פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עזה זה לא להקיא ולא לבלוע
(שבת, 02/06/2018 שעה 13:59) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ידידותו המתעתעת של אבנרי עם ערבים מובילי השטנה והתועבה רק רומזת שאבנרי הוא לא ציוני כל כך גדול שהוא מתעלק שוב ושוב ברשומותיו. אנשים שדוגלים למחוק את ישראל ולהקים ח'ליפות אסלאמית מהים למדבר הם רעל ותרעלה. האם החיבור החיובי זה בינם לבין אבנרי לא מעיד יותר מאלף עדים על אבנרי?

אם רצועת עזה של לפני האינתיפאדה הראשונה ''לא הייתה איזור חשוך של שנאה. רחוק מזה.'' אז מה הטענה שהכיבוש או ההתנתקות מעזה הגבירה את השנאה?

שרון לא הפך את עזה לחמאס אלא תושביה של עזה. אם כל רציתם לצאת מ''השטחים הכבושים'', מה זה חשוב אם עשה או לא עשה טקס מסירתה לאש''פ? אינני יודע אם שרון שנא את הפלסטינים, אבל אם שנא, היו לו מספיק סיבות. קל לשנוא את שונאיך. אבל גם אם שרון טעה, הוא טעה לטובה, כי בכך הוא העמיד למבחן את הרצון הפלסטיני לשלום עם ישראל. ובמבחן זה הפלסטינים כשלו, או נכון יותר לומר שהשלום כשל. למרות כל הרע ביציאה מעזה, לפחות היציאה הדליקה נורת אזהרה אדומה לציבור הישראלי, שגם בנסיגה מלאה לגבולות 49' ישראל תיחשב עדיין כאוייבת, כגורם זר המרחב האסלאמי. גם אם תיסוג ישראל מיו''ש היא תהיה יעד להמשך הלחימה עד השמדתה כמו שהיה לפני ה-‏6 ביוני 1967.
זה הכיבוש, אסטרונאוט, זה הקיום היהודי העצמאי בארץ ישראל שמפריע לערביי האזור.

אבנרי כושל ולא מספר לקוראיו למה הטילה ישראל ''מצור מחניק'' על עזה.

עזה שהחלה לשגר רקטות לעבר ישובי ישראל כבר מספטמבר 2001. עוד לפני שחמאס שלט. כמובן שהרקטות התגברו עם יציאת צה''ל באוגוסט 2005 ושוב התגברו על תפיסת המאס את השלטון בעזה. הפת''ח והחמאס יכלו להקים שם ''סנגפור שניה'' אילו רצו, אבל הם החליטו להשאירה במקומה כבסיס עתידי לבניית כוח לתקיפת ישראל. אז מה מקשקש אבנרי על הקמת נמל בעזה, נוהלי ביקורת גבולות, נמל תעופה בינ''ל? מה הוא מיילל שישראל הקימה ''מצור על עזה'' כשעזה הפכה לארץ אוייב שמשגר כל יום רקטות על אזרחי ישראל?
רוצים נמל? תפסיקו עם הטרור באופן טוטלי.
אבל את זה עזה לא יכולה להבטיח, לא יכולה לקיים.
לכן הסיבה לכך שישראל נאלצת לתקוף בעזה מעת לעת היא רק הטרור האסלאמי שלה.

אין מצור. יש ביקורת על כל הנכנס והיוצא.
מדי יום, גם בשעות הקשות של המלחמה, מגיעות מאות משאיות [לעיתים מספרן מגיע עד 1000 ליום] ל-‏3 מעברי הגבול ומעבירות סחורות ליבואנים/סוחרים העזתים. אין מגבלה על סוג הסחורה וכמותה, מלבד שכל הסחורות עוברות בידוק בטחוני למניעת הכנסת עזרי לחימה. לגבי חומרי הבניה, ישנו הסכם עם אונר''א שהם יועברו דרכו והציוד יועבר רק לבניה אזרחית. כמובן שהסכם זה לא מתקיים, וחלק גדול מחומרי הבניה מועברים לפרוייקט המנהרות, וכל זה על חשבון אזרחי עזה. ''המצור'' הוא לא הסיבה למצבם הכלכלי המתדרדר של העזתים, אלא התנהגות החמאס. ממשלת החמאס לא מקימה את עזה מהקרשים, כמעט ולא בונה פרוייקטים אזרחיים, לא משדרגת את בתי החולים. היא לא צריכה להשקיע יותר בחינוך, כי כמה כבר עולה כמה שעות-הטפה אנטישמית בשבוע? למה לשדרג בית חולים אם החמאס יודע שבמקרים חמורים הם יכולים לשלוח את החולה לבית חולים של הרש''פ או של ישראל או של ירדן? החמאס ועזה הפכו לישות פרזיטית שמתנכלת לעצמה.

אין כזה דבר ''התנהגות פלסטינית בלתי אלימה''. התיאורים שמביא אבנרי הם חלקיים ומנותקים. התגובה הפלסטינית היא קודם כל אלימות ולכל היותר שילוב אזרחים ואזרחים-לכאורה בפעילויותיהם האלימות. ראינו זאת היטב בכל פעילותם בחודשיים האחרונים מולה הגדר. ילדים ונשים נשלחים אנשי חמאס הלבושים באזרחי ומשמשים להם מגן אנושי. והחמאסניקים כשמגיעים לגדר מנסים לפרוץ אותו ולהיכנס לישראלך [והיו להם כמה הצלחות], או מטמינים מטען נפץ או מוקש, משגרים בונגלור או יורים על מוצבי צה''ל. תמימות זה הדבר שלא נמצא בארסנל שלהם.

העזתים גם תקפו את מעבר כרם שלום ועצרו את כניסת המשאיות ליומיים. רק רצונה הטוב של ישראל חידש את האספקה. אבל לא רק זה, העזתים פוצצו את צינור הגז שמספק להם גז לבישול ולתעשייה ואח''כ גם החמאס ניטרל תחנת חשמל אשקלונית אותה תקף ברקטות. התחנה הזו מספקת להם 30% מתצרוכתם, אבל איכות חייהם לא חשובה להם כשהם נלחמים נגד הציונים.
המקרים האלה רק מצביעים על האבסורד שבמלחמה שלהם.

מה יהיה?
- - - -

אבנרי חולם בהקיציס. החמאס מציע הודנה. אין דבר כזה הודנה ל-‏40 שנה. הודנה זה ל-‏10 שנים, אבל למוסלמים זכות להפר אותה לכשיחשבו שהאזרו מספיק כוח כדי לחדש את המלחמה. לא מקודשת אלא מזורזרת.

ישראל לא צריכה לשום הסכם עם החמאס. שהחמאס יישאר בשלטון ובלבד שיתנתק מישראל. ישראל צריכה ללחוץ על מצרים לקחת את משימות אספקת הסחורה לעזה בסיוע האו''ם ומדינות המערב. ישראל תסגור את גבולה עם עזה טוטלית, ברגע שמצרים תשלים את המשימות השוטפות. ישראל תמשיך להזרים לעזה רק מים, חשמל ושירותי טלפוניה ואינטרנט אבל לזמן מוגבל שיקבע בהסכם עם מצרים והאו''ם, ומאותו רגע עזה / מצרים יספקו את אלה לעזה.

אין ליבי עם תושבי עזה כי הם הביאו את זה על עצמם מבחירה.

מבחינתי שעזה תלך לעזאזל. עזה קטנה ואיננה בעיה צבאית של ממש. ישראל צריכה להתמקד באיראנים וקבישריהם לאזור. ישראל צריכה לעקוב אחר המתרחש בסוריה, ירדן, עיראק, מצרים. עוד רעיון טוב: ישראל לא צריכה למנוע הפלגת ספינות מעזה החוצה, אלא להיפך, לעודדם ואפילו לא לבדוק אותן. לכשיתבסס ערוץ הפלגה ללא בדיקה החוצה, יוכלו יותר עזתים צעירים לברוח מעזה ולהגיע לאירופה ולהתנחל שם. זהו אינטרס ישראלי שעזה תדולל. כבר בשנים האחרונות אנחנו רואים בעליה במגמת ההגירה החוצה, למרות שהמצרים סגרו את מעבר רפיח ברוב ימות השנה. אבל מי שרצה מאוד לברוח והיה לו גם קצת כסף עודף היה מפקיד שלמונים לחוליות ההברחה ומועבר על ידם במנהרות למצרים ושם בדרך לא דרך לחופי הדלתה שם הוטל לתוך ספינה שעשתה דרכה לאירופה. כשמעבר רפיח יהיה פתוח ההגירה תהיה זמינה יותר וזולה יותר.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי