פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
נפש ערבי מי יבין?
(יום שישי, 06/04/2018 שעה 15:54) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני מאמין שישראל פינתה את עזה לפני 13 שנה. אני יודע שהיא פינתה. ומה היא קיבלה במקום? מדינת טרור אסלאמית. למזלנו היא סגורה מסביב ולא מצליכה להפיק את ה''טוב'' שבטרור שלה.

האם יש זכות לערבים לטעון שישראל לא פינתה? בודאי שיש להם זכות. לכל אחד, כולל טיפש, רמאי ורוצח זכות לומר את דברו.

אבל האם כשהם אומרים את דברם הם צודקים? בודאי שלא. אם נבדוק בסרגל, נראה שאין אצלם אף ישראלי מעבר לגדר הגבול.
אז למה הם משקרים? כי זו דרכם.

תזכרו שחלק נכבד מן האיבה בין מדינות ערב לישראל נוצרה בגלל מדיניות תעמולה אינטנסיבית, כדי להצדיק את המלחמה המיותרת של הדיקטטורים ובכך ללכד את אזרחי מדינותיהם ולשלול לגיטימציה לביקורת פנימית. השרידות שלהם היא עילה להגבהת להבות הסכסוך.

אז מה יאמר מנהיג חמאס בימים קשים אלה על העזתים? הרי ברור שהוא לא יאשים את עצמו ככישלונר בן בליעל שמונע מאזרחיו לחיות כבני אדם. הוא תמיד יאשים את האוייב – ישראל. ונניח שישראל לא היתה קיימת, הוא היה מאשים אחר שהוא אוייב, ואם גם לא היה כזה, הוא היה ממציא אוייב. בתרבות האסלאמית האוייב הוא חשוב, כמעט כמו הקורבן שלו.

יש סימליות ליום החירות, רק בעיניים של בני תרבות. אינני חושב שהעזתים מבינים מהי חירות, שאם היו מבינים, הם כבר היו מפילים את משטר האופל של עזה.

הפרעות המוסלמיות נגד היהודים נקבעו ל'יום האדמה' ואמורות להימשך עד 'יום הנכבה', שהוא 14 במאי. יש המדברים שימשיך, אם יוכלו, עד 'יום הנחסה', שהוא יום שחרור ירושלים, 7 ביוני. ''זכות השיבה'' היא הזכות הראשונה והחשובה ביותר לכל פלסטיני, ולכן לא חשוב אם ישראל תיתן להם 24 שעות חשמל חינם או תעסיק 20 אלף עזתים בישראל. זה לא יבטל את ''זכות השיבה'' וחובתו של ערבי לעשות הכל כדי לממש אותה.

גם אני חושב שהמצב רגיש ונפיץ. בהחלט יכול להיות מצב בו ירוכזו עשרות אלפי ערבים ליד הגדר בנקודה אחת ואז הם יפרצו את הגדר וינהרו לתוך ישראל, מי ברגל מי באופנוע. יכול להיות שהערבים יפשטו על ישובים סמוכים לגדר ויבצעו ג'נוסייד בדייריהם וצה''ל לא יוכל לעצור את נחילי הפושטים בשלב הראשון. סביר שצה''ל יחסל מאות ואולי אלפי פורעים, וסביר שזה ידליק כותרות בעיתונים זרים. השאלה היא איזה מכה אדירה ישראל צריכה להכניס לעזה במקרה בתרחיש כזה יתקיים? אולי לעשות לעזה ביעור חמץ? ולתת להם לברוח לסיני גם במחיר משבר עם מצרים?

התקשורת העולמים לא צריכה להיות זו שתכתיב לישראל את דרך פעולתה. ואם הפעילות תהיה קשה לעזה, אז שתכתוב שקשה לעזה. אבל אם משבר קטסטרופלי כזה יתרחש, ותמונת הסכסוך תשתנה, ישראל תוכל לנצל את השינוי להכות באוייב בעודו חם ולשבור אותו עד עפר.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי