פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 17/06/20 23:49)
וסאל עסלי
בצלאל פאר (יום חמישי, 18/06/2020 שעה 0:01)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

• לראשונה בהיסטוריה, אם נקבל את הבחנתו של אליעז, הוסאל שולט על הפריץ.
סוף סוף יש לנו באמריקה נשיא שחושב כמו ליכודניק זקן ונענה להצעתו של נתניהו ללכת על 'תוכנית המאה'. אבל חובבי הוסאלים יצעקו בכיכר העיר שישראל מולכת שולל ע''י טראמפ. אותו טראמפ שלא חלם בכלל על 'תוכנית המאה'.

• טוב שהכותב מודה שארה''ב היא ידידתנו הגדולה. ''הפריץ'' טראמפ הכיר בריבונות ישראל בירושלים וברמת הגולן; העביר את שגרירותו לירושלים; קיבל החלטה רישמית שההתנחלויות אינן הפרה של החוק הבינלאומי; פרש ממועצת זכויות האדם של האו''ם בטענה שהיא מוטית נגד ישראל; הגדיר את החמאס כארגון טרור; קיבל את תפיסת נתניהו לגבי איראן והטיל עליה סנקציות על בסיס התנהלותה בעניין הגרעין ויצוא הטרור שלה; פרש מהסכם הגרעין עם איראן; קיצץ בסיוע לארגון הסיוע לפליטים פלסטינים אונר''א; הטיל סנקציות על בית הדין הבינלאומי בהאג ג ם בגלל יחסם לישראל; מתקיים תיאום ושת''פ מבצעיים בין ארה''ב וישראל בפעילותן של השתיים בסוריה ובעיראק ..... וראמפ הוא הנשיא האמריקאי היחיד שמדרבן את ישראל לבנות בשטחים וישראל היא שממעיטה. מסתבר שהפריץ טוב מאוד ועובד לפני רצונו של הוסאל.
אחלה פריץ, אחלה וסאל.

• הכותב טועה. טראמפ לא קובע ולא יקבע את גבולות ישראל. 'תוכנית המאה' נידונה בין נתניהו לטראמפ כבר 3 שנים. נתניהו הוא שיזם אותה. נתניהו מעדיף לעשות מהלך בתיאום ובשיתוף אמריקה ולא באופן חד צדדי או לעומתי, כמו שעשה מול אובמה. ארה''ב התגייסה להכשיר את ליבם של מדינות ערב, בעיקר מצרים, סעודיה והנסיכויות. גם ירדן, אלא שלירדן המשמעות יכולה להיות חיים או מוות. עבדאללה מזהה היטב שישום 'תוכנית המאה', אפילו בהיקף נמוך, יכול לסכן את יציבות שלטונו. הפלסטינים עשויים לחמוד מחדש את מולדתם בעבר הירדן, כמו שעשו לאביו חוסיין בסוף שנות ה-‏60 שהסתיים בקרשנדו של ספטמבר השחור 1970.

• ישראל גובה את מסי היבוא/יצוא בעבור הרש''פ כרשום בהסכמי אוסלו ומעבירה אותם לרמאללה. זו לא המצאה של ביבי.

• בעניין הבניה בדווית בלתי-חוקית כמו בחאן אל אחמר ושתלטות הערבים על אדמות מדינה נתניהו כושל.

• טראמפ קיבל גם את עמדתו של ביבי לגבי איראן. רבים בשמאל קיבלו זאת בצער וביגון. אבל מה לעשות שבכל זאת, איראן היום היא האוייבת המרכזית של ישראל. לא רק הגרעין, אלא גם הטרור האסלאמי וקשריה לארגוני טרור שפועלים נגד ישראל. לא צריך לנפח את הסכנה האיראנית, היא באמת נפוחה מעצמה, כמורסה מזוהמת ומסוכנת. ארה''ב הגדירה מחדש את יחסיה עם איראן והטילה עליה סנקציות גם לעניין יצוא הטרור שלה למדינות האזור.

• ביבי לא אמר ''הם נוהרים לקלפי באוטובוסים''. השקר הסימלי הזה התביית אצל שונאי נתניהו. אפשר לשקר כשלא משלמים על זה. ביבי אמר: ''המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי'', וזה אכן היה כך. הם אפילו שכרו אוטובוסים שיסיעו את הסטודנטים הלומדים בירדן מגשר אלנבי לקלפיות. https://www.maariv.co.il/news/elections-2015/Article-... מה רע באמירה הנכונה של נתניהו שמטרתה היתה להוציא את מצביעי הימין האדישים לקלפיות?

• הסיפור על חדירה לפלאפון של גנץ אינו סיפור שהמציא נתניהו. זה סיפור שיש לו בסיס אמיתי, וכנראה שלא האיראנים הם שחדרו לפלאפון שלו, אלא רק קיבלו מידע מזה שיירט את הפלפונן הגנצי. העניין הזה נבדק ע''י השב''כ, אבל כמובן המסקנות לא דווחו לציבור. אני מבין שאסור לפגוע ב''אנשינו'', אבל על ביבי לא מפסיקים להפיץ דברי שקר והבל, כי זה לפי רוח חבורת הכלומניקים.

• מעניין שאלה שתומכים בנתניהו גם מעריכים אותו. ואלה שתמכו בגנץ לא, ואפילו קצת זיזלו בו בסתר לפחות עד הבחירות האחרונות ובודאי עד חצייתו את הקווים לחיקו של היריב הגדול. החלום של כחול לבן נגנז. אבל ההתלהמות נמשכת. מערכת עקיפת החוק שטרם הצליחה להדיח את נתניהו, בכל זאת ממשיכה להגן על גנץ ו''המימד החמישי'' שלו.

• משרד הבריאות לא יובש בעשור האחרון. 2 עובדות – תקציבו כמעט והוכפל והמערכת עמדה היטב במשימת ההתמודדות מול הקורונה, בלי לפגוע ביתר שירותיה. בעשור האחרון הורחבו 10 בתי חולים, ונקלטו ציוד ומכשור רפואיים בהיקף של פי 2 מהעשור הקודם. מתחילה גם בניית 2 בתי חולים חדשים – בקריית אתא ובאזור באר שבע. מה לעשות שישראל התמודדה היטב מול המגיפה, לפחות עד כה.

• למי נתניהו הבטיח להקפיא את הבניה בהתנחלויות או להקים התנחלויות חדשות? דווקא תחת אובמה ועד היום מסתבר שנבנו הרבה יותר בתים מאשר פירסמו בעיתונים. הרי ביבי לא הבטיח שיקפיא, זה רק אובמה שדרש. מה יהיה הלאה עם ''תוכנית המאה''? עדיף שתחכה ותראה אם תהיה בכלל ''תוכנית המאה'' ומה יהיו תנאיה. עד אז עדיף שלא תתנבא.

• העבודות ברמת טראמפ כבר החלו. הטרקטורים כבר יישרו והכינו את השטח. התוכניות שורטטו, הועדות לתכנון ובנייה הארצית והאזורית אישור, . ומשקמה הממשלה החדשה היא אישרה את התקציב בשבוע שעבר.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי