פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לישראלי פזיז, 01/01/03 14:04)
מנהגי המדבר.מנהגי נישואים.מנהגי ממכר נשים ועוד
יורם המזרחי (יום שישי, 03/01/2003 שעה 17:41)
בתשובה לישראלי פזיז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההתקפה חסרת היסוד על האסלם ומוחמד אינה במקומה ובוודאי שאינה תורמת להבנת הדת ההיא.מנהגי המדבר,במקומות שונים עד עצם היום הזה,כוללים צורות שונות של נשואים מוסדרים,לפעמים כבריתות ולפעמים כפתרון כלכלי.
בתקופות קדומות עסקו גם באירופה בנשואים בין מבוגרים לקטינות ולפעמים...כן... גם להיפך.בתרבויות שונות,עד היום, משיאים מראש קטינים,מנהג הרווח בתת היבשת ההודית למשל.
באשר לפדופילים....מומלץ להזהר לפני שכורכים עדה/דת שלמה בהאשמה כה חמורה (לפי נורמות ארופאיות מערביות מהמאות האחרונות)
לשם חידוד אפשר למצוא די נואפים מהתנ''ך ''היהודי'' החל באברהם אבי המונטיאזם היהודי-נוצרי-מוסלמי שזקנתו רחל ''סידרה לו'' את הגר האומללה ואחר כך עוד בעל אותה כשהיתה בת 80 (מסכנה) דוד שהיה ''פיפינג תום'' מהמניין,לוט הצדיק שהזדווג עם בנותיו ועוד ועוד.ראה למשל סיפור הפלגש בגבעה כדוגמא לעוול מיני נורא.
שנאת איסלם אינה מועילה בדיוק כפי ששנאת היהדות אינה מועילה דבר.פנקסנות של מי זיין את מי באיזה גיל ומתי? עשויה להרחיב קרע ולהגביר שנאה.לקבוע שמוסלמי הוא פדופיל אפשרי,רק משום שהוא נאמן לדת מוחמד, כמוהה כסף עלילת דם.
משום מה,כשאני קורא בעיתוני ישראל המהוללים אני נתקל לעתים מזומנות בסיפורי זוועה העוסקים במה שיהודים רעים עושים לילדים,לפעמים לקטינים או לצאצאיהם....מה יאמר המלין על האסלם אם ידיעות כאלה ילוקטו בידי בן דת לא יהודי, שיאמר -הנה היהודים פדופילים.
אגב,בשנות ה 60 נתפס באיזור השרון נקרופיל וגנב גוויות יהודי,האם נגזור ממעשיו לכל בני עם בחירה?!
_new_ הוספת תגובהיורם מזמן לא קרא בתנ''ך
אליצור סגל (שבת, 04/01/2003 שעה 19:38)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
כנראה שיורם מזמן לא קרא בתנ''ך למרות שלפי כתיבתו אין לו שום קושי לעשות זאת. מסיבה זאת זכרונו היטשטש הרבה מאוד.
לכן אני אזכיר את הדברים כהוויתם - ואין שום צורך לסמוך עלי אפשר פשוט לפתוח ספר ולקרוא - התנ''ך אינו ספר נדיר שניתן להשיגו רק בספריות סגורות בלבד - כך שניתן לודא ללא קושי האם אני צודק או לא.
לוט בעל את בנותיו? אמת חלקית מאוד. בנותייו הן שבעלו אותו יהיה יותר מדויק. הן שיכרו אותו והבעילו אותו. ולמה הן עשו זאת? כי הן חשבו שבחורבן סדום נחרב כל העולם והם האנשים היחידים שנצלו ולכן מתוך דאגה לקיום המין האנושי - וכמובן גם לעמן הם עשו מעשה זה. ולמה הן לא התיעצו עם אביהן קודם? הרי הוא ידע כנראה שהחורבן הוא מקומי? כנראה משום צניעות שבמקרה זה לא הייתה במקומה.
זוהי דוגמא קלאסית של כונה טובה שבגלל עשיה חפוזה השתבשה והפכה לזנות. וגם מלמד על הצורך בהתיעצות עם המבוגרים גם בענינים רגישים שהצניעות יפה להם.
הסיפור הזה גם מהווה לקח לנו במקרה של שואה כללית כגון חורבן גרעיני לא למהר לעשות דברים הנוגדים את הצניעות גם אם הכונה טובה וגם אם לכאורה אין בררה אחרת.
אני מדבר פה רק על פשט הכתובים בלי שום פרושים כל שהם - אני מזמין כל קורא לודא בתנ''ך האם אני צודק זה אתגר קל ופשוט אין שום קושי לבצעו.

באשר לדוד המלך הוא נענש בחומרה על מעשה אוריה - והדבר נועד ללמדינו אנו שאם דוד המלך נעים זמירות ישראל נענש בחומרה כזו כל שכן אנשים שאינם מגיעים לדרגתו שעליהם לשוב בתשובה פי כמה וכמה - והלקח לימנו גם לאנשי צבא שגבורתם בשדה הקרב אינה צדיקה מעשים שאינם ראויים.
גם כאן אני כותב בלי להכנסי שום פרושים או דרשות - רק פשט התנ''ך. כל אחד יכול לברר.

באשר לאברהם, רחל כמובן לא יכלה לסדר לו את הגר היא הייתה אשתו של יעקב. השיבוש הזה אולי מלמד על חוסר הרצינות הכללי של יורם בגישתו לתנ''ך - התנ''ך ראוי ליחס כבוד יותר רציני.
מה כן היה?
שרה לא ילדה, היא היצעה לאברהם את שפחתה. בשביל השפחה זו היתה עלית מדרגה. אברהם הסכים כמעט מאונס להצעת שרה שלחצה עליו למען עצמה. לאחר מכן כשהגר הרתה היא החלה לבזות את גבירתה שבזכותה בכלל הגיע למעמדה בגלל כפיות טובה מחוצפת זאת שרה החזירה אותה למעמד שפחה ואז היא ברחה וחזרה לבית אברהם מרצונה - אברהם ושרה לא רדפו אחריה ולא חפשו אותה ולא אלצו אותה כלל לחזור. היא החליטה מרצונה החופשי שהיא רוצה להמשיך להיות שפחת שרה. לאחר לידת יצחק ראתה שרה את ישמעאל מצחק. מילה זו משמשת בתנ''ך או ליחסי מין או לרצח. כלומר היא ראתה את ישמעאל עוסק בסטיות מין או במעשי רצח רק טבעי שהיא לא רצתה שיצחק יגדל בחסותו של אח גדול כזה. ולכן היא לא הענישה את הגר וגם לא את ישמעאל אלא פשוט שלחה אותם לחופשי. שילכו לדרכם וימצאו את אושרם מחוץ לבית אברהם.
זה גם הלקח שאנו צריכים ללמוד לימינו - אם צאצאי ישמעאל רוצים להתנהג כבני תרבות הדלת פתוחה לפניהם להשאר אבל אם בדעתם לעסוק ברצח שימצאו את אושרם ברחבי המדבר ויניחו אותנו בשקט. - כאמור גם כאן אינני מכניס שום דרשות אני מדבר רק על פשט הפסוקים כפי שהם.

בודאי ובודאי שיהודים עשו עברות שונות ובשביל זה יש תנ''ך ללמדינו איך להתמודד עם עברות אלו וכיצד לצאת מן התסבוכת.
אני ממליץ לכולם להתחיל ללמוד תנ''ך ולא לקלוט המטושטש והמעוות - הדבר יסייע לזקק את הנפש.
אליצור
_new_ הוספת תגובהויי! טעיתי ווי!!!! כתבתי רחל והתכוונתי לשרה ויי!
יורם המזרחי (יום שני, 06/01/2003 שעה 1:53)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה עתה חזרתי מתענית קשה ועודני עוטה שק ואפר וכל כך מפני שטעיתי טעות איומה.....שרבבתי שם אם היסטורית שלא במקומה ועוד שידכתי אותה עם אברהם אבינו זי''ע זצ''ל זצוק''ל וכו ' וכו'.....
אין ספק שלוט (האומלל) נאנס על ידי בנותיו (חומר טוב לחלק ז' של הייתי כלבתו של קולנל שולץ זי''ע)
דוד המלך , נעים זמירות וכו וכו, סבל (המסכן) מנדודי שינה וזיקפה מוגברת,לא יותר, ואמנם נענש.
כפרס,בזקנתו,סידרו לו אחת צעירה על תקן בקבוק-חם גם זה כעונש(אולי מכוון שלא יכל לז...?) מאד דומה לעלילות אייתולה רוחא'ללה חומייני שגם בזקנתו השכיבו במיטתו קטנטונת אחת,שתחמם אותו במרומי הר שימרן....ההבדל הוא שחומייני נשא את הבתולה לאשה שלא כמו דוד'לה שהסתדר כידוע,גם בלי חופה וקידושין.....
אז העיקר יהודים רחמנים בני רחמנים אנא,מחילה,טעיתי ואני מודה בכך ומבקש רחמי שמיים מחשש עינא בישא של מלקיק הלק''י.
אנא רחמונ'נעס!!!! סליחה!
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי