פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לא מדוייק...
טל כהן (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 17:24) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא לא אמור היה לפוצץ פצצה רדיואקטיבית במרכז וושינגטון, אלא (על-פי הדיווחים ברדיו אתמול, בכל אופן) לאסוף מידע כדי לאפשר שימוש בפצצה מלוכלכת (שאינה פצצה רדיואקטיבית אלא פצצה רגילה המפזרת חומר רדיואקטיבי).
_new_ הוספת תגובהמשחקי ילדים
הצבי ישראל (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 18:02)
בתשובה לטל כהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ויתרה מזאת, בעבר כבר נמצאו (ע''פ דיווחים אמריקאים) באפגניסטן תרשימים לבניית פצצה גרעינית. אלא מה? התרשימים היו תרשימים היתוליים שהורדו מאתר אינטרנט. התחושה שלי שגם במקרה דנן יש לנו עסק עם חובבים, וכל העניין נופח מעל ומעבר לכל פרופורציה.
_new_ הוספת תגובהניפוחים מובנים
טל כהן (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 20:44)
בתשובה להצבי ישראל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי ברור לכל מי שעיניו בראשו שהרשויות האמריקאיות מפזרות כעת התראות ואזהרות על כל סוג אפשרי של פיגוע, וגם על כמה סוגים בלתי-אפשריים, כדי לכפר על מחדל 9-11, וכדי שיוכלו להגיד ''אבל אנחנו הזהרנו'' במקרה הצורך.

(ע''פ פרסומים אמריקאים או פרסומים שהאמריקאים מתייחסים אליהם כאל פרסומים זרים?)
_new_ הוספת תגובהאם תרצו - אין זו פאשלה
אלכסנדר מאן (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 21:43)
בתשובה לטל כהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טל שלום,

אני נוטה להסכים עם טענתך זו, אשר גורסת כי ראשי קהיליית המודיעין האמריקאית מעדיפים לפזר אזהרות על ימין ושמאל למען יוכלו לטעון כי הם מבחינתם, לפחות, הזהירו עולם ומלואו.

תופעת אינפלציית הידיעות על פיגועים צפויים ניתנת לקישור עם תופעה נלווית אחרת, אשר במסגרתה ממשיכים וממלאים ראשי קהיליית המודיעין האמריקאית על כל אגפיה וזרועותיה השונות את תפקידם כבימים ימימה. איש מהם לא פוטר, אף ראש לא נערף, ועולם כמנהגו נוהג.

הסבר מסויים לתופעת אי נטילת אחריות זו נובע, ככל הנראה, מחוסר רצונו של המימשל להודות בפאשלה הקולוסאלית שאיפיינה את השירותים החשאיים, וזאת על מנת לשמור על אחדות השורות לרגל 'המלחמה בטרור' להגדרת בוש - אולם יש לציין כי גם טיעונים מסוג זה אינם מצליחים להסביר את העדר הפעלת מערכת הסקת המסקנות כלפי האחראים והממונים בקהילות המודיעין האמורות. הרי הנוהג הרווח בארצות אנגלוסכסיות הנו שראשי המערכת חייבים לתת דין וחשבון על מעשיהם ומחדליהם.

האם יש לך או למשתתפי דיון זה הסבר לתופעה נלווית זו?

שלך

אלכס
_new_ הוספת תגובהמתי נותנים את הדין ועוזבים תפקיד.
נסים ישעיהו (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 0:14)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה קורה לאחר שנחשפת ''פאשלה''. כאן לא נחשפה פאשלה, כאן קרסו כל הנחות היסוד של העולם הדמוקרטי ביחד עם מגדלי התאומים. אז מי אמור לתת את הדין? הרי כולם שותפים לאותן הנחות יסוד ועדיין אינם מוכנים להתמודד עם המסקנות של קריסת המגדלים/קריסת הנחות היסוד.
כאשר מישהו נוטל אחריות ומסתלק - מחליפו אמור לפעול או להנהיג סדרים חדשים, שונים מאלה של קודמו כדי לא לחזור על שגיאותיו. כאן הכל קרס, מזהים (כביכול) את הרעים אבל לא מסוגלים (עדיין?) להתמודד עם המשמעות האמיתית של פיגוע זה, שהיא, כנ''ל, קריסת הנחות היסוד של העולם המערבי/דמוקרטי///. ממילא, למרבה הצער, אין שום סיכוי שימנעו את הפיגוע(ים) הבא(ים).
והלוואי שאתבדה.
מצורף קישור למאמר שנכתב בסמוך לקריסת המגדלים.
ושיהיו רק בשורות טובות.

קישורים:
הבנת המציאות ע''י מבט מעמיק במקורות.: http://wind.prohosting.com/~orisrael/MAMR/migdalim.h...
_new_ הוספת תגובהלאלכס מאן - לא כל כך פשלה - יש נסיבות מקילות
ראובן גרפיט (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 21:00)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאן - יש להפריד בין כשל ברמה הארגונית / הבירוקרטית לבין כשל אישי. אסביר את עצמי:1) אחד מקבוצת המתאבדים היה בידי האפ-בי אי חודש לפני האירוע, אבל אסור היה לענות אותו והבחור לא התנדב לספר ושמר על זכויותיו.2) דובריו של בוש הסבירו, שאילו היו צועקים ''זאב זאב'' ודורשים מראש את כל השינויים בחקיקה ובהתנהגות ארגוני הביטחון שנעשו לאחר מעשה, מי שהיה דורש זאת, היה מושווה למקרתי, והיה עף דרך החלון מהקומה העליונה של מגדל התאומים. רק אירוע טראומטי, איפשר זאת.
3) בארה''ב יש כ 22 ארגוני ביון / אבטחה לאומיים. כל מנהל ארגון וכל שר שמר על הטריטוריה שלו, רק האירוע הטראומטי אפשר שבירת נהגים ונהלים וזכויות טריטוריאליות ביוקרטיות שנמשכו מאות בשנים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי