פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
תקציב של שלום
טורקיז קטן / יובל רבינוביץ (יום חמישי, 04/07/2002 שעה 21:42)


תקציב של שלום

ד''ר יובל רבינוביץלא בכל קדנציה אנחנו מתברכים בשר אוצר ששם משפחתו 'שלום'. מוזר לי שעד כה לא ראינו בשל כך כותרות יצירתיות במיוחד, אבל היום יצא עיתון 'הארץ' בכותרת שאפשרית רק במצב זה: ''שלום דורש קיצוץ בביטחון''.עוד מעיתון 'הארץ':
אריה כספי כותב מאמרים מחכימים בענייני כלכלה. הפעם הוא ניסה את כוחו בענייני מחשבים.

''בתקופה האחרונה אני מקבל כל יום לפחות שני מכתבים נושאי וירוס לכתובת הדואר האלקטרוני שלי.'' מתרעם אריה כספי, ''כולם מסדרת KLEZ.'' הוא מפרט את דרכי ההתמודדות שלו: אם האנטי-וירוס של נורטון מזהה וירוס, והטקסט של ההודעה מכיל פיתוי מיני, הוא מודיע לשולח שהוא מעדיף את המין במקור.

טוב, אני מבין שהוא פותח את המיילים האלה, וסומך על האנטי-וירוס שיזהה את הוירוס. הוא גם מעלה את ההשערה שהוא הרגיז מישהו במאמריו האמיצים (למשל - ביקורת על סידרה שעוסקת בחיי ישוע, שהרגיזה את מנהל ערוץ 8), דבר שהעלה את מינון הוירוסים שהוא מקבל.

חבל שבעסקי מחשבים הוא לא שואל מישהו לפני שהוא מפריח השערות כאלה. האמת היא כזו:
KLEZ הוא וירוס שנשלח בחודשיים האחרונים לרשימות תפוצה נרחבות ביותר. כנראה שהוירוס נשלח לכתובות אימייל הנמצאות באתרים שונים. נראה לי שכל מי שכתב את האימייל שלו באתר 'האייל הקורא', למשל, צפוי לקבל את הוירוס הזה. אני קיבלתי את הוירוס הזה במייל כמה מאות פעמים, בדרך כלל לכתובת 'האייל הקורא' שלי. שם שולח הוירוס מוסווה. בדרך כלל הכתובת שלכאורה ממנה נשלח הוירוס היא כתובת אחרת באותה רשימה (במקרה זה, של אנשים הכותבים ב'אייל הקורא').

אין שום סיכוי שמי שחתום על הודעת הוירוס הוא זה ששלח אותו, ואין טעם, לפיכך, לענות למי שחתום על ההודעה. גם אני קיבלתי מספר הודעות מאנשים שהוירוס הגיע אליהם בחתימת כתובת האימייל האיילית שלי.

אבל אם הייתי באמת רוצה לפגוע במישהו ברצינות, הייתי מנסה לברר באיזו תוכנת אנטי-וירוס הוא משתמש, ומה הוא עושה כשהוא מקבל דואר לא מזוהה. הפרטים האלה זמינים בכתבה. אריה כספי פותח גם דואר לא מזוהה, ומסתמך על נורטון לגילוי הוירוסים. המידע הזה מספיק כדי לפגוע בו. העניין פשוט - לכתוב וירוס חדש, לוודא שהנורטון העדכני לא מזהה אותו, ואז לשלוח למר כספי. כאמור, עניין פשוט.

הפתרון? לא לפתוח שום קובץ שמגיע מדואר לא מזוהה. יש לבחון את סוג הקובץ ולהריץ אותו על שרת מרוחק הבודק וירוסים. הודעת דואר הנראית לא הגיונית או חסרת טקסט לחלוטין, להשמיד מבלי לטרוח לבחון את הקובץ. אם השולח נראה מוכר, אפשר לשלוח אליו דואר חוזר ולשאול אותו אם אכן הוא שולח הקובץ. בקיצור - לא חסרות דרכים. אני מציע לכם לא לפרט קבל עם ועדה באיזה אמצעים אתם משתמשים, בעיקר אם אתם מניחים שאתם יעד ספציפי להתקפת וירוסים. התקפת KLEZ היא בדיחה, וקשה להאמין שמישהו ישלח KLEZ לצורך סיכול ממוקד.נו, מה אתם אומרים? האם עובדי חברת החשמל ימשיכו לחגוג עם חשמל חינם ומשרות למקורבים, בחזקת 'לא תחסום שור בדישו'?

חבר הכנסת אברהם פורז מנסה לסיים את חגיגת עובדי חברת החשמל. הוא דיווח על איומים טלפוניים שקיבל בשל כך. מה אומר לכם? אני מאמין לו.

זה לא שהפסקת חשמל החינם של עובדי חברת החשמל תוציא את המשק מהבוץ, אבל הפסקת הנורמה של אנשים המקבלים הטבות על פי השתייכותם המגזרית היא מחוייבת המציאות.

כיום עובדי חברת החשמל מקבלים חשמל חינם, עובדי החברות הסלולריות מקבלים זמן אויר בחינם, עובדי אל-על טסים לחו''ל ללא תשלום ולגנרלים מציעים להתברג בפוליטיקה כשהם עוזבים את הצבא. החגיגה הזו היא על חשבון כל האחרים, שאינם מרושתים בצורה כה מוצלחת. המשק שלנו בבעיות קשות, ויש קבוצות גדולות מאד של אנשים שאינן נושאות בעול.

שלא תבינו לא נכון: אינני סוציאליסט, הדורש הוצאה זהה לכולם. אך הנפוטיזם והמגזריות חייבים להיפסק. למה דווקא בחברת החשמל? משום ששם העניין הזה הוא בולט ומנקר עיניים, וחייבים להתחיל היכן שהוא. זו, לפחות, מטרה ראויה.קישורים:
''שלום דורש קיצוץ בביטחון''
אריה כספי נלחם בוירוסים
אברהם פורז נגד חברת החשמל
(קישור ישן: http://now.nana.co.il/submudorsp.asp?storyid=31890&mudor=45)
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


ממשלת אחדות לאומית ללא סמוך-הגדול וסמוך-הקטן
אלכסנדר מאן (יום שישי, 05/07/2002 שעה 0:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברכות לרגל הופעת טורך החדש בצבע הטורקיז, אשר מצטרף לרשימת הצבעים והצביים לבן, שחור, אדום, צהוב, זהב (לשעבר כסף), תכלת, ובקרוב גם אפור.

ובאשר לסינדרום שבחרת להביא בדוגמא מחברת החשמל - אינך יכול לקחת סתם כך את המפתחות מהג'ינג'י ולקוות שסמוך-הגדול יוותר על פרתו הנחלבת לטובת סמוך-הקטן, שמצידו כבר מזמן 'הרים' לג'ינג'י את המפתחות.

כדי להבין את זה יש לצעוד 53 שנים אחורה ולבדוק מה בדיוק השתבש, ממש כמו לנסות ולהבין מדוע השכפ''צים שעלו הון תועפות אינם מסוגלים למלא את ייעודם, כפי שעשה זאת מיכאל מ. שרון בפתיל מוקדם יותר.
_new_ הוספת תגובהחברת חשמל - השריד הדינוזאורי של ''מפאי''
ראובן גרפיט (יום שישי, 05/07/2002 שעה 18:01)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חברה זו יכולה לפטר יותר מ- 50% מעובדיה. יש לה עובדים ותיקים חסרי תועלת. החברה מתנהלת כמאפיה בראשותו של ראש הוועד שלה. הסיפורים של עובדי החברה עליו ועל דרך ניהול החברה - מדהימים בשחיתותם!
_new_ הוספת תגובהאל תבכי לי ארגנטינה
Madog (יום שישי, 05/07/2002 שעה 4:56) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך הנך מעז לכתוב כאלו דברים מפלגים???
נאפוטיזם? מחנאות וסקטוריאליות? את מי זה מעניין. יש עכשיו מלחמה. גדולה. אמיצה. לא מספיק שכל העולם נגדנו, ואפילו ידידנו רוצים להעמידנו לדין, הנך מעז לרמוז כאילו ישנם דברים לא תקינים? אצלנו?

ללגלג על שר האוצר האמיץ שלנו שבידו האחת נלחם את כבודה האבוד של הכלכלה ובשניה שולט בתקשורת?
להלעיז על הדרך בה שר התקשורת מוכר אותנו האזרחים בחתיכות קטנות לחברות התקשורת הכושלות. אותן חברות אשר בעצמן גוססות בגלל אותם גורמים?

מ ל ח מ ה - מה לא ברור? אין זמן להעיר ולפורר. אסור לשפוט. כולנו צריכים להתייצב כגוף אחד מול אוייבנו האכזר הקם עלינו להשמידנו.

לא רק לערפאת נוח עם המלחמה. גם לשלטון בארץ היא משמשת כפורמלין באבו-כביר. עוזרת לשמר אותו ואת הריקבון הנורא שעמו אנו חיים. אותו ריקבון פנימי חזק של איברים מתים. איברים שאוכלו על ידי סרטן של גאוותנות, מחלת היהירות, סינדרום החשיבה לטווח הקצר.

ולסרטן אין דעות פוליטיות, בדיוק כפי שלשרי ה''שמאל'', אותו שלד אומלל הניזון משאריות השחיתות, אין דעות. יש רק רצון חזק להמשיך הלאה. לשלוט. להרוס את הגוף. למצוץ את שאריותיה המרקיבות של המדינה. מהר. לפני שנגמר.
_new_ הוספת תגובהתבכי, ועוד איך תבכי
בועז אביאני (יום שישי, 05/07/2002 שעה 13:56)
בתשובה לMadog
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארגנטינה, מדינה אשר בורכה במשאבי טבע ומאוכלסת בעיקר במהגרים יוצאי אירופה (מהסוג שהצליחו במדינות הגירה אחרות ובראשן ארה''ב), נהרסה מבפנים על ידי מערכות שלטון שבהן השחיתות היתה לנורמה, כך שניצול של מעמד גבוה או משרה בכירה לקידום עצמי ולהתעשרות היה למקובל וכמעט מובן מאליו.

מדינה שבה כל המנגנונים רקובים, נדונה להתמוטטות. מבחינה זו, אין משמעות לדיונים המלומדים של הכלכלנים, האם המדיניות הכלכלית שננקטה בשלב זה או אחר של התהליך היתה נכונה או שגויה. כאשר הציבור יוצא מתוך הנחה ששוחד, כזב והטעיה הם אמצעים מקובלים בסקטור הציבורי - ולכן גם ביחסים בין הסקטור הציבורי לסקטור הפרטי - אזי גם מדיניות נכונה ואף מבריקה, לא תצליח למנוע לאורך זמן את תהליך ההידרדרות הבסיסית.

אנו צריכים ללמוד היטב את הלקח מארגנטינה: מערכת שבה שקר, כזב, שוחד ו''מכירת לוקשים'' לציבור, הם דרכי פעולה שגרתיות, לא תתקיים לאורך זמן. היא תתמוטט בסופו של דבר, למרות יתרונותיה והפוטנציאל שלה. למרות הצטברות של עדויות ברורות להתפשטות הריקבון במערכת השלטון בישראל, המערכת עצמה מעמידה פנים כאילו הבעיה אינה קיימת.
_new_ הוספת תגובהפרט שולי שלא הוזכר
בועז אביאני (יום שישי, 05/07/2002 שעה 14:06) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חברת החשמל הינה חברה ממשלתית וככזאת היא מתוקצבת מקופת המדינה ומכספי משלם המיסים. לכן הדיון הציבורי בדבר מתן חשמל חינם לעובדיה הוא מוצדק וטוב שהוא מתקיים. לעומת זאת חברות הסלולר, שהוזכרו ע''י יובל, הן חברות פרטיות (פלאפון, סלקום) או ציבוריות (פרטנר). תקציבן והונם העצמי מגיע מכספי הלקוחות או מכספי משקיעים פרטיים ומוסדיים. זכותן המלאה להעניק לעובדיהן הטבות שונות ככל העולה על רוחן, ובכך איני רואה כל פסול. הדיון בזה הוא מיותר ויוצר רושם של צרות עין וקינאת חינם.
_new_ הוספת תגובהפרט מאוד לא שולי
אלכסנדר מאן (יום שישי, 05/07/2002 שעה 14:57)
בתשובה לבועז אביאני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדבר שהזכרת כאן רחוק מלהיות פרט שולי, וטוב שבחרת להאיר את עיני משתתפי הפורום בנקודה זו, אשר מבדילה באופן חד וברור בין המותר והאסור לחברה פרטית וציבורית.
_new_ הוספת תגובהאביאני - למרות הביקורת המוצדקת על חח''י אתה טועה
ראובן גרפיט (יום שישי, 05/07/2002 שעה 18:12)
בתשובה לבועז אביאני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לך טעות עקרונית שרבים מאד טועים לגביה גם בין הכלכלנים. הטעות שלך מתיחסת למשכורות של החברות הפרטיות כאילו אין בזה ענין לי ולך. אסביר לך זאת בכמה דוגמאות פשוטות:
1) כאשר חברות פרטיות קורסות, פושטות את הרגל, אנו האזרחים, כלל המשק, משלם את המחיר (ראה מה קרה בארה''ב), הסיבה, הכסף החסר חייב לבוא מאיזה מקור ומה הם המקורות האלה?
1.1) הבנקים אשר הלוו, ואזי הם מכריזים על חובות עבודים, מקבלים פטור ממס הכנסה ואזי הציבור הרחב חייב לשלם יותר מיסים.
1.2) הבנקים שהפסידו מעלים את העמלות ולא פשוט לקום ולעזוב בנק (ראה פרשת זאבי למשל).
2) החברה שקרסה חייבת לספקים שלה כסף (וללקוחות שלה מוצרים), ואולי אתה ואני עובדים אצל הספקים האלה. ואז אנו יכולים לאבד את מקום העבודה שלנו כי הבעל בית שלנו ,לא קיבל כסף מהחברה שפשטה את הרגל ולא יכול לשלם לנו משכורות. או ששלמנו מקדמות ולא קבלנו את המוצר.
3)שכר גבוה מידי יוצר ביקושים, יוצר אינפלאציה ושוב אנו משלמים את המחיר. אני יכול עוד להרחיב אבל איני רוצה להשמע מקצועי וטכני מידי, זה פשוט ישעמם את האנשים. רק תזכור את העיקרון של הכלים השלובים.
_new_ הוספת תגובהמעניין
רועי בלום (יום שישי, 05/07/2002 שעה 20:38)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם לא ניתן באיזו שהיא צורה לקבוע כי שכר גבוה יותר יגיע רק מרווחים?
_new_ הוספת תגובהלא הבנתי את הקשר בין הדברים
בועז אביאני (יום שישי, 05/07/2002 שעה 21:00)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חברות פושטות את הרגל, לא בגלל שנתנו הטבות שונות לעובדיהן, אלא בגלל ניהול כושל. נקודה.

נכון, יש לכך השפעות על חברות נוספות בעיקר אם מדובר בחברה גדולה שחובותיה לבנקים ולספקים גבוהים. אבל כשמדובר במשק פתוח ותחרותי זה חלק מהסיכון. בכל אופן יש תמיד לנקוט משנה זהירות במתן אשראים לחברות (הן ע''י בנקים והן ע''י ספקים). מצד בעלי המניות והמשקיעים יש לעקוב אחרי ביצועי החברה, אופן ניהולה ולדאוג שמנהלי החברה הם אכן האנשים המתאימים לתפקידם.

משק קפיטליסטי, תחרותי ופתוח הוא מפתח לכלכלה בריאה, לצמיחה ולשגשוג.
_new_ הוספת תגובהמה שהתכוונתי שהציבור גם לגבי פשיטת רגל של חברות
ראובן גרפיט (יום ראשון, 07/07/2002 שעה 18:52)
בתשובה לבועז אביאני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פרטיות משלם את המחיר.טענתי זו הינה כנגד הביקורת החד צדדית כנגד חברות ממשלתיות. לא קראתי עד כה שום עבודה הבוחנת את נזקי החברות הציבוירות / ממשלתיות מול היקף פשיטות הרגל , מעשי המרמה, הגניבה (ראה מה קורה בארה''ב) של החברות הפרטיות. אל תשכח שחברות אלה אינן חשופות לביקורת ולא פעם יש להן אינטרס לפשוט את הרגל ולהכריז על עצמן כחסרות יכולת לשלם ''כחדלות פרעון''. סך הכל, אני מבקש שתהיה יותר בקורתי ולא להתפס לסיסמאות.
_new_ הוספת תגובההצעותיו של רבינוביץ: הומור רב יש, אפקטיביות ???
ראובן גרפיט (יום שישי, 05/07/2002 שעה 17:58) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי אזהרות מהוירוס, ובכן לאייל המדבר, השותק, הקורא, לכל אתר הנושא שם אייל, השתכנעתי - לא מתקרב. לגבי קריאת דואל מאדם לא מזוהה? אני נאמן לאשתי ולחברים שלי ומתרחק מזרים (אלא עם אני במצב רוח קרבי ומחפש אקשן, אבל זה סיפור אחר), לכן - הצעתך קבילה בעיני. לגבי בניית וירוס חודר שריון נורטון? נו, כנראה שיובל לא כל כך מתמצא בנושא, או שהצעתו הומוריסטית.

לאלה שלא בענינים אסביר במשפט אחד: תוכנות החבלה הנקראות בדימוי הרפואי ''הוירוסיים'' מתחלקות למספר מצומצם של טכניקות כתיבה. קל לזהות אותן והנורטון, כמו שאר התוכנות מזהות את המאפינים החיצוניים ומשמידים אותם (בדומה לכדוריות הדם הלבנות ''הליקוציטים'' התוקפים את הפולשים הזרים). יש קבוצה של ''סוס טרויאני'' המתלבשת על למשל כתובות הדואל שלנו, טכניקה פשוטה ויעילה להתגבר עליהן הינה להוסיף כתובת פיקטיבית שיוצר לולאה ללא מוצא למשל 0000!00
ואחר @ וכל חברה אחרת hotmail.com

הטריק הינו שהאפסים ממקמים את הכתובת כראשונה ברשימה. הכתובת המפוברקת מונעת את השידור היות והדואל לא קיים ואז, בדרך כלל, התוכנה לא ממשיכה להתפשט ולא עוברת הלאה.

בכל מקרה, הנורטון ותוכנות ההגנה האחרות מתעדכנות בקצב מהיר, יומי, ורק גאון או מומחה בעל שיעור קומה יהיה מסוגל כיום להתגבר על נורטון ודומיו. הלשונות הרעות מספרות שחברות התוכנה של האנטיוירוס מייצרות חלק מהוירוסים על מנת לשמור על השוק שלהם.
_new_ הוספת תגובהנקודות נוספות
רועי בלום (יום שישי, 05/07/2002 שעה 20:21)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חושב שכבר דובר על הנושא בארץ הצבי אולם דבר נוסף הוא לא להשתמש באאוטלוק אקספרס.
שהיא התוכנה הנידבקת ביותר יחסית לווירוסים.
מייקורוסופט אאוטלוק כלל לא מתייס לרוב בווירוסים. כנל תוכנות רבות אחרות.

היות והווירוסים כמו כל תוכנה מחפשים תיקיות מסוימות ובתוכנות אחרות הן לא קיימות הרי שלפחות סיכון העברת הווירוסים הלאה יורד כאשר לא משתמשים בתוכנה הנפוצה ביותר.

שימוש באתרי web לנושא גם מהווה פיתרון יעיל למניעת המשך שליחה של הוירוס.

עכשיו בנוגע לנורטון וחבריו, למרות העידכונים המהירים יחסית גם הם לא תמיד מסוגלים לזהות את כל הסקריפטים שרצים ומתכנת לא מוכשר מאוד יכול בקלות יחסית ליצור ווירוס שיצליח לחדור אותם, אולם גם פה בדרך כלל האצבע שמפעילה את הווירוס היא זו של זה שקיבל את המייל.

לכל מקרה במידה ואדם רוצה לפגוע במשהו מסויים אז הבעיה הרבה פחות קשה גם אם יש לאדם את אמצעי ההגנה דרך קירות אש וחברים. לא קל אבל תמיד אפשרי.
_new_ הוספת תגובהעוד אודות וירוסי מחשב
יובל רבינוביץ (שבת, 06/07/2002 שעה 1:17)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מימי לא כתבתי וירוס, למרות שניסיתי את כוחי בפרוייקטים תיכנותיים שונים. ידוע לי שיש כיום תוכנות המסייעות לכותבי וירוסים. למרות היעדר הניסיון האישי שלי בכתיבת וירוסים, אני די בטוח במה שאני אומר.

אם טכניקות כתיבת הוירוסים הן מועטות ומוגבלות, מדוע צריכה התוכנה להתעדכן בכל יום? פירוש העידכון היומי הוא שמדי יום צץ וירוס שהגירסה הקודמת אינה יודעת להתמודד עימו. אני יודע דבר או שניים אודות מערכות הפעלה. הרוב המכריע של הגולשים נעזרים בתוכנת חלונות 98. במקום השני צועדת חלונות 95. שתי מערכות ההפעלה האלה סלחניות מאד כשיישום קיים כותב מחוץ לכתובות הזיכרון שהוקצו לו. אני מאמין שזהו עקב האכילס העיקרי שדרכו חודרים הוירוסים, למרות שאינני בטוח בכך. נראה שפירוש הדבר הוא שמערכות המבוססות על חלונות NT ומקינטוש כנראה הרבה פחות פגיעות.

אני עדיין עומד על דעתי שאם אתה רוצה להתגונן מפני התקפה שמכוונת אליך אישית, אל תיתן לתוקף לדעת הכל על אמצעי ההגנה שלך. דבר זה, כמובן, נכון לא רק בענייני וירוסי מחשבים.

לפני עשר שנים, בעידן מחשבי ה-AT, התפרסם ספר שכותרתו ''המחשב האישי למשתמש המקצועי''. בספר הודגם כיצד ניתן לכתוב וירוס שלא יזוהה על ידי אף תוכנת אנטי-וירוס. הוירוס שנכתב שם היה בלתי מזיק, כמובן. העתקתי את תוכנת הוירוס, הרצתי אותו, המחשב נדבק ואף תוכנת אנטי וירוס לא זיהתה אותו, למרות שחלפו כשנתיים מאז שיצא לאור עד הבדיקה. נכון שתוכנות האנטי וירוס השתכללו מאז, אך גם הוירוסים. נראה לי שההצהרה שלי שניתן לכתוב וירוס שיתקוף אדם מסויים היא נכונה.

בעניין ההערות על 'האייל', זו היתה סתם דוגמא מהחיים. לא מן הנמנע שמישהו יסרוק את אתר 'ארץ הצבי', למשל, וייקח משם את כל כתובות הדואר האלקטרוני. אין צורך להחרים את 'האייל' עקב כך (או מכל סיבה הידועה לי).

יש כמה טכניקות שימנעו מתוכנות להעתיק את כתובת הדואר האלקטרוני מאתר כלשהו. אחת היעילות ביותר היא לכתוב את הכתובת בצורה המובנת רק לבני אדם ולא למחשב, כמו: cliktofaz את יאהו.קום כתחליף לכתובת cliktofaz@yahoo.com. כך מי שרוצה לכתוב אליך אישית יבין את כתובת הדואר האלקטרוני שלך, אך תוכנה הסורקת כתובות אלקטרוניות לא תבחין בה.
_new_ הוספת תגובהה''חינם'' היקר ביותר
שמעון מנדס (יום שישי, 05/07/2002 שעה 19:16) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית לכל,מצוות אנשים מלומדה, הרשה לברכך על הטור
האישי החדש/ שלך. שלא כמו בעל טור אחר, עטך בהיר וצח
אם גם נוקב וחד כתער, אינו מתיר טעם רע. כאמור בקורת לשמה.

נושא החשמל חינם אינו חדש, והוא עולה על סדר היום, כמעט כל שנה בעשור האחרון. לפני כעשר שנים, כמדומני,
כאשר תקפו את עובדי חברת חשמל בנושא זה, הגיב אז
יורם אוברקוביץ שאמר, בערך את מה שאמרת אתה עכשיו:
נושא החינם פרוץ ורווח בהרבה תחומים אחרים של החיים.
כדוגמא, הוא הזכיר את נושא למודים בחינם של עובדי מוסדותהשכלה גבוהה. הוא אף ציין, כי לא די שהם לומדים חינם במוסדות שהוריהם עובדים, אלא שיכול אדם לעבוד באוניברסיטה בירושלים והבן שלו ילמד בטכניון
בחינם.

אנחנו מוכנים, באם הנושא הזה יטופל בצורה מקיפה בכל
הארץ, לתרום את חלקנו. כמובן שעובדי חברת חשמל ירדו
עליו על הצהרה זו - ומאז הוא לא יסף.

הפעם, כאשר תוקפים את נושא החשמל חינם, צריך באותה
נשימה לתקוף גם את נושא שיחות הטלפון חינם של חברי הכנסת, המוענקות להם לכל חייהם. ועכשיו עקב המשבר הכלכלי החמור זו השעה לעשות רפורמה מקיפה בכל נושא
ה''חינם''.

כאמור יובל, ברכות מחמיאות לטור החדש.
_new_ הוספת תגובהמנדס - אתה צודק. אין ארוחות חינם וצריך לבטל הכל!
ראובן גרפיט (יום שישי, 05/07/2002 שעה 19:36)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמנדס - אתה צודק. אין ארוחות חינם וצריך לבטל הכל!
שלומי (יום שני, 17/10/2005 שעה 3:47)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עובדי חברת חשמל בחסות המדינה שודדים אותנו האזרחים ומקבלים על חשבוננו חשמל חינם בעשרות מיליוני שקלים בשנה וכי למה? כי אנחנו האזרחים פרייארים שמאפשרים למאפיה הזו שנקראת ועד עובדי חברת החשמל לשדוד אותנו האזרחים התמימים.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי