פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לg, 03/06/05 20:45)
זה שיובל מציע לך הצעה לנהוג כ''איראן''
פרקש (שבת, 04/06/2005 שעה 9:28)
בתשובה לg
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינה הוכחה שיובל חושב שהעולם מתחלק לשני אלה (אירופה ואיראן). אלא הוא ביקש ממך לחזור למקורותיך האמוניים כדרך שאיראן נוהגת בעשרים וחמש השנים האחרונות. אני למשל הייתי יכול להציע לך להתנהג כמו שהתנהגה בריה''מ במשך כ-‏60 שנה, אם זה מתאים לשיטתך.

אבל למזלינו אנחנו חיים במדינה דמוקרטית ופתוחה ואני רוצה להמשיך כך. אין זה אומר שאין מקום לדתיים ולחרדים, להיפך, אני דווקא אוהב תנ''ך, משנה וספרות יהודית. אבל היהודית מציגה אלף פנים ההופכות אותה לתרבות די רחבה ופתוחה. ואתה רוצה להצר אותה ואת מוחה ולנהוג כפי שמעולם לא נהגנו.

2. הטענה שלך כאילו השוואת היהדות (החרדית) לאסלאם השיעי היא מעשה אנטישמי מעורר גיחוך. ואני יוצא מתוך הנחה שלא הצלחת להוכיח ההפך שהאסלאם השיעי הוא קללה חריפה או מונח שיש להתבייש בו. אז קודם כל אסלאם בכלל ואסלאם שיעי גם כן, אינם מונח קלוקל או חרפתי, אלא דת מונותאיסטית כעוד דתות שונות כאן בסביבה. היא כשלעצמה אינה קללה או כינוי מבייש. ההנחה ההפוכה, שאסלאם הוא קללה וביזוי האדם, היא עצמה ביטוי לשנאה, אנטי-אסלמית שאתה לוקה בה, כדרך שהאנטישמים לוקים בשנאת היהודים כיהודים.

3. איראן היא חלק אינטגרלי מהמזה''ת - נכון.
אירופה - לא.
ישראל - חלק אינטגרלי מהמזרח התיכון - כן, או בכל אופן אנחנו שואפים לכך.
* האם ישראל חלק אינטגרלי של אירופה - כן. ולא בגלל מוצא רבים מתוכנו. כי נניח למשל לישראלי דור שני ליוצאי אירופה אין הרבה ערגה להיות אירופאי יותר מאשר לישראלי דור שני של ישראלי-מזרחי. אבל שיוך תרבותי-כלכלי-פוליטי אינו נקבע רק לפי שיוך גיאוגרפי, כי אם לפי אינטרסים, תרבות, ערכים פוליטיים ומוסריים וכו'. ראה את אוסטרליה, הונג קונג (אפילו אחרי סיפוחה לסין), יפן, סינגפור נחשבות למדינות ''מערביות'' בשל השיוך הפוליטי-תרבותי-תודעתי. ישראל שייכת לקבוצה זו, עם כל הבעיות פוליטיות שצצות על רקע הסכסוך שלנו.

4. הצלבנים רצו מאחז אמוני בארצו של מושיעם היהודי. מה זה קשור לנו כיהודים?

אנחנו יהודים, גם כעם וגם כדת. מדינה היא כלי מדיני, ארגוני ולא ערך (בטח לא כערך יהודי) ומכאן שאין כל דמיון בין הממלכות הצלבניות למדינה היהודית. הציוני שואף לבנות מדינה בארצו שלו מתול הלאומיות שלו ולא כנגזרת מאמונה דתית. לכן הרבה נטורי קרתא אינם מכירים בישראל כמדינה ושואפים להשמידה בסיוע של ארגונים נאציים ופלסטיניים, כי הם טועים כמוך לראות את ישראל כבגידה במעשי במשיח לבוא. הם לדעתי טועים גם מבחינה דתית והם ישלמו על כך באופל, אתה מתקרב לנהוג כדרכם אבל מסיבות קצת שונות (לא בהרבה). אבל זה סיפור אחר.
_new_ הוספת תגובה1. ישראל איננה דמוקרטית
ans (יום שלישי, 07/06/2005 שעה 20:39)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

2. לאו דווקא השוואה לשיעים היא מה שהופך את הסמול לאנטישמי, רק אחד מהדברים, ההשוואה של היהדות לדברים שנתפסים בציבור כשליליים כמו הדת השיעית די דומה לנסיונות של האנטישמיים להשוות את היהדות לדברים שנתפסו כשליליים בזמנם. יש בכך משום האנטישמיות אם כי , אילו הציבור היהודי היה מקבל תמונה אמיתית על דברים ולא את האקסיומות שנלמדות ללא ביקורת שהשיעים בהכרח נדבקים לסטריאוטיפים שליליים, ייתכן והיה אפשר לדבר על השוואה כזו כמשהו שהוא נטול כל ניסיון הכפשה אך מאחר והתמונה שנלמדת בישראל ע''י אותו הסמול , אגב שמלמד את זה שהשיעים הם שליליים , מדובר בהחלט באחד האלמנטים ששימשו את האנטישמיים לדורותיהם.
3. ישראל לא ממש משתייכת לקבוצה הנידונה, ישראל בראש ובראשונה בעלת מבנה מדיני אוליגרכיוני שמטרתו למנוע זכויות של כל בני העם היהודי כשוות ולאפשר לקבוצה מצומצמת לייצר מעמדות של זכויות. המדינות האחרות שצויינו הן בעיקרן מדינות שבהן ללאום מסויים כלאום יש בית חם ואוהב בהן מה שלא נכון לגבי כל יהודי ולכן ישראל היא לא מדינת בית חם ללאום היהודי אלא לקבוצה מסויימת שאיננה דווקא נאמנה לערכים יהודיים אלא לשילוב של כל מיני דברים שמסייעים להם לשמר את המבנה המושחת.
_new_ הוספת תגובה1. ישראל איננה דמוקרטית?
פרקש (יום רביעי, 08/06/2005 שעה 20:46)
בתשובה לans
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמירתך לא מקובלת. לפחות תנסה להוכיח את קביעתך ולא סתם לזרוק דברים.

2. האם השוואתך את השיעים לשמאל אינה כמו השוואתם של האנטישמים את היהדות לשיעים (קיצוניות, תככנות, התנשאות... )?

3. למה שישראל תיתן לכל קבוצות האוכליוסיה מעמד שווה? הרי לפי טענתך רק לחרדים מגיעים זכויות וכל היתר - יהודים חילונים, שמאלנים, ימנים, ערבים, דרוזים - נחותים.

(וסלח לי אם אני מבלבל בינך לבין צדק).
_new_ הוספת תגובה2. לא השוותי בין השיעים לשמאל
ans (יום רביעי, 08/06/2005 שעה 21:27)
בתשובה לפרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וגם לא לסמול. מה שאמרתי זה שלא ההשוואה לשיעים זה מה שהופך את הסמול לאנטישמי, כלומר , לא זה שהסמול משווה את החרדים לשיעים זה דווקא מה שהופך את הסמול לאנטישמי.

3. היכן טענתי שלחרדים מגיע זכויות יתר ?

1. ישראל איננה עונה על עקרונות הדמוקרטיה, למשל אין בה הפרדת רשויות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי