פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=153983
כל הכבוד לשטייניץ !
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 26/09/2010 שעה 23:29)

מה אתם משתוללים עליו?
הוא עושה יותר מכל שר אוצר אחר לשלב ערבים וחרדים בשירות הביטחון. עובדה - יותר חרדים שנפלטים מישיבות מתגייסים לצבא. גם במגזר הערבי ישנם יותר מתנדבים לשרת בצה''ל או לחילופין בשירות החברה. אין צורך להיכנס בהם ראש בראש ולזכות להתנגדות גורפת. נכון יותר לפתוח את שתי החברות האלה לאט לאט, מה עוד ששתי החברות בנויות ממולטי-קבוצות ששונות מאוד אחת מהשניה.

תהליך הפריצה לתוך החברה הדתית מצליח ביותר בעשור האחרון. רק ב-‏2009 כמעט הוכפל מספר המתגייסים החרדים, ולא חשוב שבכל מקרה המספר הזה נמוך יחסית, אבל מראה על שינויים מבורכים. יותר ויותר גברים חרדים יוצאים לעבוד בעבודות קבועות, וזה אחרי שהיתה מהפכה נשית בעשרים השנים האחרונות. יותר חרדים עובדים היום מאשר הציבור החילוני יודע או מעריך.

הצבא אינו צריך יותךר מתגייסים מהמצאי הקיים. אומנם הוא צריך שכל הטובים יגיאו ללשכות הגיוס ויד הרבה חרדים בעלי יכולות גופניות ואינטלקטואליות מרשימות, אבל נכון לפתות אותם להתגייס ולא ללכת מולם ראש בראש. והמדיניות הזאת מוכיחה את עצמה. חה''א הגיע להסכמים על כמה ישיבות חרדיות שאנשיהן יתגייסו לתפקידים ערכיים בחה''א http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1167659.html והחרדים עוברים קורסי לימוד טכנולוגיים ומשרתים שירות מלא.

לעומת זאת יש ישיבות שלא כדאי בכלל להגיע אליהן, כמו אלא של נטורי קרתא. את אלה צריכים לרכך ולפרוץ כקבוצה בדרכים אחרות ולא להיכנס בהן ראש בראש בעניין הגיוס. עדיך להיכנס בהן באמצעות משרד האוצר, אכיפת חוקי מס וכו'.

http://www.faz.co.il/thread?rep=153991
כל הכבוד לשטייניץ !
ע.צופיה (יום שני, 27/09/2010 שעה 5:24)
בתשובה לחוק שימור האלרגיה

אמרתי לך: בפילוסופיה ופילפולוגיה הוא חזק.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.