פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה, 20/07/10 17:53)

http://www.faz.co.il/thread?rep=152210
מי שאוהב כסף אהבת חינם - שורד
מיכאל שרון (יום שלישי, 20/07/2010 שעה 21:20)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה

גם כסף שאתה כבר לא צריך, ולכן זו אהבת חינם. כשיש לך הרבה כסף, אוהבים אותך בכל מקום, לרב אהבת חינם. אומרים עליך שאתה איש מקסים. מי שיש לו כסף במידה בינונית, נהיה עארס ורשע. עניים לפחות לא מאנייקים, וגם עשירים לא מאנייקים. אלה ואלה מביאים תועלת, והם יצרניים בעקרון. אסור לחזק מאנייקים, אבל הם מנסים להשתלט על צמתות מפתח בשביל שיהיו תלויים בהם.

אהבת החינם האידאית נולדה בשביל לסמם את המאנייקים, וגם לבודד אותם מכיוון שאינם מסוגלים כלל לאהבה או ליצירה. מה שנראה אצלם כאהבה לפעמים, זה הדחף המאנייקי, השואף לטמון מלכודות, הם כאילו מראים שהם מסמפטים מישהו בעבור כישוריו או כל דבר אחר, בשביל להשלות אותו ולמצוץ את דמו ולהפילו בפח. המאנייק אינו מסוגל לאהבה, אבל גם אינו יכול להראות שהוא סתם אוהב, אלא הוא מחמיא לקורבנו.

לכן, המאנייק אינו מסוגל להראות אהבת חינם. אפילו לא להתחזות לאוהב חינם. האבולוציה האנושית שואפת להכחיד את המאנייקים שהם פרזיטים וקרציות בכל תחום, ולכן נוצר קריטריון אהבת החינם, בשביל לחשוף את השיילוקיות שבהם. שייקספיר עלה כאן על עניין גדול, וכך גם ישוע.

http://www.faz.co.il/thread?rep=152219
מי שאוהב כסף אהבת חינם - שורד
חוק שימור האלרגיה (יום רביעי, 21/07/2010 שעה 5:57)
בתשובה למיכאל שרון

מי שאוהב כסף זה לא אהבת חינם כי אם אהבת כסף. בדרך כלל העניין אוהבים כסף כי יש להם מעט ממנו. למי שיש הרבה לא מחזיק את הכסף אצל עצמו בגלל אהבה, אלא בגלל שנאת האחר ולכן הוא לא רוצה שכספו יזלוג אליו.

לעומת זאת, יש הרבה כמרים בעיקר הכנסייה הקתולית שאוהבים זהב וילדים קטנים חינם. האם גם זו 'אהבת חינם' בשבילך?

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.