פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 04/03/18 0:14)
מאחר שעבר זמן רב מהמאמר הזה
יוסף אליעז (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 1:07)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר פאר,
אתה כבר מפליג למרחקים.
אני כתבתי רק על ה''אומרטה'' שאמסלם ניסה בצעקנות כדרכו, אולי מבלי שהבין את חומרת דבריו, לשתול ולהשריש פה.

תמהני היכן היית כאשר העיתונות פרסמה את כל עלילות אולמרט, מכירת בית, מניות בנק לאומי, אוסף עטים, טלנסקי,ראשונטורס וכו'?

כבר ''אתרגו'' את אריק שרון ז''ל. אתה מבקש לאתרג את ביבי. זכותך.
הבעיה עם אתרוגים היא שאחרי החג אי אפשר לעשות בהם דבר חוץ ממרקחת ריבה. גם זה משהו.

בכל הכבוד להתמדתך - פה אני יורד מן הרכבת. סע לבד. י. אליעז
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי נתניהו נעולים
דוד סיון (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 8:13)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לשיטתם של חסידי נתניהו הרבים ההיבטים הציבוריים של פרשייות נתניהו הם חסרי ערך כלשהו. ואם זה מדאיג אותם אז מאשימים את החוקרים, העיתונאים ובכלל את התקשורת כדי לגמד את ההיבטים הציבוריים.

הם כמובן ''שוכחים'' איך הם העלו את עלילות אולמרט מרגע שהפך להיות מועמד של קבוצה אלטרנטיבית לליכוד. אלו כמובן לא היו פרשיות חדשות שרק צצו אלא העלו אותן רק בגלל שאולמרט החליף צד - הפך למתחרה.

כל זה מעיד שלא רק נתניהו אלא גם חסידיו מוכנים להתעלם מהבעיות האלה כי העיקר זה להיות בראש הפירמידה.

ועוד לא הזכרתי כאן את העובדה שלפחות מאז הבחירות בשנת 2015 נתניהו מתעלם מהחשיבות לשפר את התחרותיות בכלכלה הישראלית והבטחותיו שמונופולים צריך לפרק ופועל בכיוון ההפוך - לחזק את הריכוזיות במשק.
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי אנטי נתניהו נעולים
בצלאל פאר (שבת, 10/03/2018 שעה 22:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תבדיל בין ההליך החקירתי-משפטי ובין ההליך הפוליטי הציבורי. ערבוב בין השניים מזיק לשני ההליכים.

ממשלת אולמרט לא נפלה בגלל הימין אלא בגלל האולטימטום שנתנו ציפי לבני ואהוד ברק לאולמרט. אם לא היה אולטימטום, הוא היה ממשיך בתפקידו.

אסור לתת לפוליטיקה להתערב בחקירה. אלא שאנחנו רואים בחודשים האחרונים ניצול החקירה, שאת פרטיה הציבור עדיין לא יודעים במלואו ולאשורו, ופעילות פוליטית. הפגנות פוליטיות בקרבת ביתו של היועמ''ש בנוסך ש''נתניהו אשם גם אם תוכח חפותו'' וציור היועמ''ש מנדלבליט כחמור או כנאצי לא מעידים על אזרחות בריאה של המפגינים.

החוקרים מתפרצים לדלת פתוחה ומזמינים ביקורת. כראש יחידת להב 433 מעורב אישית בהאשמת נתניהו כאילו הוא בוחש בתביעות של קצינות משטרה, כולל ''צ'', כנגדו, זה מעיד על חוסר כשירותו לחקור את נתניהו. כשהמפכ''ל אלשייך מחשיד את נתניהו יותר מסתם הערה אגבית כאילו הוא מפעיל חוקרים פרטיים נגדו ונגד השוטרים החוקרים אותו ואח''כ בהרף שניה הוא מודה שהמשטרה החליטה לא לחקור את העניין, זה מעיד על נקיטת עמדה אנטי-נתניהו, למרות המציאות שתופחת על פניו. מכאן שגם המפכ''ל הוא בעל עניין ולא ראוי לעסוק בחקירה הזו.

לגבי הכלכלה, היא ממשיכה לגדול ולפרוח תוך שיפור התחרותיות. http://www.israelhayom.co.il/article/541055
עניין בזק-Yes אינו מעיד על מונופוליזציה של המשק, מדובר במקרה פרטני, שאת המדיניות לפתרונו לא הגה נתניהו אלא ועדה מקצועית בלתי תלויה. לכן אין במקרה זה סיפור של ''תן וקח''.
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי נתניהו נעולים
דוד סיון (יום ראשון, 11/03/2018 שעה 9:20)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי רק על ההיבט הציבורי היה צריך להוליך את נתניהו אל מחוץ לממשלה ומנות לו מחליף. את זה חסידיו לא עושים ומעדיפים להביט לכיוון השני ועוד מתלוננים על האופוזיציה.

אני מזמן כבר מבדיל ולכן הטענה שלך על ערבוב מופרכת מיסודה.

אנשי ימין היו אלה שהעלו את פרשיות אולמרט מהרגע שהפך למועמד. לכן טענתך בהקשר הזה לא רלוונטית לדברים שכתבתי.

פטוליטיקאים ימנים לא מפסיקים לקשקש דברי הבל והשמצות לגבי החקירות והחוקרים וזה כולל את נתניהו

המאמר מישראל היום לא מעיד על שיפור בתחרותיות והמאמר השני לא מתבסס על נתונים אובייקטיביים-מדידים, אלא על סקר. הנתונים מהשנים 2004 - 2017 מראים שבעצם היתה התדרדרות במיקומה של ישראל ובשנים האחרונות התהפכה המגמה והמיקום של ישראל בדירוג חזר להיכן שהיה ב-‏2004. זאת היתה השנה שעבורה הכין נתניהו תוכנית בה כתב שמונופולים צריך לפרק. במקום פירוק מונופולים דווקא נוצרו מונופולים בעזרת ממשלות נתניהו (מונופול הגז) שאחר כך החריגה אותו מהחוק.

עניין בזק-yes בהחלט מעיד על גידול בריכוזיות המשק, זה התרחש במשמרת של נתניהו, ובניגוד לחוות דעת מקצוענים של משרד התקשורת.

בקיצור הנה מה שכתב ליכודניק:
''נתניהו עובר מפגיעה בכלכלה לפגיעה במערכת אכיפת החוק''
בקיצור, נתניהו כבר מזמן לא חושב על האינטרס הציבורי אלא הקריירה הפרטית שלו. זה התחיל בהצבעות בעד ונגד ההתנתקות שביטאו את רצונו להגיע למשרת ראש הממשלה והתגבר בהמשך הדרך עד המציאות היום בה האינטרס הציבורי חסר חשיבות בעיניו.

גם טענותיך כלפי הדברים שכתבתי מופרכות או לא רלוונטיות כלל.
_new_ הוספת תגובהמאחר שעבר זמן רב מהמאמר הזה
בצלאל פאר (שבת, 10/03/2018 שעה 22:45)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סליחה אדוני השופט, אבל ....
ה''אומרטה'' של אמסלם היתה רק הצנונית שבסלט שקיצצת.... הרי המסר שלך היה ברור ואפילו לא מוצנע ש''בנימין נתניהו... הכזיב כה רבים מבוחריו לשעבר [ולא לעתיד כאילו? ב''פ], ספג שורה של מכות קשות בזו אחר זו ... ראש ממשלת הודו....'' . ש''דונלד טְרַאמְפּ, ... הכריז עליו הבית הלבן שהוא שקרן!'', ודקה אחרי שכתבת את דברים אלא טראמפ הכחיש את הדבר. וגם ציינת שביבי הקדים את הבחירות בגלל שהוא ''[נכשל בניסיונו] להטות את הצעת החוק בעניין ''ישראל היום'' (למה נכשל? אולי בכלל לא התכוון, אלא רק רצה למשוך את נוני מוזס, שאיים עליו וגם הפעיל מכבש, למלכודת?). אתה גם ביקרת את ''מיד קמו מגיניו בממשלה, בכנסת ובליכוד ונחלצו להגנתו'', ולא רק את אמסלם.

''מגיני ביבי'' לא מתלוננים כנגד המפכ''ל על ''שהמפכ''ל לא גילה יחס אוהד, או אוהב, לביבי'' ''מגיני ביבי'' ציפו מהמפכ''ל להיות אובייקטיבי ומקצועי ולנהוג לפי החוק והסדר. אבל זה מפכ''ל ששינה את מדיניות המוצהרת להתנתק מהתקשורת ולעסוק רק בחקר האמת בלי משוא פנים והינה חצי שנה לאחר מכן התחיל להכניס את אפו לפוליטיקה, בנה דוברות-על של חברת יחצ''נים של ליאור חורב, איתה חתם על חוזה ללא מכרז [אח''כ נאלץ לפטר את חורב הדברן בלי יכולת מקצועית לשלוט על עצמו, אבל ממשיך לעבוד עם חברתו - לא אוקסימורון?], שידרג את משרת 'דובר המשטרה' ונתנה לדוברת מירב לפידות [שדרך אגב היא היתה חברת ''יש עתיד'' והיתה הדוברת של יאיר לפיד במשרד האוצר].

בסוף מאי 2017 מבקר המפכ''ל אלשיך במערכת 'ידיעות אחרונות' ונפגש עם אחד הנחקרים הראשיים בתיק 2000, מו''ל העיתון נוני מוזס. לאלשייך התלוו דוברת המפכ''ל מירב לפידות, עוזרו ומספר קצינים נוספים. לפידות לא הוציאה הודעה רישמית על הביקור בניגוד למנהג להוציא דיווחים על כל פעילויותיו הציבוריות השוטפות. אם זה היה ''ביקור יחידה'' ב'ידיעות אחרונות', אז למה להסתיר? ואם היה צורך להסתיר, למה בכלל נערך הביקור בזמן שהמבקר חוקר המבוקר? האם מפגש חוקר עם חשוד בחקירה בנסיבות שלא קשורות לכאורה לחקירה ומחוץ לחדר החקירה ובתנאים שאינם חקירתיים, אין בכל אלה כדי לזהם את החקירה?

אבל בחרת והדגשת את ח''כ אמסלם שגם לפי דבריך, ולפי דיברי רבים מתומכי נתניהו, הוא ''הרחיק לכת''. וזאת, למרות שעובדה היא שיאיר לפיד גם הוא היה מקורבו של מילצ'ן [ולא רק של דוברת המשטרה] ולא רק אחד ש''עבד אצלו לפני 22 שנים''. ושיאיר לפיד הסתיר זאת כשהצהיר על מסמך ניגוד עניינים בכניסתו לתפקיד שר האוצר. עובדה היאיר לפיד התייעץ עם מילצ'ן וקיבל את בקשתו להאריך את תוקפו של חוק פטור ממס למשקיעים זרים [שנחקק ע''י ממשלת אולמרט, ציפי, ברק ב-‏2008]. ובכל זה גם ביבי ''אשם''.

אז אתה מתלונן, כבוד השופט, שלא התייחסתי רק לאמסלם?
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי