פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מצחיק או עצוב?
(שבת, 07/04/2018 שעה 14:01) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם דיברנו עם אש''פ ולא יצא שלום, אז איך ייצא שלום עם דיבור עם החמאס?

ונניח שמלאכי השרת יעמדו לצד השלום, ונגיע להסכם כלשהו שהוא הסכם אבל לא שלום, אז מה יהיה עם הג'יהאד האסלאמי? ואחר כך עם הזרוע הצבאית של הפת''ח ושל החמאס, החזית העממית לשחרור פלסטין, החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, האחים המוסלמים, אל-קעידה-עזה ואח''כ דאע''ש-עזה .... ומי יודע עוד כמה ארגוני טרור אסלאמיים יקומו ככל שנגרד עוד קליפה מהבצל של הטרור הפלסטיני?

רק הבוקר קרא עוד מנהיג חמאס להמונים שעל הגדרות שהכוונה היא לחתוך את הגדרות ולפלוש לתוך ישראל בדם ואש לשטח שבין ''הגדה המערבית'' לים, כשלכל אחד נופק מפתח שיפתח את הדלת של היהודי שהוא ירצח וירש את ביתו.

אין בין מה ששלמה גזית מדבר עליו ובין העובדה שישראל מדברת דרך מתווך, בדרך כלל המצרים, בעניין גלעד שליט או גופות החיילים. מדובר בעניין טקטי מקומי ולא באסטרטגיית הקיום של החמאס או ישראל. גם טלפון אנונימי מאיים מצה''ל לבכיר בחמאס בעניין כזה או אחר, אין משמעו הכרה לשיחות.

בעניין שאלת ההתערבות הישראלית בעזה אני סקפטי כהרגלי. השאלה עכשיו היא למה לחלץ את החמאס ואת תושבי מעזה מהחדלון והדראון שהם דחפו את עצמם אליהם? למה לא לתת להם לסבול, להיענש ולשלם מחיר יקר על תאוות הטרור שלהם שהפילה אותם לקרשים? למה לא לתת להם ללמוד לבד שעל רשעות ופנאטיות הם חייבים לשלם? שהרי אם ישראל תציל אותם, מה ירתיע אותם לחזור לטרור אקטיבי ברגע שישלו עצמם שהם חזקים מספיק לספוג מכות מישראל?

לישראל אין שום חובה כלפי עזה מרגע שהיא נטשה אותה. מעבר לכך, ישראל לא חייבת לספק לעזה מים, חשמל, מזון, תרופות וכו', כאשר עזה מכריזה על עצמה ישות אוייבת לישראל שמטרתה להשמיד את ישראל. גם אם יאמרו שישראל מספקת לעזה את רוב המים והחשמל, זה לא ישנה דבר. היו לעזתים כבר 13 שנים כדי לבנות לעצמם תשתיות טובות בתמיכת רוב מדינות העולם, אבל הם החלו להשקיע את הכסף בבניית יכולות טרור והרחבת מערכת המנהרות. אם רוצים שמדינה תערוב ותסייע להם, צריכים לכפות על מצרים לאמץ את שיקום התשתיות בעזה, ושדרכה יצאו ויכנסו הערבים לעזה. די, כמה זמן אנחנו צריכים לתת לעזתים להתנהג כטפילים כשאנחנו יודעים שכל כוונתם הוא שהרמש יהרוג את הפיל ממנו הוא מוצץ את הדם.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי