פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לאלכסנדר מאן, 01/08/02 0:34)
אלכס, יצא גם ספר, זה נכון; אבל התכוונתי לחוברת
נסים ישעיהו (יום חמישי, 01/08/2002 שעה 1:36)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החוברת הינה תעתיק (ערוך של) שיעור שלימד הרב גינזבורג ימים ספורים לאחר הרצח. השיעור הוקלט (כמו בדרך כלל אצל הרב) ואח''כ תועתק כאמור. על הדברים שנאמרו ואח''כ נכתבו, נחקר הרב לא אחת ולא נמצא נגדו דבר וחצי דבר.

החוברת קיבלה את השם ''ברוך הגבר'' על יסוד הפסוק ''ברוך הגבר אשר יבטח בה' והיה ה' מבטחו'' (ירמיהו, יז, ז). אינני זוכר בודאות, אבל דומני שהרב דיבר על מידת הביטחון של מי שהולך לבצע מעשה כזה, ומכאן בא השם לחוברת.

אח''כ נכתבו בנושא זה מאמרים נוספים ע''י אנשים אחרים; בשלב כלשהו יזם מישהו את כינוס כל המאמרים לספר שקיבל את שם החוברת הנ''ל, ואשר מפאת ערכה התורני המובהק, מוקמה בתחילת הספר.

לפני מספר שנים השתתפתי באירוע בו הוצעו למכירה ספרים שונים וביניהם הספר הנ''ל. דפדפתי בו מעט והרושם היה ש-פרט לחוברת הנ''ל, מדובר בפובלציסטיקה. מזמן הפסקתי לרכוש ספרי פובלציסטיקה, אז לא קניתי.

לא ידוע לי על איזשהו איסור הפצה שהוטל על הספר או על החוברת באשר אין בהם שום דבר פלילי. לדעתי, הם ניתנים לרכישה גם כעת ואין עם זה שום בעיה.

הבעיה שלי עם פרסומים מסוג זה (ועם התופעות שהזכיר רפי) היא שהם חסרי כל תועלת מלבד, אולי, תועלת רגשית למשפחה הקרובה וגם זה לזמן מוגבל, אם בכלל.

בהסתכלות כללית - ברור שההתעסקות בנושא זה מסיטה את המתעסקים בו מן העיקר, שהוא מיקוד המאמץ במציאת הפתרון הנכון למצבנו המסובך.
בברכה,
נסים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי