פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה למיכאל שרון, 21/07/10 5:51)
[•] אכן לא לחינם אתה אדם מותקף לב ושאר חולאיים וליקויים, כדבריך
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 7:45)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל, האם אתה מתפלא מדוע?
כיצד אתה יכול לסחוב את תסכוליך ושנאותיך בליבך כל כך הרבה זמן בלי להתפוצץ מבפנים. הרי זה היה חייב לצאת ולפגוע בך. השנאה היא הרעל מספר אחד באנושות והייתי מציע לך להתרפא ממנה.

אני רוצה להזכיר לך מיכאל שרון שאם יש עם סגולה אז זה רק העם היהודי. העובדה שכ-‏70% מהעולם היום מאמינים בדרכם שלהם בעקרון הזה רק מעיד על כך. הנוצרים שדדו את עקרונות אמונתם מהיהדות וניסו לתקוע לה סכין בגב. המוסלמים גנבו, וממשיכים מאז להתאבד. כלומר, מי שחסר סגולה אלה אותם הגנבים שמסלפים את האמת כך שתתאים להם.
שנאה ואנטישמיות הרסו ופוררו את הנצרות. הנצרות מרגע שנקרעה מעם ישראל הפכה לפאגנית, שונאת, רקובה ומדכאת. אירופה היתה שקועה בפיגור 1200 שנה מאז זמנו של של הנעבעך ישו שלא ידע שהוא אלוהים. מי שהעיר את אירופה והביאה מאות שנים קדימה היו האליטות האינטלקטואליות המוסלמית והיהודית, כשהיהודים שימשו מראי דרך ומתווכים בין קידמת האסלאם לנחיתות הנצרות. אבל נפש נוצרי גאוותנית לא מודה בכך ובקינאתה מאשימה את גואלה - היהודים.הנצרות היא תרבות של אי מחוייבות, שקר בשם אלוהים יהודי קטן שעבר הסבה להיות המושיע של הנוצרי ובכך ביטל את האחריות האישית של הנוצרי להיותו אדם.
העם היהודי תמיד הצמיח גאונים ופורצי דרך בכל הזמנית, באופן פרופורציונלי הרבה יותר מאשר כל עם אחר, ובודאי מהעמים הנוצריים. הפשע והשחיתות בישראל הרבה יותר מצומצמים מאשר בכל ארץ נוצרית מפותחת, כולל פשעי נוער שמשום מה נופחו ע''י עמותות אינטרסנטיות, הניסיון להיות פופוליסטי ולהאשים שוב יהודים בשטויות הוא מעשה של אחד שמבין שרק עם השקר הוא יכול להאיר את דרכו.

שלא כמו ששיקר מיכאל שרון הרי שרבים יודעין שהמזל''ט ''הרון'' (ולא חרון), הוא אכן פאר התעשיות הביטחוניות מיוצר בישראל אבל גם בעקבות הסכמים עם מדינות מערביות כמו ארה''ב הוא מיוצר בחברות תאגיד ישראל-אמריקאי גם באמריקה, ולא כפי ששרון משקר כאילו מישהו אחר מייצר לישראל ועושה לה טובה. הדולרים זורמים לארץ, מיכאל שרון. ''כיפת הברזל'' שהיא פיל לבן של שרון, , עוצרת ביעילות את הזיקפה החמאסית ששרון כידוע מקפיד ללטף אותה, ולכן הוא כועס. המערכת מספיק חכמה כדי לחשב את נקודת הפגיעה העתידית של כל קסאם ולהיות משוגרת רק לרקטה המאיימת ולהשמידה. זוהי חוכמה יהודית שחוסכת כסף. אבל כנראה חיסכון בכסף זו לא תכונה נוצרית, ולכן שרון כועס על היהודים. או לחילופין, שרון מתרגז על שהמדינה מוכנה לשלם מאה אלף דולר שלמים רק כדי להציל יהודי אחד בשדרות. בשבילו זה ממש בזבוז. תמיד ידעתי שנוצרים הם גדולי הקמצנים!

* מזל''ט / כתב''ם – ישראל היתה המדינה הראשונה שפיתחה והכניסה לשימוש מבצעי את המזל''ט (להבדיל מהמל''ט שהוא מטוס גדול ומגושם) בשנות ה-‏70. לקח לעולם עוד כ-‏20 שנה להבין את המשמעות החשובה להפעלת מזל''טים בשדה הקרב. כיום ישראל היא המדינה המובילה בעולם והיצרנית מספר אחד של המזל''טים בעולם. אמריקה, בריטניה, צרפת, קנדה, גרמניה, אוסטרליה, הודו, רוסיה וסין הן בין הצרכניות של המזל''ט הישראל או הטכנולוגיה הישראלית. אלביט, אירונאוטיקס, רפאל והתעשייה האווירית מייצאות עשרות – מאות מזל''טים מדי שנה כולל לארה''ב. מזל''טים מתוצרת ישראל מסייעים בימים אלה לצבא רה''ב בפקיסטן-אפגניסטן, עיראק, תימן, סומאליה, משפרים את רדיפת הטרור שם ומצילים חיי חיילים אמריקאים רבים.
* ההוצאה על מו''פ אזרחי בישראל בשנים האחרונות מגיעה ל-‏4.8% - 5% מהתוצר, מקום ראשון בעולם. וזה מביא הצלחות בפיתוחים ובחידושים מדעיים וטכנולוגיים. הצמיחה בישראל בשנים האחרונות היא המהירה ביותר במדינות המפותחות, וכעת מתברר כי המשק הישראלי הוא גם המתקדם והטכנולוגי ביותר בעולם. ישראל מובילה גם בתפוקת ענפי ההיי-טק במשק-‏12.9% מתוצר המגזר העסקי בישראל, לעומת 8.7% בארצות הברית, 8.4% באנגליה , 7.4% במדינות המפותחות (OECD), כ-‏5.8% ביפן ו-‏4.1% באוסטרליה.
וזה רק המעט. אני חושב שזה ירגיע את מיכאל שרון לכמה דקות, עד שיטפל לתירוץ פסיכוטי אחר....
_new_ הוספת תגובההנצרות יוצאת מתוך ביקורת היהדות, ונוגדת אותה
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:08)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן היהדות הרבנית שוללת את ישוע, מגדפת אותו, וקודמתה - הפרושים תפלו עליו עלילת שווא, לפיה הוא מורד בקיסר ומתיימר להיות מלך במקומו, וגרמו לצליבתו, תוך דרישות עיקשות של המוני היהודים לצלוב אותו, אף שהנציב הרומי אמר לאחר שחקר אותו שאינו מוצא בישוע כל אשם. הנביא הגדול מוחמד קידם דת יחודית, לאחר שניטבל על ידי כהן דת נוצרי שהושפע מאד ממנו, דת המטיפה לצדק חברתי, בין היתר.

לפחות אל תוציא דברים מהשרוול.
_new_ הוספת תגובההנצרות יוצאת מתוך ביקורת היהדות, ונוגדת אותה
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:40)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בנצרות אין ביקורת עצמית, הביקורת קיימת דווקא בתוך היהדות. רק יהודים יכלו להתווכח ולריב עם אלוהים. הנצרות מקבלת את אלוהים אפילו בתור פסלון ברונזה או שנהב.

היהדות הרבנית לא ביטלה את ישו, כי ישו היה חלק ממנה. אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש בין ישו ליתר הרבנים, למרות שויכוחים עצמם ביהדות אין משמעותם ריב אלא דיונים כדרך שבני אנוש דנים ומתווכחים. עולם המשפט והאקדמיה אימצו רבים מכללי הויכוח של רבני התלמוד היהודים.

להזכירך שישו, אם אכן היה קיים (וסביר שהיתה דמו כזאת גם אם די שולית מבחינת היהודים), מעולם לא ידע שהוא נוצרי. הוא היה יהודי מאמין ואוהב ישראל. אתה כנוצרי בוגד בזיכרו.

ישו נצלב ע''י הרומאים וזו היתה שיטת ההוצאה להורג של הפגאנים האלה. הצליבה אינה מוכרת בשיטת הוצאה להורג ביהדות, בזמנים שעוד ההוצאה להורג היתה מנהג (למרות שהיהודים נמנעו בכל כוחם להוציאו לפועל - נדרש תמיד סנהדרין שלם לאשר הוצאה אחת להורג). ומאחר שסנהדרין לא התכנס, בניגוד לשקר הנוצרי, הרי שליהודים לא היה חלק בצליבת ישו. אבל אלך איתך עוד יותר רחוק - ונניח שהיהודים לחצו על הרומאים לצלוב את ישו, אז מה? הוא היה יהודי משלהם כלל היהודים וזכותם היתה לעשות זאת.
זה כמו שתטען היום שלישראל אין זכות לשפות את ואנונו מרגע שהתנצר.

הנצרות, שניתקה עצמה מהיהדות בתהליך די מורכב ומגוון במאה הראשונה לספירה, דיכאה ויכוח כי חששה מגילוי השקר שלה ורצתה לשלוט על נתיניה בדם ובחרב. הנצרות חששה שהפגאן המצוי במזרח התיכון ובאירופה יעדיף את חוכמת היהדות על עבדות הנצרות.

מוחמד דווקא הושפע באמונתו מן היהודים וישנה סברה שיהודים עזרו לו בהגדרת מצוות האסלאם, ואם תשים לב כל 7 מצוות נוח נכללות באסלאם. כל המוטיבים והמנהגים האסלאמיים גזורים מהיהדות ולא מהנצרות. יש לציין כאן שמאחר שהנצרות והאסלאם אינן דתות אמת הן מנסות לכפות עצמן בכוח על ''בלתי מאמינים'' עד כדי השמדת אלא שמסרבים להמיר דתם. הן גם דתות שפיתחו מנהגים של ''התאבדות על קידוש ישו/אללה'', כמוטציה חולנית של ''למות על קידוש השם'' היהודי. לכן, היום המתאבדים רובם ככולם יוצאים מתרבות האסלאם, ולמזלינו רובם פועלים נגד מוסלמים אחרים.
בקיצור, גם הנצרות וגם האסלאם היו נאשמים היום בגניבת רעיון פטנט היהדות ובשימוש בלתי חוקי בו.
_new_ הוספת תגובהדי לשקרנות. אתה כותב: אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:48)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש בין ישו ליתר הרבנים, למרות שויכוחים עצמם ביהדות אין משמעותם ריב אלא דיונים כדרך שבני אנוש דנים ומתווכחים''.

אבל מה לעשות, 4 הבשורות בברית החדשה מלאות בויכוחים בין ישוע לרבנים. השליח פאולוס מתווכח רבות עם היהדות. ראה למשל ''איגרת אל הרומים''.

גם שאר דבריך - בדותות. דומה שאתה מוצר של מערכת החינוך הישראלית, המחנכת ל''מריחות'' בבחינות, להפגנת יכולת לדבר על משהו בלי ללמוד כלל עליו, דבר שהעם הפשוט כאן מכנה אותו ''לעבוד עם הפה''.
_new_ הוספת תגובהדי לבכיינות. יש נוצרים במבטלים את קיומו של ישו במציאות
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:59)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני דווקא נוטה להעריך שישו היה קיים באמת, והוא היה יהודי מסור לדתו ולעמו.

מבחינתי הבשורות של הברית החדשה אינן מהימנות משום שמקורן העברי נשרף, ע''י נוצרים כמובן, בשריפה הגדולה באלכסנדריה בתחילת המאה ה-‏3 לספירה. הגרסאות הטינית והיוונית תוקנו וניטרלו רבות את המסרים בשפת המקור. אבות הכנסיה הנוצרית הכניסו שינויים שיתאימו לתפיסתם הדתית לפי המצב החדש והמאבק להכרת רומא בנצרות והתמודדות טוטלית מול היהדות.

הויכוח בין פאולוס, שאול התרסי שמו האמיתי, נוּוט גם הוא בכתבים המוקדמים של הנוצרים החדשים, אותם מתנצרים חדשים מקרב האומות שהיו נוהגות לטפס על העצים ולהשמיע קולות, כשבני ישראל עבדו את אלוהים.

בכתבים היהודים אין דברים של ממש על ישו מזמן חייו כי הוא היה דמות די זניחה ושולית. רק כשהגויים לקחו את היהודי הזה והפכו אותו לאלוהים הוא יצר בעיה ליהודים, לא בגלל רוחו של ישו עצמו, אלא בגלל המשמעות שהפגנים נתנו לו.

אני מוצר מערכת החינוך הישראלית ממש כמוך. אין זה אומר שאינני יודע יותר ממך על יהדות ונצרות. האם ראית יהודי אחד שלמד באותו מסלול לימודים שחושב בדיוק כמו היהודי השני? אז בודאי שתהיה לי מחלוקת קשה עם נוצרי כמוך.
_new_ הוספת תגובהיש עדויות רבות לפיהן פורצי הדרך והגאונים היהודים
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:22)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מרדו ביהדות, ופרצו החוצה מתוך תנגודת פנימית למורשת יהודית דכאנית. אלה יחידי סגולה שמרדו בסיבתם היהודית: שפינוזה, מנדלסון, יהודי שהתנצר, מהלר, יהודי שהתנצר, איינשטיין - הומניסט ופציפיסט דגול שדחה את עקרי היהדות וגם אמר בכתבו על תכנית החלוקה ב-‏1947:

''ברצוני לומר עוד מילה אחת בנושא החלוקה. אני מעדיף להגיע להסכם עם הערבים על בסיס של חיים משותפים מאשר להקים מדינה יהודית.

חוץ מהשיקול המעשי, התפיסה שלי את מהות העם היהודי נוגדת את רעיון המדינה היהודית עם גבולות, צבא, וכוח חילוני כלשהו, קטן ככל שיהיה.

אני חושש שרעיון זה יגרום נזק פנימי ליהדות משום שתיווצר בקרבנו לאומנות - כוח שכבר נאלצנו להלחם נגדו בעבר גם ללא המדינה היהודית. אנחנו לא היהודים של תקופת המכבים. חזרת העם היהודי להיות אומה במובן הפוליטי של המילה פירושה לדעתי התרחקות מהרוחניות של הקהילה היהודית – רוחניות אותה אנו חייבים לנביאינו'' (''פלשתינה החדשה'' וושינגטון די.סי. 28.4.1938 . מצוטט ב''ציטוטים מאיינשטיין'' אנגלית, הוצ. אוניברסיטת פרינסטון 1996 . עמוד 98)

פרויד שאמר ב-‏1929: ''הערכתי המפוכחת את הציונות אינה מאפשרת לי להתגייס לעניינכם. כמובן שיש לי סימפטיה רבה לכל סוג של שאיפה חופשית ואני גאה באוניברסיטה שלנו בירושלים, ובשגשוגם של יישובינו, אך מצד שני איני מאמין שהעולם הנוצרי והמוסלמי יהיה מוכן אי-פעם להשאיר את המקומות הקדושים בשליטתם של היהודים.

נראה היה לי הגיוני יותר לכונן מולדת יהודית על קרקע שאין עליה מעמסה היסטורית, אך אני יודע שבגישה רציונלית מעין זו לא היה אפשר להלהיב את ההמונים ולהשיג את תמיכתם של העשירים.

עלי גם להודות שהפנטיות התלושה מהמציאות של בני עמנו נושאת בחלק מהאשמה להתעוררות חוסר האמון של הערבים.

ובפירוש אינני יכול לגייס כל סימפטיה לאותה קדושה מסולפת שבה לקחו קטע מחומת הורדוס והפכו אותו למקדש לאומי ושבגינה פגעו ברגשותיהם של המקומיים.

ועתה שפוט אתה, האם עמדה כה ביקורתית כמו זו שלי הופכת אותי לאדם המתאים להופיע כמעודדו של עם המיטלטל בתקוות שווא''.

וויטגנשטיין שהיה יהודי מומר, ברגסון הפילוסוף הגדול שהיה קרוב לקתוליות, הבמאי הגדול שפילברג שביקר בישראל דווקא באתרים מקודשים נוצריים כגון כפר נחום, וביקר את ישראל בסרטו ''מינכן'', נועם חומסקי, ושאר אנשי הרוח היהודים הגדולים ביותר.
_new_ הוספת תגובהמרדו ביהדות?
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:42)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם בך הכל נכנעו לדרישת החברה הנוצרית שאם הם רוצים להשתתף בעשייה האקדמאית, התרבותית של העמים הנוצריים של אירופה הם חייבים להתנצר. זוהי סחיטה נוצרית זולה שמעידה על רוחה החולני של הנצרות.

יחד עם זאת, חלק מהמתנצרים עשו זאת רק לצורך השגת משרה ובפועל התנהגו בביתם כיהודים. חלקם אפילו התגיירו פורמלית מחדש.

ציטוטים שלך לכאורה, אפילו שאינם ממש מדוייקים, לא נותנים תמונה מלאה על שום אדם ובטח לא על איינשטיין ופרויד.

איינשטיין
-----------

איינשטיין לא היה ציוני רק משום שחשב שציוני זה יהודי שעולה לארץ ישראל. למרות זאת איינשטיין עצמו הגדיר את עצמו ''ציוני וסוציאליסט''. והוא לא רצה לעשות. אבל מעבר לכך כשמים את המחשבה והמעשה בעד ונגד הציונות - אדם סביר מגיע למסקנה שאיינשטיין היה 100% ציוני. ציוני יכול להיות גם אחד שיש לו ויכוח עם הציונות. לא חייבים להסכים לכל דרכיה של הציונות בכל מצב, זמן ומקום, כדי להיות ציוני. בציונות יש אסכולות שונות, כמו שביהדות שי זרמים שונים.

איינשטיין אמר על עצמו: ''היחסים שלי עם העם היהודי הפכו לקשר האנושי החזק ביותר שלי מאז נהייתי מודע למצבנו המסוכן בין אומות העולם.''

המעשה הציוני הבולט הראשון של איינשטיין היה כשהצטרף למיזם הקמת האוניברסיטה העברית בירושלים. איינשטיין הצטרף ב-‏1921 למשלחת ציונית לארה''ב בראשות וייצמן כדי לעזור בגיוס כספים למען האוניברסיטה המתוכננת. כשהגיע לניו יורק אמר לעתונאים: ''אין אירוע פומבי אשר נותן לי יותר הנאה מן היוזמה להקים אוניברסיטה עברית בירושלים. לאור המסורת היהודית של לימוד והרחבת הדעת שנשמרה במשך דורות ובתנאים קשים, מכאיב ומצער לראות כיצד בימינו בנים מוכשרים של העם היהודי מתדפקים לשווא על שערי אוניברסיטאות במרכז ובמזרח אירופה''. הוא כמובן גם השתתף בטקס תחילת בניית האוניברסיטה על הר הצופים. כשפתחה האוניברסיטה את שעריה ב-‏1925, איינשטיין היה חבר בחבר הנאמנים שלה ויושב ראש המועצה האקדמית. מה יותר סמל ציוני מהאוניברסיטה העברית?
בפברואר 1923 ביקר איינשטיין, כנראה על פי עצתו של וייצמן, במשך 12 ימים בארץ ישראל. הוא התלהב מהמיזמות של הציונות והוא כתב ביומנו: ''לא ייאמן איזה עם עירני הם היהודים שלנו.''
''היהדות הוכיחה שהאינטלקט הוא הנשק הטוב ביותר הקיים בהיסטוריה... מחובתנו, אנו היהודים להציע לעולם את ניסיוננו העצוב בן אלפי השנים, ותוך נאמנות למסורת המוסרית של אבותינו - להיות חיילים במאבק על השלום, שכם אחד עם הכוחות הנעלים ביותר בכל החוגים התרבותיים והדתיים''
– נאום בכינוס יהודי בברלין 1929.

ב-‏1933 החליט איינשטיין להגר לארצות הברית והצטרף לסגל המכון למחקר מתקדם בפרינסטון קרוב לודאי בגלל שלא היה עדיין בארץ ישראל מכון מחקר ברמה דומה.
אתה מתבלבל עם עצמך בניסיונך לסלף את רוחו של איינשטיין על בסיס חומרי משובשים בכוונה תחילה. בגדול אפשר לומר שאיינשטיין היה ציוני ברוחו ופציפיסט בנפשו (''פציפיסט לוחם''). אחרי הושאה הוא הפך ל''פציפסט מסור'' (שההבדל לא כל כך רחוק מ''הפציפיסט המסור''). אבל פציפיזם אינה התנגדות לציונות, משום שגם הציונות דגלה ודוגלת בפציפיזם. לכן אדמות הארץ למרות שהן אדמות הלאום היהודי, ניקנו בכסף מלא כמו שאברהם אבינו (כבר לא אביך) וצאצאיו דאגו גם הם לקנות אדמות בארץ המובטחת. פאציפיזם אין כוונתו להפנות את הגב לאוייב, אלא להילחם בו במידת הצורך. אם ישראל לא היתה פציפיסטית אלא סתם כמו אחת ממדינות אירופה הנוצריות היא כבר מזמן היתה מנקה בטרנספר אלים את כל יו''ש ועזה מהערבים. היא פציפיסטית בדיוק כמו שאיינשטיין הפציפיסט בעצמו היה בין מובילי הפרוייקט הגרעיני בארה''ב. מה שנקרא, מפגש הכרחי עם המציאות.

לכן שלל איינשטיין גם את ההתנגדות היהודית האלימה של תנועות החירות הציוניות כאצ''ל ולח''י וגם חלק של פעילות 'ההגנה'. גם כאן אני משער שככל היה מרוחק מארץ ישראל כך התנגד למעשי אלימות הכרחיים להגנה. אם היה חי בארץ סביר שהיה מבין את הצורך של הפציפיסט הלוחם להביא אל לחימתו לידי ביטוי.
איינשטיין התפשר עם הפציפיזם שלו בדיוק כמו שזה הוא שאמר כי ''רצח בני אדם הוא מעשה מתועב'' אבל כוחו עמד לו להיות שותף בלית ברירה לפצצה שעשתה ''מאות אלפי מעשים מתועבים'' אבל שהיו בהחלט מוצדקים ומוסריים.
אלברט איינשטיין נפטר בפרינסטון ב-‏18 באפריל 1955, כתוצאה מדימום פנימי. כשהובל לבית החולים, לקח עמו טיוטה לנאום שהיה אמור לשאת בטלוויזיה לכבוד יום העצמאות של ישראל, אולם הוא לא סיים לכתוב אותו. הדברים היו דיברי שבח למדינה וביטחון בדרכה בעתיד. איינשטיין ציווה בצוואתו שכל כתביו מכל סוג יועברו לחסות האוניברסיטה העברית הציונית בירושלים ושהמוסד הזה יהיה בעל זכויות היוצרים היחידי עליהם. היש אמון גדול מזה בציונות?

פרויד
--------

כתביו של פרויד, שהכילומכילים סתירות פנימיות ומאפשרות פרשנויות מנוגדות לתפיסתו את הציונות. אם כי ניכר שפרויד הבין יותר בדגדגן מאשר ביהדות. יחסו לציונות וליהדות היה אמביוואלנטי באופן שראוי רק לדמות כה סותרת את עצמה פנימית כפרויד. עם כל עוצמת משקלו של פרויד כפסיכואנליטיקן, נושא קשריו עם היהדות ויהודים תמיד היו עניין לבדיקה פסיכיאטרית.
עוד שקרים קטנים של מיכאל
-------------------------------

• לודוויג וויטגנשטיין לא המיר את דתו לנצרות כי הורי אביו כבר התנצרו ואימו היתה קתולית שגם אביה היה יהודי שהתנצר.
• אנרי ברגסון היה קרוב לקתוליות כמו שכהן גדול קרוב לשער האשפתות. הוא נשאר נאמן ליהדות וליהודים בעיקר בגלל הבגידה הגדולה של הנוצרים באירופה ליהודיה בתקופה השחורה שבין 1933-1945, ויותר מדוייק עד מותו ב-‏1941.
• סטיבן שפילברג יהודי הגון שגם תרם רבות לפרוייקט הנצחת השואה ותיעוד עדויות של ניצולי השואה. הסרט ''מינכן'' לא היה סרט דוקומנטרי וספילברג ניסה טיפה לאזן בסצינות בין הרוצחים לנרצחים, דבר שפגע דווקא באיכות הסרט.
• נועם חומסקי, קומוניסט חרוט-שכל, שאינו שונה מהאנשים עליהם הוא מגן. מוטציה שלילית של מודל היהודי המודרני.

מיכאל, תמשיך לגרד.........
_new_ הוספת תגובהולדעתך, הלאומנות הפשיסטית בישראל, בפרט כיום, מתאימה לאיינשטיין?
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:55)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי הוא היה קרוב ברוחו ל''ברית שלום'' של ראשי האונ' העברית, מגנס, גרשום שלום, בובר ואחרים.

איך לדעתך הוא היה חש עצמו בישראל של הנכבה, של הממשל הצבאי, של המשיחיות המתנחלת ועוקרת העצים ומנשלת הקרקעות והמתעמרת, של הפאשיזם והגזענות בממשל כיום? ונוכח טבח עזה ורצח משט השלום?... ונוכח המכחישנות השקרנית, אודות משמעות כל אלה, הדומה להפליא למכחישנות קרדזיץ' ומילושביץ' ושאר פושעי הג'נוסייד הסרבים, ולמכחישנות העינויים של משטר פינושה בצ'ילה?
_new_ הוספת תגובהולדעתך, הלאומנות הפשיסטית בישראל, בפרט כיום, מתאימה לאיינשטיין?
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 11:05)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי אין לאומנות היום בישראל אלא תגובה החרכית לאימות האסלאמית הפועלת נגדה. ישראל לא מפעילה פצצות גרעיניות נגד הפלסטינית.... סתם להזכיר לך. הקושי חיסולים ממוקדים של אלה שמובילים את הטרור. מינימום הכרחי. אם היינו נוהגים כנוצרים, היינו מתנהגים כלפי עזה כמו שהבלגים הקתולים התנהגו כלפי השחורים של קונגו.

אינני יודע כיצד הוא היה מתנהג מול מתאבדי החמאס שהיו תוקפים אותו בביתו. אני יכול לעשות רק ספקולציות כמוך.
הצרה איתך שאתה משתמש בביטויים תעמולתיים שלא מחוברים למציאות - ''טבח עזה'', ''רצח משט השלום'', ''הפשיזם והגזענות בממשל'', כאילו הם ביטויים אמיתיים שמשקפים מציאות של אמת, ולא היא. זוהי רק המציאות המדומיינת שלך ושל מתנגדי הציונות כמוך. אינך יכול להיות ביקרותי כלפי עצמך בעניין הפלסטיני ולכן אתה מרחיק לסרביה ולצי'לי, ועוד מעט תגיע בודאי לקונדו ולבריה''מ.... אבל לעולם לא תגיע לכנסיה הקתולית הרצחנית והסוטה !!!!!!!!!!

התנהגות זו מעידה רק עליך !!!!!!
_new_ הוספת תגובהבלופר. תקציב המו''פ בישראל הוא חצי ממדינות ה-OECD
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:29)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המועצה הלאומית למחקר ופיתוח בדוח חמור: הממשלה מזניחה את המו''פ ונותנת לו להתדרדר

_new_ הוספת תגובהבלופר. קראת את כל הכתבה לפני שהתפרצת?
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:47)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכתבה שוללת אותך בכל טענותיך. הקטנת חלקה של הממשלה לחצי הממוצא של ה-OECD הוא תהליך חדש מהשנה. יחד עם זאת תקציב המו''פ מגורמים ציבוריים ופרטיים עלה.

תקרא את המשך הכתבה ותבין שהשקרים שלך הם רק לצורך פנימי שלך.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי