, פאר התעשיות הביטחוניות - רוב חלקיו מיוצרים בגרמנייה ובארה''ב. מערכת ''כיפת הברזל'' נגד רקטות בה מתרברבת ישראל לאחרונה, ואשר מומנה על ידי ארה''ב, היא פיל לבן, כשכל רקטה עולה מאה אלף דולר, ואין היא כלל אפקטיבית בירוט אלפי קסאמים וקטיושות, שמחירם דולרים ספורים.

יש להבין כי עצם הקיום במעורטל מסגולה כלשהי זה עניין חסר שחר. לפי דרווין, לכל יצור חי יש סגולה ביולוגית בכוחו הוא שורד. סגולתו של ההומו סאפיינס הוא יכולת היצרנות וההמצאתיות, כפי שסברו פילוסופים חשובים במושג ה''הומו פאבר'' (האדם היצרני) ואף התנ''ך מציין: מעשהו הראשון של האל הוא יצירת העולם, ועל האדם נאמר, ויחסרהו מעט מאלוהים.

רק בישראל יש מצב אידאי בו הקיום המעורטל מסגולה הוא שחשוב, ובשמו מותר לעשות כל עוולה ושרירות. אך אין דבר כזה, ישות חסרת אטריבוטים מאפיינים.

קיום חסר סגולה - ברירת המחדל שלו היא סאוב רוחני, גזל ופראות. הסאוב והשחיתות הם בעלי יומרה ''מיסיונרית'' להדגים שכל מי שמנוגד לסאוב, יקשו את חייו. זה למעשה עקרון היסוד של השחיתות והפשיעה הכלכלית. המושחתים מטיפים מסר ''מיסיונרי'' לפיו רק המושחת והנבל יכול להנות מחיים של נחת וביטחה ועוד להנות מהילה של ''איש חזק וצודק וסאחבקי'', בבחינת ''זו דרכו של עולם'' (הפושע הכלכלי נוקט בגישה ''גלובלית'' בהטיפו לך, ש''כולם מושחתים'', כזהו העולם, ומי שלא, חייו אינם חיים).
_new_ הוספת תגובהאם טרם הבנת...... אז .....
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 7:47)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תקרא שוב כאן תגובה 152222 .
_new_ הוספת תגובהראיות נוספות: מערכת חינוך נחשלת ואלימות נוער במקום הראשון בעולם
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 9:01) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צעירים ישראלים ניזרקו מבתי מלון ביוון לאחר שצרחו והתפרעו, הישחיתו ציוד והיפריעו את מנוחת האורחים. במלונות רבים ביוון לא מקבלים ישראלים
צניחה בהישגי ישראל באולימפיאדת המתמטיקה: נבחרת ישראל באולימפיאדה הבינלאומית למתמטיקה לנוער דורגה במקום 53 -ירידה של 42 מקומות לעומת הדירוג לפני עשור

לדברי פרופ' גירון, השנה יצאו לאולימפיאדה רק חמישה משתתפים, בניגוד לשישה שיצאו בשנים קודמות. ''לא הצלחתי למצוא את המשתתף השישי, שיהיה ברמה גבוהה מספיק'', הוא מסביר.

''למרבה הצער, רמת לימודי המתמטיקה בבתי הספר נמוכה, ואף יורדת בהתמדה משנה לשנה'', הוא אומר, ''אפילו לתלמידים המוכשרים ביותר, כאלה שבולטים בתחרויות הארציות, חסרים ידע בסיסי והרגלי עבודה ראויים, שלא לדבר על הכשרה או ניסיון בהתמודדות עם חומרים מתקדמים''. לדבריו, כדי להבחין ברמת התלמידים השונה בתחרות המקדימות בארץ, הם נאלצים להוריד את רמת השאלונים ולהתאימם לרמת המתחרים. פרופ' גירון אומר עוד כי כדי להצליח בתחרות נדרשת השקעה רבה לאורך זמן, ומוטיבציה כזו קשה למצוא. ''זה לא מפתיע. בניגוד גמור למצב בכל המדינות המובילות באולימפיאדת המתמטיקה, אין בישראל כל תמריץ ממשי לעידוד להצלחה. אלה עובדות יסוד, ויש להכיר בהן - גם אם הן מצערות. התוצאות של ישראל באולימפיאדה הן רק השתקפות של המצב התרבותי והחינוכי בארץ, והאופן שבו הוא מתבטא בו בקרב בני הנוער''.

טרור בבית הספר - ישראל במקום הראשון בעולם באלימות נוער

_new_ הוספת תגובהרסיסי רכילות שרונית
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 11:49)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צעירים ישראלים ניזרקו מבתי מלון ביוון
----------------------------------------

אז מה? זה היה אבל זה לא מייצג. מי שעבר על החוק או גרם לנזק שייענש בחומרה. אז מה בדיוק בעייתך?
נערים בריטים, גרמנים או פולנים אלימים פחות?
להיפך, הם אלימים הרבה יותר.

צניחה בהישגי ישראל באולימפיאדת המתמטיקה
-----------------------------------------

צניחה חד פעמית לאחר שנציגי ישראל לוקחים בכל שנה מדליות זהב, כסף וארד. בכל מקרה זו כמו הטענה שרמת הלימוד בארץ בירידה מתמדת, אבל משום מה הנוער בישראל בלימודי האקדמיה שלו משיג הישגים גבוהים בהרבה מהנוער האמריקאי והאירופאי. זה אותו נוער שמוציא כל שנה אלפי מיזמי היי-טק, מדע, טכנולוגיה ואומנות בהיקפים יחסיים הרבה יותר גבוהים מאשר מדינות אירופה.

טרור בבית הספר - ישראל במקום הראשון בעולם באלימות נוער
-------------------------------------------------------

סרט תעמולה ביו-טיוב לא יכול לכפר על שקריך.
צרכת האלכוהול והסמים בקרב הנוער הישראלי מתונה יחסית לזו שבמדינות אירופה. הערבת חוק האלכוהול צמצם קלות את שימוש הנוער באלכוהול. מדובר בנטייה עולמית, וישראל בכל מקרה לא עומדת בראש. הצעקה קמה כשגיל תחילת צריכת האלכוהול החל לרדת פלאים בישראל, אבל באירופה המצב הזה נמשך כבר יותר מ-‏20 שנה. אלימות פיזית קשה ואלימות בבתי הספר נמצאים בירידה, אף שגם כאן ישראל לא טיפסה מעולם לראשות ה'ליגה'. בכל מקרה כשנבדקים בני ה-‏15 אז ישראל נמצאת במקום אחרון בשימוש באלכוהול . בכל מקרה הנטיה להשתכרות מובהקת יותר באוכלוסיה הרוסית והאוקראינית הלא-יהודית (אתה חושב שגם כאן ישו אשם?).
_new_ הוספת תגובה[•] שטפו את מוחך בתעמולת שקר
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 12:55)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אך אניח להזרמת מידע נוסף בשלב זה. התעייפתי.

יש לך אגב גישה למאגר המידע של משרד החוץ? לפי מידע שפורסם בישראל, צוערים של משרד החוץ מתאמנים בהשגחת מדריכים ותך הפקת לקחים, באתרי אינטרנט בעולם ובישראל, במסגרת מה שמכונה ''הסברה''. יש קיטלוג המיידע לקטגוריות שונות של ''דע מה להשיב''. אתה אחד מאלה? אין להתרשם מדי מהקריטריונים לבחירת כוח אדם לקורס צוערים של משרד החוץ. ההסברה הישראלית מנדנדת וניתפסת כמאוסה, יותר משהיא אפקטיבית, וכשהם מנסים סרטונים ביו טיוב, התחושה היא של משהו נידבק וצעקני, וגם מורידים את הסירטון בעבור הפרת זכויות יוצרים...

דוגמית - מה שנראה כחארטה על בסיס מאגר המידע של משרד החוץ. שימו לב לפיסקאות הקישור התעמולתיות. ראו גם בהמשך הקישור:

איינשטיין לא היה ציוני רק משום שחשב שציוני זה יהודי שעולה לארץ ישראל. למרות זאת איינשטיין עצמו הגדיר את עצמו ''ציוני וסוציאליסט''. והוא לא רצה לעשות. אבל מעבר לכך כשמים את המחשבה והמעשה בעד ונגד הציונות - אדם סביר מגיע למסקנה שאיינשטיין היה 100% ציוני. ציוני יכול להיות גם אחד שיש לו ויכוח עם הציונות. לא חייבים להסכים לכל דרכיה של הציונות בכל מצב, זמן ומקום, כדי להיות ציוני. בציונות יש אסכולות שונות, כמו שביהדות שי זרמים שונים.

[•]...

ב-‏1933 החליט איינשטיין להגר לארצות הברית והצטרף לסגל המכון למחקר מתקדם בפרינסטון קרוב לודאי בגלל שלא היה עדיין בארץ ישראל מכון מחקר ברמה דומה.
_new_ הוספת תגובה[•]... יקר שלי, אתה ממשיך לחרטש כשאין לך דברים לעניין
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 13:52)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עכשיו אתה חולם להיות צוער במשרד החוץ?
למה אתה חושב שזה מעניין אותי שלא קיבלו אותך שם?

[•]...
_new_ הוספת תגובהאבל מעולם לא פניתי לקורס צוערים במשרד החוץ
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 14:54)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וממילא לא נוצר מצב ש''לא קיבלו אותי שם'' כפי שאתה מלהג. למה השקרנות כה יקרה לליבך?
_new_ הוספת תגובה[•]... יקר שלי, אתה ממשיך לחרטש כשאין לך דברים לעניין
חצי חציל (יום חמישי, 22/07/2010 שעה 14:38)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי הוא לא פנה למשרד החוץ כי הוא הבין שהוא אינו מתאים.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי