פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לע.צופיה, 13/07/13 16:41)
אין בשר
בצלאל פאר (שבת, 13/07/2013 שעה 19:47)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא טענתי מי פועל ב''שוק השחור''. אתה הנחת בטעות שאני מדבר על ''איש עסקים''. זה מונח רחב מדי, כי כל עוסק עצמאי הוא בעצם איש עסקים.
היום גם חברות בד''כ קטנות ובעלי מקצוע פרטיים הם הגרעין הקשה של ה''שוק השחור''. אבל לא אופתע אם יימצאו כמה ''אנשי עסקים'' בכירים שגם הם נהנים מה''שוק השחור''.

''הון שחור'' לחא נובע מרמת המיסים, אלא מהצורך של בעל העסק להרוויח וכמה שיותר. יש אנשי עסקים קטנים שפותחים עסק, רק כדי להכריז על עצמם כבלתי ריווחיים או במינוס וכך לזכות גם בהטבות מול משרד האוצר וגם להכניס לכיסם את ריווחיהם בפעילות השחורה.

החיבור לפשע נועד בעיקר להלבין כספים, במידה ויש צורך לבעל ההון השחור להשתמש בהיקף גדול של כספים שאין הוא יכול להסבירם למפקחי מס הכנסה. אבל קח למשל אינסטילטור שבכל יום מתקן 2-3 בעיות אינסטלציה ביום ואז הוא מרוויח 1000 עד 2000 ש''ח ליום, 25 - 30 אלף לחודש. למה לו לדווח למס הכנסה ולהיפטר מ-‏18% מכספו? הוא מדווח על עצמו כמובטל וזוכה בזיכויים ובסיוע ביטוח לאומי. אז למה הוא צריך להפריע למדינה להמשיך ולהשתטות?

השוק הישראלי מלא באנשי עסקים כאלה, כולל במגזר הערבי, שם האכיפה קשה הרבה יותר.

החקירה והאכיפה בענייןם זה היא בהיקף נמוך ביותר. שווה למדינה להשקיע ביכולתה לתפוס מעלימי מס כי הרווחים כאן יהיו גדולים ביותר.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי