פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=152221
ביתר פרוט: ההגנה על קיום נטול ערכים
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 7:29)

ההגנה על קיום נטול ערכים

לאחרונה מתחזקת בישראל מגמה כהניסטית (על שם הרב הגזעני מאיר כהנא, שהיטיף לעקרונות אלימים וגזעניים ולשנאת ערבים, ואשר סולק מזמנו מהכנסת, אך תלמידיו כיום מיוצגים במידה רבה בפרלמנט הישראלי) להשתית את הקיום היהודי הישראלי על עקרונות אלימים הוטנטוטיים הנפוצים באפריקה. זאת תוך דחיית עיקר היהדות. בכנסת יש כרגע פרץ של חקיקה שכל מטרתה היא לבצר את הקיום הזה, תוך סילוק סכנות הנישקפות לו לכאורה. המעניין הוא כי מדובר בקיום גרידה במעורטל מערכים או סגולות כלשהן. בין השאר תוקפים עקרונות של סולידריות חברתית ומדינת רווחה, תוך אימוץ טענת כהנא כי מדובר ב''אהבת חינם'' וזהו עקרון נוצרי (או ליברלי), המנוגד לגישתו לעמדה היהודית-מיקראית.

לגופו של עניין, במקור, הברית החדשה, אומר ישוע בדרשת ההר: ''הן אם תאהבו את אוהביכם, מה שכרכם? הלא גם המוכסים (השפלים במיוחד) עושים זאת. ואם תשאלו בשלום אחיכם בלבד, מה המיוחד שאתם עושים? הלא גם הגויים עושים זאת''. דהיינו, לפי ישוע, אין כאן כל סגולה. הוא מוסיף כאן, ''לכן היו שלמים, כמו שאביכם בשמים שלם הוא''.

זאת נקודת המפתח - הסגולה.

יש להבין: עם ישראל במקורו מתואר כעם חסר כל סגולה, עם גרוע, סורר ומורה, כפי שאומר משה ואומרים הנביאים. למה אלוהים בוחר בעם חסר כל סגולה ובעייתי? את התשובה נותנים הנביאים, ונותן עוד משה בפרשת האזינו: בשביל להמחיש את גדולת האל בהיסטוריה. האל מראה כי הוא עושה ישועות דווקא לעם ניקלה למדי, להוכחת עוצם ידו, ולשכנע את העמים בגדולת האל. ''לא עוצמת ידכם היא שחוללה כל זאת''. האל מראה את עוצמתו בעזרת אנשים בודדים יחידי סגולה - אברהם, משה, הנביאים. משה והנביאים מתוארים כעומדים מול עם סורר ומורה הפורע בהם.

בשלב הנוצרי, לאחר שהודגמה עצמת האל, בוחר האל באהבתו לבני האדם (לפי הנצרות), לחנכם לסגולות יחודיות, הנעזרות בחסד האלוהי. זו היא הנצרות - מתן סגולות מיוחדות לבני האדם כולם, תוך העזרות בחסד האלוהי וברוח הקודש שהיא לפי הנצרות האלוהות עצמה, אחת משלושת הפנים של האלוהות. מאז, ובפרט בעקבות מוחמד עליו השלום, הנביא הגדול שבא אחרי ישוע – בעקבותיו בא תור הזהב של האיסלאם וההתקדמות האדירה במתימטיקה, במדעים ובפילוסופיה - מאז התפתחה האנושות במשך 2000 שנה, כפי שלא התפתחה בכל רבבות השנים קודם לכן מאז הופעת ההומו הומו סאפיינס.

היהודים שחיו בתפוצה, התפתחו אף הם. אלה שהעדיפו במאת השנים האחרונות לחיות בישראל (90% מיהודי ישראל היגרו אליה לאחר 1948), יצרו במידה גבוהה מדינה נחשלת למדי, בעלת מערכות מדיניות, בירוקרטיות ומשפטיות לקויות, מפגרת בחינוך ובמדעים, בעלת שיעור האלימות הגבוה ביותר בעולם בקרב בני נוער, מושחתת ועצימת פשיעה כלכלית, מדינה מעוטת יצרנות ודלה בהמצאתיות טכנולוגית. לישראל מוזרם כסף רב בפרט מארה''ב, שבשנים האחרונות נתנה לאליטות הישראליות כ-‏100 מליארד דולר. לפיתוחה היחסי סייעו מאד הפיצויים מגרמנייה, 96 מליארד מרק בשנים 1952-96 , שרק מעט מזה היגיע לניצולי השואה, שרובם חיים חיי עוני בישראל. מעטים יודעים שהמזל''ט חרון, פאר התעשיות הביטחוניות - רוב חלקיו מיוצרים בגרמנייה ובארה''ב. מערכת ''כיפת הברזל'' נגד רקטות בה מתרברבת ישראל לאחרונה, ואשר מומנה על ידי ארה''ב, היא פיל לבן, כשכל רקטה עולה מאה אלף דולר, ואין היא כלל אפקטיבית בירוט אלפי קסאמים וקטיושות, שמחירם דולרים ספורים.

יש להבין כי עצם הקיום במעורטל מסגולה כלשהי זה עניין חסר שחר. לפי דרווין, לכל יצור חי יש סגולה ביולוגית בכוחו הוא שורד. סגולתו של ההומו סאפיינס הוא יכולת היצרנות וההמצאתיות, כפי שסברו פילוסופים חשובים במושג ה''הומו פאבר'' (האדם היצרני) ואף התנ''ך מציין: מעשהו הראשון של האל הוא יצירת העולם, ועל האדם נאמר, ויחסרהו מעט מאלוהים.

רק בישראל יש מצב אידאי בו הקיום המעורטל מסגולה הוא שחשוב, ובשמו מותר לעשות כל עוולה ושרירות. אך אין דבר כזה, ישות חסרת אטריבוטים מאפיינים.

קיום חסר סגולה - ברירת המחדל שלו היא סאוב רוחני, גזל ופראות. הסאוב והשחיתות הם בעלי יומרה ''מיסיונרית'' להדגים שכל מי שמנוגד לסאוב, יקשו את חייו. זה למעשה עקרון היסוד של השחיתות והפשיעה הכלכלית. המושחתים מטיפים מסר ''מיסיונרי'' לפיו רק המושחת והנבל יכול להנות מחיים של נחת וביטחה ועוד להנות מהילה של ''איש חזק וצודק וסאחבקי'', בבחינת ''זו דרכו של עולם'' (הפושע הכלכלי נוקט בגישה ''גלובלית'' בהטיפו לך, ש''כולם מושחתים'', כזהו העולם, ומי שלא, חייו אינם חיים).

http://www.faz.co.il/thread?rep=152223
אם טרם הבנת...... אז .....
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 7:47)
בתשובה למיכאל שרון

תקרא שוב כאן http://www.faz.co.il/thread?rep=152222 .

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.