פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מורשת רצח רבין: פתולוגיה של חלום
גלעד זליבנסקי (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 15:02)


מורשת רצח רבין: פתולוגיה של חלום

גלעד זליבנסקיאין פגיעה מסוכנת יותר בגוף או בנפש של יחיד או של המון מחוסר ההרגשה של הסכנה ושל הכאב עצמו. שכן ללא מודעות עצמית אין גבול לבריחה מההיגיון ולאבסורד שהם בפני עצמם מקומות מעניינים ובלתי מזיקים בשולי ההכרה, אלא שבמצב שבו מתגשמים כאלה חלומות עד אין קץ, זה לא יתכן שמי שלא מבחין בין מציאות וחלום יהיה מודע ליופי האוטופי של שנת החלום.

לפעמים האירוניה מתנפלת על החולם בהקיץ בצורה של אלימות חיה. למרבה המזל יש תקופות ארוכות שבהן הכאב לא מספיק חד ואפשר לשרוד בלי לוותר על שנת החלום גם אם הופכים ימים רבים ללילה אחד ולחלום אחד. כמו חיות אימתניות בשנת חורף, גם לבני האדם שאגרו מספיק מזון ועצי הסקה ניתן לשקוע ללא מניעה בשינה המשובחת ביותר שהטבע העניק לבעל חיים. כי עמים שבעי נחת וזחוחי דעת כמו דרקונים וענקים אוהבים לישון ומרשים לעצמם לספוג מכות מכל מי שיפקח את עיניהם ואפילו לא ישגיחו על עצמם מתוך שינה, יסתכנו בתנועות בלתי ערות ויפצעו את גופם הישן, אבל לא את השינה.

''שינה היא דבר נעים'' אמר היינריך היינה ''טוב ממנה הוא המוות, אבל הטוב ביותר הוא לא להיוולד בכלל.'' אבל שלושת הדברים האלה נשארים טובים ונעימים רק כשהאיש הישן, המת או שאינו קיים אינם יודעים עליהם.
אלא שכאשר מתקיימים התנאים החיצוניים שמאפשרים חיי תרדמת יציבים שמסוגלים להתגונן מפני הפרעות חיצוניות ופנימיות, השקיעה בהם היא רק עניין של טעם וניתן לבצע אותה לתקופה ממושכת ובקנה מידה לאומי, לפחות בסוג מסוים באוכלוסיה שמתאים לנתונים האלה מבחינה פוליטית ופיזיולוגית.

ההרפתקה החולמנית של הסכמי אוסלו זכתה בתנאים אופטימליים למנת יתר של שינה עמוקה, כאשר למען חזון אחרית הלילות עצם השינה ומהלך החלום נשמרו בסוד מוחלט ובידיהם של מספר מצומצם של סהרוריים שהיו גם המרדימים, גם החולמים וגם המשגיחים ואנשי הקשר הערים של ראש הממשלה המנוח.

התהליך שהיה מבוקר אומנם, אבל בעיניים עצומות, נסתרות ומעטות מידי, יצר לעצמו תנאי מעבדה נעימים והתפתח על מי מנוחות, עד לשלב שינה שבו ניתן היה בהדרגה להרדים מעגל רחב יותר של עיניים, אשר יאפשר לחלום את אותו חלום בקנה מידה מדיני ולרתק בחבלי הקסם שלו את המדיניות הפוליטית כאילו הייתה בובה משותקת.
הימים והלילות הוכיחו שהניסוי בהיקף הרחב ביותר נחל הצלחה חלקית, אם כי הקולות שקמו נגד החלום לא יכלו למנוע ממנו להתגשם כפי שהם ציפו שהוא יסתיים ברוב של עיניים פקוחות.

האשליה הזינה את עצמה והגנה על העתיד המדומה שלה והאריכה את חייה בכל האמצעים המדיניים ובכל התחבולות המכובדות של גניבת הדעת וההונאה העצמית. היתרון של הגורם האנושי בפעולה המסוכנת הזאת הוא שהפושעים במציאות יכולים לחלום שהם צדיקים תמימים ולטעון שהם נקיים בבית המשפט של ההיסטוריה באותה מידה שבה הם חכמים וצודקים בחלום הלילה.

ערב בהיר אחד התרחש ארוע היסטורי שטילטל את החולמים והעיר אותם באלימות, עצם אחד מזוגות העיניים שלהם, אבל החלום של ההמון לא נפגע וכבר באותו לילה הוא התחזק והמשיך להתקיים ביתר עוצמה ובחיות בוכייה ונוגעת ללב שהעניקה לו השפעה מוגברת במדינת הדרמה בזכות האיכות הדרמתית של הטרגדיה והחוש ההיסטורי של הקהל.

מכיוון שהחלום אינו ניתן להגשמה במציאות, הדרך היחידה להעמיד פנים שהוא יתגשם היא לביים הצגה שבה הוא עשוי להתגשם, אלא שלפני המערכה האחרונה חל שינוי והשחקן הראשי בחלום נרצח על הבמה במציאות ועורר אהדה גדולה כלפי החלום שלו, אבל מצד שני נוצר קושי בימתי, כאשר האדם שמגלם את דמות הגיבור הן בחלום, הן בהצגה והן במציאות נקטף בטרם עת מבלי שהשאיר אחריו שחקן מחליף שמגיע לקרסוליו בשלושת התפקידים שהוא נבחר לבצע.

מי היה השחקן הזה בחייו ומה עלה בגורלו מעבר לרשימת תפקידים שונים בבמה הצבאית והפוליטית, לא ניתן למצוא למרבה התמיהה הישגים מקצועיים מיוחדים או איזה סוג של יצירה או מעשים למופת שמאפיינים מנהיגים דגולים שלא בהכרח שיחקו בטרגדיה פוליטית בערוב ימיהם. אם מפשפשים בחוסר אמון במקורות מפורטים יותר על עברו של השחקן הזה, כגון ספרו של אורי מילשטיין משנת 1995 או כל מקור אחר שעוסק באופן עקיף, אבל מעמיק בארועים מהקריירה הצבאית והפוליטית של יצחק רבין ז''ל, הדמות שלו תיחשף במקרה הטוב כאנטי גיבור שהצליח באירוניה מופלאה להפוך לשחקן טרגי שכל הקהל שלו משוכנע שהוא גיבור טרגי ושבכל חייו ההיסטוריים הוא נוהג כפי שניתן לצפות מהאיש הזקן שהוא גילם במותו.

המשחק האחרון הסתיים במוות, אבל זה לא משנה את המהלכים והתוצאות של המשחקים האחרים ומעבר לזה, זה לא משנה את ההבדל שבין חזון היסטורי למשחקי תפקידים. אוסלו ורבין קשורים זה בזה באופן שבו שניהם נתפסו בצורה שגויה: אחד בתור אופק של תהליך מדיני והשני בתור מדינאי.
מהנקודה שבה המוות הפריד בין דיוקנו של המת למפעל חייו, ראש הממשלה לשעבר הפך לאגדה שאין כמעט קשר בינה לבין המציאות, בעוד שההרפתקה הקטלנית התגלתה בדיעבד כמשגה שהוא יותר גרוע מפשע.

מיתת הנשיקה הצליחה אומנם לגאול את המת מייסורי היקיצה של העולם הזה, ואפילו מנשיאה אישית בנטל האשמה או מערעור מצד קורבנותיו על צעדיו האחרונים, שכן הפיכתו לקדוש שהסתלק הקימה אותו לתחייה כקורבן מהסוג הנעלה ביותר, זה שחי ומת מעבר לזמן ולערכים המובנים, שדמו יקר מכל הדם שנשפך בגללו ושמו נקי כשמו של מלאך.
אבל החלום נשאר בחיים ובקושי ניתן היה לראות את עצמו במציאות, וגם אם מנת יתר של דמיון הזוי, הבבואה המוחשית שהשתקפה בראי התקופה הייתה מזוויעה. כמובן שנותרו לבבות שלמים ששמרו אמונים לאותו חלום מזדקן וחסר תקווה כמו לאלוהות שאינה דוברת אמת מאז ומעולם, אלא דורשת מכל אדם אמיתי להפוך את השקר לאמת ואת האמת לשקר. לא עברו שנים רבות והחלום נעשה בלתי נסבל עבור רוב מי שחיפש אותו בטח. היו חולמים ששברו ללא גינוני טקס, מתוך שינה או במו ידיהם.

אחרים המשיכו לחלום בכוחות עצמם ולמרות ההווה וההיסטוריה שאיימו עליו ללא הרף. מבחינה דרמטית, הוא איבד מהר מאוד את המבנה המקורי שלו, כאשר נדמה שמה שהחל בתור טרגדיה בינונית נמשך ללא גבול ובחוסר טעם, בעלילה מגושמת וחסרת מסר שיוצא ממנה מעבר לחזרה על המילים מתוך הרגל חגיגי, אבל ללא אמונה וללא פאתוס. נראה שלעומת האמונה שאותו סיוט יהפוך שוב לחלום אפילו האמונות התפלות העתיקות בכוכבים ומזלות, בהשגחה פרטית ואפילו באבק המפץ הפוליטי האחרון שלא נשאר ממנו מספיק חומר בשביל אחיזת עיניים, כל אלה מספיקים כדי להאיר את החלום ולהעיר את כל מי שבמקרה נרדם וחזר אליו או שהוא עדיין בחלום מהלילה שבו התרחש הרצח.

עבור אותן נפשות שבחלום, אין קושי להחיות אותו בגירויים נפשיים ונראה שבמידה בלתי מבוטלת תורת ההנצחה החד גונית והנבובה תורמת לטיפוח השטחי של תוכן החלום ומעבר לזה, לתקשורת שמתגייסת למענו יש כלים בולטים יותר של תעמולה שמשפיעה על הישנים כמו היפנוזה ועל מוכי החלום הערים כמו תסמונת לחץ פוסט טראומטית שמשחזרים את הטראומה של אובדן החלום גם ללא פחד או תקווה, אלא פשוט על ידי ניקוז חד שנתי מרוכז של מאגרי הכאב והדמעות שהצטברו בארוע הטראומטי.

במקום לחנך את העם בצורה מושכלת וללמד על התרומה המעשית של האדם המפורסם לתולדות המדינה, על האישיות שלו לפני הרצח ועל כישוריו כמנהיג והשפעתו האישית על ההיסטוריה ועל החברה הישראלית הצעירה, הממסד מסתפק בפסנתרים ותזמורות של בתי ספר, נאומים גרועים ומונולוגים לא בשלים שדומים לפירות משלשלים על קיבה ריקה. במקום להציג במרכז את רבין כאדם למופת, הבמה שלו מלאה בעיקר במקורבים ואהובים פוליטיים, משפחתיים ואלמונים שהופכים ברגעים אלה לטפילים ולאוכלי נבלות במקום להעניק לגוויה שלו כבוד אנושי.

הבעיה ההיסטורית היא שקשה לחלוק לקורבן הרצח הזה אותות כבוד אגדתיים שתהיה להם אחיזה מוצקה בחוכמה היסטורית או בניצחון ראוי שידו אחזה. רשימה של מכרים ושל משרות צבאיות ופוליטיות ושל ארועים נוצצים וקטעים משיחות נפש נבחרות לא נחשבים למעשים של אדם גדול בקנה מידה היסטורי ואפילו לא במדינה קטנה. בשביל שהגיבור יהיה ראוי לשמו, צריך להשיג מעשים שמוכיחים גדולה, כישורים נדירים, דברים ייחודיים שהוא תרם מעצמו בלבד לגדולת המדינה והאנושות כולה כביטוי להצטיינות שנושאת את שמו ומיוחדת לאותו אדם. מובן מאליו לצפות מאישיות בעלת שיעור קומה בתחום המדינה להשאיר אחריה יצירה כתובה בולטת ובעלת השפעה, או לפחות מפעל מעשי או דוגמא לעשייה יוצאת דופן שנחקקו בבירור בדפי ההיסטוריה של המולדת.

ברשימת הגיבורים של מדינת ישראל אפשר להזכיר שמות שעונים על הדרישות הבסיסיות האלה, אבל במקרה של יצחק רבין חומר ההנצחה הרשמי מראה שהנושא של הפולחן איננו גיבור, אלא קורבן בלבד ויותר ממנו הרצח עצמו הוא הזיכרון.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


רצח רבין
אב''ע (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 16:06) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכותב צודק. מה שנותר מרבין למרבה הצער זה ''רצח רבין'', ולא דיון אמיתי בפעלו כרמטכ''ל, שר וראש ממשלה לחיוב ולשלילה.
_new_ הוספת תגובהמצא חן בעיני הביטוי ''מיתת נשיקה''
עמיש (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 18:09) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מקובל לחשוב שמיתת נשיקה זה דבר טוב, האם תכעס אם אאחל לך גם כן מיתת נשיקה?
_new_ הוספת תגובהעמיש, כל אחד מת בזמנו ועדיף ב''מיתת נשיקה''
יונה הנביאה (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 18:14)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מאמינה שהוא יברך אותך על בירכתך זו
ובלבד שאינך מאחל לו למות מיד.
כי מוות זה דבר רע ושחור,
ומי שמשתשמש באופף נלוז ב''מת'' ובהטיותיו
הוא בן מוות בעצמו
_new_ הוספת תגובהמצא חן בעיני הביטוי ''מיתת נשיקה''
גלעד (יום שישי, 09/11/2007 שעה 2:46)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי ההתייחסות למוות בפני עצמו, כמו שהוסיף המגיב הבא בתור אחריך הוא חסר משמעות.
לפי אמיל מישל סיוראן, המוות אינו החידה הגדולה של בני התמותה, אלא דווקא המשמעות הבנאלית ביותר והמזעזעת בעומק הבהירות שלה.
בעיני כל מבט על המוות כולל את השארית של החיים עצמם ולכן אם מדברים למשל על תהילת עולם, לא העתיד שלאחר המוות הוא שחשוב, אלא החיים שהיו ראויים לתהילה, כלומר אותם חיים שבפני עצמם יש להם חשיבות ותהילה היא רק הצל או ההמשך ההיסטורי שלהם.
עיסוק בצורת המוות או ברגע המוות בנפרד כשהוא תלוש מהחיים באופן לקוני ומלאכותי הוא שטחי ולצורך העניין יש יתרונות שטחיים למוות ללא ייסורים... בדיוק כפי שהסיודוס מתאר את המוות בתנומה של בני דור הזהב שחיו ומתו במקום שדומה לגן עדן.
_new_ הוספת תגובהלא הבנתי שום דבר
עמיש (יום שישי, 09/11/2007 שעה 8:55)
בתשובה לגלעד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבנתי שקראת כל מני ספרים אבל לא הבנתי מדוע השתמשת בביטוי מיתת נשיקה.
אלא אם כן אתה מתכחש לעובדה שהימין התיאורטי שלך רצח את ראש ממשלת ישראל באופן ממשי.
_new_ הוספת תגובהלא הבנתי שום דבר
חושף שקרנים (יום שישי, 09/11/2007 שעה 20:45)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך דבר תיאורטי יכול להרוג באופן מעשי?

אז אולי גם גירסת הקונספירטורים נכונה לדעתך
שרוצח מעשי רצח את רבין רק תיאורטית והשב''כ תיאורטית חשב שרבין מת מעשית... או איזשהו קישקוש מקושקש כזה........
_new_ הוספת תגובהסמוך לרצח רבין, הרהרתי: ''איזה מזל''
חזי (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 18:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''בזכות'' הרצח הזה, יכנס רבין להסטוריה,
הרבה יותר ''חזק'' מאשר היה מת כמו בגין או להבדיל כמו עראפת...

הייתי ממעריצי רבין כבן-אדם וכאשיות,
ללא קשר אם הסכם אוסלו היה חיובי או שלילי.

רק להזכיר לכל אותם השוללים את ההסכם: הרבה דם יהודי נחסך,
כאשר הפלסטינים ''הסכימו'' לנהל את עניניהם הפנימיים בעצמם...
_new_ הוספת תגובהסמוך לרצח רבין, הרהרתי: ''איזה מזל''
צדק (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 19:00)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעניין, אתה עוסק בהערצות.........

על איזה דם יהודי שנחסך אתה מדבר?
נתפסת לחלומות של השמאלנים?

טוב, כנראה זה מה שקורה כאשר מעריצים מישהו...
ממציאים משהו טוב כדי להלבין את השחור משחור.
_new_ הוספת תגובהמורשת רבין?
יונה הנביאה (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 18:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה זו מורשת רבין. להבנתי אין הסכמה בציבור למשמעותו של המונח הזה,
כל אחד רואה מנקודת המבט שלו. ואינני מדברת על ימין שמאל והמחלוקות בינהם, אני מדברת על השמאל עצמו. יש בינהם פרשנויות ותפיסות שונות של מהי מורשת רבין וכל אחד מביא את הפירור שלו. אבל כשאנחנו אוספים פירור לפירור לא יוצאת לנו עוגה אלא בליל של אי הסכמות וניגודים.
מורשת רבין אינה הסכם אוסלו, כי אם ההבנה שלא נוכל להמשיך לשלוט על עם אחר ולחיות חיים נורמליים.
מורשת רבין זה ''אני אנהיג, אני אנווט'' ובה בעת להניח לצוות קלופאחים יאיר הירשפלד, רון פונדק וביילין להוביל אותו באף לאוסלואיאדה שלהם.
מורשת רבין היא ''בוא נשבור להם את העצמות'' ו''נעשה שלום כאילו אין טרור ונילחם בטרור כאילו אין שלום''.... הוא היה נסיך ה''כאילו'' שזוהי מילה שהוא נתן לה משמעות חדשה בעברית.

עד היום אנחנו מתייחסים לערבים הפלסטינים ''כאילו'' יש שלום... אתה הבנת את זה ברוך?
_new_ הוספת תגובהרק ככה לשם ההיסטוריה
עמיש (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 18:41)
בתשובה ליונה הנביאה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למיטב זכרוני רבין אמר ''אני אנווט את המשא ומתן הקואליציוני''
_new_ הוספת תגובהרק ככה לשם ההיסטוריה
יונה הנביאה (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 18:50)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון. גם את זה הוא אמר.

לצערי לא טרחתי לרשום את כל ההקפצות שלו. אבל בליל מוצאי הבחירות הוא הכריז ''אני אנווט, אני אנהיג'' בלי ספחים, ואח''כ הוא הכריז שהוא ינווט את המו''מ הקואליציוני, את הממשלה, את השלוום... מרוב ניווטים הוא לא הגיע ליעד.
_new_ הוספת תגובההיחיד שידע לאן אנחנו הולכים היה רבין.
עכ''א בתחתית אבל חי וקים (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 18:55)
בתשובה ליונה הנביאה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מול העיוורון וכשלון של המתנחילים ויהימין היתה נקודת אור אחת.
_new_ הוספת תגובהאתה באמת רוצה לומר לנו שרבין היה איש כזה רע?
יונה הנביאה (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 19:06)
בתשובה לעכ''א בתחתית אבל חי וקים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהוא ידע שהוא מוביל אותנו למלחמה בלתי מסתיימת עם כל כוחות הטרור הערבים שערוכים בתוך ארץ ישראל ובכל זאת חבר אליהם בחיבוק דב?
נכון יותר לומר שהוא השלה את עצמו בחזון השלום זמן ארוך מדי. ויש האומרים שהוא החל להראות סימני אכזבה, משבר וקוצר רוח מהשלום לקראת המועד בו הוא נרצח.
_new_ הוספת תגובהמונולוג לא בשל
דוד סיון (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 19:58) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם מפשפשים בחוסר אמון במקורות מפורטים יותר על ע

כמונולוג של פוליטיקאי האגדה שלך על החלום היא מעניינת אבל זו אגדה מדמיונך. עוד מונולוג שמנסה לפרק מיתוס בלי בסיס מעבר לשכנוע העצמי שלך.

אם באמת תפשפש במקורות המפורטים, חוץ מלהזכיר ספר אחד ''ישן'' וגם זה בלי לזכור את שמו; אם באמת תפשפש בכוונה ללמוד מהמקורות אתה עשוי להיות מופתע שהמסקנות שהצגת הן מופרכות.

במקרה שמעתי אתמול בערב את נשיא בית המשפט העליון לשעבר, מאיר שמגר, שהכיר את יצחק רבים לאורך שנים והמסקנות שלו לגמרי הפוכות משלך. שמגר משבח את רבין על תרומתו (מלפני הרצח). אבל לא רק הוא יש גם פוליטיקאים שהתנגדו להסכם אוסלו שמסוגלים לשבח את האיש ולהאיר את תרומתו. כך למשל עשה ראובן ריבלין (http://www.knesset.gov.il/rabin/heb/Rab_Speech.htm): ''מורשתו של יצחק רבין החי, האמיתי, זה שהתהלך בינינו, גם כאן בבית הזה, ושאותו אנו זוכרים, כתובה כבר מזמן: בדברי ימי הפלמ''ח, בתולדות צה''ל, בהיסטוריה הציבורית הישראלית, ועל לב מי שהכירו, העריכו ואפילו אהב אותו, אף אם חלק עליו. מורשתו כתובה כבר לא כי הוא נרצח, אלא משום שכתב אותה במעשיו, בהיסטוריה שחולל במו ידיו, עוד בחייו''.

הגיע הזמן שתלמד להפריד את העמדה הפוליטית שלך מניתוח העבר, אפילו זה הקרוב. אז, רק אז, כאשר תהיה מוכן להעניק לזכרו של האיש כבוד אנושי. רק אז אולי יעלמו ה''טפילים ולאוכלי נבלות'' שבדמיונך. רק אז יהיה המונולוג שלך בשל.

-----

כלכלן מאד מפורסם אחד כתב בהקדמה לספרו המפורסם ביותר (תרגום חופש): מדהים באיזה דברים מטופשים אדם יכול להאמין אם הוא חושב יותר מידי לבדו [בקונטקסט שלנו בלי המקורות ההיסטוריים].
_new_ הוספת תגובהמונולוג לא בשל
גלעד (יום שישי, 09/11/2007 שעה 3:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התאכזבתי מהמקורות שהבאת בתור אופוזיציה למאמר.
אומנם לא עשיתי עבודה סמינריונית על הביוגרפיות של רבין, אבל לפחות בחרתי מקור אחד יסודי שלא סותר היסטוריונים ואפילו סופרי חצר מבחינת העובדות ההיסטוריות.
במקום להציג נגד הספר של אורי מילשטיין שנכתב בשנת הרצח מחקר היסטורי שיסתור אותו, הבאת דברים של פוליטיקאי בינוני ושל שופט בנאום ציבורי.
כל השבחים ונופת הצופים הממלכתית הזאת לא משנה את העובדות ההיסטוריות שעליהן מבוססת הביקורת האמיתית על המיתוס של יצחק רבין.
אפשר בקלות לשבח את רבין מבחינות מסויימות ולהתעלם מבחינות אחרות, אבל רק ניתוח היסטורי נוקב יכול להעריך את האישיות הזאת בצורה מלאה ויסודית.
מעניין שגם את שורת סיום פילוסופית, הקריא מומחה לכלכלה ולא איש רוח.
_new_ הוספת תגובהנכון המונולוג שלך, גלעד, לא בשל
דוד סיון (יום שישי, 09/11/2007 שעה 7:46)
בתשובה לגלעד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תסלח לי אם אדגיש שההערות שלי התייחסו בעיקר לגישה שבאה לידי ביטוי במאמר שלך ולא למסקנותיך. זה מאמר שמציג את עמדותיך הפוליטיות וניסית לתת לו צביון מחקרי על ידי הזכרת ספר אחד שאינך יודע את שמו. בעצם אפילו לא הצגת מה כתוב בספר האחד הזה לטוב או לרע. גם שורת הסיום שלך מעידה על אי-בשלות: ''הקריא מומחה לכלכלה ולא איש רוח''. דבריו של מיינרד קיינס, אחד הכלכלנים המפורסמים בהיסטוריה, ניצבים על נקודת מבט פילוסופית הרבה יותר מבוססת משלך או משלי. זה הבסיס לביקורת שלי על המאמר: קלישות מקורותיך ההיסטוריים מול טענותיך.

מאחר והצגתי ביקורת על מה שקראתי ולא ''אופוזיציה'' למסקנותיך או למאמר אין לאכזבה שלך כל בסיס מציאותי.
גם אם תנסה להמעיט מערכם של דברי השופט שמגר ושל חה''כ ריבלין, ''פוליטיקאי בינוני'' כדבריך, זה לא יהפוך את המאמר שלך למחקר.

המאמר הוא ביטוי לעמדתך הפוליטית. ככזה הוא מאמר שכתוב טוב.

-----

אם תשתחרר מהמטרה הפוליטית שלך. ''אם באמת תפשפש במקורות המפורטים, חוץ מלהזכיר ספר אחד ''ישן'' וגם זה בלי לזכור את שמו; אם באמת תפשפש בכוונה ללמוד מהמקורות אתה עשוי להיות מופתע שהמסקנות שהצגת הן מופרכות'' (תגובה 106482).
_new_ הוספת תגובהתיק רבין איך תפח המיתוס מאת אורי מילשטיין
גלעד זליבנסקי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 3:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מחזיק את הספר בבית וקראתי אותו לפני שנים בגיל ההתבגרות...
אני לא משתמש אף פעם במקורות שאני לא שולט בהם או לא מכיר את השמות שלהם... זה שלא הוספתי למאמר ביבליוגרפיה לא אומר בהכרח שכל מה שאני לא כותב אני לא יודע.
לגבי משוא הפנים הפוליטי במאמר שלי: אני לא מכחיש אותו, אבל מצד שני אתה לא הבאת נגדי שום ראיה שסותרת את הדברים שציינתי בנוגע לרבין.
הסיבה שלא התעכבתי במאמר על האימות של הפרטים ההיסטוריים לגבי רבין בתפקידיו השונים, היא שאפשר בקלות לבדוק את העובדות אצל מילשטיין ובלי שיהיו מקורות אחרים שסותרים אותו בצורה רצינית.
רציתי להתרכז בצדדים אחרים של הנושא ושל הסמל של הדמות, כי עדויות היסטוריות הן לפעמים מספיק ברורות בפני עצמן ואינן דורשות ניתוח מעמיק, אלא רק הפניה או בקיאות במידע הרלבנטי.
אם תמצא מקור שמפריך את כל הדוגמאות שהביא מילשטיין בספרו לחידלון האישים של רבין ז''ל בתפקידים שונים בקריירה שלו, אני אודה שטעיתי מבחינה היסטורית, אבל נטל ההוכחה עליך (נא לשים לב שצריך לבצע טיפול שורש בטענות ההיסטוריות של מילשטיין ולא סתם להביא דעה אחרת לגופו של אדם).

גלעד
_new_ הוספת תגובהיפה שכך
דוד סיון (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 6:47)
בתשובה לגלעד זליבנסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יפה שאינך משתמש במקורות שאינך שולט בהם.

העניין העיקרי בביקורת שלי, וגם אותו לא תוכל להכחיש, הוא שכמו אורי מילשטיין ורבים אחרים המאמר שלך המוצג כמחקר מיועד ליצור העדפה פוליטית. זה כבר אינו חיפוש אחר האמת שהיא המשמעות ''האמיתית'' של מחקר.

באופן כללי, את הדברים שאני אומר כעת כבר כתבתי בפורום לפני יותר מ-‏4 שנים. במקרה אחד אפילו הראיתי שכך נעשה. אז זה היה בקשר לדברים שנכתבו על דוד בן גוריון (דיון 1471). שים לב לדיון שהתפתח שם ובעיקר לתגובות של מילשטיין עצמו.

לא מזמן הראיתי זאת בקשר לדברים שנכתבו כאן ובמקומות אחרים על פרשת אלטלנה (דיון 4042) ועל התנועה הציונית בכלל (דיון 4567). כשרוצים אפשר למצוא המון ציטוטים שמאששים את טענות מסוג מסויים ולכתוב מאמר עם מסקנות ''חד משמעיות''. אבל כאשר לא מוצג כלום שנוגד את הטענות הללו; כאשר לא מוצג ולו ספק קטן בקשר אליהן אני חושד שהמחקר הוא בעצם קרדום לחפור בו.

בקיצור, המאמר שלך עוסק בפוליטיקה אקטואלית הרבה יותר מאשר בחקר האמת והעובדות ההיטוריות העולות בו. מדוע המטרה, העיקרית, הזאת מוצנעת?
_new_ הוספת תגובהיפה שכך
עוזיהו הגלעדי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 12:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מחקרו של מילשטיין הוא פוליטי בעיניך?

מילשטיין חקר את מלחמת העצמאות והתקופה שלאחריה במשך יותר מעשרים וחמש שנים. סיפרו עומד בכל הקריטריונים המדעיים לכתיבת דזרטציה, מחקר, סיפור היסטורי. אתה יכול לבקר אותו מתודולוגית, אבל יהיה לך קשה להתמודד ולהפריך את העובדות.

מטרת כתיבת ספר היסטורי אינה התנגחות פוליטית, אלא להיפך. התנגחות פוליטית צצה בד''כ בעקבות פרסומים אקדמאיים. וזה טיבעי וטוב. ככה למשל קרה גם לאחר כתיבת אלפי ספרים אחרים, למשל כמו הספר ''החיילים היהודיים של היטלר''. ישנן עובדות וישנן פרשנויות. והפרשנויות הן בעיני הקורא ומוטות באמונתו הפוליטית, סוציולוגית, דתית, גיזעית וכו'.

גם אתה נוטה באותה נטיה.
_new_ הוספת תגובההעובדות שציינתי הן נכונות
דוד סיון (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 12:56)
בתשובה לעוזיהו הגלעדי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הצגתי עמדה שיש ''מחקרים'' שנועדו לשרת מטרות אחרות
מאשר חקר האמת (למשל לשרת יעדים פוליטיים אקטואליים). הצגתי גם כמה מאמרים שמייצגים את העמדה הזאת. באחד מהם הראיתי שכלל לא בטוח שמסקנותיו של מילשטיין נתמכות על ידי ''כל'' העובדות.

הערה מטודית: עובדות לא ניתן להפריך טענות כן.
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
עמיש (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 16:42)
בתשובה לעוזיהו הגלעדי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפעמים מביאים אותו לאיזה תכנית טלויזיה על תקן של קוריוז כמו עגל עם שני ראשים בקרקס.
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
לוי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 16:59)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסטוריונים מטעם שולטים בכיפה, מזבלים את ההסטוריה , מחלקים מחמאות זה לזה ומפריסים פרסים זה לזה .
סתם נודות .
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
ע.צופיה (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 17:03)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שכחת את המילה ''אנטישמיים''.
מה קרה לך?
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
לוי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 17:14)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אוצר המילים שלי מגוון בניגוד למי שהוא אחר בצוות .
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
ע.צופיה (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 17:54)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמח לשמוע.
תמיד חשבתי שאתה נעול על ''אנטישמיים''.
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
לוי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 18:08)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה חושב ואומר דברים שגויים רבים .
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
ע.צופיה (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 18:46)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני בן אדם נורמלי.
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
לוי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 19:19)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי .
_new_ הוספת תגובהתיקון: אוצר המילים שלך מוגבל לגידופים ומילות קישור
דוד סיון (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 19:30)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהתיקון: אוצר המילים שלך מוגבל לגידופים ומילות קישור
לוי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 19:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה טועה .
הערכה שלך שגויה .
_new_ הוספת תגובהאינני טועה- הניתוח נכון
דוד סיון (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 23:41)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההופעה שלך כאן מוגבלת לגידופים ומילות קישור.
כמובן שאשמח לראות שינוי שיראה שאתה מכבד את
הכתיבה שלך.
_new_ הוספת תגובהאינני טועה- הניתוח נכון
לוי (יום שישי, 16/11/2007 שעה 3:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתיבתי מכובדת וחד משמעית .
_new_ הוספת תגובהעובדה שאף אחד לא שם על מילשטיין
כהן (שבת, 17/11/2007 שעה 21:39)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שטויות.
אתה רק מפנטז.
כי הוא חושף את שיקרי השמאל
_new_ הוספת תגובהתיק רבין איך תפח המיתוס מאת אורי מילשטיין
צדק (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 8:03)
בתשובה לגלעד זליבנסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תוכל לקרוא תיאור מפורט יותר של הקרב, הרקע לקרב,
ועל אירועים נוספים הקשורים לרבין בקישור הבא:

http://www.2all.co.il/web/Sites/KolHaemet/PAGE10.asp תחת הכותרת: רבין בורח משדה הקרב.

הקישורים מובילים לדפים סרוקים מתוך הספר עצמו.
_new_ הוספת תגובהמילשטיין הוא רכלן מלחמות עלוב
עמיש (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 8:38)
בתשובה לגלעד זליבנסקי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואין שום סיבה להוסיף ולהתקשקש אתו.
_new_ הוספת תגובהמילשטיין הוא רכלן מלחמות עלוב
יערה (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 9:52)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ד''ר מילשטיין הוא ה ת ו כ ח ה של שלטון בולשביסטי מסואב
שעשה הכל על מנת לטשטש ולהעלים את כשליו בשדה הקרב ,
ולפאר תפארת שוא את גיבוריו,כמיטב המסרת של אמא רוסיה

כשהוא שוחט פרות קדושות-הוא לפחות
מביא ה ו כ ח ו ת
_new_ הוספת תגובהמילשטיין הוא רכלן מלחמות עלוב
עוזיהו הגלעדי (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 12:11)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לשמאלנים ממה לפחד. הם נגד חשיפת האמת.
_new_ הוספת תגובהגם אחרים הציגו הוכחות לעמדתם
דוד סיון (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 13:00)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם את ההוכחות של מילשטיין צריך ורצוי לבדוק.
להיתלות ב''תוכחה'' שלו היא תכונה בולשביסטית.
_new_ הוספת תגובהגם אחרים הציגו הוכחות לעמדתם
יערה (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 21:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ד''ר מילשטיין לא לבד...

ד''ר עימנואל וולד ב''קללת הכלים השבורים'' מעביר בקרת נוקבת על מחדלי הפיקוד של צה''ל במלחמות

וגם בספרו ''הקשר הגורדי''

''המיתוסים שיצרו מקבלי ההחלטות ,אנסו את ביטחונה,כלכלתה ולכידותה הפנימית של ישראל
קברניטים שהתחכמו לבתק קשרים גורדיים באיבחת חרב
נותרו נבוכים בתוך הליבירינט הבטחוני כשרק חבל קצוץ בידם
ומסביבם שברי אידיאולוגיה ורסיסי קהילה שלא יצלחו אלא ליצירת מדינת רפאים''

''ערפל הקרב'' לא יתפזר לנצח
תמיד ימצאו בעלי ענין שבכל מאודם ירצו למנוע התבהרות,להפריע לחשיפת האמת
משום כך קשה גם לעמוד על דיוקן של ''עובדות'' הסטוריות...
_new_ הוספת תגובהגם אחרים הציגו הוכחות לעמדתם
דוד סיון (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 23:55)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לא מעט ''בעלי עניין'' שעוסקים בשיכתוב ההיסטוריה למטרות שאינן חשיפת האמת.
יש לא מעט ''בעלי עניין'' שמשתדלים להפיץ אינפורמציה שגויה על המציאות.
אני מכיר חלק מאותם ''בעלי עניין'' שהם קברניטים של בוצות שונות באוכלוסיה.
חלק מאותם ''בעלי עניין'' מהוללים ברשימותיך.

אני גם מכיר חוקרים ישרים שיהיה קשה למצוא במחקריהם מסקנות שמשרתות מטרות פוליטיות.
לכן אני סומך יותר על תוצאות המחקרים שלהם מאשר על ''המחקרים'' של ''בעלי העניין''.
_new_ הוספת תגובהגם אחרים הציגו הוכחות לעמדתם
לוי (יום שישי, 16/11/2007 שעה 3:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההיסטוריונים מטעם הממומנים ע''י הממסד המפאיניקי הבולשביקים משכתבים את ההיסטוריה ומהללים זה את זה . כמקובל בין מפיונרים .
_new_ הוספת תגובההמשכתבים הם לא רק מהממיסד
דוד סיון (יום שישי, 16/11/2007 שעה 7:57)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההמשכתבים הם לא רק מהממיסד
לוי (יום שישי, 16/11/2007 שעה 8:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מנין לך ?
קראתי אי אלו ''ראיות'' שלך והתרשמתי שרובם המכריע הם של נוגעים בדבר .
גם בחירת המובאות היא סלקטיבית בצורה קיצונית .
_new_ הוספת תגובהבדקתי את הדברים וגם הראיתי שיש בסיס לדברי
דוד סיון (יום שישי, 16/11/2007 שעה 11:46)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבדקתי את הדברים וגם הראיתי שיש בסיס לדברי
לוי (יום שישי, 16/11/2007 שעה 12:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הראת דבר .
_new_ הוספת תגובהגם ההכחשות שלך מופרכות
דוד סיון (יום שישי, 16/11/2007 שעה 12:23)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהגם ההכחשות שלך מופרכות
לוי (יום שישי, 16/11/2007 שעה 12:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
_new_ הוספת תגובהאכן גם ההכחשות שלך מופרכות
דוד סיון (יום שישי, 16/11/2007 שעה 12:29)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאכן גם ההכחשות שלך מופרכות
לוי (יום שישי, 16/11/2007 שעה 12:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
איני מכחיש דבר אני מציין עובדה .
_new_ הוספת תגובהגם אחרים הציגו הוכחות לעמדתם
יערה (יום שישי, 16/11/2007 שעה 6:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית- ההלל היחידי שלי היא
התהילים שאני קוראת כל יום למען בורא עולם

אבל אני בהחלט גם מוקירה ''בעלי ענין'' כמו הדוקטורים לעיל
שמצאו לנכון לחקור את צבאנו כאן בעמק הבכא- למען הפקת ל ק ח י ם -
וכדי שאנו כאן המושכים בעול, לא נצטרך לחזות בהתנהלות המדינה מועדת חקירה אחת למשניה...

בפרשת השבוע ו''יצא''
אנו חוזים בתלאות עקובות מדם של יעקב אבינו
שחלם על סלם שראשו מגיע השמימה...

שבת שלום!
_new_ הוספת תגובה''בעלי עניין''?
דוד סיון (יום שישי, 16/11/2007 שעה 8:02)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענתי שאת צריכה להזהר בהתייחסות שלך ל''בעלי עניין''
אבל את מעדיפה להוקיר על עיוור. שיהיה לך לבריאות.
_new_ הוספת תגובה''בעלי עניין''?
יערה (יום שישי, 16/11/2007 שעה 14:00)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נו באמת ד''ר סיון

תן לי קצת יותר אשראי....

חזקה עלי שאדע ק צ ת לסנן היכן מתחילה בקרת
והיכן שוכנים ''בעלי ענין''...
שהרי גם אני נולדתי במדינת ''הקומבינה'' ויש לי ק צ ת מושג
על הנפשות הפועלות

על כל פנים-תודה על האזהרה

אותה אזהרה יכולה גם לפעול בכיוון שכנגד...
ואולי ....שמא א ת ה הוא השבוי בקורי השקר?
_new_ הוספת תגובהאת רוצה אשראי אבל לא נותנת אשראי
דוד סיון (יום שישי, 16/11/2007 שעה 18:26)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי, שמא זה בגלל שאת שבויה בקורי השקר.
_new_ הוספת תגובהאת רוצה אשראי אבל לא נותנת אשראי
לוי (שבת, 17/11/2007 שעה 17:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי אתה שבוי בקורי השקר .
בעצם לא אולי .
_new_ הוספת תגובהאתה לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
דוד סיון (שבת, 17/11/2007 שעה 18:42)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה עושה זאת כל כך הרבה עד שהתרגלת
לקורי השקר שעוטפים אותך מכל עבר.
_new_ הוספת תגובהאתה לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
לוי (שבת, 17/11/2007 שעה 18:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
דוד סיון (שבת, 17/11/2007 שעה 18:48)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
לוי (שבת, 17/11/2007 שעה 18:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
דוד סיון (שבת, 17/11/2007 שעה 18:52)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
לוי (שבת, 17/11/2007 שעה 19:21)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
דוד סיון (שבת, 17/11/2007 שעה 21:19)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום בזדון
לוי (שבת, 17/11/2007 שעה 21:29)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני שבוי כמוך ואיני משקר כמוך.
_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום ובזדון
דוד סיון (שבת, 17/11/2007 שעה 21:30)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום ובזדון
לוי (שבת, 17/11/2007 שעה 21:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון .
_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, לא שבוי אבל משקר כל יום ובזדון
דוד סיון (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 10:55)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה, סיון, לא שבוי אבל משקר כל יום ובזדון
לוי (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 13:09)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
דוד סיון (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 15:54)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה שלוי ואחרים לא רוצים להכיר את העובדות והמציאות לא עושה את טענותיהם בעלות ערך. מצד שני, כאשר אתה לוי מעיז להגיד על עובדות כאלו ''לא נכון'' או קישקוש אחר, והמשכת בכך גם כאשר התברר שאינך מכיר את הנושא, הרי שבכך נתת לנו עדות שדבריך הם שקריים.

כך זה קרה כאשר הצגתי עובדות כמעט בכל נושא שלא מתאים להשקפת העולם המופרכת שלך, לוי ועוד כמה יללנים. זו התנהלות שמתאימה לכל אותם שמנסים להפחיד ולסתום פיות כי המראה מפחידה אותם.

מאחר וחוץ מלגדף לא הראית שדברי לא נכונים הרי שעסקת בשקר בכוונת זדון.
בעצם ברוב הודעותיך אין דבר חוץ מצבר גידופים וקישקושים.

עלה והצלח במעלות הגדפנים.
_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
לוי (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 17:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני סותם פיות .
עובדה שאתה מפזז כרצונך .
הראיות שלך אינן ראיות ואינן עובדות .
רוב דבריך הם ממקורות אנטישמיים שקריים .
_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
לוי (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 17:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני סותם פיות .
עובדה שאתה מפזז כרצונך .
הראיות שלך אינן ראיות ואינן עובדות .
רוב דבריך הם ממקורות אנטישמיים שקריים .
_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
לוי (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 17:06)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני סותם פיות .
עובדה שאתה מפזז כרצונך .
הראיות שלך אינן ראיות ואינן עובדות .
רוב דבריך הם ממקורות אנטישמיים שקריים .
_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
דוד סיון (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 21:51)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי פעם תגדל ותבין שכוונת זדון לא מוליכה לשום מקום.
היא בודאי לא תגרש את האמת והמציאות סביבנו.

העובדה החשובה היא שלא הצלחת להפריך דבר מטענותי עד
עתה. כתחליף חולני אתה ממשיך לטעון טענות פוגעניות בזדון.

לא פלא שאתה מפחד להופיע בשמך אתה.
_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
לוי (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 22:04)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בלבול ביצים בערבון בלתי מוגבל .
_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
דוד סיון (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 22:16)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שאינך מסוגל ליותר מגידוף...
_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
לוי (יום ראשון, 18/11/2007 שעה 22:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עוד בלבול ביצים .
תמשיך , תמשיך .
_new_ הוספת תגובההמשכת, המשכת ומה יצא? עוד גידוף ושעמום
דוד סיון (יום שני, 19/11/2007 שעה 5:52)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלמה אתה מבזבז זמן
עמיש (יום שני, 19/11/2007 שעה 8:53)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על על השקרנות הבזויה הזאת?
_new_ הוספת תגובהחיכיתי שתשאל
דוד סיון (יום שני, 19/11/2007 שעה 9:08)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההסבר פשוט: ההופעה שלו היא עדות נוספת לכך שהדברים שאני כותב
נכונים. הרי הוא וחבריו מפעילים אלימות בעיקר כאשר הם חסרי אונים
מול העובדות על המציאות; כאשר הוא וחבריו לא יכולים להפריך את
הדברים.
_new_ הוספת תגובהחיכיתי שתשאל
לוי (יום שני, 19/11/2007 שעה 9:43)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל בר דעת יודע שדבריך מופרכים .
בסהכ מדגדקים אותך שתמשיך לשלשל את שילשוליך .
_new_ הוספת תגובהאתה, לוי, כרגיל לא מסוגל חוץ מלגדף כמו ילד קטן
דוד סיון (יום שני, 19/11/2007 שעה 9:56)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהסיון, לא משקר כל יום אבל כותב עובדות אמת
לוי (יום שני, 19/11/2007 שעה 9:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכללת ספיר זרקה מילואימניק אייל כהן במדים
ע''י המרצה לקולנוע ניזאר חסן. המכללה השמאלנית
פותחת במלחמה כנגד היהודים !!!
_new_ הוספת תגובהה''לוי'' הזה מחדש את מלחמתו ביהודים
דוד סיון (יום שני, 19/11/2007 שעה 10:11)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכללת ספיר לא זרקה את אייל כהן. המרצה רצה שכהן יצא.
המופרכות של דבריו של ה''לוי'' הזה: ''מכללת ספיר זרקה...''
זה אותו הדפוס הנמשך אצל ''לוי'' לא מעט זמן: לסלף ולהמציא שקרים.

''המרצה למילואימניק במדים: צא החוצה'' (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3472945,00.h...).
_new_ הוספת תגובהה''לוי'' הזה מחדש את מלחמתו ביהודים
לוי (יום שני, 19/11/2007 שעה 10:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה ''יום הבדולח'' והוא קורה בישראל !!!!

המרצה - יצא המרצע מן השק
=====
''...עצר אותו המרצה הערבי, שסירב להכניס אותו לכיתה. המרצה עצר את השיעור ואמר לו, 'אני לא מלמד חיילים, שוטרים וקצינים במדים'. הוא היה די המום'',

הסביבה הקרובה שיתפה פעולה
======================

''כהן חש כעס לא רק על דברי המרצה, אלא בעיקר נוכח שתיקתם של הסטודנטים האחרים שאיש לא מחה או יצא החוצה... ''

והנהלת המכללה - מריחה של הזמן והעניין
=============

''המרצה שוהה כעת בחו''ל ועם שובו נברר את הפרטים ואז תימסר תגובה מסודרת'', נמסר מהמכללה.''

אנטישמיות בחסות פסואדו-אקדמיזם !
_new_ הוספת תגובהפסאודו-חוכמתיזם של ה''לוי'' הזה - תגובה 107461 !!
דוד סיון (יום שני, 19/11/2007 שעה 11:13)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובה 107461
_new_ הוספת תגובהפסאודו-חוכמתיזם של ה''לוי'' הזה - <http://www.faz.co.il/thre> !!
כהן (יום שני, 19/11/2007 שעה 11:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הלוי 'המתחזה' הזה בשבילך
הסביר לך ש'ספיר' זרקה את החייל מהשיעור
המרצה לעניין זה הוא מכללת ספיר,אם לא ידעת
אז ראוי שתדע תגובה 107469
_new_ הוספת תגובהקישקוש תגובה 107461
דוד סיון (יום שני, 19/11/2007 שעה 12:05)
בתשובה לכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. אף אחד לא זרק אף אחד.
2. גם לפי ההגדרה שלך המכללה לא זרקה אף אחד.

מכאן שהקישקוש ים שלך ושל לוי מופרכים - בועת אויר.
_new_ הוספת תגובהקישקוש http://www.faz.co.il/thread?rep =107461
כהן (יום שני, 19/11/2007 שעה 13:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד לי, גם כשמראים לך בדיוק מה כתוב בכתבה שאתה הבאת אתה לא מסוגל לראות שהחייל הוכפש ונזרק מהשיעור ע''י המרצה הערבי?
עד כדי כך?
_new_ הוספת תגובהכנראה של למדת לקרוא תגובה 107484
דוד סיון (יום שני, 19/11/2007 שעה 14:13)
בתשובה לכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתוב במפורש: ''[אייל] כהן המופתע סירב לצאת מהכיתה,...''
(http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3472945,00.h...). לכן:

1. אף אחד לא זרק אף אחד.
2. גם לפי ההגדרה שלך המכללה לא זרקה אף אחד.

3. הטענות של לוי ושלך מופרכות מאד.
_new_ הוספת תגובהמונולוג לא בשל
גלעד (יום שישי, 09/11/2007 שעה 3:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התאכזבתי מהמקורות שהבאת בתור אופוזיציה למאמר.
אומנם לא עשיתי עבודה סמינריונית על הביוגרפיות של רבין, אבל לפחות בחרתי מקור אחד יסודי שלא סותר היסטוריונים ואפילו סופרי חצר מבחינת העובדות ההיסטוריות.
במקום להציג נגד הספר של אורי מילשטיין שנכתב בשנת הרצח מחקר היסטורי שיסתור אותו, הבאת דברים של פוליטיקאי בינוני ושל שופט בנאום ציבורי.
כל המילים היפות ונופת הצופים הממלכתית הזאת לא ממתיקות את העובדות ההיסטוריות שעליהן מבוססת הביקורת האמיתית על המיתוס של יצחק רבין.
אפשר בקלות לשבח את רבין מבחינות מסויימות ולהתעלם מבחינות אחרות, אבל רק ניתוח היסטורי נוקב יכול להעריך את האישיות הזאת בצורה מלאה ויסודית.
מעניין שגם את שורת סיום פילוסופית, הקריא מומחה לכלכלה ולא איש רוח.
_new_ הוספת תגובהמונולוג לא בשל
צדק (יום שישי, 09/11/2007 שעה 8:26)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואני שמעתי שופט המהלל את סטאלין ברדיו הסובייטי......
כאילו שאפשר אחרת.

ניתן היה להתלהב מאמירה זו אם היינו שומעים בתקשורת גם כאלו המדברים נגד רבין,
אך כמו בברית המועצות הבושביקית אין כאלו בנמצא,
אז על מה ההתלהבות בדיוק? על המשפטים הלעוסים עד לזרא?
_new_ הוספת תגובהעוד מונולוג לא בשל, הפעם של צדק
דוד סיון (יום שישי, 09/11/2007 שעה 8:52)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כרגיל אתה בוחר ללעוס דברים מחוץ להקשרם.

אני מקווה שזה טעים לך.
_new_ הוספת תגובה150000 איש
ע.צופיה (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 20:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במוצאי שבת האחרון אמרו שאתה כותב שטויות.
_new_ הוספת תגובה150000 איש
זוהר בדשא (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 21:03)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גג נכנסים לכיכר 45 אלף , בזמנו במלחמת לבנון הראשונה השתתפתי בהפגנה הזכורה של הארבע מאות אלף, ישראל אז הייתה מדינה של פחות מארבע מיליון איש, לפי החישוב שלי ''השתתפו'' בהפגנה אז עשרה אחוז מתושבי המדינה - יש לכמה אנשים דמיון מפותח מאד.

בהפגנה האחרונה במידה ורוצים להיות נדיבים שלושים אלף פחות מאשר נכנסים לאיצטדיון ר''ג במשחק גמר גביע בין סכנין להפועל מרמורק .

המאמר הזה פתלתל והטעות הגדולה של הכותב שהוא מזלזל ברבין במידה מסויימת.

הנושא של רבין עובר כבר כל גבול ,מי שרוצה יכול לבדוק אם יש מדינה דמוקרטית שבה נרצח ראש ממשלה ובמשך 12 שנה יש תופעה כמו התופעה הזו שמתרחשת כאן בישראל.
יש פה לא רק גניבת דעת של השמאל הבורגני יש פה גסות רוח וסתימת פיות, רבין נרצח ע''י איש מכוער ונפשע ומאז חבורה של אנשים מחפשת בנרות איך להתנקם בכל מיני אנשים , אותם אנשים זנחו את הקרב על השלום ועל החברה ובמקום להיות שמאל מחפשים איך לדפוק כל מי שלא משתחווה ארצה למשמע השם רבין.

מסע אשכבה של 12 שנים שעדיין לא הסתיים.
_new_ הוספת תגובהנכנסים ''400,000''
עוזיהו הגלעדי (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 22:26)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל רק אם הם שמאלנים, קטנים ומזיקים.
_new_ הוספת תגובהנכנסים ''400,000''
זוהר בדשא (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 22:32)
בתשובה לעוזיהו הגלעדי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טוב לב אתה.

היו כמה יהודים לא רזים בסביבה שלי.
_new_ הוספת תגובהנכנסים ''400,000''
עוזיהו הגלעדי (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 22:40)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראית רק אילוזיות.... כמו שהשלום שלכם הוא אילוזיה אחת גדולה.
_new_ הוספת תגובה150000 איש
ע.צופיה (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 7:19)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המספר שכתבתי צוטט (ע''י עיתונאי,כמובן) מפי המשטרה.
איני מומחה בקיבולת של ככר רבין.
לטעמי, הנושא של יום הזכרון ליצחק רבין עולה ויורד כתגובת-נגד לנסיונות להקל על הרוצח ולסלול לו דרך לשיחרור.
השנה נעשה נסיון תעמולתי--תקשורתי גדול על ידי משפחת עמיר ותומכיהם להציג את מאסרו של הרוצח כעוול הומני. זה גרר תגובת נגד של מוקירי זכרו של יצחק רבין.
כמו שנאמר:שכרם יצא בהפסדם.
_new_ הוספת תגובהעל פי מקובלים
מהנדס אזרחי (יום שלישי, 06/11/2007 שעה 23:07) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נשמתו של רבין התגלגלה בבנו של עמיר

הצדק נעשה
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
אריה עירן (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 5:16) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אומרים שלכל מלך יש באטלר . אדם שעוזר למלך בזוטות . מכין את בגדיו לפני ואחרי לבישה . מסדר את מיטתו וכדומה . המלך נראה לציבור כשהוא על המרפסת או במצעדים . רחוק ומהודר . הבאטלר רואה את המלך ביום יום , והוא כאחד האדם . הבאטלר רואה כל חצ'קון אך לא הציבור . עבור הבאטלר המלך הוא .... אדם . עבור הציבור המלך הוא .... המלך .
סביב רבין היו חברים רבים אשר הכירו והוקירו את האדם יצחק ר. להם לא היה ראש הממשלה רבין . אלא אדם . קל וחומר משפחתו . פלמחניקים , אלופים , פוליטיקאים ואנ''ש אחרים . גולדה , שהכירה את אמו , רוזה האדומה . הם ה''באטלרים'' שלו . אנחנו העם .
אני ראיתי לוחם , רמטכל , ראש ממשלה . לא חבר שלי , אלא איש ציבור . ראיתי כיצד החיים הטובים חדרו לאט תחת עורו . העישון הכבד (ללא סרטן ?) הטניס , האלכוהול , הצפון תלאביביות . מסיבות עם עשירים ושועים . הוא הכניס את חברות כח אדם בשער הראשי . מארה ממנה לא נפטרנו . יוסי שריד ויוסי ביילין , שולמית אלוני וקולה הצרוד . אלה השפיעו עליו .
לצ'רלי ביטון וסעדיה מרציאנו לא הייתה גישה אליו . לאנשי אלטלנה לא הייתה גישה אליו . דעתם לא נחשבה . יותר מזה . אנשים כמו הרוצח היו עבורו מאוסים . כך גם הקהל של ביתר מאוס על ''אינטליגנטים'' .
אברהם לינקולן נרצח בידי איש הדרום . אבל הוא יזכר בשל אנושיותו . נאום גטיסבורג . שיחרור העבדים . אך גם בזכות רובה וסוס שקיבלו לוחמי הדרום המובסים . ללינקולן היו הקונפדציסטים אמריקאים , אזרחים כמוהו . לרבין היינו ''פרופלורים'' .זה יהיה זיכרו .
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
ע.צופיה (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 7:23)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מובסי הדרום שונאים עד היום את לינקולן.
למובסי הימין אצלנו תגובה דומה לגבי יצחק רבין.
מובסים הם מובסים בכל מקום (גם הניאונאצים, להבדיל אלף הבדלות,שונאים את המערב ן''הקומוניזם'').
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
לוי (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 16:48)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני שונא את רבין .
קראתי עליו רבות לפני הרצח ואחרי הרצח .
מפאיניק אשר טופח ע''י בן גוריון וסר לפקודתו .
הוא הורה לשבור ידים ורגליים והתכחש לפקודתו (ובעצם שלח חיילים אשר מלאו את פקודתו למאסר . לא כל כך מכובד ).
הוא קיוה שהחמס יעשה את מה שהוא חשב שראוי לעשות ללא צלם וללא בגץ . כן הוא היה נאיבי ואולי טמבל .
לא נראה לי שהיה הוגה דעות גדול . העברית שלו די משובשת ועניה . לטעמי גם ראש ממשלה לא חייב להיות סופר אלא ביצוען . הנסיון לטפול עליו מורשת הוא טיפשי.
הסכמי אוסלו היו טיפשיים ומזיקים כי לא קרא את המפה נכון והנזק הוא אדיר . הלך כעוור באפלה אחרי ביילין וברז .
השבכ תחת פיקודו תכנן נסיון לרצח כדי לקדם מהלך פוליטי ניבזי . קרתה כנראה תקלה והנסיון הפך לרצח .
המערכת המשפטית המושחתת של מדינת ישראל התגיסה להפיל את התיק על יגאל עמיר .
הסמול הישראלי האנטישמי מנסה לסחוט את הלימון למעלה מעשור עד אשר שגם מי שהזדעז מרצח רבין ( כמוני למשל ) חטף בחילה עמוקה .
אם הסמול המושחת ימשיך בדרכו כולל התגיסות התקשורת האנטישמית העלובה הם יגרמו לכך שהוא יהפך לאוביקט שינאה טיפוסי .
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
ע.צופיה (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 20:31)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתיבתך מוכיחה דבר אחד: רבין צדק כאשר כינה את מי שכינה-''פרופלורים''.
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
לוי (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 21:23)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בזמנו לא יחסתי חשיבות לדבריו של רבין .
פרופלורים שיהיה . נמושות שיהיה .
אוצר המילים שלו לא היה כל כך גדול .
כפי שצינתי רבין לא היה הוגה דעות כל כך גדול שהיה מה ללמוד מדבריו ואמרותיו .
אישית דנתי אותו לפי מעשיו ולא דבריו . ממילא את נאומיו כתב מי שהוא אחר .
בעצם מה משמעות של פרופלורים ? לא ברור לי מה הכוונה . אני משער שגם לו לא היה ברור .
_new_ הוספת תגובהלרבין היה פה קטן
אוברמישמישפוץ (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 12:47)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומוח גדול

הבעיה שלו שהוא היה ציוני
ושכח להיות רודף שלום ואוהב פלסטינים
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
אריה עירן (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 17:21)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא .
ביקורת היא דבר לגיטימי . תתמודד עם דבריו .
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
ע.צופיה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 19:26)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה מתכוון ללוי,דבריו אינם ביקורת אלא גיבוב של שטויות שחבל להתייחס אליהם אחרת.
אחיו התאום של המתקרא צדק.(ואולי בעצם אותו אחד)
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
יערה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 20:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה שטויות?

קשה לך עם שחיטת פרות קדושות?

רבין הוא מיתוס שתפח קצת יותר מיד
וזה לא מתיחס רק לפליטות הפה שלו ...
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
ע.צופיה (יום שישי, 09/11/2007 שעה 0:48)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא קשה לי בכלל. דבריו אינם פרה קדושה(ולא מהיום) אלא עכבר ביבים קדוש. איני מתעסק עם כאלה.
איני מתייחס לרבין כמיתוס.
רבין הוא אחד מהמנהיגים של מדינת ישראל,לצד רבים אחרים.
הוא יזכר לעד בזכות פועלו המעשי ולא נאומיו בכיכר או פולמוסיו בכנסת או הגיגיו .
בזמן היותו ראש ממשלה בפעם הראשונה החלה ההתיישבות ביו''ש,הוא דאג שבהסכם אוסלו לא יהיה פינוי התנחלויות(בניגוד למנהיגי ימין ידועים ) ויתכן שאם היה מאריך ימים היה מגיע להסכם קבע שהמתנחלים בעתיד יוכלו רק לחלום עליו,ולהצטער שהוא לא בראשות הממשלה.
אך קבוצת עכברי ביבים יצרה מישהו נאלח שירה לו בגב ולעצמם בראש.
_new_ הוספת תגובהתיסמונת הבאטלר , במהופך .
יערה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 20:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה שטויות?

קשה לך עם שחיטת פרות קדושות?

רבין הוא מיתוס שתפח קצת יותר מיד
וזה לא מתיחס רק לפליטות הפה שלו ...
_new_ הוספת תגובהחלום ופשרו
יוסלה (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 21:31) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באמתלה של הגיגים על רצח רבין ופשרו
זליבנקי מציג שרשרת טיעון חסרת הגיון:

הסכם אוסלו מוצג ככשלון שהיה מבוסס על
מצב חלום הזוי.

ה'התעוררות' מה'חלום' נגרמה על ידי האירוע
ה'אמיתי' של רצח רבין.

המיתוס של הנרצח שנוצר עקב הרצח חסר בסיס
במציאות ההסטורית.

עם הקריאה של המאמר מתברר שכוונת הכותב
להראות שהסכם אוסלו היה פנטסיה של ציבור
שלם בארץ ובעולם.

וההוכחה לכאורה טמונה לפי המחבר ב'עובדה'
שרבין לא היה באמת אביר השלום.

אבל אלה מים שכבר זרמו מזמן. מי שחי בישראל
בשנות הששים השבעים והשמונים יודע מה רבין ייצג
ומי היה - לטוב ולרע.

אך הבעיה כאן אחרת - בעיה של החיבור עצמו, של
המחבר: זליבנסקי דורש שהקורא יעשה הבחנה בין
חלום למציאות. אך זליבנסקי עצמו נכשל בהבחנה בין
חלום למציאות.

להציג את הסכם אוסלו כהזייה המונית חולפת, ולעומתו
את הרצח כאירוע הסטורי מכונן, דורש מנה גדושה של
דמרול. כמוה כהצגת כל הסכמי השלום האיזוריים כמיראז'
שממנו עלינו להתעורר בקרוב.

האם לפי זליבנסקי גם עצמאות ישראל ב-‏1948 בהסכמת
אומות העולם היא חלום חולף? אם לעקוב אחר ההגיון
המשוגע שבכאן - זו המסקנה המתבקשת.

שכתוב ההסטוריה על ידי תחימה מחדש של אירועים שונים
כ'חלום' או 'מציאות' הוא חרב פיפיות.

יש מקום לנתח את רצף האירועים תוך שימת דגש על המניעים
מאחורי האירועים, אך לקחת את העובדה שהימין הלאומני
בישראל הצליח לטשטש ולחסל את ההישגים של אוסלו, כהוכחה
שההסכמים היו גרועים, או בגדר פנטזיה המונית - חלום, זו
שטות ממדרגה ראשונה ועיוות הסטורי.

הפנטזיה כולה של הכותב. אשר בשל רצונו העז לערער את
המשמעות של אירוע הסטורי אמיתי מאשים את כולנו בהיעדר
היכולת להבחין בין חלום למציאות. הסגנון ההזוי לכשעצמו
של המאמר יכול להצדיק את עצמו כיופי לשם יופי או כתיבה
לשם הכתיבה, אך מבנה הטיעון מצביע יותר מכל על
הכוונות של המחבר - ועל ה'מסקנה'
שקדמה ל'ניתוח המדעי'.
_new_ הוספת תגובהחלום ופשרו
זוהר בדשא (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 22:07)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואיך היית מגדיר את הסכם אוסלו מר יוסלה?

אני מוכן לשמוע אותך מצליח לתאר את ה''הסכם'' איך בכלל ניתן לכנות משהו שהופר כבר מהרגע הראשון ע''י שני הצדדים , כהסכם?

תמהתני , באמת נשמע אותך מגדיר מהו הסכם אוסלו , אני אנסה בעצמי לומר שמעבר להיותו דוגמה איך לא לעשות הסכמים , מדובר בהסכם שהביא להרג של למעלה מאלף ישראלים וכארבעת אלפים פלסטינים , פציעת עשרות אלפים, נזק איום כלכלי, מצב הפלסטינים כלכלית לפחות בעזה התדרדר למחוזות קשים של רעב ממש ועוד ועוד.

מה בדיוק הוסכם ב''הסכם'' הזה , מה הצליח מה לא הצליח, אין כמעט דבר חיובי אחד שניתן ליחס ל''הסכם'' הזה , אולי פרט לעצם הנסיון לפתור מחלוקת קשה , הנסיון בהחלט היה אמיץ , זה כל מה שניתן לומר על אוסלו, אולי דבר נוסף שבעקבות אוסלו הופנם בציבור היהודי שיש עם פלסטיני , למרות שיש ימין שעד היום לא מקבל זאת.

אבל אוסלו הוא כשלון טוטאלי מחריד אסוני , אין מילים לתאר את המחדל הזה , אלפי ההרוגים הם העדים ל''הסכם'' הזה שמתעקש השמאל הציוני להמשיך לפאר ולרומם כאילו מדובר באיזו מלאכת מחשבת מדינית.

מדובר בהסכם הגרוע ביותר שנעשה אי-פעם בתולדות האיזור , ועוד דבר הרצח לא קטע את ההסכם , הרצח הוא בפני עצמו לו היה מדובר בהסכם טוב הוא היה שורד את הרצח כמו שהשלום עם מצריים שרד את רצח סאדאת , הרצח הוא בפני עצמו , הפרת הסכם אוסלו החלה לפני וגם עשרות הפיגועים החלו לפני , ה''הסכם'' לא הצליח להיות מוסכם בשום קטע שלו , בשום רגע לא הייתה הרגשת ברית ואו ''דף חדש'' בין שני העמים כי כותבי ההסכם התחמקו מכל המחלוקות וניסו ליצר מצג שוא שהתנפץ לכולנו בפנים בצורת מלחמה שעד היום מוסיפה להתרחש בעיקר בזירת עזה אבל לא רק, כל כמה ימים מתים אנשים ילדים מתים, איפה ה''הסכם''?
_new_ הוספת תגובהחלום ופשרו
יוסלה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 1:22)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית, זה לא מר יוסלה אלא יוסלה. תאר לך
שבכל פעם שנספר בדיחה על הרשלה נוסיף 'מר' לפני השם.

שנית, חובת ההוכחה חלה, לא על מי שמציין שהיה הסכם
ושההסכם נעשה קבל עם ועדה, וזה כולל את וועדת פרס נובל
לשלום בשטוקהולם, ואת הרוב המכריע של אזרחי ישראל. ציון
העובדות הבסיסיות הקשורות להסכם אוסלו אינו מחייב הוכחה.

כאשר זליבנסקי טוען שההסכם והמהלכים שקדמו לו הם בגדר
חלום - פנטזיה של ציבור חסר-דעת, עליו להביא יותר מאשר את
ההקשר המקומי של מודעות הציבור לפרטים הביוגרפיים של רבין.
הטענה בדבר המצב הנפשי ההזייתי של הציבור בישראלי שאישר
את ההסכמים, מתייחסת גם לכל חזון אחר הקשור לציונות במאה שהשנים
האחרונות. גם המדינה קמה בשל 'הזיות' ממין זה.

חובת ההוכחה חלה על כל מי שטוען לאי-השפיות של תכניות השלום
למיניהן באיזור. בייחוד אלה שכבר קרמו עור וגידים וזכו לגושפנקא
של הקהילה הבינלאומית.

חובת ההוכחה חלה על המלעיזים המקצועיים שאף אינם בקיאים
בדרך כלל בפרטים של האירועים בהם מדובר.

להתעלם מההקשר האמיתי של הסכם אוסלו לא יעזור:
1. הסכם השלום עם מצרים.
2. כשלון מלחמת לבנון הראשונה.
3. העניין של רוב מדינות ערב באיזור להביא לרגיעה.
4. העניין של מדינות הקהילה האירופית וארה''ב להביא לרגיעה.
5. ההבנה בישראל שהחזקת השטחים אינה אפשרית בטווח הארוך.
6. ההשלמה הפלסטינית עם גבולות 1967.

התנאים האלה עדיין בתוקף, ונוספו אליהם מאז אוסלו:
7. הסכם השלום עם ירדן.
8. כשלון מלחמת לבנון השניה.
9. נכונות סוריה למשא ומתן עם ישראל.
10. ההסתבכות האומללה של ארה''ב בעירק, ואי-היציבות הנוספת בשל הסלמת הסכסוך הכורדי-תורכי לפעולות צבאיות.
11. ויותר מתמיד, עניין בינלאומי בייצוב המזרח-התיכון ופתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. ראה 'מפת הדרכים'.
12. הסכמות ג'נבה' אשר מאששות את הנחות היסוד של אוסלו.

חובת ההוכחה שהסכמי אוסלו היו אסון, ושהמשך התהליך גם הוא רעיון לא מוצלח, חלה עליך ידידי לוי, ועל זליבנסקי, ועל אחרים רבים המשתמשים ברצח רבין כאמתלא לערעור האתוס הישראלי שיצר את המדינה והביא בתוך חמישים שנה מהקמתה להסכמי שלום עם מצרים, ירדן, ושלב ראשון של הסכם עם הפלסטינים. המקוננים המזויפים על רבין עסוקים בשכתוב מערכת הערכים שהפיקה את הסכמי השלום עד כה. מטרתם היחידה של ה'חוקרים' הרבים שצצו לנו פתאום היא דחיית ה'קץ' - יצירת 'רוח גבית' עבור אולמרט בפרויקט האי-שלום שלו.

העובדות הפשוטות הקשורות להסכמים עד כה אינן שנויות במחלוקת.
אך כדי להוכיח שאין טעם לפעול להסכמים נוספים עליך לעשות יותר מאשר לזרוק ביטויים כגון 'אלפי הרוגים' או 'ההסכם לא הצליח להיות מוסכם'.
_new_ הוספת תגובהחלום ופשרו
זוהר בדשא (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 1:30)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טוב בלי טובות אי-אפשר להתייחס לכל מה שכתבת .
_new_ הוספת תגובהחלום ופשרו
לוי (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 4:05)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אתה הוזה כמו רבין המסכן .
_new_ הוספת תגובהשיטת ההצפה פועלת
צדק (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 7:20)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מחברים לפשע של אוסלו עוד עשרות פרטים בלתי רלוונטיים בעליל ויוצרים תערובת מבולגנת,
שמטרתה להסתיר את מקורות הפשע של אוסלו.

הכותב משקר במצח נחושה ''ההסכם נעשה קבל עם ועדה''........
ההסכם נעשה בחשאי מאחרי גבו של ראש הממשלה, תוך ביצוע עבירות פליליות כולל עבירת בגידה שדינה מוות.
ההסכם נעשה ללא כל סמכות וניכפה על רבין חלש האופי.

ההסכם עצמו אושר בכנסת באמצעות שימוש בעבירה פלילית,
של מתן שוחד לחברי כנסת.
תוך הונאת חברי הכנסת ע''י העלמת חלקים מההסכם מידיעתם.

הפנטזיה לא היתה של הציבור, הפנטזיה היתה של שמעון פרס, יוסי ביילין,
ועוד כמה שמאלנים בוגדים והזויים.
את הפנטזיה העבירו לאחר מכן אל הציבור באמצעות השופר התעמולתי הסטאליניסטי, המכונה כלי התקשורת.
הכותב השמאלני מחבר בכוונה זדונית את כל הציבור אל פושעי אוסלו,
כאילו הוא שותף לפשע וכדי להמעיט מעבריינותם של השמאלנים ההזויים.
תלמד שמאלני הזוי, גם אם כל הציבור רוצח, אין זה הופך את הרצח למעשה ראוי,
כך שבכל מקרה, נסיון ההונאה שלך לא אמור לעבוד על אדם שפוי.
---

''חובת ההוכחה שהסכם מינכן היה אסון, ושהמשך התהליך גם הוא רעיון לא מוצלח, חלה עליך''

----
_new_ הוספת תגובהשיטת ההצפה פועלת
דוד סיון (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 9:43)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפצת השקרים של צדק נמשכת.
הכותב השמאלני ממשיך להציף ברעש מדמיונו הקודח.
הפנטזיה שלך לא תהפוך למציאות...

''חובת ההוכחה שהסכם מינכן היה אסון,... חלה עליך'', צדק.
_new_ הוספת תגובהשיטת ההצפה פועלת
יערה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 11:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שקרים?

יש לך עדיין ספקות (לפחות במבחן התוצאה)
לגבי ''הסכם מינכן'' וגם אוסלו?
_new_ הוספת תגובהאין לי כל ספק
דוד סיון (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 13:35)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צדק עוסק בדמגוגיה של הרוע ובהפצת שקרים.
כדי לשנות את דעתי, עליו להוכיח שאני טועה.

עד היום חוץ מלהציף בשטויות ולגדף הוא לא הצליח.
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
דוד סיון (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 13:42)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך ''רק לפקוח את העיניים, ול[מצוא את ה] קונספירציות'', ההזויות של צדק. יש בשפע.
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
יערה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 19:50)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגרסה הרשמית לרצח רבין מלווה ביותר מידי סתירות
ובשאלות בלתי פתורות

אבישי רביב -''שמפניה'' כמשל...

אני בספק אם אי פעם האמת תצא לאור

אני לא הייתי פוסלת על הסף (ואנא אל תקרא לי הזוי!!!)
את ''הקונספירציות''

''צדק'' לא המציא את הגלגל ,והשקרים הם לא שלו
אלא של אלה המנסים בכל כוחם לטשטש את האמת
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
לוי (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 20:01)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגירסה הרישמית לרצח רבין היא שיקרית בעליל .
רבין לא נרצח ע''י יגאל עמיר .
הביזיון הגדול , והשחיתות המרקיעה שחקים היא החבירה של מערכת המשפט ,כולל שופטים , לטיוח של השבכ והמשטרה .
אני משער שבעתיד כל שהוא אחד השותפים למעשה הנבלה ישתחרר מהלחצים בהם הוא נתון ויתחיל ''לזמר'' אחריו יזדנבו נוספים .
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
דוד סיון (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 20:45)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צדק ולוי ממחזרים תוויות לא מבוססות ונוהג מייחסים למשתתפי הדיונים כאן כינויים וגידופים לא מכובדים רק משום שהם הציגו עובדות שלא מתאימות להשקפת עולמם של לוי וצדק. זה הופך ליותר קיצוני מרגע שהם ''החליטו'' שיש להם קשר עם ''שמאלני''. זה חלק מהשיטה שלהם להבריח את האמת: אני אכתוב שהוא שקרן אז העובדות יעלמו. לעיתים קרובות זה מלווה בגידופים חמורים, שהם שולפים בקלות דעת, כאשר הם נשמעים בין יהודים על יהודים. דבר אחרון הם עושים זאת בכינוי כי בסופו של יום הם חוששים שיפגע כבודם ו-או יתבעו על לשון הרע.

זכותם להאמין במה שהם רוצים אבל כאשר הם מגזימים ויש לי זמן אני מציב לפניהם את המראה. אבל כנראה שזה לא עוזר לי כי אנשים כמוך, עם השקפת עולם דומה לשלהם, שמים לב רק לתגובה שלי ולא לסיבתה.

בכל מקרה אני לא אכנה אותך בכינויים לא ראויים לפני שאת תחצי את הקו הזה.
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
לוי (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 21:09)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ליערה שלום .
אני לא ממחזר דבר .
אני מדווח עובדות ונתונים .
שימי לב שד''ר סיון לא מתיחס לדברי אלא אלי .
הסברתי בעבר שאיני מזדהה בשמי כי האולירכיה השלטת רבת הזרועות לא מהססת לפגוע כלכלית במי שחולק עליה .
מי שלא קופץ לדום לשמע ''רבין'' זוכה להתקפה רבתי .
מרגלית הר שפי לא קפצה לדום ואז איזה שופט מטורלל הטיל עליה מאסר .
איזה זמר מסוים פלט מילה בכיוון הלא נכון וכל השדרנים הדמוקרטיים וחסידי חופש האומנות מחרימים אותו .
זבל חוצות מגעיל .
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
דוד סיון (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 21:51)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כרגיל מסלף את הדברים. בהודעתי (תגובה 106638) לא התייחסתי אליך אלא לגישתך ולדברי הבלע שלך.

אתה כן ממחזר את הגידופים שלך בלי סוף ובלי העובדות שבגינן, כביכול, אתה מגדף. בדרך הזאת אתה מגדף גופים, מוסדות ואישים בגלל שהם מייצגים השקפת עולם או מעשה שלא מקובלים עליך ואינך טורח לנמק. הנה דוגמה אחת של גידוף ללא העובדות: ''מרגלית הר שפי לא קפצה לדום ואז איזה שופט מטורלל הטיל עליה מאסר''.

בכל מקרה דברי בהודעה הקודמת הם נכונים ביותר (תגובה 106638).
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
לוי (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 22:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסיפור ביחס להר שפי הוא עובדה נקודה .
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
דוד סיון (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 23:03)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגיע הזמן שתפסיק לכתוב שטענות שלך הן עובדות. זה לא נכון אלא אם הצגת ביסוס (עובדות).
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
לוי (יום שישי, 09/11/2007 שעה 3:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגיע הזמן שתפסיק להזדנב אחרי פודלים אנטישמיים .
_new_ הוספת תגובההנה עוד דוגמה לגדפנות המופרכת
דוד סיון (יום שישי, 09/11/2007 שעה 8:16)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני יכול להרגיע אותך: אין אדם שאני מכיר שמנסה בכלל להזדנב אחריך ושטויותיך.
_new_ הוספת תגובההנה עוד שקרים של צדק תגובה 106621
יערה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 21:31)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה קצת מעליב ולא הוגן ליחס לי משוא פנים
רק בגלל שיש לי ולהם השקפה פוליטית דומה

האמן לי: בתוך עמי אני יושבת
ושבעתי דיי דמגוגיה ושקרים

אני חדשה יחסית בפורום מכובד זה ,ואולי החמצתי קצת
מרקע צחצוחי החרבות ביניכם,''ולא שמתי לב לסיבה''

בכל מקרה-שימוש בגידופים הוא תועבה בעיני
ולו רק מהסיבה שהם מסיטים את הדיון לכיוונים בלתי רלונטיים , פוגעים ביושר האינטלקטואלי
ומחטיאים את העיקר- שהוא חיפוש האמת
_new_ הוספת תגובהשוב החמצת את ההקשר
דוד סיון (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 21:52)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבתי: ''אבל כנראה שזה לא עוזר לי כי אנשים כמוך, עם השקפת עולם דומה לשלהם, שמים לב רק לתגובה שלי ולא לסיבתה''.

זה לא ייחוס משוא פנים זה ביטוי לתחושה של ספק ולא יותר.

כאשר אנשים כמו לוי יאשימו אותך בשקר ובשירות לגורמים שמממנים את הדברים שאת כותבת על סמך העובדות שאת מכירה ומציגה לפניהם. כאשר הם יעשו זאת שוב ושוב אולי תביני יותר טוב את דבר ''ציחצוח החרבות''.
_new_ הוספת תגובהיערה - הדרכה קצרה בנושא.
צדק (יום שישי, 09/11/2007 שעה 8:41)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גידופים, קללות, והכפשות אישיות, הם תופעה קבועה אצל שמאלנים, תבדקי בכל הפורומים שאת מכירה.
יש לתופעה זו מטרה חשובה מבחינתם, הימנעות מעיסוק בעובדות, כי העובדות הן בית הקברות שלהם.

הנה לפנייך בדיקה קלה אותה תוכלי לבצע כלפי כל שמאלני,
ולהיווכח ישירות מי עוסק בעובדות ומי עוסק בהכפשות וקונספירציות:

הבדיקה היא בנושא רצח רבין.
השמאלנים תמיד צווחים ''קונספירציה'' כשהם למעשה יצרניה ומפיציה.
אימרי לשמאלני כך: ''אתה טוען קונספירציה, מכאן אני מסיקה שאתה מכיר את העובדות היטב.
לכן, אתה השמאלני תספר לנו את השתלשלות האירועים מכיכר רבין,
הנסיעה ברכב, ועד בית החולים, העדויות, הצלם, איתן הבר, וכו',
אני אשאל אותך שאלות הבהרה הנוגעות לעובדות שתיארת,
ונראה עד כמה מכיר את העובדות''

לא תמצאי שמאלני אחד שיעמוד באתגר !!!!!!!!!!!!!!
כולם ללא יוצא מן הכלל, מתחמקים, מקללים, ממציאים קונספירציות, הכל רק לא עובדות.

כששמאלני רואה עובדות הוא מתנהג כמי שרואה את מלאך המוות.
_new_ הוספת תגובההפוסל במומו פוסל
דוד סיון (יום שישי, 09/11/2007 שעה 8:49)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם וכאשר תעמוד באתגר בעצמך תוכל לדרוש זאת מאחרים.
חובת ההוכחה עליך.
_new_ הוספת תגובהיערה, הנה לך דוגמה ראשונה מהירה.
צדק (יום שישי, 09/11/2007 שעה 9:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמאלני מתחמק מסיפור העובדות.
והוא עוד דוקטור....

תמשיכי לבדוק שמאלנים ותיווכחי אחת ולתמיד מי הם אנשי העובדות ומי הם המתחמקים והמקללים.
_new_ הוספת תגובההשמאלני אתה, צדק?
דוד סיון (יום שישי, 09/11/2007 שעה 9:26)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההתלהבות שלך מוקדמת מידי מאחר שטענות שלך אינן עובדות.

עד שלא הצגת ולו הוכחה אחת לרוב טענותיך הן ישארו רק טענות מופרכות.

לפי הגדרתך זו אתה מתנהל כשמאלני. לא?

גם זה לא מפתיע.
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד דוד,אתה לוחם אמיץ בימנים האלה
אוברמישמישפוץ (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 12:56)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמוד על המשמרת
באמת האחת והיחידה הקיימת
שהיא נשקו הבלעדי של השמאל
_new_ הוספת תגובהשיטת ההצפה פועלת
יוסלה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 11:32)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מרוב מהומה 'צדק' שכח כנראה שיצחק רבין נרצח
בשל הגיבוי המלא שנתן להסכמי אוסלו.

יש טיעונים שאין להם גירסה הפוכה: רבין נרצח
בגלל תמיכתו בהסכם, אך אי אפשר לטעון שההסכם
היה בגדר הזייה המונית 'בגלל' שרבין נרצח.

אני מסכים עם 'צדק' שאכן הציבור והמנהיגים
שהסיתו לרצח רבין צריכים לתת את הדין:
''גם אם כל הציבור רוצח,
אין זה הופך את הרצח למעשה ראוי''

חוץ מזה התגובה של 'צדק'
מדברת (צועקת) בעד עצמה.
_new_ הוספת תגובהבאיזה גובה אתה מרחף?
צדק (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 11:52)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התגובה שלך נראית כאילו נכתבה להודעה אחרת לגמרי...

למה רבין נרצח, את זה תשאל את שמעון פרס הוא כנראה יודע.
גם מאיר פעיל רמז שהשמאל אחראי לרצח.

אתה מתמחה בלהשיב לטענותיך הנהפכות לטענותי לכאורה...

בנושא הרצח (לא רצח רבין, הרצח כדוגמה כללית),
תגובתך היא תוצאה של הבנת הנקרא ירודה ביותר.

אם נסכם את תגובתך, ערימת קשקושים חסרי קשר למציאות ולנאמר.
והבולט הוא חוסר התיחסות מוחלט לעובדות, מה שלא מפתיע כלל,
כל השמאלנים בורחים מעובדות, כי העובדות הן תמיד נגד ''דעתם''.
_new_ הוספת תגובהעברית שפה קשה
יוסלה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 12:58)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

'למה רבין נרצח, את זה תשאל את שמעון
פרס הוא כנראה יודע.'

- הפשטות הזו גומרת אותי...
_new_ הוספת תגובהעברית שפה קשה
צדק (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 13:26)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה באמת פשוט.
רבין נרצח ברכב בדרך לבית החולים, ברכב היו רובין המאבטח,
חברו של שמעון פרס, הנהג דמתי שהוא נהגו של שמעון פרס.
ואיש שב''כ נוסף שכנראה הצטרף בזמן הסיבוב הארוך מדי.

כרמי גילון ראש השב''כ, קיבל מפרס משרה של שגריר, ואחר כך משרה עמוסת מזומנים במרכז פרס ל''שלום''.

כל אלו שסובבו את רבין בזמן הירצחו הם מקורבים של פרס,
זה שכונה חתרן בלתי נלאה, אביר התרגילים המסריחים.

הכל פשוט, רק לפקוח את העיניים, ולא להמציא קונספירציות שמאלניות.
_new_ הוספת תגובהחלום ופשרו
גלעד (יום שישי, 09/11/2007 שעה 3:46)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אציין שוב, שלדעתי ההסכם היה גרוע מבחינה פוליטית ובטחונית ללא קשר לאישיותו של רבין ולגבי הציבור החולם, לא מדובר במקרה הזה ברוב העם בבחירות דמוקרטיות, אלא בתומכי ההסכם לקראת החתימה והמאמר דווקא מדגיש שרוב הציבור מכל הפלגים לא היה מודע לרוב הפרטים ולעצם התהליך שסלל את הדרך להסכם בחשאיות על ידי אנשים מעטים.
יותר משיש מעין חלום קולקטיבי, מודגש הצד של ההונאה של רבים על ידי מעטים, ההרדמה ויש דימוי של הצגת תאטרון, אם כי יתכן שכאן גם השחקנים היו קורבנות של אותה אשליה.
אם הדימויים האלה מסובכים מידי, אפשר פשוט לשאול את משל המערה של אפלטון כדי להבהיר שהחלום לא משפיע על כולם באותו אופן ולמעשה מתפשט ומקנן בקבוצה פוליטית מסויימת שמנהיגיה מפיצים אותו במטרה להגשים אותו.
_new_ הוספת תגובהאתה משורר גדול ואיש טוב יוסלה
אוברמישמישפוץ (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 13:05)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל אוסלו היתה המצאה דימיונית חסרת שחר
שרק הכבידה על הציונים ועל הפלסטינים
לחצוב את הדרך לשלום

למה לחצוב? כי היה צריך ללכת
בדרך חדשה וקשה

אם היינו עוזבים את השטחים בפחות משישה ימים
(למה לעזוב צריך לקחת יותר מלכבוש?)
והיינו נותנים לפלסטינים לעשות מה שהם רוצים בשטחים
כבר מזמן היה שלום

הסכם אוסלו היה ניסיון ציוני שמאלני לעצור את השלום
בטיעוני שווא של שלום,דבר שההסטוריה הוכיחה
כי לא רבין,לא פרס,לא ברק האמינו ששלום בהסכם יתכן
אולי רק ה'קוקו' שלכם ביילין עוד האמין בסתר ליבו

כמו שכתבתי,הפתרון הוא יציאה חד צדדית
ומתן אפשאות לפלסטינים לבנות מדינה
(אם כי אני אישית בעד תוכניתו של עזמי בשארה שהציונים טפלו עליו אשמה)
_new_ הוספת תגובהאתה משורר גדול ואיש טוב יוסלה
יוסלה (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 13:33)
בתשובה לאוברמישמישפוץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לוקח את הכותרת שלך באופן מילולי
ואיני זקוק יותר לכלום, - כסות ומחסה
ביום סגריר.

מצידי, שיסעו אנשי 'שתי-גדות' על קורקינט לרבת-עמון
ובלבד שיפסיקו לבלבל את המוח עם
ישראל השלמה ועם ה'אי-כיבוש' המתמשך.
השפה העברית לא סבלה כזו השפלה מאז
שטרומפלדור אמר שטוב למות.
_new_ הוספת תגובהחלום ופשרו
גלעד (יום שישי, 09/11/2007 שעה 3:35)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה בביקורת לוגית כזאת היא שמדובר במעין תבנית צרה שיוצקת לתוכה את התוכן העדין ומעוותת אותו לפי הצורה שהיא מעוניינת לייחס לו כדי להפריך אותו:
אם נתרכז בגרעין המוצק של המאמר, בלי להסתבך בערבוב לכאורה של חלום ומציאות, הבסיס ההיסטורי שהוא מניח הוא שהסכמי אוסלו היו טעות מרה וניתנת לגילוי מהשלב שבו הם תוכננו בסוד ועד לרגע שבו הם נחתמו.
זוהי הטעות הראשונה שהרשיתי לעצמי לתאר אותה בתור סוג של הונאה עצמית, כי לעניות דעתי ההתנהלות הזאת היא דוגמא לליקוי בשיקול הדעת ובטח בניווט בקנה מידה של מדינה.
בהמשך התרחש הרצח שבעקבותיו נוסד פולחן האישיות שמהווה ללא כל ספק גם לפי המגיבים שלמעלה חריגה הזויה מהערכה היסטורית הולמת של ראש הממשלה המנוח. מבחינה זו, מדובר שוב באובדן שיקול הדעת ובחוסר הבנה של העבר וההווה.
המוות אפשר להפוך את רבין לאל ולהתחמק מביקורת היסטורית ומאחר שהוא הפך לפטרון של הסכמי אוסלו גם הם מבורכים יחד עם זכרו.
לפי ההנחה במאמר, הפרשה הזאת מתוארת במונחים של חלום בשל תפקוד לקוי ביותר של שיקול הדעת הפוליטי והחוש ההיסטורי שקשור בהנצחה ובהנחלת מורשת. ארועים אחרים בהיסטוריה הישראלית אינם מתאימים לדימוי של החלום, כי לדעתי שיקול הדעת שהופעל בהם בדרך כלל טוב יותר מאשר בהסכמי אוסלו (בלשון המעטה).
החלום מייצג במאמר בלבול הן בבחירת הדרך הפוליטית והן במחשבה שקשורה להיסטוריה ולמציאות.
ולסיום אפשר לציין שהחלום כדימוי אינו המצאה מקורית שלי אלא דווקא של השמאל שעוסק בהנצחה של נושא המאמר.
_new_ הוספת תגובהזה האתר שאורי אבנרי כותב בו ?
אלי תל אביב (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 21:36) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני נדהם ונרגש , רוח אנטי שמאלנית נושבת מהדברים הנ''ל

(כמובן גם מסכים אבל נדהם)
_new_ הוספת תגובהזה האתר שאורי אבנרי כותב בו ?
לוי (יום רביעי, 07/11/2007 שעה 21:44)
בתשובה לאלי תל אביב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה אתר שאינו מצנזר.
מבחינה זו הוא יוצא דופן בתקשורת הישראלית המגויסת .
_new_ הוספת תגובההוא ממומן על ידי השב''כ
א (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 11:47)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהזה האתר שאורי אבנרי כותב בו ?
אריה עירן (יום חמישי, 08/11/2007 שעה 17:43)
בתשובה לאלי תל אביב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה נדהם מדברים שוליים . הפורום הוא לוח מודעות . אורי אבנרי מדביק כאן את דעתו . וגם אחרים . למה אתה נדהם מהלוח ? זה רק לוח מודעות .
אני נדהם מהתוכן המודבק כאן .
השמאל הצליח להרחיב את התמיכה של אזרחי ישראל בהקמת מדינה פלסטינית . תמיכה זו קיימת גם במפלגות שאינן ''שמאל'' במשמעותו הנפוצה .
לזה יש סיבות שונות . החשובה שבהן היא חוסר נכונות לבצע בפלסטינים כעם ,לא כבודדים ''וידוא הריגה של רעיון המדינה הניפרדת לפלסטינים''
יש לבצע ''וידוא הריגה'' של הרעיון ''מדינה פלסטינית''
_new_ הוספת תגובהזה האתר שאורי אבנרי כותב בו ?
גלעד (יום שישי, 09/11/2007 שעה 3:58)
בתשובה לאלי תל אביב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתקופה האחרונה גיליתי גם במקומות אחרים שדעות ימניות רדומות מתחילות להתעורר בצורה יותר לגיטימית מאשר בעבר, או לפחות יותר ממה שהערכתי...
הבעיה היא שימנים התרגלו להרגיש שהם נרדפים ומנוגדים לסגנון הפוליטי שמקובל ב''עולם'' ובתקשורת שלנו.
_new_ הוספת תגובהזה האתר שאורי אבנרי כותב בו ?
לוי (יום שישי, 09/11/2007 שעה 4:14)
בתשובה לגלעד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אותן דעות ימניות היו קיימות מאז ומעולם אך סנדקי התקשורת הישראלית האנטישמית מחצו והעלימו אותם .
נראה לי שהאינטרנט אפשר לעקוף את ברוני התקשורת .
_new_ הוספת תגובהזה האתר שאורי אבנרי כותב בו ?
חושף שקרנים (יום שישי, 09/11/2007 שעה 21:08)
בתשובה לגלעד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ימנים לא נרדפים בתקשורת....
הם רק מופלים לרעה, מיוצגים שלא לפי חלקם באוכלוסיה, מצונזרים ואח''כ השמאלנים צועקים: 'אבל יש לכם את מקור ראשון''!
כאילו אין הפליה.

אבל כשהם נזקקים לומר שכל ה''אינטליגנציה'' אצלם הם מצביעים על הקשורת שלהם ועל הכמות הקטנה של אנשי הימין כהוכחה 'מדעית' לטענתם, ורק שוכחים על קיום המכשולים בקבלת עיתונאים לתקשורת הכתובה והאלקטרונית. לפעמים הם מצביעים על כתב זה או קריין אחר שבא מהעולם החרדי ואומרים: ''הינה, אתם רואים שאין הפלייה''! אבל שוכחים לומר שסיום קורס עיתונאים מותנה בזה שהם חרטו את דעתם ודרכם המקצועית במוחו של המתלמד, וללא זאת הוא לא היה מצליח הופך לעיתונאי/כתב.
_new_ הוספת תגובהאני נדהם מהתוכן המודבק כאן .
אריה עירן (יום שישי, 09/11/2007 שעה 16:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמאל הצליח להרחיב את התמיכה של אזרחי ישראל בהקמת מדינה פלסטינית . תמיכה זו קיימת גם במפלגות שאינן ''שמאל'' במשמעותו הנפוצה .
לזה יש סיבות שונות . החשובה שבהן היא חוסר נכונות לבצע בפלסטינים כעם ,לא כבודדים ''וידוא הריגה של רעיון המדינה הניפרדת לפלסטינים''
יש לבצע ''וידוא הריגה'' של הרעיון ''מדינה פלסטינית''
_new_ הוספת תגובהאני נדהם מהתוכן המודבק כאן .
חושף שקרנים (יום שישי, 09/11/2007 שעה 21:14)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם הימין אשם. כשהימין עלה לשלטון הוא היה צריך לשנות את מילון המונחים הפוליטיים כך שיתאימו לתפיסת העולם הימנית ויובילו הגיונית לפתרון אחר מאשר חלוקה של מה שנותר מהחלוקה. בגין יכול היה להכיל את החוק הישראלי על כל השטחים ולהשאיר את אזרחות הערבים הכבושים ירדנית.

ואז במידה והם היו נוקטים בטרור, ישראל היתה צריכה להגיב בכוח רב יותר תוך גירוש כל החמולות של אנשי הטרור לירדן. זה היה נדלל את השטחים מגורמים עויינים ומקל את השליטה הישראלית על השטחים החדשים.
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
יוסלה (שבת, 10/11/2007 שעה 1:39)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לחשפן השכונתי

התכוונת לכתוב 'להחיל' את החוק הישראלי'.

ולא התכוונת לכתוב 'הערבים הכבושים'.
- ידידיך מכחישי הכיבוש לא יסלחו לך.
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
חושף שקרנים (שבת, 10/11/2007 שעה 21:09)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאתה מנסה לא להבין.
אני כתבתי את אשר התכוונתי לכתוב מתוך עניין לשמוע את דעתך הנאורה להצעתי לפתרון של שתי מדינות לשני עמים.
כל אדם נורמלי מבין שמדינה פלסטינית קמה / תקום בירדן ולכן צריכים לתת את החצי הקטן (אוקסימורון חי וקיים) ליהודים. האם יש לך הסתייגות מפתרון השלום הנפלא הזה?
_new_ הוספת תגובהאפילו מדינה מעבר לנהר לא .
אריה עירן (שבת, 10/11/2007 שעה 21:37)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כלום לפלסטינים . אפילו לא אצבע משולשת . כלום .
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
יוסלה (שבת, 10/11/2007 שעה 21:52)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה לי ש'לוי' ו'צדק' ו'וחושף שקרנים'
שומרי שבת, וכך יש לנו יום אחד בשבוע ללא
הרעש שהם עושים.

ואומר לכן תפילה קצרה לבורא עולם:

תודה לך על שנתת לנו את השבת
ומנעת את 'צדק', 'לוי' ו'חושף שקרנים'
מביזוי העברית ומלזות לשון, לפחות
יום אחד בשבוע.
_new_ הוספת תגובהיש גם חילוניים שמתנגדים למדינה פלסטינית .
אריה עירן (שבת, 10/11/2007 שעה 22:05)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
חושף שקרנים (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 0:47)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה רק נדמה לך, כמו שנדמה לך שאתה צודק
והעיקר שלא ענית לשאלתי שוב
וחמקת בגלגול עיניים
_new_ הוספת תגובההחושף את עצמו
יוסלה (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 4:03)
בתשובה לחושף שקרנים
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה רציני?

מה השאלה כביכול ששאלת? אתה לא מתכוון לשני המשפטים הבאים:

''כל אדם נורמלי מבין שמדינה פלסטינית קמה / תקום בירדן ולכן צריכים לתת את החצי הקטן (אוקסימורון חי וקיים) ליהודים. האם יש לך הסתייגות מפתרון השלום הנפלא הזה?''

תראה, נוצר רושם, שרק הולך ומתעצם עם כל קטע נוסף שלך, שאין לך כל עניין בוויכוחים עצמם, ואתה נהנה 'להיות נוכח' כמין מטרד לשוני, שגורם למשתתפים האחרים לחוש שהם יותר מוצלחים מממה שהם באמת.

הכינוי שבחרת לך חושף בצורה מאד מדוייקת את המצב הקשה בו אתה נמצא. מובן שיש שקרים ושקרנים בכל דיון פומבי, אך ברוב הדיונים באתר 'ארץ הצבי' השימוש במילה 'שקר' לא רלוונטי היות ורוב הנושאים בהם דנים באתר הם נושאים שפתוחים לאינטרפרטציה ולניתוח ערכי - ואין משמעות מיידית לכינויים 'שקר' או 'שקרן' כשדנים בנושאי חברה ומוסר.

השימוש המוגזם במילה 'שקר' נעשה באתר על-ידי מגיבים שנוטים להתדיין בכל נושא תוך גיבוב עובדות ללא סוף, כנראה מתוך מחשבה שעובדה 'ניצחת' זו או אחרת יכולה להכריע בדיונים שאופיים פרשני-ערכי והנושא שלהם הכיוון של מדינת ישראל בעתיד.

אם קצת תוריד את רמת רעשי הסרק המילולי שאתה מייצר בהתלהבות כה נואשת, אולי תוכל להתפנות לשיחה. זה קשה אך שווה את המאמץ (וכל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם שלם).
_new_ הוספת תגובהבקיצור, חשפת את עצמך
יעקב חבין (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 18:27)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל התעטפת בקישקושי לשון כדי להתחמק מלענות לו ישר ופשוט.
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
יערה (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 10:44)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אני שומרת שבת

וחבל מאד שזו היא התפילה שלך לבורא עולם

קצת כבוד לקדשי ישראל לא היה מזיק לך
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
יוסלה (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 11:26)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תרבות הגידופים באתר אינה מפריעה לך כנראה.

אך תפילת תודה על כך ששמירת השבת
מנעה יום שלם של אלימות ודברי בלע באתר
פוגעת בחוש הטעם הטוב שלך.

ובכלל, היהדות אינה חסרה הומור, ובייחוד
הומור על חשבון אלה שעושים את יהדותם
ותלמודם קרדום לחפור בו. התובנות המצויות
בספרים של שלום עליכם וש''י עגנון הן אוניברסליות
ואין פער בינן לבין המסורות הגדולות של היהדות.

השמד החיצוני לא יכל ליהודים. אך השמד הפנימי - הלאומנות
היהודית החדשה, חסרת המעצורים - יכול גם יכול:
קחי לדוגמא את זה המכנה עצמו 'צדק'. בשל האופן בו הוא
פונה למשתתפים האחרים באתר הוא מבזה את המילה 'צדק'
ואת ערכי היהדות. וזו אכן מעין בדיחת 'הרשלה' לראות
כיצד בשל שמירת השבת, נשמר כבודה של העברית.

אני בטוח שה' התכוון לא רק לאנשים הגונים כשקבע את יום
השבת כיום מנוחה מכל עבודה. אני בטוח שהוא התכוון גם
לעושים מלאכתם רמייה. ובבניית ירושלים ננוחם.
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
יערה (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 11:48)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא ראיתי שום גידופים,אלימות או דברי בלע
אני רק רואה ש''צדק'' מביע את דעתו ביושר וגם מביא סימוכין
זה שדעתו לא מקובלת עליך -זכותך
אך השימוש שלך ב''הומור'' כהצדקה להתקפת חברים אחרים ,
רק משום שדעתם אינה עולה בקנה אחד -הוא תועבה

גם ראיתך את ה''לאומנות היהודית החדשה'' כשמד
הוא עיוות וביזוי היהדות

להעמיד את ''כבודה של העברית'' במישור של ''שמירת השבת''
הוא סילוף ורמיה
ובדיחה בכלל לא מצחיקה...
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
יוסלה (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 13:07)
בתשובה ליערה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אילו הייתי מאנשי העובדות
הייתי מוכיח באותות ובמופתים
שאכן זה הקורא לעצמו בשם 'צדק'
מכביר גידופים ומדבר בטון תוקפני
ואלים כמעט ללא יוצא מהכלל.

את כנראה לא רגישה במיוחד
וזה יכול להיות יתרון גדול כשיש
חברים כמו הנ''ל. אני רק יכול לדמיין
כיצד 'צדק' מגיב בכביש כאשר הנהג שלפניו
אינו מגיב בזריזות לאור שהתחלף לירוק.

את בפירוש אינך מפעילה את אותו קנה-המידה
לגבי 'צדק' שאת מפעילה לגבי תפילת
התודה הקצרה שחיברתי על שנמנע בזיון
העברית בשבת.

הלאומנות היהודית החדשה אכן תרמה בארבעים השנים האחרונות
להרס המאפיינים של היהדות, - התחזקו
האלמנטים האנטי-דמוקרטיים והאנטי-הומניסטיים - נוצרו כתות פנאטיות
של בריונים חובשי כיפות מכהנא ועד גוש אמונים שהקשר שלהם לקיום
מצוות התורה מקרי לחלוטין. שמד רוחני לכל דבר.

ערך השפה וערך המילה המדוברת והכתובה הוא אחד היסודות
הקדומים ביותר של היהדות. אלוהים נקרא 'השם', ו'דבר אלוהים'
הוא החוק בהתגלמותו הפיזית. ביהדות, החיים והמוות ביד הלשון,
והתנ''ך איננו עוד ספר סיפורים אלא 'דברי אלוהים חיים'.

בוז למשחיתי העברית, ובוז למנפנפים ביהדותם בכל הזדמנות
לכיסוי ערוותם.

ואני בטוח שכל ישראל שמחים כשהבריון השכונתי שומר שבת.
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם = לא נכון
האמישראלפוץ (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 18:32)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וגם זה לא נכון
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
לוי (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 18:35)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בילבולציונה כבירונה .
_new_ הוספת תגובהאני לא כל-כך נדהם
יוסלה (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 21:42)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה המכנה עצמו 'צדק'
כבר הפך למבקר ספרות:

''שמאלנים רבים עונים לדברי תוך התחזות ל''סתם אחד'',
ואז הם מרשים לעצמם להחריף את קללותיהם והשמצותיהם.
המתחזים הם כמובן סיון, צופיה, ועמיש,
אני מזהה את סיגנון הכתיבה על אף נסיונות ההסתרה.''

גם-כן חשפן.
_new_ הוספת תגובהאל תכניסו אותי לעסק
עמיש (יום ראשון, 11/11/2007 שעה 23:13)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לעולם לא מגיב להודעות מסוג זה של המתקרא צדק.
_new_ הוספת תגובהאל תכניסו אותי לעסק
ק. אדם (יום חמישי, 15/11/2007 שעה 0:02)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''צדק''ת, יוסלה. צדק, צדק תרדוף, וננוחם בבנית ירושלים.
_new_ הוספת תגובהאל תכניסו אותי לעסק
כהן (יום שני, 19/11/2007 שעה 11:59)
בתשובה לק. אדם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בונים גם בונים. בעיקר בצפון, מזרח ודרום ירושלים. מעבים את המתניים כך שליבת ירושלים תישמר ישראלית
_new_ הוספת תגובהאנשי ימין יכולים לכעוס עלי , אבל בגין היה אדם טיפש .
אריה עירן (יום שישי, 09/11/2007 שעה 23:25) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו לבטח אמירה גסה אבל ראויה . אני מבקש לא למחוק אותה .

כל מי שעיניו בראשו רואה שיש שדרים אשר פועלים למען עמדותיהם הפוליטיות הקרובות לביילין יותר מאשר לכץ . אלה הם יגאל רביד , גאולה אבן , ירון דקל , מוטי קירשנבאום .
_new_ הוספת תגובהלוי חדש
לוי (יום שני, 19/11/2007 שעה 10:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאן דהוא אימץ את הכינוי לוי .
מענין .
_new_ הוספת תגובההצעת חוק הולמת של ח''כ חיים כץ (ליכוד)
כהן (יום שני, 19/11/2007 שעה 11:46) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעקרון: מי ששוחרר משירות צבאי על רקע נפשי לא יוכל להוציא רישיון נהיגה או לחדשו.

נשמע סביר ומתבקש, כי הרי מי שפסיכי לא נותנים לו להחזיק הגה בין הידיים ולדפוק גז בין הרגליים. רק מדינה משוגעת מתירה את זה.
צריך לחוקק את החוק הזה מיד ואז תראו שעקומת התאונות תרד פלאים. כמו שירדה פעם בלב האינתיפאדה כשסגרו די בהצלחה כניסת רכבים עם נהגים ערבים מהשטחים.

אין אפס, חייבים ללכת על זה חזק !!!!!!
_new_ הוספת תגובהח''כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מציע חוק חזק יותר
כהן (יום שני, 19/11/2007 שעה 11:55)
בתשובה לכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי החוק שהוא מציע תישלל אזרחותו של אדם שלא ביצע שירות צבאי או לאומי. גם האזרחות תחול רק על מי שהצהיר אמונים למדינת ישראל. ילידי הארץ יצהירו זאת בהגיעם לגיל 16.

אני בהחלט בעד. אבל נראה לי שהחוק הזה לא יוכל לעבור בגלל התנגדות השמאלנים.
_new_ הוספת תגובהח''כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מציע חוק חזק יותר
יוסלה (יום שני, 19/11/2007 שעה 12:20)
בתשובה לכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חושב שקודם כל צריך
להוציא מחוץ לחוק אנשים
ששמם גם 'כהן' וגם 'לוי'.
זה עלול לבלבל את היהודים.
_new_ הוספת תגובהח''כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מציע חוק חזק יותר
לוי (יום שני, 19/11/2007 שעה 12:45)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מציע שכל מי שמתכנה יהודי יוצא מחוץ לחוק ובא לציון ישמעאל .
_new_ הוספת תגובהח''כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מציע חוק חזק יותר
כהן (יום שני, 19/11/2007 שעה 13:55)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם אתה קורא לעצמך יהודי?
_new_ הוספת תגובהח''כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מציע חוק חזק יותר
לוי (יום שני, 19/11/2007 שעה 15:05)
בתשובה לכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהמשך יש להתקין שלטים :
הכניסה לכלבים ויהודים אסורה .
_new_ הוספת תגובהח''כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מציע חוק חזק יותר
יוסלה (יום רביעי, 21/11/2007 שעה 10:30)
בתשובה לכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני במקרה או שלא במקרה מבית לוי.
לא ה'לוי' הזה או האחר שמתרוצצים
באתר (שאולי שמם אכן 'לוי').

לכן אני חש מבוכה בשל האופן שבו 'לוי'
זה או אחר מתבטאים. אבל אם הם לא מתביישים
אז אין לי מה לעשות בעניין.

ומה עושה אותך לנציג של בית כהן, 'כהן' יקירי?
הסגנון המחוספס, האלימות המילולית, או חוסר
כל עניין אמיתי בשיחה?

הכהנים והלויים היו אנשי הרוח של הקהילה הירושלמית
של תקופת בית המקדש. אני לא חושב שהיו מתגאים
בך וב'לוי'.
_new_ הוספת תגובהח''כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מציע חוק חזק יותר
לוי (יום רביעי, 21/11/2007 שעה 14:01)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באתר מופיעים שני ''לויים'' שונים .
מענין שאתה יודע מה היתה דעתם של הלויים והכהנים מאז ומקדם .
עוד מעט קט חוות דעתך תצוטט כנתון כמקובל אצל אי אלו סמולנים מהאתר שלנו .
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי