פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליוסף אליעז, 04/03/18 1:07)
מה לעשות חסידי נתניהו נעולים
דוד סיון (יום ראשון, 04/03/2018 שעה 8:13)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לשיטתם של חסידי נתניהו הרבים ההיבטים הציבוריים של פרשייות נתניהו הם חסרי ערך כלשהו. ואם זה מדאיג אותם אז מאשימים את החוקרים, העיתונאים ובכלל את התקשורת כדי לגמד את ההיבטים הציבוריים.

הם כמובן ''שוכחים'' איך הם העלו את עלילות אולמרט מרגע שהפך להיות מועמד של קבוצה אלטרנטיבית לליכוד. אלו כמובן לא היו פרשיות חדשות שרק צצו אלא העלו אותן רק בגלל שאולמרט החליף צד - הפך למתחרה.

כל זה מעיד שלא רק נתניהו אלא גם חסידיו מוכנים להתעלם מהבעיות האלה כי העיקר זה להיות בראש הפירמידה.

ועוד לא הזכרתי כאן את העובדה שלפחות מאז הבחירות בשנת 2015 נתניהו מתעלם מהחשיבות לשפר את התחרותיות בכלכלה הישראלית והבטחותיו שמונופולים צריך לפרק ופועל בכיוון ההפוך - לחזק את הריכוזיות במשק.
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי אנטי נתניהו נעולים
בצלאל פאר (שבת, 10/03/2018 שעה 22:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תבדיל בין ההליך החקירתי-משפטי ובין ההליך הפוליטי הציבורי. ערבוב בין השניים מזיק לשני ההליכים.

ממשלת אולמרט לא נפלה בגלל הימין אלא בגלל האולטימטום שנתנו ציפי לבני ואהוד ברק לאולמרט. אם לא היה אולטימטום, הוא היה ממשיך בתפקידו.

אסור לתת לפוליטיקה להתערב בחקירה. אלא שאנחנו רואים בחודשים האחרונים ניצול החקירה, שאת פרטיה הציבור עדיין לא יודעים במלואו ולאשורו, ופעילות פוליטית. הפגנות פוליטיות בקרבת ביתו של היועמ''ש בנוסך ש''נתניהו אשם גם אם תוכח חפותו'' וציור היועמ''ש מנדלבליט כחמור או כנאצי לא מעידים על אזרחות בריאה של המפגינים.

החוקרים מתפרצים לדלת פתוחה ומזמינים ביקורת. כראש יחידת להב 433 מעורב אישית בהאשמת נתניהו כאילו הוא בוחש בתביעות של קצינות משטרה, כולל ''צ'', כנגדו, זה מעיד על חוסר כשירותו לחקור את נתניהו. כשהמפכ''ל אלשייך מחשיד את נתניהו יותר מסתם הערה אגבית כאילו הוא מפעיל חוקרים פרטיים נגדו ונגד השוטרים החוקרים אותו ואח''כ בהרף שניה הוא מודה שהמשטרה החליטה לא לחקור את העניין, זה מעיד על נקיטת עמדה אנטי-נתניהו, למרות המציאות שתופחת על פניו. מכאן שגם המפכ''ל הוא בעל עניין ולא ראוי לעסוק בחקירה הזו.

לגבי הכלכלה, היא ממשיכה לגדול ולפרוח תוך שיפור התחרותיות. http://www.israelhayom.co.il/article/541055
עניין בזק-Yes אינו מעיד על מונופוליזציה של המשק, מדובר במקרה פרטני, שאת המדיניות לפתרונו לא הגה נתניהו אלא ועדה מקצועית בלתי תלויה. לכן אין במקרה זה סיפור של ''תן וקח''.
_new_ הוספת תגובהמה לעשות חסידי נתניהו נעולים
דוד סיון (יום ראשון, 11/03/2018 שעה 9:20)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי רק על ההיבט הציבורי היה צריך להוליך את נתניהו אל מחוץ לממשלה ומנות לו מחליף. את זה חסידיו לא עושים ומעדיפים להביט לכיוון השני ועוד מתלוננים על האופוזיציה.

אני מזמן כבר מבדיל ולכן הטענה שלך על ערבוב מופרכת מיסודה.

אנשי ימין היו אלה שהעלו את פרשיות אולמרט מהרגע שהפך למועמד. לכן טענתך בהקשר הזה לא רלוונטית לדברים שכתבתי.

פטוליטיקאים ימנים לא מפסיקים לקשקש דברי הבל והשמצות לגבי החקירות והחוקרים וזה כולל את נתניהו

המאמר מישראל היום לא מעיד על שיפור בתחרותיות והמאמר השני לא מתבסס על נתונים אובייקטיביים-מדידים, אלא על סקר. הנתונים מהשנים 2004 - 2017 מראים שבעצם היתה התדרדרות במיקומה של ישראל ובשנים האחרונות התהפכה המגמה והמיקום של ישראל בדירוג חזר להיכן שהיה ב-‏2004. זאת היתה השנה שעבורה הכין נתניהו תוכנית בה כתב שמונופולים צריך לפרק. במקום פירוק מונופולים דווקא נוצרו מונופולים בעזרת ממשלות נתניהו (מונופול הגז) שאחר כך החריגה אותו מהחוק.

עניין בזק-yes בהחלט מעיד על גידול בריכוזיות המשק, זה התרחש במשמרת של נתניהו, ובניגוד לחוות דעת מקצוענים של משרד התקשורת.

בקיצור הנה מה שכתב ליכודניק:
''נתניהו עובר מפגיעה בכלכלה לפגיעה במערכת אכיפת החוק''
בקיצור, נתניהו כבר מזמן לא חושב על האינטרס הציבורי אלא הקריירה הפרטית שלו. זה התחיל בהצבעות בעד ונגד ההתנתקות שביטאו את רצונו להגיע למשרת ראש הממשלה והתגבר בהמשך הדרך עד המציאות היום בה האינטרס הציבורי חסר חשיבות בעיניו.

גם טענותיך כלפי הדברים שכתבתי מופרכות או לא רלוונטיות כלל.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי