פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
פליפ-פלאפ לטובה
(יום חמישי, 05/04/2018 שעה 10:14) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בסוף חזר בו, כלל לא מאילוצי קואליציה כמו שנוטים לחשוב [שהרי בכירים כולל בנט ושקד היו בתמונה], אלא בעיקר שמדינות אירופה, שאותן האו''ם הציג כמוכנות לקלוט חלק מהמגורשים, התכחשו להבנות שהושגו איתן.

בסופו של דבר הממשלה חייבתץ לעצב מדיניות של אפס התפשרות לגבי המסתננים שפרצו למדינה שלא כחוק, תוך שהיא עורכת להם שימוע בטרם גירוש, ומאתרת מבינהם את הפליטים האמיתיים. ההערכה היא שכ-‏5% מהם הם פליטי אמת. למה זה לא נעשה עד כה? כי הממשלה הקציבה למסתננים זמן מסויים לגשת למשרדי ההגירה, להירשם והצהיר ולבדוק את הבקשה. בפועל רק מעטים ניגשו. הנחיתה הרכה בדרום תל אביב יתרה את הצורך להצהיר ולעמוד לתהליך ביקורת של המדינה, ונוח היה להם להיבלע אל תוך קהילייתם, בעיקר שרשויות החוק בישראל נותרו עיוורים ומשותקים מולם. גם למדינה לא היתה מוטיבציה גבוהה לרדוף אותם כדי לבדוק, משום שתוך זמן מהיר הסתבר שגם אם מאן דהוא יוגדש כמסתנן, המדינה נותרה כבולה ביחס אליו. ביצת המשפט העליון שיתק את מנגנוני ההגנה האזרחית של המדינה ואילץ את הממשלה לחפש נתיבות עקלקלות לתת פתרון לבעיה. וכל דרך שנבדקה הוכשלה, כאשר היתרון נותר לאזרחים פולשנים על פני האינטרס של אזרחי המדינה.
מעניין הדבר שבעוד שמספר המסתננים המגורשים שאינם שחורים בעשרים השנים האחרונות הוא גבוה לאין שיעור ממספר המסתננים מאפריקה, השמאל 'המתקדם' לא עזר להם להיתקע בארץ. מאוקראינה למשל הגיה מספר מסתנני העבודה הגדול ביותר, בעיקר משום הסכסוך בעצימות גבוהה בין האוכלוסיה האוקראינית ובין האוכלוסיה הרוסית. למרות ששתי האוכלוסיות משוייכות לנצרות האורתודוכסית הרי שהרוסים מחוברים יותר לזרם של הפטריארכיה המוסקבאית, שנותנת גוון לאומי לזהותם. וזה מספיק לקצר בינהם. ולמרות המלחמה שפרצה בין בינהם בעניין השליטה על חצי האי קרים וסביבותיה, והיפגעות אזרחים במלחמה, מהגרי העבודה לישראל לא הוכרו כפליטית. אפילו לא על ידי האו''ם ובודאי לא על ידי ארגוני השמאל הקיצוניים. למה? כי הם לא שחורים? הרי זוהי גזענות לשמה, לפי מפתח הפעולה של פעילי זכויות אדם שמאל.
באותה מידה אירופה מתחילה להתעורר אט אט ולהבין שלא מדובר בהגירת פליטים אליה, אלא הגירת עבודה לעולם החדש, בעבור אומללי אפריקה. אירופה ובודאי אמריקה כבר עושים קולות של =שינוי מגמה המדיניות. אוסטרליה כבר שינתה – היא פשוט עוצרת את המסתננים מאות קילומטרים הרחק מחוף מדינתם ומובילה אותם לאיי בידוד. שם הם מקבללים סיוע להתאוששות ומיד מועלים על מטוס בחזרה לארצותיהם. יפן היא בעלת מסורת של דחיה על הסף, ואפילו מספר התיירים ממדינות בעייתיות קטן בהתאם.

בשעה שעל פניו אסור לישראל לשמש מקום מקלט למהגרי עבודה, הרי שמעבר לכך אסור לה להשאיר בתוכה מהגרים מולסמים, ולו רק בשל העובדה שהיא נמצאת במלחמה מתמשכת עם קבוצות אוכלוסיה מוסלמיות, ושמאפייני המאבק הם ברובם על בסיס של עקרונות הדת התוקפנית – האסלאם.

- - - - - - -

לגבי בנט ש''רוצה לספח 2.7 מיליון מוסלמים'' אני יכול לומר שהכותב מקשקש מחזיונות רצונו. בנט לא מדבר על סיפוח ערביי יו''ש אלא על סיפוח השטח בלבד, ומתן אוטונומיה על בסיס חלוקה עירונית לערבים. מספר אטונטונומיות, נדמה לי שהוא דיבר על 7, תהיינה עצמאיות לניהול הטריטוריה שלה ברמת צרכי הפרט והציבור שרשומים אצלהן. מדיניות החוץ והבטחון תהיה של המדינה הריבונית ישראל. אינני יודע אם זה בכלל פרקטי, אבל אין סכנה שמישהו מהימין יעניק אזרחות ישראלית לערביי יו''ש. אני חושב שזה יתבצע רק במהלך חד-צדדי כוחני, כאשר ערביי המקום יחדשו את האינתיפאדה וישראל תיאלץ לתקוף ולהכות את הרש''פ וארגוני הטרור שלהם. במלחמה כזו נותרים הוראה לאוכלוסיה לפנות את איזורי הלחימה וההוראה תהיה שהם ינועו מזרחה. הכיבוש האלים יצור נתיבות בריחה לעבר הירדן, כאשר צה''ל יצטרך לעורר את הנרדמים ולסייע להם לברוח ולעבור את גשר הירדן. ''זכות הבריחה'' היא זכות טיבעים של כל בן אנוש, גם אם הוא תומך בטרור. כדי להראות רצון טוב, צה''ל יתגבר את הגשרים מעל הירדן ויפרוס גישרי ביילי וחיילות צה''ל תענקנה טמפו וטורטית לכל בורח יקר ואמיץ!
_new_ הוספת תגובהאתה מאשר את טענת המאמר
דוד סיון (יום חמישי, 05/04/2018 שעה 12:57)
בתשובה לbepeer@walla.co.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המשמעות של הפיסקה האחרונה שכתבת היא
שבנט רוצה לספח 2.7 מיליון מוסלמים.
_new_ הוספת תגובהאתה מאשר את טענת המאמר
(יום שישי, 06/04/2018 שעה 14:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שקראת את שכתבתי מחזיונות ליבך.
_new_ הוספת תגובהאתה מאשר את טענת המאמר
דוד סיון (יום שישי, 06/04/2018 שעה 17:03)
בתשובה לbepeer@walla.co.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למרות ההכחשות מחזיונות ליבך, דבריך מאשרים את טענת המאמר.

אתה כתבת: שבנט רוצה לספח את השטחים ושלערביי השטחים תהיה אוטונומיה מוגבלת תחת ריבונות ישראל.
במאמר כתוב שבנט רוצה לספח 2.7 מיליון מוסלמים (שחיים בשטחים האלה).

מעשית אין הבדל בין שתי הטענות. המשמעות היא שאתהמאשר את טענת המאמר.
_new_ הוספת תגובהאז זהו שלא
(שבת, 07/04/2018 שעה 13:37)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא רוצה לספח כ-‏60% מהשטח וביתר ה-‏40% לתת אוטומנומיה למספר רשויות פלסטיניות. אין אזרחות ישראלית לערבים האלה, אלא זכויות תושב. הם יהיה אזרחי האוטונומיה בה הם יגורו או אזרחי המדינה הירדנית-פלסטינית.
בסופו של דבר הימין וחלקים במרכז הולכים ומכירים בעובדה שרק עם החזרת ירדן לפלסטינים, רק אז נוכל לדבר על פתרון כלשהו [שיבטל את הרצון הבסיסי של הפלסטינים להכרית את מדינת ישראל].
_new_ הוספת תגובהאז זהו שכן
דוד סיון (יום ראשון, 08/04/2018 שעה 4:55)
בתשובה לbepeer@walla.co.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם מה שכתבת, ''מדיניות החוץ והבטחון תהיה של המדינה
הריבונית ישראל'', מהווה תיאור נכון אז מדובר בסיפוח.
_new_ הוספת תגובהאז זהו שכן
(שבת, 02/06/2018 שעה 12:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בודאי סיפוח. הסיפוח לגיטימי. מדובר על שטחים במחלוקת ולא על שיטחי כיבוש. בכל מקרה, צריך לחכות [ואולי להיות מעורבים מאחרי הקלעים אבל בכל מקרה לא להוביל] עד לנפילת/הדחת עבדאללה והשתלטות הפלסטינים על ירדן. המקרה כזה יהיה לישראל קל יותר להתמודד ולממש אפילו מדיניות חד-צדדית בעניין עתיד שיטחי יו''ש.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי