פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מיצעד האיוולת
אורי אבנרי (יום שישי, 28/07/2017 שעה 9:00)


מיצעד האיוולת

אורי אבנריידידי המנוח, נתן ילין-מור, מי שהיה המנהיג הפוליטי של לח''י, אמר פעם על פלוני שהוא ''חכם לא גדול וטיפש לא קטן''.

אני נזכר בפסוק זה בכל פעם כאשר אני חושב על גלעד ארדן, ''השר לביטחון פנים''. מעורבותו באירועי השבועות האחרונים, שבהם כמעט עלה המרחב כולו באש, חיזקה איבחון זה.

בנימין נתניהו, לעומת זאת, הזכיר לי פסוק אחר: ''מיהו פיקח? אדם היודע לצאת ממלכודת שאדם חכם לא היה נכנס אליה מלכתחילה.''

על נתניהו הייתי אומר: ''פיקח גדול וחכם קטן.''

יש שתי אפשרויות להסתכל על אסונות היסטוריים. האחת רואה אותם כשרשרת של מזימות אפלות, והאפשרות האחרת רואה אותם כשרשרת של מעשי איוולת.

קל להבין את מניעי האסכולה הראשונה. הרי לא יתכן שגורלם של מיליונים נתון בידי כסילים. זו מחשבה מפחידה.

נוח יותר לחשוב שגורלנו נתון בידי אנשים מרושעים, היודעים בדיוק מה הם עושים, ולא בידי חבורה של מטומטמים, שאין להם מושג.

לדוגמה, נוח לחשוב שבנימין נתניהו העביר למאבטח זיו בשגרירות בעמאן פקודה סודית לירות למוות בשני ירדנים, כדי שהוא, נתניהו, יוכל לנהל משא-ומתן עם המלך עבדאללה על שחרורו, וכך לרדת מן העץ הגבוה של גלאי-המתכת. ממש גאוני.

הגירסה האחרת היא הרבה יותר פרוזאית. היא אומרת שכמעט כל העוסקים בגורלן של אומות ומדינות – קיסרים ומלכים, מדינאים ואלופים, פוליטיקאים מימין ומשמאל – כמעט כולם מטומטמים. רעיון מפחיד. אבל כך זה היה תמיד וכך זה גם היום. בכל העולם, ובישראל במיוחד.

אחד מידידי אמר השבוע: ''לא צריכים להציב מצלמות בהר-הבית. צריכים להציב את המצלמות סביב שולחן הממשלה, כי שם אורבת הסכנה האמיתית לשלום המדינה.''

אמן ואמן.

ברברה טוכמן, ההיסטוריונית היהודיה-אמריקאית החכמה, יצרה את המושג ''מצעד האיוולת''. היא בדקה כמה אסונות היסטוריים, והראתה שברוב המקרים הם נגרמו על-ידי מנהיגים טיפשים.

דוגמה נוראה: מלחמת-העולם הראשונה, על מיליוני קורבנותיה, שפרצה בעקבות שרשרות של מעשי-איוולת בלתי-נתפסים:

קנאי סרבי הרג דוכס אוסטרי. הוא נתקל בדוכס במקרה, אחרי שנכשל בניסיון הראשון. הקיסר האוסטרי ראה בזה הזדמנות להוכיח עד כמה שהוא נחוש, והגיש אולטימטום לסרביה. הצאר הרוסי גייס את צבאו כדי לחוש לעזרת האחים הסרבים. התוכנית הקבועה של המטכ''ל הגרמני אמרה שאם רוסיה מתחילה לגייס את צבאה המסורבל, הצבא הגרמני צריך לפלוש מיד לצרפת ולהביסה, לפני שהרוסים יספיקו לגייס את צבאם. הממשלה הבריטית הכריזה מלחמה כדי לעזור לצרפתים.

אף אחד מכל אלה לא רצה במלחמה עולמית. כל אחד תרם מנה קטנה של טיפשות. אבל מעשיהם הביאו למיליונים של הרוגים, מיליונים פצועים, מיליונים של נכים. בסוף הוסכם שהקיסר הגרמני, גם הוא טיפש לא קטן, אחראי לכל.

אותה ההיסטוריונית, טוכמן, הייתה כותבת בחדווה ספר על הפרשה האחרונה בהר-הבית.

שלושה קנאים פלסטינים הרגו בהר הבית שני ''לוחמי'' מג''ב ממוצא דרוזי. (לא ברור במי ''לוחם'' מג''ב, שמעולם לא הוצב מול צבא אויב, ועיקר פעולתו היא נגד אזרחים כבושים.)

מישהו, כנראה במשטרה, הגה את הרעיון הגאוני להציב בהר-הבית גלאי-מתכת, בניסיון למנוע פיגועים מסוג זה.

די היה במחשבה של שלוש דקות כדי להבין שזה רעיון אווילי. בימים טובים עולים להר-הבית מאות אלפי מאמינים. להעביר אותם דרך גלאי-מתכת זה כמו להעביר פיל דרך חור של מחט.

הכי פשוט היה לטלפן ולדבר עם אנשי הווקף המוסלמי, המנהלים את האתר הקדוש. אלה היו פוסלים את הרעיון, ובמקרה הצורך היו מזעיקים את מלך ירדן, עבדאללה השני, שהיה שם קץ לקשקוש.

אבל הרעיון הגיע לגלעד ארדן, שתפס מיד שזוהי הזדמנות גדולה לפאר את עצמו. ארדן הוא בן 46, בן להורים אשכנזים. הוא התחנך בישיבה, ואת שרותו הצבאי לא עשה ביחידה קרבית, אלא בשלישות. קריירה אופיינית לפוליטיקאי ימני.

ארדן התנהג כמו ילד קטן המשחק בגפרורים ליד חבית של בנזין. גלאי-המתכת הוצבו במקום מבלי לשאול את אנשי הווקף ואת המלך. ברגע האחרון הודיע ארדן על רעיונו המבריק לראש-הממשלה, שעמד בדיוק לצאת לחו''ל.

לנתניהו יש תאוות רבות ויקרות, אבל התאווה הכי גדולה שלו היא להיפגש עם גדולי העולם, כדי להראות שהוא אחד מהם. הוא עמד להיפגש עם הנשיא החדש של צרפת, ואחר-כך עם ראשי מדינות אירופה המזרחית, כולם חצי-דמוקרטים ורבע-פאשיסטים.

לנתניהו לא היה שום חשק לעסוק בשטויות של אחד הגמדים שלו, ארדן, בשעה שהוא עומד להיפגש עם ענקי העולם. מבלי להבין מה הוא עושה, הוא נתן את הסכמתו לגלאי-המתכת.

לא ברור באיזה שלב נשאל השב''כ. הגוף הזה, המקושר למציאות הערבית, הזהיר מפני המהלך, וכך עשה גם אמ''ן של צה''ל. אבל מי אלה לעומת ארדן והמפכ''ל שלו, חובש-הכיפה, גם הוא חכם לא גדול.

ברגע שהוצבו הגלאים אירעה התפוצצות. בעיני המוסלמים, זה נראה כמו ניסיון ישראלי לשנות את הסטטוס-קוו ולהשתלט על הר-הבית. חבית הבנזין התלקחה.

הטמטום של ההחלטה התברר מיד. אללה ואלוהים נכנסו לעניין. המתפללים המוסלמים לא חצו את קו הגלאים. ההמונים התפללו ברחובות ובככרות.

גם מימדי הטימטום התגלו מיד. המוסלמים, הן אזרחי ישראל והן נתיני הכיבוש, שעוד רגע לפני כן נראו כאבק-אדם, התגלו לפתע כעם נחוש, המוכן להילחם. זאת הייתה הצלחה גדולה של גלעד ארדן. בראבו.

הגלאים לא גילו נשק. לעומת זאת הם גילו את גודל הטפשות של ממשלת ישראל. הפגנות המוניות פרצו בירושלים, ביישובים הערביים בישראל, בשטחים הכבושים ובמדינות השכנות. בסוף-השבוע הראשון נהרגו שבעה ונפצעו מאות. מג''ב וגדודי צה''ל גוייסו למשימת הדיכוי. האליל החדש נקרא ''ריבונות''. ממשלת ישראל לא יכלה לפרק את המתקנים המטופשים מבלי לוותר על ''ריבונות'' (וגם ''להיכנע לטרוריסטים''). הווקף לא יכול היה לסגת מבלי לוותר על הריבונות על המקום השלישי בקדושתו לאיסלאם. אגב, אין אף מדינה אחת בעולם המכירה בריבונות של ישראל במזרח ירושלים.

המוסלמים חוששים שאם היהודים ישתלטו על הר-הבית, הם יהרסו את כיפת-הסלע ומסגד אל-אקסה כדי לבנות את בית-המקדש השלישי. יש בישראל לא מעט חוגים החולמים על כך, ובינתיים מכשירים כוהנים להגשמת החלום.

לפי ברברה טוכמן, אפשר להאשים מדינאים במעשה טיפש רק אם לפחות אדם חכם אחד הצביע על הטיפשות בזמן אמת. היה לנו איש כזה: למחרת כיבוש הר-הבית ב-‏1967 גירש משה דיין את החיילים שהסתובבו שם וסילק את הדגל הישראלי מהמקום. הוא הבין את האנרגיה ההרסנית החבויה שם.

איש לא ידע איך לצאת מהפלונטר.

נתניהו לא הפסיק את מסעותיו עטורי-התהילה באירופה כדי לחוש ארצה ולקחת את העניינים בידיו. מה פתאום? אילו מיהר הביתה בכל פעם שאחד משריו עושה שטות, איך יכלו הוא ושרה'לה ליהנות מהעולם?

אך אז קרה נס משמיים. אלוהים בכבודו ובעצמו התערב בעניין.

נגר ירדני בן 17 עבד בדירתו של מאבטח צעיר בשגרירות הישראלית בעמאן. פתאום הוא שלף מברג ותקף את המאבטח, שנפצע באופן קל מאוד. המאבטח, ששמו זיו, לא היסס לרגע. הוא שלף אקדח וירה בו למוות, בהזדמנות זו ירה והרג גם את בעל הדירה, רופא ירדני.

לא ברור אם התקרית אירעה במסגרת מריבה על תשלום, או אם הצעיר הירדני שאף להיות שהיד. לא ברור גם מדוע ירה המאבטח פעמיים בחזהו של בעל-המברג, ולא ברגליו, למשל. ומדוע השתמש בכלל באקדח, ולא בכישורים של קרב-מגע, שבהם התאמן. ראש-הממשלה יצחק שמיר, שהיה בזמנו טרוריסט לא קטן, אמר ששום ''מחבל'' לא צריך לצאת חי מפיגוע. ואכן, מאז כמעט איש לא יוצא חי, ולא חשוב עם זה ילדה המניפה מספריים או נגר המניף מברג. גם לא ''מחבל'' חסר-אונים, השוכב על הארץ ומדמם למוות. אלאור אזריה ירה בראשו (והשבוע שוחרר ממאסר).

על כל פנים, בשביל נתניהו וארדן זו הייתה מתנה משמיים. המלך הסכים לשחרר את המאבטח בלי חקירה, אם נתניהו יסיר את הגלאים מהר-הבית. באנחה של הקלה, שנשמעה בכל רחבי הארץ, נתניהו הסכים. והרי אף ישראלי אחד לא יכול היה להתנגד להסרת גלאי-המתכת כדי להציל מאבטח עברי. זה לא היה ויתור על ''ריבונות'', אלא פדיון של יהודי שנפל בשבי הגויים.

כל אנשי השגרירות הוצאו מירדן ונתניהו חגג את ''הצלתם'' – למרות שאיש לא איים עליהם.

תוך כדי כך קרה עוד משהו.

נתניהו אינו פוחד מאלוהים ומהעולם הערבי. אבל הוא פוחד מנפתלי בנט.

בנט הוא ראש מפלגת ''הבית היהודי'', היורשת של מפד''ל ההיסטורית, שהייתה פעם (מי זוכר?) המפלגה המתונה ביותר בכנסת. בנט וחבריו הם עכשיו הסיעה הקיצונית ביותר. זוהי סיעה קטנה, המונה 8 ח''כים בסך-הכל, אך די בה כדי לפרק את הקואליציה ולהפיל את הממשלה. נתניהו פוחד ממנה פחד מוות.

כאשר גאה הזעם בעולם המוסלמי על גלאי-המתכת, חדר צעיר ערבי לבית בהתנחלות חלמיש והרג שלושה בני משפחה אחת. הוא נפצע, נתפס ואושפז.

עוד באותו היום הודיעו נפתלי בנט ובת-לוויתו הנאמנה, שרת-המשפטים איילת שקד, להטיל על הרוצח עונש-מוות. אמנם, ישראל ביטלה את עונש-המוות מזמן, אך בתי-הדין הצבאיים עדיין זכאים להטיל עונש זה.

בכל ימי קיומה דנה מדינת-ישראל למוות שני אנשים: את אדולף אייכמן, מאדריכלי השואה, ומהנדס ירושלמי שהורשע (בטעות, כפי שהסתבר) בריגול, בימים הראשונים ממש של המדינה.

הדרישה להנהיג את עונש-המוות מחדש היא שיא הטימטום. כל מי שמבצע פיגוע שואף להיות ''שהיד'', אדם המוסר את נפשו למען אללה ומגיע ישר לגן-עדן. הוצאתו להורג מגשימה את חלומו, ותעודד אחרים ללכת בעקבותיו. אין דבר המעורר התרגשות לאומית ועולמית כמו הוצאה-להורג. זוהי קריאה להתקוממות של עם כבוש.

יש משהו חולני בנפשם של המציעים עונש-מוות, ובנפש הציבור התומך בקריאה זו. אילו הייתה ההצעה מתקבלת – אין שום סיכוי לכך – היה זה ניצחון גדול של הקנאים המוסלמים. למרבה המזל כל שרותי-הביטחון בישראל מתנגדים לדרישה, ואפילו ארדן לא הצטרף אליה.

אבל במערכת שבה שולט הטימטום, גם הטימטום הזה מכה גלים ומנחיל פרסום לבעליו.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


עונש מוות פופולרי בארצות ערב,הרשות ועזה
דניאל143 (שבת, 29/07/2017 שעה 21:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מוזר האבנרי הזה.
כל חבריו הערבים,הרשות הפלסטינית ועזה.מבצעים
עונש מוות בלי הנד עפעף.מעולם אבנרי לא גינה עונשי מוות
אצל הפלסטינים.

עונש מוות לרוצחים,זה הכי צודק בעולם.
מי שלקח חיים,עונשו שיקחו את חייו.מה לא מובן?!

מחבל,טרוריסט,שחט שלושה יהודים חפים מפשע,בחלמיש.
נתפס על חם,עם סכין מדממת בידו.
בלי היסוס עונשו,3 פעמים עונש מוות.

וזה התסריט לכאורה-
המחבל יקבל עונש מוות,בבית-הדין הצבאי.
ערעור אוטומטי,לבית-הדין הצבאי לעירעורים.ידחה.

ערעור לבית-המשפט העליון..כאן יש למחבל סיכוי.
ובקשת חנינה מהנשיא.

נשיא המדינה,ריבלין הוא האיש שיתן חנינה למחבל.וכך כולם יהיו
מרוצים.
הימין יהיה מרוצה מעונש המוות.השמאל ישמח שהמחבל יקבל חנינה,
והעונש מוות יוחלף במאסרי עולם.
_new_ הוספת תגובהשמאלנים תבוסתנים
דניאל143 (יום שני, 31/07/2017 שעה 11:14) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמאלנים הם תבוסתנים.כל הזמן הם בחרדה מהערבים...
תבוסתנים.

מגנומטר?...אוי,איזה פחד.כניסה לעזה?!...פחד.
השמאל הפחדן,התבוסתן עם הערבים, והאכזר ליהודים.
השמאל מלקק לאויב.

חשבתם פעם,להילחם באויב,שמאל תבוסתן??!
_new_ הוספת תגובההימנונים תבוסתנים!!!
דוד סיון (יום שני, 31/07/2017 שעה 11:41)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכתובת לכל טענותיך היא ממשלת ישראל הימנית.
המציאות היא שהימין בשלטון לכן בפרשת הר הבית
הימין ''פחד'' וכך גם נבהל מ''להילחם באויב, ה[ימין]
תבוסתן''!!!

לכן שוב טענותיך מופרכות...
_new_ הוספת תגובהדי להשתמש בפועל ''מופרך''
דניאל143 (יום שלישי, 01/08/2017 שעה 13:33)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מופרך,מפריך,הפרחת,פרחת,שכחת,הסרחת...
טודו בום...טודו בום...טודו בום...טראח.

די,מספיק.הבנו.
מי שחושב שהדברים שלי מופרכים,אז שלא יקרא אותם.
פשוט.
_new_ הוספת תגובהזה הכינוי הנכון לטענות הנדונות!!!
דוד סיון (יום שלישי, 01/08/2017 שעה 16:28)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שטענותיו מופרכות שלא יתלונן שמכנים אותן
בשם התואר המתאים.
_new_ הוספת תגובהבאותה מידה ניתן לטעון שכל טענותיך מופרכות!
דניאל143 (יום שישי, 04/08/2017 שעה 13:31)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למעשה כל ההזיות של השמאל על שלום הופרכו.קיבלנו ישות טרור בעזה עם אלפי טילים.כל הניסיונות של השמאל לעשות שלום נחלו כשלון חרוץ,רבל זה לא מפריע להם להמשיך להתבזות.עד מתי??!!
_new_ הוספת תגובהטענתך מזכירה את ''הים הוא יבשה'', ''שחור הוא לבן'' וכו'!
דוד סיון (יום שישי, 04/08/2017 שעה 15:33)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל שלב הזה לא הראית שטענה כלשהי שכתבתי כאן
מופרכת. לכן הכותרת של הודעתך היא שקרית.

גוף ההודעה גם הוא סובל ממאפיינים מופרכים,
למשל מה קיבלנן בעזה הוא אשמת הימין...

למרות כל זאת זה לא מפריע לך להמשיך בגישתך.
_new_ הוספת תגובהטענתך מזכירה את ''הים הוא יבשה'', ''שחור הוא לבן'' וכו'!
דניאל143 (יום שישי, 04/08/2017 שעה 22:18)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק בהודעתך האחרונה יש טענה מופרכת.
האם הימין הוא זה שפינה את עזה?! באמת?!
מי חתם על הסכם אוסלו הארור?! מי הכניס כנופית מרצחים לעזה ויוש ב 93-94?!
את ההתנתקות,שהיא הפשע הכי גדול מאז קום המדינה, הובילו אנשי שמאל.
קדימה לא היתה מפלגת ימין.
דוד,אתם צריכים לתת דין וחשבון לעם.
השמאל השתלט על התקשורת ועושה שטיפות מדי יום.מנסים בכל דרך להחליף שלטון שנבחר באופן לגיטימי.
השתלטתם גם על האקדמיה ועל בתי המשפט והפרקליטות.
_new_ הוספת תגובהטענותיך, דניאל143, הן שקר כמו ''הים הוא יבשה''!!!
דוד סיון (שבת, 05/08/2017 שעה 7:17)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דניאל143, אתה עוסק בדמגוגיה נבזית. דוגמאות:
- ''דוד, אתם...''
- ''השתלטתם...''

הגיע הזמן שתפסיק לעשות מה שעושים, עשו, גדולי הדמגוגים - תפסיק להשתמש בשפת רבים כאשר אתה מתייחס למה שבן אדם אחד כותב.

גם רוב השאר טענות לא רציניות, במקרה הטוב. אבל לטענה אחת שניסחת אני מוכן להתייחס:

קדימה היתה מפלגה ימין שהוקמה על ידי ליכודניקים בראשותו של שרון.

אריק שרון, שנבחר על ידי הימין להוביל את המדינה, הוא זה שיזם והוביל את ביצוע ההתנתקות. שיתפו איתו פעולה אנשי ימין כמו אלקין, צחי הנגבי ואחרים.

באופן כללי אתה מזכיר לי כל מיני טוענים שבימים אלה צועקים שנתניהו הוא שמאל. זה מאד נוח פשוט להחליף את התוויות שמייחסים לפוליטיקאים מקצועיים, אלא שזה לא משנה את המציאות - זה מסלף אותה.
_new_ הוספת תגובהטענותיך, דניאל143, הן שקר כמו ''הים הוא יבשה''!!!
דניאל143 (שבת, 05/08/2017 שעה 9:17)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תוכנית ההתנתקות נולדה על ידי קופירייטרים של השמאל. נקודה.
מדוע אינך מזכיר את הסכם אוסלו שהוא אם כל חטאת.
השמאל הביא לכאן את גדולי המרצחים ומכר לעם אשליית שלום. אנשי אקדמיה, פוליטיקאים וממשל היו שותפים לקנוניה הזו שעלתה במותם של אלפי אזרחים.
השמאל אינו דמוקרטי. הוא אינו מקבל את תוצאות הבחירות ופועל בכל דרך להחליף את השלטון ומקבל מימון זר מגופים אנטישמיים.

השמאל לא יחזור לשלטון לעולם.
_new_ הוספת תגובהטענתך, דניאל143, מופרכת!
דוד סיון (שבת, 05/08/2017 שעה 10:01)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שרון הוא הקופירייטר של ההתנתקות ואנשי ימין שותפיו.
קדימה, המפלגה, היתה המכשיר שלהם לביצוע תוכניתו של
שרון. לכן המשפט הראשון של הודעתך הוא טענה מופרכת.

הגישה הדמגוגית שלך, 'אם כל חטאת', לא תעזור לך.

אירגוני ימין קיצוני מקבלים מימון זר (חלק מהמקורות למימון הזה אנטישמיים),
שרי ימין קיצוני מקבלים מימון זר.

שני המשפטים האחרונים הם ביטוי לטענה מופרכת נוספת.
_new_ הוספת תגובהטענתך, דניאל143, מופרכת!
דניאל143 (שבת, 05/08/2017 שעה 10:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד, גישתך פגומה ומתעלמת מעובדות היסטוריות.
מזמן הבנתי שוויכוח אתך הנו חסר תועלת כי זה לנהל דו שיח בין חרשים.
אני קובע כאן קביעה ומוכן לעמוד מאחוריה
השמאל לא יחזור לשלטון ב20 השנה הקרובות.
השמאל יהפוך יותר ויותר אנטי ציוני ויפגע במדינת ישראל ובתדמיתה.
הבלוג שלך דוד יהפוך למקום שומם כי אף אחד לא ירצה לכתוב כאן.
_new_ הוספת תגובהטענתך, דניאל143, מופרכת!
דוד סיון (שבת, 05/08/2017 שעה 11:05)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גישתך פגומה כי היא איננה מבוססת על עובדות.
היום זה בולט בטענותיך על גישתי.

מצד אחד אתה למעשה טוען שהשמאל בשלטון ומצד שני סותר את עצמך בכותבך ''השמאל לא יחזור לשלטון...''

מעניין שכנראה שכחת 'למי ניתנה הנבואה'?
_new_ הוספת תגובהטענתך, דניאל143, מופרכת!
דניאל143 (שבת, 05/08/2017 שעה 11:43)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתם לא נותנים לימין לשלוט ולנהל מדינה. זו פשוט שערוריה.
אתם שולטים באקדמיה, בתקשורת ובמערכות המשפט ומנסים בכל דרך להחליף את השלטון.
דוד, מאז קום המדינה השמאל פגע באופן מכוון באנשי הימין. החל מהסזון (הסגרת אנשי אצל ולחי לבריטים ), פשע אלטלנה (הפגזת אונייה ללא רחמים וירי על ניצולים שקפצו למים), ההפגנות נגד בגין ועד ימים אלו.
_new_ הוספת תגובהטענותיך, דניאל143, הן דמגוגיות ומופרכת!
דוד סיון (שבת, 05/08/2017 שעה 15:01)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה, דניאל143, ממשיך עם הדמגוגיה הנבזית:
- ''אתם שולטים...''
- ''אתם לא נותנים...''

גם אם היית מזדהה אי-אפשר היה לתת לדמגוגיה הזאת ערך חיובי.

מאז קום המדינה יש בקרב עם ישראל אנשים שכמוך נזקקים לטענות דמגוגיות ולתירוצים כדי להסביר את הכשלונות הפוליטיים-מדיניים שנובעים ונבעו מהחלטות שלהם בבחירות. זה במיוחד בולט בימים אלה שהשלטון בידי הימין ואנשים כמוך מנסים לבלבל את המוח עם טענות דמיוניות שמישהו מפריע לימין לשלוט.

בדמוקרטיה לנסות להחליף שלטון זה בהחלט לגיטימי.

על הסזון של אצ''ל נגד הלח''י (תגובה 170409) לא שמעת?

אלטלנה? על התקפות ''גיבורי'' האצ''ל נגד המדינה כולל ביריות מאלטלנה שמעת? על זה שחיילי צה''ל נהרגו בהתקפות האלה שמעת?
_new_ הוספת תגובההנסיון שלך לשכתב את ההיסטוריה נדון לכשלון!
דניאל143 (שבת, 05/08/2017 שעה 15:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פרשיית אלטלנה היא פשע מתועב של השמאל נגד אנשי האצ״ל.
ירי חסר רחמים על אוניה שהביאה נשק לעם ישראל. הוראה של הדרגים הבכירים ביותר בשמאל לא להשאיר ניצולים ולא לטפל בפצועים.
ירי מכוון במטרה להרוג ניצולים שקפצו למים (מנוגד לאמנת ז'נווה).
איזה רוע לב וזדון צריך כדי לעשות זאת?!
יהודים לא הורגים יהודים.
יהודים לא מגרשים יהודים.
אבל אתם דוד (כן אתם!) שכחתם מה זה להיות יהודים (כמו שאמר ביבי)
זה לגיטימי לבקר את השלטון שנבחר אבל מפה ועד לעשות רצח אופי מדי יום ושטיפת מוח מטורפת בתקשורת נגד רה״מ המרחק גדול.
_new_ הוספת תגובההנסיון שלך, דניאל143, לשכתב את ההיסטוריה לא יצלח!
דוד סיון (שבת, 05/08/2017 שעה 18:07)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הירי על האניה התרחש אחרי שאנשי אצ''ל תקפו חיילי צה''ל בשני מקומות לפחות, כולל ירי מהאניה. 3 חיילי שנהרגו בהתקפות האלה הם עדות בוהקת לפשע המתועב של אנשי האצ''ל.

איזה רוע לב וזדון צריך כדי לעשות זאת?
השימוש שלך, דניאל143, בדמגוגיה (''אתם...) הוא מעשה נבזי.

ביקורת על התנהלות נתניהו סתקשורת ותומחיו (כולל דניאל143) שכוללת שקרים ורצח אופי לציבורים שלמים לגיטימית בהחלט, אפילו באופן יומיומי.

מי שכמוך, דניאל143 (''הפחדן'') עוסק ברצח אופי שלא יתלונן שהבומרנג מכה...
_new_ הוספת תגובההנסיון שלך, סיון, לשכתב את ההיסטוריה לא יצלח!
דניאל143 (שבת, 05/08/2017 שעה 18:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבא הוכחות לטענותיך במקום לשכתב את ההיסטוריה כדי שתתאים לאג'נדה הפוליטית שלכם.
16 איש נהרגו על האלטלנה. היחיד שמנע את האש היה מנחם בגין.
לירות על ניצולים שקפצו למים הוא פשע מלחמה עפי כל קריטריון. ועוד אחרי זה להתריס ולכנות את התותח כקדוש. בושה לשמאל. כתם לדיראון עולם.
ואני עוד לא מדבר על פרשיות נוספות כמו חטיפת ילדי תימן.

מי מממן את הפעילות שלך?!
_new_ הוספת תגובההנסיון שלך, דניאל143, לשכתב את ההיסטוריה לא יצלח!
דוד סיון (יום ראשון, 06/08/2017 שעה 6:54)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שדורש מאחרים הוכחות שקודם יציג את שלו.

פרשת אלטלנה איננה סיפור על תמימים שהותקפו... וזה במקרה הטוב. היו גם שטענו שמדובר בנסיון למרד...

על האלטלנה לא נהרגו 16 אנשים. רק בכפר ויתקין היכן שהחלו ההתקפות, של האצ''ל על צה''ל, נהרגו 6 אנשים (4 מהאצ''ל ו-‏2 מצה''ל). בגין לא מנע את האש כפר ויתקין והוביל את האניה לתל אביב.

ה''הוכחות'' שלי מרוכזות במאמר, ''פרשת אלטלנה'' (דיון 4042).

האם אתה מקבל מימון על השטויות שאתה כותב בפורום?
_new_ הוספת תגובההרוע של השמאל בא לידי ביטוי בפרשיה זו.
אביב127 (יום ראשון, 06/08/2017 שעה 15:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כך כותב יצחק רבין שהיה מפקד המבצע מטעם ההגנה בספרו פנקס שירות:

''מודיעים לי, כי הוחלט להפגיז את האנייה בתותח. (תותח זה התפרסם לאחר מכן בכינויו: ''התותח הקדוש''). פגז ראשון לא הרחק מן האנייה, הפגז השני או השלישי פגע באנייה. תותח מיושן, ללא כוונות, עם סיכויים אפסיים לפגוע באנייה שביש – ואיזו פגיעה מדויקת. אפילו הארטילריה המודרנית של צה''ל לא היתה מתביישת היום בהישג שכזה... זו היתה הפגזה כדי לפגוע ולא להטיל פחד בלבבות אנשי האנייה, כפי שניסו להסביר שנים רבות לאחר מעשה. ללא חיסול האנייה לא היתה פרשה זו מסתיימת.

האנייה בוערת. קולות של פיצוצי תחמושת בוקעים ממנה. אנשים קופצים מסיפונה לים. אנשי האצ''ל שעל החוף נתקפים היסטריה, צווחים: ''בגין על האנייה! בגין על האנייה! הצילן את בגין!''

אנשי הפלמ''ח האמינו... אש-תופת, בעוצמה בלתי רגילה, מכל כלי-הנשק, נפתחה לעבר האנייה. משקעי השנאה של אנשי הפלמ''ח וה''הגנה'' כלפי הארגונים ומנהיגם מצאו ביטויים בעוצמת האש. איני יודע אם מנחם בגין נמצא על האנייה. אני יודע שהאנייה בוערת, שהפרשה הזאת מחוסלת ואין צורך בנפגעים נוספים. אני עושה כל מאמץ, יחד עם המפקדים האחרים, להפסיק את האש.''

דוד, עליך לבקש סליחה על דבריך הקשים. האטימות והרוע זועקים לשמיים.
הצורה בה אתה נוקט להטות עובדות היסטוריות היא מקוממת ביותר. זה על גבול הנוכלות.
_new_ הוספת תגובההרוע שלך, אביב127-דניאל143 בא לידי ביטוי בדיון זה!
דוד סיון (יום ראשון, 06/08/2017 שעה 18:21)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האטימות והרוע שלך, דניאל143-אביב127, זועקים לשמיים.

השימוש שאתה, דניאל143-אביב127 - הפחדן, עושה בעובדות חלקיות וטענות מופרכות הוא מעשה נוכלות שקוף ביותר.

העובדות ההיסטוריות שכתובות בספרי ההיסטוריה שונות באופן מהותי ממה שתיארת. הנסיון שלך, דניאל143-אביב127 - הפחדן, להוציא חלק מהעובדות מהקשרן, מעשה דמגוגי, גם הוא שקוף ולכן לא יצלח. דוגמה טובה זה השימוש שאתה עושה בציטוט מספרו של רבין. משום מה לא כתבת שבעמוד קודם (567) מספר רבין על שדה הקרב:
- על פגז שירו האצ''ל על בניין הפלמ''ח, ועל חוליות של האצ''ל שעוסקות בהפרת סדר.
- ''... שיהודים יפסיקו לירות בנו, נפסיק לירות ביהודים''.
...
''... לבי שלם עם החלטת בן-גויריון לקיים את החוק והסדר במדינה, שעתה זה נולדה ולמנוע את הפרת המרות האזרחית והצבאית במדינה''.

בספרו של שלמה נקדימון משנת 1978 (שיצא לאור בשעה שנקדימון היה יועץ התקשורת של ראש הממשלה, בגין) כתוב למעשה (461 - 463) מקום נפילתו של כל אחד מ-‏19 קורבנות הפרשה. מסתבר שאף אחד לא נהרג במים, אך כן נהרגו ברחובות תל אביב, בחוף כפר ויתקין ועל האניה. פרוש הדבר שאנשי האצ''ל לא נפגעו בגלל תמימותם...
_new_ הוספת תגובהירו על אנשים שקפצו למים והיתה הוראה לא לפנות פצועים
אביב127 (יום ראשון, 06/08/2017 שעה 18:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בן גוריון ניצל את כוחו וסמכותו לסגור חשבון עם הימין ובייחוד עם בגין.

כל הזמן אתם מתלוננים שהכדורים שורקים מימין לשמאל. פה הפגזים (לא כדורים! פגדים!!!) כוננו בכינון ישיר משמאל לימין. בלי רחמים ובלי מעצורים.

דוד, רבין עצמו התנצל על התקרית וטען שמילא פקודה. אתה כעת מנסה להצדיק פשע מלחמה שמנוגד לאמנת ז'נווה. ראה מה כתבה גברת חנה אייזנמן בתגובה למאמר שלך שכולו מנסה להטות את העובדות ההיסטוריות במתק שפתיים ובתעלולי מקלדתך. חמור מאד מה שקורה כאן.
_new_ הוספת תגובהירו על אנשים שקפצו למים והיתה הוראה לא לפנות פצועים
אביב127 (יום ראשון, 06/08/2017 שעה 18:40)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוגמא לא רק לשכתוב חסר בושה, אלא,
חנה אייזנמן (יום חמישי, 21/12/2006 שעה 13:39) הדפס תגובה/פתיל • קישור ישיר לתגובה זו

לשקרים נוסח מנגנון התעמולה שעליו העיד כבר גולומב...
תגובה 89701
_new_ הוספת תגובהאתה, דניאל143-אביב127, פשוט משקר!
דוד סיון (יום שני, 07/08/2017 שעה 4:54)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה משקר בזדון ועוסק בדמגוגיה (''אתם...), ובעצם מאשים אותי בכל מיני דברים שמקורם הדמיון ההזוי שלך, על לא עוול בכפי.
כמוך חנה אייזנמן לא התמודדה עם אף טענה שכתובה במאמר שלי. כמוף היא לא הבינה את מטרתו.

קראתי את הדברים שכתב רבין וזה נכון שהוא כעבור שנים הצטער על מה שקרה. אבל בארועים הוא פעל כפי שחייל המותקף צריך לפעול (קרא ע' 567 בספרו)
_new_ הוספת תגובהאינך מסוגל להתמודד עם ביקורת
אביב127 (יום שלישי, 08/08/2017 שעה 23:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא חסרים אנשי אקדמיה כמוך שעושים ממניפולציות על עובדות היסטוריות ומחקרים.
_new_ הוספת תגובהאתה, דניאל143-אביב127, פשוט משקר!
דוד סיון (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 5:33)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. לא חסרים אנשים שמכריזים על עצמם כ''טוקבקיסטים'' שלא מחוייבים לדיון ענייני, שמשתמשים במקורות מידע מפוקפקים, כמוך דניאל143-אביב127, לייצר טענות דמגוגיות חסרות שחר.

ב.העובדה הבולטת ביותר היא שהטענות האלה שלך, דניאל143-אביב127, מנוסחות באופן כללי ולא מתמודדות עניינית עם ניתוחים מבוססים על עובדות שלא מוצאות חן בעיניך. התוצאה היא טענות כלליות כמו ''עושים מניפולציות על עובדות...'' בלי להראות במה מדובר - שולחים את המבוקר לחפש מחט בערימת שחת.

ג. עוד עובדה בולטת: הדברים שכתבת כאן מראים שאינך מכיר את הספרים שעוסקים בנושאים עליהם אתה כותב. למשל מציג ציטוט מספרו של רבין מחוץ להקשר, למשל טענה מופרכת בעליל בקשר למקום נפילתם של קורבנות ארוע.

בקיצור הביקורת שלך איננה עניינית, במקרה הטוב כמו ב-תגובה 177642, ואיננה מבוססת על עובדות מתועדות.

בקיצור, לא חסרים טוקבקיסטים, גם כאלה שאתה משתמש בביקורת הלא עניינית שלהם כטיעון. הגיע הזמן שבמקום טענות כלליות חסרות ביסוס, שקריות ודמגוגיות, תתמודד עניינית או שתפסיק לטעון אותן.

הכי חשוב בקשה תפנה את טענותיך לפתיל הדיון הרלוונטי...
_new_ הוספת תגובהשטויות. השמצות וגידופים הם פרקטיקת הדיון שלך.
אביב127 (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 9:50)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן לא ניתן לנהל מולך שום דיון רציני ומעמיק.
_new_ הוספת תגובהשטויות, שקרים והשמצות הן הפרקטיקה של דניאל143-אביב127!!
דוד סיון (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 11:22)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עד לרגע זה לא התמודדת עניינית עם אף טענה שלי (בפתיל הנוכחי).

אתה, כ''דניאל143'', טענת שלמעשה אתה כטוקבקיסט משוחרר ממחקר מעמיק (תגובה 177610) ואכן כך נהגת גם כאן. זאת השיטה שלך. כעת מצאת את תירוץ המחץ: אי-אפשר ''לנהל מולך שום דיון רציני...''

אני מוכן להקל עליך עם בקשה צנועה:

אשמח כמובן אם תראה עובדה אחת שתומכת בטענתך בכותרת. אשמח אם תראה (כולל מיקום) באיזה גידוף או גידופים מדובר. מצד שני, אשמח ואסתפק גם אם תמנע מתגובה מבוססת על שקר...
_new_ הוספת תגובהכמה מילים על ניהול דיון....
אביב127 (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 12:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דיון הנסוב סביב נושא מסויים מעורר מחלוקות וגישות רבות. העיקרון הוא לכבד את גישתו של האחר גם אם היא שונה מעמדתך.
מר סיון מעליב את ברי הפלוגתא שמולו, טוען כל הזמן שטענותיהם מופרכות, קובע שהם כותבים שטויות ועוד...
התנהלות ילדותית ולא בוגרת.

לא ניתן לנהל כך דיון פורה ומעמיק לכן הדיונים כאן נהרסים מהר מאד כי הדיון מגיע לנקודת השפל.
_new_ הוספת תגובהשקרים והשמצות הן הפרקטיקה של דניאל143-אביב127!!
דוד סיון (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 17:40)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענות מופרכות הן טענות ללא ביסוס במציאות. כאשר הן טענות משמשות ל''ביקורת'' ביחס למה שכתוב בפורום בהחלט ראוי ומכובד לכתוב שהן לא נכונות. כאשר חוזרים עליהן בוריאציות שונות, כפי שעושה דניאל143-אביב27'', זה בהחלט מכובד להוסיף שהן מופרכות.

מי שכמוך, דניאל143-אביב127'', בשמות תואר לא מכבדים כמו ''שטויות'', ''פרובוקציה'' ו''מעליב'' בלי להתמודד עניינית עם טענות היריב (כמו לנסות להראות שהן שגויות), לא מתכוון לנהל דיון פורה ומעמיק - מתנהל בצורה ''ילדותית ולא בוגרת''.

זה מקבל חיזוק כאשר נזכרים שהגדרת את עצמך כטוקבקיסט משוחרר מדיון מעמיק.

אשמח כמובן אם תראה שאתה מוכן להתמודדות עניינית, ותראה עובדה אחת שתומכת בטענתך שגידפתי אותך; ותראה שהשימוש שלי ב''טענה מופרכת'' לא היה נכון.

אשמח עוד יותר אם תפסיק את הפרקטיקה להמציא טענות מופרכות ולא ענייניות.
_new_ הוספת תגובהאני היחיד שטורח להגיב כאן מזה זמן. כיום ברור לי מדוע אין מגיבים
אביב127 (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 17:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שהורס באופן שיטתי דיונים ומבריח כותבים זה אתה!
שאלת את עצמך מדוע אין תגובות בדיונים?
_new_ הוספת תגובהההודעה שלך, דניאל143-אביב127 לא מתמודדת עניינית!
דוד סיון (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 18:46)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לך המון הסברים וטענות אבל דבר אחד אינך עושה.
עובדתית אינך מתמודד עניינית עם נימוקי המבקרים של
עמדתך, וזה במקרה הטוב.

אם ביקורת על גישה כזאת מבריחה כותבים אז הם כמוך,
דניאל143-אביב127, לא מעוניינים בדיון ענייני, מכובד
ורציני.
_new_ הוספת תגובההפורום שומם. זה אומר הכל...
אביב127 (יום רביעי, 09/08/2017 שעה 21:04)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואם אתה מבקש אסמכתא להתנהלותך הבעייתית והרס הדיונים אז בבקשה:
תגובה 174588
_new_ הוספת תגובהזו לא אסמכתא לכלום!
דוד סיון (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 5:04)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו תגובה כשלך, דניאל143-אביב127, לביקורת על סתירות.
זו דוגמה לגישה שלא מתמודדת עם ביקורת, שכתובה בין השאר
ב-תגובה 174585, בצורה עניינית.
_new_ הוספת תגובההטיית מחקרים ומספרים להצדקת אג'נדה אישית
אביב127 (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 6:50)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

״אתה חי ממספרים, משתעשע במספרים ואולי לעיתים גם מטה אותם להצדקת השקפת עולמך או אולי סתם לצורך ניגוח.״

תגובה 174586

נ.ב: זה בדיוק מה שגם אני טענתי קודם לכן.
_new_ הוספת תגובהאתה, דניאל143-אביב127, ממשיך עם שקרים!
דוד סיון (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 7:55)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו בדיוק טענה לא עניינית שמתבססת על שקרים מהסוג שאתה מרבה לכתוב:

''העובדות והנתונים, שנבדקו היטב, לא מפריעים לך להמציא סיפורים, והשמצות'' (תגובה 174587).

מ.ש.ק.
_new_ הוספת תגובהואז הדיון נהרס ועוד כותב פורה ואיכותי נטש את הפורום
אביב127 (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 8:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובה 174588

אל תהיה צודק. תהיה חכם.
לא בכדי הבלוג שלך נעדר מגיבים.
_new_ הוספת תגובהאתה, דניאל143-אביב127, מצפה מאחרים מה שבעצמך אינך מקיים!
דוד סיון (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 8:44)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדיון כאן בעצם לא התחיל משום שאינך מוכן להתמודד עם ביקורת
מה שלמעשה לא התקיים לא יכול לההירס.

אתה בעצם מצפה שימנעו מביקורת על דברים שאתה כותב גם שהם
רחוקים מהמציאות. אתה לא מצפה לדיון ובודאי לא לדיון ענייני.

עצתי לך: אל תהיה צודק תהיה חכם...
תגובה 174587
_new_ הוספת תגובהביבי צדק אמש בכל טענה שלו כלפיכם
אביב127 (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 10:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתם אלופים בלמכור לעם אשליות. ושטויות.
_new_ הוספת תגובהאתה, דניאל143-אביב127, אלוף בטענות דמגוגיות! אלוף
דוד סיון (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 10:14)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה, אלוף בלכתוב על מציאות מדומיינת
_new_ הוספת תגובהביבי צדק אמש בכל טענה שלו...?
דוד סיון (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 10:20)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כלפי מי? כלפי דניאל143-אביב127:
''ביבי תתבייש לך.חתיכת גנב צוללות,שכמוך...'' (תגובה 177157).
_new_ הוספת תגובהזה נאמר בהומור. אתה סיון מסלף את דבריי.
אביב127 (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 13:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה, דניאל143-אביב127, מסלף את המציאות!!!
דוד סיון (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 19:55)
בתשובה לאביב127
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת שם: ''הדברים נכתבו בחצי צחוק,חצי בכי''.
המשמעות היא שהתלוננת על המדיניות של נתניהו.

אבל גם כתבת:
- ''במילים אחרות....ביבי השתגע...'' (תגובה 177150).
- ''ביבי הוא אחרון המיתחזים לימני'' (תגובה 176486).
_new_ הוספת תגובהטענותיך, דניאל143, הן דמגוגיות ומופרכת!
בצלאל פאר (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 17:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז אתה מצדיק את הסזון שהשמאל עושה נגד נתניהו ומשפחתו מזה שנים?
_new_ הוספת תגובהטענותיך, פאר, חוכמולוגיות!!!
דוד סיון (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 20:04)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הביקורת שאני מכיר על נתניהו ומשפחתו היא ראויה.
הם הרוויחו את זה ביושר...
כמובן שראוי לפרסם את הביקורת הזאת במידת האפשר.
_new_ הוספת תגובהזה השמאל שלנו פאר. עוד טרם קום המדינה הלשינו עלינו לבריטים
אביב127 (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 21:30)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהדוגמה למדיניות מטומטמת שעדיין שופכת דמים היא הסכם אוסלו
בצלאל פאר (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 17:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חכמים או פיקחים כמו נתניהו מתקשים להוציא את ישראל שחבורת מטומטמי אוסלו הכניסו אותנו לשם. בהחלט הגברת טוכמן פיספסה הזדמנות לכתוב ספר נוסף על טימטום אוסלו. עכשיו כולנו תקועים בתוצאות ההסכם.

''לנתניהו יש תאוות רבות ויקרות, אבל התאווה הכי גדולה שלו היא להיפגש עם גדולי העולם'' .... אממה מה? לנתניהו מעמד מיוחד בין מנהיגי העולם, ואלה שמחשיבים עצמם רוצים לפגוש אותו יותר משהו רוצה לפגוש אותם. זה בודאי מתחבר לאהבתו של נתניהו לטוס ולהיפגש עם מנהיגי עולם. אבל זה לא שולל את העובדה שנתניהו נחשב, גם בהיותו רוה''מ ישראל אבל גם בגלל כישוריו האישיים. אם ב-‏1999 לישראל היו קשרים עם 60 מדינות בעולם, היום, הרבה בזכות עבודתו המעולה של נתניהו יש לישראל קשרים עם 180 מדינות בעולם.

הפגישה עם נשיא צרפת החדש סוכמה בין השניים עוד לפני שהצרפתי נבחר, כשהצרפתי רצה להביע בכך בטחון הניצחונו. הפגישה עם ראשי מדינות אירופה המזרחית, גם היא היתה ביוזמתם בשל רצונם להתקרב לישראל כחלק מנסיון להגדיר עצמם בנפרד מחבורת האיחוד האירופי בה הם נמצאים, ולנצל את הקשרים הבילטרליים עם ישראל לחיזוק הבטחון, הרחבת שת''פ ההיי-טק, החקלאות ועוד נושאים בה ישראל מובילה עולמית. הן ''חצי-דמוקרטים ורבע-פאשיסטים''? אז מה? העיקר שהממשל בהן אינו אנטישמיות . ואבנרי חייב להפנים זאת, אם הוא חשב שראוי לחזק אחרי ערפאת הפשיסט האנטישמי והאפס דמוקרטי ובתמורה לקבל ממנו רק טרור, אז הצלחתו של נתניהו היא גאונית ותורמת לחיזוקה של ישראל.

ההחלטה להתקין גלאים בהר הבית היא הגיונית, אבל אני מקבל את הקביעה שצריך היה לעשות זאת אחרת, גם אם המופתי היה מתנגד. אפשר היה לעשות זאת בתיאום עם ירדן, מצרים וסעודיה שהיו עושות את העבודה מול המופתי, הנציג הירדני על ההר. הביצוע היה חפוז וכשל. אבל אני לא מזיל דמעות תנין, וחושב שבראייה ארוכת טווח זה דווקא יכול לעשות לישראל, כי זה מגדיל את המתח ורצון הפלסטינים להיאבק בכוח נגד ישראל. ישראל זקוקה למלחמה פלסטינית גדולה כדי ליצור מציאות חדשה מתוך המלחמה, בה יחסי הכוחות ביננו לבין ערביי יו''ש ישתנו לתמיד. הייתי מכנה זאת כשלב ב' של מלחמת העצמאות.

אם המערכת הפוליטית בישראל מטומטמת, אז נתניהו הוא ההצלה, החכם, אחד היחידים בה.
_new_ הוספת תגובהצריך להקים ועדת חקירה על ההסכם הזה.
אביב127 (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 21:32)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי עמד מאחוריו ומי מימן את אנשי השמאל ביילין, פונדק והירשפלד.
אלפי הרוגים ופצועים והם עוד שבויים באשליות השלום.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי