פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליורם המזרחי, 08/06/02 8:36)
זה טוב או רע ?
רפי גטניו (שבת, 08/06/2002 שעה 13:14)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יורם שלום

מעניין אותי לשמוע את דעתך הערכית , האם תהליך הפיכתה של ישראל למדינה ים תיכונית היא טובה או רעה בעיניך ? (אתה כותב לטוב ולרע )

בברכה

רפי
_new_ הוספת תגובההכל עקרון הטעם והריח עליהם אין להתוכח
יורם המזרחי (שבת, 08/06/2002 שעה 18:31)
בתשובה לרפי גטניו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שבת שלום!
כישראלי החי בארץ אחרת, בה התאזרחת, עלי להזהר ''מהעדפות'' שכן לפי שעה אינני מתכונן לשוב ארצה וככל הנראה אפרד מהעולם - כאן, על גדות הנהר האדום ולא על גדות הקישון.....
אך מבחינה ערכית וקיומית-נראה שאין ברירה אלא להטמע במרחב, לפחות במרכיבי הקיום היומ-יומי של אומה עובדת ויוצרת (אומרים לי שגם זו אגדה?) הדואגת ללחמה ובעיקר לרוחה.
אינני רואה פסול בנטייה מזרחה,בתנאי שהייחוד הלשוני ישמר ולדעתי יפה עברית מזרחית (כביכול ספרדית) מהאשכנזית,מה עוד שלאשכנזית אין סיכוי הישרדות....
מובן שיש סיכונים (תמיד נוהגים לנפנף את דגל העליונות האיכותית בהשוואה לערבים ובחברה הישראלית יש הבדלי איכות נרכשת הקשורה גם לעדתיות) אך עם מערכת חינוך נכונה (ולדעתי משרד חינוך חשוב ממשרד ביטחון!) והקצאת משאבים לשיפור מצבו הרוחני תרבותי של האדם הישראלי - אין קושי או פסול להיות עם ים-תיכוני אייכותי.
אלא מה? צריך לבטל הרבה גזירות שגזרנו על עצמנו,למשל עוון הכפיה הדתית, שבעיקרון היא אנטי דמוקרטית ובולמת קידמה.יש לנסות ולהיפטר מהאולגרכיה המתחזקת מכל עבר ולהחזיר את ישראל לכוון חברתי של ''מדינת סעד'' במלוא מובן המילה.אלא שכל זה בחזקת אוטופיה וחלום ובינתיים מה שיש זה ז'נאר הגשש החוור,הסחבקיות הקטלנית,סמוך,אני ואפסי עוד וכל ממזר מלך כשבדרך לכס המלכות- אפשר למחוא כפיים ולשיר בחדוות- שוטים איך הפשפש עלה למעלה?!
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי