פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
גילוי השכינה
סתם אחד (שבת, 08/05/2004 שעה 9:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מתי תבינו שעם ישראל והעולם כולו נמצאים בשיאו של תהליך מדהים של גילוי השכינה.
מה חשבתם, שהקמת המדינה היהודית כמלכות הבית השלישי לאחר גלות ארוכה של אלפיים שנה ושואה נוראית של העם היהודי נועדה על מנת שהנוער היהודי ישתמש בסמים ויקעקע עצמו , דו משמעי !?
שלושת הדתות הגדולות עומדות לפני עימות צבאי רב עוצמה כפי שהאנושות טרם חזתה זאת בהיסטוריה האנושית, ובטח לא בחלומותיה המסוייטים !!!
נותרו לכולנו מספר חודשים לפני שהנמר האירני ישלוף ציפורניו ויתחיל במלחמתו ב''כופרים'' .
התיבה תיפתח והאטום ישלף והאמת תתגלה בעולם כאשר משיח בן דוד יופיע על בימת העולם על מנת להנהיגו לשלום ולאחוות העמים לאחר החורבן העצום !!!
בית המקדש יוקם בירושלים החדשה וכל הגויים ינהרו אליו לעבוד את האלהים האחד והיחיד !!!
_new_ הוספת תגובההאם היהדות היא אצלך בין הדתות הגדולות?
מושה (שבת, 08/05/2004 שעה 10:03)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאיפב לך המגלומניה הזאת?
למיטב ידיעתי יש יותר מאמיני וודו מאשר יהודים.
_new_ הוספת תגובההוא לא הזכיר יהדות בין הדתות הגדולות
יובל רבינוביץ (שבת, 08/05/2004 שעה 10:43)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שהולכת להיות מלחמה בין שלוש הדתות הגדולות: איסלם, נצרות ובודהיזם.

זה באמת יהיה נס, משום שאינני רואה כיצד ניתן לגייס את האמונה בבודהה למלחמה כלשהי.
_new_ הוספת תגובהראיתי שלא ולכן שאלתי
מושה (שבת, 08/05/2004 שעה 11:37)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהסתם אחד (שבת, 08/05/2004 שעה 21:10)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ליובל רבינוביץ,
רוב הבודהיסטים חיים בהודו וכידוע לכל, להודו יש נשק אטומי והם מסוכסכים עם הפקיסטנים שגם הם בעלי נשק אטומי כך שלא קשה לדמין את הבודהיסטים נילחמים.

מעבר לזה, יש כיום בהודו 40 מיליון יותר גברים/ילדים מנשים/ילדות. זה כתוצאה ישירה של רצח עוברים ותינוקות ממין נקבה. המסקנה המיתבקשת היא שבודהיזם זה אכן עבודת אלילים שתוצאותיה נוראות. הרושם החיובי שיש לאנשים לגבי בודהיזם הוא תוצאה של יחסי ציבור ותו לא.
_new_ הוספת תגובהמהי הדת הגדולה בהודו?
מושה (שבת, 08/05/2004 שעה 21:18)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמהי הדת הגדולה בהודו?
מושה (שבת, 08/05/2004 שעה 21:20)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הינדואיזם (83% מהאוכלוסיה הם הינדואים) , איסלאם (11% מהאוכלוסיה), נצרות (2.6%), ג'ייניזם (כ 5 מיליון) ו בודהיזם (כ4 מיליון)

דת ההינדואיזם מכתיבה אורח חיים בהודו, בעיקר בשיטת הכיתות (הקסטות): יש כ-‏3000 כיתות שונות בחברה ההינדואית. בראש הקסטות עומדת כת הברהמינים, שהם המנהיגים הרוחניים ופרשני כתבי הקודש, הנקראים ''ודות''. אחריה: כת הקשטריה - כת המלכים והלוחמים. הכת השלישית - כת הואישיה, שהיא כת הסוחרים, ואחרונה - כת הסודרה, כת האיכרים ובעלי המלאכה. יש בחברה ההינדואית גם ''טמאים'', שהם אסורים במגע ועובדים בעבודות הבזויות, וסובלים השפלות מצד ההודים האחרים.

ההינדים מאמינים באמונת גלגול הנשמות, הטוענת שנשמתו של אדם עוברת גלגולים שנים ולא מוצאת מנוח, עד אשר היא מתמזגת עם האל, ואין היא צריכה לעבור גלגולים נוספים. האלים הראשיים בדת ההינדואיזם הם: ברהמה, שהוא בורא העולם, לפי האמונה ההינדית, וישנו-משמר היקום, שיוה-כח ההרס שבעולם. לפי האמונה ההינדית פרות הן קדושות, ואין לאכול מבשרן. דת האיסלם בהודו
_new_ הוספת תגובהכבר 2000 שנה שאתם מאמינים
רמי נוידרפר (שבת, 08/05/2004 שעה 10:03)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בזה.
כבר 2000 שנה שהאמונה המשיחית הזו מביאה עלינו רק צרות
_new_ הוספת תגובהאני כבר נרשמתי לנוער ''שחר''
ראשית דבר (שבת, 08/05/2004 שעה 15:05)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני בהחלט מאמין בשלום שלנו. בלי אמונה באות רק צרות.
_new_ הוספת תגובהרמי אתה עמל
סתם אחד (שבת, 08/05/2004 שעה 15:34)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמלק מבטא את כח הטומאה בעולם, כנאמר בתורה ''אשר קרך בדרך, ויזנב בך כל הנחשלים אחריך''. 'קרך' - מלשון קרירות, מקרה וקרי הם המאפיינים של מהותו של עמלק הלוחם נגד הקדושה. אולם עיקר מלחמתו הינה כנגד המקדש, כלשון הפסוק ''כי יד על כס י-ה, מלחמה לד' בעמלק מדר דר''. ידו של עמלק נטויה כנגד כסא ד', עליו אומר הנביא ''השמים כסאי, והארץ הדום רגלי, איזה בית אשר תבנו לי ואיזה מקום מנוחתי[1]'' . כסא ד' בעולם מתגלה בבית המקדש, המכוון כנגד שמי מרום, ובכח מעשינו אנו משרים את השכינה בעולם התחתון. עמלק מרים ידו כנגד כס ד' בעולם, ולכן כל הופעה של עמלק לאורך ההיסטוריה הינה כנגד גילויו של בית מקדשנו.

זו הסיבה לכך שמשה רבנו מרים ידיו בעת המלחמה כנגד עמלק, ''ויהי ידיו אמונה עד בא השמש'' - ידיו של משה מבטאות את ידם של ישראל המונפת אל על מתוך אמונה בבורא עולם שכיסאו שבשמים מכוון כנגד הארץ. בכוח שה משפיע משה רבנו אמונה בלבותיהם של ישראל, ואמונה זו היא שממגרת את כוחו של עמלק.

עמלק מופיע לראשונה לפני מתן תורה, כשמטרתו הינה לפגום בישראל. לדעת המפרשים פגיעתו של עמלק היא שגרמה לבני ישראל לחטוא בחטא העגל, כאשר שורש הספק שהחל לנקר בלבבות הוא שגרם להם לחטוא. ניסיונו של עמלק לקעקע את אמונתם של ישראל בא לידי ביטוי בדברי חז''ל האומרים כי הוא היה משליך את ערלותיהם של ישראל כלפי מעלה. עמלק מנסה להפר את בריתם של ישראל עם בוראם, הבאה לידי ביטוי בברית המילה. אולם מטרתו אינה רק לפגום באות הטבוע בעם ישראל, אלא לפגום גם באות של כלל ישראל - בבית המקדש. עקב כך אומרים חז''ל כי ''שלש מצוות נצטוו ישראל בכניסתם לארץ: למנות להם מלך, להכרית זרעו של עמלק ולבנות את בית הבחירה''. כל זמן שעמלק קיים בעולם - גילוי השכינה אינו שלם, וזה מעכב את בנינו של המקדש. לכן יש מפרשים המבארים כי לדברי חז''ל יש לקיים מצוות אילו כסדרן: מלך, השמדת עמלק ובנין המקדש.

הופעתו השניה של עמלק הינה לפני בנין בית ראשון, כאשר אז שאול מאבד את מלכותו כיון שהוא חס על אגג מלך עמלק. הופעתו השלישית, בדמות המן, הינה לפני בנין בית שני בתקופת מרדכי ואסתר. בגלגולו זה מנסה עמלק לעכב את בנין המקדש מחד, וכיון שישראל ריפו ידיהם מהמאבק למען המקדש - הוא מרים ידו כנגד בורא עולם במטרה להכחיד את עם ישראל. התרדמה הרוחנית בה שרוי אז עם ישראל היא המסייעת לו ללחום כנגד היהודים. הפתרון לתרדמה זו הינה ''קימו וקיבלו'' - בני ישראל מחדשים את בריתם עם בורא עולם, מעין השלמה למעמד הר סיני, מכח עשיתם למען המקדש. שהרי כל ענינו של המן היה בראש ובראשונה ללחום כנגד המקדש. זאת כמבואר בספר עזרא [2] , שהמן הוא ששיגר יחד עם השומרונים כתב פלסתר למען הפסקת בנין בית שני שאושר על-ידי כורש. אדישותם של בני ישראל, המשתתפים במשתה אחשורוש וחוזים במו עיניהם בכלי המקדש המבוזים בידי אחשורוש, היא שגורמת לגזרה הנוראה ''להשמיד להרוג ולאבד''. תשובתם של ישראל, המתענים דווקא בחג הפסח, מבטאת את כריתת הברית המחודשת עם בורא עולם הבאה מתוך עינוי ותענית .[3]

גם בדורנו קמו צוררי ישראל, שכל עניינם ללחום כנגד קדושת ישראל וכנגד ד' ומשיחו. בשבת פרשת זכור, בה אנו זוכרים ומזכירים את ענינו ומהותו של עמלק, עלינו להתעורר מתוך כיסופים לגילוי כסא ד' בעולם. מתוך תוקפה של כמיהה זו נוכל לזכות לגילוי יד ד' בעולם במהרה בימינו.
_new_ הוספת תגובהרק אל תגיד לי שהופעתו דווקא בל''ג בעומר
ראשית דבר (שבת, 08/05/2004 שעה 17:57)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מלגלגת את עמלקותו עד אין קץ. האין אני צודק?
_new_ הוספת תגובהאתה הרי יודע בתוך ליבך
רמי נוידרפר (יום ראשון, 09/05/2004 שעה 1:14)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאין קדוש ברוך הוא, אין עמלק, אין מצוות אין ברית עם בורא עולם אין ולא היה ולא יהיה משיח וכל מה שאתה מאמין בו הם דברי הבל, סיפורי מעשיות קדמונים שהמציא האדם, לא טובים יותר ולא רעים פחות מהמיתוסים היונניים , הנוצריים , המוסלמים או ההינדים.

כך שכל הציטטות שלך עושות עלי רושם בדיוק כמו כישופי וודו של איזה מכשף שבטי בפפואה ניו גיניאה.

מה שכן אני אוהב את התנ''ך בתור יצירה ספרותית שעיצבה את דמותו של עם ישראל...
_new_ הוספת תגובהרמי, יצירה ספרותית לא מעצבת
גלעד היפתחי (יום ראשון, 09/05/2004 שעה 1:46)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את דמותו של עם. לכל היותר יכול להיות ההיפך. התנ''ך, אם תרצה או לא תרצה, הוא יותר מסתם יצירה ספרותית טובה. יש לו מסרים, מצוות, חוקים, כללים, הנחיות ועוד ובכך הוא ספר חזק שמשך אחריו והוביל ציבילזציות שלמות, לאו דווקא את היהודים לבדם.

אין מה לעשות שזהו ספר מקורי וייחודי שלא היה לפניו ולא היה אחריו. הברית החדשה והקוראן הם סתם חיקויים של חובבים, גם מן הבחינה הספרותית וגם מן הבחינה ההגותית.
_new_ הוספת תגובהאתה הרי יודע בתוך ליבך
סתם אחד (יום ראשון, 09/05/2004 שעה 5:15)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין, אין, אין... אבל רמי נוידרפר יש!
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי