פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לע.צופיה, 06/08/11 9:38)
כמו תמיד, עיתונאי שטוח כמו דיקט משופשף
המסביר לצרחן (שבת, 06/08/2011 שעה 10:42)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תפקידם של המפגינים להעצים את הביקורת ולא תמיד תוך דבקות באמת. צריך להבין שהפגינים הראשונים נכנסו להפגנה ממניעים פוליטיים שאינם קשורים לדיור. נושא הדיור היה גם הגמל שלהם. מבחינה מסויימת פעילותה של ממשלת נתניהו בענייני בנייה היתה טובה הרבה יותר מזו של ממשלת אולמרט-לבני.

החלטות משלימות לחוק הוד''ל מחייב עיריות להתאים את פעולתן בעניין התשתיות. לפי תגובות ראשי העיריות נראה לי שזו לא תהיה בעיה כלל לשלב את העיריות למשימה החשובה.

כמות הדירות שתיבננה לוקח בחשבון את הערכת המינימום הדרוש לדיור לאוכלוסיה. ככל שייבנו יותר דירות הוא ישפיע על מחיריהן כלפי מטה. יתכן שכדאי למדינה להוריד את מחירי הדירות אפילו שבכך קטן הרווח שלה ממס קנייה, אבל במידה ויימכרו יותר דירות לא תהיה למעשה ירידה משמעותית ברווחי המדינה (בשם הגדלת המכירות), תוך שהממשלה מניעה גלגל כלכלי גדול מאוד - תעסוקה (גם לישראלים), רכש חומרים וציוד - שיתמוך בחיזוק המשק.

לכן בהחלט הממשלה צריכה להציב יעד לבניית מספר גדול יותר של דירות מהנדרש, כדי ליצור לחץ הפוך של הורדת מחירים, בנוסף על ניקוי חלק ממש השבח והמקרקעין (כפי שנתניהו אמר שיש כוונה להוריד את מס המקרקעין במידה רבה, ובדירות לסטודנטים אפילו ל-‏0).
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי