פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אל תבכי לי ארגנטינה
Madog (יום שישי, 05/07/2002 שעה 4:56) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך הנך מעז לכתוב כאלו דברים מפלגים???
נאפוטיזם? מחנאות וסקטוריאליות? את מי זה מעניין. יש עכשיו מלחמה. גדולה. אמיצה. לא מספיק שכל העולם נגדנו, ואפילו ידידנו רוצים להעמידנו לדין, הנך מעז לרמוז כאילו ישנם דברים לא תקינים? אצלנו?

ללגלג על שר האוצר האמיץ שלנו שבידו האחת נלחם את כבודה האבוד של הכלכלה ובשניה שולט בתקשורת?
להלעיז על הדרך בה שר התקשורת מוכר אותנו האזרחים בחתיכות קטנות לחברות התקשורת הכושלות. אותן חברות אשר בעצמן גוססות בגלל אותם גורמים?

מ ל ח מ ה - מה לא ברור? אין זמן להעיר ולפורר. אסור לשפוט. כולנו צריכים להתייצב כגוף אחד מול אוייבנו האכזר הקם עלינו להשמידנו.

לא רק לערפאת נוח עם המלחמה. גם לשלטון בארץ היא משמשת כפורמלין באבו-כביר. עוזרת לשמר אותו ואת הריקבון הנורא שעמו אנו חיים. אותו ריקבון פנימי חזק של איברים מתים. איברים שאוכלו על ידי סרטן של גאוותנות, מחלת היהירות, סינדרום החשיבה לטווח הקצר.

ולסרטן אין דעות פוליטיות, בדיוק כפי שלשרי ה''שמאל'', אותו שלד אומלל הניזון משאריות השחיתות, אין דעות. יש רק רצון חזק להמשיך הלאה. לשלוט. להרוס את הגוף. למצוץ את שאריותיה המרקיבות של המדינה. מהר. לפני שנגמר.
_new_ הוספת תגובהתבכי, ועוד איך תבכי
בועז אביאני (יום שישי, 05/07/2002 שעה 13:56)
בתשובה לMadog
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארגנטינה, מדינה אשר בורכה במשאבי טבע ומאוכלסת בעיקר במהגרים יוצאי אירופה (מהסוג שהצליחו במדינות הגירה אחרות ובראשן ארה''ב), נהרסה מבפנים על ידי מערכות שלטון שבהן השחיתות היתה לנורמה, כך שניצול של מעמד גבוה או משרה בכירה לקידום עצמי ולהתעשרות היה למקובל וכמעט מובן מאליו.

מדינה שבה כל המנגנונים רקובים, נדונה להתמוטטות. מבחינה זו, אין משמעות לדיונים המלומדים של הכלכלנים, האם המדיניות הכלכלית שננקטה בשלב זה או אחר של התהליך היתה נכונה או שגויה. כאשר הציבור יוצא מתוך הנחה ששוחד, כזב והטעיה הם אמצעים מקובלים בסקטור הציבורי - ולכן גם ביחסים בין הסקטור הציבורי לסקטור הפרטי - אזי גם מדיניות נכונה ואף מבריקה, לא תצליח למנוע לאורך זמן את תהליך ההידרדרות הבסיסית.

אנו צריכים ללמוד היטב את הלקח מארגנטינה: מערכת שבה שקר, כזב, שוחד ו''מכירת לוקשים'' לציבור, הם דרכי פעולה שגרתיות, לא תתקיים לאורך זמן. היא תתמוטט בסופו של דבר, למרות יתרונותיה והפוטנציאל שלה. למרות הצטברות של עדויות ברורות להתפשטות הריקבון במערכת השלטון בישראל, המערכת עצמה מעמידה פנים כאילו הבעיה אינה קיימת.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי