פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לחוק שימור האלרגיה, 21/07/10 7:45)
הנצרות יוצאת מתוך ביקורת היהדות, ונוגדת אותה
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:08)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן היהדות הרבנית שוללת את ישוע, מגדפת אותו, וקודמתה - הפרושים תפלו עליו עלילת שווא, לפיה הוא מורד בקיסר ומתיימר להיות מלך במקומו, וגרמו לצליבתו, תוך דרישות עיקשות של המוני היהודים לצלוב אותו, אף שהנציב הרומי אמר לאחר שחקר אותו שאינו מוצא בישוע כל אשם. הנביא הגדול מוחמד קידם דת יחודית, לאחר שניטבל על ידי כהן דת נוצרי שהושפע מאד ממנו, דת המטיפה לצדק חברתי, בין היתר.

לפחות אל תוציא דברים מהשרוול.
_new_ הוספת תגובההנצרות יוצאת מתוך ביקורת היהדות, ונוגדת אותה
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:40)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בנצרות אין ביקורת עצמית, הביקורת קיימת דווקא בתוך היהדות. רק יהודים יכלו להתווכח ולריב עם אלוהים. הנצרות מקבלת את אלוהים אפילו בתור פסלון ברונזה או שנהב.

היהדות הרבנית לא ביטלה את ישו, כי ישו היה חלק ממנה. אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש בין ישו ליתר הרבנים, למרות שויכוחים עצמם ביהדות אין משמעותם ריב אלא דיונים כדרך שבני אנוש דנים ומתווכחים. עולם המשפט והאקדמיה אימצו רבים מכללי הויכוח של רבני התלמוד היהודים.

להזכירך שישו, אם אכן היה קיים (וסביר שהיתה דמו כזאת גם אם די שולית מבחינת היהודים), מעולם לא ידע שהוא נוצרי. הוא היה יהודי מאמין ואוהב ישראל. אתה כנוצרי בוגד בזיכרו.

ישו נצלב ע''י הרומאים וזו היתה שיטת ההוצאה להורג של הפגאנים האלה. הצליבה אינה מוכרת בשיטת הוצאה להורג ביהדות, בזמנים שעוד ההוצאה להורג היתה מנהג (למרות שהיהודים נמנעו בכל כוחם להוציאו לפועל - נדרש תמיד סנהדרין שלם לאשר הוצאה אחת להורג). ומאחר שסנהדרין לא התכנס, בניגוד לשקר הנוצרי, הרי שליהודים לא היה חלק בצליבת ישו. אבל אלך איתך עוד יותר רחוק - ונניח שהיהודים לחצו על הרומאים לצלוב את ישו, אז מה? הוא היה יהודי משלהם כלל היהודים וזכותם היתה לעשות זאת.
זה כמו שתטען היום שלישראל אין זכות לשפות את ואנונו מרגע שהתנצר.

הנצרות, שניתקה עצמה מהיהדות בתהליך די מורכב ומגוון במאה הראשונה לספירה, דיכאה ויכוח כי חששה מגילוי השקר שלה ורצתה לשלוט על נתיניה בדם ובחרב. הנצרות חששה שהפגאן המצוי במזרח התיכון ובאירופה יעדיף את חוכמת היהדות על עבדות הנצרות.

מוחמד דווקא הושפע באמונתו מן היהודים וישנה סברה שיהודים עזרו לו בהגדרת מצוות האסלאם, ואם תשים לב כל 7 מצוות נוח נכללות באסלאם. כל המוטיבים והמנהגים האסלאמיים גזורים מהיהדות ולא מהנצרות. יש לציין כאן שמאחר שהנצרות והאסלאם אינן דתות אמת הן מנסות לכפות עצמן בכוח על ''בלתי מאמינים'' עד כדי השמדת אלא שמסרבים להמיר דתם. הן גם דתות שפיתחו מנהגים של ''התאבדות על קידוש ישו/אללה'', כמוטציה חולנית של ''למות על קידוש השם'' היהודי. לכן, היום המתאבדים רובם ככולם יוצאים מתרבות האסלאם, ולמזלינו רובם פועלים נגד מוסלמים אחרים.
בקיצור, גם הנצרות וגם האסלאם היו נאשמים היום בגניבת רעיון פטנט היהדות ובשימוש בלתי חוקי בו.
_new_ הוספת תגובהדי לשקרנות. אתה כותב: אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש
מיכאל שרון (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 8:48)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אין אנחנו יודעים על ויכוחים של ממש בין ישו ליתר הרבנים, למרות שויכוחים עצמם ביהדות אין משמעותם ריב אלא דיונים כדרך שבני אנוש דנים ומתווכחים''.

אבל מה לעשות, 4 הבשורות בברית החדשה מלאות בויכוחים בין ישוע לרבנים. השליח פאולוס מתווכח רבות עם היהדות. ראה למשל ''איגרת אל הרומים''.

גם שאר דבריך - בדותות. דומה שאתה מוצר של מערכת החינוך הישראלית, המחנכת ל''מריחות'' בבחינות, להפגנת יכולת לדבר על משהו בלי ללמוד כלל עליו, דבר שהעם הפשוט כאן מכנה אותו ''לעבוד עם הפה''.
_new_ הוספת תגובהדי לבכיינות. יש נוצרים במבטלים את קיומו של ישו במציאות
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 10:59)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני דווקא נוטה להעריך שישו היה קיים באמת, והוא היה יהודי מסור לדתו ולעמו.

מבחינתי הבשורות של הברית החדשה אינן מהימנות משום שמקורן העברי נשרף, ע''י נוצרים כמובן, בשריפה הגדולה באלכסנדריה בתחילת המאה ה-‏3 לספירה. הגרסאות הטינית והיוונית תוקנו וניטרלו רבות את המסרים בשפת המקור. אבות הכנסיה הנוצרית הכניסו שינויים שיתאימו לתפיסתם הדתית לפי המצב החדש והמאבק להכרת רומא בנצרות והתמודדות טוטלית מול היהדות.

הויכוח בין פאולוס, שאול התרסי שמו האמיתי, נוּוט גם הוא בכתבים המוקדמים של הנוצרים החדשים, אותם מתנצרים חדשים מקרב האומות שהיו נוהגות לטפס על העצים ולהשמיע קולות, כשבני ישראל עבדו את אלוהים.

בכתבים היהודים אין דברים של ממש על ישו מזמן חייו כי הוא היה דמות די זניחה ושולית. רק כשהגויים לקחו את היהודי הזה והפכו אותו לאלוהים הוא יצר בעיה ליהודים, לא בגלל רוחו של ישו עצמו, אלא בגלל המשמעות שהפגנים נתנו לו.

אני מוצר מערכת החינוך הישראלית ממש כמוך. אין זה אומר שאינני יודע יותר ממך על יהדות ונצרות. האם ראית יהודי אחד שלמד באותו מסלול לימודים שחושב בדיוק כמו היהודי השני? אז בודאי שתהיה לי מחלוקת קשה עם נוצרי כמוך.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי