פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בצלאל פאר (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 13:11) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חבל שהמחבל לא חוסל בזמן ההתקלות איתו בכדור הראשון. זה בהחלט מחדל של הלוחמים. נכון היה לחסל את המחבל גם לאחר 11 דקות לאחר שהראה סימנים שהוא מניע את ראשו וידיו, אולי מנסה להפעיל מתג שיכול היה להיות מתחת למעילו, אותו לבש ביום חמסין. סביר שרק אלאור הבחין בניסיון הזה, משום שלפי הסרטון נראה שהחיילים והאזרחים, הסתובבו בשטח כאילו כלום לא קורה. לכן אלאור היה צריך להישפט ע''י מפקדו, ולא היה צורך לסצינה הוליוודית של בית משפט צבאי.

אבל אנחנו ראינו איך הרמטכ''ל אייזנקוט ושר הבטחון יעלון קישקשו מיד לאחר האירוע ובטרם הסתיים אפילו התחקיר הראשוני ביחידה, וקבעו שאזריה אשם. וזה חרץ את גורלו, ללא סיכוי לזכותו. הרכב השופטים הראשון כולו קיבל קידום מקצועי ו/או דרגה, דבר שלא נהוג במצב כזה. בטח לא במשפט כזה מרגיז ומשפיע. האם היה זה שוחד של הרמטכ''ל לשופטים?

צריך להבין שאייזנקוט רצה משפט של טראראם כדי להגן על עצמו, על אלוף הפיקוד ומפקד גבעתי מפני אפשרות שהמקרה יזלוג לדיון בביהמ''ש בהאג. אז הוא החליט שזה ייעשה דרך הפללת החייל.

'טוהר נשק' זה מונח אידיוטי מתחסד. נשק הוא לא טהור, גם אם הורגים בו משפל המין האנושי, אותם טרוריסטים אסלאמיסטיים. מי שחולם על 'טוהר נשק' מפסיד מלחמות. לכן אני מציע שצה''ל יפסיק לדבר על זה ויניח רק לסוכני שמאל מתוגמלים להשתמש בו.

אנחנו לא מעוניינים לשלוט על עם אחר. אנחנו מעוניינים לשלוט על אדמת המולדת. ואם לעם האחר יש בעיה, שיתכבד ויברח לאדמתו שבצד המזרחי של נהר הירדן. זו תהיה התרומה הגדולה ביותר שלהם לשלום.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי