פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
המפלגה הקטנה צודקת
יוסף אליעז (יום שישי, 09/01/2015 שעה 15:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכירי הבנק טעו וחטאו ובינתיים קבלו בונוסים שמנים שלא עולה על דעתם להחזירם לאחר שנתגלה חטאם.

אחת הבעיות הגדולות בחברות הענק הבינלאומיות, כמו נניח ''פיליפס'', ובמידה פחותה בחברות ענק לאומיות, דוגמת בנק לאומי, היא שמניותיהן מפוזרות בקהל ומי ששולט בהן וחולב מהן משכורות דמיוניות ובונוסי ענק הם חברי ההנהלה.

הדירקטורים אינם מעורים בתהליכים, ולמעשה אין להם פיקוח ממשי על המנהלים, המנהלים , בחלק גדול מהמקרים, הם אלו שממנים את הדירקטורים אשר חפצים לשמור על תפקידם זה ולא להסתכסך עם נותרי לחמם [ביתר דיוק: עוגותיהם...] זה לא בסדר אך זה המצב.

לאזרחים רבים יש מניות בבל''ל אך אין להם כל דרך לפקח על פעולות המנהלים, שכלל לא טורחים אפילו לענות על מכתבים המופנים אליהם. הם ישאו בחלקם היחסי בהפסדים שגרמו המנהלים, וזה על לא עוול בכפם. כן תישא המדינה, כלומר: כולנו, ב-‏6% מאותם הפסדים.

אכן בעל מניות יכול לתבוע מנהל, ב''תביעה נגזרת'' אך זהו משפט קשה מאד, והבנק ישכור את טובי עוה''ד [שוב: על חשבון בעלי המניות ] שיגנו עליו ועל בכיריו שחטאו. העובדה שהבנק חתם על עסקת טיעון בארה''ב - ספק אם די בו לבסס תביעה של בעל מניות כנגד מנהל שלא היה צד להסכם בארה''ב, ולא הורשע אישית בעבירה בהליך פלילי. למי מהאזרחים יש כח וכסף להוכיח עבירה או מעילה באמון?

המפקח על הבנקים אינו מפקח מספיק, גם אין לו די אמצעים ויש הטוענים שהוא גם צופה את עתידו - עת ירצה להשתלב בג'וב מכניס באחד הבנקים או הגופים הכלכליים שלהם אחרי שיסיים את כהונתו כעובד מדינה [ואיני מדבר, חלילה, על המפקח הנוכחי, או מפקח מסוים אחר].
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי