פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לאיריס ארנסט, 29/07/02 20:56)
לאיריס,
גדעון ספירו (יום שלישי, 30/07/2002 שעה 2:36)
בתשובה לאיריס ארנסט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השאהידים הם בני אדם? שואלת איריס עם עשרים סימני שאלה, ומוסיפה: איפה אני חי? תשובתי הבהירה: במדינת מתנחלים ליסטים ושודדים.
מאד התרגשתי להערתה הרגישה, הכיצד אני מסוגל לכנות אדם, מי שהורג בני אדם רק משום שהם בני דת אחרת.
אז אני מבין שבעיני איריס, היהודיה הכשרה ושומרת המצוות, (לא תרצח וכו'), הטובח המתנחל ד''ר גולדשטיין אינו בן אדם משום שרצח עשרות מתפללים בני דת אחרת. ואני מבין שגם מוקיריו של גולדשטיין, הרב יצחק גינסבורג וחבריו שהוציאו את הספר ''ברוך הגבר'' בו היללו את מעשה הטבח, גם הם לא בני אדם. ואני מבין כי גם ראשי ההתנחלות קרית ארבע, שהקימו מצבה מפוארת, ממש יד זכרון, לזכר הטובח ימ''ש, גם הם לא בני אדם, שהרי מי שנותן ידו לטבח ורצח בני דת אחרת, אינם בני אדם. וגם המתנחלים שירו אתמול בהלוויית אחד מחיילי הכיבוש שנהרג (''חוסל'' בשפת הכיבוש הישראלית) בידי לוחמי חירות פלסטינים, ורצחו ילדה בת 14 בביתה, גם הם אינם בני אדם. וגם המתנחלים שהניחו בלוני גז ליד בית ספר פלסטיני במזרח ירושלים במטרה לטבוח בתלמידים פלסטינים רבים רק משום שהם בהני דת אחרת, גם הם אינם בני אדם. וגם רוצחי מחתרת הטרור היהודית שרצחו סתם כך סטודנטים פלסטינים במכללה האיסלמית בחברון, רק משום שהם בני דת אחרת, גם הם אינם בני אדם. בקיצור, איריס המסכנה, כל כך הרבה לא בני אדם מסתובבים בחוגים הקרובים אליה. איך היא חיה עם זה?
_new_ הוספת תגובהב''ה אני חיה עם זה טוב מאוד וחיה עוד יותר טוב בזכות
איריס ארנסט (יום שלישי, 30/07/2002 שעה 10:30)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנשים המקיימים את המשפט הבא להורגך השכם להורגו
ולא אני לא מצדיקה שום הרג של ילדים חפים מפשע בצד השני אבל אני גם לא אתנצל כמו שעשו רבים לגבי המקרה בעזה
עצם ההשואה שאתה עושה בין השהידים שאתה כל כך אוהב לבין בני עמך המנסים להתגונן ואותם אתה כל כך שונא
מעידה בדיוק מי אתה
כואב לי להגיד אבל אתה נוטף שינאה כלפי אחיך
עיצה קטנה בשבילך תחסוך לך את כל זה לך תתאסלם כמו החבר שלך זה יקל עליך מאוד
_new_ הוספת תגובהאיריס ממשיכה לא להבין
גדעון ספירו (יום שלישי, 30/07/2002 שעה 13:15)
בתשובה לאיריס ארנסט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התגובה של איריס היא דוגמא מצויינת לבערות ואי הבנה. היא שולחת אותי להתאסלם. כל מי שקורא אותי כאן, יודע שאני אדם חילוני, רחוק מדוגמה דתית כלשהי. הכיצד אתאסלם? האימאם מעזה ורב ההתנחלויות רחוקים ממני באותה מידה. הרב הראשי לישראל והארכיבישוף של ניו יורק, רחוקים ממני באותה מידה.

כנ''ל כשהיא מכנה את השהידים היהודים (המתנחלים) ''אחיי''. שוב הפגנת בורות. מי שקורא אותי הבין זה מכבר שהמתנחלים אינם ''אחיי'' אלא אויביי המרים שאני מצוי עימם במלחמת אזרחים חריפה, בהבדל מהם, אינני משתמש בנשק חם, אלא במלים ובמאבק פוליטי דמוקרטי.

והנה עוד הבדל ביני לבינה. בעוד לי אין כל בעייה להסתייג ולגנות את המתאבדים הפלסטינים ואת שולחיהם, איריס אינה מוכנה להסתייג מהרוצחים והטובחים היהודים, כמו גולדשטיין ושאר רוצחי המחתרת היהודית. היא חיה עם ''הלא בני אדם'', אם להשתמש במינוח שלה, בשלום ובהשלמה. על כך בוכה הנביא.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי