פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עוד בשולי החדשות
יוסף אליעז (יום שלישי, 30/12/2014 שעה 9:00)


עוד בשולי החדשות

יוסף אליעזמה לעשות? בשונה משולי הכבישים בישראל – פה השוליים מתרחבים ללא הרף. השנה האזרחית תמה לגווע, אך אצלנו מהומת-אלוהים אין כמוה.


ש''ס היתה למשיסה

במפלגת ש''ס - כבר אין נושכים בשיני חלב. התפריט השתנה. עתה כבר נושכים שני הפלגים בבשר החי, זה בבשרו של זה. אין מה לדאוג. השחיטה כשרה בהכשר בד''צ.

מי זה אמר שרק לשולה זקן יש קלטות? גם לתומכי ישי יש!

יחסו הנכון של המרן המנוח אל דרעי צף ועולה. מרן כנראה לא סמך על סייעתא דשמיא, ובלחץ מקורביו ודומה שבניגוד לרצונו, משיקולי סיוע לסיעה ולחץ מבני-ביתו הפקיע את המושכות מידי אלי ישי ומסר מושכה אחת לדרעי. לא עבר זמן רב ודרעי משך גם במושכה השניה, בעזרת אריאל, ולבסוף גם הניף על יושבי עגלתו את השוט. אחרי שאלי ישי פרש סוף סוף פני ש''ס כפני דרעי. לא הרשעה עם קלון תעצור את ההמון. כך לפחות היה כשדרעי נשלח לכלא. הרקבון במפלגה זו כבר טבוע עמוק עמוק. מי שאינו מתבייש שלא לשרת בצבא במדינה מאוימת כשלנו לא יבוש מכל מעשה אחר.

אני מניח שבת הרב, הגב' בר-שלום, תקרב ממחטה אלגנטית לאפה העדין ותוסיף לצעוד ליד אריה טיפוחיה החדש, לדרעון עולם [זו אינה שגיאת כתיב].


ישראל ביתנו

נראה שבכירים מסוימים במפלגה זו פרשו את שמה כפשוטו: ישראל ביתנו, ונהגו בישראל ובכספי המדינה כמו בביתם ובכספם.

מאחר וזו מפלגת-איש-אחד, כמוה כ''יש עתיד'', ציפו כולם לדברו של המנהיג אביגדור ליברמן. ליברמן אדם נבון וחכם בדרך כלל, נקט תחילה בחוכמה אשר בפסוק: ו-הַמַּשְׂכִּיל בָּעֵת הַהִיא--יִדֹּם, אך לאישיות מתפרצת ומוחצנת כליברמן השתיקה היתה קשה מנשוא, על כן התפרץ כנגד פרקליט המדינה שי ניצן וכנגד הפרקליטות והמשטרה.

אלא שליברמן בחר סוס צולע לרכב עליו: הוא ניצל את בקשת הפרקליטות לדחית תביעתו של אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה, בו גרה משפחת נתניהו, למועד אחרי הבחירות, כדי להתריע על אפליה ועל אי-דחית החקירה הגלויה בישראל ביתנו עד לאותו מועד. אלא שהבתים – ישראל ביתנו ובית ראש הממשלה שונים זה מזה הן במהות והן בהיבט הציבורי:
א. תביעתו של אב הבית היא תביעה אזרחית בה הוא תובע את המדינה במישור יחסי העבודה. בעוד שהחקירות בשחיתות הקשה לכאורה ב''ישראל ביתנו'' היא במישור הפלילי, ואין להשוות בין הנושאים. כבר נרמז שהחקירה הסמויה, המתקיימת כבר שנה, ואשר החלה כאשר איש לא חזה את הקדמת הבחירות, הגיעה לשלב בו הסודיות החלה לְהִפָּרֵם וכבר הועלו חשדות לשיבוש החקירה, העלמת ראיות וחשש לתיאום עמדות. כל זה אינו קיים באותו תיק אזרחי;

ב. בניגוד לדרך חשיבתו של ליברמן, בהנחה שהוא אומר את שהוא חושב, אסור היה לדחות את החקירה הגלויה אם אכן מוצתה כבר החקירה הסמויה. אכן, ''חזקת החפות'' קובעת שאדם זכאי עד שלא הוכחה אשמתו, אך כאשר יש חומר ראיות כה רב, והמשטרה מוכנה להסתכן בהתמודדות משפטית בְּכֹה הרבה תיקי מעצרים, ראוי שהציבור ידע מהמתרחש, כן השר איווט ליברמן, ראוי שהעם ידע מי הם אלו המציגים עצמם לבחירתו וחפצים להיות שליטיו המחזיקים בכספו ואלו שיחליטו על שלום או מלחמה וישלחו אותם או את בניהם לשדה הקרב. הרבה יותר קשה לחקור את מי שכבר יושב על כס השלטון.
כיום יש לחברי כנסת חסינות, וועדת הכנסת אינה מסירה על נקלה חסינות זו.
אני מקווה כי סגנית השר, אשר לכאורה כל הדרכים המפותלות הנחקרות עתה מוליכות אליה, תִּמָצֵא זכאית וצחורה כשלג, אולם בינתיים היא לא הסירה ביוזמתה את חסינותה. ספריה, חשבונותיה וּמַחְשֵׁבֶיהַּ חסינים מחקירה משטרתית, והקשיים ברורים.

איני בקיא בתביעתו של אותו אב-בית, אך טבעי הוא, לאור חגיגות העתונות סביב תביעתו, חגיגה אשר דומה שהוא נטל בה חלק כלשהו, שיש לו ולסובביו ענין בחקירת אֵי אלו מיושבי, או יושבות, אותו בית שהאיש היה ''אביו''. שמענו את התבטאות עורך-דינו. מה לעשות ''ובאופן מקרי'' דר בבית ראש ממשלה של מדינה המצויה במשבר בינלאומי, מאוימת בטחונית ומתמודדת עם בעיות כלכלית מבית, וּבְצוּק העתים אותו ראש ממשלה מופקד כרגע גם על עוד שלושה מיניסטריונים כבדים, כולל משרד האוצר, ומעבר לכל זה הוא גם עומד בראש מפלגה גדולה ומתכונן להתמודדות בבחירות כלליות. האם איש זה, דווקא בימים אלו, אמור גם להתכונן לעדות בבית המשפט? האין חשש שאם המשפט לא יידחה כמבוקש, אותו ראש ממשלה יאלץ להתכונן לעדותו במקום לטפל בזמן זה בעניני מדינה מבלי שדעתו תהא מוסחת מהם? האם בזה אתה חפץ, אדוני שר החוץ בממשלה זו?

עלית, אדוני השר, על סוס חולה ומקרטע. רד ממנו. לא תרחיק רכוב על גבו והרכיבה לא תוסיף לתדמיתך. יתירה מזו – אם הסוס יתפגר תצטרך עוד לטפל בנבלתו...
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


ליברמן צודק במידה רבה
דוד סיון (יום שלישי, 30/12/2014 שעה 9:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ליברמן צודק בטענתו שעל הפרקליטות להסביר מדוע נציגיה ביקשו לדחות את הגשת תצהירה של אשת ראש הממשלה. מדוע?

א. המועד להגשת התצהיר נקבע לפני שנקבע מועד הבחירות.
ב. היא איננה ראש הממשלה ולכן אין העבודה על תצהיר צריכה לפגוע בעבודת ראש הממשלה.
ג. למרות ההבדל בין התיקים שהצגת זו אותה הפרקליטות שלכאורה מבדילה בין שני התיקים ולכן ראוי שתסביר זאת.

גם תפקידו של ליברמן בממשלה חשוב מספיק כדי שנימוקים מדוע חקירה בתיק נגד מפלגתו יהיו זהים לאלה שבתיק האחר.
_new_ הוספת תגובהליברמן צודק במידה רבה?
יוסף אליעז (יום שלישי, 30/12/2014 שעה 10:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדוד סיון-

גם אם אתה צודק - מה הקשר בין תביעה רגילה, אחת מעשרות אלפים, לחקירת שחיתות ענקית כפי שמסתמן לכאורה?

אמנם איני בקיא באותו תיק עבודה, ואיני רץ לנבור בו, אך דומני שהתיק קבוע לשמיעת ראיות ולחקירה על תצהירים שכבר הוגשו. אך כל הנושא שולי.

השר ליברמן הוא שחיין טוב מאד בים הפוליטי, הוא אפילו אחד הכרישים הגדולים בו. האם מתקיים כאן הפתגם: ''טובע נאחז בקש''? [קש בצירה, למאכל בהמה, לא ''קש'' בסגול, מלשון מזומנים].
_new_ הוספת תגובהליברמן צודק במידה רבה?
דוד סיון (יום שלישי, 30/12/2014 שעה 19:14)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדובר על מועד הגשת תצהיר לא על חקירות על תצהירים.
זו לא שאלה על כישורי השחיה של ליברמן.
_new_ הוספת תגובהליברמן צודק במידה רבה?
יוסף אליעז (יום רביעי, 31/12/2014 שעה 1:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פני הדברים, כפי שגם נכתב בעיתונות [כן, אני יודע שאלו אינם כתבי הקודש] אב-הבית לכאורה ''מחפש'' את שרה נתניהו, מעבר לתביעתו הכספית, ואלו המגבים ומעודדים אותו בתביעתו מכוונים מעט גבוה יותר - לבנימין נתניהו עצמו. כמובן שזו רק התרשמותי מקריאה בעיתונים ולא מידיעה או הכרות אישית עם מי מהמעורבים.

מעבר לכך - הרבה דברים נדחו או לא הושלמו עקב הקדמת הבחירות.

ליברמן עצמו לא מואשם ולא נחקר בחקירות האלה. אם גם אין ספק שמפלגתו נפגעה וגם הוא אחראי במידת מה, ''אחריות מיניסטריאלית'', אם אמנם יתברר שיש גם אש ולא רק עשן, באשר
מינה לשר ולסגנית שר שנים מן הנחקרים.

אולם ראוי שגם ליברמן וגם דוד סיון יבינו שיש הבדל עצום בין חקירה פלילית המקיפה עשרות חוקרים וחשודים לבין תיק אזרחי רגיל, שלא פעם נדחה בשל מחלת אחד הצדדים, בא כוחו או עד מרכזי.

ליברמן מגלה פה קטנוניות ואכן הוא כטובע הנאחז בקש. הוא אינו מחפש צדק אלא מחפש להכפיש את בנימין נתניהו אשר העלה אותו לגדולה ואת הפרקליטות והמשטרה שנואי נפשו.

לעצם בקשת הדחיה - הידוע לך, ד''ר סיון, מדוע נתבקשה הדחיה? האם היזמה יצאה ממשפחת נתניהו או מהפרקליטות עצמה?
האם ידוע לך שהנתבעת פה היא המדינה ולא משפחת נתניהו?

האם כל בקשת דחיה, שכמוה מוגשות עשרות בכל חודש, היתה מענינת את ליברמן, ובנפרד - היתה מענינת אותך, ד''ר סיון? או סיבת הענין הוא כי מדובר במשפחת נתניהו?

גם אם יש שמץ קצהו של פגם בבקשת דחיה זו - מה לה ולחקירה עצומת ההיקף המנהלת במישור הפלילי? טענתו של ליברמן קטנונית ולדעתי גורעת מכבודו כאדם חכם בדרך כלל, גם אם ניתן להבין שבשל לחצו הוא לא הפעיל את מלוא שיקול דעתו.

אכן -אם בקשת הדחיה הנוראה הזו להגשת תצהיר תידחה ע''י בית-המשפט ברור שבכך תינצל ''ישראל ביתנו'' וכל העבירות הנחקרות כלפי בכיריה וכלפי אלו שנפלו ברשתם, אם אמנם, יהיו כלא היו.

אין בדעתי להתיחס עוד לשטות זו, הקושרת בין דברים שאין ביניהם שום קשר.
_new_ הוספת תגובהליברמן צודק במידה רבה?
דוד סיון (יום רביעי, 31/12/2014 שעה 4:01)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת כל כך הרבה אבל לא הוספת נימוק ענייני לאלו שכתבת במאמר.
עמדתי נשארה כפי שהיתה בהודעתי הראשונה ותמציתה כתובה בכותרת.
_new_ הוספת תגובהליברמן כמובן לא צודק במידה רבה
בצלאל פאר (יום שני, 05/01/2015 שעה 19:04)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואתה נוגע בזה בלי משים בסעיף ב' שלך. ''היא איננה ראש הממשלה'', היא אזרח פרטי. אם נתניהו היה הנאשם בתיק הזה אז היה מקום לבדוק ולהחליט כמו שהחליטו בעניין ''ישראל ביתנו''. אבל מאחר והיא אישתו, ומאחר שהתקשורת והאופוזיציה נוהגים לנגוח באמצעות שרה בנתניהו, ומאחר ולא מדובר במשפט פלילי אלא אזרחי, ומאחר והמשפט כבר החל, החליט הפרקליט שיש מקום לדחות את המשך המשפט בעניינה כדי שזה לא ישפיע על בחירות.

לעומת זאת, שימוש בתקציב המדינה כדי לגלגל כספים לא ראויים במסלולים שמאפשרים לאנשים שונים, כולל בתפקידים פוליטיים וציבוריים, לשים את ידם על חלק מהכסף, הוא עניין פלילי ומיידי. חשוב להאיץ בחקירה ולהשתדל לסיימה לפני הבחירות. גם כדי שהבוחר יידע את אשר קרה.
_new_ הוספת תגובההיועץ המשפטי חשב שליברמן צודק ונתן את חלקו בהסבר. עובדה!
דוד סיון (יום שלישי, 06/01/2015 שעה 10:52)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהעובדה?
בצלאל פאר (יום שישי, 16/01/2015 שעה 14:59)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''היועץ המשפטי לממשלה עו''ד יהודה וינשטיין גיבה אמש (חמישי) את מערכת אכיפת החוק ודחה בתוקף את הטענות הקשות שהשמיע ליברמן בנוגע לחקירת פרשת השחיתות שבה מעורבים בכירי מפלגתו ואישי ציבור נוספים.

במהלך נאום שנשא בכנס בחיפה הבהיר וינשטיין כי מדובר בחקירה משמעותית, שמעלה חשד לשחיתות מאורגנת ושיטתית, בהיקפים נרחבים. ''החקירה, שהחלה כחקירה סמויה, התרחבה מישיבה לישיבה וחשפה על פני הדברים תמונה מדאיגה'', אמר היועץ המשפטי. ''חומרתם המופלגת של החשדות, והעובדות שבעטיין התעורר צורך לבצע חקירה גלויה, מוכרים לי היטב''.''

להמשך טיעוניו http://www.mako.co.il/news-military/politics-q1_2015...
_new_ הוספת תגובהעובדה?
ע.צופיה (יום שישי, 16/01/2015 שעה 17:55)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל היועצים המשפטיים בששת מערכות הבחירות האחרונות אמרו בערך אותו הדבר.
אותי זה לא משכנע. נהפוך הוא, אין לי ספק שיש פה סוג של יד מכוונת.
_new_ הוספת תגובההאם תוכל להבהיר מי ומהי 'היד המכוונת'?
דוד סיון (יום שישי, 16/01/2015 שעה 18:51)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך קרה וקורה שכל היועצים המשפטיים ב-‏18 השנים האחרונות ''נשלטים'' על ידי אותה היד?

מי היא או לפחות מה היא היד שמכוונת משפטנים מכל מיני השקפות עולם?
_new_ הוספת תגובההאם תוכל להבהיר מי ומהי 'היד המכוונת'?
ע.צופיה (יום שישי, 16/01/2015 שעה 21:49)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ה''יד'' היא אותה יד שאמרה לחיילת שהתנשקה עם חיים רמון שאם היא לא תתלונן נגדו עלול להיות שדורית בייניש לא תהיה נשיאת בית המשפט העליון.
ואותה יד שהכניסה לתקשורת כל שבוע ידיעה מסולפת על נשיא המדינה דאז משה קצב, אותה יד שפתאום פתחה שש תיקי חקירה כנגד אולמרט. אותה יד שאסרה את ראש עיריית בת-ים בשעה חמש לפנות בוקר עם כל צלמי ערוצי הטלוויזיה בדלת ביתו.אותה יד שהגישה הקלטות של שיחות שולה זקן עם אולמרט אך דאגה למחוק את ההקלטות שאומרות ההיפך מהן.
וכן הלאה והלאה והלאה.
היועצים המשפטיים עשרים השנים האחרונות הם בובות של ''היד'' הזו.
_new_ הוספת תגובהעובדה?
בצלאל פאר (יום שישי, 16/01/2015 שעה 19:14)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מחבב תיאוריות קונספירטיביות. אני מניח שליברמן והסובבים אותו שקועים עד מעל הראש בעניינים לא ראויים, מחלקם הוא הצליח להתחמק ובחלקם הוא עמד לדין.
_new_ הוספת תגובהעובדה?
ע.צופיה (יום שישי, 16/01/2015 שעה 21:40)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למיטב זכרוני הוא עמד לדין בעניין אחד ויצא זכאי. הקונספירציות הן בתגובה שלך ולא בצד של ליברמן.
העובדות הפשוטות הן שמבחירות 1999 והילך בכל מערכת בחירות צץ העניין הפלילי של ליברמן וישראל ביתנו. עד עתה הוכח שהכול עורבא פרח.
כדאי להיות צמוד לעובדות, הזכרון שלנו לא עד כדי כך קצר.
_new_ הוספת תגובההיועץ המשפטי חשב שליברמן צודק ונתן את חלקו בהסבר. עובדה!
דוד סיון (יום שישי, 16/01/2015 שעה 18:17)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שוב הגבת על משהו כנראה מבלי לקרוא בעיון ולכן יצאת מפספס.

כתבתי שליברמן צודק שהוא דורש הסבר (תגובה 174857). מאחר והיועץ המשפטי הסביר הרי שאפשר בשקט לטעון שהוא חשב שראוי לעשות מה שליברמן דרש.
_new_ הוספת תגובהאתה משחק אותה
בצלאל פאר (יום שישי, 16/01/2015 שעה 18:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי הויכוח הוא לא אם היועץ המשפטי החליט להסביר לליברמן, אלא שהיועץ המשפטי החליט להמשיך בהליך בהלליך המשפטי.
מכאן שליברמן לא צודק והיועמ''ש הסביר לו זאת.

אתה נתקע לנישה קטנה וחסרת משמעות שכאילו היועמ''ש חושב שליברמן צודק .... שהוא ראוי לשמוע את הסברו של היועמ''ש - דבר שהוא כלל לא בויכוח. שהרי העניין עליו התווכחנו הוא על החלטת היועמ''ש להמשיך בחקירת מקורביו ולהפסיק את משפטה של שרה נתניהו.

מכאן שליברמן לא צודק בדרישתו והיועמ''ש צודק בהחלטתו.
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לפספס
דוד סיון (שבת, 17/01/2015 שעה 7:55)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענתי היתה ונשארה שדרישת ליברמן להסבר היא ראויה (תגובה 174857)
ושהעובדה שהיועץ המשפטי הסביר היא הוכחה שגם היועץ חשב זאת.

אלה שתי עובדות נכונות שתומכות בטענתי המקורית כי ''ליברמן צודק במידה רבה''. מכאן שאתה ממשיך לפספס!!!
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לפספס
בצלאל פאר (שבת, 17/01/2015 שעה 13:53)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בודאי שליברמן צודק וזכותו לדרוש הסבר. לכל אזרח שמורה זכות זו. ויכול היה היועמ''ש אפילו להשיב לו במכתב קצר ולצאת ידי חובה. כלומר ליברמן צדק בדרישתו לקבל הסבר, אבל בטח לא צדק בדרישתו לעצור את החקירה.

אני התייחסתי להחלטת המוצדקת של היועמ''ש להמשיך עם חקירת מקורבי ליברמן ולעצור את משפט שרה נתניהו.
_new_ הוספת תגובהסוף סוף אתה מבין שפיספסת!!!
דוד סיון (שבת, 17/01/2015 שעה 18:39)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

c
_new_ הוספת תגובהמלכתחילה צדקתי
בצלאל פאר (שבת, 17/01/2015 שעה 22:36)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהרי לא טענתי שלליברמן אין זכות לשאול להסברים.
אני רק ציינתי שאתה צריך להכיר בעובדה שהיועמ''ש הבהיר היטב למה הוא ממשיך את החקירה ועוצר את המשפט, ושלדעתי הוא צודק בהחלטה הזאת.
_new_ הוספת תגובהמלכתחילה פיספסת
דוד סיון (יום ראשון, 18/01/2015 שעה 4:17)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פיספסת כאשר מול טענה שליברמן צודק שהוא דורש הסבר,
טענת אתה שהוא לא צודק. לתמיכה הצגת כל מיני טענות
לא רלוונטיות...
_new_ הוספת תגובהחקירות פליליות ובקשת דחיה בתיק עבודה
יוסף אליעז (יום רביעי, 31/12/2014 שעה 11:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד סיון,
אם ורם הבנת את האבסורד שבהשוואת ליברמן בין הליך-ביניים דיוני זניח בתיק עבודה פשוט לבין חקירת שחיתות בצמרת בה מעורבים עשרות חוקרים ונחקרים בפלילים - אין מי ישסביר לך זאת.

כדרכך אתה נתפס לנקודה שולית, מוריד אותה לשולים ונוטש את הנושא המרכזי. בד''כ זה גם מתפתח להטת עלבונות או בקורת במי שאינו מסכים לדעתך. חבל, אבל כנראה ענין אבוד.

המשך כך. אני שמח שנמצא מליץ יושר לליברמן בשמאל. אילו ידע - היה מאושר.
הנושא בעיני סגור. כל טוב.
_new_ הוספת תגובהטרם הבנת מה שכתבתי ואין סיכוי שתבין !!!
דוד סיון (יום רביעי, 31/12/2014 שעה 18:03)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האבסורד הוא שאינך מבין את מה שאתה קורא למרות שזה כתוב בעברית פשוטה. לכן ספק אם ימצא מי שיסביר לך

האבסורד הוא שאתה מרשה לעצמך להטיף מוסר לאחרים שנופלים לבור שאתה קופץ לתוכו בשמחה.
_new_ הוספת תגובהליברמן ודוד סיון צודקים
הזוהר הצפוני (יום שישי, 02/01/2015 שעה 8:54)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ליברמן טוען לאפליה כבר כ20 שנה.והמון מערכות בחירות-
בחירות 1999,2003,2006,2009,2013,2015
לפני כל בחירות.פתאום,הפתעה,...צץ לו מפנה משמעותי בחקירה של ליברמן.ואוטוטו מגישים כתב-אישום...ליברמן התפטר....והנה...יצא זכאי!!!
זה לא רדיפה?!

היועמ''ש ויינשטיין נאיבי או שקרן.''מעולם לא היו שיקולים זרים במשפט...''.איזה שקרן!!
אם הייתה לנו תקשורת הוגנת.תחקיר עיתונאי פשוט,היה מאשר/מכחיש את העניין.
_new_ הוספת תגובהליברמן ודוד סיון צודקים
יוסף אליעז (יום שישי, 09/01/2015 שעה 14:59)
בתשובה להזוהר הצפוני
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתשובה לזוהר הצפוני-

אכן ליברמן ותנועתו נתונים לחקירות חוזרות ונשנות, וחלקן עולות לפני השטח ערב בחירות.

מר אביגדור ליברמן, תומכיו, והזוהר הצפוני חושבים שזה מכוון.
אם כך - אני תמה מדוע נטפלו לליברמן ול''ישראל ביתנו'': בהנחה שמפלגת השלטון מפעילה את המשטרה והפרקליטות [סליחה, זו אוולת מוחלטת לחשוב כך] - מדוע הללו אינן מופעלות כנגד מפלגות אחרות המסכנות את שלטון הליכוד - מר''צ, הערבים, התנועה ז''ל, קדימה ז''ל ובעיקר מפלגת העבודה?

אילו כך היו פני הדברים היו בוז'י וציפי מזמן נתונים בחקירות, וכך זהבה גלאון ובודאי ד''ר אחמד טיבי.

אולי הסיבה היא שהמפלגה הזו וחלק ממנהיגיה מתנהלים כל הזמן, או לאורך חלק ארוך ממנו, על גבולות החוק, פעם מצד זה של הגבול ופעם מצדו האחר?

אכן אין לחשוד בכשרים, ולעולם עומדת לכולם חזקת החפות, ואין שחר לביטוי ''אין עשן בלי אש'', אבל...

אגב - השר לבטחון פנים הוא איש ישראל ביתנו. ואותו ויינשטיין סגר את תיקי החקירה כנגד ליברמן , חברותיו ובנותיו שמנהלות אותן.

ועוד דבר: אם חלילה יש רגלים איתנות לחקירה ענקית זו - כלום אכן יש לבלמה עד אחרי הבחירות, כאשר כמה וכמה אנשים שדומה כי יתגלו כמושחתים יכהנו כשרים, ויחליטו בקבינט על גורלנו?

זוהר יקר, הזהר נא בדבריך. זוהר השמש הוא התרופה הטובה ביותר לשחיתות שבמחשכים, אם אכן השחיתות פשתה שם.

וגם: שופטים לא על נקלה מוציאים ומאריכים פקודות מעצר.
_new_ הוספת תגובהמר אליעז יקירי
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 09/01/2015 שעה 17:27)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם שמעת על דיעות קדומות ?
על ''זונות רוסיות'' על ''מהנדס אניה'' על תעודות מזוייפות ועוד כהנה וכהנה חשדות ?
כנראה למעטות הייתה הצדקה אבל לרובן לא .
העליה הגדולה של שנות התישעים אברה לנו תחת הראדר .
עם זילזול בהם , התעלמות מהם כציבור , תחושות עליונות מזוייפת וכדומה .
נסה למצוא ולקרוא את הספר ''המיליון ששינה את המזרח התיכון'' שכתבו לילי גלילי ורומן ברונפמן .

אני סובר כי יש דיעה קדומה , קינאה ואפילו שינאה כלפי ''הבריון הרוסי'' ולדעתי זה מה שמסביר את מה שאינך מוכן לקבל .

ליברמן עלה לישראל בגיל 20 שנה . הוא ישראלי כבר 36 שנים .
פאינה קירשנבאום עלתה לישראל בגיל 18 והיא ישראלית כבר 41 שנים .

תפסיקו לקרוא להם ''העולים מרוסיה'' .
אריה דרעי ''עולה ממרוקו'' לפי אותו קו מחשבה .

גם דוד בן גוריון , גולדה מאיר , משה שרת , לוי אשכול היו עולים אי פעם . גם מנחם בגין , יצחק שמיר .
ומר נתניהו היה אזרח ארהב אאל''ט . ניתאי היה שמו או משהוא דומה .
_new_ הוספת תגובהמר אליעז יקירי
יוסף אליעז (שבת, 10/01/2015 שעה 11:07)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מפלגה קטנה -נסה נא להבין את הכתוב בטרם תייחס לכותב אחר דברים שלא כתב. הבנת הכתוב היא תכונה נדרשת ובהיעדרה כדאי לאמצה.

לא טענתי דבר נגד העליה מרוסיה. היא נהדרת.

בעבודתי נתקלתי בעשרות תיקי משטרה על רשיונות נהיגה רוסיים מזוייפים, הכרתי מספר ''רופאים'' שהיו סניטרים בבריה''מ, כולל ''רופאה'' שהיא מאפרת וכתבה שהוסמכה גם ע''י אוניברסיטת בר-אילן ובידי תשובתה של אותה אוניברסיטה שכלל לא היה לה אז כל חוג לרפואה... ושאל נא כל מנהל ותיק של בי''ח ותשמע סיפורים מדהימים.
כל זה אינו גורע מתפארתה של העליה המבורכת מבריה''מ. בכל חברה יש אחוז מסוים של אנשים שהינם מפרי חוק או מנסים לנצל לטובתם אירועים מזדמנים כמו האירוע האדיר של פתיחת שערי בריה''מ.

הבעיה היא כאשר לפוליטיקה נדחפים קרייריסטים , רודפי כח או רודפי-בצע, או שמגיעים ביושר לעמדות-כח ואז לא עומדים בפיתוי. זה קורה בכל קהילה, וקשה עמם מאד אם הם מטפסים לצמרת. כך קרה בקופ''ח ובהסתדרות [אשר ידלין, כמיטב זכרוני], בצמרת משרד הבטחון [ המרגל ישראל בר, אם כי שם היה שוני], אדון אבו-חצירא או אריה דרעי שנים אחריו. זה קורה לילידי מינסק כמו לילידי בנימינה.

ראינו לצערנו שר אוצר ושר פנים, מועמד לנגיד בנק ישראל
בכלא, וגם רב ראשי [!} אחד חובב מלונות יוקרהשכמעט אושפז בתא מסורג. לטובתו של אברום בורג אזכיר שוב את תיק ''אפרסק'' שבו נחשד שר פנים [ומשטרה] נכבד מאד והסתיים בהעפת המפכ''ל [אלוף בכיר בצה''ל לשעבר]. כו, במפלגות רבות פשו נגעים.

על כן קרא שוב את שכתבתי.

אסכם שוב עבורך: כאשר מפלגה או מנהיגות מפלגה פועלת על גבול המותר לאורך שנים, אולי במה שקרוי ''שטח אפור'', יש והיא זוכה לעין צופיה במשטרה. קורה והיא חוצה את הגבול, וזה יכול להמשך עשרות שנים. פה ושם חצית גבול כזו מתגלה ותקיימת חקירת משטרה. על כן יש מפלגות שזוכות ליותר חשיפת שחיתויות מאחרות, ובעיקר - מנהיגיהן.

איש אינו יודע בדיוק מה קרה בפרשת החברות הכלכליות שהעביר כב' השר ליברמן לבנותיו הצעירות ועל הכנסותיהן מאז הכנסו לכנסת או לממשלה. לשיטתו של מר ע. צופיה- ברגע שהיועה''מ וינשטיין סגר את התיקים ועצר את החקירה - הנה באין הרשעה הכל כשר. הוא צודק. משפטית לפחות.

איש אינו יודע כמה כספים, לבנים, שחורים או ירוקים, [איני זוכר את צבעם של השטרות האוסטריים] עברו בעמותות למען בחירתו של אהוד ברק. אהוד ברק כרגיל לא ידע על כספים אלו מאומה, שום קלטת אצלו אינה נתפסת. גם לא במשרד הבטחון. בוז'י הצח משלג שמר על זכות השתיקה. ובכן- הכל כשר וכולם צחורים משלג.

היו רינונים על המתרחש ב''פורום החווה'' בחוותו של אריק שרון ז''ל. גלעד שרון [הכותב לעמנו וקצת מטיף לו על דפי ''ידיעות אחרונות''] שמר על זכות השתיקה, באופן מקרי החליט אריק המנוח על ההתנתקות [גלעד התפאר באיזה מקום שהרעיון היה שלו] ובכן- הכל ירוק, כשר וצחור.

שוב - קרא נא שוב את שכתבתי.
אגב אני נולדתי במדינה שצורפה לבריה''מ, ובן דודי, השריד הנוסף היחיד ממשפחתנו הענפה, שהוריו הוגלו או גורשו ממרכז אירופה לאוזבקיסטן, עלה ארצה עם משפחתו הנפלאה ובנו ובתו הם קצינים בצה''ל.
אז אנא קשוט עצמך תחילה בטרם תקשוט אחרים.
_new_ הוספת תגובהמר אליעז יקירי
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 10/01/2015 שעה 17:54)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנחנו כאן מתייחסים לפעולות המשטרה והפרקליטות כלפי ליברמן והקרובים אליו .

לדעתי יש דיעה קדומה כלפי העליה מברית המועצות .
לא כתבתי שאתה אוחז בה . גם לא כתבתי כי כולם צחים כשלג .
אבל הדיעה הקדומה הזו קיימת ועומדת .
יש חשדות ישנים וחדשים אשר ייתבררו בדרך החוקית .
אבל
6 פעמים להוציא אל העיתונות חשדות כאלה , בדיוק ערב בחירות - מסריח .
_new_ הוספת תגובהמפלגה קטנה יקירה
יוסף אליעז (שבת, 10/01/2015 שעה 18:08)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נמתין נא ונראה.
אני לא שמח על כל גילוי שחיתות. לוואי ויתברר שכולם צחים כשלג.

אין ברירה, נחכה לסיום החקירה ונראה אם תניב [חלילה] אישומים והרשעות.

בכל אופן - מוזר שהחקירות מתמקדות דווקא באותה מפלגה, מה גם ששר המשטרה הוא ממנהיגיה [או היה עד התפטרותו בימים אלה].

אגב - אני מכירו מעט אישית והוא אדם יקר והיה קצין בכיר מעולה.
_new_ הוספת תגובהמר אליעז יקירי
ע.צופיה (יום ראשון, 11/01/2015 שעה 7:17)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון מאוד, מאוד.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי