פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 08/06/05 14:20)
אתה צודק בהחלט
פרקש (יום רביעי, 08/06/2005 שעה 14:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם כי לי איכפת מהעם היהודי ורק אח''כ מהעם הפלסטיני.

אני למשל לא מערער על תקומתו של עם ערבי חדש במאה ה-‏20 שקורא לעצמו עם פלסטיני, אבל אני אומר שאין כל הצדקה הסטורית שזה יהיה על חשבון העם היהודי.

כשם שהעם היהודי לא ראה לנכון להגדיר את עצמו מחדש כעם אירופאי (פולני, ספרדי או צרפתי) על חשבון הטריטוריות של העמים האלה, ואפילו שבחלק מהמחוזות התיישבו היהודים לפני עמים מקומיים (ועוד לפני שנוצרו העמים הנוכחיים של אירופה במאות ה-‏8 - 12), כך אינני רואה לנכון שהעם הפלסטיני יגדיר את עצמו על חשבון נכסי המקרקעין של העם היהודים.

יחד עם זאת, מאחר שהתנועה הציונית היתה צעירה וחלשה במחצית הראשונה של המאה ה-‏20, מצאו מדינות קולוניאליסטיות צורך לפתור בעיות פוליטיות פנימיות במלכות ערב, תוך גזילת חלקים מארץ ישראל ההסטורית, והקמת מדינה פלסטינית בארץ ישראל היא ירדן.

אינני רואה כל צורך לפעול כעת תחת לחץ ותחת מתקפה ערבית וזרה אחרת ולהקים לאותו עם מדינה שניה תוך ויתורים טריטוריאליים גדולים כל כך. אני אישית חושב, שמאחר שהחלטת הוא''ם 242 לא מדבר על החזרת כל השטחים, יש להחזיר אולי חלק קטן של יהודה ושומרון למדינה הפלסטינית ולצייר קו גבול חדש, תוך שינוע אוכלוסיות יהודיות פלסטיניות וערביות פלסטיניות, כל אחד מעבר הנכון לגבול שיווצר.

מנגד אפשר להקים תי מדינות כשנהר הירדן הוא הגבול בין השתיים, ויהודים וערבים יוכלו לשבת היכן שהם רוצים ולפעול ככל העולה על דעתם לצורכי קיומם בדרך של שלום ושיתוף, כאשר כל היהודים (ממזרח וממערב לנהר הירדן) יהיו אזרחי המדינה היהודית ויצביעו לכנסת וכל הערבים (ממערב וממזרח לנהר הירדן) יהיו אזרחים של המדינה הערבית פלסטינית ויצביעו לפרלמנט בעמאן. נבחרי העמים ישבו כל אחד בפרלמנטו, ויהודי פלסטין יהיו תושבים משלמי מיסים ולא מצביעים לעמאן, וערביי ישראל יהיו תושבים משלמי מיסים ולא מצביעים לכנסת.

באופן כזה נבטיח בצורה של שלום ושיתוף פעולה את הרוב היהודי ואת זהותה היהודית של מדינת ישראל, שהיא האחת ויחידה היהודית בעולם, ואת ירדן נבטיח כמדינת העם הערבי בפלסטין, מדינה ערבית מתוך 22 מדינות.

לדעתי, כל מלחמות שלום השווא שלנו נגד הפלסטינים בחמישים השנים האחרונות לא מותירות תקווה אחרת לקיום בשלום זה לצד זה, זולת הפרדה מדינית ברורה וחלוקה מאוזנת וצודקת של נכסים טריטוריאליים והסטוריים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי