פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הבריחה מן האמת אינה הפתרון
שמעון מנדס (יום שני, 18/02/2008 שעה 7:00)


הבריחה מן האמת אינה הפתרון

שמעון מנדסמזה שבע שנים כנופית טרוריסטים פרימיטיבית מכה את ישראל שוק על ירך עם נשק פרימיטיבי, שמזכיר לנו את ה''דווידקה'' שלנו ב-‏1948, וישראל בורחת מן הפתרון להשתיק את הירי. כל שאנו יודעים לעשות לשחק בצעצועי-מלחמה מדוייקים, שדופקים כאן מכונית ושם חוליה כזו או אחרת. במקום לחזור לימים של אלכסנדר זייד, אנו עושים מאמצים אדירים לחזור לימי ''חומה ומגדל''. אלא שאז היינו דלפונים, וידינו קשורות על ידי הבריטים, ואילו היום אנחנו מעצמה.

אבל היום אין מנהיגות שתיזום דו-קרב כזה. שני האהודים שלנו ברחו. הראשון, הבכיר מבין השניים, יצא בעור שיניו מחקירת מלחמה שהוא יזם ולא ידע לבצע. השני, הבכיר פחות, חושש להסתבך בבצה שראש ממשלתו שקע בה עד צוואר, וזה עלול להרחיק אותו מן הכתר אליו הוא שואף. מאחורי ההצהרה המפוצצת ''הזעם אינו תכנית פעולה טובה'' או הצהרה דומה שיש ל''טפל בעזה בזהירות ובסבלנות'' מסתתר הפחד של ממשלת ישראל להתמודד עם האמת. דהיינו, להתמודד עם הבעיה כמו שחוסיין מלך ירדן התמודד אתה - בספטמבר 1970, הוא ''ספטמבר השחור'' כפי שכינו אותו הפלסטינים הבכיינים.

בערבית הפתגם אומר: ''מי שידו במים אינו דומה לזה שידו באש'' (الايده في الماية مش زي الايده في النار). המלך חוסיין היה במצב הרבה יותר גרוע מזה שידו באש, הוא חש את החרב על צווארו, בטרם נתן את הפקודה לטהר את ירדן מאש''ף. הוא ידע באותו חודש (1970) שאם לא יפעל, הוא יאבד את הממלכה שטרח בעמל כה רב לבנותה. ראש ממשלתנו ושר בטחונו, הדגש הוא על בטחונו של אולמרט, הם שוחים בברכה כל בוקר, בטרם צאתם ליום עמלם. אין שום סכנה שמי מהם יאבד את מנהיגותו או את כורסתו המרופדת. לכן אין הם ממהרים לשום מקום.

הפלסטינים הציגו את המלך חוסיין כרוצח המונים, והעניקו לאותו חודש תואר ''שחור''. אבל הדבר לא עשה רושם על המלך ולא על העולם הערבי, והעולם בכלל. האמת היא שחוסיין לא היה איש צמא דם, ולא שש להרוג אזרחים, נשים וילדים. ראינו את הדברים כאשר חייל ירדני רצח את שש התלמידות בגשר חוסיין בעמק הירדן. אין אף ראש מדינה ערבי, או אחר, שהיה בא לכרוע ברך לפני אשה אבלה היושבת על הרצפה. מלחמה, זה ענין אחר. מה לעשות שאויביו הפלסטינים משתדלים למצוא מחסה בין נשים וילדים, ואחר כך לבכות כי ילדיהם ''נרצחו''. .

צריך להודות על האמת, כי אם רוצים לטהר את הרצועה מנשק כמו שהמלך חוסיין עשה, חייבים לפעול כמו ב''ספטמבר השחור''. זו הסיבה שאבו-מאזן אינו רוצה לעשות זאת כמתחייב ממפת הדרכים. ומאותה סיבה גם ממשלת ישראל אינה ששה לכך. אבל אין כל צורך להגיע לזה.

על ראש הממשלה להתייצב מול הכנסת, כפי שעשה ביוני 2006, ולהודיע ברבים: ''לא עוד. החל ממחר, ירי של קסאמים יזכה אותם באותה תגובה. להפציץ מן האוויר, כל לילה, מטרות תשתית כמו צמתים, ככרות בנייני ממשלה משרדים. כדי להפוך את החיים בעזה לבלתי אפשריים. הפסקת מים לעזה באמצעות השיבר, או הפסקת חשמל באמצעות הורדת השלטר, זה לא הומאני. אבל אם מים וחשמל לא יגיעו לרצועה כתוצאה מפגיעה בתשתיות – זו מלחמה. ובמלחמה תרגיל הנרות לא יצליח. צריך להמשיך לפגוע ללא הרף, עד שאבו-ג'ילדה המודרני יזעק לאלהיו: אתך הסליחה (التوبة لالله).

בשביל זה צריך מנהיגים שיש בלבם דאגה לעם ולמדינה – ולא דאגה לעתידם הפוליטי. אבל לצערנו כבר אמר לנו הסופר דוד גרוסמן משהו על המנהיגות שלנו. הספור הבא ימחיש לאיזה סוג של מנהיגות אנו זקוקים. בסוף שנות החמישים של המאה הקודמת, היתה עמדה ירדנית על חומת ירושלים, בפנה הדרום-מערבית של החומה, הצופה לעבר משכנות שאננים. והנה מדי כמה חדשים היה חייל ירדני יורה צרור לעבר משכנות שאננים. לפעמים הורג, לפעמים פוצע אנשים מתושבי השכונה. כל הנסיונות לבוא בדברים עם המלך חוסיין שישם קץ לתופעה נכשלו. באחד הימים החליט בן-גוריון לתפוש את הגג של כנסיית דורמציון, הנמצאת בסמיכות לחומה, ולהפוך את הגג לעמדה צבאית צה''לית. העמדה הזו היתה יותר גבוהה מן העמדה הירדנית שעל החומה - וחלשה עליה. ומאז פסק הירי לעבר השכונה שלנו.

נציג הדיפלומטי של הוותיקן בירושלים, נפגש עם בן-גוריון ודרש לסלק את העמדה מגג הכנסיה, אחרת הוא ידווח על כך לאפיפיור, וישראל תעמוד במצב דיפלומטי פרובלמטי. למען האמת צריך להודות ששום מנהיג פוליטי לא שש להתעמת עם האפיפיור. אבל דוד בן-גוריון השיב: תמסור לאפיפיור, שאני מוכן להתדיין אתו בפני אלהים על ההחלטה שלי להציב חיילים על ראש הכנסיה. מעשה זה נועד להציל חיי אדם. ואינני חושב שהצלת חיים נוגדת את עקרונות הכנסיה. אינני יודע מה עלה בגורלו של נציג הוותיקן הזה. אבל אני יודע שזה שבא אחריו היה האב מרסל דיבואה, שהיה גם מרצה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית.

כאמור, בשביל צריך מנהיגות. האם מישהו מן הדחלילים שלנו היה מעז להתעמת עם האפיפיור היום?
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אתה טומן את ראשך בחול
ע.צופיה (יום שני, 18/02/2008 שעה 7:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם כל, כמו כמה חתולים ימניים בפורום זה ,אתה שוכח לציין כי הירי החל בשנת 2001 בשולי תקופתו של אהוד ברק ובתחילת הקדנציה של אריק שרון ומשנת 2002 הצטרף לצוות הבכיר גם בנימין נתניהו שאמנם היה שר אוצר ,אך היה השר הבכיר בממשלה.
מה הם עשו להפסקת הקאסמים משנת 2001-2006?
יש לך את האומץ לפרט?
האם אחרי חמשת שנות חידלון של הצוות שרון-נתניהו-מופז בטיפול בקאסמים, יש מקום לבוא בטענות לאהודים?
האם אין גבול לצביעות ?
חוץ מזה מה אתה מציע? שוב התקפות על אבנים? הרי היינו כבר בסרט הזה,הפצצנו כל לילה בתים של גיהאדניקים,בניני ציבור וכולי. האם זה עזר?
אני הצעתי,בפורום זה, בגלוי לפגוע באוכלוסיה. נכון, זה נשמע נורא.
אך בבלגרד, בצצניה, בדחייה ובעוד מקומות זה עזר.
החמאס, כמו החיזבאללה בלבנון חי על אהדת הציבור. ברגע שסבל הציבור עובר גבול מסוים מתחיל לחץ כלפי מעלה ואז מתרככות העמדות.
אתה מביא דוגמאות של אנשים שפעלו כשגבם היה כבר דבוק לקיר.
יתכן שהאהודים יפעלו גם כאשר גבם דבוק לקיר. יש בזה מעט מאוד חכמה.
החכמה לפעול כאשר גבו של יריבך דבוק לקיר ולא ההיפך.
מה סיפרת על בן-גוריון? שבגלל חייל ירדני בודד ,שכנראה צלף טוב היה מוריד אותו מיד בהתחלה, הוא הסתכסך עם הותיקן. זו נראית לך חכמה גדולה?
לחוסיין היה תמיד את הכשרון לבחור בצד הלא נכון,מזלו שהנסיבות האזוריות החזיקו אותו בחיים.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
שמעון מנדס (יום שני, 18/02/2008 שעה 8:02)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אל תהיי חוכמולוגית ותעניקי לעצמך חופש ביטוי מלא, כאשר את מתביישת או חוששת להתבטא בשמך המלא. אני לפחות, למרות שאיני מסתתר מאחורי פרגוד כלשהו, מתייחס בכבוד לכל אחד.

אז אם את רוצה שיתייחסו אליך ברצינות תפסיקי להסתיר את ראשך מתחת לשולי שמלתך, הראי לנו את זיו פנייך. ואז ורק אז תהיה לך הזכות לכנות אחרים בכנויי גנאי. לצבור תהיה אז האפשרות להשוות את יופיך או כיעוריך עם התאורים הצבעוניים שלך.

לענייננו, אני מדבר על הגניבה, ואת אומרת לי אבל אתה מתעלם מנתיהו. אני מדבר על ההווה, ואת אומרת שבעבר זה היה אותו הדבר. אז אם בעבר גנבו, אז גם היום מותר לגנוב?

הטרגדיה שלך, גברת צופיה, שלהטמנת ראשך מתחת לשולי שמלתך יש משמעות כפולה: הפחד מפני החשיפה, והסרוב להכיר בנעשה סביבך. תתעוררי גברת! אנחנו לא יושבים על המונבלאן באירופה.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
ע.צופיה (יום שני, 18/02/2008 שעה 8:17)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ידידי שמעון!
א. איני גברת אלא אדון (ולא בגלל ניתוח).אך לא מפריע לי שתתייחס אלי כלגברת.
ב. איני מסתיר את זהותי. זהותי ידועה לכל איש בפורום שהתעניין בכך.ואחדים אפילו גילו את מקצועי ומקור הכנסתי.
ג. איני נוהג לכנות אנשים בכינויי גנאי. אנא פרט את כינוי הגנאי שקראתי לך ואתנצל מיד.
ד. אתה מדבר על ההווה ומביא דוגמאות מהעבר. שרון ונתניהו אינם העבר-הם ההווה. הקאסמים החלו בתקופתם, אזלת היד החלה בתקופתם. אתה דורש מהאהודים מה שאינך מעיז להגיד על שרון ונתניהו.למה?
ועדיין לא התייחסת ,לגופו של ענין, על ההשגות שהעלתי.
_new_ הוספת תגובהכינוי הגנאי: ''... כמו כמה חתולים ימניים בפורום זה, אתה שוכח ...''
דוד סיון (יום שני, 18/02/2008 שעה 8:28)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
אליצור סגל (יום שני, 18/02/2008 שעה 11:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
שמעון
ע' צופיה אינו מסתתר - כל המעונין בכך יכול ליצור קשר ולדעת מי הוא.
באשר לעצם הענין -
אני התנגדתי ומתנגד לטיהור האתני של גוש קטיף מיהודים.
אבל, עכשיו יש מציאות מסויימת שמתוכה צריך להמשיך.
לפני שמציעים כל מיני הצעות צריך קודם לגמור את המהלך של ההתנתקות.
להפסיק לספק לעזה מים, חשמל, דלק, נפט, גז, תרופות, כסף, אוכל, ועוד ועוד.
לסגור את הגבול ולהתנתק מעזה לחלוטין - אם יש אחריות על מה שקורה שם זה למצרים בלבד.
אם שמאלני כל שהוא רוצה להעביר לעזה משהו שיעשה זאת דרך מצרים בלבד.
אחרי שמהלך זה יבוצע נוכל להתוכח ביננו על המשך הדרך.
אליצור
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
לחמניה חמה (יום שני, 18/02/2008 שעה 11:50)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העובדה שאתה מכניס את נתניהו לטיעון להגנתך מעידה על חולשת איעוניך. אין מעמדו של שר אוצר לעניין מדיניות הבטחון קובע כהוא זה מעבר ליכולת יתר השרים. תקציב הבטחון מאושר במשרד האוצר לפי קריטריונים כלכליים ולא ביטחוניים. הצבא דורש את דרישותיו, בונה מדיניות ותקציב ומשרד האוצר מציע את הצעתו בתקציב לפני הממשלה בא כל שר הוא קול. לכן זה ממש מוזר כאחו אמרת שלבר און יש עמדה ואון לקבוע אם לתקוף בסוריה או לא.

ברק ושרון לא התמודדו עם הקסאמים ואפילו לא עשו כלום. פרוייקטים ליירוט קסאם נסגרו על אף שאושר תקציבם במשרד האוצר. למרולת הטרור והקסאמים שרון יצא מעזה כשהוא מפקיר אותה לחמאס. התוצאה הזמנית מונחת לפנינו היום.

אתה מדבר כתועמלן השמאל ונופל שוב ושוב. למשל אתה קובע ''חמשת שנות חידלון של הצוות שרון-נתניהו-מופז בטיפול בקאסמים'' כאלו העבודה לא ישבה באותה ממשלה. אז לפחות לפי ההגיון, והכבוד שלך (אם יש לך) היית צריך להדביק גם את בן אליעזר וחבר מרעיו (מלשון רָע). אין לך גבול לעזות המצח !
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
שמעון מנדס (יום שני, 18/02/2008 שעה 13:27)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ע. יקירי,

אני יודע שזהותך גברית. שהרי כבר התווכחנו בעבר. פניתי אליך על תקן של גברת כדי להקניט אותך, כי שייכתָ אותי לעדת חתולים מן הימין.

את דעותי ביחס לעולם הערבי, אני מביא מן החיים. גדלתי בתוכם, למדתי אתם, שחקתי אתם - ועבדתי אתם, לעתים בגלוי ולעתים בסתר. הפתגם בערבית אומר: ''תשאל את בעל הנסיון, ואל תשאל את הרופא''. הפתגם העברי המקביל לו אומר: ''אין חכם כבעל הנסיון''. מעולם לא נטלתי לעצמי כתר של חכמה, ולכן אני נסמך על הפתגם הערבי - שקובע כי עצתו של המנוסה טובה יותר משל זה העומד לנסות. דהיינו, אני הייתי שם.

הדיונים בינך וביני אף פעם לא חרגו מתחומו של הענין, ולא ירינו חצים אישיים אחד על השני. אלא רק הפעם.

אני מאד מקווה שנחזור להתדיין בכל נושא לגופו של עניין.
אני הפכתי דף.

ועכשו נגש לנושא.

החטא הקדמון אכן קרא בימיהם של שרון ונתניהו, כאשר אש''ף הפגיז את שכונת גילה בירושלים. מדינה שמכבדת את עצמה, לא מסתגרת במשך חדשים מאחורי שקי חול כשעיר בירתה מופגזת. מדינה שמכבדת את עצמה, כאשר בירתה מופגזת מגיבה בחזרה בכל העצמה. בכלל כדאי שתדע, בעולם הערבי כאשר אתה חוטף ולא מגיב - אתה מתנהג כך מטעמים הומאניים, אבל בעיניהם אתה נחשב ח'ריאן (קאקער). ואז מטפסים עליך יותר ויותר. לא הזכרתי את שרון כי האיש שוכב על ערש-דווי - צריך להניח לו.

הערה שניה, המצב היום הוא כל כך קשה מנשוא, ומה אומרים שני האנשים הקובעים: קחו כדור אספירין עד שאנחנו נגמור להכין את הפשיטה הגדולה. זה לעג לרש. אנחנו הפכנו את שדרות למרמס החמאס, בגלל החשש שלנו, ''שמא יגידו עלינו...''

ב-‏1968 בתקופת מלחמת ההתשה, בוקר אחד המצרים הציבו סוללת תותחים במתחם בית החולים של אסמעיליה, וריו אש מאסיבית לעברנו. שלוש סוללות-תותחים שלנו שעמדו בגזרה עשו איכון-ירי, והמסקנה היתה חד-משמעית: בית החולים.

אנחנו אנשים עם מוסר, לא ירינו חזרה לעבר מקור הירי. הדווח הגיע אל משה דיין באותו יום אחר-הצהרים. שאלתו המיידית היתה: ''מה עשו החבר'ה?'' אמרו לו שלא ירו כיון שזה בית חולים. אמר דיין: ''טוב מאד. אבל אם מחר הירי יחזור על עצמו - למחוק את בית החולים. לאחר מכן הוא העביר מסר למצרים באמצעות האו''ם: היום בית החולים שמש לכם מגן, כיון שאנחנו אנשים מוסריים. מחר בית החולים יימחק. התוצאה היתה, שעוד באותו הלילה המצרים סלקו את התותחים מבית החולים. אני יכול להביא לך עוד דוגמאות כאלה למכביר. אבל אין צורך.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
לחמניה חמה (יום שני, 18/02/2008 שעה 17:28)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה באמת חושב שהשמאלנים יכולים להעמיד ימנמן אחד כמו משה דיין?
_new_ הוספת תגובהאגדה אורבנית?
ע. זועמת (יום שני, 18/02/2008 שעה 20:36)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסיפור הנחמד על בן גוריון, דורמיציון והוותיקן נשמע כאגדה אורבנית שסימוכין לה לא הצלחתי למצא. מה הגבורה בכך שביג'י הציב עמדה על גג המנזר, בזמן ששנים מעטות לפני כן, ב-‏18 במאי 1948, נכבש המנזר בידי כוחותיו של אורי בן-ארי?
_new_ הוספת תגובהאגדה אורבנית?
שמעון מנדס (יום שני, 18/02/2008 שעה 20:56)
בתשובה לע. זועמת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם את לא מבינה את ההבדל בין המצב והתנאים של 1948 לבין 1960, אז כל הסבר מיותר.
_new_ הוספת תגובהאגדה אורבנית?
לחמניה חמה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 9:59)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה הוא ולא היא. והוא עין בזין. כשהוא רועם.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
ע.צופיה (יום שני, 18/02/2008 שעה 21:41)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מכבד את נסיונך ונהנה מקריאת פירורי הזכרונות שאתה מספר לנו.
אגב, אנו כנראה קרובים בגיל כי אני זוכר בבירור את מקרה בית החולים.
מקריאת הרבה מהתגובות בפורום זה (ובפורומים אחרים)אני נתקל בתופעה שאנשים מתייחסים לקאסמים כאילו החלו במרס 2006 ומאז הממשלה מגלה אזלת -יד,בעוד שאתה,ברוב הגינותך, מקדים אתה אפילו ליריות היומיומיות על שכונת גילה בירושלים ותגובתנו הרופסת.
אני התבטאתי מספר פעמים שאנו חייבים להגיב תגובה חריפה במיוחד,אני מתרשם שגם אתה חושב כך,אך עדיין מתבטא ב''קודים'' דבר שבאמת היה אופייני לתקופות אחרות,כאשר הטירור היה עדיין עדין יותר (כמו מקרה איסמעיליה,שהבאת).
אני חוזר ומזכיר כי הקאסמים החלו בשנת 2001 כי רוב המתבטאים ממש לא איכפת להם מתושבי שדרות,אלא אם הם משמשים כמנוף לסילוק אולמרט והמלכת נתניהו.
גם נתניהו בהתבטאיותיו בתקשורת וגם הכותבים בפורום סומכים על זכרוננו הקצר(עיין ערך:חתול) ואני תמיד דואג לרענן אותו.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
אריה עירן (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 4:10)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מכיר מההיסטוריה 2 מנהיגים שהחליפו גנרלים כמו גרביים . צ'רצ'יל החליף במצרים גנרלים בזה אחר זה עד שנמצא אחד שלחם לשביעות רצונו - מונטגומרי . לינקולן החליף גנרלים עד שמצא אחד שלחם וניצח את הדרום - גראנט .
לפעמים צריך להחליף מנהיגים ברציפות עד שנימצא מנהיג מתאים . בצרפת הנשיאים והממשלות התחלפו בהמוניהם עד שבא דהגול .
אנחנו תקועים עם אולמרט בגלל דבקות בעיקרון של בחירות ל- 4 שנים . הטענה שנתניהו היה גם הוא לא מוצלח אינה הצדקה להשאר עם אולמרט . זה ניהל רע את המדינה עד עכשיו וממשיך רע . הוא יכול לגרום נזק לעשרות שנים .
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
ע.צופיה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 7:10)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה ממש לא מבדיל בין ניהול לאנשי ביצוע.
הגנרלים היו בבחינת אנשי ביצוע, החלפתם הייתה קלה וזולה.עצם זה שצרציל או לינקולן היו צריכים (כדבריך)להחליפם כמו גרבים מעידה על יכולת ירודה של אבחנה וניהול נכון. מנהל נכון יודע לשבץ מיד את האדם הנכון במקום הנכון.
אולמרט לא מונה על ידי איזה שהוא מנהל שיכול להחליפו כרצונו. אולמרט נבחר כראש המפלגה הגדולה ביותר שלפי הלכות הדמוקרטיה בישראל הוא המיועד לראשות הממשלה. זה לא גרב, זה בית שכאשר בוחרים בו מתכוונים לגור בו תקופת זמן לא קצרה.
זה שהוא מנהל רע את המדינה, זו דעתך הפרטית. לא ראיתי את ההמונים מפגינים ברחוב,או מחתימים פטיציות במיליונים. סך הכל יש מספר ליכודניקים ואוהדי ימין אחרים שתולים תקוותם ( תקוות שוא-לפי העבר)באליל נתניהו.
בסדר, סבלנות,עוד שנה יהיו בחירות, נחיה ונראה איך יצביע העם.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
אריה עירן (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 7:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מכיר אותך ולא יודע איך התבטאת בעבר כלפי ראשי ממשלה אחרים , במיוחד נתניהו שאינך אוהד . האם גם אז היית בעד המתנה לסוף כהונתו ?
וכשהיו המונים ברחובות וקראו להתפטרות רבין האם גם אז חשבת שראוי לקיים את דרישות העם ?
ואתה עצמך יצאת להפגין ולהחתים פטיציות כאשר השלטון לא התנהל באופן שלדעתך היה ראוי ?
אני חושד בך שתשובתך היא : לא .
לא רצית את נתניהו קדנציה מלאה ולא חלקית . כנראה השתתפת בחינגה התיקשורתית נגדו .
וכשהיו הפגנות נגד רבין לא סברת שהוא צריך ללכת .
ולהפגנות נגד השלטון כנראה גם לא הלכת ועל פתיציות לא החתמת .

אז אל תצפה ממני ללכת בדרכך . לי אולמרט מזיק . לי אולמרט מפריע . לדעתי עליו להתפטר .
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
ע.צופיה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 8:15)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני זוכר את ההמונים שיצאו לרחובות לדרוש את התפטרות רבין. אני כן זוכר הפגנות הזויות של עשרות תומכי ימין עם ארון מתים והפגנות עם כרזות מבחילות. אם לזה אתה מתכוון ,הצחקת אותי. אני כן זוכר הפגנת ענק (יחסית)9 בככר מלכי ישראל, בתמיכה ברבין ,הפגנה שבה הוא נרצח.
אני לא דרשתי את התפטרותו המוקדמת של נתניהו מתפקיד ראש הממשלה, ה י מ י ן דרש זאת.
אני חשבתי וממשיך לחשוב ומצהיר זאת בכל הזדמנות שנתניהו היה שר אוצר מעולה.
אני חושב שכנסת שנבחרת ל-‏4 שנים, חוץ מיוצאים מכלל, צריכה לכהן את מלוא הקדנציה.
גם אנו האזרחים צריכים לשאת באחריות לפתק ששילשלנו לקלפי.
לדעתך אולמרט צריך ללכת. אני מכבד זאת, אך אתה מציג את הענין ,כאילו דעתך היא דעת העם. במציאות לא רואים זאת.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
אריה עירן (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 10:29)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעולם לא טענתי שדעתי היא דעת העם .
לקרוא להפגנת נגד רבין הזויות זו זכותך אך טעות היא .
ההפגנה שבה נרצח הייתה לפי מייטב המסורת של מפאי . לא השתתפתי בה אבל שמעתי עדות משני משתתפים . האחד היה עולה חדש פחות משנה בארץ שסיפר איך איגנו בחיפה עשרות אוטובוסים של עולים חדשים שלא הבינו בכלל על מה מדובר . האחרת הייתה פקידה בלשכת התעסוקה שסיפרה איך עסקה היא וחברותיה ''בשיכנוע'' להשתתף ''בטיול'' חינם לתלאביב . ראיתי גם את השלטים של מרצ , שגייסו אלפי חברי קיבוצים . ראיתי את השלטים של חד''ש שגייסו אלפי ערבים . כן זו הייתה הפגנה ענקית . זו הייתה הפגנה של חצי האזרחים . חצי . חצי . ורק חצי . כשאני חושב על הרכבו של החצי הזה , צמרמורת חולפת בגבי .
היה ביצחק רבין קסם אישי הנקרא כריזמה . גם אני הושפעתי ממנו . הקסם פג מזמן . נשארו העובדות , חלקן מדיניות , חלקן עדויות להתנהגותו וחלקן להתנהלותו . מעשיו הם נושא ביקורתי עליו .
התותח .
לטרון .
הגסות .
הבוז .
הכוחנות .
האלכוהול .
הזריקה .
חבריו העשירים .
קבלני כח אדם .
עובדים זרים .
הויתור על הגולן .
לדעתי האישית לחלוטין לא היה חסר הרבה שיפרצו תיגרות בנשק חם בין האגפים הפוליטייים .

הציבור הרחב מיואש יותר ויותר מהמצב הפוליטי בכלל . זו לא דעתי בלבד . הדעה הרעה על נציגינו בכנסת רחבה מאד ואתה מכיר אותה מסביבתך ואחרים מסביבתם . אחוז משתתפים נמוך בבחירות האחרונות הוא עדות אמיתית . התמיכה באולמרט היא בשפל שאין לו תקדים . האיש הגיע לתפקידו במקרה ממש . החלטתו לצאת למלחמה הייתה שגויה . ניהול המלחמה מצידה המדיני הייתה קטאסטרופה . התמשכותה הייתה אסונית . חוסר דאגתו לאזרחים במלחמה היא שערוריה . אדישותו לשתי השביתות הגדולות ולנזק שבהן היא חלק מניהולו הכושל את המדינה . אני מכיר אישית 2 אנשים שהצביעו קדימה וכעת חושבים שזה אחורה . אחרים שותקים ובושים להודות בהצבעתם .

באשר לדעתי שלי . מעולם לא הלכתי עם הזרם . מעולם לא פעלתי על פי תעמולה ופירסומות . דיעותי לבטח משונות בעיני הרוב . אבל הן מבוססות על מידע שיש לי ונמצא ברשות הרבים וכושר ניתוח ואיבחון שמפרנס אותי 40 שנה . אולי לקוי אבל פורה . לא ניזקקתי לרכילות סלבריטאית ולא לפורנוגרפיה לקיומי ושילמתי מחירים בגלל דיעותי .

לכן אצטט את מרטין לותר : פה אני ניצב , אינני יכול אחרת , כה יעזור לי האלוהים .
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
לחמניה חמה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 10:04)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדבקות שלך ל''4-שנים'' היא מדומה וחמקנית ואינה ממן העניין כי אתה לא רוצה בחירות לא בגלל שאולמרט מתנהל בצורה תקינה (כי הוא לא) אלא רק משום שאתה מתנגד וחושש מנתניהו. וכאן אתה עושה מניפולציה אגואיסטית שלך תוך פגיעה באינטרס הציבור.
במדינה מתוקנת אם אולמרט לא היה מתפטר הפרלמנט היה מפטר אותו. אנחנו עדיין חברה שלא יודעת מה זה מדינה וכן המדינה שלנו לא משרתת את האינטרסים של החברה.
_new_ הוספת תגובהבתשובה לגברת צופיה
אריה עירן (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 4:11)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מכיר מההיסטוריה 2 מנהיגים שהחליפו גנרלים כמו גרביים . צ'רצ'יל החליף במצרים גנרלים בזה אחר זה עד שנמצא אחד שלחם לשביעות רצונו - מונטגומרי . לינקולן החליף גנרלים עד שמצא אחד שלחם וניצח את הדרום - גראנט .
לפעמים צריך להחליף מנהיגים ברציפות עד שנימצא מנהיג מתאים . בצרפת הנשיאים והממשלות התחלפו בהמוניהם עד שבא דהגול .
אנחנו תקועים עם אולמרט בגלל דבקות בעיקרון של בחירות ל- 4 שנים . הטענה שנתניהו היה גם הוא לא מוצלח אינה הצדקה להשאר עם אולמרט . זה ניהל רע את המדינה עד עכשיו וממשיך רע . הוא יכול לגרום נזק לעשרות שנים .
_new_ הוספת תגובהההבדל בינינו והאמריקאים
ע. זועמת (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 6:40)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בארה''ב מכירים הדמוקרטים בכך שגם הרפובליקאים רוצים בטובת המדינה, אך הם סבורים שדרכם טובה יותר. כנ''ל עם הרפובליקאים.

אצלנו יודע המחנה הימני שהשמאלנים רוצים להרוס את המדינה. והשמאלנים כנ''ל. לפני שנים רבות הצעתי (בהתלוצצות) לתת לימין את יש''ע כמדינה עצמאית (יהודה?) וכך יווצר מצב win-win. לצדק, לוי ועירן תהיה מדינה משלהם בה יוכלו להמשיך לרדות בפלשתינאים, ולשמאלנים תהיה מדינת ישראל כפי שהיתה פעם, בלי כיבוש ובלי פאשיזם. יתכן שהגיע הזמן לממש פנטזיה זו.
_new_ הוספת תגובהההבדל בינינו והאמריקאים
אריה עירן (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 7:07)
בתשובה לע. זועמת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין צורך לרדות בפלסינים . מספיק שיעזבו .
אתה כבר מספיק מבוגר כדי לדעת שאי אפשר לרחוץ פעמיים באותו נהר . מה שהייתה מדינת ישראל שאתה זוכר איננה עוד ושוב לא תהייה .
לשמאלנים נחוץ לשטוף את הפנים במים של המציאות . בניית הקיבוצים עם אידאל החקלאות והשיתוף , מת . ניצול השקעת חברים שעזבו ללא רכושם , מת . השלטון של מפאי מפם ואחדות העבודה , מת . הסזון , מת .מרחבים פתוחים למלוא העין , מת . תלאביב הקטנה , מת . הפלמח , מת .בן גוריון , מת . אבא חושי , מת . רבין , מת .
כן עין זועמת הפנטזיה שלך מתה בטרם נולדה .

אז מי חי ?
עם ישראל חי .
יהודים מכל הגלויות ומכל התרבויות חיים כאן . מרוסיה , עירק , גרוזיה , מרוקו , רומניה , טוניס , ארגנטינה , תימן ...
להם יש פנטזיה אחרת משלך . לחיות במדינה יהודית עם מינימום ערבים ובלי טרור . עם מגורים סבירים , עבודה שמפרנסת , בריאות שמטופלת , חינוך מלא חינם ועוד כמה זוטות ...
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבתה
יענקלה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 10:51)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפני כשנתיים הגיעה לארץ קרובת משפחה שלי , ילידת קיבוץ, משהות ארוכה (כ-‏30 שנה בקנדה)

אירחתי אותה בביתי ובאופן טבעי התחלנו לדסקס פוליטיקה.
היא דיברה על נסיגה כדי שנחזור להיות ארץ ישראל הקטנה והטובה, היא דיברה על שירים ש''לא נס ליחם'' כמו ים השבלים כפי שהיא זכרה את ילדותה בקבוץ ובתנועת הנוער ודקלמה את השיר בהאחזות הנח''ל בסיני...דברה על שיר השלום ושאר בולשיט.
ואז אמרתי לה בואי איתי, ונסענו למרכז המסחרי הענק בשפיים, הראתי לה את הקבוץ היום, הראתי לה את הבתים בהם גרים הקיבוצניקים בניכור מוחלט משכניהם, הראתי לה חדר אוכל ששרוע ומתיישן כמו פיל לבן שאף אחד לא פוקד אותו.
הראתי לה קחבוץ הקיבוץ שהפך היום להיות הזדמנות נדלנ''ית לכל מי שלא ברח בתחילת שנות התשעים.
ואז לקחתי אותה להתנחלות שם גרה ביתי ונכדי ואמרתי לה- זאת ארץ ישראל הישנה והטובה שאת מחפשת.

להפתעתי היא הסכימה איתי.
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבתה
אריה עירן (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 11:37)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בפורום הזה כותב אריך פ. מלוס אנג'לס . הוא לא שותף לחיינו ומנסה להגיד לנו כיצד לנהל את חיינו .
אין לי ביקורת אישית על קרובת משפחתך , אבל התרפקות על זיכרונות של יורדים מלפני 30 שנה אינם מדיניות . חשיפתה לישוב ביהודה ושומרון כנראה השפיעה עליה .
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבתה
יענקלה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 12:00)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כעקרון אני מסכים אתך, בסופו של עניין התייחסתי לכותב שטוען שנסיגה לגבולות 67 , תחזיר לכאן גם את האוירה, את האנשים, את רוח ההתנדבות (ואולי את נעוריו הוא) כפי שהיה בשנת 1967 טרום מלחמת ששת הימים.

אולם לחפש את ארץ ישראל ''הישנה והטובה'' זה כמו לחפש את הרוח.
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
אריק פ. (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 18:58)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה. מעולם לא ניסיתי להגיד לך איך לנהל חייך. מצידי, אתה יכול לקנות חוות כבשים בגליל או בנגב ולתפעל אותה עם קבוצת עבדים פיליפינים או תאילנדים. אם זה מה שעושה לך יום טוב, בבקשה.

כמו קאטו הזקן, גם אני חוזר על עצמי בכל הזדמנות ומבקש לחזור לגבולות 67' ולהפסיק לרדות בעם אחר. מקריאת התגובות בפורום זה ובמקומות אחרים נוכחתי שהכיבוש מביא לניוון מחשבתי ומוסרי באנשים שבנסיבות אחרות יכלו להיות תרבותיים, מעניינים ואפילו נחמדים. חבל לי עליך, על לוי, צדק ואחרים כאן.

ובקשר למקום מגורי, זה ענייני הפרטי. בניגוד לך, זהותי חשופה והביוגרפיה שלי ידועה. אתה - אין לי מושג מי אתה (למרות שברור לי מה אתה). לא אופתע באם יסתבר שאתה שכני בלוס אנג'לס.
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
אריה עירן (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 20:39)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני גר בחיפה . בספר הטלפון שמי מופיע .
זכותך לגור היכן שתרצה . מה שמפריע לי זה שאתה מטיף לי מוסר בלי לגור כאן . בחיפה היו 4 פיגועים קשים . אחד היה 300 מטר מביתי ולא מביתך , ליד תחנת האוטובוס שליד רופא השיניים שלי . אחד היה בקפה בחוף הכרמל במקום שאני מתדלק לפעמים . אחד היה בקפה מצה 500 מטר מהבית שלי , שם נהרג פעיל שמאל מידידי , דב צ'רנוברודה . אחד היה בירידה מנוה שאנן קרוב לביתו של עולה חדש שהוא מידידי והשתתף בהפגנה בה נרצח רבין .
נדמה לי שיש לי זכות להתייחס לפיגועים באופן שונה משלך .
בזמן מלחמת לבנון פגעו בחיפה עשרות טילים . אחד בשכונת הדר בסניף הדואר 200 מטר מבית בני . אחד 300 מטר מבית החולים רוטשילד . אחד מטרים מעטים מהכניסה לטכניון שם עובדת אשתי .אחד בעיר התחתית קרוב למשרד של בני . אחד נפל בואדי ניסנס , שם נהרג המציל של החוף השקט שכל חיפה הכירה .
סע לשלום , המפתחות בפנים !
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
אריק פ. (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 21:35)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה, אתה כותב ש''נדמה לי שיש לי זכות להתייחס לפיגועים באופן שונה משלך .''

הפיגועים כואבים לי באותה מידה. כשאתה גרת בחיפה השאננה (לפני הטילים) אני גרתי במושב שהותקף מספר פעמים ע''י מה שאז נקרא ''מסתננים''. לא לך ולא לי אין זכות בכורה על קירבה לקו האש - את זה אני משאיר לתושבי שדרות.

מה ששונה בינינו אינו מקום מגורי אלא הגישה המוסרית למציאות כאובה מאוד.
_new_ הוספת תגובהאז מה אם אתה גר בחיפה?
דוד סיון (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 10:57)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לך זכות להתייחס לכל דבר בעולם אחרת ממני או מכל אדם אחר. זה שאתה גר בחיפה נותן לך יתרון קטן אחד בלבד: להשפיע מי יכהנו במועצת העיריה. זה יתרון קטן כי בעצם אתה רק קול אחד מאלפים וכי רוב הרשויות המקומיות אינן עצמאיות למעשה.

בכל שאר הנושאים שאתה יכול להעלות על הדעת, העובדה שאתה גר בחיפה לא תורמת לעדיפות עמדותיך דבר. מה שיכול ליצור עדיפות לעמדותיך זה רק המידע והידע שמשולב בהן או כושר השיכנוע שלך.
_new_ הוספת תגובהאז מה אם אתה גר בחיפה?
אריה עירן (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 11:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבל ורעות רוח .
כאשר יורים עלי או מפוצצים פיגועים בעירי , אני בסכנה ולא תושב לוס-פרנציסקו או סן-אנגלס . היותי בסכנה מעניק לדעותי יתרון על דעתו של אריך פון אמריקע .
_new_ הוספת תגובהאין לך שום יתרון
דוד סיון (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 12:28)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זהו פורום להבעת דעות הפתוח לכל אחד שרוצה ויכול לכתוב עברית (אריק הוא לא היחיד שעושה זאת מחו''ל).

למרות האלימות המילולית אין לדעותיך שום יתרון. חוץ מכל זה הרי הנסיון שלך לסתום לאריק את הפה (מקלדת) לא נובע מהגיאוגרפיה אלא מכך שהוא מבקר את עמדותיך המופרכות. מעבר לכך הרי אפשר לגלגל את הטיעון שלך הלאה ולטעון שאין לדעותיך הנוגעות אזורי הארץ המרוחקים מחיפה כל מעמד...

לעמדותיך יכול להיות יתרון רק אם הבסיס להן יותר חכם, מציגות סיכוי לעתיד טוב יותר ובעיקר אם אתה יכול לשכנע שזה כך. האלימות המילולית לא תעזור לך בקטע הזה כי הרי: ''דִּבְרֵי חֲכָמִים, בְּנַחַת נִשְׁמָעִים--מִזַּעֲקַת מוֹשֵׁל, בַּכְּסִילִים'' (קוהלת פרק ט, יז).
_new_ הוספת תגובהאין לך שום יתרון
אריה עירן (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 12:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל פרשי המלך וכל אביריו לא ידביקו את האמפטי-דאמפטי יחדיו - עליסה בארץ הפלאות - קרול לואיס .

ההיסטוריה האנושית מלאה באנשים שהשמיעו דברים אחרים מכל הממסד . ואתה יודע כמה אנשים חכמים יש בממסדים השונים . מהם מומחים ממש , יודעי ספר ונבונים .
באשר לשיכנוע - בויכוח על הרצוי אין שיכנוע . במיוחד כאשר לשומע יש דיעות מוצקות מזמן עבר .
הצורך בגידול האוכלוסיה היהודית בולט כמו אף במרכז הפנים . המספרים מראים את זה בבירור . אתה השתכנעת ?
_new_ הוספת תגובהשוב אתה חוזר על עמדה מפוקפקת
דוד סיון (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 13:12)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המספרים לא מראים שיש צורך ''בגידול האוכלוסיה...'' ושום דבר שהצגת כדי לשכנע לא הראה זאת. להיפך הדברים שהצגת שיכנעו שהדעה הזאת נשענת על בסיס מפוקפק ולכן לא רלוונטית.

עכשיו אתה יכול להציג כל מיני תירוצים מדוע לא הצלחת לשכנע. יש להם ערך בדיוק כמו לטענה של הרקדן הלא מוצלח: 'הריצפה עקומה'; יש להם ערך כמו לאלימות מילולית.
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
יענקלה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 21:42)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן הניוון המוסרי של מר אריק פ. שגר בשטח שנכבש מהתושבים המקורייים של ארה''ב, השבטים התמימים והטובים שנקראים בטעות אינדיאנים.
אריק שגר במערב ארצות הברית הוא אקסמפלר מנוון של לבן שיושב בשטח שהיה בעבר גן עדן מיוער , אקולוגי, ללא זיהום.
עד שבא האירופאי מאירופה גרש את הילידים, טבח, אנס, ילדים נשים וטף , כרת את העצים כדי להקים בתי עץ, הרג את הביזונים ואת חיית השדה והתישב ללא כל אישור או זכות, בכח הנשק בלבד על שטחי באיש הטוב אדום העור.

אני לעומת זאת גר בארץ שאבות אבותי, לפני ארבעת אלפים שנה קבלו מהקדוש ברוך הוא.
הארץ נכבשה בשנת 672 על ידי שבטים מהמדבר שהרסו בה כל חלקה טובה.
היום אני מנסה לכבוש אותה בחזרה .
ואנשים לא מוסרים ןצדקנים. דוגמת אריק פ שיושבים באמריקה הארץ שנכבשה מהאנדיאנים מטיפים לי מוסר
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
אריק פ. (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 22:04)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יענקלה,

אני עומד כנוע ושפל-עיניים בפני עצמתך האינטלקטואלית. איך זה שלא חשבתי על כך בעצמי?

אנא קבל את התנצלותי. אחרי שתסיים את חטיבת הביניים נמשיך בוויכוח.
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
יענקלה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 22:16)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא משכנע.
תפקיד הליצן שנטלת על עצמך הולם אותך יותר.
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
יענקלה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 22:16)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא משכנע.
תפקיד הליצן שנטלת על עצמך הולם אותך יותר.
_new_ הוספת תגובהכפאראפראזה על מה שכתבת
יענקלה (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 22:17)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תפקיד הליצן שנטלת על עצמך הולם אותך , ככפפה ליד..
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
דוד סיון (יום שלישי, 19/02/2008 שעה 19:27)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזה זמן מציק לך שנכתבים כאן דברים נגד עמדותיך. במקום להיות ענייני את מתעסק היכן גרים אלו שמביעים עמדות נוגדות את שלך. נתחיל מזה שזכות הדיבור והכתיבה כאן מעולם (מאז שאני משתתף) לא היתה תלויה במקום המגורים. זה נכון גם לגבי כל אלו שלא מעיזים לגלות את זהותם ותומכים בדעתך (כמו יענקלה שהציג כאן סיפור על קרובת משפחתו והוא).

הגיע הזמן שתסתפק בדיון על הדברים שאנשים כותבים כאן. מקום המגורים, משמעות שמם או הכינוי שלהם לא רלוונטיים כלל.
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לוי (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 10:25)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדידי שדוד ואריק יכתבו מה שבא להם . שיכתבו על מוסר והגיון . מי שמעלה טיעונים על מוסר מצפים ממנו שהוא מקפיד על מוסריות . אם אין דוגמא אישית בנושאים אלו ההרגשה האוטומטית היא שהטיעון המוסרי אינו אלא צביעות .

באשר ליהודים אורחים מחו''ל :
איזה קרוב משפחה הגיע מארה''ב לביקור קצר . ד''ר למדעי המדינה החברמן פתח בהרצאה מלומדת על חיים בצווצא בפלשתינה ולמה אין שלום שהוא בהישג יד . דיבר ודיבר ציטט כל מני ישראלים אשר שמע בחו''ל והביא אותם כתניא מסיע . לא התווכחתי איתו .
לקחתי אותו לטיול לראש הנקרה בדרך עברנו באיזור קורדני ונשמעו יריות (כנראה ממטווח ) הוא נבהל ושאל מה זה ?
אמרתי לו אנחנו בסה''כ עשרה קמ מן הגבול אז אין חשש . יריות מנשק קל מלבנון לא מגיעים הנה . המשכנו הלאה לראש הנקרה . החנתי את המכונית ונגשנו לשער הכניסה ללבנון הצעתי לו לגשת סמוך לשער לצילום . פתאום נשמע צרור מרוחק הוא נבהל וברח ולא רצה לגשת לשער . הוא הסביר לי שהוא אזרח אמריקאי ואם יפגע תגרם תקרית דיפלומטית . אמרתי לו בציניות שאף אחד לא מתענין בגורלו של איזה יהודון . הוא התקפל וחזרנו לחיפה . שוב עברנו ליד קורדני ושוב נשמעו יריות הפעם כבר היה בהיסטריה מוחלטת . הגענו לביתו של קרוב משפחה אחר והחברמן נאלם דום . המארחים אשר קודם שמעו אותו מדבר בלי סוף שאלו אותי מה עשית לו ?
נגשתי לארון הספרים הוצאתי מפת ארץ ישראל ושאלתי אותו היכן רבת עמון והיכן תל אביב הוא לא כל כך ידע .
שאלתי אותו מה רוחב מדינת ישראל 10 , 100 קמ ? הוא לא כל כך ידע הצבעתי לאיזור נתניה והראתי לו שמדובר בערך באורך של פיפש אווניו בניו יורק . ולבסוף סנטתי בו ואמרתי אולי לפני שהוא מדבר ילמד על מה הוא מדבר .
לא המשכנו לדון בנושא .
_new_ הוספת תגובהטוב מאד לוי
אריה עירן (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 10:36)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה הנוספת היא הגייס החמישי .
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
דוד סיון (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 10:48)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''לדידי ש[לוי וצדק]] יכתבו מה שבא להם. שיכתבו על מוסר, [שקר, הזיות] והיגיון. אבל כדאי שיזכרו כלל חשוב: מי שמעלה [טענה הקשורה במוסריות] מצפים ממנו שהוא מקפיד על מוסריות. [בלי] דוגמא אישית בנושאים אלו ההרגשה האוטומטית היא שהטיעון המוסרי אינו אלא צביעות''.
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לוי (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 8:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שהעושר הסיפרותי שלך מוגבל לכן אתה נזקק למטבעות הלשון שלי .
מרוב להיטות לא שמת לב שני בנגוד מאי אלו סמולנים לא מבסס את טיעוני על מוסר אלא על מציאות .
_new_ הוספת תגובהחוסר ההבנה שלך מובהק
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 9:39)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטיעונים שלך על מוסר הם התעסקות בהטפת מוסר.
לכן בהחלט מתאים לטעון שאצלך חסרה הדוגמה האישית.
_new_ הוספת תגובהחוסר ההבנה שלך מובהק
לוי (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 10:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טעות או יותר נכון שגיאה .
_new_ הוספת תגובהה''טעויות'' הן שלך תגובה 112534
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 10:28)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] בפורום הזה
צדק (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 10:48)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אחד מתכונותיו של השמאלני היא בור ועם הארץ,
_new_ הוספת תגובהאחת מתכונותיו של הימנוני
דוד סיון (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 11:03)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''אח[ת] מתכונותיו של ה[ימ]ני היא [שהוא] בור ועם הארץ''.
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
אריק פ. (יום רביעי, 20/02/2008 שעה 19:07)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לוי - מה מטרת ההוכחה האנקדוטית הזו? להראות שמי שגר בארה''ב לא מבין את המציאות הישראלית? אני יכול לטעון באותה מידה שלפי תגובותיהם של משתתפים מסוימים בפורום זה, גם הם לא מבינים את המציאות הישראלית. אותם משתתפים שרוצים להנציח את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, שרוצים להגדיל את שטח המדינה על חשבון שכנינו, שרוצים להמשיך להפקיע אדמות ערביות ''לצורך בטחוני'' (דהיינו - להקים התנחלויות נוספות) - הם שיביאו לחורבן המדינה.
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לחמניה חמה (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 0:22)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל הכיבוש וההתנחלויות רק הביאו את ישראל לפריחה כלכלית, לעוצמה צבאית ולפתיחות מדינית. אז מה בדיוק רע כל כך בכיבוש צודק?
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
אריק פ. (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 0:30)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בגרמניה שאלו אותה שאלה ב-‏1939. ''כיבוש צודק'' לא קיים, והמונח הוא אוקסימורון. זה שכיבוש יכול להביא לפריחה כלכלית ולעוצמה צבאית ידוע, אך בסופו של דבר הוא מביא לניוון מוסרי, ואז נעלמים הפריחה והעוצמה.
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לחמניה חמה (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 0:49)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא שאלתי אותך על גרמניה, ואם אתה הכנסת אותה למשוואה זה רק מעיד על הריח הפוליטי הפשיסטי שלך.
דיברתי ושאלתי על ישראל אל מול ערביי ארץ ישראל. אם אין לך תשובה חכמה אז אל תתחפש לי לגרמניה.

אין כזה דבר לא קיים כשהוא עומד וקיים מול עיניך. יש וקיים כיבוש ישראלי צודק של השטחים. הבעיה של ישראל היא לקחת החלטה נכונה ולהשלים את המהלך לסיפוח שלם ומלא ושהערבים יקרקרו. בינתיים ישנו ניוון מוסרי אצל השמאל שמעכב את המימוש המוסרי של כיבושי 67'.
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
אריק פ. (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 4:06)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אחד מהחבר'ה שלכם כתב לפני מספר שנים ש''הפקעת שטחים חדשים לצורך התנחלות וישוב עודפי אוכלוסיה נותנת לנו מספר בלתי מוגבל של יתרונות, ביחוד כאשר אנו משקיפים אל העתיד''.

אופס. סליחה. זה לא היה אחד מהחבר'ה שלכם, מצאתי את זה כאן:

Hitler, Adolf, Mein Kampf, Houghton Mifflin, 1971, p. 138
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לוי (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 8:52)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה טועה לא מדובר בהפקעת שטחים אלא בהחזרת שטחים לבעליהם החוקיים .
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
אריק פ. (יום שישי, 22/02/2008 שעה 1:52)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לוי, הראה לי קושאן או רישום בטאבו ואז נוכל להתווכח בצורה עניינית. התנ''ך אינו הוכחה.
_new_ הוספת תגובה[•] דרישות ליצניות
צדק (יום שישי, 22/02/2008 שעה 9:24)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קושאן של מי, של הבריטי הכובש? של הטורקי הכובש?
טאבו של איזה גוי גנב, ראוי בעיניך?

האם בדקת את הטאבו שמציגים הערבים או שאתה מאמין להם באופן עיוור?
_new_ הוספת תגובהדרישות ליצניות
אריק פ. (יום שישי, 22/02/2008 שעה 19:44)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת ש''לא מדובר בהפקעת שטחים אלא בהחזרת שטחים לבעליהם החוקיים.'' היות ואתה טוען שאתה הבעל החוקי, אני מניח שיש לך הוכחה. הוציא את שטר הקניה מהכספת, ונדבר.

ובאותה הזדמנות נדבר על רישום הטאבו של היבוסים על ירושלים.
_new_ הוספת תגובה[•] גישה של כפל התייחסות
אריה עירן (יום שישי, 22/02/2008 שעה 19:59)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר אתה רואה ביבוסים עם נגזל , למעשה אישרת שבני ישראל כבשו את כנען . היות ויש רצף בעלות פרטית ומדינית על ארץ ישראל שהתחילה אי שם לפני 3200 שנה ונפסקה חלקית לאחר הדיכוי של אדריאנוס ונמשכה באופן חלקי עד הכיבוש המוסלמי בשנת 640 בערך נפתחות שתי אפשרויות .
1- עמי כנען ההם , החיבים היבוסים הגרגשים ועוד יבקשו את הארץ . זה לא נראה לי שייקרה .
2- העם היהודי הוא בעל הארץ . הזכות הערבית נקנתה בכח צבאי ומוחזרת לנו בכח צבאי . מסמכי הבעלות של פלסטינים הם אולי מהתקופה התורכית .
לפי גישה זו מערב ארצות הברית היא אדמה אינדיאנית . אוסטרליה היא אדמה אבוריג'ינית . או שמקבלים את הגישה שהכח קובע את הגבולות .
_new_ הוספת תגובהגישה של כפל התייחסות
אריק פ. (יום שישי, 22/02/2008 שעה 21:38)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעבר, הכח באמת קבע גבולות. היום כבר לא. זה קרה לאחרונה ב-‏1949, ומאז זרמו מים רבים תחת הגשר.
_new_ הוספת תגובהדרישות ליצניות
לחמניה חמה (שבת, 23/02/2008 שעה 9:52)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התנ''ך הוא לא קושאן?

למה נייר קטן אחד עם חתימה של תורכי גדול היא בשבילך הכל בעוד ספר שלם ומלא עם אלפי דפים הוא בשבילך סתם אבק היסטוריה?

אם אתה מדבר על קושאן אז גם לערבים, גם לתורכים, גם לצלבנים, גם לביזנטים ואפילו למונגולים אין שום קושאן על ארץ ישראל. הם בעלו את הארץ או חלקים ממנה בכיבושי דמים. אבל את כיבושיהם אתה מקבל בסיפוק רב ובהכנעה. בעוד את כיבושי היהודים אתה דוחה על הסף ורואה בהם לא מוסריים? אתה גם מפלה בין כיבושי היהודים - כיבוש הנגב ב-‏1948-9 הוא בסדר מבחינתך אבל כיבוש ירושלים, חברון וענתות ב-‏1967 הוא לא מוסרי משום מה?!
מה קרה? יהודים כבר לא טובים בשבילך? האם יהודים הם לא בני אדם? האין ליהודי פה בשביל לאכול? האין לו עיניים בשביל לראות? ואם ייעצב היהודי האם לא יזיל דימעה?

לגבי היבוסים דעתך השתבשה עד כדי גיחוך.
א. תביא לי יבוסי אחד היום ואתן לו את חצי ירושלים (גם כשאני בכלל לא חייב לו מאומה).

ב. למרות זאת ויחד עם זאת, כל 7 עמי כנען (כולל בפלישתים) הובסו בקרב על כיבוש הארץ. רבים מהם נהרגו בקרבות ובין הקרבות. אבל.... אלה ששרדו או לא נטשו את הארץ התבוללו בשיבטי ישראל. גם הפלישתים שנלחמו בשיבטי ישראל בתחילת ההתנחלות ובתחילת הממלכתיות של בית ראשון, לקראת סופו של בית ראשון התמזגו ונמוגו במרחב. רבים התבוללו בשבטי ישראל, בעיקר ביהודה, שמעון, חצי דן, בנימין, חצי המנשה. אחרים גם ירדו למרכז התרבותי, אמריקה של תקופת הברזל - אלכסנדריה. אליהם הצטרפו גם יהודים רבים שהתרבו והתפשטו בסביבה (במאה הראשונה לפני הספירה כבר היו כחצי מיליון יהודים כולל פלישתים באלכסנדריה).

הטאבו על ירושלים וארץ ישראל רשום על שם העם היהודי והוא מוכר בתרבויות העולם שגדלו והתפתחו מתוך התרבות היהודית והדת היהודית - הנוצרים והמוסלמים.

רק מוטציות ויראליות אצל נוצרים ומוסלמים מוססו את הקשר והזהות הזאת בתקופות מסויימות. לצערנו האסלאם החולה הפונדמנטליסטי נתקף בוירוסים חיצוניים במהלך המאה ה-‏20 והוא מתנהג כחיה שרירנית, מסוממת ואלימה, שגם שוכחת את חלקם של היהודים בזהותם הרוחנית-דתית של הערבים.

נקווה שזה יעבור למוסלמים, אם כי אני פסימי. כי אם ועד שזה אולי יעבור, יכולות להתרחש כאן קטסטרופות שיפגעו בכל עמי האזור.
_new_ הוספת תגובה[•]
צדק (יום ראשון, 24/02/2008 שעה 7:40)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קושאן לא מעניין את התחת שלי, כל נייר שלא ניתן ע''י יהודי מרצונו החפשי
איננו שווה יריקה בעיני ובעיני כל אדם שפוי.

לכן אתה הוא שצריך להבהיר לנו מהו הנייר טואלט הזה שכל כך חשוב בעיני האנטישמים,
והאם אי פעם בדקת שניירות הטואלט הללו אינם מזויפים?
_new_ הוספת תגובה[•] התחת של צדק לא מעניין
יוסלה  (יום ראשון, 24/02/2008 שעה 8:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שקורה לאנשים הגונים בשטחים
כן מעניין.

''סיפורה של פאטמה קראעין
נפגשנו לראשונה עם פאטמה קראעין בדצמבר 1991, לאחר שמתנחלים פרצו לביתה בשכונת אל-חלווה, והשליכו אותה, את בעלה ואת שבעת ילדיה לחורף הירושלמי הקר. לאחר שנים של מאבק משפטי, בספטמבר 1998 אישר בית המשפט המחוזי החלטה קודמת, כי הבית בו נולדה, ואותו קנתה מאביה בשנת 1966 בנוכחות 5 עדים, שייך לאפוטרופוס לנכסי נפקדים. פאטמה נשארה מחוץ לביתה, והמתנחלים נכנסו במקומה. ארבע עשרה שנה מאוחר יותר, פגשנו את פאטמה, המתגוררת בשכונה המזרחית של סילוואן בשנית, ומסתבר שצרותיה של המשפחה טרם הסתיימו...
_new_ הוספת תגובהמה הבעיה?
צדק (יום ראשון, 24/02/2008 שעה 10:55)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היהודים החזירו לרשותם את מה ששייך להם.
אפילו בית המשפט השמאלני הסכים.

הצרות שלהם יסתיימו כאשר יעזבו את ארצנו הקדושה ויחזרו לארצות מהן פלשו אלינו.
_new_ הוספת תגובה[•] התחת של צדק לא מעניין
לוי (יום ראשון, 24/02/2008 שעה 11:25)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מתפלא שהצליחה לגייס רק 5 עדים ולא 200 מה קרה שלום עכשיו לא יכלו לממן את 200 העדים הם היו זקוקים לכסף עבור עצמם ?
בפתח הבית קיים עדיין השקע אשר נחצב להתקנת המזוזה של בעל הבית היהודי שגורש ממנו או שנרצח .
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לוי (יום ראשון, 24/02/2008 שעה 7:12)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אותם רוצחים וגזלנים חיסלו את משרד הקושנים המקורי ושכתבו אותו מחדש .
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
אריה עירן (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 9:16)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הידיעה שסיפרו של היטלר נמצא בביתך לא מוסיפה לך נקודות .
גם חוסר הבחנתך בין הגרמנים שחיסלו יהודים ללא התנרות או פעולות טרור של היהודים , לבין פגיעה בערבים שהפעילו ומפעילים טרור נגדנו , לא מוסיפים לך נקודות .
השואתך את היהודים שחזרו לארץ המולדת עם הגרמנים שרצו לכבוש לעצמם ארצות לא להם מוסיף להעיד על חוסר הבנתך .
מגוריך במדינה שנבנתה מחורבנם של האינדיאנים עוד מפחיתה מעמדתך הכאילו מוסרית .
_new_ הוספת תגובהעל עובדות ועל נקודות
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 9:56)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש עוד לא מעט משתתפים שלא מפסיק להשתמש בביטויים ודימויים מהארסנל של היטלר ושאר הנאצים. הבעיה היא שאינך מעיר להם כלל. מתי אתה מתעורר? כאשר מישהו עושה כך כלפי אנשים שעושים זאת כל הזמן.

החזקת ספר כשלעצמה לא מוסיפה או מורידה נקודות. מה שלא מוסיף נקודות זו טענה כמו שלך.
_new_ הוספת תגובהעל עובדות ועל נקודות
יוסלה  (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 10:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי לא היה מזיק לעירן לקרוא קטעים מ'מיין קאמף'.
יכול היה אז לראות את קווי הדמיון בין רעיונותיו הקדם-פשיסטיים
לבין צורת האירגון הפוליטי-מדיני שהיטלר מציע.

הנה קטע מווקיפדיה בנושא הגדרת הפשיזם:
''Fascism may be defined as a form of political behavior marked by obsessive preoccupation with community decline, humiliation, or victim-hood and by compensatory cults of unity, energy, and purity, in which a mass-based party of committed nationalist militants, working in uneasy but effective collaboration with traditional elites, abandons democratic liberties and pursues with redemptive violence and without ethical or legal restraints goals of internal cleansing and external
expansion.''
Paxton further defines fascism's essence as:
...a sense of overwhelming crisis beyond reach of traditional solutions; 2. belief one’s group is the victim, justifying any action without legal or moral limits; 3. need for authority by a natural leader above the law, relying on the superiority of his instincts; 4. right of the chosen people to dominate others without legal or moral restraint; 5. fear of foreign `contamination.''

יש דמיון לאלמנטים אצל עירן: התחושה של משבר חמור שפתרונו רק בנקיטה
באמצעים לא-רגילים. התחושה של הקבוצה השלטת כקורבן שבשל קורבנותו
מותר לו לוותר על מוסר אנושי רגיל. הצורך המובהק בהנהגה שאינה בוחלת
בשום אמצעי. ה'זכות' שיש לעם הנבחר לשלוט בעמים אחרים ללא מגבלות
מוסר. הפחד מ'ערבוב' או 'הטמאות' כתוצאה מהמגע עם זרים. הפולחן של
האחדות, הנקיון האתני, והאנרגיה.

כל המרכיבים של הגדרת הפשיזם שמונה כאן פקסטון מיוצגים בהרחבה
ברעיונות ובתגובות של אריה עירן באתר.

אולי במקום להתנפל על פורסטר, ייטיב אריה עירן
לעשות אם אכן ילמד קצת על ההיטלריזם והפשיזם.
הוא עלול להיות מופתע, ולא לטובה.
_new_ הוספת תגובה[•]
אריה עירן (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 17:37)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היטלר שמע על דרווין ועל תורתו . הוא הבין אותה עקום ועשה בה שימוש מוטע .
אתה תלמידו האוהב ומבין את תורתו של היטלר עקום , את תורת דרווין אתה לא מבין בכלל . את העובדות הנוגעות לעתיד העם היהודי אתה לא רוצה לראות . היגיון אתה לא מסוגל להפעיל , מוסר אין לך . מה שנשאר ממך זה תאווה לגירוש יהודים מחלקי ארץ ישראל .
היות ואתה מקפיד להסתיר את זהותך יתכן שאתה כלל לא יהודי . אכול שינאת יהודים . מן אורי אבנרי במיסתור האנונימי .
_new_ הוספת תגובה[•]
יוסלה  (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 20:32)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעניין מדוע עניין 'זהותו' של יוסלה
כה מטריד את עירן.

אריה עירן הוא הרי איש של אמת מוחלטת,
אמת שגם למשוררים ולסופרים ולפילוסופים
אין גישה אליה, מסתבר.

המדענים הם חביביו של עירן, ביחוד דרווין.
אך אילו חי עירן בתקופתו של דרווין, היה
נחשב לאנאלפבית, וודאי שלא איש תרבות.
בחברה בתוכה צמח דרווין היו רואים באיש
כמו עירן, שדוחה בשתי ידיים את הספרות
והפילוסופיה אדם תמוה אם לא אידיוט
מושלם.

עירן מעלה השערה שיוסלה איננו יהודי. וזה
מחזיר אותנו לאובססיה של עירן עם ה'נקיון'
האתני. האם לדבריו של לא-יהודי יש פחות תוקף
בוויכוח פומבי מאשר לדבריו של יהודי?
האם ישראל צריכה להיות נקייה מלא-יהודים
כדי לעמוד בקריטריונים הגזעניים של עירן?

היה בזמנו משתתף באתר שטרח להזכיר לכולם
שהוא מסורב עלייה לשעבר. וזה לא הפתיע אף אחד
שמילת הגנאי החביבה על העולה החדש היתה
'בולשביקים'. יוסלה חושב שיש סבירות גבוהה
להנחה שעירן כלל אינו יהודי. לא שיש בזה פגם כלשהו,
אלא שזה מסביר אולי את האובססיה של עירן עם
נקיון אתני-גזעי-לאומי-דתי של ארץ ישראל.

את זהותו של יוסלה לא קשה לשער מכל מה שכתב
עד כה. האם שם אחר היה משנה משהו?
האם עירן היה מרוצה אילו למד לדעת ששמו ה'אמיתי'
של יוסלה הוא, למשל, 'יוסף זיידנפלד', ושזיידנפלד הלה
תושב הרצליה?

הרי אין בכך שום ערך מוסף. בדיוק כפי שאין, בעיני עירן,
כל ערך בהיכרות עם השם או הדיעות של כל אדם אחר,
לבד משיוכו הלאומי-אתני-דתי. מה שקובע זה השיוך
ליהדות - השיוך כגזע דווקא, היות ועירן מקפיד לחסל כל
זכר לאיפיונים הרוחניים של היהדות. יהודים ויהדות על בסיס
תורתו של דרווין. מעניין איך אפשר להגדיר את היהדות
לפי דרווין? עירן הוא מין ווטרינר לענייני יהדות.

ובאשר לדרווין, - זו לא הפעם הראשונה שכתביו משמשים
קרש קפיצה לגזען. ראה הקטע מוויקיפדיה על מקורות
ההשראה של היטלר:

''היטלר משלב רעיונות של דרוויניזם חברתי וגזענות בנוסח צ‘מברליין וגובינו עם תפישות היסטוריציסטיות נפוצות באותה תקופה, כמו ''שקיעת המערב'' של אוסוולד שפנגלר לתיזה מבולבלת משהו על מאבק נצחי לא בין אומות או ציוויליזציות כי אם בין גזעים שונים. מן העבר האחד ניצב הגזע הארי העליון, ומן העבר השני הגזע היהודי הנחות, אויבו הנצחי. המאבק בין היהדות לבין האריות יסתיים בניצחון של צד זה או צד זה, טען היטלר. אין פשרה אפשרית בין אויבים נצחיים אלו. כרגיל בתורות גזעניות, כוללת גם התפישה ההיטלריאנית את הסתירה הבסיסית -- תיאור היהודים בו זמנית כנחותים, עלובים, טיפשים, נתעבים, אכולי זימה ומושחתים מחד; ומאידך, זוממי מזימות מתוחכמים ביותר, המשתמשים במצג שווא של עליבות וטיפשות כדי להסוות את מזימותיהם הקטלניות.''

נשמע מוכר?
_new_ הוספת תגובהאירה עירן ותורת דרווין כדוגמה
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 22:38)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה עירן שמע על דרווין ועל תורתו. הוא הבין אותה עקום ועשה בה שימוש מוטעה. העירו לו על כך מספר אנשים בצורה מנומקת והוא ממשיך לעשות שימוש מוטעה בתורתו של דרווין.

הוא יעדיף יכתוב שלא הפריכו את טענותיו ולכן הוא ימשיך להציג הטענות המופרכות...
_new_ הוספת תגובהאנטישמיות בארה'ב !
יחזקאל ,הרצליה (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 15:33)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לאריק פ. שלום רב !

ואם תיפרוץ האנטישמיות בארה'ב.לאן תלך ?

האם שמעת על האומה הארית הלבנה ?

מהומות של שחורים או מוסלמים.הסכנה של בן-לאדן.

וגם-נסראללה איים במילחמה פתוחה נגד יהודים בכל

העולם.אולי אתה בסכנה ?
_new_ הוספת תגובהאנטישמיות בארה'ב !
אריק פ. (יום שישי, 22/02/2008 שעה 1:48)
בתשובה ליחזקאל ,הרצליה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יחזקאל, האנטישמיות בארץ, כפי שהיא מתבטאת בפורום זה, מדאיגה אותי הרבה יותר מהאנטישמיות בארה''ב. אני מתכוון לצורה בה אתה ואחרים כאן מתבטאים כלפי יהודים שדעתם על הכיבוש שונה משלך.

ודרך אגב, איני מחזיק את מיין קאמפף בארון הספרים שלי (אך אני מתכוון לקנות אותו). הספר זמין, בשלמותו, ברשת.
_new_ הוספת תגובהאנטישמיות בארה'ב !
לחמניה חמה (שבת, 23/02/2008 שעה 9:59)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שאתה עיוור לאנטישמיות. לכן ייתכן בהחלט שאינך מריח את מה שמתרחש סביבך. אולי שגלל שקליפורניה עדיין מרוחקת ממוקדי האנטישמיות בארה''ב ואתם עדיין חוגגים על 'סיר הבשר' ומרקדים ב'שיר השר' הבא עליכם לטובה ביום ראשון של הוליפוד(ל).

דרך אגב, אני אהיה מאוכזב ביותר אם ''הבופור'' יזכה בפרס סרט הזר הטוב ביותר. לדעתי הסרט האוסטרי ''הזייפנים'' והפולני ''קאטין'', טובים בהרבה.
_new_ הוספת תגובההנשק האישי הנאמן של אריק.פ ודומיו
יענקלה (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 15:42)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנשק שלעולם לא מכזיב.
הנשק שנותן לאריקים ולפיפים הרדשה הכי הכי הכי טובה.
הנשק הוא אדולף היטלר.
הם מוציאים את הצורר הנבל מהארון תמיד כשאזלו להם התרוצים.
הם שולפים אותו באיטיות כמו שהרע והמכוער במערבון שלפו את הסמיט ווסון 38 שלהם.
הם שלופים ויורים ולאחר מכן צוהלים - כאוהדי כדורגל שיכורים או כיושבי מרתפי הבירה במינכן ''ניצחנו ניצחנו ניצחנו''
היטלר תמיד היה בן בריתם של האנטישמים .
השמדת היהודים , בין על ידי היטלר או בין על ידי חיזבאללה היא מוטיב חשוב בחייהם.

אריק פ. את היטלר ידידך , ואת הספרים המגעילים שלו תשמור אצלך עמוק בארון. אם אתה לא מסוגל להתווכח כבן אדם מוטב שתשב בשקט ותבלום את פיך.
\\
_new_ הוספת תגובההנשק האישי הנאמן של אריק.פ ודומיו
יוסלה  (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 20:35)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יענקלה,
יחזקאל,
ואריה עירן.

יד-ביד, יד-ביד, יד-ביד.
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לוי (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 8:48)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את סיפור המעשה לא הבאתי כהוכחה אלא כקוריוז . בתחום ''מדעי'' הרוח סיפורים מסוג זה נחשבים כהוכחה . אני איש מדעי הטבע .
אותם משתתפים בניגוד לעדר התועים הסמלנים מציגים דרך לחיסול הסכסוך הישראלי פלשתיני .
_new_ הוספת תגובהבפורום הזה
לחמניה חמה (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 20:51)
בתשובה לאריק פ.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אנחנו יוצאים מקודת הנחה שאתה לא חי ולא מבין את המציאות הישראלית הרי שבהכרח לא תוכל לקבוע ש''הם [כלומר: אנחנו] לא מבינים את המציאות הישראלית''. אל תיכנס למכשול ידוע ופתוח מראש מבחינתך.

יחד עם זאת דווקא די טוב לשמוע את דעתו של שמאלן, יורד שחי ונושם את ריחה של קליפורניה, בכל הנושאים הפוליטים החמים כאן בארץ. אנחנו לוקחים את דבריך די ברצינות ובהתחשבות כאשר אנחנו מקזזים מהרצינות הזאת את המרחק בקילומטרים מקליפורניה לישראל בריבוע.

* לעניין שטח המדינה אני שולל את קביעתך שאנחנו רוצים מדינה על חשבון שכנינו. שיטחי ארץ ישראל רשומים בטאבו של היהודים, גם לפי האמונה של אותם מוסלמים! אלא שבתרגיל מתחכם ופתלתול הם מחרימים את הקרקע בגלל שאנחנו לא מאמינים באללה שלהם, ועל כך לדעתם נגזר על יהודים לשלם בעונש חמור ולהיות עם ללא ארץ. אתה חלוץ מתנדב שלא מדעת לשופר האסלאמי.

* שמעתי כבר הרבה נביאים שדיברו על חורבן ישראל. מעולם לא צדקתם. וכשכבר פעם היה חורבן-כמעט חורבן טוטלי דווקא שמאלנינו הנחמדים היו רחוקים מלהתריע ולתת פתרון הולם להשמדת היהודית. אז אל תחצצר בחצוצרות ותניח את הנבואה לנביאים.
_new_ הוספת תגובהשמעון, אתה חייב להיות מציאותי
חזי (יום שני, 18/02/2008 שעה 7:32) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבתה:
''צריך להודות על האמת, כי אם רוצים לטהר את הרצועה מנשק כמו שהמלך חוסיין עשה, חייבים לפעול כמו ב''ספטמבר השחור''.

כאשר ערבי הורג ערבי, העולם שותק (תראה גם מה קורה בעיראק).

כל המשאלים על ''דעת הקהל'' ברצועה, מראים כי רוב התושבים הם תומכי החמאס.

לפי שיטתכה, יהיה צורך לחסל מאות אלפי פלסטינים ברצועה...
גם בלי זה, העולם בא אלינו בטענות שאנחנו שמים מצור על הרצועה.

הרבה יותר הומני (ועדיף מכל הבחינות) ליצור הגירה מהרצועה.
ישראל היתה צריכה לעשות הרבה יותר מאמצים בכוון הזה.

רק זה יהיה הפתרון לטווח רחוק...
_new_ הוספת תגובהלא נשבר התקליט .
אריה עירן (יום שני, 18/02/2008 שעה 8:50) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מחיר מדיני .
מחיר מדיני יעצור את ירי הקאסמים .
הקטנת רצועת עזה על ידי כיבוש צפון הרצועה בלחימה וסיפוח החלק הזה למדינת ישראל , יעצור את הירי על עוטף עזה . אם קטע ראשון לא יהיה מספיק יש להמשיך בקטע נוסף ...ונוסף , עד שיצעקו ''רוצים אנחנו'' .
חשמל נוסף , מים נוספים , מזון ותרופות שיביאו ממצרים . אחרי הכל יש להם גבול משותף .
אנחנו לא הספקים שלהם ולא החברים שלהם ולא המעסיקים שלהם . שיפנו למצרים בכל דבר ועיניין .
אהוד ואהוד שניהם כשלונות , שניהם נפלים פוליטיים . האחד דברן חסר תבונה וחסר כשרון ביצוע . השני אוייבער חוכעם .
בטראנספר - זה ייגמר .
_new_ הוספת תגובהלא נשבר התקליט .
ע.צופיה (יום שני, 18/02/2008 שעה 8:59)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבורבונים,אריה,זכור את מה שנאמר על הבורבונים.
_new_ הוספת תגובהלא נשבר התקליט .
אריה עירן (יום שני, 18/02/2008 שעה 9:10)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסברתי לך , לא בורבונים אלא בונבונים . לא כיבוש הרצועה ותושביה , כי אם כיבו מצפון ללא תושבים + סיפוח מלא . צהל לא יכנס לרצועה ולא ישלוט בה ובתושבים . זה דומה לזה כמו סירת מנוע וחסקה .
_new_ הוספת תגובהלא נשבר התקליט .
לחמניה חמה (יום שני, 18/02/2008 שעה 12:27)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסיבה היחידה שאני בעד כיבוש צפון רצועת עזה, גירוש תושביה דרומה וסיפוח מלא היא שאנחנו צריכים להרגיל את הערבים, את שמאלנינו ואת העולם שהמחיר לטרור בלתי נפסק הוא טרנספר הטרוריסטים.

נתחיל בקטן ונגמור בגדול!
לתפארת מדינת ישראל, הצדק ההסטורי והמוסר האנושי !!!
_new_ הוספת תגובהספטמבר השחור
לחמניה חמה (יום שני, 18/02/2008 שעה 11:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שאולמרט מחכה לספטמבר כדי להכניס את הצבא לעזה. זה יהיה קרוב לבחירות שיטקדמו בינתיים והוא חושב שזה יעזור לו בקלפי או ידחה שוב את הבחירות למועדן המקורי.
הוא נראה כמי שחושב מגובה הכיסא.
_new_ הוספת תגובההגדלת מספר היהודים בילודה הוא יעד לאומי עליון
אריה עירן (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 6:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש אמת פשוטה ומוחלטת . בשנת 1939 היו 17 מיליון יהודים בעולם היום יש רק 13.2 מיליון יהודים בעולם . לכן אני מציע שהמדיניות העליונה בישראל תהיה מבוססת על תיקון אסון זה . כלומר לפעול להגברת הילודה היהודית באופן מתון .
בני אדם מתרבים בזוגיות . זו עובדה .כאשר יולדים פחות מ- 2 זה אובדן . גם זו עובדה .
היות ויש קצת מוות של צעירים וקצת עקרות , לכן ילודה של 2 זה הימור של 1/5 בערך . אכזרי אבל אמיתי .
בישראל יש בממוצע 2.75 לידות אצל היהודים . אצל הערבים 3.68 בממוצע . במשק בית ממוצע יש 3.34 נפשות .

השכר הממוצע במשק 7.576 ש''ח . הכנסה ממוצעת כוללת למשק בית 11.133 ש''ח מזה דיור , אחזקה וריהוט 35.7% כלומר 7.158 הוצאה למחיה . כלומר בממוצע 2.143 שח לאדם . היות והעשירון העליון בישראל אינו נמצא במצוקה כלכלית אישית , אני יכול להניח שסכום של 20.000 שקלים לשנה יכול לכסות את הנטל הכלכלי של ילד נוסף במשפחה .

מסקנה : מדיניות של ילד נוסף במשפחה יכולה לממן תמורת 1 מיליארד שקלים ילודה של 50.000 ילדים .

אני לא מאמין שמספרים ברורים ישכנעו את דוד סיון . הרי הפער לשלילה של מספר היהודים בעולם ''אינו הוכחה שנחוץ להגדיל את האוכלוסיה היהודית'' .

הנתונים נלקחו מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה . 2007 .
_new_ הוספת תגובהנתונים חלקיים ודמגוגיה לא משכנעים
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 7:26)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקושי שלך להבין ולקבל ביקורת כנה על הצעותיך הוא מובהק.

התייחסות רק לחלק קטן מנתוני המציאות במודע הוא תרגיל שקוף בדמגוגיה.
''הבריחה מן האמת...'' המלאה היא בסיס למסקנות מופרכות.
_new_ הוספת תגובההדמגוגיה אצלך .
אריה עירן (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 7:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היהודים היו 17 מיליון וכעת 13.2 מיליון .
זה מצריך הגדלת הילודה היהודית ,
_new_ הוספת תגובהיופי נחמה תגובה 112515
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 8:08)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובה 112515
_new_ הוספת תגובהיופי נחמה תגובה 112515
אריה עירן (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 8:29)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

112516
_new_ הוספת תגובהיופי אריה על הדמגוגיה שלך קרא ב תגובה 112515
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 9:42)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהיופי אריה על הדמגוגיה שלך קרא ב תגובה 112515
אריה עירן (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 9:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשנת 1939 חיו בעולם 17 מיליון יהודים והיום חיים 13.2 יהודים . יש להגדיל את מספר היהודים בילודה . ילד אחד נוסף לממוצע הקיים היום . זה אפשרי זה זול וזה מועיל .
_new_ הוספת תגובהיופי אריה, על הדמגוגיה שלך קרא ב תגובה 112515
דוד סיון (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 9:57)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהעד שתזכור את העובדות
אריה עירן (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 17:27)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשנת 1939 חיו בעולם 17 מיליון יהודים והיום חיים 13.2 יהודים . יש להגדיל את מספר היהודים בילודה . ילד אחד נוסף לממוצע הקיים היום . זה אפשרי זה זול וזה מועיל .
_new_ הוספת תגובהיופי אריה, על הדמגוגיה שלך קרא ב תגובה 112515
לחמניה חמה (יום חמישי, 21/02/2008 שעה 20:52)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם לעשות ילדים בשבילך זה דמגוגיה?

אולי אצל שמאלנים, כי הם עושים ילדים רק עם הפה.
_new_ הוספת תגובהיופי אריה, על הדמגוגיה שלך קרא ב תגובה 112515
אריה עירן (שבת, 23/02/2008 שעה 5:27)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיכום ביניים .
1- בשנת 1939 חיו 17 מיליון יהודים וכיום חיים 13.2 מיליון יהודים .
2- התוצאה מזה היא הדעה שלי שצריך להרבות בילודת יהודים כדי לתקן את ניזקי השואה .
3- לא מדובר בגידול עצום ומחניק נפשית וכלכלית . אני מציע גידול מתון של ילד אחד נוסף לממוצע הכללי .
4- המחיר התקציבי לשנה של 50.000 ילדים הוא מיליארד שקלים . מיליארד אחד .
5- אני ממליץ לנהל מול תושבי רצועת עזה מדיניות ''פינוי תמורת פיצוי'' .
6- להערכתי המחיר יהיה 18 מיליארד שקלים .
7- לדעתי , בהמשך ירי על שטח ישראל מרצועת עזה לעוטף עזה יש לבצע מהלך מדיני . סיפוח חלק מצפון הרצועה למדינת ישראל .
8- מהלך זה ניתן להיעשות על ידי שימוש בצהל ללא כיבוש כל הרצועה ובאבידות מזעריות .
9- לדעתי , יש לבצע הפרדה מוחלטת של שטח הרצועה מישראל . את צרכיהם של התושבים שם שיחפשו במצרים . מזון , מים ,תרופות , דלק וחשמל .
_new_ הוספת תגובהיופי אריה, על הדמגוגיה שלך קרא ב תגובה 112515
דוד סיון (שבת, 23/02/2008 שעה 6:18)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סכום
1. מר עירן מצהיר במפורש שהעובדות לא מעניינות אותו (תגובה 112648).
2. מר עירן ממציא רעיונות שמבוססים על שהתעלמות מעובדות.
3. מר עירן ממשיך לקשקש רעיונות מופרכים בשיטת הדמגוגים.
_new_ הוספת תגובהמר עירן צודק בהחלט
לחמניה חמה (שבת, 23/02/2008 שעה 10:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא מצאתי בלינקים שלך שום עדות קבילה להאשמותיך כנגדו.
וזה אומר דרשני!
_new_ הוספת תגובהצודק בהחלט שעירן שקרן
יוסלה  (שבת, 23/02/2008 שעה 10:16)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עירן ממציא תיאוריות כאילו-מדעיות
וכאשר מתברר שהן מופרכות, הוא
מתעלם וממשיך להטיף להן.

עירן התנפל על ענבל בר-און וגידף את אביה
אך סירב להתנצל. הוא מכחיש כמובן שהתנפל עליה,
למרות שהדברים שמורים באתר.

עירן מטיף לגירוש המוני כפוי של התושבים הפלסטינים
בעזה ויהודה ושומרון,
אך כאשר מגיע הזמן לקחת אחריות על דיעותיו הגזעניות
הוא משקר ומכחיש שאמר את הדברים.

העובדות לא מעניינות את אריה עירן.
גם אחריות למעשיו אינו לוקח.
_new_ הוספת תגובהצודק בהחלט שעריך שקרן
לחמניה חמה (שבת, 23/02/2008 שעה 11:40)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואתה רוצה שאני אגיב ברצינות להאשמות אנטישמיות כאלה נגד עירן?

עירן למיטב זיכרוני אינו בעד גרוש כפוי של ערבים מיהודה ושומרון. הוא בעד עידודם הפוזיטיבי להגירה מהארץ. זה רעיון נעלה ומוסרי ביותר.
עירן למיטב זיכרוני בעד טרנספר במידה והערבים יפתחו במלחמה חדשה לחיסול ישראל. היכן ראית כאן ''גירוש המוני כפוי'' או דיעות ''גזעניות''?
עירן השמיץ את השר בראון כי חשב שהוא אביה שלענבל. אבל לאחר שענבל הבהירה שהשר בראון אינו אביה לא נותרה כל עילה לעירן להתנצל.
עירן ממציא תיאוריות בדיוק כמו שאתה ממציא תיאוריות. אני משער שרק תיאוריה אחת תצא בסוף נכונה וישימה. ואני מעריך דווקא שהתיאוריה שלך בעייתית ובלתי ישימה, למרות האידיאולוגיה השמאלנית הנחרצת שלך.

אני מבחין אצלך בניסיונות לתקוף אישית את המתווכים איתך וזאת למרות שאינך יודע עליהם דבר. אתה גם נוטה לתמוך בפלסטינים, מאותה סיבה בדיוק.

אז תזכור שידע זה כוח!
.... ותתחיל כבר לבנות את כוחך.
_new_ הוספת תגובה[•] צודק בהחלט שעירן שקרן
אריה עירן (שבת, 23/02/2008 שעה 11:47)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את זיופי כתיבתך אני כבר מכיר . לצערך אתה לא מדייק , אתה משנה טקסטים באופן שיטתי , תוקף את הטקסטים שזייפת ונראה לעצמך שאתה צודק , גיבור נושא לפיד האמת . יש רק בעיה קטנה , אתה טועה .
_new_ הוספת תגובהגם כשעירן לבד הוא מכחיש שהוא לבד
יוסלה  (שבת, 23/02/2008 שעה 12:17)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התגובה של עירן מגוכחת.
לבד מגידופים אין לו מה לומר.

יוסלה מדייק ביותר:

עירן הטיף לטרנספר של הפלסטינים,
אך כשמעירים לו על כך שזה בגדר פשע, הוא מכחיש
שזו עמדתו. הטרנספריסט המנומס.

עירן התנפל על ענבל בר-און וגידף את אביה.
לאחר שהתבררה טעותו סירב להתנצל,
וידידו גולדרייך טרח להסביר לבר-און שהיא אשמה
בכך שעירן התנפל עליה. הקורבן אשם.

עירן אינו טורח לקרוא את מה שבני שיחו כותבים.
לכן הוא מתכחש לביקורת המדוייקת של דוד סיון
על התיאוריות ה'מדעיות' שלו.

שם התואר 'גזען' מתאים במיוחד לאריה עירן,
ואין בכך שום טעות בזיהוי. אין זה גם בגדר גידוף,
אלא כינוי שמתאים לנושאו, היות ואריה עירן גאה
בהיותו שונא 'ערבים' בשל היותם ערבים, ללא קשר
למעשיהם או דיעותיהם (''הערבים רוצחים'').

באופן שאופייני לגזענים בכל הזמנים, עירן מאשים את
הפלסטינים אפילו בגירוש שהוא מכין להם.
הקורבן אשם, אך התוקף, עירן, אינו לוקח אחריות למעשיו
או לדיעותיו.

נדמה לעירן שאפשר להתחבא לנצח מאחורי דיעות קדומות
ופסבדו-תיאוריות 'מדעיות',
אך כמכלול, כתיבתו באתר משרתת את המחנה הלאומני קיצוני,
מתנחלים השונאים כל ערבי ופלסטיני בשל מוצאו ומתעבים את
שני השליש של עם ישראל שאינם תומכים בגניבת האדמות
בשטחים ושאר פשעים וגזל בחסות צה''ל.

הגדיל 'איש הרוח' לעשות כשפתח במלחמה כוללת על הסופרים
והפילוסופים. הרי אינו מבין באמנות דבר וחצי דבר, שלא לדבר
על פילוסופיה. כמה אפשר לקשקש?
_new_ הוספת תגובהגם כשעירן לבד הוא מכחיש שהוא לבד
יוסלה  (שבת, 23/02/2008 שעה 12:20)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התגובה של עירן מגוחכת.
לבד מגידופים אין לו מה לומר.

יוסלה מדייק ביותר:

עירן הטיף לטרנספר של הפלסטינים,
אך כשמעירים לו על כך שזה בגדר פשע, הוא מכחיש
שזו עמדתו. הטרנספריסט המנומס.

עירן התנפל על ענבל בר-און וגידף את אביה.
לאחר שהתבררה טעותו סירב להתנצל,
וידידו גולדרייך טרח להסביר לבר-און שהיא אשמה
בכך שעירן התנפל עליה. הקורבן אשם.

עירן אינו טורח לקרוא את מה שבני שיחו כותבים.
לכן הוא מתכחש לביקורת המדוייקת של דוד סיון
על התיאוריות ה'מדעיות' שלו.

שם התואר 'גזען' מתאים במיוחד לאריה עירן,
ואין בכך שום טעות בזיהוי. אין זה גם בגדר גידוף,
אלא כינוי שמתאים לנושאו, היות ואריה עירן גאה
בהיותו שונא 'ערבים' בשל היותם ערבים, ללא קשר
למעשיהם או דיעותיהם (''הערבים רוצחים'').

באופן שאופייני לגזענים בכל הזמנים, עירן מאשים את
הפלסטינים אפילו בגירוש שהוא מכין להם.
הקורבן אשם, אך התוקף, עירן, אינו לוקח אחריות למעשיו
או לדיעותיו.

נדמה לעירן שאפשר להתחבא לנצח מאחורי דיעות קדומות
ופסבדו-תיאוריות 'מדעיות',
אך כמכלול, כתיבתו באתר משרתת את המחנה הלאומני קיצוני,
מתנחלים השונאים כל ערבי ופלסטיני בשל מוצאו ומתעבים את
שני השליש של עם ישראל שאינם תומכים בגניבת האדמות
בשטחים ושאר פשעים וגזל בחסות צה''ל.

הגדיל 'איש הרוח' לעשות כשפתח במלחמה כוללת על הסופרים
והפילוסופים. הרי אינו מבין באמנות דבר וחצי דבר, שלא לדבר
על פילוסופיה. כמה אפשר לקשקש?
_new_ הוספת תגובהיופי לחמניה! אתה מודה בחוסר יכולתך
דוד סיון (שבת, 23/02/2008 שעה 11:58)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהיופי לחמניה! אתה מודה בחוסר יכולתך
אריה עירן (שבת, 23/02/2008 שעה 12:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ככה זה כשאין . אפילו איש מוכשר כמוך רב ניסיון במציאת לינקים מופרכים לא מוצא חומר רלוונטי .
_new_ הוספת תגובהלהצהרות המופרכות שלך, אריה, אתה מוסיף שקר
דוד סיון (שבת, 23/02/2008 שעה 14:43)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סכום
1. מר עירן מצהיר במפורש שהעובדות לא מעניינות אותו (תגובה 112648).
2. מר עירן ממציא רעיונות שמבוססים על שהתעלמות מעובדות. למשל ההזיה על גידול אוכלוסיה (תגובה 112648).
3. מר עירן ממשיך לקשקש רעיונות מופרכים בשיטת הדמגוגים.
4. מר עירן מתקשה להראות ביסוס רלוונטי.
4. מר עירן מתגונן באמצעות הוספת: ''... לא מוצא חומר רלוונטי''.

גם הלחמניה (תגובה 112691) וגם עירן פסולים לעדות.
_new_ הוספת תגובהיופי לחמניה! אתה מודה בחוסר יכולתך
לחמניה חמה (שבת, 23/02/2008 שעה 12:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בטח. אני מודה גם בחוסר יכולתי לשקר, לרמות, לחמוס, לגנוב ולרצוח. למרות שאתה מתעקש לשקר ולומר שאני הוא כזה.

אז אני מצטער שאני רק בן אדם.
_new_ הוספת תגובהיופי לחמניה!
דוד סיון (שבת, 23/02/2008 שעה 14:27)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הודעה שלך, תגובה 112670, או שהיא שקרית או שלא הבנת על מה אתה כתבת.

וההודעה כעת (תגובה 112688) היא שקר נבזי.

מי שנוהג כך בזדון כמוך, הוא לא בן אדם ראוי.
_new_ הוספת תגובהיופי לחמניה!
לחמניה חמה (שבת, 23/02/2008 שעה 15:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ו קיי, אז אני ''בן אדם לא ראוי''
מה תעשה עכשיו? תחסל אותי?

נטייתך להיות שופט עליון מטעם עצמך צריכה להטריד את כולנו אבל קודם כל את עצמך.
אתה מתרעם על הימנמנים שהם לא יודעים על מה שהם מדברים למרות שהם מדברים על מה שהם יודעים!
אתה מאשים את הימנמנים שהם מחרפים לשונם למרות אתה מחרף לשונך!
אתה מאשים את הימנמנים שהם לא מביאים לינקים, למרות שגם אתה מתרשל בלינקוק הלינקים!

אז תאמר לי מר דוד סיון, אתה כן בן אדם ראוי?
_new_ הוספת תגובהמי שכמוך משקר בזדון (תגובה 112691) פסול לעדות
דוד סיון (שבת, 23/02/2008 שעה 19:32)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שכמוך משקר בזדון אינו בר-שיח.
_new_ הוספת תגובהמי שכמוך משקר בזדון (תגובה 112691) פסול לעדות
לחמניה חמה (שבת, 23/02/2008 שעה 23:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי העקרון שאתה קבעת
אתה הוא שפסול לעדות.
מכאן שכל עדותך כנגדי פסולה מראשיתה ומעיקרה.
_new_ הוספת תגובהמי שכמו הלחמניה משקר בזדון (תגובה 112691) פסול לעדות
דוד סיון (יום ראשון, 24/02/2008 שעה 6:59)
בתשובה ללחמניה חמה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי