פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לסתם אחד, 08/06/04 23:30)
המאמר משקף את חילוקי הדעות
דוד סיון (יום רביעי, 09/06/2004 שעה 8:08)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המאמר לא התיימר להציג אותי מומחה גדול מכולם. בסך הכל רציתי להציג את ההבטחה מול התוצאה בעיניהם של האוהדים (Niskanen למשל שהיה בחבר היועצים הכלכליים של רייגן), ושל המבקרים בצורה מאד כללית.

המציאות היא כזאת שגם הנשיא הנוכחי וגם שר האוצר הישראלי, בנימין נתניהו, מובילים מהלכים להגשים את אותן המטרות העיקריות (1-3) שהציב לעצמו רייגן. הנה קישור שיתן לך רמז עבה מה הוא חושב ועושה בנושא קיצוץ בשיעורי המס. זהו המאמר ''נתניהו: אם יגדלו תקבולי המס - יופחת המע''מ באחוז'' (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2929048,00.h...).

הדעה של בנימין נתניהו לגבי הגודל של הממשלה והמעורבות שלה במשק נשמעת כמעט כל יום וכך גם הדעה שלו על הריכוזיות במשק והצורך לצמצם את הפיקוח ולהרחיב את התחרות. ישנה גם העמדה שלו שצריך לצמצם את מספר עובדי המגזר הציבורי ומספר הרשויות. אלו מטרות שמתאימות לרשימת המטרות של רייגן. מכאן שאמירה על כך שנתניהו הציב לעצמו אותן מטרות כמו רייגן היא די מבוססת.
_new_ הוספת תגובהנתניהו על רייגן
דוד סיון (יום ראשון, 13/06/2004 שעה 6:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אברהם טל, 13.6.2004

''בראיון ליומן הבוקר של ''קול ישראל'' (9.6.04) קילס שר האוצר, בנימין נתניהו, את הנשיא המנוח רונלד רייגן על מדיניותו הכלכלית ובמיוחד על הפחתות המסים ואמר כי הוא הולך בעקבותיו'' (''מי בעד הפחתות מסים?''http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...).
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי