פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=177752
אומרטה -לתגובות
יוסף אליעז (יום שישי, 16/02/2018 שעה 10:55)

תגובה לע. הראל, ולאלמוני האחר שהגיב למאמר ''אומרטה'' שכתב יוסף אליעז
אתה צודק שיש בלבי על ביבי. הוא נטל מפלגה מכובדת, אשר שמה לה את תורת ז'בוטינסקי נר לרגליה, והונהגה בידי מנהיגים נחושים וצנועים, שלא הססו ללכת 20 שנה במדבר האופוזיציוני, תוך הפרשת מעשר ממשכורתם הדלה למען נכי האצ''ל שלא הוכרו בזמנו כנכי צה''ל, וסבלו מאד מהתנכלויות מפא''י ומפ''ם [שלא לדבר על ''הסזון'' ואלטלנה]. די שנזכיר את ''הפנקס האדום'', ''פלוגות הפועל'' של מפא''י או על הסגידה ל''שמש העמים'' של מפ''ם [כיום מפ''ם היא חלק מ''מרצ'']. תמכנו בתנועת א''י השלמה. והנה המפלגה האצילה הזו, הליכוד, שינתה פניה. ביבי, בצד מעלותיו הגדולות, הוא מנהיג שהכזיב, ממש כמו אריק שרון שיזם ובצע את ההתנתקות שהיתה אסון למדינה ולציבור כה נאמן ומסור כמתישבי גוש קטיף. ביבי, יש לזכור , הצביע בעד ההתנתקות. אולם זו היתה רק ראשית האכזבה. ביבי התגלה כנהנתן גדול, לרוב על חשבון הציבור, וכאוהב מתנות גדול. הנושא עתה במישור המשפטי ולא ארחיב, אך צורת חייו, עירוב רעייתו שלא נבחרה מעולם בהחלטות השמורות לרה''מ עצמו בלבד, כנכתב בעיתונות תוך ראיון באי-ביתו, עיכוב ועצירת ההתישבות, עקירת עמונה שטרם יושבה מחדש ועוד ועוד. אכן אני , כרבים אחרים. נכזבתי מאד ממנהיגותו. אין לי טינה כלפיו, אך יש אכזבה רבה. אכזבה נוספת היא ממלחכי פנכתו שהוא הכניס לכנסת, והם מכהנים במשרות מכובדות ומהווים בזיון לכנסת ולמדינה כולה ואין צורך לנקוב בשמות. די לנו בהתנהגותו של ביטן כיו''ר הסיעה טרם פרישתו ותגובות מגיניו אחרי פרסום המלצות המשטרה.
ביבי אישר בתגובתו כי אכן ניהל השיחות הפסולות לכאורה עם נוני מוזס, כי התערב פעמים מספר בחוק שענין את מר מילצ'ן, ובמסגרת פעולותיו באינטרס שלו בענין ''ישראל היום'' לא היסס להשליך את המדינה לקלחת בחירות שעלתה למשק הון תועפות והגבירה את הקיטוב בעם. יכולתי להוסיף עוד כהנה וכהנה. אגב – ראה מאמר קודם שלי, בפורום זה, בו הבעתי ספק אם כל ענין המתנות ממילצ'ן הוא שוחד, אבל זה היה כשידעו רק על התערבות רה''מ בענין הויזה לארה''ב.
לסיכום: לא העללתי על ביבי דבר. להפך – חוששני שהוא העליל על מפכ''ל המשטרה עלילות דברים, כמו התנכלות, טינה וכו' ובכך פגע במוסד כה חשוב במדינה. אני מניח שבקרוב גם יתנפל על הפרקליטות. הוא צועד בדרך חתחתים שבה כבר כשלו רגלי שר שהורשע המכהן בממשלתו [אוי לנו] אריה דרעי. מגיניו התנפלו על לפיד, שהוא אחד העדים המשניים או השוליים בפרשה, רק מחמת שמילא חובתו כאזרח, משנקרא למסור עדות שולית במשטרה [ראה את התקפתו וסגנונו של ח''כ! אמסלם].
אני מודה לך על הערתך הלשונית בענין ''שככו'' המים. התלבטתי לרגע בכיתוב הנכון של הטית המילה במאמר ונראה שטעיתי.
לשאלה מי יכול להחליף את ביבי בראשות הממשלה – יש רבים וטובים. לא אלמן ישראל. כיצד אומר אותו שיר חנוכה: ''הן בכל דור יקום הגיבור גואל העם...'']. היו ראשי ממשלה לפני ביבי ויהיו אחריו. אני אינני ממנה שרים וראשי ממשלה אך אוכל להציע בפניך מספר שמות: ישראל כץ, גדעון סער, מהליכוד ואחרים כמו משה[בוגי] יעלון; ובשעת הדחק גם רא''ל שאול מופז, עפר שלח, מאיר כהן, עמר ברלב, יעל גרמן, אפילו נפתלי בנט, שלי יימוביץ או יצחק בוז'י. הם לבטח מתאימים יותר ממי שביבי מינה כממלאי מקומו בהעדרו מהארץ...

http://www.faz.co.il/thread?rep=177760
אומרטה -לתגובות
בצלאל פאר (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 0:16)
בתשובה ליוסף אליעז

חשבת אולי שהמשטרה נוהגת אומרטה כלפי נתניהו, התקשורת, ביהמ''ש?

http://www.faz.co.il/thread?rep=177761
אומרטה -לתגובות
יוסף אליעז (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 0:57)
בתשובה לבצלאל פאר

למר בצלאל פאר,
נהפוך הוא, ביבי וסובביו מתלוננים שהמשטרה מדליפה את חומרי החקירה [בעוד שדוברי המשטרה טוענים שהחומרים מודלפים מצד אנשי ביבי. בעיקר לאחר שהם מקבלים לידם חומרי חקירה].
הוא הדין לגבי התקשורת - שאינה מפסיקה לדבר ולכתוב. על איזו אומרטה
מצדם אתה מדבר?
שנים לא דווחו על המתרחש בחווה של שרון, מיליון זרם לבנו עד שזה הגה [לפי פרסום של לכאורה אמירה שלו בעיתון] את רעיון ההתנתקות, שטרם הבראנו ממנה עד היום.
התגלה מתן שוחד בעירית ירושלים, לתפארת ''הולילנד'', היה צריך לשתוק ולתת למתן השוחד להמשך?

מרגלית שני הועמדה לדין על שלא דווחה למשטרה על אמירות של רוצח רה''מ רבין שלפי הנטען שמעה מפיו. מבלי הכנס לשאלות העובדתיות והמשפטיות הקשות שהיו במקרה ההוא, האם אמסלם ימליץ להזמינה להדליק משואה ביום העצמאות? ואתה?
ראה איזו מהומה נוצרה משנטען ששופטת בכירה לכאורה לא דווחה למשטרה על הצעה מושחתת שניתנה לה להתמנות ליועצת המשפטית תמורת העלמת האישום כנגד שרה נתניהו בענין הרהיטים הממשלתיים שלכאורה הועברו לביתה הפרטי. מה דעתך? מהומה על לא מאומה?

הבעיה היא שאמסלם עוד חי בהתנהגותו ובמושגיו בבית הספר היסודי [עממי]של ''הלשנות'' למורה.

הכלל ''ולמלשינים לא תהיה תקוה'', שגם נכלל בסידור התפילות, מדבר על מלשינים יהודים שהלשינו לשלטון הנוכרי על אחיהם, כמו בתקופת אדריאנוס, שאז היו שהלשינו על רבנים שהוסיפו ללמד תורה בניגוד לאיסור, או נניח בספרד שהיו כנראה מלשינים לאינקויזיציה על אנוסים הממשיכים לשמור על מנהגי היהדות.
האם ל[חוסר]-דעת אמסלם ולדעתך צריך אזרח הנתקל בפשע לסכור פיו ולא לדווח לרשויות פה המדינה? כיום החוק מחייב לדווח על עבירות שהן בגדר פשע, או על התעללות בילדים וחסרי הגנה.
נוכחת בהתעללות בזקנים בבית-אבות ולא תדווח - ההתעללות תימשך ואף תחמיר. תראה שוד ולא תדווח? עד כאן.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.