פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לחוק שימור האלרגיה, 21/07/10 8:40)

http://www.faz.co.il/thread?rep=152235
די לשקרנות. אתה כותב: אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:48)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה

''אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש בין ישו ליתר הרבנים, למרות שויכוחים עצמם ביהדות אין משמעותם ריב אלא דיונים כדרך שבני אנוש דנים ומתווכחים''.

אבל מה לעשות, 4 הבשורות בברית החדשה מלאות בויכוחים בין ישוע לרבנים. השליח פאולוס מתווכח רבות עם היהדות. ראה למשל ''איגרת אל הרומים''.

גם שאר דבריך - בדותות. דומה שאתה מוצר של מערכת החינוך הישראלית, המחנכת ל''מריחות'' בבחינות, להפגנת יכולת לדבר על משהו בלי ללמוד כלל עליו, דבר שהעם הפשוט כאן מכנה אותו ''לעבוד עם הפה''.

http://www.faz.co.il/thread?rep=152239
די לבכיינות. יש נוצרים במבטלים את קיומו של ישו במציאות
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:59)
בתשובה למיכאל שרון

אני דווקא נוטה להעריך שישו היה קיים באמת, והוא היה יהודי מסור לדתו ולעמו.

מבחינתי הבשורות של הברית החדשה אינן מהימנות משום שמקורן העברי נשרף, ע''י נוצרים כמובן, בשריפה הגדולה באלכסנדריה בתחילת המאה ה-‏3 לספירה. הגרסאות הטינית והיוונית תוקנו וניטרלו רבות את המסרים בשפת המקור. אבות הכנסיה הנוצרית הכניסו שינויים שיתאימו לתפיסתם הדתית לפי המצב החדש והמאבק להכרת רומא בנצרות והתמודדות טוטלית מול היהדות.

הויכוח בין פאולוס, שאול התרסי שמו האמיתי, נוּוט גם הוא בכתבים המוקדמים של הנוצרים החדשים, אותם מתנצרים חדשים מקרב האומות שהיו נוהגות לטפס על העצים ולהשמיע קולות, כשבני ישראל עבדו את אלוהים.

בכתבים היהודים אין דברים של ממש על ישו מזמן חייו כי הוא היה דמות די זניחה ושולית. רק כשהגויים לקחו את היהודי הזה והפכו אותו לאלוהים הוא יצר בעיה ליהודים, לא בגלל רוחו של ישו עצמו, אלא בגלל המשמעות שהפגנים נתנו לו.

אני מוצר מערכת החינוך הישראלית ממש כמוך. אין זה אומר שאינני יודע יותר ממך על יהדות ונצרות. האם ראית יהודי אחד שלמד באותו מסלול לימודים שחושב בדיוק כמו היהודי השני? אז בודאי שתהיה לי מחלוקת קשה עם נוצרי כמוך.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.