פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לאחד מהעם, 12/12/07 19:46)
סיכום מאלף שמצביע על כך שכל סיפורי הגיזום הם עלילת השמאלנים
מתנחל משיינקין (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 22:55)
בתשובה לאחד מהעם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעניין שהשמאלנים מרשים לעצמם את מה שהם לכאורה לא מרשים למתנחלים.

להזכירכם שפעילי שמאל, פלסטינים ושמאלנים זרים החברים בארגונים קיקיונים פרו-פלסטינים, פועלים באלימות נגד מתיישבי השטחים. גם פעילותם זו רחוקה מעין התקשורת השמאלנית, וצריך לעבוד קשה כדי למצוא מראי מקום באינטרנט. פעילותם היא רחבת היקף בכל רחבי השטחים המשוחררים http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/926023.html והארץ נגע רק בקצה קציה של התופעה, שסיון משום מה מתקשה לדווח עליה, כי סביר להניח שיש לה הסבר גם בבכיותיו על הזית הערבי. הוא כדרכו יטען שאין לערבב גפנים בזית.

אני זוכר למשל שערבים ופעילי שמאל מחו''ל פגעו בכרם גפנים יהודה באזור דולב שבמערב בנימין ארבע פעמים מסוף אוגוסט עד נובמבר 2007. לפני כחודשיים במקום חובלה מערכת ההשקייה, נעקרו גפנים ונגרם נזק רב לרכוש http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/651/625.html , . התושבים מסרו כי הפעולה בוצעה בחסות מסיק הזיתים של הערבים שהיה בסמוך זהו מקרה שני של פגיעה בכרם זה כאשר חודש לפני כן נעקרו למעלה מחמשת אלפים גפנים ע''י פורעים ערבים ואנשי שמאל. ארבע תיירות מברטניה נעצרו בחשד כי הן מעורבות בחבלה.

''למעלה מ-‏5,000 שתילים של גפני יין קברנה סוביניון נעקרו, מערכות השקיה נשרפו, וברזים נעקרו. הם בזזו והרסו''. כך מתאר ל''אומדיה'' שלומי כהן, תושב דולב, ובעל כרם הנמצאת בין היישוב נחליאל לבין היישוב נריה שבאזור חבל בנימין, את תוצאות המעשים של פעילי שמאל קיצוני ופלסטינים, שקיימו עצרת באזור הכרם. http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/195275 .
הכרם של כהן נמצאת על שטח חקלאי בן חמישים דונם, המכונה בשם ''נחלי טל''. ''מדובר בכרם הנמצאת על אדמות מדינה, השייכות לחטיבה להתיישבות ציונית של הסוכנות'', אמר כהן. http://www.omedia.co.il/Show_Article.asp?DynamicCont... .
וכדי להשלים את מלאכתם הם גם הציתו בית כנסת http://cars.walla.co.il/?w=/1/1186922 וגלעד במאחז 'יד יאיר' סמוך להתנחלות דולב.

ארגון בצלם, זוכרות, תאעיוש, הקשת המזרחית, גוש שלום, סרוב, הגדה, שוברים שתיקה, בריקדה ושאר קישקושים התגייסו להכפיש את הימין. אני רואה שגם לכאן זולגות להם ההשמצות.
_new_ הוספת תגובהעוד לעניין השקר השמאלני
סתם עוד אחד (שבת, 15/12/2007 שעה 18:43)
בתשובה למתנחל משיינקין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דיכטר מודה: אף מתנחל לא הורשע בעקירת זיתים
יום רביעי, יח כסלו תשס''ח 28/11/2007
חבר הכנסת אורי אריאל שאל את השר לביטחון פנים ביום י''ט בחשוון התשס''ח (31 באוקטובר 2007):

פורסם כי מתנחלים מואשמים בעקירת זיתים. אין שום תיעוד של זיתים עקורים ואף אחד לא הואשם בעקירה.

רצוני לשאול:
1. כמה חקירות נפתחו? כמה זיתים עקורים מתועדים? כמה יהודים הואשמו בעקירה?

2. בכמה מקרים נבדק הבסיס להאשמות? באיזה כלים נבדק הדבר?

3. מה נעשה להבטיח שלא יוגשו האשמות חסרות ראייה?

4. מה נעשה בעניין מי שמאשים אחרים ללא ראייה?

השר לביטחון פנים אברהם דיכטר:
אדוני היושב ראש, חברי הכנסת, חבר הכנסת אריאל. במהלך השנים, 2003 עד 2006, נפתחו כ-‏94 תיקים בגין עבירות בעונת מסיק הזיתים. אין לנו את הנתונים של 2007 מאחר וזה לא מכבר רק נפתחה עונת המסיק.
חלוקת התיקים לפי השנים - אם יש עניין, יהיה אפשר לפרט את זה בהמשך. לגבי השנים האחרונות: ב-‏2006 - 19 תיקים בגין פגיעה ב-‏60 עצים, ונחקרו 10 חשודים. שנה לפני כן - 21 תיקים בגין פגיעה ב-‏800 עצים ונחקרו 20 חשודים. ב-‏2004 - נחקרו 69 חשודים בגין 37 תיקים שנפתחו על פגיעה ב-‏140 עצים, ושנה קודם לכן - 17 תיקים על פגיעה ב-‏400 עצים ונחקרו 21 חשודים. סה''כ, ע''פ הרשומות שברשות המשטרה, אנחנו מדברים על כ– 1400 עצים שנפגעו ו- 120 חשודים בגין עבירות במהלך עונת מסיק הזיתים כאמור.

במשטרת ישראל בכלל ובמחוז ש''י בפרט נבדקת כל תלונה שמוגשת לעומקה. במידה ויש ראיות, הן נאספות על-ידי צוותים מיומנים המתמחים בטיפול בעבירות של הפרות סדר ישראלי כנגד פלסטיני או פלסטיני כנגד ישראלי.

בכל התיקים שציינתי, קרי 94 במספר, נבדק הבסיס לחשד, ובמקרים בהם היו ראיות התיק הועבר לטיפול יחידת התביעות שם נבדקו הראיות עפ''י פקודת הראיות וכתב אישום הוגש במקרים בהם נמצאו ראיות מספיקות נגד מבצעי העבירה. בשנת 2006 הוגש כתב אישום אחד. גם ב-‏2007 עד לעת הזו הוגש כתב אישום אחד. ב-‏2005 הוגשו ארבעה כתבי אישום. במקרים בהם לא היו ראיות מספיקות או שלא אותרו החשודים, נגנזו התיקים על-פי הנימוקים הקבועים בחוק.

אחד מתפקידי משטרת ישראל על-פי סעיף 59 לחוק סדר הדין הפלילי הוא לפתוח בחקירה אם נודע לה על דבר עבירה. בסעיף 58 לחוק סדר הדין הפלילי נאמר: ''כל אדם רשאי להגיש תלונה על שבוצעה עבירה'', כך שאין המשטרה יכולה למנוע הגשת תלונה כמובן. כפי שאמרתי, כל תלונה נבדקת ביסודיות, ועל-פי חומר הראיות שנאסף מוחלט על המשך טיפול. במקרים בהם מוגשת תלונה שקרית כאמור, פותחת המשטרה בחקירה נגדית בגין מתן הודעה כוזבת על-פי סעיף 243 לחוק העונשין.

לעניין האירוע בכפר עינבוס, שאליו הפנה חבר הכנסת אריאל בשאילתה: ב-‏07 באוקטובר שנת 2003 הותקפו פלסטינים ואנשי שמאל ונכרתו 400 עצי זית. נפתחו שני תיקים בגין גרימת נזק לעצי זית ותקיפה בנסיבות מחמירות. לאחר חקירה מאומצת שבוצעה על-ידי ימ''ר תשאול ש''י, נעצרו שני חשודים למשך כ– 5 ימים בגין מעורבות באירוע. לאחר שלא נמצאו ראיות הקושרות את החשודים העצורים לעבירה הם שוחררו. החשודים שביצעו את העבירה לא אותרו, והתיק נגנז ביום 12.10.2004 והנימוק היה: עבריין לא נודע. עד כאן.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי