פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
תורת אבנרי כשלה מזמן
בצלאל פאר (שבת, 03/03/2018 שעה 20:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וזה בכלל לא מפריע לו לבקר אחרים אז שהוא יחווה דיעה על כשלונות לכאורה של אחרים או ימליץ להם על ''מדיניות נכונה''?

מאחר שאבנרי הוא פסיכולוג בגרוש, ותראו מידת הערצת לערפאת המחליא ולרצינותו בעניין עשיית שלום, לכן לא אתייחס ברצינות לניתוח הפסואדו-פסיכולוגי שלו את אישיות נתניהו.

אבנרי גם טועה בפרשנותו את ירידתו לכאורה של בנציון נתניהו. הוא אולץ לרדת כי כל האוניברסיטאות המעטות שהיו אז, רק אוניברסיטת ירושלים, דחו את קליטתו כמרצה, אפילו במעמד זוטר, כי הוא לא היה ''משלנו''. כל הגברדיה הלאומית, יוצאת בית''ר, אצ''ל ולח''י הוחרמו. החרם נסדק כשגייסו אנשים ראויים לארגוני ביון (כמו יצחק שמיר למוסד). דוגמה אחרת הוא ישראל אלדד שלא מצא עבודה קבועה בכל שנות ה-‏50 הראויה לכישוריו כי הוא נרדף ע''י איסר הראל באישומי שווא שונים, כנראה מטעם השלטון. רק ב- 1958 התקבל אלדד לעבודה ב''מוסד הרב קוק'' וב- 1959 התמנה לעורך העיתון ''הבקר'', העיתון של ''הציונים הכלליים''. ב- 1963 החל להרצות בטכניון בחיפה ולימד במסגרת ''הלימודים ההומניסטיים''. בנציון נתניהו הגיב באלגנטיות ראויה כשבחר מתוך אילוץ לקבל הצעת מרצה מן המניין באמריקה.

בנימין נתניהו היה שר-חוץ מצוין, וכעת הוא ראש ממשלה מצויין. לפחות תומכיו מנקים את ענני העשן השחור שמפזרים מתנגדיו ורואים הישגים מדיניים, בטחוניים, כלכליים וחברתיים ראויים. אני מצרף כאן כמה לינקים לרשימת הישגי ממשלות נתניהו. מאחר הרשימות לא מתעדכנות רצוף, אני מניח שהישגים נוספים טרם נרשמו. הישגים רבים שופרו מאז נכתבו.

שוב הטענה המזלזלת שביבי היה ''סוכן-נוסע של חברת-רהיטים'' ומה רע בכך? זה רק מעיד על היעדר סיבה לביקורת אמת. כאילו אסור לו לעבוד בתחילת חייו הבוגרים בעבודה ראוייה? וכי מה עשה אבנרי בכל ימים זולת להוציא עיתון שערוריות שמכר את עצמו ע''י פרסום דמויות נשים מענטזות וסיפורי מין דלוחים? כאילו אשכול לא היה עגלון ודוד בן גוריון לא ניסה דרכו כחקלאי בגליל התחתון? מה רע לעבוד, מר אבנרי?

נתניהו יודע למה זקוקה מדינתו והוא דווקא מצליח לקדם את המדינה לשגשוג ולפריחה ולחיזוק מעמדה הבטחוני והמדיני. כנראה שבנציון טעה באמירתו על בנו. והציבור לא קונה את ההתפלפלויות של אבנרי.

ביקוריו של נתניהו במדינות העולם משיגים הרבה. אולי אבנרי לא צמוד לעובדות, אבל בכל ביקור כזה, אם בהודו ואם בארגנטינה, אם ברוסיה ואם באוסטרליה, ישראל והמדינות המארחות חתמו על מספר הסכמים בילטרליים לשת''פ בשלל נושאים שמקדמים את מעמדה המדיני ומצבה הכלכלי של ישראל.
אז מה מושג בכל הביקורים האלה? כנראה שלא ראוי לאבנרי לדבר על הישגי נתניהו.

מחצית אזרחי ישראל ''המעריצים'' את ביבי ללא גבול יודעים היטב על הישגיו. החצי השני יודע וזה כואב לו. בין מעריציו של נתניהו לא נמצאים רק ''המוני היהודים המזרחיים'', האלא גם הרבה ''אשכנזים לבנים''. האם אבנרי הגזען מתעלם מהעובדה הזאת בכוונה?

לשיבחו של נתניהו ייאמר שבעניין הפלסטיני הוא לא הולך שולל בדרך אבנרי. הוא לא מאמין ב''שלום עכשיו'' איתם וגם לא ב''שלום מחר'', ולכן הוא הניח לאבו מאזן להקפיא את המצב מאז 2009 [תהליך שאבו מאזן החליט עליו כבר מ-‏2005 מאז ירש את ערפאת, ואז הוא החליט על תקיפה עקיפה נגד ישראל באמצעות ה-BDS שיצא לדרך מטעמו בתחילת קיץ 2005) תוך הנמכת הלהבות ולתת לערבים להתייבש ולהתבשל לתוך עצמם.

ביבי הוא אדם זהיר. הוא רחוק מלהיות הרפתקן ולכן הוא מצליח בתגובתו עד היום בצורה מופלאה. מה החיפזון? די ל''עכשיו'', ילדים קטנים שכמוכם!

האופציות בעתיד הן יותר מאשר או לעשות שלום עם הפלסטינים או לספח את כל השטחים הכבושים. יש אופציות נוספות בין לבין, כולל המשכת השלב השני של ''הנכבה''. אני משוכנע שהפלסטינים יעזרו לנו לקבל החלטות נכונות במרדנותם וטֶרוֹרָם. אי אפשר לומר שערבים לא יברחו מיו''ש, כאשר ערבים בורחים מכל מקום במזרח התיכון לעבר אירופה, אמריקה ואפילו מעטים לאוסטרליה [שכבר החלה במדיניות של עצירת הסתננות אליה וגירושם לאי מעצר]. אז למה לא לעודד כמה שיותר ערבים לברוח מיו''ש לירדן ומשם לאירופה? ''זכות הבריחה'' שמורה גם להם. מה שטוב הוא שמאז שאוסלו קרס, ובעיקר מאז האינתיפאדה השניה, היקפי ההגירה השקטה של ערבים מיו''ש החוצה בעליה. זו תופעה מבורכת והייתי שמח אם ישראל היתה עוזרת בסתר ומעודדת יותר בורחים.

נראה שאבנרי מיואש מהישאורותו של נתניהו בתפקיד, לכן על הימין לבצר יותר את יציבות השלטון או לחילופין ללכת על בחירות מהירות שיבטיחו את יציבות השלטון של נתניהו, לפחות עד שיוגש נגדו כתב אישום לאחר שימוע.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי