פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
התלונה הצבועה של נפתלי בנט
דוד סיון (יום שלישי, 26/07/2016 שעה 15:00)


התלונה הצבועה של נפתלי בנט

ד''ר דוד סיוןלפני מס' ימים (19.7.2016) התלונן השר נפתלי בנט כי בשעות האחרונות הולכת ומתחוורת לי התמונה. הצבר החוקים להגבלת התקשורת מעורר דאגה עמוקה לעתיד חופש הביטוי. תקשורת חופשית היא הבסיס לדמוקרטיה (טוויטר). בתגובה כתב שם מישהו: אז מה שאתה אומר זה שאת הדברים שהשמאל צועק כבר שנים - אתה הבנת רק עכשיו?

מה שלא כתב אותו אדם על מה 'השמאל צועק' כבר שנים: מדובר בצבר החוקים האנטי דמוקרטיים שחוקקה הכנסת בשנים האחרונות שבמהותם פוגעים בחופש הביטוי ובעיקרון השוויון בפני החוק (חקיקה אנטי דמוקרטית; ''רוחות רעות'': צימצום גבולות הדמוקרטיה נמשך). נכון שזה תהליך שהחל לפני שבנט נבחר לכנסת, אבל לא זכור לי שהוא טרח להתלונן על פגיעה בחופש הביטוי ובערכים דמוקרטיים אחרים שהזכרתי, ובמקרים שלא הזכרתי, בתהליך בחקיקה הזה.

התהליך הזה נמשך. הרי כשבוע לפני ציוץ התלונה (ביום ב' 11.7.2016) אישרה הכנסת את חוק העמותות החדש , בן טיפוחיה של השרה איילת שקד. גם אז לא שמענו את בנט מתלונן על 'עתיד חופש הביטוי' - על הפגיעה בחופש הביטוי שבמהותו של החוק הזה. ראוי להדגיש שהחוק הזה הוא ''שיכלול'' של אותם חוקים שנועדו גם לפגוע בערך השוויון בפני החוק כי כמו גרסאות קודמות שלו הוא נועד, לפגוע באופן יותר חריף בחופש הביטוי של עמותות מהשמאל, תוך הימנעות מפגיעה בזכויות של אירגוני ימין. כאן ראוי להדגיש שבמקביל מאפשרים לעמותות ימניות להסתיר את זהותם ושמותיהם של מי שתורמים להן כספים.

העובדות ההיסטוריות מעידות שהמהות הדמוקרטית של מדינת ישראל נמצאת בנסיגה. הרי בעשור האחרון חוקקה הכנסת לא מעט חוקים אנטי דמוקרטיים ולא נראה שהתהליך הזה צפוי להיעצר. התהליך הזה מקבל עידוד ותמיכה גם מתושבי חוץ בעלי השפעה לא מבוטלת על אותן סיעות שיוזמות את החוקים האנטי דמוקרטיים. אחד בולט מהחבורה הזאת הוא שלדון אדלסון שבעצם טען כי 'לא נורא אם ישראל לא תהיה דמוקרטית' (פוקסמן נגד אדלסון): אלוהים דבר על הדברים הטובים בחיים. הוא לא דיבר על ישראל כמדינה דמוקרטית. ואם ישראל לא תהיה מדינה דמוקרטית אז מה?אלוהים דבר על הדברים הטובים בחיים. הוא לא דיבר על ישראל כמדינה דמוקרטית. ואם ישראל לא תהיה מדינה דמוקרטית אז מה?רבים מאזרחי ישראל ונבחריה אוהבים להשוויץ ש'אנחנו הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון'. בעצם זו עובדה מובהקת. אבל כאשר עולה שאלת איכות הדמוקרטיה התשובה כבר לא חד-משמעית ולעיתים קרובות מאד היא תלויה מאד באינטרסים פוליטיים. המקרה של נפתלי בנט הוא דוגמה אחת מובהקת. מצד אחד, תומך בחקיקה שפוגעת בחופש הביטוי של עמותות שפעילותן לא ''מוצאת חן'' בעיניו. מצד שני, הוא מודאג מאפשרות פגיעה בחופש הביטוי כאשר זה קשור להחלטה בעניין תאגיד השידור. דבר והיפוכו או...
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אני אחד מאלה שמשוויץ בחו''ל שישראל היא דמוקרטיה למופת
בצלאל פאר (יום שלישי, 26/07/2016 שעה 22:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא ביחס למדינות המזרח התיכון (כבר כמה מדינות נשארו בו?), אלא אפילו ביחס לאירופה. ואני גם מסביר לשומעי למה אני אומר את זה. ורבים דווקא מקבלים את דעתי. ישראל היא מדינה שהלכה רחוק מדי לכיוון האנרכי ויש בה כבר דברים לא שפיטים, אפילו שהחוק מראה שיש מקום לשפוט אותם. למשל, מגע עם סוכן זר במלחמה. היום כל ישראלי מחליט עם מי הוא רוצה להיפגש, היכן להיפגש ועל מה לדבר, וגם לתאם איתו מהלכים מעשיים. אז אבנרי טס לביירות בזמן מלחמה ונפגש עם האוייב ערפאת, ח''כים טסו לקדאפי, לאסד ונפגשו עם הניה, ואחת אפילו הצטרפה לשיט טרוריסטים אסלאמיים בפעולה מפירת חוקים בינ''ל וישראלי ורשויות האכיפה לא הנידו עפעף. זו לא דמוקרטיה, זו אנרכיה.

מדינות אירופה אינן אנרכיה אלא מדינות מאורגנות ופועלות לפי חוק, אבל החוק דפוק אצלן. שוטרים לא נכנסים לשכונות המאוכלסות במהגרים מוסלמים ואפריקנים (שאינם מוסלמים) בערים מרכזיות באירופה. הממשלות לא מסוגלות להגדיר טרור אסלאמי בשמו ומתרצות את הפיגועים בבעייה פסיכולוגית של המפגע (וכי האחד סותר את השני?).

חובתה של המדינה להגדיר את גבולות האנרכיה ולמנוע ספק. השמאל הלך רחוק מדי עם עמותותיו, שמנהלות מדיניות עצמאית אנטי-ממשלתית ברחבי העולם, במימון מדינות זרות. למה הוא עושה זאת? כי השמאל חלש וקטן ולא מצליח להגדיל את כוחו בכנסת ולבוא לידי ביטוי בכלים הדמוקרטיים. לכן נוח להם לבנות מערכת עוקפת פוליטיקה מסורתית , לפעול בשולי החוק וליצור מדיניות חוץ עצמאית משלו, שפוגעת במדיניות ממשלת הרוב. וזו פגיעה חמורה בדמוקרטיה.

בראשית המדינה חצי מדינה היתה מנותקת מעטיני השלטון שרדה במוסדות המדינה עם ''הכרטיס האדום''. לא קיבלו לעבודה לפי שלא היה ''משלנו''. ''אנשינו'' קיבלו זכויות דירה, טלפון ועזרה כלכלית מ''המפלגה''. ההסתדרות היתה לב העשייה החברתית-עיסקית, ואלה ''לא משלנו'' נדחקו לשוליים ובוססו בפירורים. הרדיו האחד (כשהשני היה עדיין רדיו צבאי אמיתי) הופעל מתוך משרד ראש הממשלה כדי לשרת את המפלגת השלטון.

אף אחד לא פוגע בחופש הדיבור ובתקשורת. נתניהו רוצה להרחיב את מגוון חברות התקשורת כך שגם לימין יהיה ביטוי הולם לפי גודלו היחסי. לכל החוקים הגיון משלהם, לאור האנרכיה השוררת במקומותינו. תקשורת חופשית היא הבסיס לדמוקרטיה, אבל השתלחויות בלתי מבוססות, אנרכיה אינטרנטית, היא איום וסכנה לדמוקרטיה.

השמאל שלא נתן דריסת רגל לימין במוסדות המדינה כשהוא היה בשלטון, מתלונן היום כשהימין מנסה לבנות מערכות תקשורת נוספות שיתנו מקום גם לדיעות ימין להישמע בלא הפרעה. הגדרה ברורה יותר של גבולות הדמוקרטיה אינו צמצום הדמוקרטיה.

אל תדאג לבנט ולשרת המשפטים שלו בעניין התקשורת. הם מחוברים לנוני מוזס ומשרתים אותו במאבקו הנואש נגד נתניהו. חוק העמותות החדש לא פוגע בחופש הביטוי. לאני עמותות השמאל מותר להמשיך לשקר למען האידיאולוגיה שלהם. רק החיבור של עמותה שלא מחוייבת לדמוקרטיה ולביקורת ציבורית של ממש ולממשלות זרות יכול אפילו להיות מסוכן, במצב שלממשלות הזרות יש אינטרס אחר מהאינטרס של המדינה. במצב כזה עמותות יכולות להפוך לסוכנים זרים של אותן ממשלות זרות. למשל, מספר מדינות אירופיות העבירו כספים וציוד לפלסטינים כדי שישתלטו לא-חוקית על שטחים באזור C ובעיקר ב- E1ובכך יחבלו באזורים פתוחים ורציפים בין התנחלויות ישראליות ובמקביל שילמו לעמותות שמאל שיצלמו ויתחקרו וידווחו מודיעין על תגובת ישראל להתנחלות הזולגת של הפלסטינים בשטח. פעילות כזאת בחלק ממדינות המערב מוגדרת כפעילות לא-חוקיות.

גם עמותות שמאל יכולות להמשיך ולהסתיר את תרומות היחידים, כמו למשל תרומותיו של היהודי האנטישמי ג'ורג' סורוס. לכן הדמוקרטיה בישראל רק מתחזקת ומשתפרת, תוך הצבת גבולות ברורים יותר בין דמוקרטיה מופקרת לאנרכיה. דמוקרטיה יכולה להתקיים רק מתוך דו-שיח פנימי, חופשי ופתוח, והשמאל חרד מזה, כי הוא מיעוט. תרומתו של שלדון אדלסון לדמוקרטיה בישראל היא מעבר לכל ספק תרומה אדירה. העיתון ''ישראל היום'' הוא עיתון שעומד בסטנדרטים מקצועיים גבוהים, ולערכתי אפילו גבוהים מחמדת-השמאל ''הארץ'', ששכח כבר שבעיתונות מפרידים בין מידע לדיעה. העדפת הדגשת נושאים לפי עניין פוליטי היא לגיטימית, לפי המדיניות של בעלי ועורכי העיתון. אבל בדיווח מידע אסור להשחיל ''אלמנטים של דיעה'' כדי לא לגנוב את הדעת של הקוראים התמימים. ''הארץ'' ו''ידיעות אחרונות'' כמו כמה רישתות טלוויזיה ורדיו שכחו את עקרון היסוד הזה בחדשות, בעיקר בכל האמור לכיסוי ממשלת ליכוד ובעיקר בדיווח חסר פרופורציות ומסית נגד נתניהו. כן, נגד נתניהו, עוד לפני שנתניהו יזם ועודד את אדלסון להקים עיתון יומי חדש בארץ. אני משער שאטימות וחד-גוניות של העיתונות הכתובה בארץ שתקפה את נתניהו בצורה מופרזת, היא שהביאה את נתניהו לתמוך ברצונו של אדלסון לפתוח עיתון יומי בארץ. אני משער שההצלחה הזאת, ביחד עם הכיסוי החרפתי של 3 ערוצי הטלויזיה החדשותיים, בעיקר לפני הבחירות האחרונות, הבהיר לנתניהו שהוא חייב להציל את הדמוקרטיה בישראל בכל שהוא יתן גם לימין כלי תקשורת להביע בהם את תפיסת עולם.
_new_ הוספת תגובההרבה מילים ורובן לא לעניין
דוד סיון (יום רביעי, 27/07/2016 שעה 8:51)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שכמוך משוויץ שישראל היא דמוקרטיה למופת, צריך להכיר את העיקרון הדמוקרטי של שוויון בפני החוק. עיקרון נוסף הוא פעולות שיכנוע נגד מעשי השלטון, במיוחד זה שמתהדר בהיותו דמוקרטי. דמוקרטיה למופת לא מחוקקת חוקים שמיועדים לפגוע בעיקרון הזה, וחקיקה שמגדירה מה מותר ומה אסור על פי השקפה פוליטית, כפי שעושה ישראל בשנים האחרונות (תגובה 171196). זו המשמעות של חוק העמותות החדש. הוא גם פוגע בחופש הביטוי.

הפעילות בחו''ל נגד מדיניות הממשלה החלה מזמן. נזכיר בהקשר הזה אנשים בכירים כמו יוסי בן אהרון (שהיה מנכ''ל משרד ראש הממשלה של שמיר), יורם אטינגר, יגאל כרמון (תגובה 26011, תגובה 147969) שפעלו בקונגרס האמריקאי. אלה ודאי לא אירגוני שמאל אלא נציגי ליכוד-ימין. לפחות חלק מאותם אנשים ממשיכים לעסוק בכך גם כיום, ואליהם מצטרפים אירגוני ימין אחרים. אם אלה פועלים בחו''ל וזה לא מפריע לך הטענה שלא ראוי שגופים שמאליים יעשו זאת היא במהותה אנטי-דמוקרטית.

השימוש בנימוק שמדובר במניעת אנרכיה הוא רק טיעון סרק שמטרתו לבלבל את הקורא. גם גם השימוש בדה-לגיטימציה לתרומות ממדינות זרות בלי דה-לגיטימציה לתרומות מאנשים זרים (כמו למשל מיליארדר X) הוא לא רציני, במקרה הטוב. בעצם מעורבות של גורמים זרים כלשהם, היא בעצם מעורבות של המדינה בה הם חיים. בנוסף במקרים רבים התרומות שלהם זוכות בהטבות מס ובאופן הזה מדינתם הזרה מעורבת בפעילות הנתרמים. במצב הזה הנתרמים של אותו מיליארדר הם ''יכולים להפוך לסוכנים זרים של [אותם מיליארדרים ו]אותן ממשלות זרות''.

הוספת עיתון לשוק התקשורת לא בהכרח תורמת לדמוקרטיה. מכאן שהכנסת ''ישראל היום'' לשוק התקשורת לא בהכרח תורמת לדמוקרטיה.. אם למשל הכותבים שלו מביעים תמיכה בחוק העמותות החדש אי-אפשר לטעון שהוא תורם לדמוקרטיה.

האינטרסים של שלדון אדלסון (תושב מדינה זרה) מעורבים עמוק בשיקולי המדיניות של השלטון הישראלי בשנים האחרונות. שלדון אדלסון פעל לכך שנתניהו שבמקור טען שצריך לפרק מונופולים ימנע מפירוק מונופול שנוצר במשמרת שלו ועוד סיפק לו הבטחה שלא יפורק לעוד שנים רבות בעתיד. מה זה אם לא פעולה לטובת אינטרסים זרים? לא רק אדלסון, גם גורמי ממשל אמריקאים (מדינה זרה) פעלו לפי אותו אינטרס.

המעורבות של תורמים זרים, מדינתיים או פרטיים, בחקיקה ובשיקולי מדיניות, אבל שאינם כפופים לתנאי החיים של התושבים שחיים כאן היא הבעיה. לצערי לא נראה שאיכפת למחוקקים שהצביעו בעד החוקים האנטי דמוקרטיים. לא איכפת להם הפגיעה בדמוקרטיה כל עוד זה פוגע רק ביריבים פוליטיים.
_new_ הוספת תגובהמילים לרוב ורובן לא לעניין
בצלאל פאר (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 18:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההגדרה היא אחת - תרומה של מדינות זרות לארגונים פוליטיים בארץ. מה לא ברור?

עיתוני הארץ המרכזיים הם עיתונים שמכסים את עמדות השמאל בצורה מובהקת וביקורתיים עד אלימים נגד עמדות הימין. הכרחי היה להקים עיתון ימני שיבטא לפחות את דעתם של 50% מאזרחי המדינה, ושם מקומו של ''ישראל היום''. העיתון הזה עושה עבודה חשובה, אנשים מתעדכנים דרכו, תפוצתו עלתה בצורה דרמטית לא רק בגלל שהוא מחולק חינם. אנשים אוהבים לקרוא פרשנויות הקרובות להשקפת עולמם וזה בא לידי ביטוי הפופולריות של העיתון. אנשים נוטשים את 'ידיעות אחרונות' ובעיקר את ''הארץ'' בגלל הקבס העולה בגרונם כשהם קוראים את הכתבות הפשיסטיות דמגוגיות נגד ממשלת הימין.

אם ''הארץ'' ו''ידיעות אחרונות'' כותבים נגד חוק העמותות זה כן מקדם את הדמוקרטיה?

העיתון של שלדון אינו מונופול אלא להיפך, פוגע במונופול של ''ידיעות אחרונות'' בעיקר, ומזעזע את ''הארץ'' שבשוליים, שהפך בכלל ל'שטירמר' קטן (ולא רק בגלל אחד מבעליו עם עבר נאצי מפוקפק).

מעניין למה המשטרה לא חקרה את עמותת V15 שנוצרה ע''י קבוצת מקורבים לאובמה (5 היועצים לענייני בחירות של הארגון עבדו בקמפיינים הבחירות של אובמה), מומנו מהקציב המדינה האמריקאית שהועבר דרך מזכירות המדינה. יש לך הסבר לזה?
_new_ הוספת תגובהכהרגלך, פאר, אתה ממשיך לפספס!!!
דוד סיון (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 19:09)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההודעה שלך היא עוד הופעה זולה של תועמלנות בעד ממשלת הימין

בעניין חוק העמותות
ברור מאד מהי ההגדרה וגם ברור מאד מה היתה כוונת יוזמי החוק בגירסאותיו השונות של החוק. הכוונה היא ברורה: להראות הגדרה ''תמימה'' שכאילו רק במקרה תופסת עמותות מהשמאל.

לראיה צהלות אנשי ''אם תרצו'' שהם לכאורה משוחררים מהשקיפות הנדרשת של גירסה קודמת של החוק.
גם העובדה שהשלטון הימני, באמצעות רשם העמותות, משחרר את עמותות הימין מכללי השקיפות לגבי הדוחות הכספיים.

עובדות אלה מעידות שהחוק פוגע בעיקרון השוויון בפני החוק ובחופש הביטוי כפי שכבר הבהרתי במאמר ובמאמרים קודמים. מכאן שעיתונים התומכים בחוק האנטי דמוקרטי הזה, הם אנטי דמוקרטיים. הטיעון הזה נכון גם לגבי ''ישראל היום'' אם הכותבים בו תומכים בחוקים אנטי דמוקרטיים.

אין שום הכרח להקים עיתון שמשמש אינטרסים של מדינות ומיליארדרים זרים. העובדה שאף אירגון ימני, שלטוני או אחר, לא הקים עיתון כלבבו עד שבא אדלסון היא אסמכתא לטענה שזה לא בדיוק היה הכרח
_new_ הוספת תגובההסיפור שלך על סטנדרטים ומציאות מופרך
דוד סיון (שבת, 30/07/2016 שעה 10:44)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ישראל היום'' הוא עיתון ככל העיתונים, ולדעתי הוא בודאי לא
עומד בסטנדרטים הגבוהים שאתה מייחס לו, וזה במקרה הטוב.

אשמח אם, בתור התחלה, תראה שאני טועה. לצורך כך:
1. פתח בעמ' 7 במהדורת יום שישי (29.7.2016) ותראה
שבדיווח מידע לא השחילו אלמנטים של דיעה.
2. תראה ששני העיתונים האחרים שהזכרת כן משחילים.
_new_ הוספת תגובההשער של ''ישראל היום'' הוא מוכיח את מופרכות טענותיך!
דוד סיון (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 19:04)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמוד השער של ''ישראל היום'' מהיום, יום ג' 2 לאוגוסט, 2016, המערבב דעה עם דיווח חדשות הוא עדות בוהקת למופרכות טענותיך ביחס למקצועיותו.
מדוע?
- ישראל היום לא עומד בסטנדרטים מקצועיים גבוהים
שלא שוכחים ''שבעיתונות מפרידים בין מידע לדיעה''.
- ב''ישראל היום'' משחילים אלמנטים של דעה לחדשות בעמ' השער.
_new_ הוספת תגובההשער של ''ישראל היום'' הוא מוכיח את מופרכות טענותיך!
בצלאל פאר (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 19:08)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מבחינה זאת הוא בודאי עומד בסטנדרטים של ''ידיעות אחרונות'' ו''הארץ''. כנראה שנוח לך להתעלם.
_new_ הוספת תגובההשער של ''ישראל היום'' הוא מוכיח את מופרכות טענותיך!
דוד סיון (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 19:15)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה שלך שאתה כותב מילים ולא מראה שהמציאות
תומכת בטענותיך שהוא עומד בסטנדרטים גבוהים יותר
מעיתונים אחרים.

הבעיה שלך היא שאינך מראה שהעיתונים האחרים לא עומדים
בסטנדרטים גבוהים כפי שהגדרת.

כעת אתה למעשה מוותר ש''ישראל היום'' עומד בסטנדרטים לא גבוהים, שלא לומר נמוכים.
_new_ הוספת תגובההשמאל הבכיין!
דניאל143 (יום רביעי, 27/07/2016 שעה 9:53) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השמאלנים האלה,כל כך בכיינים!
אמא'לה...

אני עוד זוכר את הטלוויזיה של שנות ה80.אז היינו בדימוקרטיה,נכון?!

הימים,היו ימי אינתיפאדה קשה ביש''ע.
בערוץ היחיד,רפיק חלבי היה מראיין כמעט כל יום.את בכירי הרוצחים.
ראשי הפאתח מכאן וראשי הג'יהאד מכאן.

זה היה מזעזע.הכניס דה-מורליזציה במדינה.ושירת את הטרור!

נ.ב.-גם כיום התיקשורת הישראלית משרתת את האויב.אבל אז,
היה ערוץ טלוויזיה אחד על חשבון האגרה של עם ישראל.בושה.
_new_ הוספת תגובהההזיות של הימניים
דוד סיון (יום רביעי, 27/07/2016 שעה 11:53)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הימניים האלה משתמשים בהזיות לתיאור המציאות. כל כך עצוב!

אם לא הבנת עדין: אף אחד לא טען כאן שאנחנו לא בדמוקרטיה.
אם לא הבנת עדין: אף אחד לא טען דבר על שנות ה-‏80.

מכאן שההזיות שהעלית כאן לא רלוונטיות כלל.
_new_ הוספת תגובהכבודו מיתמם
דניאל143 (יום רביעי, 27/07/2016 שעה 15:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבודו מיתמם ומיתחמק מהאמת.

טענת שישנם רוחות רעות,נגד הדימוקרטיה, בישראל,בשנים האחרונות.
ועניתי לך שבעבר עוד לפני הרוחות הרעות,היה לנו רק ערוץ אחד.

חיים יבין השמאלני,יחד עם חבורת הזבל השמאלנית.
גרמו לשטיפת מוח אנטי-דימוקרטית.

בשנות ה80,יוסי שריד הופיע בטלוויזיה,7 פעמים ביום!
כל דבר היה,רק יוסי,יוסי,יוסי.
פעם היה הרבה,הרבה, יותר גרוע!וגם לא היה אז אינטרנט.

החוקים החלשים שרוצים לחוקק כיום.משמחים אותי למרות אפסותם.
_new_ הוספת תגובהכבודו עוסק בטענות לא רלוונטיות
דוד סיון (יום חמישי, 28/07/2016 שעה 5:19)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה על העבר לא רלוונטית לנושא הדיון.
הרי אפשר לטעון שבתקופת המנדט היה יותר גרוע.
אז מה?

נושא הדיון הוא התהליך שהחל לפני מספר שנים.
לפחות כעת המשפט האחרון שלך מתייחס לנושא.
אני כמובן לא מקבל את עמדתך. ההסבר שלי
כתוב ב-דיון 8186
_new_ הוספת תגובהכבודו (דוד)עוסק בטענות לא רלוונטיות
דניאל143 (יום חמישי, 28/07/2016 שעה 19:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה,דוד, הבאת דוגמאות מהעבר.
למשל,הדברים של נימולר בשנות ה40.

ומשם אתה מסיק מסקנות לימינו.
אז אל תגיד לי שהעבר לא רלוונטי.

כל שני וחמישי,משווים את ישראל,לימי הנאצים.
למרות שעברו מאז,אינספור שינויים.ויותר מ80 שנה.
_new_ הוספת תגובהכבודו, דניאל143, מעוות את העניין
דוד סיון (יום חמישי, 28/07/2016 שעה 20:17)
בתשובה לדניאל143
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חוזר נושא הדיון איננו מה שקרה בשנות ה-‏80. זאת עובדה.

הפואמה של נימולר רלוונטית בגלל המסקנה שנובעת ממנה והיא
רלוונטית לכל זמן - סכנת ''אי הרמת הקול'', כאשר יש תהליכים
שראוי למחות לגביהם. זו דעתי לגבי תהליך החקיקה האנטי
דמוקרטי שמתחולל בכנסת. אין כאן שום השוואה לימי הנאצים.

לכאורה, לפי הדברים שכתבת כעת ובעבר, אינך מבין את העניין הזה.

בשום מקום לא טענתי שהעבר לא רלוונטי, אלא שטענתך לגבי העבר
בהקשר הנוכחי לא רלוונטית ואני ממשיך לטעון זאת.
_new_ הוספת תגובהקיבלתי
דניאל143 (יום שישי, 29/07/2016 שעה 9:21)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קראתי.
_new_ הוספת תגובהכמו שאמרת, לא כל פעם שמרימים קול
בצלאל פאר (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 18:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מרימים אותו למען עניין צודק. הדוגמה של הרמת קולו של השמאל בעניין זה היא דוגמה טובה למקרה המדובר.
_new_ הוספת תגובההקול שלי הוא נגד חוקים אנטי דמוקרטיים!!!
דוד סיון (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 18:47)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרמת הקול שלי היא נגד פגיעה באיכות הדמוקרטיה באמצעות
שורה של חוקים אנטי דמוקרטיים, היא מעשה ראוי וחשוב
בעניין שמירה על עקרונות הדמוקרטיה.

העובדה שתועמלנות ימנית מבקרת את עמדתי זו גם היא עדות
שבימין מוכנים לפגוע באיכות הדמוקרטיה.
_new_ הוספת תגובההקול שלי הוא נגד חוקים אנטי דמוקרטיים!!!
בצלאל פאר (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 19:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל זה רק בהנחה שאתה צודק..... ולא נראה לי שאתה צודק, כי הדמוקרטיה שלנו מנסה להגן על עצמה מהשפעת ממשלות זרות, מעקיפת הכנסת. התרגלנו להפקרות בעניין הזה ולצערי ההפקרות תימשך עם החוק או בלעדיו. לשמאל הקטן אין ברירה כי הוא הפסיד את כוחו בכנסת ולכן הוא חייב לפעול באמצעות ארגונים ועמותות הממומנות ע''י גורמים זרים - ממשלות, חברות אנשים.

אני מקווה שהבנת את ''התועמלנות'' שלי.
_new_ הוספת תגובההקול שלי הוא נגד חוקים אנטי דמוקרטיים!!!
דוד סיון (יום שלישי, 02/08/2016 שעה 19:27)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה לא מתמודד עם הטענות שלי כאשר אתה משתמש בנימוק ''לא נראה לי...'' או בטענת ''עקיפת הכנסת''.

טענת ''עקיפת הכנסת'' היא עדות שאינך תומך בעקרון הדמוקרטי שגם למי שלא נבחר לכנסת או שאין לו יצוג בה יש זכות להתבטא. המשתמע שאינך תומך בערכים דמוקרטיים כמו חופש הביטוי ובעיקרון השוויון בפני החוק

זה השלטון שלנו שמגן על עצמו בלבד באמצעות חוקים אנטי דמוקרטיים.

הבעיה שלך שאינך מכיר בעובדה שעמותות ימין ממומנות על ידי גורמים זרים (כולל ממשלות של התורמים שלהם).
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי