פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שר האוצר מציע לוותר לחרדים ולערבים
חדשות / המערכת (יום ראשון, 26/09/2010 שעה 15:00)


שר האוצר מציע לוותר לחרדים ולערביםאמר כי התקציב כולל גם טיפול בבעיית ההשתתפות של החרדים והערבים בשוק העבודה. עמדת שר האוצר היא כי אין לחייב את המגזרים הללו בשירות צבאי לשם שילובם בשוק העבודה, שכן לדבריו ''צה''ל יוכל להמשיך לתפקד גם ללא החרדים, אבל אם החרדים לא ישתלבו בעבודה ב-‏20 שנים הבאות, תהיה פגיעה קשה בכלכלת ישראל. שילוב החרדים והערבים במעגל העבודה ייעשה בשתי דרכים: ע''י הקטנת מספר העובדים הזרים בישראל ובאמצעות ניתוק הקשר הגורדי בין שירות צבאי ועבודה''.

... עו''ד כספי ביקר את שטייניץ ואמר: ''אי אפשר להסביר לציבור את מתן הפטור משירות צבאי. אם לא צבא אז לפחות שירות לאומי. הגיע הזמן להכרעה היסטורית של 3 המפלגות החילוניות''.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


בפילוסופיה שטייניץ ''חזק''
ע.צופיה (יום ראשון, 26/09/2010 שעה 15:30) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בדברים אחרים?
תשפטו בעצמכם.
_new_ הוספת תגובהבפילוסופיה שטייניץ ''חזק''
דוד סיון (יום ראשון, 26/09/2010 שעה 17:41)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לנו מציאות מוזרה: אחרי הרבה שנים שחלק מהציבור
מסרב לקיים את החובה שמקיימים כל השאר, מחפשים
דרך להכשיר את השרץ.
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד לשטייניץ !
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 26/09/2010 שעה 23:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה אתם משתוללים עליו?
הוא עושה יותר מכל שר אוצר אחר לשלב ערבים וחרדים בשירות הביטחון. עובדה - יותר חרדים שנפלטים מישיבות מתגייסים לצבא. גם במגזר הערבי ישנם יותר מתנדבים לשרת בצה''ל או לחילופין בשירות החברה. אין צורך להיכנס בהם ראש בראש ולזכות להתנגדות גורפת. נכון יותר לפתוח את שתי החברות האלה לאט לאט, מה עוד ששתי החברות בנויות ממולטי-קבוצות ששונות מאוד אחת מהשניה.

תהליך הפריצה לתוך החברה הדתית מצליח ביותר בעשור האחרון. רק ב-‏2009 כמעט הוכפל מספר המתגייסים החרדים, ולא חשוב שבכל מקרה המספר הזה נמוך יחסית, אבל מראה על שינויים מבורכים. יותר ויותר גברים חרדים יוצאים לעבוד בעבודות קבועות, וזה אחרי שהיתה מהפכה נשית בעשרים השנים האחרונות. יותר חרדים עובדים היום מאשר הציבור החילוני יודע או מעריך.

הצבא אינו צריך יותךר מתגייסים מהמצאי הקיים. אומנם הוא צריך שכל הטובים יגיאו ללשכות הגיוס ויד הרבה חרדים בעלי יכולות גופניות ואינטלקטואליות מרשימות, אבל נכון לפתות אותם להתגייס ולא ללכת מולם ראש בראש. והמדיניות הזאת מוכיחה את עצמה. חה''א הגיע להסכמים על כמה ישיבות חרדיות שאנשיהן יתגייסו לתפקידים ערכיים בחה''א http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1167659.html והחרדים עוברים קורסי לימוד טכנולוגיים ומשרתים שירות מלא.

לעומת זאת יש ישיבות שלא כדאי בכלל להגיע אליהן, כמו אלא של נטורי קרתא. את אלה צריכים לרכך ולפרוץ כקבוצה בדרכים אחרות ולא להיכנס בהן ראש בראש בעניין הגיוס. עדיך להיכנס בהן באמצעות משרד האוצר, אכיפת חוקי מס וכו'.
_new_ הוספת תגובהכל הכבוד לשטייניץ !
ע.צופיה (יום שני, 27/09/2010 שעה 5:24)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמרתי לך: בפילוסופיה ופילפולוגיה הוא חזק.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי