פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עַל סוּגָּר וְעַל סֶגֶר
יוסף אליעז (יום שישי, 02/10/2020 שעה 18:00)


עַל סוּגָּר וְעַל סֶגֶר

יוסף אליעזבִּיבִּי אֵינוֹ מְלַקֵּק סוּכָּר
חוֹשֵׁשׁ מִכֶּלֶא וְסוּגָּר
וְעַל כֵּן, אֵין זֶה פֶּלֶא
אֶת הַמְּדִינָה כּוּלָּהּ סָגַר כְּכֶלֶא

טָמוּן פֹּה הִגָּיוֹן שֶׁל עֵגֶל:
אֵם ,אֲבוֹי, שָׁבַרְתָּ רֶגֶל
לֹא יַתְחִיל לָחֲקוֹר מֵאֶפֶס
חִישׁ יָשִׂים אֶת כּוּלְךָ בְּגֶבֶס

תָּפַס טִפְּשׁוּת, וָלֹא יַרְפֶּה
מִתְעַלֵּם מְכָל מוּמְחֶה, רוֹפֵא
לפרויקטור יוֹכִיחַ בְּלִי הִסּוּס
מִי הָרוֹכֵב פֹּה, וּמִי הַסּוּס

בַּמָּקוֹם לְטַפֵּל בִּמְּקוֹם הַחוֹלֶה
הוּא אֶת כָּל הָעָם כּוֹלֵא
זוֹ שִׁיטָתוֹ, כְּבָר אָמַרְנוּ
הַךְ אֶגְרֹף, ''זְבֵּנְגּ'' וְגָמַרְנוּ

הָיָה שָׁר אוֹצֵר? – לֹא הֶחְכִּים:
בִּמְקוֹם לַעֲזֹר לַנִּזְקָקִים
כַּסְפֵּנוּ, הוֹן - פִּזֵּר בְּלִי חֶשְׁבּוֹן
יִזְכּוֹר הָעָם אֶת הַנָּדִיב, אֶת הָאָדוֹן

עַל הַנְּגִיף יָנִיף גָּרְזִינָה
כְּמוֹ פִּיל בְּחֲנּוּת חַרְסִינָה
רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, מָתַי יִפָּסֵק
הַמּוֹפָע הַחוֹזֵר וְאֵינוֹ פּוֹסֵק

בִּיבִּי מְזַגְּזֵג תָּמִיד וּמְאושָׁר
לְעוֹלָם לֹא יִנְהַג בְּדֶרֶךְ הַיָּשָׁר
מִתְהַדֵּר: ''הֵבֵאתִי שָׁלוֹם''
אַךְ כֻּלָּנוּ יוֹדְעִים: הַמֶּלֶךְ עֵירוֹם!
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


מה שעשתה ממשלת ישראל אינה מה שצריך לעשות.
(שבת, 03/10/2020 שעה 10:03) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כידוע ממשלת ישראל הטילה לאחרונה סגר נרחב למדי.
לפי דיווחים שהשר דרעי הנרגש לא סתר, חלקם של חרדים נפגעי הקורונה הוא כ40%. היה מי שהוסיף שאלו חרדים אשכנזים.
אבל הסגר שהוטל כללי ובכל זאת יש דיווחים על מאות אלפי חרדים שמפרים אותו. במיוחד בירושלים, בני ברק, מודיעין, ביתר, ואזורי מגורים אחרים של חרדים.
נציגי פושעים אלה מצביעים על 3000 מפגינים שמפרים את הסגר כהצדקה לעבריינותם.

אל נשכח לרגע שרוב החרדים אינם עובדים ולמרות שהם בערך 12% מהאוכלוסיה הם רק 3% מהתוצר המקומי. הם גם ממעטים לשרת בצבא= בערך 0.1%. כמוכן הם צרכנים של שרותי בריאות אבל מתוך 30.000 רופאים פעילים אין אפילו 100 חרדים בוגרי ישיבות שהם רופאים, אבל כנראה אפילו 10 אין.

החרדים הם סדום ועמורה
וייגש אברהם, ויאמר: האף תספה, צדיק עם-רשע. כד אוליי יש חמישים צדיקים, בתוך העיר; האף תספה ולא-תישא למקום, למען חמישים הצדיקים אשר בקרבה. כה חלילה לך מעשות כדבר הזה, להמית צדיק עם-רשע, והיה כצדיק, כרשע; חלילה לך--השופט כל-הארץ, לא יעשה משפט. כו ויאמר יהוה, אם-אמצא בסדום חמישים צדיקים בתוך העיר--ונשאתי לכל-המקום, בעבורם. כז ויען אברהם, ויאמר: הנה-נא הואלתי לדבר אל-אדוניי, ואנוכי עפר ואפר. כח אוליי יחסרון חמישים הצדיקים, חמישה--התשחית בחמישה, את-כל-העיר; ויאמר, לא אשחית, אם-אמצא שם, ארבעים וחמישה. כט ויוסף עוד לדבר אליו, ויאמר, אוליי יימצאון שם, ארבעים; ויאמר לא אעשה, בעבור הארבעים. ל ויאמר אל-נא ייחר לאדוניי, ואדברה--אוליי יימצאון שם, שלושים; ויאמר לא אעשה, אם-אמצא שם שלושים. לא ויאמר, הנה-נא הואלתי לדבר אל-אדוניי--אוליי יימצאון שם, עשרים; ויאמר לא אשחית, בעבור העשרים. לב ויאמר אל-נא ייחר לאדוניי, ואדברה אך-הפעם--אוליי יימצאון שם, עשרה; ויאמר לא אשחית, בעבור העשרה.
_new_ הוספת תגובהמערכת המשפט היא סדום ועמורה
בצלאל פאר (שבת, 03/10/2020 שעה 22:06)
בתשובה לarieeiran@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אל תתבלבל בבקשה.
_new_ הוספת תגובהחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
(יום ראשון, 04/10/2020 שעה 11:24)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהקוקוקורונה של השמאלנים
בצלאל פאר (שבת, 03/10/2020 שעה 22:30) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להערכתי ביבי מוטרד יותר משחיתותה של מערכת אכיפת החוק ולא בגלל שהוא עבר עבירה כלשהי, אלא שהוא מודע להטיית משפט בה. אני בטוח שהוא מצטער על שהוא לא דחף לתיקונים בה לפני 10 -12 שנים ולא הבריא אותה. עכשיו הוא תקוע בביצה שהם חפרו לו, מתלכלכים בעצמם מהזוהמה שהם הנפיקו.
אני מקווה שעברייני הפרקליטות ייחשפו בקלונם בבית המשפט.
האם אני כל כך תמים ולא יודע על חיבוק הדוב שבין הפרקליטות לבתי המשפט?
אני בהחלט מודע, אבל אני מייחל לשופטים הגונים שלא יפחדו לבקר ולאתגר את המערכת שבה הם חיים ושוחים ורובם לא מריחים את סרחונה.

מותר למפגנים להפגין, אבל רק במגבלות הקורונה. כלומר, כל אחד, עד קילומטר מביתו. המפגינים הם לא גדע עליון, למרות שהם חושבים כך. הזכות לבריאות ולחיים גדולה יותר מהזכות להפגין, ומי שלא מבין זאת הוא שמאלני. לא רוצים שהשמאלנים יסייעו לקורונה להפיל את נתניהו.
תגובה 178001
_new_ הוספת תגובהמאמרך הוא דג הרינג אדום ומסריח.
(יום ראשון, 04/10/2020 שעה 11:23)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמאמרי מסריח הרבה יותר מדג הרינג אדום ומסריח.
בצלאל פאר (יום ראשון, 04/10/2020 שעה 18:02)
בתשובה לarieeiran@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קח דוגמיות:
• מפחיד שבשמאל צמחו גדודי חולצות שחורות שמניפים דגלים שחורים המסתובבים אלימים ברחובות וצועקים על כלות נשמתם באזרחים שמסתובבים או יושבים לתומם במרחב הציבורי, ותוקפים עמדת שידור של ערוץ 20 שמשדר תוכנית מרחבת ''הבימה'' בתל אביב ויוצאות מפיהם קריאות ארסיות של ''תל אביב שלנו, תסתלקו מפה''. ''פשיסטים תעופו לכלא'', ''נאצים! יה נאצים'', ''דין נתניהו לתליה'' ועוד דברים ניבזיים כאלה. מפחיד. מזכיר לנו את גרמניה שלפני 70, 80 ו-‏90 שנים.

• מנגד גם הטענה שלא נדבקים בהפגנות המוניות כי זה ב'אויר הפתוח', טענת שקר היא. הקורונה עובדת בכל מצב. נכון שמקדם ההדבקה באויר הפתוח הוא קטן בהרבה מזה שבמקום סגור. אבל הקורונה 'לא מוציאה אצבע ובודקת את מזג האויר' כדי להחליט אם לפעול או לא. היא פועלת. היא עושה מאמץ מעצמה לפעול כנגד כל האמצעים. הטענה שלא נדבקו בהפגנות בלפור היא טענת סרק פוליטית המגובה בהחלטה פוליטיות של פרקליטות ובג''ץ פוליטיים. הסיכוי להידבק במקום סגור הוא פי-‏20 מאשר במקום פתוח..... אבל אם במקום הפתוח נוהגים לפי ההוראות של מסיכה ושמירת מרחק. ובהפגנות ההמוניות ברור לנו שהתנאים האלה לא מתקיימים. ציבור גדול וצפוף פי-‏10 מהנדרש, נטול מסיכות ברוב זמן ההפגנה [הנמשכות שעות על גבי שעות], צועקים אלה כנגד אלה ומתיזים ריר ורוק, גם אם לא רוצים. ברור שהקורונה לא תתחשב בעובדה שזו הפגנה נגד נתניהו, ותנהג כהרגלה – להפגין נוכחות ולהידבק לכל מי שעומד בדרכה. עד כה לא בוצעו מעולם בדיקות/מחקר בעניין. וגם להערכתי לא יעשו, כדי לא לכרות את ענף התעמולה האנטי-ביבי שהם מתגאים לחגוג עליו.

• ועכשיו השמאלנים מזהים את הקורונה עם נתניהו, אחרי שהעללתם עליו תיקים מופרכים כדי להפילו בכל דרך, כי בדרך דמוקרטית נכשלתם. אחרי שהצעתם לנתניהו הצעות מאפיוזיות שאם יפרוש מרצונו יבוטלו התיקים נגדו, נכשלתם. אחרי שמנדלבליט מוביל את עצמו ללבירינט שבסופו יוכח שהוא התנהל לכאורה בפליליות ובשרלטנות בעניין התיקים, והוא טרוד בהעברת מסרים דרך כתבים ימנים רפי עמוד שדרה ועיתון חרדי, במטרה להעביר מסרים, חלקם מאיימים, לשופטים, לעליון, תיכשלו, אבל בדרך מערכת אכיפת החוק מזנה את ההליך הפלילי שבספרות המקצועית מחייבים להשאירו טהור. אבל זו רק המלצה. חשבתם שנתניהו יישבר ויפרוש, ואז תבטלו את כתב האישום, כי ''ניצחתם''. משמשימתם מתמהמהת ואז אתם מגייסים עכשיו את הקורונה לצידם, כדי להעליל על נתניהו שיש לו אינטרס בהפצת הקורונה. מספר התיאוריות הקונספירטיביות שמצאתי במרשתת בעניין הקורונה נפרש בין הנרטיב שנתניהו לא רוצה להגביל את ההפגנות בבלפור כדי להפיץ את המחלה בקרב מתנגדיו, ובין רצונו להגביל את ''החופש להפגין'' תוך שימוש נלוז בקורונה ש''הוכח שאינה מדבקת במרחב פתוח''. עד כדי שפלות זו התדרדר השמאל. נתניהו לא צריך להמציא אוייב מדומיין או אמיתי, כי האוייב הזה קיים באמת, המציאות, והוא לא מפסיק להעליל, לשקר, להפיץ גוזמאות ורכילויות על נתניהו. https://www.zman.co.il/126563/ .

• לא מותו המצער של יעקוב אל-קיעאן הוא לב הטענה שהועלתה ע''י נתניהו, אלא הקנוניה של שי ניצן. אבל כמובן דֵּמָגוֹגֵי-הַתִּשְׁקֹרֶת לא נגעו בה כלל וברחו לויכוח - האם נתניהו התנצל עכשיו או אז. בכך כלבלבי התשקורת הסתירו והבליעו את עסקת ה''תן וקח'' המאפיוזית בה פרקליט המדינה שי ניצן והמפכ''ל עשו עסקה להסתרת האמת, תוך הפצת שקר בעניין מותו של קיעאן ובמטרה להגן על השרלטן אלשייך והמשטרה. בתמורה התחייב אלשייך להשתעבד לצרכיה של פרקליטות המדינה שבמרכזה סיוע לשי ניצן במאמץ להפליל/להפיל את נתניהו בכל מחיר. גם במחיר רבע מיליארד ₪. כמובן שהתנהלות [הִתְנַהֲלֵלוּת] כזו היא עבריינית ברמת מסוכנות גבוה, וסכנה חמורה לדמוקרטיה. מחשבות עגומות לגבי המצב, הן בשל רמיסת החוק, נטרול המוסר, הפללת חפים מפשע והגנה על פושעים ''משלנו'' בממלכת הפרקליטות, ודי לחכימא....

• מי טוען שביבי רודן? לראשונה אני שומע את הפייק הזה. לטענת כסילי השמאל הוא רק ארדואן. אותם כסילים, שהדמוקרטיה אפילו לא נמצאת ברשימת המועדפים שלהם, אומרים גם את ההיפך, שנתניהו הוא לא מנהיג. היכול להיות רודן שאינו מנהיג? אם משמעות רודן היא ש''יש לו עיתון חינמי מוטה ... ערוץ מִשֶּׁלּוֹ בטלויזיה'' [עוד דבר שטות ובטלנות מחשבתית, כי הללו מבקרים את נתניהו מצד ימין, הרבה יותר מש''אל-ארד'' ו''אידיוט אחרונות'' מבקרים את הבוסים והמממנים אותם משמאל]. כשכותב הכתבן ש-''רק במדינות כמו רוסיה בימי סטאלין וְבֶּרְיָה, או כמו איטליה בימי מוסוליני, או רומניה בימי צ'אושסקו כל המדיה עוסקת אך ורק במנהיג'', הוא לא מבין שהפשקוויל שלו מופנה בעצם נגד עצמו.... הַתִּשְׁקֹרֶת בישראל מגוייסת להפיל את נתניהו ולא להגן עליו, בדיוק ההיפך ממנהגה אצל סטלין וְבֶּרְיָה, מוסוליני, צ'אושסקו ''וגרמניה של לפני 70, 80, 90 שנים''. כדי שנתניהו יהיה רודן הוא צריך לשלוט ללא עוררין על השב''כ, משטרה, פרקליטות, עיתונות שיעשו הכל עבורו גם תוך כיפוף החוק. האם זה המצב? בודאי שלא. הכל ההיפך. אפילו מפכ''ל הוא לא יכול למנות, בגלל זדון העריץ מנדלברוך.

• אכיפה בררנית, ''אין עונשין אלא אם כן מזהירין'' - כאמור, שי ניצן החזיק חומרים מפלילים על מַנְדֶּלְבְּלִיץ מתוך קלטות אשכנזי, ותפס את אלשייך עם המכנסיים למטה בפרשת אל-חיראן. בכך הוא השלים את הֵעַרְכוּת הממסד המשפטי לרדיפת נתניהו. ניצן ברגע של חולשה הודה שתיקי 1000 ו-‏2000 הם תיקים תקדימיים ושמדובר באכיפה בררנית. ולגבי תיק 4000 הודה שי ניצן כי הקביעה לפיה סיקור חיובי יכול להיחשב כשוחד היא “תקדים משפטי” שראוי לבחון אותו בבית המשפט. אז למה הוא מתחיל את התקדים הזה בלי אזהרה מקדימה ודווקא נגד נתניהו? האין כאן הפלייה ושיבוש הדעת שלו? אז למה הוא לא תובע גם את הח''כים שהצביעו בעד חוק 'ישראל היום', שנוסח ע''י פרקליטי מוזס, ובתמורה הם קיבלו פרסום חיובי מפנק בעמוד הראשי של ''אידיוט אחרונות'', וחלקם אף הוזמנו לכנסי העיתון השנתיים בניו יורק על חשבון הברון? ''תן וקח'' מושלם ברור. למה לא תובעים על העברת יותר 3.5 מיליון ₪ מכספי הציבור וללא תהליכים מתחייבים (באוגוסט 2013 הסכום הגיע לרבע מיליון ₪ https://b.walla.co.il/item/2671233) שהעבירו שרי 'יש עתיד' במהלך כהונתם הקצרה ל''ידיעות אחרונות'', בין היתר תמורת סיקור חיובי שיוסתר כתוכן חדשותי ע''י שר האוצר לפיד דרך פירון ומאיר כהן, בנימוק של ''שירותי תדמית ופרסום'' ללא מכרז כמתחייב בחוק? למעשה ההעברה היתה כדי לחלץ את העיתון של מוזס מקושי פיננסי. בתמורה לפיד ומפלגתו זכו לכתבות מפארות לאורך שנים. שי ניצן הודה כי הקביעה לפיה סיקור חיובי יכול להיחשב כשוחד היא “תקדים משפטי”. אז זה לא תקדים טוב יותר, גלוי לעין שדורש השלמת חקירה בסכום של פרומיל מהכסף שהוציאה המדינה על החקירות נגד נתניהו? וכשבתיק 4000 כותב פרקליט המדינה שנתניהו זכה לכיסוי אוהד מוואללה, הוא לא היה יכול במסגרת התקציב של יותר מרבע מיליארד ₪ להושיב חוקר אחד במשך שבוע ימים, שפשוט יעבור על כל פרסומי ''ידיעות אחרונות'' ו''וואללה'' ויבחן כמה פרסומים חיוביים היו ללפיד ו''יש עתיד'' אל מול כמה פרסומים חיוביים היו לנתניהו? אם כתבות מפרגנות [שלא היו על נתניהו ב''וואללה''] הם שוחד, אז למה הפרקליטות לא העמידה לדין את כל הפוליטיקאים שזכו באמת לסיקור אוהד וגם ידוע שהם סיפקו תמורה בעדה? בקיצור, יש לנו פרקליטות שנוהגת להגן ולחפות על אנשי שלומה.

• ליאת בן ארי רכשה (1) בית בתרמית. היא הפרה את כללי ההשתתפות במכרז שקבעו כי בתי של הפרויקט ''עתודות אפק'' נבנים למטרת מגורים ראשונים של חברי העמותה בלבד מבין תושבי ראש העין ולא למטרת שכירות. ליאת ובעלה אביב נרשמו לתוכנית בתרמית. אחיו של בעלה, הדר שוויקי, היה יזם הפרוייקט של ''עמותת תושבי ראש העין''. ליאת מולם לא נכנסה כדיירת לבית, היה לה כבר בית במושב חירות. ליאת השכירה את דירתה לשני שוכרים, בניגוד לחוק. ליאת בן ארי ביצעה עבירות בנייה בנכס שברשותה בראש העין. היא פיצלה ללא היתר את הבית תוך תוספת מטראז' לשיטחו, במטרה לבנות יחידת דיור נוספת, כדי להגדיל את ההכנסה מהשכרתם. היא לא פנתה לעיריה לפני תחילת ההרחבה כנדרש, וגם לא דיווחה לעירייה אחר כך. כשקבוצת חברים במועצת העיר דרשה מראש העיר להגיש כתב אישום נגדה, היא הפעילה לעניינה הפרטי את עו”ד בת-אור כהנוביץ העומדת בראש ‘המחלקה להנחיית תובעים’ בפרקליטות המדינה שפנתה במכתב מאיים ונגוע בניגודי עניינים לבכירי עיריית ראש העין, בו דרשה מהם לאפשר לגורמי האכיפה בעיר “לפעול ללא מעורבות של נבחרי הציבור בכלל התיקים”. אפשר להצביע על 3 עבירות פליליות בהתנהלותה של ליאת בן ארי בעניין ביתה בראש העין: *השתתפות לא חוקית במכרז, *חריגת בניה ופיצול דירה, *אי דיווח לעיריה על שינויי בניה מתוך כוונה להימנע מהגדלת תשלומי המס. אאאאא... ולא נבדק איך זכה הדר שוויקי במכרז משרד הבינוי והשיכון למרות שמחיר ההצעה שלו למטר מרובע היה גבוה בהרבה מההצעה המתחרה. יש לכם רעיונות? (2) גם בביתה הפרטי של בן ארי במושב חירות נתגלו אי-סדרים בהליכי התכנון והבניה ובתשלומי ארנונה. (3) משרד המשפטים סירבו בתוקף למסור פרטים על המכרז בו זכתה בן ארי בתפקיד המשנה לפרקליט המדינה, למרות תהיות חמורות שעלו סביבו וטענות של פרקליטים לפיהן היה מדובר ב”מחטף לקידום ליאת בן ארי“. (4) זוהי פרקליטה שמובילה בתיק התביעה נגד נתניהו טרחה לצאת לחופשה משפחתית בדיוק באמצע השימוע בתיקי ראש הממשלה. למחרת חזרתה למשרד הודיעה בגאון שאין חדש בשימוע וכתב באישום יישאר כלשונו. כאילו היא גאון שיכולה לעבור על כל הטקסט וההקלטות של כל ימי השימוע במספר שעות קט. זה לא היה שימוע אלא ''כיסוי תחת'', פיגוע משפטי. (5) 'אדם תוקף לכאורה שוטר' במהלך הפגנה שנערכה מול ביתה של ליאת בן ארי במושב חירות. לטענת מפגינים אשר היו במקום, מדובר בבנה של ליאת בן ארי, טענה אותה הכחישו מיד במשרד המשפטים. מה פתאום משרד המשפטים מתערב ומדברר מישהו/י בענייניו/ה האישיים? האם ליאת בן ארי לא יכולה להכחיש בקולה? באופן חריג ביותר, פנה היועץ המשפטי לממשלה (המשמש גם כממלא מקום מטעם עצמו כפרקליט המדינה – דבר בלתי אפשרי בשום מדינה דמוקרטית) לבית המשפט בדרישה להוציא צו הטרדה מאיימת נגד מפיצי הסרטון, אמצעי אשר נעשה בו שימוש במקרים בהם קיים חשש ממשי לפגיעה בזכויות אזרח/אדם ונדרשת פעולה בכדי למנוע את הפגיעה. וזה לא היה המקרה. זה טיפול העדפתי מפלה. זו כנופיה המגינה על עצמה. (6) היועמ”ש לעניינה הפרטי של בן ארי התנהל דורסנית נגד אזרחים פרטיים המוחים נגדה מול ביתה, הוא זה שטרח להוציא מסמך פרקליטות המתיר להפגין ללא כל מגבלה מול ביתו של ראש הממשלה, אוסר להפגין מול ביתה של בן ארי. והעליון מצטרף לכיפוף החוק הזה – אוסר על הפגנה מול בית בן ארי ומתיר הפגנה חופשית מול בית ראש הממשלה, גם בזמן קורונה. וכל זאת בניגוד לפסיקה מ-‏1993 בה היה הגורו אהרון ברק שותף להכרעת דין, שהגביל את ההפגנות מול בית ראש הממשלה לפעם אחת, שעה וחצי בערב, 500 מפגינים, במרחק של כ-‏400 מ', ורק עם רמקול אחד. אז למה לא הלכו עכשיו אחר הפסיקה הזאת? (7) עו”ד טלי נג’רי, שכיהנה כסגניתה של בן ארי, חוותה ניהול מתעמר, פגיעה במעמדה המקצועי ו”יחס פוגעני ומשפיל”, ואף איומים במטרה להדיח אותה מהתפקיד. כאשר הסכסוך הגיע לבית-הדין לעבודה, הגישה בן ארי תצהיר בו כתבה כי אין שחר לטענות על איומים. אלא שעל פי העיתונאי אלי ציפורי, שמחזיק בהקלטות השיחות בין גורמים לפרקליטות לבין נג’רי, מדובר בכזב. פרשה דומה נוספת היתה בעניינה של עו”ד יפעת דור. פרשת נג’רי נסגרה לבסוף בהסדר בין הצדדים: המדינה שילמה לעו”ד נג’רי פיצויים, ובתמורה קיבלה חסיון, הפרקליטות לא רוצה שהציבור ידע. (8) אופיר שווקי, בנה של ליאת בן ארי שוויקי, איש של ''יש עתיד''/יאיר לפיד, תומך מפלגת ''כחול הלבן'' בדגם הראשון שלה, קידם פרסומים רבים בעד בני גנץ ויאיר לפיד ונגד נתניהו, כולל בהקשר חקירות ראש הממשלה. אולי בגלל הקירבה הזאת בן ארי מנעה פתיחת חקירה בכלל נגד יאיר לפיד בענייני המתנות שקיבל ממילצ'ן, בעניין הניסיון שלו שנכשל בסוף לפי בקשת מילצ'ן להאריך את תקופת הפטור ממיסים לישראלים חוזרים, וה''תן וקח'' של לפיד מול מוזס? ולא חסרו עובדות ועדויות, בשונה מתיקי נתניהו. נכון היה להגיש כתבי תביעה, אבל בפרקליטות אומרים ''מי שעוזר לי, אני מגן עליו''. לא חוקרים חברים. הדין שווה לכולם, כאילו.

• ב-‏19 לפברואר 2015 החליט פרקליט המדינה שי ניצן להעניק למני נפתלי מנהל משק הבית של מעון ראש הממשלה, חסינות מהפללה עצמית לאחר שנפתלי הפסיק את עדותו כנגד שרה נתניהו ביחידה להב 433 של המשטרה, בעת כשהתברר לו שהוא עצמו עלול להפליל את עצמו מהדברים שיאמר. ועד כמה מוזר, ניצן הבטיח חסינות לנפתלי על מעשים פליליים שלו – גניבת מזון, משקאות וציוד מבית ראש הממשלה וחשד לכאורה של מעשה מגונה והטרדה מינית של עובדת מעון ראש הממשלה (הפרקליטות סגרה את התיק ב-‏2017 הנימוק של חוסר ראיות, נימוק שלא עבד לטובתו של הנשיא קצב! פרקליטות פושעת שנזקקה לפושע כדי לפעות נגד ראש הממשלה ואישתו). נגד תושבת עפולה - עוד קודם שידע מה הם הדברים שהיו לנפתלי לספר ועד כמה הם מפלילים בכלל את נתניהו ואישתו. חשוב היה לניצן לחלוב אישומים בכל מחיר נגד שרה נתניהו ובעלה בכל מחיר, גם בתמורה להתעלמות מעבירותיו הפליליות הברורות של נפתלי. כלומר, פרקליט המדינה נתן חסינות והכשרה למעשים פליליים של עובד מדינה, על מנת להפליל את שרה נתניהו שאיננה עובדת מדינה. תיק המעונות. חמש שנים חקרה המשטרה קניית מזון לארוחות אח''ם בבית ראש הממשלה בהיקף משוער של 30,000 ₪, כשהוצאות על החקירה המשטרתית בהערכה גסה היתה 20 מיליון שקלים, כאילו מדובר בארגון פשע. וכל זאת רק בגלל שמנהל משק הבית לא העביר את קניית המזון לאישור מקדים בועדת הכספים בכנסת. כמובן שמני נפתלי יצא ללא פגע מהתהליך המשפטי המסריח הזה. בתביעת צד בעניין הזה, הגיש מני נפתלי נגד משרד ראש הממשלה בשל מה שהגדיר כ''התנהגות שלוחת רסן'' של רעיית ראש הממשלה ו''אי מתן הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות ובגין עגמת נפש בשל העסקה פוגענית במעון ראש הממשלה''. להזכירכם, ששמעון פרס בהיותו נשיא, כמעט והכפיל את תקציב בית הנשיא לצורך תענוגות אישיים של ארוחות המונים רבות ונסיעות לחו''ל רבות יותר. עשרות מיליונים לשנה נשפכו, על מילוי תפקיד לא חשוב לכאורה, רק כי הוא ''משלנו''. זה חוקי, אבל מסריח.

זה לא מספיק מסריח? זה רק דג הרינג אדום?
תגובה 178001
_new_ הוספת תגובהמאמרך מסריח כמו הרינג אדום . הוא גם ארוך מעל הדרוש.
(יום שני, 05/10/2020 שעה 12:47)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נגד נתניהו הוגשו כתבי אישום בשוחד, מרמה ובהפרת אמונים.
כל מאמץ לדון כעת במנדלבליט, בפרקליטות, בליאת בן-ארי כולם הרינג אדום בניסיון להטות את הדיון בשחיתות של נתניהו.
באותם חומרים כתובים אתה ואחרים משתמשים בניסיון למנוע דיון בנושא הצוללות למצרים, היעדר מפכ''ל, אי-מינוי של פרקליט מדינה חדש ואי מינויו של יועמ''ש חדש.

הרינג אדום הוא גם הזכרת אירועי הסגר הראשון כשהדיון הוא על הסגר העכשווי.

נתניהו ניסה וניכשל בחקיקה או תקנות נגד ההפגנות = מעשה אנטי דמוקרטי.

הרינג אדום הוא האמירה שהמגפה מופצת בקרב המפגינים כאשר יש רק 10.000 מפגינים באוויר הפתוח
אבל
יש 100.000 חרדים סגורים בבתי כנסת ובישיבות.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי