פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לראובן גרפיט, 05/07/02 17:58)
עוד אודות וירוסי מחשב
יובל רבינוביץ (שבת, 06/07/2002 שעה 1:17)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מימי לא כתבתי וירוס, למרות שניסיתי את כוחי בפרוייקטים תיכנותיים שונים. ידוע לי שיש כיום תוכנות המסייעות לכותבי וירוסים. למרות היעדר הניסיון האישי שלי בכתיבת וירוסים, אני די בטוח במה שאני אומר.

אם טכניקות כתיבת הוירוסים הן מועטות ומוגבלות, מדוע צריכה התוכנה להתעדכן בכל יום? פירוש העידכון היומי הוא שמדי יום צץ וירוס שהגירסה הקודמת אינה יודעת להתמודד עימו. אני יודע דבר או שניים אודות מערכות הפעלה. הרוב המכריע של הגולשים נעזרים בתוכנת חלונות 98. במקום השני צועדת חלונות 95. שתי מערכות ההפעלה האלה סלחניות מאד כשיישום קיים כותב מחוץ לכתובות הזיכרון שהוקצו לו. אני מאמין שזהו עקב האכילס העיקרי שדרכו חודרים הוירוסים, למרות שאינני בטוח בכך. נראה שפירוש הדבר הוא שמערכות המבוססות על חלונות NT ומקינטוש כנראה הרבה פחות פגיעות.

אני עדיין עומד על דעתי שאם אתה רוצה להתגונן מפני התקפה שמכוונת אליך אישית, אל תיתן לתוקף לדעת הכל על אמצעי ההגנה שלך. דבר זה, כמובן, נכון לא רק בענייני וירוסי מחשבים.

לפני עשר שנים, בעידן מחשבי ה-AT, התפרסם ספר שכותרתו ''המחשב האישי למשתמש המקצועי''. בספר הודגם כיצד ניתן לכתוב וירוס שלא יזוהה על ידי אף תוכנת אנטי-וירוס. הוירוס שנכתב שם היה בלתי מזיק, כמובן. העתקתי את תוכנת הוירוס, הרצתי אותו, המחשב נדבק ואף תוכנת אנטי וירוס לא זיהתה אותו, למרות שחלפו כשנתיים מאז שיצא לאור עד הבדיקה. נכון שתוכנות האנטי וירוס השתכללו מאז, אך גם הוירוסים. נראה לי שההצהרה שלי שניתן לכתוב וירוס שיתקוף אדם מסויים היא נכונה.

בעניין ההערות על 'האייל', זו היתה סתם דוגמא מהחיים. לא מן הנמנע שמישהו יסרוק את אתר 'ארץ הצבי', למשל, וייקח משם את כל כתובות הדואר האלקטרוני. אין צורך להחרים את 'האייל' עקב כך (או מכל סיבה הידועה לי).

יש כמה טכניקות שימנעו מתוכנות להעתיק את כתובת הדואר האלקטרוני מאתר כלשהו. אחת היעילות ביותר היא לכתוב את הכתובת בצורה המובנת רק לבני אדם ולא למחשב, כמו: cliktofaz את יאהו.קום כתחליף לכתובת cliktofaz@yahoo.com. כך מי שרוצה לכתוב אליך אישית יבין את כתובת הדואר האלקטרוני שלך, אך תוכנה הסורקת כתובות אלקטרוניות לא תבחין בה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי