פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(לך לך ע''ד) מה יש להם נגד ברית מילה?
טלית של תכלת / נסים ישעיהו (יום שישי, 11/10/2013 שעה 8:00)


(לך לך ע''ד) מה יש להם נגד ברית מילה?

נסים ישעיהוהחומר נועד לשרת את הרוח ולא להיפך ח''ו. ומכיוון שהאדם מצד עצמו יתקשה להגיע להכרה זו בכוחותיו הוא, שכן מה שהוא חווה באופן טבעי זה את החומר, קבעה לנו התורה את המילה הגשמית, שזו אחת מתכליותיה כהסבר הרמב''ם, כך שיהיה מוטבע בבשרנו הרעיון הזה של שיעבוד החומר לרוח.
לאחרונה אנחנו שומעים שוב ושוב על גזירות שמנסים להטיל באירופה נגד שמירת מצוות היהדות; השחיטה הכשרה מפריעה להם וגם מילת הבנים. בעניין המילה הם לא מחדשים כלום, הם רק מחקים את שונאי ישראל הרבים לאורך ההיסטוריה. וגם הדרכים לביטול הגזירות לא נשתנו בהרבה מאז. הרי כך מספרת הגמרא (ראש השנה יט/א): שֶׁגָּזְרָה המלכות גְּזֵרָה, שלא יעסקו בתורה ושלא ימולו את בניהם ושיחללו שבתות; מה עשה יהודה בן שמוע וחביריו – הלכו ונטלו עצה ממטרוניתא אחת שכל גדולי רומי מצויין אצלה; אמרה להם, ''בואו והפגינו בלילה''. הלכו והפגינו בלילה; אמרו, ''אי שמים, לא אחיכם אנחנו? ולא בני אב אחד אנחנו? ולא בני אם אחת אנחנו? מה נשתנינו מכל אומה ולשון שאתם גוזרין עלינו גזירות קשות? וביטלום. ואותו היום עשאוהו יום טוב. שם לא היתה אפילו מראית עין של דמוקרטיה וחופש דת, לכן היו צריכים להפגין כדי לעורר רגשות אנושיים בסיסיים.

המניע הפנימי לגזרות


היו עוד אירועים כאלה, דור דור וגזרותיו; וגם הדרכים לביטול הגזרות השתנו לפי הנסיבות. המכנה המשותף הוא שיהודים, בהיותם בשליטת הגויים, נאלצים להלחם שוב ושוב על זכותם לשמור תורה ומצוות. היינו מצפים לכאורה שרעיונות לגזרות כאלה לא יעלו בכלל בראשם של אנשים המקדשים את הדמוקרטיה, את חרות הפרט, את חופש הדת וכו'. מילא ברוסיה של סטאלין ודומיו, אבל בדמוקרטיות?! והנה מתברר שהמהות נותרה אותה מהות, רק המעטפת השתנתה; בעבר גזרו כדי להתעלל ביהודים או כדי לאלץ אותם להתבולל, ואילו עתה מנמקים את הגזרות בטיעונים הומניסטיים כביכול. אבל המהות היא אותה מהות, עובדה היא שהיהודים אינם נמנים בין שבעים האומות ואיכשהו העובדה הזאת מפריעה לגויים. הנטיה הטבעית להציק לילד החריג, לא תמיד היא גלויה אבל כשהיא מתפרצת זה לא נעים.

לטפח את החריגוּת


הילד החריג אולי לא אשם בכך שהוא חריג ובטח אינו אשם בהצקות שמהן הוא סובל. גם לא יעזור אם ינסה להדמות למציקיו בתקווה להיות מקובל בחברה, כי חריגותו היא מובנית וגם הטבע של המציקים. אבל אולי בכל זאת יש משהו שהוא יכול לעשות כדי למנוע מראש את התפרצות הטבע המכוער הזה של הצקות? שוב, לא ניסיון לרצות את מציקיו, אבל אולי יעזור אם יפגין קצת גאווה בחריגותו? או, לא גאווה, אבל אולי מעט יותר הפנמה ואפילו טיפוח, של חריגותו? הרעיון הזה נכון לענ''ד, בדור הזה, דור שבו שולטת מראית עין של קידוש זכויות הפרט וחופש הפולחן. בדורות הקודמים שבהם שנאת ישראל היתה גלויה ואיש לא התבייש בה, טיפוח החריגוּת לא יכול היה למנוע את הגזרות. לעומת זאת בדור הזה, העובדה שממציאים הסברים לתרץ את הגזרות מלמדת על חולשת ההנעה של הגוזרים.

המסר של הגזרות


במלים אחרות, לא שנאת ישראל מזוקקת מניעה אותם, אלא משהו אחר שאולי נעלם גם מהם עצמם. יכולנו לטעון שכמו בנושאים אחרים, גם את הנימוקים לגזרותיהם הם מעתיקים מאצלנו וזה מן הסתם נכון, שהרי יש אצלנו כמה מערערים על ה''נוהג'' הזה, אבל לא נראה לי שזה כל הסיפור. נראה לי שיש פה משהו עמוק יותר, מסר חריף עבור עם ישראל בכלל ועבור היהודים שעדיין גרים בחו''ל בפרט. נתבונן בפרשת השבוע בניסיון לאתר את המסר; בשבת זו אנחנו פוגשים לראשונה את הציווי על ברית מילה (בראשית י''ז): ט וַיֹּאמֶר אֱלֹקִים אֶל-אַבְרָהָם, וְאַתָּה אֶת-בְּרִיתִי תִשְׁמֹר--אַתָּה וְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ, לְדֹרֹתָם. י זֹאת בְּרִיתִי אֲשֶׁר תִּשְׁמְרוּ, בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם, וּבֵין זַרְעֲךָ, אַחֲרֶיךָ: הִמּוֹל לָכֶם, כָּל-זָכָר. יא וּנְמַלְתֶּם, אֵת בְּשַׂר עָרְלַתְכֶם; וְהָיָה לְאוֹת בְּרִית, בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם. יב וּבֶן-שְׁמֹנַת יָמִים, יִמּוֹל לָכֶם כָּל-זָכָר--לְדֹרֹתֵיכֶם:

הבריתות בתורה


הברית הזאת קשורה בקשר הדוק לברית שכרת ה' עם אברהם על הארץ, שהרי פסוק אחד קודם הוא אומר לו: ח וְנָתַתִּי לְךָ וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ אֵת אֶרֶץ מְגֻרֶיךָ, אֵת כָּל-אֶרֶץ כְּנַעַן, לַאֲחֻזַּת, עוֹלָם; וְהָיִיתִי לָהֶם, לֵאלֹקִים. שלוש בריתות כרת ה' עמנו; לפי הסדר – ברית הארץ, ברית מילה וברית התורה. ועוד ברית אחת עם האנושות כולה, ברית הקשת בענן שאודותיה קראנו בשבת שעברה והיא הראשונה בזמן. אין זה הזמן והמקום לדון במושג הברית בכלל, אבל בהקשר ''לרעיונות המתקדמים'' אצלנו ובאירופה, נתייחס לברית המילה בניסיון להבין מהו התהליך שעלינו לעבור במסגרת שמירת הברית עם הקב''ה, תהליך שכתוצאה ממנו תובלט ותחודד חריגותנו ביחס לאומות העולם ובכך, יש להניח, יביא להפסקת נסיונות ההצקה שלהם. והמרכיב הראשון בתהליך הוא שאנחנו נהיה שלמים לגמרי עם חריגותנו.

שלוש מילות הן


מלבד המילה בגשמיות, שבה חותכים ומסירים את הכיסוי החופה על אבר הברית, יש בתורה עוד שתי מילות והן ברוחניות. הראשונה היא (דברים י'): טז וּמַלְתֶּם, אֵת עָרְלַת לְבַבְכֶם; וְעָרְפְּכֶם--לֹא תַקְשׁוּ, עוֹד. והשניה (שם ל): [ו] וּמָל ה' אֱלֹקֶיךָ אֶת-לְבָבְךָ, וְאֶת-לְבַב זַרְעֶךָ: לְאַהֲבָה אֶת- ה' אֱלֹקֶיךָ, בְּכָל-לְבָבְךָ וּבְכָל-נַפְשְׁךָ--לְמַעַן חַיֶּיךָ. המילה הראשונה, זו שכל כך מפריעה לעדיני הנפש אצלנו ובאירופה, נועדה להכניע את חומריות הגוף, להשליט עליו את הרוח. וזה לא שמוותרים על החומר חלילה; אדרבה, צריכים אותו ומשתמשים בו, אבל שהרוח תשלוט עליו ולא להיפך. מי שמתקוממים נגד המילה הזאת מעידים על עצמם שלהשקפתם החומר עדיף על הרוח, שעל כן אין לנקוט שום פעולה שתכליתה עידון החומר והכפפתו לרוח. ובאמת, המצווה הזאת שייכת רק ליהודים, כי רק מאתנו דורשת התורה שנכניע את החומר בפני הרוח.

המילות, שלבים בעבודת ה'


השלב הזה הוא הראשון מבין שלושת השלבים בעבודת ה' שלימד הבעש''ט, ואותם מרבה לצטט מורנו הרב גינזבורג שליט''א, והוא מכונה ''הכנעה'', הכנעת החומר בפני הרוח. שעל כן קיבלנו לאחוזת עולם את ארץ כנען שכל עניינה הוא הכנעה, שיעבוד כל ענייני עולם הזה לקדושה. כמובן, הכנעה כזאת יכולה להתקיים אך ורק על בסיס כניעתו של היהודי בפני ציווי התורה. במאמר מוסגר ייאמר כי ככל הנראה המתנגדים לברית המילה מעדיפים להכנע בפני הסיטרא אחרא ר''ל. בכל אופן, בהכנעה לבד לא די; גם לא ניתן להתמיד בה לאורך זמן אם לא מתחברים לצד הרעיוני שבה. והוא השלב השני בעבודת ה' שלימד הבעש''ט – הבדלה. השלב הזה מיוצג במילה השניה: וּמַלְתֶּם, אֵת עָרְלַת לְבַבְכֶם; רש''י מסביר: עָרְלַת לְבַבְכֶם – ''אוטם לבבכם וכיסויו''. זה מה שלפעמים פוגשים אנשים חסרי רגישות, למצוקותיו של הזולת למשל.

להגביר את הרוח על החומר


להסיר את אטימות הלב, זו עבודה שמוטלת על האדם לעשותה. השלב הזה נקרא ''הבדלה'' לדעת להבדיל בין טוב לרע ובין נכון ללא נכון מבחינה ערכית. את ההבדלה הזאת ניתן לעשות רק לאחר שמכניעים את החומר, לאחר שמגיעים להכרה רעיונית שהרוח עדיפה על החומר ואותה יש לטפח, שהחומר נועד לשרת את הרוח ולא להיפך ח''ו. ומכיוון שהאדם מצד עצמו יתקשה להגיע להכרה זו בכוחותיו הוא, שכן מה שהוא חווה באופן טבעי זה את החומר, קבעה לנו התורה את המילה הגשמית, שזו אחת מתכליותיה כהסבר הרמב''ם, כך שיהיה מוטבע בבשרנו הרעיון הזה של שיעבוד החומר לרוח. במלים אחרות, שלב ההבדלה ניצב על שלב ההכנעה ובהמשך, ככל שמעמיקים בהבדלה, היא המייצבת את ההכנעה.

ביטול הקטרוגים


וככל שמעמיקים בהבדלה, כך מתקרבים לשלב השלישי בעבודת ה', שלב ה''המתקה'' שניתן לאדם במתנה מלמעלה, וּמָל ה' אֱלֹקֶיךָ אֶת-לְבָבְךָ, וְאֶת-לְבַב זַרְעֶךָ, כי את השלב הזה האדם אינו יכול להשיג בכוחות עצמו. אבל כאמור, המתנה הזאת מותנית בעבודה עצמית של האדם בשני השלבים הקודמים. וכשמגיעים לכך, ועוד קודם לכן, בעת שחותרים להגיע לשלב הזה שבו נהיה ראויים לקבל את המתנה הזאת, מתבטלים כל הקטרוגים על מצוות כאלה ואחרות ואיש אינו מעלה בדעתו לבטל או אף לשנות משהו באיזו מצווה. וזה תלוי רק בנו, שהרי התורה הבטיחה בפירוש ש-אם רק נשמור את מצוות ה', הגויים יכבדו אותנו מאד (דברים ד'): ו וּשְׁמַרְתֶּם, וַעֲשִׂיתֶם--כִּי הִוא חָכְמַתְכֶם וּבִינַתְכֶם, לְעֵינֵי הָעַמִּים: אֲשֶׁר יִשְׁמְעוּן, אֵת כָּל-הַחֻקִּים הָאֵלֶּה, וְאָמְרוּ רַק עַם-חָכָם וְנָבוֹן, הַגּוֹי הַגָּדוֹל הַזֶּה. כי ברגע שהילד החריג בטוח בעצמו וחי בשלום עם חריגותו – מפסיקים להציק לו.

להתגאות, לא להתנצל


מה שקורה בינתיים הוא שאנחנו כמו מתנצלים על חריגותנו, מבקשים מהעולם שיבין אותנו ולא יציק לנו. מה לעשות, מסכנים, חריגים. אבל אם רוצים לזכות באהדת העולם, לא זו הדרך ולא זה הכיוון. אדרבה, צריכים להניף בגאון, בגאון יעקב את דגל החריגות, להבליט עובדה זו ולא להסתירה. בטח לא להתנצל עליה. כי הגענו לשלב שבו הגויים מצד עצמם, לפחות אלה שאוחזים בתרבות המערבית, מוכנים כבר לקיום היעוד של (ישעיהו ס'): ג וְהָלְכוּ גוֹיִם, לְאוֹרֵךְ; וּמְלָכִים, לְנֹגַהּ זַרְחֵךְ. ומזווית זו, יתכן בהחלט שמה שאנחנו רואים באירופה היא קריאה ליהודים לנטוש את הגולה הפיזית ולעלות לארץ ישראל, כי רק מכאן אנחנו יכולים להיות אור לגויים, והם כבר מייחלים שזה יקרה סוף סוף. הגיע הזמן שנעזור לעצמנו ולהם להגיע אל ה' יתברך.

ניתן להאזין לתמצית הדברים ברדיו קול הלב בתכניתו השבועית של אריק לב.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


החומר נועד לשרת את הרוח ולא להיפך ?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 11/10/2013 שעה 8:43) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין רוח .
יש רק חומר .
ומה שהבריות הבלתי חקרניות קוראות ''רוח'' אינו אלא פועלו של החומר ולא יותר .
_new_ הוספת תגובהבאיזה בית-ספר למדת?
משורר מזרחי (יום שישי, 11/10/2013 שעה 12:41)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה עירן-
מאיפה ינקת את רעיונות הכפירה?
איך וכיצד, כאן במדינת ישראל, הביאו אותך לדיעות קיצוניות אנטי-יהדות?
החומר הוא הדבר הנמוך ביותר.לפי רוב הדיעות.
חומר זה מה שהאדם עושה בבית-שימוש.
והרוח זה החוכמה,אינטיליגנציה,והגות.
_new_ הוספת תגובהבאיזה בית-ספר למדת?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 11/10/2013 שעה 19:17)
בתשובה למשורר מזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפני כל דבר אחר -
''חומר זה מה שהאדם עושה בבית-שימוש''
זה לא מקובל עלי .
======================================================
אני למדתי בבית ספר דתי .
אני לא אנטי יהודי . להיפך היהודים הם עמי ואחיי .
זה לא שייך לעובדות .

ידוע לי כי הרוח היא התבונה , האינטליגנציה וההגות .
פחות או יותר .

אבל
חוץ מלימודים הקשורים לתורה , לתנך , לתלמוד וכו'
למדתי עוד משהוא .

למדתי שאפשר לבדוק את העולם שסביבי .
ושאכן רבים רבים בדקו בודקים וייבדקו את מה הוא .
והבדיקות הללו אשר מצאו ממצאים שפורסמו ברבים .
וספקנים ניסו להפריכם . לעיתים הצליחו ובדרך כלל נכשלו .

ומה שהתגלה בצורה שאיש לא הצליח לסתור זה
שהעולם עשוי חומר .
עוד התגלה כי מוח האדם כמו גם מוחות של חיים אחרים עשוי חומר .
כל מה שנקרא תבונה וכדומה הם תוצאה של השפעות הדדיות של החומר במוח ושום דבר אחר .

אבל
תמיד תוכל אתה או אחרים להראות שאין זה כך .
עד אז אני מחזיק בדעתי .
_new_ הוספת תגובהיוונות מול יהדות
משורר מזרחי (יום ראשון, 13/10/2013 שעה 13:40)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה שהכל הוא חומר.היא היסוד של היוונות,הנצרות,הקפיטליזם.
מכיוון שהחומר והגוף מקודשים להם.הם נגד ברית המילה שפוגעת בשלמות
הגוף.הם נגד תלמידי ישיבה שרק לומדים.הם מקדשים את העבודה ועוד.
חומר,כסף,רכוש,בעלות הם הקודש של הימין הכלכלי והקפיטליזם.
ברור שהם טועים.
מי ידאג לזקנים,נכים וחלשים??
הקפיטליזם,נתניהו,לפיד ובנט אומרים זבש''ם.לא אכפת לביבי ושות'.
_new_ הוספת תגובהלא יוונות מול יהדות אלא עובדות מול דמיונות שוא .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 13/10/2013 שעה 16:53)
בתשובה למשורר מזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש חומר והוא יוצר את המחשבה ולא להיפך .

לא איכפת לי שהיוונים רואים בחומר יסוד . כך גם לא איכפת לי שכך חושבים הנוצרים או כל אחד אחר .

לעובדה זו - שהחומר יוצר את המחשבה - אין שום קשר אל ברית המילה , גם לא אל כסף או רכוש .
גם אין בזה שום קשר לדאגה לזקנים , נכים וחלשים .
=========================================================
יש חומר .
ורוח היא תוצאה של פעולת החומר בקודקוד .
קפיטליזם , סוציאליזם , דת , פילוסופיה , פוליטיקה , כולם תוצרים של המוח העשוי חומר .
_new_ הוספת תגובהחומר לא יכול ליצור מחשבה
(יום ראשון, 13/10/2013 שעה 18:08)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חומר יכול להיות מתוכנת לפעולות מסוימות
אפילו לאפשרויות ולבחירה ביניהם פונקציונלית
אבל הוא לא יצור אפשרויות שלו הוזנו (בדרך כל שהיא)
ולעולם הפונקציה הנפתרת תהיה עלות תועלת
שזה פתרון לא נכון
(הוכחה- הקיום שלך )

יום נפלא
_new_ הוספת תגובההמחשבות הן תוצאה של פעילות חומרית .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 13/10/2013 שעה 19:13)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובתך אינה נכונה .
היא אינה מתאימה לממצאים שנבדקו .
_new_ הוספת תגובההמחשבות נמצאות בפעילות חומרית
(יום ראשון, 13/10/2013 שעה 21:08)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי זו הצורה היחידה הקיימת בעולם המוכר לנו
אולם תראה לי בבקשה חומר חושב ברמה פילוסופית אנושית

תראה לי בבקשה חומר בעל חשיבה אפלטונית

או חשיבה שופנהאוארית

או היגל

או הובס

תבדוק את כמות החומר הקיימת ותבצע חישוב סטטיסטי(סיכויי מול חומר אנושי מוכר) מה תקבל

תתחיל
_new_ הוספת תגובהד''א
(יום ראשון, 13/10/2013 שעה 21:12)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כדאי לקרא את הפרשנויות ל'' ומותר האדם מן הבהמה איין''
וכן '' מה זה כצלמו וכדמותו''

וכדו
_new_ הוספת תגובהאם אתה מתחיל להביא סיסמאות בנות מאות שנים
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 14/10/2013 שעה 7:24)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כהוכחה למשהו אז אין בסיס משותף לדיון .
הדרך היחידה שאני מוכן להשתתף בדיון זה - בדיקה .
_new_ הוספת תגובההמחשבות נמצאות בפעילות חומרית
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 14/10/2013 שעה 7:35)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם תסתכל על הראש שלי תראה חומר חושב ברמה פילוסופית .
לא רק הראש שלי , גם של אחרים כמובן .
אפלטון , שופנהאואר , הובס , היגל - כולם כבר מתו , לכן אי אפשר להסתכל על ראשם .
מה שיש לנו זו הגות כתובה שהשאירו אחריהם .

לחשוב יכולים רק מי שיש להם מוח תקין ופעיל .
כל פגם מכני או כימי במוח גורם להפרעה בתיפקודו .
היעדר מוח למשל כריתה או מות המוח כמו בתאונה קשה מונע חשיבה .
ובשפה פשוטה -
כשאין מוח חומרי אין מחשבה . כשהמוח פגום או פגוע המחשבה פגומה .
דבר זה נמצא באלפי מקרים ואולי במיליארדים .
_new_ הוספת תגובהמה שאתה אומר בפשטות
(יום שני, 14/10/2013 שעה 7:58)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם מסתכלים לך בראש לא רואים שכל
אז אין לך?
_new_ הוספת תגובהודרך אגב
(יום שני, 14/10/2013 שעה 8:05)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יסוד ובסיס בלוגיקה ובפילוסופיה הוא כי לא ניתן להוכיח קיום כלל לא של אפילו לא של פילוסוף(יסודות בעולם ההכרה)
_new_ הוספת תגובהודרך אגב
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 14/10/2013 שעה 19:21)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מקובל עלי , כי הגישה לזה אינה בכוון הנכון .
_new_ הוספת תגובהמה שאתה אומר בפשטות
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 14/10/2013 שעה 19:23)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דווקא רואים .
בצילומי גולגולת שעשו לי רואים שיש לי מוח .
=======================
בבקשה אל תחשוב שאינני מבחין בלעג .
אני רק מאפשר לך לחזור למסלול תקין .
_new_ הוספת תגובהמה שמקובל עליך לא חשטוב כלל
(יום שני, 14/10/2013 שעה 20:05)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לעולם לא תוכל להוכיח כי אתה חשב
לעולם לא תוכל להוכיח כי אתה קיים

(הוכחות סופיות) נא לקרא לפני התגובה יסודות בפילוסופיה מודרנית וכללית
_new_ הוספת תגובהמה שמקובל עליך לא חשטוב כלל
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 15/10/2013 שעה 6:41)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שכתבת נכון רק אם אינני מציג דבר שעומד בזכות עצמו .
אבל
אני יכול להציג דבר העומד בזכות עצמו . כך גם אעשה מייד .
ראשית רצוי שתבין , אתה וגם אחרים ,כי לפעמים המחשבה והתפישה נמצאות בתוך קופסא שלכאורה בלתי ניתנת לפריצה .
עמנואל קאנט קרא לזה משקפיים שאין להסירן .

ובכן
יש שתי אפשרויות
1 - המציאות קיימת .
2 - המציאות לא קיימת .
אין שלישי .
אנחנו חווים דבר מה אשר ד'קארט קרא לו COGITO והמשיך ERGO SOM . אני לא ממשיך ונשאר עם COGITO . י
כלומר
בין אם המציאות קיימת ובין אם היא לא קיימת ורק אשליה היא אנחנו חווים משהוא .
וכעת
יש פרוצדורה שהיא הגישה המדעית .
כלומר
במציאות או באשליה אנו מבצעים בדיקות .
או שהן בדיקות מציאותיות או שהן בדיקות באשליה .
והגישה המדעית אומרת כי כל עוד נעשה דבר מה באותם תנאים תתקבל אותה תוצאה .
בכלל חסר משמעות אם זה במציאות או באשליה .
ואם התקבלה תוצאה שונה יש לחפש את הסיבה ולפי תער אוקהם , פשוט צריך להוסיף תנאי לתנאים הקודמים .

על כן
אף כי איננו יכולים להוכיח את קיום המציאות אנו פועלים בהנחה שיש מציאות .
_new_ הוספת תגובהשכחתי להוסיף שורה .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 15/10/2013 שעה 6:43)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל עוד לא הוכח אחרת .
_new_ הוספת תגובהשכחתי להוסיף שורה .
(יום שלישי, 15/10/2013 שעה 8:04)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ןלכן מה אמרת תחילה אינו נכון
אלא שההכרה והמחשבה מבוטאים בשכל
שיוצר פעילות נוירונית במוח כדי שתוכל לצאת לפועל

אתן לך מקרא אישי שלי

לפני כ 30 שנה חוויתי מוות קליני כאשר התפוצצה לי ריאה הגעתי בשארית כוחותי לביה''ח (כיום מרכז רבין)והרפה במיון פתח בטעות את הריאה השניה כך ששניהם לא עבדו והרגשתי איך אני מת
במשך כ 1 חודש שהייתי בטיפול נמרץ חוויתי את כל מה שעשו הרופאים (חויתי זאת כאשר אני רואה ושמע הכל מעליהם)

כל אותה תקופה כדי שלא אתעורר ויוכלו לטפל הייתי תחת סמי הרדמה (תוך ורידי), זכרתי כל פרט ופרט מי היה ומה דברו

(זה חלק מהמקרה)

כיצד זה מסתדר?
_new_ הוספת תגובה.......................................
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 15/10/2013 שעה 19:23)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנחנו כבר גלשנו רחוק ...רחוק .

============

אני מחזיק בדיעה שהמחשבות הן תוצאה של פעילות חומרים שונים במוח .

איך מה כתבת כעת סותר את דברי ?
האם בשעה שהיו לך אותן חוויות המוח שלך לא פעל ?
האם יש רישומי EEG להוכיח את זה ?
ובכלל
האם יש הוכרחה למצב של חשיבה אנושית אצל מי שאין לו החומר הנקרא מוח ?
_new_ הוספת תגובההסברתי לך
(יום שלישי, 15/10/2013 שעה 19:50)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הייתי בקומה, עם עירוי הרדמה תוך ורידי מחשש ותרופות אחרות
כמו כן הייתי מחובר למכונת הנשמה

אני חשתי ושמעתי כל מילה, ידעתי מי הרופאים , (ראיתי אותם מלמעלה)גם רופאים שהגיעו במיוחד(מנהל היחידה לטיפול נמרץ בהדסה)

אז תסביר איך זה יכול להיות?

ושאלה נוספת מבחינה לוגית הסקרנות האנושית אינה רציונלית במידה ואינה באה לפתור בעיות ידועות
ואולם זה המזל של המין האנושי שאם לא כך היינו נשארים בדרגת קוף
כל המדעים התפתחו ללא קשר לשימוש בהם או השימוש בהם התברר יותר לאחר התפתחות המדע ושה לחלוטין אינו רציונלי

וגם מה היא פעילות מוחית, כאשר אדם חושב מכירים יכולים לזהות פעילות באזורים מסוימים ולמפות אותם
ואולם האם המחשבה גרמה לאזורים הללו לפעול או שהפעילות גרמה למחשבה

תעשה ניסוי קטן

קח קבוצת אנשים ללא קשר בינם ותגרה את הפעילות המוחית באותם אזורים, מסוימים זהים, האם המחשבות יהיו זהות?

ד''א הגישה שלך מייתרת את הפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות

בקיצור לשיטתך כולנו קופים בדרגה כזו או אחרת

והינה הייתה כתבה על אב בגינאה החדשה שאכל את ביתו בת השלוש תוך כדי שתיית דמה
מדוע שזה יזעזע אותנו?
_new_ הוספת תגובהבנוסף ולגבי האמור מעלה
(יום שלישי, 15/10/2013 שעה 20:01)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפיכך ומשום כך ההגדרה'' הדבר ההוא לכשלעצמו'' של קאנט - האלקים
נובעת מכך שלא ניתן לומר על שום דבר אחר שקיים כלל ולא רק מהסיבות שמנינו קודם אלא מכיוון שכל השאר תלוי זמן מרחב ומקום ולכן לא ניתן לומר עליו את המושג קיים
_new_ הוספת תגובהעל פי מה שכתבתי
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 6:03)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלת הקיום בכלל בלתי רלוונטית .
בשני המקרים האפשריים - אשליה או מציאות - יש ממצאים שלא נסתרו .
קאנט טען כי איננו יכולים להסיר את ''המשקפיים דרכם אנו רואים את העולם''
אפלטון טען כי רובנו חיים במערה וחווים רק את צל הדברים ולא את ממשותם .

ובכן לא כולם חיים במערה האפלטונית והמדע מסיר בהדרגה את ''המשקפיים'' .
_new_ הוספת תגובההסיפור שלך אינו שייך לנושא .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 5:57)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנושא הוא ==>
המחשבה היא - כן או לא - תוצאה של פעילות כימיקאלים שנמצאים בקופסת הגולגולת ונקראים יחד ''מוח'' .
_new_ הוספת תגובהלא נכון
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 8:33)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. הסיפור שייך לנושא
2.העובדה שיש מילירדי בני אדם ולכולם מחשבות שונות אפילו עם תגרה את הפעילות הכימית המוחית להיות דוממה לא יהיה דמיון בתוצאות, מבחינה אמפירית זו הוכחה לאי נכונות הטיעון שלך
יתרה מכך המקסימום שניתן להוכחה כל שהיא בבדיקת פעילות המו הוא הפעולה הבאה בעקבותיה, לדוגמא , גירוי מסוים יוצר פעילות מסוימת שיוצר התעטשות , , זו פעולת גירוי ותגובה ולא פעילות מחשבתית

אפשרות בדיקה נוספת
קח מספר אנשים ותן להם ספר בכיוון מחשבה מאד מסוים ותבדוק את, כלל הפעילות המוחית תראה כי היא שונה בניהם
מה המסקנה?

כפי שאמרתי במן המחשבה קיימת פעילות מוחית ספציפית אצל בני אדם (פעילות מוחית דומה תמצא אצל סוגי בעלי חיים אך היא אינה מחשבה), התבטאות המחשבה במוח (שהוא הכלי) יוצר הינו באמצעות ריאקציות כימיות, הפעולה היא חד קוולנטית
ניסיון בכיוון ההפוך לא הביא מעולם לאותה מחשבה(למעט גירוי ותגובה)
_new_ הוספת תגובהבנווסף
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 8:40)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נברא בצלמו וכדמותו
הן במדרש הן בזוהר והן בתלמוד מופיע (הן בספר היצירה) כי האדם יוכל לשכפל אדם
ואולם אדם זה יהיה כעין רובוט חכם מתוכנת(לעולם לא תוכל להיות לו מחשבה אמפירית)
וזה מותר האדם מן הבהמה ומן הרובוט
(בה וזה בצלמו ובדמותו(בצורה חלקית) כאשר אין לו גוף ולא דמות הגוף ולא ניתן לומר עליו כלום ואולם הכל כלול בו?
_new_ הוספת תגובהבאופן כללי
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 16:34)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל מה שאתה מביא מספרי הדת היהודית אינו מכיל הוכחות אלא טענות בלבד .
_new_ הוספת תגובהאתה מאשר את הטיעון של ''המפלגה...''
דוד סיון (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 9:48)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שכתבת במס' 2 בעצם מאשר את העובדה שהפעילות הכימית בחומר (מוח) יוצרת מחשבה.
לא הוצגה כאן טענה כאילו כל המחשבות זהות.
_new_ הוספת תגובהאתה מאשר את הטיעון של ''המפלגה...''
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 9:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון
המחשבה יוצרת פעילות מוחית וזה חד קוולנטי(חד כיווני - מושג בכימיה), ואולם פעילות מוחית מסוימת לא יוצרת מחשבה מסוימת כפי שהסברתי קודם
_new_ הוספת תגובהונוסף
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 9:57)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם פעילות מסוימת מוחית (ריאקציה כימית-חשמלית) יוצרת מחשבה ולא להיפך המצב חייב להיות דו קוולנטי
_new_ הוספת תגובהאתה מאשר את הטיעון של ''המפלגה...''
דוד סיון (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 11:48)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההערה שלך לא משנה את המציאות שאין צורך בזהות התוצאה כפי שטענת קודם.
_new_ הוספת תגובהאדון סיוון
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 11:55)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני וזר ואומר שאם הנ''ל היה נכון הנ''ל היה דו כיווני

זה לא כלכלה או מדי החברה, זה צורת מחקר במדעים מדויקים

יום נפלא
_new_ הוספת תגובהאלוף השחצנות!
דוד סיון (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 13:08)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שוב המצוקה שלך מולידה שחצנות.

הגיע הזמן שתבין שזה חסר תועלת.
_new_ הוספת תגובהזה לא שחצנות
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 13:34)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה לו בושה לא לדעת
באופן עקרוני כאשר ישנה תזה בודקים את נכונות התזה בקצוות
ז''א אתה בוחן תוצאות אמפיריות מול תוצאות מעשיות (כמובן עם קבוצות ביקורת)
במידה והתוצאות המעשיות נוגדות את התוצאות האמפיריות וכיול הכלים נבדק אזי כנראה התזה לא נכונה
אני לא מדבר על תוצאה אחרת שבה הניסוי נכשל
במקרא דנן- במערכת מכנית כימית חשמלית במידה ואינטרקציה כימית-חשמלית יוצרת מחשבה אמפירית, אזי בכל מצב של אינטרקציה כזו תיווצר אותה מחשבה,
לכן הניסויים הקטנים שהמלצתי
_new_ הוספת תגובהניסוי קטן נוסף
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 13:40)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תנסה להוריד את כל המחשבות מהמוח ז''א המוח והתודעה יהיו'' חלולים'' , תנסה אם אתה יכול יום, שעה 10 דקות

אם אתה לא יכול לכאורה המסקנה היא שאתה לא יכול לשלוט על החשיבה שלך, ז''א המחשבה נשלטת ע''י גורם אחר או שהיא עצמאית?
_new_ הוספת תגובהניסוי קטן נוסף
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 16:43)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יפה .
כעת ברור לי שאינך יודע מה היא מחשבה ואינך יודע מספיק על פעולות המוח .
_new_ הוספת תגובהזה כן השחצנות
דוד סיון (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 14:26)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שתי עובדות בולטות:

1. בנתיים לא הראית שטענתי המקורית (תגובה 171600) שגויה.
2. גיוס השחצנות ב-תגובה 171604 לא עזרה.

לכן עצתי לך:

1. אם אתה רוצה לשכנע סלק את השחצנות שמאפיינת את ההודעות שלך כולל ב- תגובה 171607.
2. קרא שוב את ההודעה המקורית שלי... אולי תגלה שבמהותה היא טענה שזהות התוצאות עליה כתבת איננה רלוונטית לדיון.
_new_ הוספת תגובהדוד הנכבד
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 14:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הייתה צודק היה ניתן באמצעות גירויים חשמליים באזור מסוים במוח לגרם ל2 אנשים לחשוב אותה מחשבה לחלוטין

בבדיקה התברר כי זה בלתי אפשרי
_new_ הוספת תגובהעדין אתה שוגה!
דוד סיון (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 14:43)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמנם הצלחת להיות קצת יותר קוהרנטי ובהיר אבל גם כעת אינך שולל את הטיעון המקורי שלי. בודאי שלא הוכחת זאת.
_new_ הוספת תגובהדוד הנכבד
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 16:51)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במשפט אחד יש שגיאות כמו במילה ''נוח'' .
1 - באמצעות גירויים חשמליים גרמו לאנשים שונים לבצע פעולות של הגוף .
2 - ''אותה מחשבה לחלוטין'' לא מתאפשרת בגלל שתי סיבות
2א - המחשבה היא צירוף פעולה של חלקים שונים במוח .
2ב - אין גישה עדינה במידה מספיקה לחלק הרצוי בבדיקה .
כמוכן הידע שלנו היכן נעשית כל פעולה במוח אינה ישירה ומדוייקת עיקרה תצפית על אספקת הדם
וחלקה נסמך על פגיעות רחבות היקף במוח .
_new_ הוספת תגובהאדון סיוון
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 16:41)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה לא דו כיווני ולא חד כיווני .
זה זהה .
המחשבה היא פעילות המוח ופעילות המוח היא המחשבה .
יותר מזה
אין מחשבה שאיננה פעולת המוח ואין פעולת המוח שאיננה מחשבה .

אני מעיז להוסיף כאן שנראה לי שאינך יודע בדיוק מה היא מחשבה .
_new_ הוספת תגובהאני מחבב את המפלגה הקטנה והחמודה
משורר מזרחי (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 12:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באמת שכן.השאלה היא,מהי מחשבה?
לדוג' פתרון תרגיל בחשבון.זוהי מחשבה.
שתיים ועוד שתיים שווה לארבע.מחשבה שנוצרה לי במוח.
המחשב הוא חיקוי טוב למוח האדם.נכון שהמחשב בנוי אך ורק
מרכיבים אלקטרוניים.אבל עדיין,על המחשב להבדיל ממכונות אחרות,
ניתן לומר שיש בו ''משהו חושב,מעבד,מסכם ומסיק מסקנות''
_new_ הוספת תגובהאני מודה לך על הכתיבה הסימפטית .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 17:05)
בתשובה למשורר מזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המוח הוא צרכן האנרגיה והחמצן הכי גדול בגוף .
הוא צורך בערך 30% מכל האנרגיה של גוף האדם .
לכן נוצרו במוח שתי רמות של חשיבה ושתי מהירויות חשיבה .
1 - יש מחשבות הכרתיות .
2 - יש מחשבות לא-הכרתיות .

א - יש חשיבה מהירה .
ב - יש חשיבה איטית .
===================
כשאתה מחשב 4+4 זה נעשה מהר מאד . אבל כשאתה מחשב 23X19 זה נעשה לאט .
כשאתה מפנה ראשך לשמע קריאת שימך זה נעשה מהר וגם תת-הכרתית .
כשאתה קורא עיתון זה נעשה באופן מודע ולאט מאד .
==================================================
עדין המדענים אינם יודעים במדויק את הטכניקה של פעולת המוח . הידיעה בזה היא חלקית בלבד .
כמוכן המדענים עדין לא הצליחו להבין מדוע לפעולה כימית/חשמלית במוח יש תוצאה ''חשיבתית'' .

מחשבית עובדים בשיטה אחרת .
עקרונית הם עושים מיון רשימות . כלומר יש במחשב כמות עצומה של ''שערים'' והתשובה של המחשב היא בעצם המסלול שבו זרם חשמלי הצליח לעבור מסלול דרך קבוצת שערים .
מסלול שונה הוא תשובה שונה .
_new_ הוספת תגובהאתה מאשר את הטיעון של ''המפלגה...''
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 16:38)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טעות בסיסית בהבנת הענין .

אין מחשבה היוצרת פעילות מוחית ואין פעילות מוחית היוצרת מחשבה .
הפעילות המוחית היא המחשבה והמחשבה היא הפעילות המוחית .
_new_ הוספת תגובהלא נכון
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 16:32)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מצטער מאד .
לפי מה שכתבת אני מבין שאינך יודע לבדוק .

1 - כל מוח שנבדק עד היום היה עשוי מחומרים כימיים .
2 - כל מוח מוכר שניפגם באופן כימי או מכני תוצאתו מחשבות פגומות .
3 - מעולם לא טענתי כי גירויים דומים יוצרים חשיבה דומה .
4 - התעטשות , או הזזה של איבר בגוף אינה אפשרית ללא מוח .
5 - הסיפור לא שייך לנושא כי אי אפשר לבדוק אותו .
6 - למרות שיש מיליארדים של אנשים עם מחשבות שונות הרי לכולם יש מוח שדומה ברמה הכללית אך אינך יכול להראות שמוחם זהה .
_new_ הוספת תגובהלא נכון
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 16:50)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רצ''ב לדוגמא מחקר לגבי דולפינים שאומר שהמוח שלהם מבחינת חשיבה זהה לשל תולעת
העובדה שיש מילירדים של אנשים ולכולם מחשבות שונות בכל רגע נתון מוכיח כי אינך צודק מכיוון מהו הסיכוי שמחשבות לא יחזרו על עצמם בצורה זהה פעמיים, או מהו הסיכוי שאותה מחשבה תהיה זהה אצל מס אנשים
וכמובן לבעלי החיים קיים גם מוח א''כ מהו הסיכוי להיווצרות מחשבה אמפירית זהה תהיה אצל בעלי חיים?

המוח משמש כלי שדרכו פועלת המחשבה, או הרוח האנושית
המוח משמש גם בקר ופקד על האברים האחרים בגוף , אבל גרויי ותגובה(התעטשות) אינה קשורה למחשבה אמפירית

כל המחקרים מורים כי לא ניתן לשלוט על המחשבה ניתן לראות כי ישנה פעילות כימית - חשמלית בזמן המחשבה, התאמצות מחשבתית יוצרת ראקציות מסוימות, אולם גם אם אני מייצר את אותה ריאקציה באמצעים טכנולוגיים המחשבות הם אחרות,
_new_ הוספת תגובהלא .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 17:07)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהובנוסף
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 17:09)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העובדה שיש מוחות שאין להם תכונות/אפשרות חשיבה(לדוגמא בע''ח)וכן מוחות עם יכולות חשיבה שונות מוכיחות שאתה טועה

הכלי שדרכו מתבשלת המחשבה הוא המוח
ומשם הוא מתבטא
אולם המוח אינו המחשבה

בפראפרזה זה דומה לסיר בישול
אתה שם ירקות הבישול עושה אותו למרק
אם יש בסיר חור לא יהי לך מרק
ז''א אתה צריך מכשיר שיתאים לצרכים
הכלי הוא המוח והמחשבות הכלאות בכלי הם אינדבדואליות לבעל הכלי

יום נפלא
_new_ הוספת תגובהאריה
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 17:14)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה הנובעת מתובנות מסוימות היא בעייתית
מה שאני מזהה אצלך קשור ל ''השקפת עולם''(אני שונה מונחים כאלה)שיש לך,
גם אם יוכח תמצא תירוץ , כדי שהפרמידה עליה אתה יושב לא תיתמוטט(כנראה גם אני?)

אבל מה לעשות אין בנמצא מחשבות זהות בכל זמן נתון ז''א שכמות המחשבות היא אין סופית כאשר המוח הוא סופי וקטן ואין קשר חד ערכי בין גודלו לאיכות/כמות המחשבות שיש בו
_new_ הוספת תגובהאריה
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 17:19)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התכוונתי שהמסכנות הנובעות מתובנות מסוימות הם בעיתיות כאשר הם מתנגשות עם ''השקפת עולם''
הדבר ידוע גם במחקרים במדעים כאשר המחקרים סותרים תזות מסוימות אנו נוטים לא להאמין לתוצאות מכיוון ששינוי התזה יוצר הרבה יותר בעיות
_new_ הוספת תגובהאתה שוב טועה .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 17:20)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעלי חיים חושבים .
לא הרבה ולא מסובך - אבל חושבים .
========================================
כבר כתבתי ואני חוזר וכותב -
המחשבה היא פעולת המוח .

בדיוק כמו שהבישול של המרק שלך הוא תנועת האטומים בסיר .
_new_ הוספת תגובהאתה טועה
(יום רביעי, 16/10/2013 שעה 17:26)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מחשבה אמפירית אינה קיימת בבעלי חיים
מה שכן קיימת במידה מאוד מועטה מחשבה נלמדת(בחלק מקופי האדם)
אבל זה לא קשור
אם הייתה צודק מחשבה מסוימת ספציפית הייתה חוזרת עם גירוי חשמלי נכון וזה לא קורה.
אין לנו שליטה על המחשבה, אתה לא יכול לשלוט על המוח שלך על המחשבות שלך (ישנה שליטה מעטה על הגירוי תגובה אך אין כלל שליטה על המחשבה, אתה לא יכול להחליט לא לחשוב- )
_new_ הוספת תגובהאני אחזור רק פעם אחת על נקודה זו ==>
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 17/10/2013 שעה 16:55)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כתבת ''אם הייתה צודק מחשבה מסוימת ספציפית הייתה חוזרת עם גירוי חשמלי נכון וזה לא קורה''
כתבתי קודם כי
איננו יודעים בצורה מדוייקת היכן מחשבה X נוצרת , רק בערך .
לכן איננו יכולים לבצע גירוי מתאים לקבלת אותה מחשבה .

אבל אנחנו יכולים בערך וזה כבר נעשה .
===================================
כמוכן
אינני מוכן להמשיך דיון עד שייקרה אחד משניים
1 - הסכמה כי המחשבות מקורן במוח שהוא חומר כימי .
2 - הוכחה שזה לא נכון .
_new_ הוספת תגובהאתה מצחיק
(יום חמישי, 17/10/2013 שעה 17:19)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תוכיח לי שהשמש אינה עשויה מגבינה צהובה או שאין בה רכיבים הנמצאים בגבינה

בו תוריד לכאן את השמש ונראה
_new_ הוספת תגובהאתה מצחיק - ברור שהשמש עשויה מגבינה צהובה .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 17/10/2013 שעה 17:28)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהנו שויין
(יום חמישי, 17/10/2013 שעה 19:52)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפחות על משהו אנחנו מסכמים

ועכשיו לעניין חשיבה ולוגיקה

2 חברים נפגשים לאחר מס שנים אחד שאל את השני למעשיו והלה משיב כי הוא לומד לוגיקה
-מה זה לוגיקה?
-ללמוד דבר מתוך דבר

ומה הכונה והפירוש שואל החבר

אתן לך דוגמה- יש לך אקווריום

יש ויש עונה החבר
עם כך אתה אוהב דגים
-נכון
-אם אתה אוהב דגים אתה חובב חיות
-נכון
-אם אתה חובב חיות אתה אוהב בני אדם
-נכון מאוד

אם אתה אוהב בני אדם אתה אוהב נשים
-נכון
-אם כך המסקנה היא שאינך הומו
נכון , איזה דבר אדיר זה לוגיקה אני חייב ללכת ללמוד

לאחר חודשיים פוגש החבר חבר אחר בגן
שואל אותו החבר
מה אתה עושה בימים אלו?
-לוקח קורס בלוגיקה באוניבסיטה
-ומה זה לוגיקה?
-אני לא יודע להסביר אך אתן לך דוגמא- יש לך אקווריום
-לא
-- אז המסקנה היא שאתה הומו

שבוע נפלא ושבת שלום
_new_ הוספת תגובהנו שויין
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 18/10/2013 שעה 7:11)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כלומר ברור שהשמש עשויה גבינה צהובה .
============================================
כעת אני אספר לך בדיחה -
דורות רבים , מיליוני בני אדם וכעת אפילו מיליארדים ראו/רואים את השמש מופיעה במזרח , נעה בשמיים ונעלמת במערב .
מסקנה - השמש נעה סביב הארץ .
_new_ הוספת תגובהנו שויין אם
(יום שישי, 18/10/2013 שעה 7:16)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמש במרכז עומדת וסביבה מסתובב כדור הארץ אז נתקעת 100 שנה
אם לא אז קיימים סיבובים יחסיים
אבל אם זו בדיחה , אז נתקעת 1000 שנה, הדבר הזה ידוע לפחות 3000 שנה הן ליונים והן ליהודים

כבר דיברנו על זה וחבל שוב
_new_ הוספת תגובהאני התאמתי עצמי ללוגיקה של הבדיחה שלך .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 18/10/2013 שעה 7:27)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאתה שוב טועה .
נסים ישעיהו (יום רביעי, 16/10/2013 שעה 21:13)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

הבישול בסיר הוא דוגמה טובה, בלי אש, כלומר בלי גורם חיצוני משפיע, לא יהיה בישול.

כך גם במוח, מרגע שמסתלקת ממנו רוח החיים, הוא סתם חומר דומם. הרוח היא הגורם המפעיל את המוח.

ואם ניקח את הלב כמשל, ראית פעם מישהו שהחליפו לו את הלב? הטבע שלו השתנה? אני ראיתי והוא לא השתנה. איך זה, הרי הוחלף החומר? אלא שגם הלב הוא רק כלי ללב הרוחני שמחיה אותו.

יש עוד הרבה הוכחות אבל כמו שנאמר פה אולי במלים אחרות, השקפת העולם קובעת את הדעה ולא להיפך. במלים אחרות, קבעונות חשיבתיים מונעים חשיבה ישרה. זה לא חומר המוח, זה מה שהאדם רוצה לחשוב.

לי זה נראה לגמרי ברור.
_new_ הוספת תגובהלא הוכחת דבר
דוד סיון (יום חמישי, 17/10/2013 שעה 5:00)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הוכחת דבר ולכן גם הטענה כי ''יש עוד הרבה הוכחות...'', מופרכת מיסודה.
_new_ הוספת תגובהאתה בדרך הנכונה .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 17/10/2013 שעה 17:03)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת ''בלי גורם חיצוני משפיע, לא יהיה בישול''
מה שמפעיל את המוח הוא אספקה של חמצן ואנרגיה .
============
''רבות מחשבות בלב איש'' זה חלק מפתגם רב שנים .
אם ''ראיתי פעם מישהו שהחליפו לו את הלב והטבע שלו . . . . לא השתנה''
מסקנה ==>זה לא נמצא שם ! ! !

אבל
כל אדם שנפצע ונגרם נזק למוח שלו ==> השתנה .
מסקנה ==> זה שם ! ! !
_new_ הוספת תגובהאתה בדרך הנכונה .
נסים ישעיהו (יום חמישי, 17/10/2013 שעה 22:40)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

חמצן ואנרגיה הם חומר?
_new_ הוספת תגובהאתה בדרך הנכונה .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 18/10/2013 שעה 7:15)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חמצן הוא חומר .
האנרגיה שהמוח מקבל היא אנרגיה כימית ושמה ATP =(ראשי תיבות של Adenosine Triphosphate; אדנוזין טרי-פוספט, בעברית: אדנוזין תלת- זרחתי)
גם ATP הוא חומר .
_new_ הוספת תגובהנא לדייק
(יום שישי, 18/10/2013 שעה 7:19)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חמצן הוא יסוד
נא להסתכל בטבלה המחזורית של מנדלייב(טבלת היסודות)
_new_ הוספת תגובהנא לדייק
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 18/10/2013 שעה 7:30)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון .
חמצן הוא ח-ו-מ-ר יסוד .
והוא מופיע בטבלת החומרים של מנדלייב .
_new_ הוספת תגובהלא מדוייק
(יום שישי, 18/10/2013 שעה 10:57)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראה
_new_ הוספת תגובהלשאלתך:
דוד סיון (יום שישי, 18/10/2013 שעה 7:17)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חמצן הוא חומר.
_new_ הוספת תגובהלשאלתך:
נסים ישעיהו (יום שישי, 18/10/2013 שעה 8:51)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל שאלתי גם על אנרגיה
_new_ הוספת תגובהלשאלתך: האנרגיה למוח נקראת ATP
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 18/10/2013 שעה 9:27)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שכתבתי לך .
ATP הוא חומר .
======================================
יש לי שאלה אליך -
האם למדת כימיה ופיזיקה ברמה מינמלית של 5 יחידות לבגרות ?
_new_ הוספת תגובהיש בעיה הבגדרת חומר
(יום שישי, 18/10/2013 שעה 10:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וכן מהו יסוד
ברור שבפיסיקה היסודות שונים מאשר בכימיה (טבלת החלקיקים מול טבלא מחזורית)
ישנה בעיה נוספת שאותה בה היגס לפתור(עוד בשנות ה60)
אבל הבעיה שזה לא מתנהג כחומר
בנוסף הבעיות של חומר אפל גם הוא לא מתנהג כחומר
מה גם התורה הקוונטית

לכן לא משתמשים הרבה במונחים חומר וכד''
_new_ הוספת תגובהבנוסף
(יום שישי, 18/10/2013 שעה 10:48)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קיים מושג פיסקלי של אנטי חומר אתה מבין את זה אינואיטיבית?
_new_ הוספת תגובהאכן יש לך בעיות
דוד סיון (יום שישי, 18/10/2013 שעה 17:16)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעיה עיקרת אצלך שאתה נוטה להשתמש במושגים בצורה שגויה, אפילו לא רלוונטית. אני בדרך כלל מחפש הגדרות וכך עשיתי הפעם.

לפי ההגדרה המקובלת חמצן הוא חומר. הנה (http://www.thefreedictionary.com/matter):
a. Something that occupies space and can be perceived by one or more senses; a physical body, a physical substance, or the universe as a whole.

b. Physics Something that has mass and exists as a solid, liquid, gas,

אם יש לך הגדרה יותר טובה אשמח אם תציגנה.
_new_ הוספת תגובהאמרתי לך שבפיזיקה
(שבת, 19/10/2013 שעה 19:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההגדרות של חומר הוא בעייתי

לא ענית על הבעיה
מה זה אנטי חומר
מדוע קיים חומר שאנו מתנהג כחומר
האם חלקיק הוא חומר או חומר מורכב מחלקיקים

אתן לך בעיה סתמית ושטותית תענה עליה
אם ''חומר יכול להמצא באותו זמן הן כמסה והן כאנרגיה(קונטים)
אזי הכמות מוכפלת(פעם כמסה ופעם כאנרגיה) זה יש מאיין? הכיצד

כבד דננו בנושא של אחידות המדע והבעיות שיש
מצטער זה מה שקורה בפיסיקה

האם פוטון הוא חומר?
האם אלקטרון הוא חומר?

קצת יותר רספקט לא תזיק לכם
_new_ הוספת תגובהד''א הגדרת חומר
(שבת, 19/10/2013 שעה 19:22)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חומר הוא כל דבר שיש לו מסה ותופס נפח במרחב
אם כך ברורה יותר הבעיה
_new_ הוספת תגובהאמרתי לך שיש לך בעיות
דוד סיון (יום ראשון, 20/10/2013 שעה 3:57)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להזכירך התת-דיון כאן עוסק בשאלה של נסים (תגובה 171644): חמצן ואנרגיה הם חומר?
לשאלה הזאת הוצגו כאן תשובות.
הבעיה אצלך היא שאתה מתפזר לכל מיני נושאים ולא ממוקד.

בעיה נוספת שיש לך מעט מאד רספקט, אם בכלל, לאחרים.
_new_ הוספת תגובהאנרגיה לפי ההגדאה אינו חומר
(יום ראשון, 20/10/2013 שעה 8:07)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במובן של מסה ונפח במרחב
_new_ הוספת תגובהבנוסף
(יום ראשון, 20/10/2013 שעה 8:11)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חלק מטבלת החלקיקים עונה להגדרת החומר וחלק לא
א מהו חומר.? מהו יסוד?
_new_ הוספת תגובהכבר כתבתי מהו חומר!!!
דוד סיון (יום ראשון, 20/10/2013 שעה 14:15)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאמקרתי לך מה ההגדרה של חומר
(יום ראשון, 20/10/2013 שעה 15:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זאת ההגדרה המקובלת, ואין לה קשר לחושים ולמישושים
זה לא משנה מה אמרת, תבדוק
_new_ הוספת תגובהחיפשתי בשבילך רצ''ב
(יום ראשון, 20/10/2013 שעה 15:10)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל אופן אנרגיה במובן הפיסיקלי אינה חומר
_new_ הוספת תגובהבנוסף
(יום ראשון, 20/10/2013 שעה 17:26)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''כמות (מסת) החומר'' תלוי במהירות וכאשר המהירות היא V=C אז ה''כמות''(המסה) היא אינסופית, משהוא מבין את זה?
_new_ הוספת תגובהאין לי מה לבדוק, כי בדקתי
דוד סיון (יום רביעי, 23/10/2013 שעה 5:06)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוקא ראוי שאתה תבדוק את הטענות הלא מסודרות שלך.
אני בכל אופן בדקתי את הטענות שלי לפני שהעליתי אותן כאן.
_new_ הוספת תגובהתכתוב מה שאתנה רוצה
(יום חמישי, 24/10/2013 שעה 7:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבאתי לך את ההגדרה מה שהבאתה לא נכון
לא ללמת מדעים וזה רואים
אני לא מתעסק בדברים שאני לא מבין בהם
_new_ הוספת תגובהההתנשאות שלך מבוססת על טענות מופרכות
דוד סיון (יום חמישי, 24/10/2013 שעה 9:37)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. אתה אולי למדת מדעים אבל לא יודע לכתוב טענות בצורה מסודרת ובלי שגיאות בעברית. לכן טענתך ''אני לא מתעסק בדברים שאני לא מבין בהם'', מופרכת מיסודה.

ב. עוד לפני שטרחת כבר הצגתי ב-תגובה 171660 הגדרה למושג חומר. ההגדרה שלך ב-תגובה 171664, ''חומר הוא כל דבר שיש לו מסה ותופס נפח במרחב'', לא שונה במהותה. מכאן שטענתך בקשר להגדרה שהצגתי מופרכת מיסודה.

ג. כל הנאמר לעיל שם ללעג את גישתך המתנשאת.
_new_ הוספת תגובהנתתי לך את ההגדרה
(יום חמישי, 24/10/2013 שעה 10:47)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא אשם שאתה לו יודע ולוקח הגדרות לא נכונות
לפי ההגדרה אנרגיה אינה חומר וככה מתייחסים לזה
לפי תורת היחסות הפרטית המסה במהירות C היא אין סופית
(מסה אינה משקל אך נמדדת בק''ג)

אין לי כוונה להעליב אך אתה נעלב תמיד

שיהיה לך יום טוב

(ד''א אני עם בעיות דיסלקציה כתיבתית

זה גנטי
_new_ הוספת תגובהאתה אשם בהתנשאות שלך
דוד סיון (יום חמישי, 24/10/2013 שעה 11:23)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם ההגדרה שהצגת נכונה הרי שגם זו שהצגתי אני נכונה.

אבל הכי חשוב שתראה-תבין שדוקא כאשר אתה מצפה שיתחשבו בעובדה שאתה דיסלקטי, עליך להמנע מהתנשאות באמצעות שימוש בהערות אישיות לא רלוונטיות.
_new_ הוספת תגובהההגדרה שהצגת אינה נכונה
(יום חמישי, 24/10/2013 שעה 12:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פיזיקלית כהגדרת חומר בפיסיקה
אין קשר בין החושים , מישושים וכו'' לחומר בפיסיקה(ד''א גם בכימיה)
ההגדרות בפיסיקה הם חד משמעיות כי אם אינם כך לא ניתן לעבוד
גם במתמטיקה זה כך

אנרגיה מחשבה וכו אינם חומר אין להם מסה ואין להם מרחב מוגדר
כתבתי לך קודם על בוזון היגס שהוא (בתאוריות חדשות משנות ה60 ) המקור לכאורה למסה ( אין לו מסה-השאלה כמובן מה קושר בין חלקיקים וכו)

רצ''ב
_new_ הוספת תגובהטענתך לא רלוונטית
דוד סיון (יום חמישי, 24/10/2013 שעה 14:03)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אם הטענה שלך בדבר החושים נכונה היא לא רלוונטית לדיון כאן. הרי הדיון כאן לא עסק באיך עובדים עם המושגים בפיזיקה או כימיה ואו בהיבט המתמטי.

הדיון כאן עסק בהגדרה מאד כללית ולכן ההגדרה שהצגתי מספקת - מספיק נכונה. זה במיוחד כך מאחר והיא מכילה את המרכיבים המרכזיים בהגדרה שהצגת אתה. זה שיש בה מלל שמיותר בעיניך לא משנה את נכונות הטענה שלי: ''לפי ההגדרה המקובלת חמצן הוא חומר'' (תגובה 171660).

כל השאר שהוספת לדיון ממש לא מענייני - לא רלוונטי בעיני.
_new_ הוספת תגובההדיון היה
(יום חמישי, 24/10/2013 שעה 15:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם המחשבות הם תוצר של ריאקציות כימיות (אנרגיית ATP)או שה שכדי לחשוב(רמות חשיבה) אני זקוק לאנרגיה במינונים שונים
העניין הוא האם המערכת היא מערכת מכאנית ביולוגית בלבד או שיש מעבר ל''חומר'' משהוא אחר
זה היה הויכוח עם אריה שטען שהכל חומר
אני טוען שכבר ההגדרה בעייתית מכיוון שיש משהוא קיים שאינו חומר
ברגע שלא ניתן חד חד ערכית להגדיר חומר אזי אין משמעות לתאוריה של אריה ושלך

לגבי ההגדרה שהבאת , הגדרה זו אינה דומה ואינה חופפת להגדרה הפיסיקלית
לדוגמא - בהגדרה שהבאת לא יכללו חלקיקים מסוימים שכן נכללים בהגדרה הפיסיקלית
בפעיסיקה החדשה בגלל בעיות בהגרה לא משתמשים במונח חומר או יסוד וכבר הפנתי אותך לספרות בנושא
בו נניח שאתה רואה הולוגרמה האם זה חומר?

יום טוב
_new_ הוספת תגובההמצב הוא כי
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום חמישי, 24/10/2013 שעה 16:20)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כדי לחשוב נחוצה אנרגיה ואותה מספק ATP .
=========
בלי החומר של המוח אין חשיבה .
=========
מימן , הליום , ליטיום , בריליום , בור , פחמן , חנקן , חמצן , פלואור , ניאון וכך הלאה עד לורנציום הם חומרים .
=========
גוף האדם עשוי ברובו מים שהם חומר המורכב מחומרים יסודיים יותר ==> מימן וחמצן .
כמוכן יש בגוף האדם הרבה סידן , פחמן , חנקן . DNA מכיל סוכר שהוא חומר וזרחן שהוא חומר . בקיבה יש נתרן וכלור שהם חומר ובעצמות סידן שהוא חומר .
=========
העובדה שהרקמות עשויות ממולקולות ושהמולקולות עשויות מיסודות אינו שולל את העובדה שאלה חומרים .
=========
גם העובדה שהיסודות עשויים מפרוטונים , נויטרונים ואלקטרונים אינו שולל זאת ואפילו היות שלושת האחרונים עשויים ממשהוא יותר קטן גם כן אינו שולל זאת .
==============================
==============================
==============================
והערת אגב -
אם לטענתך המחשבות אינן תוצאה של פעילות חומרים בגולגולת
כל מה שעליך לעשות זה להציע פרוצדורה ==>
קחו מכשירים אלה ועיקבו אחרי דבר זה ואז תווכחו שיש מחשבה בלי חומר .
_new_ הוספת תגובהשאלה
דוד סיון (יום חמישי, 24/10/2013 שעה 18:39)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם נכון ש-ATP הוא חומר (אנזים), שמעביר או מאחסן, את האנרגיה בתאים של כל היצורים החיים?
_new_ הוספת תגובהשאלה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 25/10/2013 שעה 6:10)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא יכול להגיד ''כל היצורים החיים'' אבל לפחות אצל היונקים הציפורים והזוחלים .
ATP הוא חומר שמשחרר בקלות פחמן ומימן בתאים .
כאשר אלה מתחברים לחמצן , נוצרת אנרגית חום .
פחמן-דו-חמצני משתחרר בנשיפה , חמצן-דו-מימני משתחרר בצורת מים .
השארית יוצאת דרך השתן .
_new_ הוספת תגובהשוב הטענה שלי היא
(יום חמישי, 24/10/2013 שעה 19:09)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי ''ןלכן מה אמרת תחילה אינו נכון
אלא שההכרה והמחשבה מבוטאים בשכל
שיוצר פעילות נוירונית במוח כדי שתוכל לצאת לפועל''
זה מה שטענתי למעלה
ברור כי ללא החומרים לא תוכל לחשוב כי זה צורת הבניה כמו שלא יצא לך מרק ללא ירקות סיר מים וחום

אולם את המחשבה הספציפית לא יוצרים החומרים הללו אלא הם מאפשרים אותה וזה שונה לחלוטין

יום נפלא
_new_ הוספת תגובהאתה טועה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 25/10/2013 שעה 6:16)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חומרים במוח יוצרים קשרים כימיים זמניים לצד קשרים קבועים . הם גם יוצרים זרמים חשמליים נמוכי עוצמה .

הקשרים הכימיים והחשמלים הזמנים הם המחשבה .
מה שמאפשר את ההתרחשות הזו זה המבנה של המוח .
_new_ הוספת תגובהמה נוצר קודם, הביצה או התרנגולת?
נסים ישעיהו (יום שישי, 25/10/2013 שעה 10:56)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

סתם תהיתי לגבי השאלה שבכותרת, כי לענ''ד התפיסה שלך משתלבת היטב במסגרת השאלה הזאת.

אם לפי דבריך, קח את החומרים (הכימיים) שהזכרת ותצמיד אותם לחומר המוח של מת, או אפילו של בע''ח, איזו מחשבה תקבל?

לי נראה ברור שה''רוח'' (או איך שתקרא לזה) היא שמפעילה את הכימיה במוח, כך שתיווצר חשיבה.

וזה גם מסביר את השונות באיכות החשיבה בין בני אדם וכו', כי איכות או רמת הרוח שלהם, שונה מנברא לנברא אחר. מה ש-אגב, אי אפשר לומר על הפעילות הכימית שיכולה להיות זהה לחלוטין בכולם.
_new_ הוספת תגובהיכול להיות?
דוד סיון (יום שישי, 25/10/2013 שעה 18:25)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הצגת דבר שתומך בטענתך שהפעילות הכימית יכולה להיות זהה במוחם של כולם.
למיטב הבנתי אף אחד לא הראה שזה אפשרי.
_new_ הוספת תגובהמה נוצר קודם, הביצה או התרנגולת?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 26/10/2013 שעה 16:32)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ובכן הביצה נוצרה הרבה הרבה לפני התרנגולת .
הביצים הראשונות היו של זוחלים קדומים . דינוזאורים ודומיהם . אולי אפילו של דגים קדומים עוד לפני הזוחלים .
משהו בין 400 עד 100 מיליון שנה לפני זמננו .
התרנגולות הן בנות מקסימום מיליון שנה ולא יותר .
====================================================
ולענין שאלתך בנוגע למוח מת -
מוח מת הוא מוח שהחומרים מהם הוא עשוי התחילו תהליך של התפרקות .
וחומר בילוגי מרגע שהתפרק לא משתקם .
אני יכול להסביר עוד אך זה מספיק כרגע .

במקום לטעון שאין רוח שמפעילה מחשבות אגיד שאינך יכול להראות ''רוח'' .
לא בחוש הראיה , לא בחוש השמיעה , הטעם , הריח או המישוש .
אינך יכול לאתר רוח בעזרת מדידה חשמלית , מגנטית , אלקטרונית , קרינה , גלי רדיו או כל דרך אחרת .

מצד שני כל עוד המוח חי ופעיל יש מחשבות .
כל פגם במוח גורם לפחות משבות להיווצר .
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך להטעות
דוד סיון (יום חמישי, 24/10/2013 שעה 18:29)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההגדרה שהצגתי דומה לזו שהצגת אתה.
לכן אם בהגדרה שהצגתי לא נכללים חלקיקים מסויימים הרי שגם בשלך הם לא יכללו.

חוץ מזה לצורך טענתי שהחמצן הוא חומר הגדרתי מספקת.

כל התוספות שלך על הפיסיקה, ההולוגרמה והכימיה ועוד לא משנות את העובדה שחמצן הוא חומר.
_new_ הוספת תגובהאני לא מטעה, זה אתה
(יום חמישי, 24/10/2013 שעה 18:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין מחלוקת על החמצן זה מופיע (המסה) לכל יסוד בטבלא המחזורית של מנדלייב(עד כמה שאני זוכר 16 יחידות אטומיות- פי 2 מהמימן ולכן למשל המים זה H2O- זה עד כמה שאני זוכר משיעורי כימיה בתיכון- נא לתקן אם טעיתי)
המחלוקת שלנו הוא לגבי המחשבה, אנרגיה ודברים אחרים שאינם עונים להגדרה, ומה שהקשה ישעיהו- הוא לגבי האנרגיה

בכל אופן שיהיה סוף שבוע נפלא לכם
_new_ הוספת תגובהאתה המטעה
דוד סיון (יום חמישי, 24/10/2013 שעה 19:13)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צר לי אתה ממשיך להטעות בקשר למעורבותי בדיון, או שפשוט אינך מבין מה שאתה קורא. לכן אנסה שוב להבהיר.:

ענייני בדיון מתמצה בשני עניינים:
א. ב-תגובה 171600 טענתי שהדברים שכתבת שם מאשרים שהפעילות הכימית בחומר (מוח) יוצרת מחשבה. זו לא יותר מהבעת דעה על מה שכתבת.

ב. הטענה שחמצן הוא חומר שנראה כעת שגם אתה תומך בה.

לכן הגיע הזמן שתקפיד להפנות את הערותיך למקומות הנכונים. זה במיוחד נכון לגביך לאחר שטענת שאינך עוסק בדברים שאין לך הבנה בהם.
_new_ הוספת תגובהכנראה הבנתי לא נכון
(יום חמישי, 24/10/2013 שעה 19:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נדמה היה לי מכתיבתך כי אתה מחזיק בדעתו של אריה
בכל אופן אם הבינותי אותך לא נכון אבקש סליחתך
ואולם הדיון היה פורה

יום נפלא

ושבת שלום
_new_ הוספת תגובההגדרת חומר
(שבת, 19/10/2013 שעה 19:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חומר הוא כל דבר שיש לו מסה ותופס נפח במרחב

אם כך הבעיה מובנת

לפי ההגדרה הנ''ל יש בעיה למחשבה

שבוע נפלא
_new_ הוספת תגובהשום הסחת דעת לא תעזור לך .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 18/10/2013 שעה 18:01)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טבלת מנדלייב מכילה רשימה מסודרת של חומרים .
חמצן , מימן , פחמן , חנקן , זרחן , סידן וכו' .
המוח בנוי מחומרים אלה .

פירוקם ליחידות קטנות יותר אינו נושא הדיון .
_new_ הוספת תגובהכנראה ששום דבר לא יעזור
(שבת, 19/10/2013 שעה 19:05)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם זבל אורגני בנוי מחומרים אלו
רז המוח הוא זבל אורגני?
_new_ הוספת תגובהכנראה ששום דבר לא יעזור
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 20/10/2013 שעה 6:49)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יהודי הוא בן-אדם וגם כושי הוא בן-אדם
אז יהודי הוא כושי ?
_new_ הוספת תגובהיכול שכן
(יום ראשון, 20/10/2013 שעה 8:06)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ויכול שלא, אבל אם אתה אומר שהמוח בנוי מחומרים אלו אז גם זבל אורגני בנוי מהם, מה זה אומר לגבי התודעה? המחשבה?
_new_ הוספת תגובההדוגמא שלך לא מעידה על כוונות טהורות .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 20/10/2013 שעה 11:49)
בתשובה לisaac01@netvision.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואם זבל אורגני עשוי מאותם חומרים שעשוי המוח - אז מה ?

למעשה כל מה שאתה מכניס לפה כמזון עשוי בדיוק מאותם חומרים שיוצאים מהצד השני .
_new_ הוספת תגובהזאת לא תשובה
(יום ראשון, 20/10/2013 שעה 12:15)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהנו זה אותו דבר
(יום חמישי, 17/10/2013 שעה 17:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמו שנעשה חור בסיר
הסיר התקלקל ואינו מסוגל טכנית לבצע את הפעולה הגורם למצרכים להיהפך לתבשיל
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי