פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מנאומו המדיני של בנימין נתניהו
חדשות / המערכת (יום שלישי, 17/05/2011 שעה 16:00)


מנאומו המדיני של בנימין נתניהוהיום אנחנו יודעים שתכונתו המרשימה הראשונה של הרצל הייתה יכולתו לזהות את המצב המשתנה ולהציע פיתרון, גם אם פיתרון זה לא היה מקובל אצל יהודים מובילים באותם הימים.

הייתה להרצל אותה סגולה שניחנו בה מתי מעט, לראות בשלבים הראשונים, העובריים ממש, את ההתגבשות של השנאה ליהודים בזמנו, ולא פחות מזה להבין במדויק לאן היא מובילה.
...
אזרחי ישראל מאוחדים הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב, ויותר מהמפלגות שאמורות לייצג אותם כאן, בבית הזה.

יש הסכמה רחבה סביב עמדות בסיסיות.

ראשית, סביב דרישתי שהפלסטינים יכירו בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

שנית, סביב עמדתי, שהיא גם עמדה של רבים כאן, שההסכם בינינו חייב להביא לסוף הסכסוך ולקץ התביעות ממדינת ישראל.

שלישית, שבעיית הפליטים הפלסטינים תיפתר מחוץ לגבולות מדינת ישראל, ולא בתוכה.

רביעית, שמדינה פלסטינית תוקם רק בהסדר שלום שלא יפגע בביטחון ישראל. אני מאמין שיש גם הסכמה רחבה מאוד עם העמדה שאני מציג בתקיפות, זאת אומרת, שהמדינה הזאת חייבת להיות מפורזת עם הסדרי ביטחון ממשיים בשטח, כולל נוכחות צבאית ארוכת טווח של ישראל לאורך נהר הירדן

חמישית, אנחנו מסכימים שעלינו לשמור על גושי ההתיישבות. אנחנו מסכימים ביריעה רחבה מאוד שגושי היישובים חייבים להישאר בתוך מדינת ישראל.

ושישית, אני עומד על כך, ורבים מכם עומדים על כך, שירושלים תישאר בירתה הריבונית והמאוחדת של מדינת ישראל.

אלה העקרונות שמתווים את הדרך שלי, שלנו.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


התוכנית של נתניהו
rivka (יום שלישי, 17/05/2011 שעה 16:15) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מסכימה עם 4 סעיפים.
אשר לשאר:
סעיף 5 :עפ''י הצעת קלינטון- ברק מ- 2000 ישראל תפנה את המאחזים המבודדים ותרכז את השאר בגושים שיסופחו לישראל תמורת פיצוי טריטוריאלי לפלסטינים משטח ישראל.
ביבי אינו מזכיר פיצוי טריטוריאלי.
סעיף 6: לא יהיה שלום עם ירושלים כולה בידי ישראל. חלוקת ירושלים לפי שכונות פלסטיניות לפלסטין ויהודיות לישראל - זהו סידור הוגן. לשם מה אנו צריכים את השכונות הפלסטיניות?זאת לא ירושלים הקדושה לנו.

כמו כן, אין התייחסות לעיר העתיקה בהצעתו. הרובע היהודי יסופח לישראל והכותל המערבי.המקומות הקדושים יהיו בפיקוח בינלאומי.
_new_ הוספת תגובההתוכנית של נתניהו
איתן אדיר (יום חמישי, 19/05/2011 שעה 14:45)
בתשובה לrivka
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתניהו אומר ש''הרצל היה איש חזון, אך באותה מידה הוא היה גם ריאליסט'', לדעתי נתניהו רומז זאת גם עצמו.
הוא גם טוען שלהרצל היתה סגולה שניחנו בה מתי מעט ''לראות בשלבים הראשונים, העובריים ממש, את ההתגבשות של השנאה ליהודים בזמנו, ולא פחות מזה להבין במדויק לאן היא מובילה.'' ממש כמו שהוא עצמו ראה כבר בשנות ה-‏80 לאן הפלסטינים רוצים להוביל אותנו ומהו הפתרון הנכון לסכסוך איתם. אנחנו גם מבחינים במסר סמוי להתלהבותו המגוחכת של אובמה מ''האביב הערבי'' באמירה ''אנחנו רואים מה קורה בלבנון. לבנון נשלטת היום על ידי חיזבאללה בחסות איראן, כשרק לפני חמש שנים הייתה בה תקווה גדולה לחופש ולקדמה''. להזכירך, גם אז דובר על דמוקרטיזציה בלבנון ומאז מה קרה? החזבאללה חדש לשלטון ומתחיל לעצב אותו מבפנים. גם הכנסת הדמוקרטיזציה לפלסטינים עשתה רק רע כשהעלתה את החמאס לשלטון בעזה והותירה את אבו מאזן כראש ממשלה מנותק מעצמו ומסביבתו, ושממשיך לכהן מחוץ לחוק.

לגבי הערותיך לסעיפים השונים, הרי שאין זה מתפקידו של נתניהו לייצג את העמדות והאינטרסים של הפלסטינים. לכן, אין מקום שהוא ייפרט בסעיף 5 כל 'פיצוי טריטוראילי' שכן גם הפלסטינים לא דרשו כזה (משום שמבחינתם הם עומדים על נסיגה מלאה לגבולות 67'). לכן שטוב שנתניהו לא מתייחס לענייןוהוא נותן לפלסטינים לשבור את הראש או להתעלם מזה.

כנ''ל לגבי הערותיך לסעיף 6. למה נתניהו צריך, ולו רק בעמדות הפתיחה, להציע את מה שאת חושבת שנכון לקבוע עם סיום השיחות? מעבר לכך אני מאמין לנתניהו שהוא נאמן לדבריו שהוא רואה את ירושלים כבירת ישראל, במובן שגם מזרח ירושלים תיכלל בתחומי ישראל. השאלה היא מה זה 'מזרח ירושלים'? מבחינת ישראל, בהקשר של השיחות, מזרח ירושלים היא רק העיר העתיקה, הר הזיתית, הר הצופים, סילואן ועוד כמה רחובות מסביב ולא יותר. יתר השכונות הערביות, שרובן סופחו לירושלים מתוך מחשבה שבכך ישראל מבטיחה לעצמה יותר טריטוריה, בהחלט יעברו לתחום הרש''פ, כמו ששכונות יהודיות יסופחו לירושלים ולישראל.
בעקרון מקובל על כל הימין והמרכז בישראל שאין להעביר שום טריטוריה לפיקוח בינלאומי כי זה חרב פיפיות נגד ישראל. אבל המקומות הקדושים עצמם, יימסרו לאחריות הקהילה הדתית שמעמדה בהם הוא הבכיר ביותר. למשל, ניהול אל-אקצא יישאר בידיים אסלאמיות וכנסיית הקבר בידיים נוצריות (ושהנוצרים בתיווך ישראל יקבעו את בכירות הזרם הכנסייתי, כמו שזה נעשה היום).
לאור תנאי הפתיחה האלה של נתניהו לא נראה לי שהפלסטינים יחזרו לשיחות, וגם אם יבואו לשיחות בלחץ אמריקאי הן תתפוצצנה מהר מאוד. הפלסטינים מצידם מציבים תנאי פתיחה לשיחות בכך שישראל מוותרת מראש על כל שיטחי הכיבוש ומסכימה ל''זכות השיבה''. ואחרי זה הפלסטינים ידרשו עוד. לכן רוב הסיכויים שגם השנה וגם בשנה הבאה לא יזוז דבר קדימה, אפילו קדימה לא תצליח להקדים את הבחירות, לכל היותר היא תיעתר ללחץ הציבורי להצטרף לממשלה
_new_ הוספת תגובהזה בעצם נאום בר אילן 2, שמגדיר את מצע הפתיחה
איתן אדיר (יום חמישי, 19/05/2011 שעה 14:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

של ישראל להמשך ניהול מדיניותה מול ארה''ב ואירופה, ופחות מול הפלסטינים. הפלסטינים פחות רלוונטיים היום לשלום, בשל ההקשחה בפעילותם הפוליטית והצלחת (חלקית*) מאבקם לדה-לגיטימציה של ישראל.

לדעתי נתניהו הבין שהוא חייב לפרוס את עמדות ישראל לגבי חידוש השיחות האפשרי בעתיד עוד לפני שברק אובמה נותן הערב לפי שעוננו, את נאומו לגבי מזרח תיכון חדש.

סביר שאובמה שנפגע מכך שנתניהו הוזמן מעל לראשו לשאת נאום בפני שני בתי הקונגרס, רצה לשים מכשול בפני נתניהו בצורת נאום של עיקרי מדיניות ארה''ב למזרח התיכון שעובר טלטלות.

נתניהו בחוכמה רבה שם מכשול בפני אובמה כשהוא נושא את נאום עקרונות המשא ומתן עם הפלסטינים מספר ימים לפני נאומו של אובמה. למה זה היה צעד מעולה? כי אם נאומו של נתניהו היה נישא אחרי נאומו של אובמה כל המלעיזים התפקיד ובשכר היו יוצאים ותוקפים את נתהניהו שהוא מתכופף בפני הפריץ. במהלך החכם הזה נתניהו מחשק לא רק את עצמו, ולא רק שהוא מחזק את הקואליציה כי אם הוא מכופף מעט גם את אובמה.

אובמה מבין שהוא לא יכול כעת לקבוע תנאים לתוכניתו שפוגעים בישראל כי בכך הוא שולל את יכולת כניסת ישראל למו''מ עם הפלסטינים לפי תנאי ישראל. אובמה גם אמור להבין שהרש''פ של השבוע אינו כרש''פ שלפני שבועיים. היות החמאס בקואליציית הרש''פ מרחיקה את דרך הרש''פ לויתורים מצידם ולהגעה להבנות עם ישראל. לכן לדעתי הפרגמטיות של אובמה תהיה בלל במישור אחר - הוא יעצים את ה'גזר' האמריקאי לכל המדינות הערביות שיילכו לקראת דמוקרטיזציה ושלום (כולל הכרה בישראל) ויצניע את ה''שוט''. האמור לאיל מתייחס להערכתי גם לישראל - אין טעם באיום ואפילו ברמז נגד ישראל, כי קודם כל זה לא יהיה אפקטיבי ושנית אובמה חושב על הבחירות בעוד שנה וחצי. ואובמה זקוק מאוד לאצבעות היהודים ויותר מכך לכספם.
_new_ הוספת תגובהנתניהו עוד לא נסע ואתם מקשקשים!
רפי אשכנזי (יום חמישי, 19/05/2011 שעה 17:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראש הממשלה עוד לא נסע לארה''ב ואתם\ אנחנו כבר מקשקשים!
איזה מין מדינה אנחנו ואיזה מין עם?
פשוט בושה גדולה.
_new_ הוספת תגובהמה רע, רפי?
איתן אדיר (יום חמישי, 19/05/2011 שעה 18:19)
בתשובה לרפי אשכנזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תקשקש גם אתה (-:
_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה?
דוד סיון (יום חמישי, 19/05/2011 שעה 19:07)
בתשובה לרפי אשכנזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעת דעה על מדיניותו או על עמדתו של ראש הממשלה
היא דבר ראוי. הטיעון כאילו זה קשור רק בנסיעה שלו
לארה''ב הוא מצחיק במקרה הטוב.

מה הקשר של בושה לעניין?
_new_ הוספת תגובהשמעתי את נאומו של אובמה והוא השאיר בי רושם
איתן אדיר (יום חמישי, 19/05/2011 שעה 20:59) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהוא לא למד דבר. מבחינה מסויימת נאומו היה כליל השלמות שכן הוא עמד והתעקש על כך שמדינות ערב חייבות לצעוד לדמוקרטיה, לחירות ולשיוויון בין המינים. זה ממש מרשים ומרגש, אבל זה לא רלוונטי לחברה האסלאמית, גם לו לחלקים בכאילו מתקדמים וחילוניים בה.

בכל מקרה, הוא רואה כיעד אישי כמעט את ההתמודדות מול מצרים וסעודיה והוא יקפיד על כך שהן תצעדנה לכיוון הדמוקרטיזציה. הוא נתן גזר למצרים בצורת מחיקת חוב של מיליארד דולר, אותן תשקיע אמריקה בפרוייקטי פיתוח במצרים. ממש מלאך האובמה הזה.

בעניין הסכסוך הפלסטיני אמד אובמה כמה דברים חשובים:
1. ארה''ב לא תפתור את הסכסוך, אבל לא תרפה מעורבותה אלא רק תסייע, תלחץ קצת כשצריך.

2. הדבר החשוב לדעתו שצריכים להגיע אליו מיד הוא נסיגה ישראלית לגבולות 67' עם חילופי שטחים כפי שיוסכם בין הצדדים בתמורה להכרה פלסטינית בישראל כמדינה יהודית.

3. בשלב שני יסכימו הצדדים לוותר על 'זכות השיבה' בתמורה להתפשרות ישראל בירושלים. ההצעה הזאת מעלה תמיהה שכן לכאורה שאלת הגבול הסופי רושלים היתה צריכה מלכתחילה להיסגר בשלב שמחליטים על קו הגבול בכלל. לכן, מבחינה מסויימת אובמה משאיר לפלסטינים לוותר על 'זכות השיבה' תמורת כלום. זה לא נראה רציני.

4. יחד עם זאת אובמה מבין שממשלת פת''ח-חמאס לא תוכל להתחיל בשיחות שלום והוא לא בטוח מה יקרה עד שהממשלה הזאת תתפרק.

5. אובמה מציע לפלסטינים לרדת מעניין החלטת מועבי''ט בעניין הקמת מדינה פלסטינית, והוא הודה ששום החלטה של גורם כלשהוא בלי הסכמת ישראל לא תחזיק מים, ורק תרחיק את השלום.

6. אובמה לא נקב בלוח זמנים, כפי שעשה בספטמבר 2009 בו אמר שהוא מאמין שתוך שנה יתגבש הסדר שלום.עברה כבר שנה וחצי והעניין בהקפאה.

מישהו חושב שבשנה הקרובה יתרחש משהו שיזכיר לנו שלום?
_new_ הוספת תגובהעוד יוזמה שנידונה מראש לכישלון
חוק שימור האלרגיה (יום חמישי, 19/05/2011 שעה 23:57)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עושה רושם ש''מנהיג העולם'' לא מנהיג ולא לעולם.הוא חוזר על טעויותיו שוב ושוב, אולי כי הוא לא מכין שיעורי בית לפני המבחנים הקובעים.

למרות שהופצו ידיעות כאילו אובמה דיבר עם נתניהו, אז כנראה שהוא לא דיבר איתו על איך אפשר לתת לנאיביות לנצח את המציאות.

מה זה להגיע לשלום בשלבים כשהשלב הראשון הוא נסיגת ישראל לגבולות 67'? אפילו מר''צ לא יכולה להסכים לוותר על הכל מראש ורק אחר כך להיכנס לשיחות המשך על עתיד ירושלים והפליטים.
_new_ הוספת תגובההם בדרך
עמיש (יום שישי, 20/05/2011 שעה 11:26) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה נעשה כשמיליון פלסטינים יצעדו לירושלים?
''מיליון שאהידים בדרך לאל-אקצה''. מה שהחל כקריאה עממית להפגנות ששוטפות את המזרח התיכון, עלול להפוך בקרוב לנבואה שמגשימה את עצמה

אבל לפני כן הם יעלו על ההתנחלויות.
אני מציע לאחינו ואחיותינו, המתנחלים והמתנחלות בשטחים הכבושים, להכין לעצמם ערכת חירום למנוסה. כשתתחיל הצעדה הפלשתינאית לחיסול הכיבוש לא יהיה מי שיגן עליכם. תהינה לכך שתי סיבות עיקריות:
1. הצבא כרגיל לא יהיה מוכן
2. גם אם הוא יהיה מוכן הוא לא יוכל להיות בכל מקום כל הזמן
3. רוב הציבור בישראל ממילא חושב שהגיע הזמן לסיים את הכיבוש ולחסל את ההתנחלויות בשטחים הכבושים כך שיהיו הרבה מאד מקרים של סירובי פקודה.
בערכת החירום להמלטות כדאי לכלול פנסי איתות, מים, נייר טואלט,, תפילין למאמינים, ביסקויטים או פכסמים וקצת חומרי חבישה ועזרה ראשונה.
אין צורך לקחת שמיכות כי מזג האויר נוח יחסית.
כשתגיעו לארץ תוכלו בשלב ראשון להשתכן באוהלים בפארק הלאומי ברמת גן.
_new_ הוספת תגובההם בדרך
ע.צופיה (יום שישי, 20/05/2011 שעה 11:44)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אילו הערבים היו חושבים שיוכלו לקבץ עשרות אלפים, או אפילו אלפים בודדים שיצעדו לעבר מקומות ישראליים הם היו עושים זאת כבר בשנת 1950, בטח ובטח בעשרות השנים האחרונות. אך הם מבינים כי חוץ מהצלחה חד פעמית, גם זאת בספק, הדרך הזו לא תוליך אותם לשום מקום.
אילו היו מאמינים כי די בהחלטה של עצרת האו''ם על הקמת מדינה פלשתינאית יכלו להעבירה כבר בשנות השבעים.
הסוג הזה של לוחמה יעיל כנגד משטרים הססניים או שהגיעו ''לתשישות'' מוחלטת, דוגמת המשטר הלבן בדרא''פ, משטר מובארק. לעומת זאת במשטרים ש''מקדשים את המטרה'' כגון בלוב, סוריה וגם בישראל, אין סיכוי רב למהלך כזה.
חבל שאתה כל כך מייחל לזה. זה משקף את רמת השנאה שאתה חש ליהודים אחרים בעלי השקפת עולם שונה.
על כך חרבה ירושלים.
_new_ הוספת תגובההם בדרך
חוק שימור האלרגיה (יום שישי, 20/05/2011 שעה 12:57)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הזמנים השתנו, מה שלא חשבו בשנות ה-‏50 היום זו כבר אופנה. אבל אחת האופציות שהצבא חשב עליהן בעבר היו אירועי צעדה המונית לעבר ישובים יהודיים, ותמיד הגיעו להחלטה שיש להגיב קשה ומיידית תוך ניסיון להקטין את האבדות של האוייב ולאלצו לשוב על עקבותיו.

צעידת ''1 מיליון'', שמנהיגים אסלאמיים שונים חוזרים עליהם (מסאדאת בשנות ה-‏70, דרך אסד האב והבן, אחמדיניג'אד ועד נאסראללה) אינה יכולה להיות הפגנת שלום, כמו שצעדת 300 ערבים סורים ב-‏15 במאי האחרון לא היתה הפגנת שלום. הערבים מבינים את זה, וכל העולם יודע את את זה.

במקרה של גיוס מאסיבי של אזרחים נגד אוייב, שכשלעצמו נחשב כהפעלת כוח לא-לגיטימית, ישראל תיאלץ לפגוע ברבים כדי להרתיע את הרבים יותר. כמובן שהמדינה שממנה מגיעים ההמונית תיחשב לאחת שפתחה מלחמה בישראל ותיאלץ לספוג ''שטיח הפצצות'' על כל נכסיה האסטרטגיים. במידה ומדובר בערבים מיו''ש, יהיה מקום לגרשם מיידים עם משפחותיהם לירדן.
_new_ הוספת תגובהאני מביא לך מאמר בעתון
עמיש (יום שישי, 20/05/2011 שעה 12:59)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואתה מייחס לי שנאה ליהודים?
תתבייש לך!
_new_ הוספת תגובהאני מביא לך מאמר בעתון
ע.צופיה (יום שישי, 20/05/2011 שעה 15:12)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי כתבת ''אני מציע לאחינו ואחיותנו המתנחלים והמתנחלות.........''.
זה אינו קטע מהעיתון, אלו מילים שלך לאנשים האלה.
זה מתוך דאגה לשלומם?
אני מסופק.אתה נשמע לי די מדושן עונג כשאתה מציע להם חניית לילה בפרק הלאומי ברמת גן.
_new_ הוספת תגובהומה רצית?
עמיש (יום שישי, 20/05/2011 שעה 18:21)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהם יחנו אצלי בבית על הדשא?
חייבים לדאוג להם איכשהו לא?
_new_ הוספת תגובהומה רצית?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 20/05/2011 שעה 19:33)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
0.5
_new_ הוספת תגובההם בדרך
חוק שימור האלרגיה (יום שישי, 20/05/2011 שעה 12:49)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם יצעדו ואנחנו נירה בהם. היש מדינה שמוותרת על ריבונתה מול אלימות זרים או אזרחים?

התשובה הישראלית למצב הבינ''ל היא ביציאה בפרוייקט חדש להרחבת גושי ההתנחלויות הקיימים וחיבור חיזוקן הפיזי לגבולות הכיבוש של 1948.

אם תצטרך ניירות טואלט וביסקוויטים, המנהל הצבאי ייספק לך אותם.
_new_ הוספת תגובהאין כאן שום פגיעה בריבונות
עמיש (יום שישי, 20/05/2011 שעה 13:02)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדובר בצעדה של ערבים פלשתינאים שנמצאים בשטחים הנתונים למרות מדינת ישראל.
אילו הם היו באים מסוריה או מירדן, יכולנו לאיים עליהן בפעולות תגמול כואבות.
אבל זה יבוא כאן מבפנים, אז על מי נאיים בתגמול? על עצמנו?
_new_ הוספת תגובהאין כאן שום פגיעה בריבונות
חוק שימור האלרגיה (יום שישי, 20/05/2011 שעה 13:15)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל צעדת המונים על ישוב של אוייב היא צעדה אלימה גם אם ההמונים לא נושאים נשק. אבל ראית ערבים שיזנחו את הנשק או את חגורת הפיצוץ?

אילו הם היו צועדים לכיוון הירדן כי אז אני מניח שהיינו נותנים להם להמשיך הלאה בלי בעייה.

לחילופין, אפשר בהחלט לשים בודקה של בודקים אמל''ח ולהעביר דרכו אחד אחד תוך בדיקה מעמיקה לחיפוש חומרי נפץ. כמה חודשים לדעתך ייקח למיליון איש לעבור את הבודקה (אם לפני כן לא יתפוצצו כמה מפגעים)?
_new_ הוספת תגובהכמה דקות יקח עד שהבודקה
עמיש (יום שישי, 20/05/2011 שעה 14:09)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תיעלם תחת מרמס רגלם של אלפי אנשים?
_new_ הוספת תגובהכמה דקות יקח עד שהבודקה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 20/05/2011 שעה 18:09)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש אמצעים מתונים לפיזור המון רב ובלתי חמוש .
המון רב עם כוונות זדון זה דבר אחר .
היה מהלך ''בלתי חמוש'' על האניה מרמרה . התברר כי אנשי האניה היו מצויידים באלות וסכינים . לזה קראו הטורקים ''בלתי חמושים'' .

ולכן
המון רב עם כוונות זדון ועם אבנים , אלות וסכינים הוא ''צבא'' .
נגד צבא רגלי בקבוצות גדולות היעיל ביותר הוא מקלעים 0.5 כפי שהוכח במלחמת העולם הראשונה ולפני זה בפיזור ההפגנות במפעלי הפלדה בארצות הברית . שם ירו בההמון עם מקלעים גטינגן 0.45 ביום 1 במאי .
_new_ הוספת תגובהכמה דקות יקח עד שהבודקה
גלעד היפתחי (שבת, 21/05/2011 שעה 14:55)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז בשביל זה יש הוראות פתיחה באש. אם הערבים לא מבינים שהם צריכים להתנהג כמו בני אדם, אז אפשר לעבור לירי כדי לפגוע. מעבר לרובים יש גם מסוקים ומטוסים והעיקר לא לפחד כלל!
_new_ הוספת תגובהעוד לפני שדברנו בהרחבה
עמיש (שבת, 21/05/2011 שעה 16:50)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על הרעיון הנתעב הזה שהעלית, אני מבטיח לך שאם מישהו יחשוב בכלל לתת כזו פקודה אנחנו נראה כאן את תנועת הסירוב הגדולה ביותר בהיסטוריה של העם היהודי.
_new_ הוספת תגובהעוד לפני שדברנו בהרחבה
גלעד היפתחי (שבת, 21/05/2011 שעה 17:42)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש הדדיות בנתעבות הזאת.... כשאלפי פורעים פושאטים על מוצבי צבא או בתי אזרחים זו כבר לא צעדת שלום אלא צעדת פרעות. אינני רואה שמאלנים רבין בכיכר רבין שיסכימו לתת לנחשולי ערבים לדהור בכל הרחובות המובילים לכיכר וגם להישאר רגועים ולחשוב שכוונתם לדהור לשלום.

צעדות המוניות שחורגות מהמותר ומהחוק הן צעדות שמטרתן לרצוח את האוייב. אתה מניח שאלפי ערבים יצעדו עם התנחלות או ישוב על קו התפר וישאירו אות עומד על רגליו?
_new_ הוספת תגובהכל מחאה אזרחית נגד הכיבוש
עמיש (שבת, 21/05/2011 שעה 23:26)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היא לגיטימית ומוצדקת.
כל מלחמה בצבא הכיבוש היא לגיטימית ומוצדקת.
הפתרון לאיום הוא חיסול הכיבוש ולא חיסול האזרחים שוחרי החירות והחופש.
_new_ הוספת תגובהכל מחאה אזרחית נגד הכיבוש
גלעד היפתחי (יום ראשון, 22/05/2011 שעה 11:24)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין שוב בעיה בעמדתך הפוליטית מוסרית, אבל היא קיימת גם אצל הצד השני - אצל היהודים, הישראלים והמתנחלים. מוצדק שצבא יכבוש, שצבא הכיבוש יגן על עצמו ושהאוייב יתקוף את צבא הכיבוש. אצל הפלסטינים מוצדק גם שהם, האוייב, יתקפו את אזרחי ישראל.

אני שולל את הפתרון שעלינו לסיים את הכיבוש כרך לסיים את הסכסוך, כי בכך אני מסכים ומסייע לפלסטינים להמשיך להילחם נגדי על להשמדת הכיבוש הישראל בתל אביב, חיפה וצפת.

לכן ראוי להפסיק לדבר על כיבוש, כיבוש, כיבוש, כי כל צד מבין אותו אחרת, אלא לדבר על כניסה לשיחות והגעה לדרך האמצע.

עניין של הפגנות אזרחים הוא לגיטימי כל עוד האזרחים מפגינים לפי חוק. מרגע שהפרו את החוק, כולל את החוק הרדני ביו''ש (שהוא חוק קשוח יותר מהחוק הישראלי), על ישראל לטפל בהפרת החוק בדרך האוייה והמתאימה.
_new_ הוספת תגובהכל מחאה אזרחית נגד הכיבוש
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 1:02)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צעדה אזרחית לתחום הפרט אינה חוקית, וכל איש חוק ואזרח רשאי להגן על תחום הפרט בכוח ראוי. לכן צעדת המוני ערבים לעבר התנחלות או לעבר כפר סבא תיחש למהלך מלחמתי מסוכן.
_new_ הוספת תגובה[•] עוד לפני שדברנו בהרחבה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 21/05/2011 שעה 18:10)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרעיון שאלפי ערבים פלסטינים יעלו ''לא חמושים'' על התנחלות היא רעיון שאותו כתבת אתה עצמך . [•]...

אתה גם יכול להיות בטוח שאם תיפול לידי המון ערבי מוסת בקריאות ''הנה יהודי'' תשמח מאד אם יצילו אותך בעזרת נשק חם .
לכתבת נוצרית-אמריקאית של CNN הדבר קרה בכיכר תחריר .
הם הפשיטו אותה בקרעם לגזרים את בגדיה , התכוננו לאונס המוני ורצח . היא ניצלה בעזרת הצבא המצרי .
זכור גם המיקרה ששני חיילי מילואים ישראלים ''זכו'' בלינץ' .
זה מה שקרה בתל-חי . בחברון . בצפת . בטבריה . בבתי הזיקוק-חיפה .

אתה בעד פוגרום ערבי ביהודים . גועל נפש .
_new_ הוספת תגובה[•] עוד לפני שדברנו בהרחבה
גלעד היפתחי (יום ראשון, 22/05/2011 שעה 11:45)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לארה לוגן כתבת CBS, לא רק שהותקפה, אלא הותקפה מינית, כלומר נאנסה ע''י מספר גברברים, כשההמונים מסביב קוראים לאנוס את היהודיה!

והיא בכלל דיווחה ברוח אוהדת על המפגינים שחושפים את פניו היפות של הנוער המוסלמי תאב הדמוקרטיה, הקידמה והפייסבוק.... !!!!! עוד סוכנת מכירות של שקר המהפכה האסלאמית לעולם טוב יותר שחוטפת את התוצאות במקום ומייד!

לגבי ''פוגרום ערבי ביהודים'' אני מניח שהוא לא בעד אלא רק מתריע שזה יקרה. אבל זה לא חדש, הערבים בארץ ישראל כבר עשו כמה פוגרומים ביהודים, כבר ב-‏1929, ואין בזה חידוש והפתעה. אתה לא מניח שעמיש תומך בדבר!?! הוא רק מתריע.

הערבים יכולים לעשות מה בא להם בראש. אבל אם הם יחרגו מכללי המשחק והחוק, אז ישראל תצטרך להגיב בהתאם, בעוצמה מתאימה, כדי להגן על עצמה.
_new_ הוספת תגובהפלסטינים יוצאים בתהלוכות ''שלום'' כדי להרוג !
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 22/05/2011 שעה 16:17)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שהודגם בכיכר תחריר ולא רק שם המון ערבי מוסת ומתלהם עושה דברים חמורים מאד .
הסיסמא ''מיליון שהידים יעלו על ירושלים'' או הרעיון שהמון רב יעלה על ישוב יהודי כשהם כאילו לא חמושים הוא המסר של עמיש .
אני לא מלאך לבן כנפיים .
אפשר לעצור המון כזה באמצעים רכים , כל עוד אין שם יותר מדי אנשים .
כשאין ברירה הרי מקלעים 0.5 עוצרים אפילו אלפי אנשים , כפי שהוכח במלחמת החפירות של 1914-1918 .
_new_ הוספת תגובהפלסטינים יוצאים בתהלוכות ''שלום'' כדי להרוג !
ע.צופיה (יום ראשון, 22/05/2011 שעה 16:33)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שחושב שמצעד של אלף פלסטינאים בלתי חמושים על ישוב שגרים שם 200 איש כוללם נשים ילדים וטף, אינה פעולה אלימה מושגיו אינם מהעולם הזה.
מזל שהגויים אינם כה תמימים והזויים.
_new_ הוספת תגובהפלסטינים יוצאים בתהלוכות ''שלום'' כדי להרוג !
גלעד היפתחי (יום שני, 23/05/2011 שעה 10:07)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תעזוב את עמיש, הוא בסך בכל חוזר על דברים שאחרים כתבו ואמרו. הויכוח אינו אישי.

כבר סאדאת וערפאת דיברו על שהם מוכנים להקריב ''מיליון שאהידים'' (זה במלחמה נגד ישראל והשיקוץ התייחס לצעדה לירושלים).

לגבי מודל עצירת התקפות המונים, אני משער שהצבא ומשרד הביטחון כבר פיתחו מודלים לפעולה. הממשלה צריכה להבהיר שכל תנועת המוני ערבים מערבה תיתקל בתגובה מידתית והפוכה בגירוש אותם המוני ערבים מזרחה.

הרי בסופו של דבר יתחולל פה כאוס קטן, ומי שבסוף ירוויח מהכאוס הוא בעל הכוח. ומאחר שכוח זה לא רק צבא, אלא גם הרצון, ההבנה והצדק, עלינו להבין שאנחנו צודקים ופעולתנו זו היא בסופו של דבר גם לטובת הפלסטינים.

האופצייה הירדנית
------------------

לדעתי ישראל, בתחילה באמצעות הפצת מידע דרך ערוצים לא-פורמליים, צריכה להתחיל לדבר על ירדן כאופציה הנכונה למדינה פלסטינית. חזרה שוב ושוב על האוציה הזאת, תכניס אותה לשיר הפוליטי הבינ''ל. גם אם מדיניים במערב עדיין ישללו את זה, בבחינת היצמדות לפוליטיקלי-קורקט, הרי שכל שהזמן יחלוף הרעיון ייקלט על ידי יותר ויותר אנשים. היום בכלל לא מדברים על זה, לכן נתניהו לא יכול להציע את זה, כי אז הוא יארגן מולו התקפה פבלובית ידועה מראש. אך ככל שידברו על זה יותר בעיתונות ובפייסבוק, באקדמיה ובאומנות, כך נוכל להעביר בתודעה של ההמונים שאפשר לחלק את פלסטין ההיסטורית רק לשתיים, ולא ליותר, כדי שמדינה פלסטינית תוכל בסוך לקום על חורבותיה של ממלכת ירדן ההאשמית. אני בטוח שהעם הפלסטיני ישמח בסופו של דבר שאדמתו תוחזר לו מהכובש הסעודי.
_new_ הוספת תגובהפלסטינים יוצאים בתהלוכות ''שלום'' כדי להרוג !
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 23/05/2011 שעה 10:40)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לצערי מה שאתה מציע מצריך התארגנות .
התארגנות זקוקה או להסכמה רחבה או לתעמולה .
במישור המעשי מי שפועל הכי הרבה זו הממשלה ואלה מקשיבים רק למעגל שלהם .

כותב כאן גדעון ספירו וגם שלמה גזית וגם צבי גיל וגם דוד סיון . כתבו כאן אבנרי ויוסי שריד ועוד ועוד .

לא נראה לי שהדברים שהם או אנחנו כותבים מגיע למעלה .
הממשלה תמיד חושבת שהם הכי חכמים .

אתמול סיפרו על אמנים שחסמו להם את הקשר לקהל בגלל דיעותיהם הפוליטיות . עיתןונים מפרסמים רק מה שמתאים לקו שלהם . כך גם רדיו וטלויזיה .

מי מהקוראים כאן השתכנע ממני שהיהודים הם קבוצה בסכנת היעלמות ?
שהמטרה הלאומית שלנו היא גידול אוכלוסין ?
שהשלום הוא מכשיר כמו מלחמה והבחירה היא לפי התועלת ?

אם קוראים כאן לא משתכנעים מדוע שתשתכנע הממשלה ?

שינוי דיעה אצל בני אדם היא תופעה נדירה .
_new_ הוספת תגובהפלסטינים יוצאים בתהלוכות ''שלום'' כדי להרוג !
גלעד היפתחי (יום שני, 23/05/2011 שעה 11:14)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התארגנות יכולה להיות גם אד-הוק מול איום ממשי מיידי. הצבא והמשטרה הרי מוכנים כל הזמן לתת תשובות מיידיות. הציבור ייכנס למוד פעולת חירום לאחר זמן קצר.

אם לא ידוע לך שהדברים מגיעים מעלה, אתה מוזמן להפיץ את הודעותיך למשרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, האוצר ובטחון הפנים. אצל חלק יש קשב רב וגם תשובות מהשרים ומגורמים מקצועיים.

העקרון הוא שיצירת כאוס ע''י תנועת המוני ערבים יכולה לשחק לטובתנו, ע''י הפניית הכאוס הזה בכוח מידתי הפוך לכיוון השני, לירדן. זה בהחלט ייתפס כצעד לגיטימי להגנה עצמית ע''י רוב בני האדם התבוניים.
_new_ הוספת תגובהאני חושב שהרעיון שלך לא יעבוד
דוד סיון (יום שני, 23/05/2011 שעה 11:45)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לכך כמה סיבות טובות:
א. הסברה ותעמולה לבדן לא משנות מציאות, אלא באופן זמני ביותר.
ב. הצלחה קצת יותר גדולה יכולה להיות להסברה ותעמולה נסתרות.
ג. מה שבעצם קובע לטווח ארוך הן עובדות בשטח - איך האנשים אליהם אתה מתייחס רואים את המציאות.
ד. הצד השני יפעל לנטרל את ההשפעה של אמצעי ההסברה והתעמולה.
_new_ הוספת תגובהאני חושב שהרעיון שלך לא יעבוד
גלעד היפתחי (יום שישי, 27/05/2011 שעה 23:35)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. הסברה ותעמולה הם כלי החרכי אבל לא בלעדי לשינוי תפיסות מציאות - ראה את עבודת התעמולה הנהדרת שהפסלטינים מצליחים בה כבר יותר מ-‏30 שנים.

ב. אין רע בהצלחה ''קצת יותר גדולה'', ואין רע ב''הסברה ותעמולה נסתרות''.

ג. קיומה של הסברה ותעמולה תמיד צריך להיות השולי שמלווה ומקדם פעולות ועובדות בשטח. הסברה לא באה במקום ''עובדות בשטח''.

ד. תמיד יש מאבק בין אוייבים. ולכן כשהפ]לסטינים מפעילים נגדנו הסברה ותעמולה כה רבת שנים, ראוי שנתחיל גם אנחנו להשיב להם באותה מטבע. כמו שאנחנו נלחמים נגד הטרור שלהם בסיכול טרור, כך עלינו להילחם נגד תעמולתם בניפוצה.
_new_ הוספת תגובהגם הרעיון שלך לא יעבוד!
דוד סיון (שבת, 28/05/2011 שעה 6:23)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מסכים עם הניתוח שלי אבל למעשה מסיק מסקנה הפוכה.
_new_ הוספת תגובההבעיה: הצורך שלך להפוך דיון לעניין אישי!
דוד סיון (יום שני, 23/05/2011 שעה 11:38)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המסר על מיליון שאהידים איננו מסר של עמיש הוא רק הזכיר שהוא קיים.

הנסיון שלך ליחס לאנשים דעות ומסרים לא שלהם הוא שורש הבעיה שלך.
_new_ הוספת תגובההנה מעט מדברי עמיש
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 23/05/2011 שעה 16:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה נעשה כשמיליון פלסטינים יצעדו לירושלים?
''מיליון שאהידים בדרך לאל-אקצה''. מה שהחל כקריאה עממית להפגנות ששוטפות את המזרח
התיכון, עלול להפוך בקרוב לנבואה שמגשימה את עצמה . . .
אבל לפני כן הם יעלו על ההתנחלויות.
אני מציע לאחינו ואחיותינו, המתנחלים והמתנחלות בשטחים הכבושים, להכין לעצמם ערכת
חירום למנוסה. כשתתחיל הצעדה הפלשתינאית לחיסול הכיבוש לא יהיה מי שיגן עליכם . . .
כשתגיעו לארץ תוכלו בשלב ראשון להשתכן באוהלים בפארק הלאומי ברמת גן.
על הרעיון הנתעב הזה שהעלית, אני מבטיח לך שאם מישהו יחשוב בכלל לתת כזו פקודה
אנחנו נראה כאן את תנועת הסירוב הגדולה ביותר בהיסטוריה של העם היהודי .

אלה הם דברים שעמיש עצמו כתב והם דעתו .
הלעג הבוז והציניות נודפים מהם למרחוק .
_new_ הוספת תגובהאין כאן דבר שתומך בטענתך
דוד סיון (יום שני, 23/05/2011 שעה 17:08)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המשפט הראשון הוא ציטוט מכתבה במעריב ולא רעיון של
עמיש. אבל אתה אל החלק הזה התייחסת כעמדתו של עמיש (תגובה 159946) ושוב התייחסת כעמדתו של לעמיש (תגובה 159978).

על פי שיטתך, מאחר וגם אתה כתבת את הקטע פעמיים אפשר לכנות זאת כדעתך.
_new_ הוספת תגובהדוד
עמיש (יום שני, 23/05/2011 שעה 20:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה משחית זמנך לשוא.
_new_ הוספת תגובהאין כאן דבר שתומך בטענתך
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 24/05/2011 שעה 5:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפשר . . . . .
אפשר גם לא .
================================
החדווה של עמיש ותקוותו לכשלון ההתנחלויות נראית .
_new_ הוספת תגובההגיע הזמן שתבין ש''הויכוח אינו אישי'' כפי שכתב היפתחי!!!
דוד סיון (יום שלישי, 24/05/2011 שעה 5:46)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] הגיע הזמן שתבין ש''הויכוח אינו אישי'' כפי שכתב היפתחי!!!
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 24/05/2011 שעה 8:18)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא אישי או כן אישי .
נחשים ועקרבים אנו מרחיקים מחברתנו או הורגים .
נחש מועיל לאדם כשהוא טורף עכברים ומזיק לאדם כשהוא מקיש אדם .

[•]...

עמיש מייצג עמדה שלדעתי קטלנית למדינת ישראל וליהודים בה . גם אבנרי וספירו ואופנהיימר .
כאלה היו אתמול באולם איפ''ק כשנתניהו נאם שם . כאלה היו בעם העברי גם בדורות קודמים , גם בעם היהודי במאה ה19 או ה20 וכאלה יש גם היום .

עמיש תומך בתועלת לפלסטינים על ידי נסיגת ישראל מהשטחים שכבשה .
אני משוכנע שזה רע ליהודים . תגובותי הן בהתאמה לדבריו .
_new_ הוספת תגובהגם אם זו דעתך, תגובתך אלימה ולא הולמת!
דוד סיון (יום שלישי, 24/05/2011 שעה 10:02)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהגם אם זו דעתך, תגובתך אלימה ולא הולמת!
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 9:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קראתי פעם סיפורים על עליה ב' .
בין השאר סופר על קבוצה שהבריחה גבול וכשהתקרבו שומרי הגבול פרץ לפתע תינוק אחד בבכי . האם חסמה את פי התינוק לבל ייתגלו . בחלוף שומרי הגבול התברר כי היא חנקה למוות את תינוקה .

לפעמים זעקות שבר , אי צדק ודומיהן מביאים על הקהל רעה גדולה .
זו תלונת אנשי מחנה הימין נגד הפעילים בארגונים דוגמת שוברים שתיקה , וומןס וואטש , יש גבול , שלום עכשיו , בצלם .
אז אתה בעד דמוקרטיה ואני נגד אויבי העם שלי .
מי שמזעיקים את ''שומרי הגבול'' צריך לסתום להם את הפה , גם אם הם ייחנקו למוות .
_new_ הוספת תגובהסיפורים ומשלים לא מצילים אותך
דוד סיון (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 10:25)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי שיטתך כל מי שחושב שאתה שדעתך משרתת את אויבי העם שלי (במילים שלך: 'מזעיק את שומרי הגבול') צריך לנהוג כלפיך באלימות מילולית בנסיון למנוע ממך להביע אותה.

מצד שני הסיפור-משל שלך על שומרי הגבול לא מהווה תשובה להודעתי ש''תגובתך אלימה ולא הולמת''.

למרות האשליה שלך אין כל סתירה בין להיות בעד דמוקרטיה לבין להיות נגד אויבי העם שלי.
_new_ הוספת תגובהסיפורים ומשלים לא מצילים אותך
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 11:07)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השאלה אינה מבחן בתיאוריה .
מה שבאמת נמצא בדיון זה מה מעשה מותר ומה מעשה אסור .
ישראל ותושביה הקימו יישובים בשטח רצועת עזה , יהודה , שומרון , רמת הגולן .
העמדה הייצוגית של ישראל היא שזה ראוי ומוסרי והיחס אל ישובים אלה ותושביהם הוא ''לא חוקי אבל ריחו משובח'' וזה בהיפוך של ''חוקי אבל מסריח'' .
במצב הזה יש הרבה גורמים מחוץ לישראל שסבורים שזה לא חוקי ומסריח .
חברי ארגונים כמוזכר מושכים את תשומת לב גורמים אלה לשינוי בעמדת ישראל אחרי שכשלו בזה בתוך ישראל באופן דמוקרטי .
מעשיהם אלה הם לגמרי לא דמוקרטיים ולכן תגובה לא דמוקרטית כלפיהם היא סימטריה מתאימה .
_new_ הוספת תגובהסיפורים ומשלים לא מצילים אותך
דוד סיון (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 11:37)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. הבעיה שלך היא בבחירת ההנחות והשמטת נתוני המציאות:
ב. כרגיל החלטה שלך מה מותר מה אסור מתבססת בדיוק על העיקרון הזה. למשל הקביעה שלך מהם מעשים לא דמוקרטיים.
ג. לפי עקרונות הדמקורטיה דוקא קולם של אופוזיציונרים, אפילו ''קשים'', ראוי שישמע. אבל אתה בקשר אליהם מוחק את העיקרון החשוב בדמוקרטיה.
ד. הבעיה עם עמדתך היא שאינך לוקח בחשבון שאירגונים ימניים עושים אותם דברים כאשר דעותיהם באופוזיציה (וגם כשלא) - מגייסים תשומת לב (וכסף) מחוץ לישראל.
ה. הבעיה הכי קשה עם עמדתך היא שמשתמע ממנה שאינך בעד דמוקרטיה.
_new_ הוספת תגובהאותך לא מציל העם הפלסטיני .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 12:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א - זה בוחר לו אחד וזה בוחר לו אחד . ובקיצור זבל''א .
ב - כל אזרח מחליט לעצמו .
ג1 - ''ראוי'' היא מילה טעונה מאד ולא נדון בה כעת . ''איסור'' הוא מינוח מועדף על ידי . מה שאינו אסור ==> מותר .
ג2 - העיקרון החשוב בדמוקרטיה הוא שהשלטון הוא של העם .
ג3 - אין איסור הדיבור בישראל מלבד מיקרים הכתובים בחוק . לדעתי , דיווח לאום ולממשלות זרות על עבירות כדרך לאלץ את ממשלת ישראל לפעול בניגוד לרצונה , הוא מעשה שיש לאסרו בחקיקה .
ד - כנ''ל .
ה - הבעיה הכי קשה עם עמדתך שאינך מבדיל בין כוס לדלי .
_new_ הוספת תגובההבהרת שאינך תומך בדמוקרטיה!
דוד סיון (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 14:56)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. כל ההעדפות שלך טעונות מאד באנטי-דמוקרטיה.
2. הבעיה הכי קשה עם עמדתך:
-- היא אנטי דמוקרטית,
-- שאתה מסלף (ראה התייחסותך ל-ד').
-- שאינך מבדיל בין מציאות להנחות פרטיות שלך.
_new_ הוספת תגובההבהרת שאינך תומך בדמוקרטיה!
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 17:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1 - עדיף מעט פגיעה בדמוקרטיה מאשר הרבה פגיעה בעם .
2 - א - ראה #1
ב- לטעון שאחרים נוהגים דומה אינו טיעון תקף .
ג- אינך מבדיל בין מציאות להנחות פרטיות שלך .
_new_ הוספת תגובההבהרת שאינך תומך בדמוקרטיה!
דוד סיון (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 18:26)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. הנחה מופרכת כאילו יש כאן סתירה בין דמוקרטיה ואי פגיעה בעם; כאילו עמדתך מייצגת את טובת העם.
2 (א, ב) טיעונך לא תקף.
2 (ג) אתה שוב מסלף וגם מחזק את טענתי: מאחר ומה שכתבתי מבוסס על מה שכתבת הרי שלפי דבריך הבילבול בין הנחות ומציאות הוא אצלך...
_new_ הוספת תגובהבזה אתה צודק
עמיש (יום שלישי, 24/05/2011 שעה 9:55)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני שונא את המתנחלים ומתעב אותם.
לכן אשמח כשהם והאלוהים שלהם ידפקו כמו שהיה בעזה.
את זה אני לא מסתיר, אני רק חושב שזה גם יועיל מאד למדינת ישראל וכך אנו משלבים את הנעים עם המועיל.
_new_ הוספת תגובהבזה אתה צודק
ע.צופיה (יום שלישי, 24/05/2011 שעה 14:32)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז, כאשר כתבתי שאתה שונא אותם, לא טעיתי.
תגובה 159868
_new_ הוספת תגובהמעולם לא הכחשתי
עמיש (יום שלישי, 24/05/2011 שעה 15:27)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה שלי כלפיך היא שהתשובה שלך היא לא לעניין.
אין שום קשר בין התיעוב שלי כלפיהם לבין העובדה שהם אוייב קשה של מדינת ישראל.
_new_ הוספת תגובהאויב קשה למדינת ישראל הם הערבים
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 9:52)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ושליחי העם הערבי שהם הפלסטינים . האיראנים והטורקים הם תוספת חינם .
_new_ הוספת תגובהמעולם לא הכחשתי
גלעד היפתחי (יום שישי, 27/05/2011 שעה 23:37)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז אתה שונא את המתנחלים רק בגלל שהם יהודים ובלי קשר ש''הם אוייבי ישראל''?
_new_ הוספת תגובהאני לא חושב שהם יהודים
עמיש (שבת, 28/05/2011 שעה 11:58)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם איזה סוג של מוטציה שכוללת אלמנטים של הדת היהודית (גם חב''ד היא מין כת שכזו).
עדיף לקרא להם ''כת הכיפה הסרוחה''
_new_ הוספת תגובהויתור מסויים .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 28/05/2011 שעה 18:01)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שוב אתה חוזר לביטויים אשר אם יופנו כלפיך תחשיב אותם לגידוף .
אינני משיב לך במילים שלך וראה בזה ייחס טוב באופן נדיר .
_new_ הוספת תגובהבזה אתה צודק
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 9:50)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא שונא בני אדם מכל הקבוצות .

אני סתם אגואיסט .
בעיני ולטובתי האגואיסטית כפי שאני מבין אותה , אתה והחברים שלך עושים לי ולעם שלי רעה גדולה .

עמדתך הפוליטית היא שצריך לפתוח את המעבר בסורגים למען יעברו חיות הטרף מהכלוב לביתי .

אני רק חושב שזה גם יועיל מאד למדינת ישראל אם תהיו פיצי פיצי פיצי . ואם יחתכו לכם את ''הלשון'' זה עוד יותר טוב .
_new_ הוספת תגובהההודעות שלך תומכות בסתימת פיות!
דוד סיון (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 10:21)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הן מזכירות את דבריו של הכומר מרטין נימולר שבדרך ציורית הבהיר לאן עמדות כאלה מובילות:
''קודם הם באו לקחת את הקומוניסטים, ואני לא הרמתי קול -- מפני שלא הייתי קומוניסט;...
אז הם באו לקחת אותי -- ולא נותר כבר אף אחד שירים קולו למעני''.

ההודעות מהסוג הזה עושות נזק גדול לעם היהודי. הן 'קוראות לחיות הטרף...'
_new_ הוספת תגובהההודעות שלך תומכות בסתימת פיות!
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 25/05/2011 שעה 11:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המשל של נימולר מוכר לי . הוא נופל לתוך ''כשל כדור השלג'' או ''כשל המידרון החלקלק'' .
ומדוע כמו ''מידרון חלקלק'' אחרים הוא כשל ?

כי כל טעון עומד לעצמו .
אם לקחת את הקומוניסטים זה פסול אז צא ולחום בזה ללא קשר למעשה אחר .
אם לדעתי צריך לסתום ל ''בצלם'' את הפה הרי הנימוק שזה יביא בעתיד לסתימת פה של אחרים אינו טעיעון תופס . הנימוק הזה הוא כשל לוגי .

אם לדעתך לא צריך לסתום להם את הפה אתה יכול להציג נימוק שקשור ישירות ל ''בצלם'' .
למשל
פעילות בצלם מגדילה את מספר היהודים בעולם .
פעילות בצלם מקטינה את זיהום הים התיכון .
פעילות בצלם מגדילה את ההכנסה הפנויה של אזרחי ישראל .
_new_ הוספת תגובהההודעות שלך תומכות בסתימת פיות!
גלעד היפתחי (יום שישי, 27/05/2011 שעה 23:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נימולר מתחיל עם ''קודם הם באו ולקחו את היהודים'', שמשום מה שכחת.

גם היום קודם כולם מאשימים את היהודים, ישראל.

היום זה מתחיל נגדנו, ומחר זה יקיף את המערב ואח''כ את כל העולם. לכן ישראל היא הסכר, ועלינו לנפץ את שקר הפלסטינים ואת מהות האסלאם.
_new_ הוספת תגובהההודעות שלך תומכות בסתימת פיות!
דוד סיון (שבת, 28/05/2011 שעה 6:33)
בתשובה לגלעד היפתחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ישנן מספר גירסאות של סדר הדברים.
הגירסה שמתחילה עם הקומוניסטים גם היא מככבת (http://www.history.ucsb.edu/faculty/marcuse/niem.htm).
_new_ הוספת תגובהההודעות שלך תומכות בסתימת פיות!
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 28/05/2011 שעה 7:14)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל סדר דברים
דברי נימולר הם כשל לוגי .
_new_ הוספת תגובהההודעות שלך תומכות בסתימת פיות!
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 1:05)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל אתה לא הזכרת את היהודים, אולי כדי למתוח קו שווה בין היהודים של שנות ה-‏40 לערבים של שנות 2011..... אני רואה בצעדך מנהג בלתי מוסרי וחסר ערך.
הערבים של היום בכלל לא מתקרבים למעמדם ולמהותם של יהודי אירופה של שנות ה-‏40, בדיוק כמו שהישראלים של היום הם ההיפך בדיוק מהנאצים של שנות ה-‏40.
_new_ הוספת תגובהעוד קישקוש בלתי מוסרי של ''האלרגיה''!
דוד סיון (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 7:11)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהעוד קישקוש בלתי מוסרי של ''האלרגיה''!
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 12:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מפתח אלרגיה?
_new_ הוספת תגובהאכן אני מפתח אלרגיה לקישקושים בלתי מוסריים של ''האלרגיה''!
דוד סיון (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 14:34)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאכן אני מפתח אלרגיה לקישקושים בלתי מוסריים של ''האלרגיה''!
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 14:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה אלרגי, אלרגטי או אלרגנטי?
_new_ הוספת תגובהזה באמת לא עניינך!
דוד סיון (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 15:35)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבזה אתה צודק
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 29/05/2011 שעה 1:06)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעזה למיטב זיכרוני הערבים דפקו ודופקים את עצמם לדעת.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי