פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אוּמֶּרְטֶה
יוסף אליעז (יום חמישי, 15/02/2018 שעה 7:00)


אוּמֶּרְטֶה

יוסף אליעזראש הממשלה, בנימין נתניהו, אשר הכזיב כה רבים מבוחריו לשעבר, ספג שורה של מכות קשות בזו אחר זו ממש בשבוע האחרון. תחילה: חֲבֵרוֹ החדש, ראש ממשלת הודו, עמו דשדש בים אחרי קבלות פנים נהדרות הדדיות בשתי הבירות. התגלה כמעריצו הגדול של יאסר ערפאת... עם חברים כאלה...

ביבי ידע כי יצטרך לשאת דברים לאומה ביום בו יפורסמו המלצות המשטרה, בין לטוב ובין לרע, אך לרוע מזלו (הבה נאשים את המזל, נראה שביבי כבר הואשם די) הוא בחר להמציא סיפור על הסכמות עם ידידו היותר ותיק, דונלד טְרַאמְפּ, וכך יצא שיום לפני נאום ההגנה מפני המלצות משטרה הכריז עליו הבית הלבן שהוא שקרן! ועם כותרת זו עלה לנאום, נאום שהוא כעין שימוע, אלא שנשא אותו בטלויזיה, קְבַל-עם וְעֵדָה, ולא במועד עתידי בפני היועץ המשפטי, אולי בכדי לרמוז לַלָּז על הכוון הרצוי לביבי...

מה גילה ביבי בנאומו? כי אכן קבל את המתנות. גם אישר כי אכן דן עם נוני מוזס, ובמסגרת זו ניסה להטות את הצעת החוק בעניין ''ישראל היום'' וּמִשֶּׁנִּכְשָׁל בכך אפילו פיזר את הכנסת והכניס את העם והמדינה למהומת בחירות בהוצאה של מאות מיליוני שקלים, חישבו כמה עלה יום השבתון למשק וכמה עלתה ההיערכות לבחירות, לרבות הקמת המנגנונים והקלפיות. תקציבי התעמולה שבוזבזו לשווא. רק בהסתמך על דבריו ראוי היה להוקיעו.

אליהו נאוי המנוח (דָּאוּד אֶל נָטוּר) בספרו ''משלי ערב'', כתב בלשונו הציורית כי ''ההתנצלות גרועה מהמעשה'', ומעשה שהיה כך היה (בלשוני הדלה, ואליהו יסלח לי): הֵסֵב הַשּׂוּלְטָן בִּמְסִיבּוֹ וסביבו וזיריו (שָׂרָיו) הנאמנים. צווה השולטן לוזיר הראשי: ''קרא נא לשר הטבחים, אמש פגעתי שלא לצורך בכבודו, וברצוני להתנצל בפניו''. אמר הוזיר: ''אדוני השולטן אל נא תתנצל, כי לעולם ההתנצלות גרועה מן המעשה''. תמה השולטן: ''האמנם? הבא לי דוגמא''. אמר הוזיר: ''יסלח הוד רוממותו, אך כרגע לא עולה דוגמא בראשי, אך מאוחר יותר אביא דוגמא בפניך''.

אחרי מספר דקות הופיע שר הטבחים והזמין את השולטן ושריו לעלות אל חדר האוכל לארוחה. עלה השולטן ואחריו הוזיר הראשי ובמדרגות הגניב הוזיר את ידו מתחת לשלמת השולטן וליטף את ירכו. השולטן הסב ראשו ושאל: ''תגיד, השתגעת?''. הוזיר התנצל: ''הוי מלכי, טעיתי, חשבתי לרגע שלפני הַסִּית (המלכה)!''. השולטן שלף חיש את חרבו וקרא לוזיר: ''כלב שכמוך, הנה מות תמות!!'' הוזיר נסוג מעט ואמר: ''הוד מלכי, הנה זו הדוגמא לאשר אמרתי , כי ההתנצלות גרועה מהמעשה...''

אולם בנאום ביבי לא די. מיד קמו מגיניו בממשלה, בכנסת ובליכוד ונחלצו להגנתו. על כך אמר מרשל : ''אלוהים, הגן עלי מידידי, עם אויבי כבר אסתדר לבד...''.

מכולם הרחיק לכת דּוּדִי אמסלם, אותו מחוקק דגול אשר יחד עם ביטן ניסה להעביר 3-4 חוקים אישיים לנוחותו של ביבי. אמסלם תקף את יאיר לפיד וכינהו במילים בזויות כמו ''מלשן'' ו- ''שטינקר'' על שפעל כחוק וכשנדרש למסור עדות עשה כן, ולא שמר על ''זכות השתיקה'' כמנהיגינו הדגולים בוז'י, דרעי וביטן (ככל שהיתה לו זכות כזו). אמסלם, אשר אִמּוּן כנראה על עקרונות העולם התחתון, (אלא אם כן עודו חושב כילד, וזוכר כיצד התייחסו הוא וחבריו לילד שהלשין למורה מי כתב על הלוח: ''המורה חמורה'').

בויקיפדיה מוגדת המילה ''אומרטה'' כך:
אומרטה (באיטלקית: Omertà) הוא ביטוי לקוד השתיקה בעולם הפשע המאורגן. ביטוי זה היה נפוץ באזורים מסוימים באיטליה (דרום איטליה וסיציליה), ומשמעותו היא ''לעולם לא לערב את המשטרה או את השלטונות''. העונש על הפרת קוד האומרטה יכול, במקרים מסוימים, להיות מוות.
ובכן - זהו קוד ההתנהגות הראוי, לדעת אמסלם, מחוקקנו הדגול, בממשלתנו ובכנסת-ישראל ?!

ביבי ומגיניו מתלוננים על שהמפכ''ל לא גילה יחס אוהד, או אוהב, לביבי. הם ציפו כנראה שהמפכ''ל וחוקריו יפנקו את ביבי, וּמִשֶׁלִכְלֵךְ יחליפו לו חיתול, יציעו לו ספל חלב עד שחשדות-חטאיו כשלג ילבינו. ממתי חוקר הנתקל בעבירות נדרש לאהוב את העברין-לכאורה? למה ציפה ביבי כשהטיח האשמות במשטרה ובעומד בראשה? האם בשל כך יש להחליף את החוקרים, כמו שדרש דרעי בזמנו?

אילו שמע ביבי להצעתי, ומשבחר שלא להתפטר כמצופה מאדם במעמדו, היה יושב בשקט ונותן למהומה שעוררו ההמלצות לשכוח מעט, ולתת ליועץ המשפטי ועוזריו לעשות מלאכתם בשקט, לבחון את טיעוניו לשימוע הצפוי, ולצפות לנס. כבר קרו בעולמנו נסים. כמו הינתקות שעיכבה חקירות נוספות, מלחמות קטנות שפרצו לפתע. א-פרופו ניסים - הנה הוא ושרה שולטים בנו כבר ארבע קדנציות!
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אומרטה -לתגובות
יוסף אליעז (יום שישי, 16/02/2018 שעה 10:55) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובה לע. הראל, ולאלמוני האחר שהגיב למאמר ''אומרטה'' שכתב יוסף אליעז
אתה צודק שיש בלבי על ביבי. הוא נטל מפלגה מכובדת, אשר שמה לה את תורת ז'בוטינסקי נר לרגליה, והונהגה בידי מנהיגים נחושים וצנועים, שלא הססו ללכת 20 שנה במדבר האופוזיציוני, תוך הפרשת מעשר ממשכורתם הדלה למען נכי האצ''ל שלא הוכרו בזמנו כנכי צה''ל, וסבלו מאד מהתנכלויות מפא''י ומפ''ם [שלא לדבר על ''הסזון'' ואלטלנה]. די שנזכיר את ''הפנקס האדום'', ''פלוגות הפועל'' של מפא''י או על הסגידה ל''שמש העמים'' של מפ''ם [כיום מפ''ם היא חלק מ''מרצ'']. תמכנו בתנועת א''י השלמה. והנה המפלגה האצילה הזו, הליכוד, שינתה פניה. ביבי, בצד מעלותיו הגדולות, הוא מנהיג שהכזיב, ממש כמו אריק שרון שיזם ובצע את ההתנתקות שהיתה אסון למדינה ולציבור כה נאמן ומסור כמתישבי גוש קטיף. ביבי, יש לזכור , הצביע בעד ההתנתקות. אולם זו היתה רק ראשית האכזבה. ביבי התגלה כנהנתן גדול, לרוב על חשבון הציבור, וכאוהב מתנות גדול. הנושא עתה במישור המשפטי ולא ארחיב, אך צורת חייו, עירוב רעייתו שלא נבחרה מעולם בהחלטות השמורות לרה''מ עצמו בלבד, כנכתב בעיתונות תוך ראיון באי-ביתו, עיכוב ועצירת ההתישבות, עקירת עמונה שטרם יושבה מחדש ועוד ועוד. אכן אני , כרבים אחרים. נכזבתי מאד ממנהיגותו. אין לי טינה כלפיו, אך יש אכזבה רבה. אכזבה נוספת היא ממלחכי פנכתו שהוא הכניס לכנסת, והם מכהנים במשרות מכובדות ומהווים בזיון לכנסת ולמדינה כולה ואין צורך לנקוב בשמות. די לנו בהתנהגותו של ביטן כיו''ר הסיעה טרם פרישתו ותגובות מגיניו אחרי פרסום המלצות המשטרה.
ביבי אישר בתגובתו כי אכן ניהל השיחות הפסולות לכאורה עם נוני מוזס, כי התערב פעמים מספר בחוק שענין את מר מילצ'ן, ובמסגרת פעולותיו באינטרס שלו בענין ''ישראל היום'' לא היסס להשליך את המדינה לקלחת בחירות שעלתה למשק הון תועפות והגבירה את הקיטוב בעם. יכולתי להוסיף עוד כהנה וכהנה. אגב – ראה מאמר קודם שלי, בפורום זה, בו הבעתי ספק אם כל ענין המתנות ממילצ'ן הוא שוחד, אבל זה היה כשידעו רק על התערבות רה''מ בענין הויזה לארה''ב.
לסיכום: לא העללתי על ביבי דבר. להפך – חוששני שהוא העליל על מפכ''ל המשטרה עלילות דברים, כמו התנכלות, טינה וכו' ובכך פגע במוסד כה חשוב במדינה. אני מניח שבקרוב גם יתנפל על הפרקליטות. הוא צועד בדרך חתחתים שבה כבר כשלו רגלי שר שהורשע המכהן בממשלתו [אוי לנו] אריה דרעי. מגיניו התנפלו על לפיד, שהוא אחד העדים המשניים או השוליים בפרשה, רק מחמת שמילא חובתו כאזרח, משנקרא למסור עדות שולית במשטרה [ראה את התקפתו וסגנונו של ח''כ! אמסלם].
אני מודה לך על הערתך הלשונית בענין ''שככו'' המים. התלבטתי לרגע בכיתוב הנכון של הטית המילה במאמר ונראה שטעיתי.
לשאלה מי יכול להחליף את ביבי בראשות הממשלה – יש רבים וטובים. לא אלמן ישראל. כיצד אומר אותו שיר חנוכה: ''הן בכל דור יקום הגיבור גואל העם...'']. היו ראשי ממשלה לפני ביבי ויהיו אחריו. אני אינני ממנה שרים וראשי ממשלה אך אוכל להציע בפניך מספר שמות: ישראל כץ, גדעון סער, מהליכוד ואחרים כמו משה[בוגי] יעלון; ובשעת הדחק גם רא''ל שאול מופז, עפר שלח, מאיר כהן, עמר ברלב, יעל גרמן, אפילו נפתלי בנט, שלי יימוביץ או יצחק בוז'י. הם לבטח מתאימים יותר ממי שביבי מינה כממלאי מקומו בהעדרו מהארץ...
_new_ הוספת תגובהאומרטה -לתגובות
בצלאל פאר (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 0:16)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חשבת אולי שהמשטרה נוהגת אומרטה כלפי נתניהו, התקשורת, ביהמ''ש?
_new_ הוספת תגובהאומרטה -לתגובות
יוסף אליעז (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 0:57)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למר בצלאל פאר,
נהפוך הוא, ביבי וסובביו מתלוננים שהמשטרה מדליפה את חומרי החקירה [בעוד שדוברי המשטרה טוענים שהחומרים מודלפים מצד אנשי ביבי. בעיקר לאחר שהם מקבלים לידם חומרי חקירה].
הוא הדין לגבי התקשורת - שאינה מפסיקה לדבר ולכתוב. על איזו אומרטה
מצדם אתה מדבר?
שנים לא דווחו על המתרחש בחווה של שרון, מיליון זרם לבנו עד שזה הגה [לפי פרסום של לכאורה אמירה שלו בעיתון] את רעיון ההתנתקות, שטרם הבראנו ממנה עד היום.
התגלה מתן שוחד בעירית ירושלים, לתפארת ''הולילנד'', היה צריך לשתוק ולתת למתן השוחד להמשך?

מרגלית שני הועמדה לדין על שלא דווחה למשטרה על אמירות של רוצח רה''מ רבין שלפי הנטען שמעה מפיו. מבלי הכנס לשאלות העובדתיות והמשפטיות הקשות שהיו במקרה ההוא, האם אמסלם ימליץ להזמינה להדליק משואה ביום העצמאות? ואתה?
ראה איזו מהומה נוצרה משנטען ששופטת בכירה לכאורה לא דווחה למשטרה על הצעה מושחתת שניתנה לה להתמנות ליועצת המשפטית תמורת העלמת האישום כנגד שרה נתניהו בענין הרהיטים הממשלתיים שלכאורה הועברו לביתה הפרטי. מה דעתך? מהומה על לא מאומה?

הבעיה היא שאמסלם עוד חי בהתנהגותו ובמושגיו בבית הספר היסודי [עממי]של ''הלשנות'' למורה.

הכלל ''ולמלשינים לא תהיה תקוה'', שגם נכלל בסידור התפילות, מדבר על מלשינים יהודים שהלשינו לשלטון הנוכרי על אחיהם, כמו בתקופת אדריאנוס, שאז היו שהלשינו על רבנים שהוסיפו ללמד תורה בניגוד לאיסור, או נניח בספרד שהיו כנראה מלשינים לאינקויזיציה על אנוסים הממשיכים לשמור על מנהגי היהדות.
האם ל[חוסר]-דעת אמסלם ולדעתך צריך אזרח הנתקל בפשע לסכור פיו ולא לדווח לרשויות פה המדינה? כיום החוק מחייב לדווח על עבירות שהן בגדר פשע, או על התעללות בילדים וחסרי הגנה.
נוכחת בהתעללות בזקנים בבית-אבות ולא תדווח - ההתעללות תימשך ואף תחמיר. תראה שוד ולא תדווח? עד כאן.
_new_ הוספת תגובהמאחר שעבר זמן רב מהמאמר הזה
בצלאל פאר (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 0:14) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אעיר כמה הערות בקצרה, כי חלק מהדברים המוהאים בה כבר קיבלו מטוויסט שונה.

נתניהו ידע על הביקור המתוכנן של ראש ממשלת הודו ברמאללה עוד לפני שהוא הגיע בעצמו להודו. זה גם פורסם בעיתונים הודים מקומיים. הביקור של מודי ברש''פ היה מחוייב לאחר ביקורו בארץ. הרצון של מודי להפריד בין ביקורו בישראל וביקורו ברמאללה ולא לעשות אותו בטור, רק מעיד על החשיבות הגבוהה שהוא נותן לביקורו בישראל. בישראל הוא ביקר 3 ימים, ברמאללה 3 שעות. הוא קפץ לומר שלום קצר, כדי לאזן את התמונה, והמשיל למפרציות לועידה חשובה. הוא לא חתם שום הסכם עם הרש''פ, כי אין משמעות להסכם כזה. הוא רק הצהיר שהוא ישקול להשקיע קצת בכלכלת הרש''פ. יופי נחמה. בישראל הוא חתם על 8 הסכמי שת''פ בתחומים שונים. עד כמה שהצהרותיו על ערפאת היו מקוממות, הן חסרי חשיבות. שום מכה.

הידיד הותיק, דונלד טְרַאמְפּ, יצא בתיקון די מהיר והכחיש את ההאשמה שהוא כינה את נתניהו שקרן ודווקא שיבח אותו. לא חלפו מעט ימים וכבר הפתיע את כל עוכרי ישראל שהשגרירות האמריקאיות בישראל תעבור כבר ב-‏14 במאי השנה לירושלים [בשלב ראשון השגריר וצוות שעובד צמוד אליו, עד שתושלם בניית השגרירות החדשה וכולה תעבור מתל אביב לירושלים]. לכן אני מציע תמיד, לא למהר להכריז בששון שביבי כשל. אני שער שהוא עוד יפתיע.

למה אסור לקבל מתנות מחבר? למה לביבי אסור לדבר עם נוני מוזס, אבל ל-‏43 ח''כים מותר לעשות עסקה אפלה עם נוני, לקדם חוק ''ישראל היום'' בתמורה לשלמונים מנוני לח''כים בכיסוי מפרגן , ולחלקם אף מימון השתתפות בכנסי העיתון בניו יורק [כמה דולרים יוצא טיסה, בית מלון, אש''ל, שכירת רכב + דלק לכמה ימים טובים?] . לכן אני מציע לא למהר ו''רק בהסתמך על דבריו ראוי היה להוקיעו''.

התקשורת לא נותנת מנוחה לביבי. ביבי מגיב לפי העניין, בעיניו. הוא עשה החלטה נכונה לשמור קשר עם הציבור שלא דרך התקשורת. ציבור העוקבים אחריו בטוויטר, בפייסבוק ובעוד כמה מקומות גדול ביותר. חלקם מקבוצת אוייביו, אבל זה לא מפריע לו. הסקרים בשבועיים האחרונים מעידים שהוא כנראה דווקא התחזק (בין 26 ל-‏35 מנדטים. ולפי שער ההמרה של בחירות 2015 סביר שיש לו בין 34 ל-‏38 מנדטים נכון להיום).

הביקורת של ביבי על המפכ''ל היא שהוא מיחצן את חקירות נתניהו לתקשורת בקצב גבוה. יש תיעוד של התקשרות דוברת המשטרה לכתב הפלילים של ערוץ 10 דורון הרמן כמה עשרות פעמים ביום, לעיתים בהפרש של 4-7 דקות. מעניין למה? ולמה המפכ''ל הסכים שאילנה דיין תשדר את הראיון איתו דווקא בשעה שהמשטרה מפרסת את סיכומי החקירה בתיקי 1000 ו-‏2000 ונתניהו אמור להגיב על הסיכום הזה? כיצד אלשיך יותר מרומז שנתניהו שולח עוקבים אחרי קציניו? מניין החוצפה לטעון זאת. אם לא היתה חקירה נגד נתניהו, הוא בודאי היה מפטר את אלשיך. אלשיך מרגיש מוגן בגלל החקירות ומתפרע, כדי לרצות את השמאל שרדה בו בעיקר בעניין אום אל חמראן. אז הבין אלשיך שהוא חייב את נאמנות התקשורת כדי להצליח ושינה את האסטרטגיה שלו מבידול העיתונות לחיבוק דוב של העיתונות. לראשונה למפכ''ל נולד יועץ אסטרטגי, ליאור חורב, במחיר של כ-‏2 מיליון ₪ לשנה על חשבון הציבור. טוב שהיועץ פוטר פורמלית. להערכתי הוא ממשיך לפעול בדרכים עוקפות, שהרי המפכ''ל לא ביטל את ההסכם על החברת יחסי הציבור שלו, אלא רק איתו [נשמע אמין?]. מצב מוזר, שהתקשורת מגינה עליו. המפכ''ל החל לזמן עיתונאֵי פלילים ומשטרה לשיחות אישיות ארוכות בלישכתו, עיתונאים שהוא בוחר אותם, כאלה שליקקו לו. הוא פשוט קונה אותם במידע שחלקו מסווג ולא לציטוט, אבל חלקו לציטוט עם קריצת עין. ומה עם רוני ריטמן וההמתנה הארוכה שלו לדרישת בג''צ שידיח אותו מלהב 433 ובסוף הגיע כאילו להסכמה שיפרוש תוך שאלשיך מגן על שמו של ריטמן ומפזר רושם כאילו בג''צ טעה? למה סגרו את תיקי החקירה נגד ריטמן ואת תיקי החקירה נגד נפתלי

אז למה שביבי יישב בשקט כשמשמיצים אותו, כשכבר גוזרים את דינו אפילו עוד בטרם הסתיימה חריקה? לא מחכים לראות את הכרעת הפרקליטות / היועמ''ש, אין ערך לשימוע אם יוחלט להגיש נגדו כתב אישום פלילי? למה שישתוק, אם יש לו מה לומר להגנתו, כאשר המשטרה והתקשורת לא מפסיקים לתקוף אותו?

יש עוד פאקים קטנים במשטרה. אבל זה כבר בפעם אחרת.
_new_ הוספת תגובהמאחר שעבר זמן רב מהמאמר הזה
יוסף אליעז (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 1:07)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר פאר,
אתה כבר מפליג למרחקים.
אני כתבתי רק על ה''אומרטה'' שאמסלם ניסה בצעקנות כדרכו, אולי מבלי שהבין את חומרת דבריו, לשתול ולהשריש פה.

תמהני היכן היית כאשר העיתונות פרסמה את כל עלילות אולמרט, מכירת בית, מניות בנק לאומי, אוסף עטים, טלנסקי,ראשונטורס וכו'?

כבר ''אתרגו'' את אריק שרון ז''ל. אתה מבקש לאתרג את ביבי. זכותך.
הבעיה עם אתרוגים היא שאחרי החג אי אפשר לעשות בהם דבר חוץ ממרקחת ריבה. גם זה משהו.

בכל הכבוד להתמדתך - פה אני יורד מן הרכבת. סע לבד. י. אליעז
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי נתניהו נעולים
דוד סיון (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 8:13)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לשיטתם של חסידי נתניהו הרבים ההיבטים הציבוריים של פרשייות נתניהו הם חסרי ערך כלשהו. ואם זה מדאיג אותם אז מאשימים את החוקרים, העיתונאים ובכלל את התקשורת כדי לגמד את ההיבטים הציבוריים.

הם כמובן ''שוכחים'' איך הם העלו את עלילות אולמרט מרגע שהפך להיות מועמד של קבוצה אלטרנטיבית לליכוד. אלו כמובן לא היו פרשיות חדשות שרק צצו אלא העלו אותן רק בגלל שאולמרט החליף צד - הפך למתחרה.

כל זה מעיד שלא רק נתניהו אלא גם חסידיו מוכנים להתעלם מהבעיות האלה כי העיקר זה להיות בראש הפירמידה.

ועוד לא הזכרתי כאן את העובדה שלפחות מאז הבחירות בשנת 2015 נתניהו מתעלם מהחשיבות לשפר את התחרותיות בכלכלה הישראלית והבטחותיו שמונופולים צריך לפרק ופועל בכיוון ההפוך - לחזק את הריכוזיות במשק.
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי אנטי נתניהו נעולים
בצלאל פאר (שבת, 10/03/2018 שעה 22:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תבדיל בין ההליך החקירתי-משפטי ובין ההליך הפוליטי הציבורי. ערבוב בין השניים מזיק לשני ההליכים.

ממשלת אולמרט לא נפלה בגלל הימין אלא בגלל האולטימטום שנתנו ציפי לבני ואהוד ברק לאולמרט. אם לא היה אולטימטום, הוא היה ממשיך בתפקידו.

אסור לתת לפוליטיקה להתערב בחקירה. אלא שאנחנו רואים בחודשים האחרונים ניצול החקירה, שאת פרטיה הציבור עדיין לא יודעים במלואו ולאשורו, ופעילות פוליטית. הפגנות פוליטיות בקרבת ביתו של היועמ''ש בנוסך ש''נתניהו אשם גם אם תוכח חפותו'' וציור היועמ''ש מנדלבליט כחמור או כנאצי לא מעידים על אזרחות בריאה של המפגינים.

החוקרים מתפרצים לדלת פתוחה ומזמינים ביקורת. כראש יחידת להב 433 מעורב אישית בהאשמת נתניהו כאילו הוא בוחש בתביעות של קצינות משטרה, כולל ''צ'', כנגדו, זה מעיד על חוסר כשירותו לחקור את נתניהו. כשהמפכ''ל אלשייך מחשיד את נתניהו יותר מסתם הערה אגבית כאילו הוא מפעיל חוקרים פרטיים נגדו ונגד השוטרים החוקרים אותו ואח''כ בהרף שניה הוא מודה שהמשטרה החליטה לא לחקור את העניין, זה מעיד על נקיטת עמדה אנטי-נתניהו, למרות המציאות שתופחת על פניו. מכאן שגם המפכ''ל הוא בעל עניין ולא ראוי לעסוק בחקירה הזו.

לגבי הכלכלה, היא ממשיכה לגדול ולפרוח תוך שיפור התחרותיות. http://www.israelhayom.co.il/article/541055
עניין בזק-Yes אינו מעיד על מונופוליזציה של המשק, מדובר במקרה פרטני, שאת המדיניות לפתרונו לא הגה נתניהו אלא ועדה מקצועית בלתי תלויה. לכן אין במקרה זה סיפור של ''תן וקח''.
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי נתניהו נעולים
דוד סיון (יום ראשון, 11/03/2018 שעה 9:20)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי רק על ההיבט הציבורי היה צריך להוליך את נתניהו אל מחוץ לממשלה ומנות לו מחליף. את זה חסידיו לא עושים ומעדיפים להביט לכיוון השני ועוד מתלוננים על האופוזיציה.

אני מזמן כבר מבדיל ולכן הטענה שלך על ערבוב מופרכת מיסודה.

אנשי ימין היו אלה שהעלו את פרשיות אולמרט מהרגע שהפך למועמד. לכן טענתך בהקשר הזה לא רלוונטית לדברים שכתבתי.

פטוליטיקאים ימנים לא מפסיקים לקשקש דברי הבל והשמצות לגבי החקירות והחוקרים וזה כולל את נתניהו

המאמר מישראל היום לא מעיד על שיפור בתחרותיות והמאמר השני לא מתבסס על נתונים אובייקטיביים-מדידים, אלא על סקר. הנתונים מהשנים 2004 - 2017 מראים שבעצם היתה התדרדרות במיקומה של ישראל ובשנים האחרונות התהפכה המגמה והמיקום של ישראל בדירוג חזר להיכן שהיה ב-‏2004. זאת היתה השנה שעבורה הכין נתניהו תוכנית בה כתב שמונופולים צריך לפרק. במקום פירוק מונופולים דווקא נוצרו מונופולים בעזרת ממשלות נתניהו (מונופול הגז) שאחר כך החריגה אותו מהחוק.

עניין בזק-yes בהחלט מעיד על גידול בריכוזיות המשק, זה התרחש במשמרת של נתניהו, ובניגוד לחוות דעת מקצוענים של משרד התקשורת.

בקיצור הנה מה שכתב ליכודניק:
''נתניהו עובר מפגיעה בכלכלה לפגיעה במערכת אכיפת החוק''
בקיצור, נתניהו כבר מזמן לא חושב על האינטרס הציבורי אלא הקריירה הפרטית שלו. זה התחיל בהצבעות בעד ונגד ההתנתקות שביטאו את רצונו להגיע למשרת ראש הממשלה והתגבר בהמשך הדרך עד המציאות היום בה האינטרס הציבורי חסר חשיבות בעיניו.

גם טענותיך כלפי הדברים שכתבתי מופרכות או לא רלוונטיות כלל.
_new_ הוספת תגובהמאחר שעבר זמן רב מהמאמר הזה
בצלאל פאר (שבת, 10/03/2018 שעה 22:45)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סליחה אדוני השופט, אבל ....
ה''אומרטה'' של אמסלם היתה רק הצנונית שבסלט שקיצצת.... הרי המסר שלך היה ברור ואפילו לא מוצנע ש''בנימין נתניהו... הכזיב כה רבים מבוחריו לשעבר [ולא לעתיד כאילו? ב''פ], ספג שורה של מכות קשות בזו אחר זו ... ראש ממשלת הודו....'' . ש''דונלד טְרַאמְפּ, ... הכריז עליו הבית הלבן שהוא שקרן!'', ודקה אחרי שכתבת את דברים אלא טראמפ הכחיש את הדבר. וגם ציינת שביבי הקדים את הבחירות בגלל שהוא ''[נכשל בניסיונו] להטות את הצעת החוק בעניין ''ישראל היום'' (למה נכשל? אולי בכלל לא התכוון, אלא רק רצה למשוך את נוני מוזס, שאיים עליו וגם הפעיל מכבש, למלכודת?). אתה גם ביקרת את ''מיד קמו מגיניו בממשלה, בכנסת ובליכוד ונחלצו להגנתו'', ולא רק את אמסלם.

''מגיני ביבי'' לא מתלוננים כנגד המפכ''ל על ''שהמפכ''ל לא גילה יחס אוהד, או אוהב, לביבי'' ''מגיני ביבי'' ציפו מהמפכ''ל להיות אובייקטיבי ומקצועי ולנהוג לפי החוק והסדר. אבל זה מפכ''ל ששינה את מדיניות המוצהרת להתנתק מהתקשורת ולעסוק רק בחקר האמת בלי משוא פנים והינה חצי שנה לאחר מכן התחיל להכניס את אפו לפוליטיקה, בנה דוברות-על של חברת יחצ''נים של ליאור חורב, איתה חתם על חוזה ללא מכרז [אח''כ נאלץ לפטר את חורב הדברן בלי יכולת מקצועית לשלוט על עצמו, אבל ממשיך לעבוד עם חברתו - לא אוקסימורון?], שידרג את משרת 'דובר המשטרה' ונתנה לדוברת מירב לפידות [שדרך אגב היא היתה חברת ''יש עתיד'' והיתה הדוברת של יאיר לפיד במשרד האוצר].

בסוף מאי 2017 מבקר המפכ''ל אלשיך במערכת 'ידיעות אחרונות' ונפגש עם אחד הנחקרים הראשיים בתיק 2000, מו''ל העיתון נוני מוזס. לאלשייך התלוו דוברת המפכ''ל מירב לפידות, עוזרו ומספר קצינים נוספים. לפידות לא הוציאה הודעה רישמית על הביקור בניגוד למנהג להוציא דיווחים על כל פעילויותיו הציבוריות השוטפות. אם זה היה ''ביקור יחידה'' ב'ידיעות אחרונות', אז למה להסתיר? ואם היה צורך להסתיר, למה בכלל נערך הביקור בזמן שהמבקר חוקר המבוקר? האם מפגש חוקר עם חשוד בחקירה בנסיבות שלא קשורות לכאורה לחקירה ומחוץ לחדר החקירה ובתנאים שאינם חקירתיים, אין בכל אלה כדי לזהם את החקירה?

אבל בחרת והדגשת את ח''כ אמסלם שגם לפי דבריך, ולפי דיברי רבים מתומכי נתניהו, הוא ''הרחיק לכת''. וזאת, למרות שעובדה היא שיאיר לפיד גם הוא היה מקורבו של מילצ'ן [ולא רק של דוברת המשטרה] ולא רק אחד ש''עבד אצלו לפני 22 שנים''. ושיאיר לפיד הסתיר זאת כשהצהיר על מסמך ניגוד עניינים בכניסתו לתפקיד שר האוצר. עובדה היאיר לפיד התייעץ עם מילצ'ן וקיבל את בקשתו להאריך את תוקפו של חוק פטור ממס למשקיעים זרים [שנחקק ע''י ממשלת אולמרט, ציפי, ברק ב-‏2008]. ובכל זה גם ביבי ''אשם''.

אז אתה מתלונן, כבוד השופט, שלא התייחסתי רק לאמסלם?
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי