פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
חורבן הבית השלישי רק מידי הרבנות
שמעון מנדס (שבת, 27/12/2008 שעה 12:00)


חורבן הבית השלישי רק מידי הרבנות

שמעון מנדסהמושג ''הבית השלישי'' מתייחס למדינת ישראל דהיום. הראשון שעשה בו שמוש היה דוד בן-גוריון בתום ''מבצע קדש'' (1956). כזכור חצי האי סיני נכבש בתוך מאה שעות. לבן-גוריון זה נראה כנס משמים, כי הוא עשה ברית מלחמתית עם בריטניה וצרפת, מחשש שישראל עלולה להפוך לעיי חרבות מהפצצות מצריות על ערי ישראל. ולכן הנצחון הצבאי הקל והמהיר גרם לבן-גוריון להיות קצת פזיז ולהכריז: ''קמה מלכות ישראל השלישית''. הכרזה מעין זו ראוי היה לה שתוכרז ביום ההכרזה על הקמת המדינה ב-‏14.05.1948. אלא שאז המדינה הצעירה נולדה אל תוך מלחמה שאסרו עליה כל מדינות ערב, ולבן-גוריון לא היה הבטחון לגבי העתיד. השני שעשה שמוש במושג זה היה משה דיין, בהיותו שר בטחון, למחרת פרוץ ''מלחמת יום כפור'' (1973), כאשר אמר בפורום סגור כי ''הבית השלישי בסכנה''.

''הבית הראשון'' ו''הבית השני'' בימי קדם היו שתי יחידות מדיניות שהתנהלו לפי דוקטרינה תיאולוגית. אמנם היתה ממשלה בראשה עמד מלך, אבל הרשות המחוקקת שלו היתה מערכת דתית שבראשה עמד כהן גדול. המלך אמנם שלט, אבל הרבון היה הכהן הגדול שבידיו היה כח תיאולוגי. הרי מושג ה''בית'' מצביע על מקור הכח שהוא ''בית המקדש''. מכאן שזהו שלטון דוגמטי שמתבסס על ''הכח שמעניק לו האלהים'', ולכן זה שלטון שאינו יודע פשרות. זו הסיבה ששתי המלכויות הראשונות שלנו נעלמו. לאחר שממלכת ''הבית השני'' המסגרת המדינית-התיאולוגית חדלה להתקיים, את מקומה ירשה המסגרת התיאולוגית. הרבנים הם שהחזיקו את העם במסגרת קהילתית. כפי שהגדיר אותה הפרופ' יעקב טלמון, מסגרת קהילתית של ''אחדות וייחוד''.

במאמר שכתב אחד העם ''שבת וציונות'' אומר הסופר-הפילוסוף:אפשר לומר בלי שום הפרזה, כי יותר משישראל שמרו את השבת - שמרה השבת אותם. דהיינו, אם היהודים הצליחו באלפי שנות גלות לשמור על זהותם כעם, זה תודות למנהיגות הרוחנית של כל הרבנים בכל הדורות. הרבנות המשיחית הזו נטלה על שכמה את תפקיד המנהיגות; ומה שעשה משה ב-‏40 שנה בטרם באו אל הארץ המובטחת, הם הצליחו לעשות באלפיים שנות גלות - לשמר את האמונה האלהית בקרב העם. אבל כאשר רוחות חדשות החלו מנשבות בחלל העולם, רוחות שבשרו שינויים חברתיים ופוליטיים, טחה עינם של הרבנים מראות את המפץ המדיני הרובץ לפתחם. יוצא מכלל זה היה הרב שמואל מוהליבר, שהיה ממייסדי ''חיבת ציון'' ואחר כך מראשי הציונות הדתית. הוא היחיד מבין הרבנים, למיטב זכרוני, שהתייחס באהדה לתנועת ההשכלה, ועודד שתוף פעולה בין המשכילים לבין הדתיים. הרוב המוחלט של הרבנים המשיך לחכות לביאת המשיח. שהרי הכתוב אומר: ... וְשַׁבְתִּי אֶת-שביתכם (שְׁבוּתְכֶם) וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִכָּל-הַגּוֹיִם וּמִכָּל-הַמְּקוֹמוֹת... (ירמיהו כ''ט י''ד); וְהוֹצֵאתִי אֶתְכֶם, מִן-הָעַמִּים, וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם, מִן-הָאֲרָצוֹת... (יחזקאל כ' ל''ג). אפילו המשורר הגדול י.ל. גורדון לא הצליח לעורר בהם ניצוץ של חשיבה חדשה כאשר הטיח במימסד הרבני: לָאִישׁ אָשֶׁר יָדוֹ לוֹ לֹא תּוֹשִׁיעַ / לֹא יִשְׁלָח גַּם אֵל עֶזְרָה מְרָקִיעַ מְרָקִיעַ (''העגלה הטובעת בבוץ'').


במאמרו ''אמת מארץ ישראל'' אומר אשר צבי (הירש) גינצברג, הידוע יותר בכנויו הספרותי ''אחד העם'' [ההדגשה של מחבר המאמר]: ארץ כי תחרב, והעם עודנו מלא חיים וכח - יקומו לה זרובבל עזרא ונחמיה והעם אחריהם ויבנוה שנית; אך העם כי יחרב, מי יקום לו ומאין יבוא עזרו?? הנדודים של העם היהודי בתקופת הווצרותו גרמו לכך שבירתו (ארון הברית) הרוחנית למדה לחיות ולהתקיים גם בגלות. מאוחר יותר ירושלים שלנו נדדה לבבל (התלמוד הבבלי), ואחר כך לטולדו שבספרד (תור הזהב) ומאוחר יותר לווילנא, שהיתה ידועה בהיסטוריה היהודית כ''ירושלים דליטא''.

במשך אלפיים שנה הרבנים המשיכו לקיים את ה''מדינה התיאולוגית'' היהודית במסגרת הקהילות היהודיות. הרבנות משלה בכל הנוגע לחיי הקהילה, ידה בכל ועל פיה יישק דבר. והנה כאשר קמה המדינה, הרבנים לא הבינו עדיין כי תפקידם הפוליטי-הפסאודו-מדיני הסתיים. ומעתה והלאה עליהם להתרכז בתקון החקיקה הדתית (ההלכה) והתאמתה לרוח הזמן. שכן במשך אלפיים שנה הם לא שינו בה דבר במטרה לשמור על האחדות והייחוד. אפילו רבנו גרשום מאור הגולה לא תקן/שינה את ההלכה ביחס לנישואין. הוא רק פסק שיש להטיל חרם על כל יהודי שישא יותר מאשה אחת.

להוותם של הרבנים לא הם החזירו את השכינה לציון, ולא הם גאלו את העם מארבע כנפות הארץ (תפילת שמונה-עשרה). אלא חבורה של אנשים עם אידיאולוגיה מדינית שהקימו אגודות כמו ביל''ו וחובבי ציון, ואחר כך הגיע הרצל ובעקבותיו ההסתדרות הציונית והסוכנות היהודית. הרבנים המשיכו לחכות לביאת המשיח, והסתכלו על הצעירים החובבים האלה כעל הוזים בהקיץ. אבל מה לעשות שדווקא צעירים אלה פעלו לפי הכתוב במסכת ''אבות'': אם אין אני לי מי לי? הסיבה לכך היא הדוגמטיות הנוקשה באמונתם של הרבנים. הם מתייחסים אל הכתוב בצורה צרה לחלוטין: כזה ראה וקדש (משנה תורה, הלכות קידוש פרק א'). אין הם מעזים לראות את הכתוב בראיה רחבה יותר. אם נאמר בכתובים כי מציון תצא תורה... ודאי שהכוונה היא אך ורק לתורת ישראל... ולא לשום ידע אחר או למדעים אחרים רחמנא ליצלן. ואם נאמר בתורת ישראל ... וְיָשָׁן, מִפְּנֵי חָדָשׁ תּוֹצִיאוּתּוֹצִיאוּ (ויקרא כ''ו, י'), הכוונה היא אך ורק ליבול החדש של החטה, שיחליף את היבול הישן באסם. עולמם ומחשבתם כל כך צרים, שאינם מותירים מקום למעוף, שאפשר ליישם את עקרון החידוש בכל תחומי החיים.

לאחר הקמת המדינה, המפלגות סייעו בידי המימסד הדתי להמשיך ולהתמסד, כי רצו להסתייע בכוחם הפוליטי לצרכים קואליציוניים. התערבותם הפוליטית הבלתי נסבלת של הרבנים באה לאחר מלחמת ששת הימים. או-אז הם הוציאו מהארון את הצווי האלהי וחוקי ההלכה המאובנת, שהיא מעשה ידיהם של ה''גבאים'' מלפני אלפיים שנה; כאשר האדם חי בעולם מפגר, והתיאולוגיה וחוקיה שלטו בכל אתר ואתר ברחבי תבל רבא. היום בכל העולם המתקדם מקובלת התפישה שהדת היא אמונה שבין האדם ל''מקום''. משמע בין האדם לאלהיו.

הרבנים בקשו להוציא לפועל את הצו האלהי של כבוש הארץ, כאילו העולם ממשיך להתנהל על פי הקודים התיאולוגיים העתיקים. אלא שאת מקומם של החיווי, היבוסי והגירגשי תפשו הפלסטינים. את עמי הקדם אפשר היה לחלוש לפי חרב, כי המעצמות של אז התייחסו לנושא הג'נוסייד כדבר מובן. היום אין שום קצין וחייל שיעשו זאת, מה גם שזה בלתי אפשרי. כמו כן העלו הרבנים מן האוב את החוקה העתיקה (ההלכה) אשר קבעה שירושלים לא שלנו עד בוא המשיח. האיסור לעלות על הר בית, והחזרת מפתחות הר-הבית ל''ווקף'' המוסלמי, גרמו לכך שאבדנו את רבונותנו על ירושלים ביום שכבשנו אותה.

במעשה זה הם החדירו לשדה הפוליטי והצבאי מצוות ''עשה'' ו''לא תעשה'' מהתיאוקרטיה. בכך הם יצרו שתי ממשלות, ממשלת הדת וממשלת המדינה. כפי שזה נראה עכשו הם מנחיתים פקודות-צווים על קצינים וחיילים המשרתים בצבא. ואלה עומדים לא פעם אובדי עצות מול הסתירה שבין פקודות הצבא לבין צווי הרבנות. ובלשון עדינה נאמר כי דברים אלה עלולים להוביל לנקיטת צעדים שלא ישאו חן בעיני אלה ואלה. והתפתחויות אלה יובילו לחורבן, ממש כפי שכבר קרה בעבר... ועל זה הרי כבר נאמר על קמצא ובר קמצא חרבה ירושלים. ואולי אין מנוס מכך שהתפתחות כזו היא מחזורית בקורות העם היהודי, והיא תאשר את דברי שלמה המלך: מַה-שֶּׁהָיָה, הוּא שֶׁיִּהְיֶה, וּמַה-שֶּׁנַּעֲשָׂה, הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה; וְאֵין כָּל-חָדָשׁ, תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ (קוהלת א', ט').
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


שמעון, אתה מפוצץ אותנו בדיעות מוזרות
(שבת, 27/12/2008 שעה 13:19) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית,
עדיין אני מצפה ממכה הבהרה למאמר הקודם,
בעניין הפלישה הערבית בשנת 1948.

כנראה שאין לכה מה להגיד...

גם כאן,
אתה נוקט בעמדה מוזרה.

''בלשון עדינה נאמר כי דברים אלה עלולים להוביל לנקיטת צעדים שלא ישאו חן בעיני אלה ואלה. והתפתחויות אלה יובילו לחורבן, ממש כפי שכבר קרה בעבר... ועל זה הרי כבר נאמר על קמצא ובר קמצא חרבה ירושלים. ואולי אין מנוס מכך שהתפתחות כזו היא מחזורית''

הנסיון של מלחמת האחים בעבר,
יצר רתיעה ממשית, אשר ראינו אותה בפינויי הישובים ''בהתנתקות''.

הקביעה שלכה ''מה שהיה הוא אשר יהיה,
זה אומר כי ''ההסטוריה חוזרת על עצמה'' וזה בהחלט אינו המציאות...

חזי
_new_ הוספת תגובהשמעון, אתה מפוצץ אותנו בדיעות מוזרות
שמעון מנדס (שבת, 27/12/2008 שעה 17:09)
בתשובה לhezy44@yahoo.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חזי יקירי,

ראשית, עניתי לך בנושא 1948. תחפש את התשובה בין התשובות האחרות.

שנית, את האמרה ''ההיסטוריה חוזרת על עצמה'', כבר קבעו גדולים ממני. אני רק חזרתי עליה. לפי מצב העניינים הנוכחי, שהרבנים התחילו עם ''דין רודף'', וממשיכים לשסות את קציני צה''ל וחייליו בפקוד העליון של צבאנו - זו הדרך שתוביל לחסול הבית השלישי.
_new_ הוספת תגובהמיכאל שרון: סכנת השבקת ביקורת בלתי ממסדית
סתם אחד (שבת, 27/12/2008 שעה 13:42) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מר מנדס היקר,

דבריך נאים, אבל יתכנו גורמים נוספים לחורבן מפעלינו. אני למשל סברתי שגורם ראשוני במעלה לחורבן בית שלישי הם השחיתות, הפשיעה הכלכלית, הפשיעה בכלל.

כאן יש חשיבות עצומה לביקורת אפקטיבית הבאה ממקורות לא ממסדיים, החושפת תחלואים מרכזיים בחברתנו, ביקורת אמיצה וישירה וצלולה הניצבת לעיתים עיקשת ובודדה מול הטיוח והקירנוף.

אלא שלמרבית הדאבה קיימת השתקה והשבקה, ולא בדרך אחת בלבד.

בנושא זה בדיוק - כתבתי:

הצמדת מכפישים לכותבים בלתי ממסדיים בישראל
_new_ הוספת תגובהעמרשטיין:: מיכאל שרון ידידי, היכן נעלמת לנו?
סתם אחד (שבת, 27/12/2008 שעה 13:48)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היית חסר לנו ברוך שובך הלום, שלום.

אני תומך בטענתך הכבדה . החברה הישראלית חולה, כבושה, מטריאליסטית, נהנתנית מדכאת. אנחנו חייבים להילחם על מגמה זו.
_new_ הוספת תגובהעמרשטיין:: מיכאל שרון ידידי, היכן נעלמת לנו?
סתם אחד (שבת, 27/12/2008 שעה 18:14)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לוי
למדינת ישראל בעיה רצינית
אין משטרה
אין שופטים
אין פרקליטות
מדי יום נרצחים 1-2 אנשים
מדי יום מבוצעות תקיפות על עסקים. הרושם הוא שכנופיות פשע משתלטות על הכלכלה והמסחר.
מערכת המשפט אינה מתעשתת לפתור את הבעיה. המשטרה דועכת ולמעשה לא מתפקדת אלא סתם שולחת חוליגנים לפי מה שבא לה.
_new_ הוספת תגובהעמרשטיין: אתה משבש את ההסטוריה הפלסטינית
סתם אחד (שבת, 27/12/2008 שעה 13:44) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מתמך יותר מדי על ספר אמונה שנקרא התנ''ך ולא על מסמכים או עדויות הסטוריות. ככה עושים הציונים שרוצים להצדיק את הפשע שהם עושים נגד העם הפלסטיני שחי כאן כבר 10000 שנים!
_new_ הוספת תגובהעמרשטיין: אתה משבש את ההסטוריה הפלסטינית
(שבת, 27/12/2008 שעה 15:43)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הצחקתני...

העם הפלסטיני חי כאן 10000 שנה ?

מה יצר ''העם'' הזה בעשרת אלפים שנה ?
מה הוא יצר מאז הנכבה ?

תראה מה יצר העם היהודי במשך שלושת אלפים שנה בלבד...

תראה מה יצר העם היהודי רק במאה השנים האחרונות...

חזי
_new_ הוספת תגובהעמרשטיין: אתה משבש את ההסטוריה הפלסטינית
ע.צופיה (שבת, 27/12/2008 שעה 18:04)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

10000 שנה?
כל כל קצת?
נו טוב, הדמיון שלכם ידוע, אפילו המזרח נקרא על שמו.
_new_ הוספת תגובהלפני 10.000 שנה ארץ ישראל הייתה מתחת למעטה קרח
סתם אחד (שבת, 27/12/2008 שעה 19:27)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתלאביב הסתובבו ממוטות , בחדרה היו דובי קוטב , בבאר שבע היו זאבים ובחיפה כלבי ים .
מעט האנשים שחיו כאן לבשו עורות במקום תחתונים , והסכינים שלהם היו מאבן צור .
לפלסטינים שחיו כאן קראו פיטאקוס-אפרנזיס , או סתם פיטאקוס .
_new_ הוספת תגובהכמה הערות, החשובה ביותר בסוף
אבנרש (יום ראשון, 28/12/2008 שעה 10:12) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

- התאורים שלך למבנה המשטר בתקופת בית ראשון ושני מאד מאד לא מדויקים, בלשון המעטה. גם מבחינת המציאות ההסטורית, ואני מקוה שאתה יודע את זה, וגם מבחינת פשט ההנחיות התורניות התאורטית בכל אחת משתי התקופות הללו. גם התאור שלך את תולדות הגלות מאד סכמטי ומטעה, ואני מניח שאתה מודע גם לזה. זה נסלח לאור העובדה שמדובר רק בהקדמה.
- אתה מתעלם מהאבחנה בין הלכה ''טקסית'' לבין הלכה ''מדינית'' לכל ארך המאמר. ודאי שישנם גם רבנים המתעלמים מכך, ועל אלה אני בוכיה. בכלל, אתה מדבר על ה''רבנים'' בשפה המזכירה קצת יחס של הקולוניאליסט הלבן לקוסמים ולרופאי אליל, גם כאשר הרבנים עוסקים רק בייעוץ והנחיה מוסרית-משפטית. ויותר על נושא זה בהמשך.
- אתה מפגין חסר התמצאות בנושא התפתחות ההלכה והדרכים המעשיות בהן זו מתרחשת. לא הייתי מזלזל כל כך בזהירותם של מנהיגים רוחניים בבואם להציע שנוי רשמי לפי אפנה חולפת המוכרת להם מקהילתם. המדרשים שאתה מביא נחמדים מאד, ומקובלים כ''וורטלך'' כבר אלפי שנים, אבל לא הייתי מציג אותם כטיעון משפטי השווה התיחסות. מצד שני אתה אינך מעריך נכון את חשיבותם של המנהג והמסרת המעשית בעולם ההלכה (לדוגמא, מה משמעותו של ''סתם חרם'' בנושא שממילא נהג ברוב המקרים כבר אלפי שנים קדם לכן).
- לגבי האיסור לעלות להר הבית, לא הבנתי מי מפריע לך לעלות. אני עולה מדי פעם. החזרת המפתחות לווקף אינה מיסודה של הרבנות אלא של שר הבטחון הפרגמטיסט והמייבין שהיה לנו אז, זה שמסר גם את סיני למצרים. אני מסכים שהחלטות הרבנות בנושא מגבות את צעדי הממשלה ומסייעות להם, אבל לדעתי זה הרבה פחות ממה שאבירי שלטון החוק מעניקים לממשלה במקרים הללו. אבל למען האמת - אין לי חפץ בעוד הר עם איזה מסגד. חשוב לי יותר הבית שיש להקים עליו, ומשמעותו הערכית דוקא.
- למעשה, היחס להשכלה, כמו גם היחס לחסידות, ומאוחר יותר לציונות, היה מורכב הרבה יותר, נע על סקאלה רציפה ולא בינארי, ונשאר כזה עד היום. גם ''הציונות'' בתוך ''עצמה'' היה מפולגת מאד, גם בשאלות אידאולוגיות חמורות. שלא לדבר על ההשכלה. אז היו כמה רבנים שיצאו נגד הציונות באפן מחלט. היו גם הרבה רפורמים כאלה, וגם הרבה סתם יהודים טובים כאלה, כל אחד מסבותיו הוא. גם היום, בין ה''רבנים'', יש שמאמצים את גישתך ואינם רואים שום קשר בין עבודתם לבין קיום או אי קיום מדינה יהודית, יש ''משיחיים'' המתיחסים אליה בחרדת קדש ומקבלים כל הנפצה שלה, יש ''משיחיים'' הרואים בה מעשה שטן שכלו טמא, ויש ''משיחיים'' הרואים בה דבר חשוב ונשגב אבל לא מושלם ושיש לו הרבה במה להשתפר. המישמש שעשית בין כולם קצת צורם למי שמכיר את החמר מקרוב.

וכעת לדבדבן:
אתה ממחזר טענה נדושה, ש''היהדות הנכונה'' היא אמונה המוגבלת לתחום האישי הפרטי שבין אדם למקום, בעודך מתיחס כמובנת מאליה למערכת ערכים חברתית אחרת (המבוססת על מקורות המוסר של המערב, שחלקם אמנם נטוע ביהדות במדה זו או אחרת), שהרבנים עוד לא השכילו לאמץ, כביכול.
בעצם, הקודים המוסריים שאתה מעלה הם ''דת'' לכל דבר ועניין, והעדרו של איזשהו אל רצוני מוצהר אינו משנה זאת. אז האלוהים שלך הוא בית הדין בהאג, או הגוף היותר רוחני העומד מאחוריו בצורת מומחים למשפט בינלאומי באקדמיה המערבית, עם זרוע האכיפה הסלקטיבית של החזקים מבין שומעי לקחם באומות המאוחדות.
ה''רבנים'' מציעים לך (חוץ מתפלין וארבע כוסות) מוסר אלטרנטיבי, שאינו פחות טוב או פחות מבוסס. אתה יכול לבחור בו או בהמצאות אחרות, אבל הישר מחייב שתכיר בכך שאין שום עדיפות מוסרית לאפנה של היום על פני האפנה של פעם. אולי יש עדיפות הפוכה, לאור בחינתה ושכלולה של המערכת הישנה לארך זמן רב יותר. בנושאים האלה קשה לי לקבל טענות על מחקר מדעי חדש.
אני מניח שברור גם לך, שקיומה של מערכת ערכים שונה משלי, בהחלט מהווה שיקול בקבלת החלטות, אבל זהו שקול טכני ולא מהותי. בנוסף, יתכן שאינך יודע, אבל כל ה''רבנים'', שאתה מציג כמקור הסמכות האלטרנטיבית הזו, חלוקים בינם לבין עצמם בהרבה שאלות מהות, והמחלוקות הללו ידועות וזמינות לכל מעוניין, וקצתן הצגתי לעיל.
אפשר יהיה להתחיל להשוות ברצינות את תפיסות היסוד של שתי מערכות המשפט הללו, רק לאחר שתסכים גם אתה לבחון אותן בתנאי שוויון. בינתיים נראה שאתה מזלזל באפן גורף באחת מהן, על רקעה ותוצאותיה, ואינך משקיע אפילו שעה כדי ללמוד אותה לעמק (ולא. לימוד דרך התנצחויות בין עמיש לביני בפורום ארץ הצבי - אינו נחשב בעיני להעמקה).

בסופו של דבר, גם אתה מחדיר לשדה הפוליטי מצוות עשה ולא תעשה - כל מערכת חוקים היא כזו, וזה הטעם היחיד לגבול בין מדינות.
הטענה היחידה העניינית שיכולה להיות לך, מובעת רק בפסקה האחרונה של המאמר, הקובלת על הסתירות בין שני מקורות סמכות. שמעון, חוששני שאתה צריך להתבגר - אדם נתון תמיד בקונפליקט וצריך להחליט בכל רגע מה הוא מעדיף, לא בגלל הנחיה מהמפקד או מהרב שלו, אלא בגלל הבנתו את הבסיס הערכי שמאחורי שתי ההנחיות. גם לחייל בצבא אין זכות להזדכות על המצפון האישי שלו כשהוא נכנס לבקו''ם.
_new_ הוספת תגובהכמה הערות, החשובה ביותר בסוף
שמעון מנדס (יום שני, 29/12/2008 שעה 9:21)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית, אני בן 75 ולכן העצה שלך ל''התבגר'' כבר לא תופסת. שנית, אני לא באתי להתפלפל על היחס שבין הרבנות וההלכה בנוסח ''שנים אוחזין בטלית''. מטרת המאמר היא להצביע על הקשר הגורדי מתקופת הכהנים של הימים ההם לתקופת הרבנים של ימינו.

לנוכח הבקיאות הרבה שאתה מעתיר עלינו בתגובתך, אתה ודאי יודע שכאשר יוחנן הורקנוס רצה לשאת בשני הכתרים, ''כתר מלכות'' ו''כתר כהונה'' - הכהנים התנגדו בכל כוחם, מחשש אבוד השפעתם על הממלכה.

איש לא מפריע לאנשים פרטיים לעלות על הר הבית. אבל הזעקה שהקימו הרבנים של 1967 ובכללם הרב גורן, שאסור לעלות על הר הבית עד לבואו של המשיח, קל וחומר להחזיק ב ר ב ו נ ו ת על הר הבית היא פסולה ואסורה. לכן משה דיין הורה מייד להחזיר את המפתחות לשיח של הר הבית. זה המעשה החמור ביותר, או אם תרצה ההתערבות הגסה ביותר של הרבנים בעשייה מדינית.

ירושלים היתה שלנו למשך שלוש שעות, משעה 14:00 כאשר השיח מסר את המפתחות למוטה גור, עד לשעה 17:00 כאשר החזירו לו את המפתחות.
_new_ הוספת תגובהבין עובדות לפרשנות
אבנרש (יום שני, 29/12/2008 שעה 12:11)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אף פעם לא מאוחר מדי להתבגר. אולי דוקא לך זה קל יותר מאשר לי, הצעיר: אתה כבר התנסית בזה פעמים רבות יותר :-)
לא התכוונתי לזלזל ואני מצטער אם פגעתי.

לא כל מחלוקת היא בהכרח רק פוליטית נמוכה - מי יחזיק בכח.
ל''רבנים'' של אותה תקופה, אם לקחו חלק פעיל במחלוקת הזו (האם יש מקורות קדומים שמציינים זאת? אני מכיר רק מקורות מאוחרים הרבה יותר, שאינם אלא פרשנות שלאחר מעשה. אשמח להתעדכן), לא היה מה להרויח משום צד שלה: הם לא היו כהנים, והיה ברור שהם לא יהיו מלכים. דובר בה על הפרדת רשויות פשוטה בין שני תפקידים, הפרדה שנזכרת במפורש גם במקרא (ספור צרעת עוזיהו). במקרה הזה, למרבה הפלא, אני אפילו מעדיף את עמדת הצדוקים שצטטת על פני עמדת החשמונאים, שכן לא דובר כאן רק על פגיעה בכח שבידם, אלא בעיקר על רכוז כח רב מדי בידי המלך.
בפרספקטיבה רחבה יותר, באמת אינני רואה שיוחנן הורקנוס, קל וחמר בניו, התברכו בהבנה מדינית רבה יותר משל הסנהדרין של תקופתם.

''איש לא מפריע לאנשים פרטיים לעלות על הר הבית''. טוב, זה סוג של ציטוט שלי. כמובן, התכוונתי לכך שאף ''רב'' לא מפריע להם. ההפרעה באה מצד המשטרה בדרך כלל והממשלה לפעמים, וההגבלות הגדולות ביותר חלות על יהודים, כידוע.

תוכל להפנות אותי למראה מקום שבו הרבנים של 67 זועקים שאסור להחזיק _ברבונות_ על הר הבית?
זה נשמע לי תמוה ביותר, אפילו למי שחושש לעלות להר.

אינני מבין מה החשיבות שאתה מיחס להר הבית. מוצג מוזיאוני? מקום קדוש? אבן יסוד לזהות הלאומית שלנו? מה בדיוק?
כי נקודה טופוגרפית חשובה הוא לא, ומעולם לא היה. חשיבותו האסטרטגית נובעת מן הקדושה שמיחס לו לפחות צד אחד בסכסוך, והחלת רבונות לא תשנה זאת.
או שאתה מעדיף, כמוני, להקים עליו את בית המקדש סוף סוף? אם כן, הייתי מצפה שתסכים גם קצת למצוות מורא מקדש, ותנהג זהירות מסוימת כשאתה עולה לשם.
אבל כן, אני בעד עליה להר הבית, וכך רבנים רבים שאני מכיר. הממסד הרבני קשור בטבורו לשלטון, וזה מתבטא בפסיקותיו, אבל הכוון הפוך ממה שתארת. כמה רבנים שאינם ממוסדים ובכל זאת אוסרים על העליה - אוסרים ביתר שאת על עליית נכרים להר, כך שודאי לא היו פוסקים שיש לותר על הרבונות או אפילו ''רק'' להחזיר להם את המפתחות.
_new_ הוספת תגובהבין עובדות לפרשנות
סתם אחד (יום שני, 29/12/2008 שעה 18:03)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לוי
הרבנות בישראל השפעתה על המתחולל במדינה היא שולית .
הרציחות, השוד, גילוי עריות, זנות, התעללות בחלש מקורם במערכות שילטוניות ולא ברבנים. בית המשפט העליון נישל וממשיך לנשל אותה מכל מעמד חוקי.
הפגמים הם במקומות אחרים לגמרי.
_new_ הוספת תגובהבין עובדות לפרשנות
אבנרש (יום שלישי, 30/12/2008 שעה 9:20)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני יודע. אבל חוששני שמנדס מפעיל כלפי הרבנות את הטענה האנטישמית המקובלת בעולם כלפי היהודים - שלמרות שהם נראים כה שפלים ונבזים, בעצם זו כסות לשליטה המחלטת שיש להם מאחורי הקלעים...
כמובן, לאחר 60 שנות אפס השפעה, רוב הרבנים המעורים בממסד כבר הפנימו את הגישה הזו, ומראש אינם מנסים להציע מדיניות החורגת מעבר לנהול בתי הדין לענייני משפחה. הרבנים הראשיים נבחרים בכלל על בסיס צייתנותם.
_new_ הוספת תגובהבין עובדות לפרשנות
דוד סיון (יום שלישי, 30/12/2008 שעה 10:28)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה פשוט מגזים ולכן מפספס בגדול. זה שאתה מוסיף ''חושש''
לא משנה בהרבה את הספקולציה הפסולה והמופרכת.
_new_ הוספת תגובהחבל מאוד שכתבת את זה
(יום רביעי, 31/12/2008 שעה 11:10)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
אני מכיר היטב את הארועים סביב הר הבית ואני אחד הגורמים לכך שהיום יש די הרבה עולים מהציבור הדתי להר בזכות מאמרי ובזכות עליתי להר.

וחבל מאוד שאת הירידה מהר הבית אתה מיחס לרבנות בכלל ולרב גורן בפרט.

הרב גורן ניסה להפוך את הר הבית למקום תפילה ליהודים -מי שעמד בדרכו הוא משה דיין.
חשוב מאוד להזכיר שמשה דיין מסר גם את מפתחות מערת המכפלה לידי השייך געברי והורה לסלק ממנה כל סממן יהודי.
הרב גורן המרה את פיו ופרץ ביריות את המנעולים שהונחו בפקודת משה דיין על המערה והפך אותה לבית כנסת למרות הוראות מפורשות של שר הבטחון דאז ואחר כך החלטות ממשלה מפורשות.
חבל מאוד שלא התיחסת להתנהלות זו של משה דיין במקומות הקדושים כולם - כולל קבר יוסף וקבר רחל שאת כולם הוא ניסה למסור לערבים.
לאחר שנים רבות הביע הרב גורן את צערו על כך שלא נהג בהר הבית כשם שנהג במערת המכפלה - כלומר, הצטער על כך שלא פרץ בכוח הנשק את שערי הר הבית והקים שם בית כנסת על אפו ועל חמתו של משה דיין והממשלה כולה.
מה שגרם לרב גורן להמנע מלנהוג כך היו הרבנים שאסרו עלית יהודים להר - דבר שגרם לרב גורן היסוס פנימי לפעול בכוח הנשק נגד משה דיין והממשלה כולה.
וחבל - כי לדעתי היה עליו לנהוג כמו בערת המכפלה.
כדאי מאוד שיובהר שאין ומעולם לא היה שום רב שאסר להחזיק ברבונות על הר הבית - היו ויש רבנים שחשבו שאסורה ריבונות יהודית בכלל ולא על אלו מדובר במאמר הזה.
הרבנים האוסרים על יהודים לעלות - אוסרים זאת ביתר שאת על גויים בכלל ועל ערבים בפרט.
מה שאני מסיק מכאן שאם מומחה כמו מנדס טועה או מטעה לגבי ההסטוריה הקרובה הידועה והמתועדת אין שום ערך לניתוח לגבי ההסטוריה הרחוקה יותר.
אליצור
_new_ הוספת תגובהחבל מאוד שכתבת את זה
שמעון מנדס (יום רביעי, 31/12/2008 שעה 13:08)
בתשובה לelizorrsegal@013.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני זוכר היטב את הזעקה של הרבנים הראשיים. ואם אתה מעורה היטב בפרשה, ואתה אומר שהרב גורן היה בעד שיהודים יעלו להתפלל בהר הבית, אז אני חוזר בי מהכללתו של הרב גורן בקואליציה שהחזירה את ירושלים למוסלמים.
_new_ הוספת תגובהחבל מאוד שכתבת את זה
(יום רביעי, 31/12/2008 שעה 13:25)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
הרבנים הראשיים דאז דברו וחתמו נגד עלית יהודים להר הבית - זה נכון.
הטענה שבגללם נמסר ההר ליד הווקף אינה נכונה - כיון שהם אסרו גם על עלית נכרים - אלא שכמובן משה דיין לא התחשב בהם.
באשר לרב גורן הוא נילחם על עלית יהודים להר אבל לא יכול היה להלחם בשתי חזיתות - גם נגד משה דיין וגם נגד הרבנים הראשיים.
אגב, למיטב ידיעתי המנין של הרב גורן ביום כיפור מתקיים עד היום בבנין המכחמה מול קודש הקדשים.
הוא ניסה להתפלל בתוך ההר והיתה החלטת ממשלה מפורשת שמשה דיין הוא שיזם אותה ודחף אותה לאסור עליו להמשיך בכך.
אליצור
_new_ הוספת תגובהחבל מאוד שכתבת את זה
שמעון מנדס (יום רביעי, 31/12/2008 שעה 17:12)
בתשובה לelizorrsegal@013.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה יודע שמשה דיין לא נמנה עם האמיצים בשדה הפוליטיקה. אינני יודע באם אתה ידעת שהרחבה שליד הכותל לפני 1967, היתה סמטה קטנה ברוחב של 3-4 מטרים. לאחר שכבשנו את העיר העתיקה, הגיע עוזי נרקיס, שהיה אז אלוף פקוד המרכז, וראה את הסמטה הצרה. הוא הכה על מצחו ושאל את עצמו: איך אני מכניס את כל עם ישראל לסמטה הקטנה הזאת?

ואז הוא נטל יוזמה, הורה לפנות את כל המשפחות הערביות שגרו שם. הוא הורה להרוס את כל המבנים, וכך נוצרה רחבת הכותל של היום. לאחר מעשה הגיע משה דיין יחד עם עוזי נרקיס. וכאשר דיין ראה את הרחבה הגדולה, הוא השתומם. ואז עוזי נרקיס שאל אותו: אם הייתי מבקש ממך אישור להרוס את הבתים כדי ליצור את הרחבה - היית מאשר?

משה דיין השיב לו: טוב שלא בקשת.
_new_ הוספת תגובהחבל מאוד שכתבת את זה
(יום רביעי, 31/12/2008 שעה 20:50)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
אני יודע - וגם יודע שהחלון הקרוב ביותר לכותל משמאל הצופה על הכותל היה חלון חדרו של המופתי. היום הוא חלק מישיבת האדרא של הרב גורן - אדרא בארמית - גורן.
אין לי ספק שהיום הבג''ץ היה מורה לבנות מחדש את בתי הערבים על חשבון מדינת ישראל לשלם להם פיצויי עתק נוסף לכך היה כולא את נרקיס לשנים רבות בכלא ונותן לו קנס אדיר ונוסף לכך נרקיס היה נחשף לתביעות פיצויים אישיות מצד כל הערבים שבתיהם נהרסו.
הבג''ץ מסוכן למדינת ישראל ולעם היהודי יותר מאלף פצצות מימן איראניות.
הדבר היחיד שיחריב את הבית השלישי הוא הבג''ץ ''הישראלי''.
אליצור
_new_ הוספת תגובהלא הבג''צ מסוכן אלא שו(פ)טיו
סתם אחד (שבת, 03/01/2009 שעה 14:19)
בתשובה לelizorrsegal@013.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מקווה שהימין יוכל להכניס רגל עמוקה יותר לתוך מנגנון מינוי השופטים ולערוך תיקון היסטורי מתחייב באיוש הבג''צ בצורה שמשקפת יותר את החברה הישראלית.
_new_ הוספת תגובההמוסר הכפול של הרב
סתם אחד (שבת, 03/01/2009 שעה 17:54)
בתשובה לelizorrsegal@013.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הבג''ץ מסוכן למדינת ישראל ולעם היהודי יותר מאלף פצצות מימן איראניות.''

זה מעניין לראות רב בישראל מגדף את
בית המשפט העליון בשבתו כבית הדין
הגבוה לצדק.

עוד יותר מעניין לראות את אותו הרב אליצור,
כבעל עניין בפני בית הדין הגבוה
לצדק.

ולכל הדיעות, בעל עניין בפני בית המשפט
אינו יכול לבקר את בית המשפט,
לא כל שכן לייחל לחיסולו.

בית המשפט הגבוה לצדק עצר את בנייתה
של שכונה חדשה בישוב עפרה
בשל היות האדמה עליה נבנתה השכונה
אדמה בבעלות פלסטינית פרטית.

הרב אליצור סגל, בהיותו תושב עפרה, אינו יכול
לכן לבקר את בית המשפט
העליון בנוגע לתפקודו של האחרון.
עדיף היה אילו עסק הרב אליצור
במעמדו שלו כתושב עפרה, ישוב שחלק
מאדמותיו נגנב בחסות הצבא
מבעלי האדמות הפלסטינים באיזור.

הרי לא ירצה הרב שנאמר על תושבי
עפרה, והוא בכללם: 'על ראש
הגנב בוער הכובע'.
_new_ הוספת תגובההאוביקטיביות של יוסלה
אבנרש (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 9:05)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תנוח דעתך.
סגל התבטא באותו אפן נגד בג''ץ עוד הרבה לפני העתירה נגד עפרה.
כמובן, סגל ''בעל דבר'' גם בכל עניין אחר, כי התנגדותו לבג''ץ באה על רקע התנהלותו של בג''ץ במקרים רבים כנגד המדינה וכנגד היהדות, שהם נושאים הקרובים ללבו של סגל לא פחות מהיישוב עפרה.
זאת בנגוד ליוסלה, הקיים רק ברשת, ועל כן אובייקטיבי וחסר פניות לחלוטין.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 9:54)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסלה אינו מתימר להיות אובייקטיבי.

וזה קצת מגוחך ששמת עצמך שופט בעניין הזה:
אליצור סגל מגדף את בית הדין הגבוה לצדק
בשל פסיקות השמות מחסום לגניבת האדמות הפלסטיניות
ביהודה ושומרון, ופשעים אחרים של המדינה והמתנחלים.

אליצור סגל הוא מתנחל טיפוסי:
איש אמוני שומר מצוות, רב בישראל,
שבנה ביתו על אדמה שנגנבה מבעליה החוקיים,
והוא עוד מעז להטיף לגירוש הפלסטינים מיהודה ושומרון.

איש של מוסר כפול.

והתערבותך בעניין, אבנרש, אינה מוסיפה לך כבוד.
אני יכול רק לנחש שגם אתה מתגורר על אדמות פלסטיניות
אי שם בגדה, ועוסק כמו כל המתנחלים באפולוגטיקה
מתחסדת.
_new_ הוספת תגובהיוסלה השב על קיאו
אבנרש (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 10:03)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה מוזמן להראות לי את הקושאן של בני עמך על אדמתי.
אתה גר אי שם ברשת, ועוסק כמו כל הפלסטינאים ברצח נשים על כבוד המשפחה ורצח יהודים על כבוד אלוהיך.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 10:17)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעניין שאינך מסוגל לתאר לעצמך יהודים ישרים,
שאינם מבצעים פשעים בבני עם אחר.

אך הרי הדוגמא שלך היא הרב אליצור סגל,
בעל המוסר הכפול. לא פלא.

אני מציע לך ולשאר המתנחלים להמשיך ולעודד את
צה''ל במלחמתו בנשים ובילדים של עזה.

זה עוזר להבהיר את השפלות המוסרית של מי שעד עכשיו
רק גנבו אדמות, והטיפו לטרנספר. עכשיו, עם צהלות השמחה,
לנוכח הג'נוסייד המתרחש בעזה, כבר ברור עם מי יש לנו
עסק.

רצח עם זה ההמשך הטבעי של ארבעים שנות כיבוש, גניבת
אדמות, עושק, ו'חיסולים ממוקדים'. צריך הרי 'לעלות מדרגה'
מתישהו, אבנר המוריש פלסטינים.
_new_ הוספת תגובהמאחר ואינך טורח להתיחס לדברי מושמציך
אבנרש (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 11:37)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אציין שנית רק זאת:
1. אינני שמח על קיום מבצע ללא מדיניות.
2. הכבוש אינו בן 40 אלא לפחות בן 60.
_new_ הוספת תגובהסגל אינו איש מוסר כפול כי הוא
סתם אחד (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 10:48)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעולם לא אימץ את התיזה השקרית שהאדמה שייכת לערבים.
רק שונא ישראל כמו יוסלה יכול לחשוב שיהודי החוזר לארצו - זה מסר של כשל מוסרי
אבל אנחנו יודעים מאז ומתמיד מהו המוסר האישי של יוסלה ולאן זה מוביל אותו כאשר היעד הוא להשליט את הערבים על היהודים בארץ ישראל
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 20:00)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רק לרב יש מוסר כפול.

הכותב טוען ש-
''רק שונא ישראל כמו יוסלה יכול לחשוב שיהודי החוזר לארצו - זה מסר של כשל מוסרי ,''

אך את זה יוסלה לא אמר.
יוסלה טוען שאם אכן ''דין אחד לכולם'',
אז אם מגרשים תושבים מארץ ישראל,
אפשר להתחיל עם היהודים שהיגרו לפלסטינה
בין 1920 ל1940[..].

אותו אריה עירן מטיף לטרנספר של ארבעת מליוני התושבים
הפלסטיניים של ארץ ישראל.

והוא מנסה לחזק את הטיעון לכשרות הטרנספר בכך שהוא
טוען שה'ערבים' באו לארץ ישראל רק בעקבות פיתוח הארץ
בידי היהודים, ולצרכי פרנסה, ולכן אחיזתם בארץ
מאפשרת גירושם.

[..]
_new_ הוספת תגובהיהודים לא היגרו לפלשתינה א''י
סתם אחד (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 20:12)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לוי
יהודים חזרו למולדתם. ארץ ישראל וירושלים מוזכרות עשרות אלפי פעמים בתנך במשניות בתלמודים במדרשים ובתפילות.
היהודים גורשו מארצם ומולדתם ולא איפשרו להם לחזור למולדתם. הפלשתינאים אשר הופיעו פה לאחרונה הם כובשים , גזלנים וגנבים . הם אינם הבעלים.
_new_ הוספת תגובה[•]
סתם אחד (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 21:04)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• כלל המערכת קובעים שתלונות על מדיניות המערכת מתקבלות רק במייל.]

זה מצחיק שבני המהגרים היהודים שבאו לישראל
בשנות העשרים והשלושים מגרמניה, מטיפים
לגירוש התושבים הפלסטינים של ארץ ישראל,
בתירוץ שהם באו לארץ רק לצרכי פרנסה.

הפוסל במומו פוסל.

ואם, כדברי אריה עירן, 'דין אחד לכולם',
אז בני המהגרים משני העמים יכולים להיות
מועמדים לגירוש.

אריה עירן הוא בן למהגר. הוא דור ראשון שנולד
בארץ. היות ולא קשה למצוא בשטחים משפחות
פלסטיניות שחיות על אדמתן כבר דורות אחדים,
יהיה קצת מביך עבור עירן להוכיח שלו יש זכות
גדולה יותר על הארץ.

העובדה שעירן, שמטיף לגירוש של פלסטינים מהשטחים,
הוא דור ראשון שנולד בארץ למהגרים, היא רלוונטית
לטיעון כאן - היא הטיעון, [•]...

צביעות כבר אמרנו?
_new_ הוספת תגובהמר עירן אינו בן של מהגר
סתם אחד (יום ראשון, 04/01/2009 שעה 21:49)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לוי
מר עירן הוא בן הבעלים של ארץ ישראל.
מר עירן חזר לארצו שלו.
הכובשים הזרים אשר גזלו את הארץ מתנכלים לו ולבני עמו והוא מציע לסכל את התנכלותם.
_new_ הוספת תגובהעוד חכם
סתם אחד (יום שני, 05/01/2009 שעה 7:49)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כיצד בדיוק ''מר עירן הוא הבעלים של ארץ ישראל''
יותר מאשר האיכר הפלסטיני מבילעין שחי על אדמה
שהיתה שייכת עוד לסבו?

הרי יש גבול לשטויות.

כתוב בתנ''ך?
אז כתוב.

כתוב גם שאסור לגנוב,
והנה יהודים מתרוצצים על הגבעות
בשומרון וגונבים אדמות מכל הבא ליד.

כתוב ''לא תרצח'',
והנה צבא ההגנה לישראל מפוצץ בניינים שלמים
בעזה על יושביהם, טפם ונשותיהם.

ההסתמכות על המקורות היהודיים בימים אלה
עשויה רק להביך את המסתמך.
_new_ הוספת תגובהעוד חכם-אטימות נוסח יוסלה וחברו
ע.צופיה (יום שני, 05/01/2009 שעה 7:54)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צהל מפוצץ בתים שלמים בעזה, על יושביהן אם אין ברירה כפועל יוצא של הרצחנות הפלשתינאית-חמאסית במשך 7-8 שנים שכל הזמן הזה כיוונה אך ורק כלפי ילדים ואזרחים פשוטים ונמנעה מלכוון כלפי חיילים.
טוב שהורגים בעזה, הן כנקמה, הן לחיסול רוצחים ובני משפחתם והן להרתעה בעתיד.
על נסראללה שעדיין בבונקר כבר דיברנו?
יוסלה וחבר אטומיו לא יבינו זאת בגלל הצביעות שבהשקפת עולמם.
_new_ הוספת תגובהעוד חכם-אטימות נוסח יוסלה וחברו
סתם אחד (יום שני, 05/01/2009 שעה 8:17)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין צביעות בטיעוניו של יוסלה
הוא וחבר אטומיו מכיל נויטרונים שהם גאנים של אובדנות.
פילוסופית החיים של בעלי הגאנים האלה היא שהיהודים צריכים לחטוף את המכות ולא להרים ראש
אין דבר כזה יהודים מנצחים - יש רק יהודים מושפלים
ויש רק יד-ושם
_new_ הוספת תגובהעוד חכם-אטימות נוסח יוסלה וחברו
סתם אחד (יום שני, 05/01/2009 שעה 8:18)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יד ושם
האם ידוע לכם שמדובר פה בסריסים ?????
_new_ הוספת תגובהגם לאופורטיוניסט יש מה לומר
סתם אחד (יום שני, 05/01/2009 שעה 9:05)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''טוב שהורגים בעזה, הן כנקמה, הן לחיסול רוצחים ובני משפחתם והן להרתעה בעתיד.''

כל התורה על רגל אחת,
ובגילוי לב מפתיע, עבור מישהו המומחה
בהסתרת עמדותיו.

קודם כל ''טוב שהורגים בעזה,''

''הן כנקמה'',
-על מה בדיוק נוקמת ישראל בעזה?
האם ישראל נוקמת על המצור שהיא הטילה על עזה?
האם ישראל נוקמת על ירי הקסאמים?
על מה בדיוק יש לישראל לנקום, - כנראה על כבודה האבוד:
ישראל כועסת על הפלסטינים בעזה על שחשפו את תרמית כוונות
השלום של ישראל והמשך החיסולים והקמת ההתנחלויות בגדה.

ישראל נוקמת על חשיפת ערוותה המצחינה בפני העולם בידי קומץ
פלסטינים נחושים. והעין העייפה שמחה ברצח.

''הן לחיסול רוצחים ובני משפחתם'',
האם העין איבדה מאורה לחלוטין? מה ל''בני משפחתם''
ולרוצחים שישראל יצאה לחסל?
ממתי מחסלת ישראל את בני משפחתם של 'רוצחים'.

אך שכחתי כמובן שזה מה שיחידות החיסול של צה''ל שמשון, ודובדבן
וכפיר עושות כל הזמן - הוצאות להורד ללא משפט של 'מבוקשים' ובני
משפחותיהם.

רק שעכשיו הפכו הוראות הפתיחה באש הלא רשמיות של דובדבן -חיסול
בכל מחיר - למדיניות של צה''ל בכלל: הפצצת בתי מגורים על טפם ונשותיהם
וזקניהם.

מה שהיה פעם סוד ידוע בצה''ל הפך למדיניות הרשמית של ממשלת ישראל.
בית הדין בהאג כבר אמרנו?

ובכן, לסיכום נותר רק לאשר עבור העין
שאכן הגיע, יחדיו עם היהודים הנאורים האחרים בישראל
לשפל המדרגה:
''טוב שהורגים בעזה'',
''הן כנקמה'',
''הן לחיסול רוצחים ובני משפחתם''...''

צריך לקרוא את דברי העין פעמיים
כדי להאמין למראה העיניים שכך רואות.

אכן זה לא לקח לעין הרבה זמן לעבור מתמיכה פסיבית
בטרנספריסטים המנומסים באתר,
להצטרפות לקריאות הגיל
למראה הטבח באוכלוסיה בעזה.
יחי השמאל המנוון שהפך לקונפורמיזם פוליטי
למהדרין - נותן רוח גבית לכל מעשה פשע
של ישראל, ולקריאות הגזעניות הרצחניות של
כל אידיוט באתר.
_new_ הוספת תגובהלמען אטימות המוחין של יוסלה ושות'
ע.צופיה (יום שני, 05/01/2009 שעה 9:48)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אחזור עוד פעם על דברי: טוב שהורגים בעזה,הן כנקמה,הן לחיסול הרוצחים ובני משפחתם והן להרתעה בעתיד.
כן-נקמה. נקמה ממי שניסה ומנסה להרוג ילדים,קשישים וסתם אזרחים תושבי מדינת ישראל,ללא הרף וללא הרפייה במשך שנים רבות.
כן,עת נקמה היא העת הזו ואני מקוה שהיא גם תמתק למי שרווה תמרורים בשמונת השנים האחרונות.
הן למרצחים והן לבני משפחתם שמהווים עבורם מחבוא ומחסה מתוך הנחה שנרחמם עליהם.
לא מרחמים על מרצחים. רב מרצחים אחד ,לפני ימים אחדים, כיסה את עצמו בנשותיו וילדיו,כי חשב שינצל, אין רחמים על מפלצות-אנוש כאלה.
ולהרתעה בעתיד.-תשאלו את חסן שפנפנינו בבונקר שהוא מתחבא.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום שני, 05/01/2009 שעה 18:40)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העין צופיה עושה לעצמו שרות דב,

אך הרי זה טבעו של כל קונפורמיסט:
לא רק שהוא מתאים עצמו להלך הרוחות,

- ברגע זה ההתלהבות הפרימיטיבית של
עם שלם מרצח של ילדים ונשים בבתיהם
בעזה -

אלא שהוא מגזים אף בהליכתו בתלם.
פוליטיקאים ישראלים, וגם אלה שיזמו את
הטבח המתחולל בעזה, עדיין נזהרים
ובוררים מילותיהם בקפדנות שלא ליצור את
הרושם שחס וחלילה הטבח בעזה נועד להיות
נקמה פשוטה - נקמת דם בצורתה הלא-מודעת
אך האפקטיבית.

כך גם היתה מלחמת לבנון השניה: לאולמרט נמאס
מכל המתח הזה והוא פשוט החליט לחסל את הבעיה -
את החיזבאללה, ועימם את חצי לבנון המדינה.

גם עכשיו לכולם נמאס מעזה, והפתרון הוא חיסול עזה
וגירוש תושביה.

אך העם הפחדן בישראל לא יצא ויאמר שזו מטרתו.
העין הצופיה בהתלהבותו - התלהבות טיפוסית של הנגרר
אחר האירועים וקובע את עמדתו המוסרית בהתאם לתוצאה -
מסגיר את המניעים האמיתיים:
נקמה, תאוות הדם,
והעייפות מעיסוק בבעיה.

וכל אלה מובילים מדינה לעברי פי-פחת מוסרית
כאשר המדינה מוצאת עצמה עוסקת כבדרך שיגרה
בחיסול האוכלוסיה האזרחית של עם אחר.

והתפקיד של הקונפורמיסט בכל זה הוא העלוב ביותר.
גם ההתלהבות שבמעשה הפשע הנורא אינה אותנטית,
אלא שאולה ממי שמוביל אותו באף.
_new_ הוספת תגובהאטום נשאר אטום גם אם שמו יוסלה
ע.צופיה (יום שני, 05/01/2009 שעה 19:13)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני איני פוליטיקאי ואיני צבוע ממשפחת יוסלה-ספירו ושות' ,אני אומר ביושר ובגלוי את מה שאני חושב ואיני מתבייש בכך.
למרצחים מהחמאס ולתומכיהם ונותני החסות מגיע עונש כבד ביותר. וזה, אני מקווה ומאמין שעושה ממשלתי.
העם בישראל אינו פחדן, יש בתוכו מספר עלובים,כמו הכותה י. שאוהדים את המרצחים ותומכיהם ולכן בעת כזו יוקאו ויוקעו על ידי העם.
ראינו את שרידי הקומוניזם מפגינים בתל-אביב,ביניהם הצבוע הגדול ד.חנין שהתיימר להציג את עצמו כאחד מהישוב ולזכות בראשות העיר תל-אביב. טוב שמספר הפתאים לא הספיק לכך.
מעניין שתמיד יש פתאים.
מה שקורה בעזה הוא באשמת העזתים שהכתירו להם רוצחים כמלכים.
כן לנקמה, כן להרג המרצחים והמסייעים בידם וכן להרתעה הדדית.
ראינו היום את השפן א-זהר מוציא את אפו ממרתפי מחבואו.למד משהו מהשפן חסן נ.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום שני, 05/01/2009 שעה 19:38)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה צבוע,
כי למראית עין של העין הינך שומר על פוזה של ליברל,

למעשה אתה תומך בחיסול נשים וילדים תושבי עזה
רק בשל היותם בני משפחה של אנשי חמאס.

אין הבדל כלל בין עמדתך המצמררת
לבין גישתם של הגרמנים שהיו מוציאים
להורג את תושבי הישוב הסמוך למקום
בו הותקפו חיילים גרמניים על ידי
הפרטיזנים.

העם בישראל הוא פחדני ומבוהל, ונאחז,
כמוך, בשרידים של תהילת עבר שאין לה
כבר כל סימוכין.

גם הפוזה ה'מוסרית' שלך ושל אחרים, רק מבליטה
עוד יותר את פשיטת הרגל המוחלטת של ישראל.
כבר אין צורך ללכת לימין הלאומני הסהרורי-משיחי
כדי לחזות במופעים אור-קוליים של יהדות
גזענית ברברית:

עין צופיה מספק את הסחורה
(זה חרוז).
_new_ הוספת תגובהיוסלה: המספר האחרון הוא 550
ע.צופיה (יום שני, 05/01/2009 שעה 20:39)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני שומר על שום פוזה. אני מי שאני.
אני בהחלט תומך בהרג רוצחים ואם הם מסתתרים בין בני משפחתם או סתם אזרחים, הם אלה שלמעשה דנים למוות את הסובבים אותם. הפחדנות הטבועה בדמם לא תציל אותם.
אתה יכול להשוות אותי למי שאתה רוצה, זה אינו משנה את גישתי.
בכלל ההשוואה לגרמנים יותר מדי חביבה עליך, זה מעורר מחשבות מסוימות לגבי השתייכותך הלאומית.
העם בישראל רחוק מלהיות פחדני ומבוהל, להיפך, נתנו יותר מדי חופש לרוצחים מועדים וחבל,מזמן היו צריכים לנקוט פעולה .
רק המוטיב ההומני עצר את הפעןלה עד כה. וזה מה שחסר לחבריך בעזה ובשכם.
אין פשיטת רגל של ישראל יש אגרוף קמוץ שננעץ בפני חביבך וטוב שכך.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום שני, 05/01/2009 שעה 22:08)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגובתך אינה לעניין. רק עוד אפולוגטיקה לאחר המעשה:

כתבת שאתה תומך בחיסול אנשי חמאס ובני משפחותיהם.
קרא בפעם הבאה את מה שאתה כותב ואולי ניצוץ של בינה
ימנע ממך את שיגור התגובה כלשונה.

אין לך מה לומר, חוץ מהצטדקויות חוזרות ונשנות בכל פעם
שאתה מצטרף מרצון או מתוך הרגל לקריאות הצהלה של הקרנפים
השועטים ברחובות.

הקריאה לחיסול אזרחים כדרך של 'נקמה' או ניהול מדיניות
ישראלית היא קריאה לפשעים נגד האנושות. אין דרך
לעקוף את זה, - גם לא ההתפתלויות של 'עין' שאינה מבחינה
בין טוב לרע.

התמיכה ללא סייג במדיניות ממשלת ישראל של הפצצות של
אוכלוסיה אזרחית צפופה, היא בגדר תמיכה בפשעים נגד האנושות.
וגם מכך אין מנוס.
_new_ הוספת תגובהתגובתי בהחלט לענין
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 0:27)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואני אחזור עליה:
הן נקמה על ירי קאסמים במשך שנים.
הן הריגת מרצחים ובני משפחתם .
הן להרתעה בעתיד.
איני מצטדק, אני מאשים.
אני מאשים אותך ומרעיך,בין היתר, הכותב גם בפורום זה, באטימות מוחין, בריחה מהמציאות ואותך ביותר מדי השוואות לגרמנים.
אם אתה יהודי( למרות שמך ) כדאי שתבדוק זאת עם עצמך.
פשע נגד האנושות הוא ירי טילים במכוון נגד אזרחים ובשליחת אנשים עם חגורות נפץ במיוחד נגד נוער וקשישים.
אם אינך מבין שאל את מרעיך בחמאס.
_new_ הוספת תגובה''...ובני משפחתם''
סתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 0:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קשה להשתחרר מהרושם
שרסיס משפט זה מותיר
אצל השומע.

סוג של חלחלה, שמורינו
בעממי ניסו להחדיר בנו
באמצעות תיאורים חוזרים
ונשנים של ההוצאות להורג
ההמוניות שהגרמנים ביצעו
בתגובה על התקפות
פרטיזנים נגד הצבא הגרמני.

ההשוואה להתנהגות הצבא הגרמני
במלחמת העולם השניה היא מחוייבת
המציאות, כאשר מכונת המלחמה
המשוכללת של ישראל כותשת מזה
כשבוע את בתי המגורים של עזה, את
בתי הספר לשוטרים, ועוד כהנה מוסדות
ציבור ומעונות אזרחיים.

תגובתך אינה לעניין, היות והיא מתעלמת
בכוונה מהצמרמורת שהביטוי ''ובני משפחתם''
מעורר.

העין הפוזלת כל הזמן למה שמקובל במקום להבחין
במה שנכון, אינה מצליחה לצאת מהמבוך המוסרי אליו
נקלעה בשל המלחמה הזאת:

הממשלה, בתמיכה ציבורית גדולה, יצאה למלחמה נגד
האוכלוסיה הפלסטינית של עזה. והקונפורמיסט המושבע
חייב מעצם הגדרתו להצטרף לחגיגה על הדם.
אם לא יצטרף הרי לא יהיה קונפורמיסט, ואז גם התפקיד
השולי והלא מכובד הזה ישמט מידיו.

מה יעשה הקונפורמיסט? כאשר כולם אינם מוסריים הרי
לא נותר לו אלא להיות לא מוסרי עימם. צרת רבים, במקרה
הזה, אינה חצי וגם לא רבע נחמה. בית הדין של ההסטוריה
אינו רחום ואינו חנון.

בית הדין של מעלה, רחום עוד פחות.
_new_ הוספת תגובה''...ובני משפחתם''
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 1:50)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חוץ מאשר לגרמנים אין לך כל מדד להשוואה.
במלוא הצינעה: אתה באמת זקוק לטיפול נפשי.
הממשלה במלוא התמיכה הציבורית, כי אתה וחבריך באמת לא נחשבים, יצאה לחסל את שלוחת הרצח ברצועת עזה.
זה כולל רוצחים וזה כולל גם את המחסה שמאחוריו הם מסתתרים- בני משפחתם.
מי שמגלה זילות בתיי אדם, בל יצפה שמישהו יעריך את חייו יותר מאשר קליפת השום.
חזור ושנן זאת לידידך הפלשתינאים.
חזור ושנן להם עד שיפנימו שיש ערך לחיי אדם ואז יתחשבו גם בחייהם.
עוד פעם, עד שתפנים:
הן לנקמה
הן להרג רוצחים ונותני חסותם,כולל בני משפחה
הן להרתעה בעתיד.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 4:00)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אין לך תגובה עניינית,
מדוע שלא תמנע?

הרי להכריז עוד פעם שאתה תומך
ברצח של ילדים ונשים, לא הופך
את זה ליותר מוסרי.
_new_ הוספת תגובהזה בדיוק העניו!!!!
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 7:13)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני שמח שסוף סוף תפסת את הנקודה.
מפה תמשיך הלאה.
_new_ הוספת תגובה''Hospital Fills Up, Mainly With Civilians''
סתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 7:51)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו הכותרת של כתבה בעמוד הראשון של הניו-יורק טיימס
אתמול.

לפי הדיווח המגיע ישירות מבית החולים שיפא שבעיר עזה,
לפני כשבוע, עם תחילת פעולת צה''ל הובאו לבית החולים מאות
לוחמים של החמאס.

אך ביום ראשון האחרון, עם תחילת הפעולה הקרקעית של צה''ל,
לא הגיע אפילו איש חמאס אחד לבית החולים.

הנפגעים בבית החולים שיפא ביום ראשון האחרון (שלשום)
היו 18 הרוגים וכשנים עשר פצועים, כולם נשים, ילדים
וגברים ששהו עם הילדים.

הרופא המנתח במקום דיווח שביום ראשון לבד ביצע
5 קטיעות.

''אינני יודע באיזה סוג של נשק ישראל משתמשת'',
אמר אח בשם זיאד שעבד 24 שעות ברציפות ללא הפסקה,
''יש כל כך הרבה קטיעות.''

בימים האחרונים רוב אלה המגיעים לשיפא הם אזרחים.
לא היה זכר ביום ראשון לעשרות לוחמי החמאס בהם ישראל
הודיעה שפגעה. והסיבות לכך יכולות להיות שונות.

אך בשיפא רוב הגברים שנפצעו או נהרגו נפגעו בעת ששהו עם
משפחותיהם בבתיהם או בדרכים. שני בני דודים קטנים וילד בן
5 ממשפחה אחרת נהרגו משרפנל כאשר שיחקו על הגג
השטוח של בתי מגוריהם.

אשה שהגיעה לבית החולים עם בתה בת ה-‏15, אשר נפגעה מרסיס,
סיפרה שחיילים השתלטו על ביתם בבית להייה, ועצרו את הגברים
שהם חקלאים. הבת נפגעה כאשר חיילים ישראלים ירו על הקומות
העליונות של הבית.

וכך התיאורים נמשכים.

מבייש להיות ישראלי בנסיבות אלה,
אך העין הצופיה מכסה את עינו אחת
וטוען שכל זה בסדר.

מעניין איזה נסיון קרבי יש לגאון.
לפי איך שהוא נשמע, לא ראה
אף פעם מקרוב גוויות זרוקות בשטח
ומעיהן שפוכים על האדמה,
או ילד שרגלו הפכה לעיסה מדממת.

הגיע הזמן שיראו למצביאי הכורסה
את דלת היציאה. או שפשוט יתנו להם
בעיטה במקום שכואב. האם אין גבול
לחוצפה?
_new_ הוספת תגובההאםיש גבול לטמטום של יוסלה?
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 8:35)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התשובה היא: לא!.
במה מתחילה תגובתו: כותרת ראשית בניו יורק טיימס.
האם לניו יורק טיימס יש כתב בעזה?
האם הכתב הערטילאי ראיין רופאים בבית החולים שיפא בעזה?
התשובה כמובן: לא!
הרי ידוע שאין עיתונאים זרים בעזה, הרי הם עטרו בשביל להיכנס ואולי נכנסו אתמול.
אבל בניו יורק טיימס יש כותרת.
מי סיפק את העובדות התקשורתיות לניו יורק טיימס?
כתבים מקומים.
ומה אתה מצפה מכתבים פלשתינאים מקומים?( הידועים בעולם באובייקטיביות הרבה שלהם-ממש תפארת התקשורת העולמית-ראה אל ג'זירה).
כמובן דיווחים המבליטים ילדים ונשים.
אנו לא רואים זאת בארץ,אך הטלויזיה של החמאס( ושל הפתח בזמן האינתיפדה השניה)מראה רק חלקי גופות והרוגים, זה ממריץ את דמם של הרוצחים בפועל והרוצחים בעתיד.
לכן:
הן לנקמה
הן להרג רוצחים כיום ורוצחים עתידיים
הן להרתעה בעתיד.
היש גבול לטמטום של יוסלה?
כגודל היאוש החמאס כן גדובר הטמטום היוסלאי.
_new_ הוספת תגובהיש כאן בינתיים רק מטומטם אחד
סתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 9:03)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והוא העין הצופיה,
שלא נותר לה אלה להטיל דופי בכתבה
מפורטת ישירות מבית החולים שיפא בליווי
תצלומים. הכתבה מופיעה בעמוד הראשון
של הניו-יורק טיימס, עיתון הידוע במהימנותו
הרבה.

העין כמובן, כיאה למצביאי הכורסה הישראלים
העייפים, מטיל ספק במהימנות הכתבה, הכתב,
הצלם, הרופאים, הפצועים וההרוגים.

יפה שיודעת ה'צופיה' שאין כתבים זרים בעזה
היות ו''הם עטרו בשביל להכנס'' ('עתרו' ולא עטרו).

וממשיך צופיה ללקק לליכודניקים ולכהניסטים
בקראו ''הן לנקמה''.

גם לטמטום של יוסלה הרי אין גבול,
אחרת כבר מזמן היה מפסיק לשוחח
עם חדלי האישים כדוגמת העין אשר
עושים כל שלאל ידם כדי לשכנע אותנו
שאכן נפל הפור וישראל החלה ליישם את
את מדיניות רצח העם שעד עכשיו רק
הלאומניםההזויים בהתנחלויות
חלמו עליה.

כל ישראל חברים,
והעין חבר של כולם,
גם של אלה שלא סובלים
לקקים.
_new_ הוספת תגובהיש כאן בינתיים רק מטומטם אחד
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 9:22)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שניזון מדווחי כתבים פלשתינאים ( ואטומנו יוסלה מוביל אותם) יהנה מהבתולות שמחכות לו. ראה נצחונותיו האדירים של סאדאם חוסיין, חסן שבבונקר ואחמדיניגאד שכבר השמיד אותנו עשר פעמים.
אז הניו יורק טיימס חיפש רייטינג.
מצא אותו אצל יוסלה.
נהדר.
ולחברה ברצועה: המשיכו בכל הכוח.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
סתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 9:46)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו


At Gaza's main hospital today
most victims have been civilians
including a family of seven
killed in an instant

''There are still four or five
bodies under the rubble,''
said a relative
''and we can't get them out''

ABC News
01/05/2009
http://abcnews.go.com/Video/playerIndex

הטימטום,
הפראנויה,
הקריאה לנקמה,
הגזענות הלטנטית,
והקונפורמיזם
הפוליטי
המחליא,

הם כולם שלך,
ידידי הסומא.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 13:16)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המציאות ,היא בשבילך כמו סנוורים, אינך יכול לפקוח את עיניך ולהתבונן.
מקרה אבוד, אין מה לעשות איתך, מצטער.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
סתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 18:51)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הקטע עם לומר את המילה האחרונה זה שהינך אומר דברי טעם. אך להפוך את העיוורון של עינך האחת לסנוורים אצל יוסלה זה לא משכנע.

במקומך הייתי מקדיש קצת פחות זמן להערות על מה שלא בסדר איתי, ובודק את האיפור על העין שלך.

טענת שיש להרוג גם בני משפחותיהם של לוחמי החמאס
(ושיש בכך משום מעשה נקמה ישראלי - נקמה על מה?).

אחר-כך נסית להמעיט במשמעות הדברים על ידי הערמת שמות תואר לא
מחמיאים על יוסלה - למה להרוג את השליח?

ויוסלה הביא לך עדויות מהשטח על הטבח של אזרחים בעזה ביומיים האחרונים.

תגובתך היתה גידופים ונסיון לטעון שהמידע אינו מהימן,
שהמדווחים משוחדים,
ושהמקלדת עקומה.

יוסלה הביא מקור נוסף לידיעות על הטבח באזרחים,
והקיקלופ רק המשיך להכחיש שזה אכן קורה.

ובסוף, מה נותר לך לטעון?
''המציאות ,היא בשבילך כמו סנוורים, אינך יכול לפקוח את עיניך ולהתבונן.
מקרה אבוד, אין מה לעשות איתך, מצטער.''

זה כבר באמת לא משכנע.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 20:34)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הבאת שום עדויות מהשטח.
הבאת כותרות ותמונות מעיתונים רציניים שאין להם כל ייצוג בשטח אלא קונים תמונות ועדויות מעיתונאים חמאסניקים בשטח. זו אינה עדות ,זו תעמולה חמאסית.
זה שאמריקאים ואירופאים צבועים קונים ומפרסמים אינה שום עדות מהימנה.
אתה ברוב אטימותך ושנאתך למציאות הסובבת אותך נאחז בזה כמו חבל הצלה.
תפקח את העיניים החמאס רוצה להמשיך ולרצוח. האזרחים הסובבים אותו הם בשבילו בשר תותחים.
כן לנקמה.
כן להרג רוצחים ובני משפחה המסייעים או מגינים עליהם
כן להרתעה עתידית.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
סתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 22:20)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מביך רק עבורך,
שכדי להצדיק את קריאתך
לרצח ילדים ונשים בעזה
(''ובני משפחתם...'')

אתה נאלץ להטיל ספק במהימנות
הדיווח המקיף והמפורט (והזהיר)
של כתב הניו-יורק טיימס מבית החולים
שיפא בעזה.

הגעת, כמו מתווכחים עקרים אחרים
לרמת התירוצים האינפנטיליים כדוגמת
'המקלדת עקומה',
או 'אבדו לי המשקפיים',
- או במקרה שלך,
'אבד לי המשקף'.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 22:41)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 22:42)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מביך עבורך ששופרי הרוצחים הם בעיניך דיווח מהימן.
אוטם היית ואטום נשארת.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
סתם אחד (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 22:55)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפילו אינך תופס
עד כמה השימוש
בביטוי 'שופרי
הרוצחים'
הוא מביך
לאור הנסיבות.

קצת
צניעות
לא
היתה
מזיקה
גם
למי
שפעם
היה
איש
מצפון
וחייו
הפכוהו
ל'עין'
שאינה
מבחינה
יותר
בין
טוב
לרע.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
ע.צופיה (יום שלישי, 06/01/2009 שעה 23:00)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אטום היית ואטום נשארת.
כאמור: כן לנקמה
כן להרג מרצחים ונספחיהם (כולל בני משפחה)
כן להרתעה עתידית.
אני מבחין היטב בין מרצחים עם תעודות לבין הלוחמים בהם.
אטימות זה השטח שלך.
_new_ הוספת תגובהincluding a family of seven...
סתם אחד (יום רביעי, 07/01/2009 שעה 4:29)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''כן לנקמה, כן להרג מרצחים ונספחיהם (כולל בני משפחה)''.

אני עדיין לא מבין,
נקמה על מה?

ומדוע הרג בני המשפחה
של 'מרצחים'.

נראה לי שהאטימות אינה שלי
אלא של הקיקלופ,
שבעיוורונו המוסרי מחפש נקמה
במקום שאין למצאה,
ושמח בהרג ילדים ונשים שאין להם
ולמלחמה קשר.

מדוע מתעקש הכותב לשכנע אותנו
שישראל יצאה למלחמה בעזה
כמסע נקמה? זו הרי שטות מוחלטת.

ומדוע מתעקש הכותב לשכנע אותנו
שזה בסדר לפוצץ ילדים ונשים על בתיהם
ושזה משרת איזו שהיא מטרה,
לבד מהזוועה והסבל שלא יאמנו.

אני מדבר עם אנשים החיים עשרות אלפי
קילומטרים מהמזרח התיכון,
אך עיניהם דומעות למראה תמונות הזוועה
המשודרות מעזה.

ישראל, ובוודאי שלא קיקלופיה המדורדרים,
אינם מבינים כלל את הרושם שהטבח בעזה
מותיר על העולם.

ועל רקע זה,
האפולוגטיקה
והשתדלנות של
ה'עין הצופיה'
נשמעים
עוד
יותר
גרוטסקיים.
_new_ הוספת תגובהעוד מלל סתמי של האטום
ע.צופיה (יום רביעי, 07/01/2009 שעה 7:10)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן לנקמה על אלפי הקאסמים ששוגרו ללא סיבה על תושבי עוטף עזה והרגו ופצעו רבים.
כן להרוג מרצחים ובני מרצחים וכל המסייעים להם כולל בני משפחה, לכאורה, זכים כשלג שירד בחוף עזה.\
כן להרתעה עתידית. שאל את השפן חסן במאורתו ויספר לך.
אל תתרשם מדמעות התנין של העולם אנחנו חסידים לעומת מה שהם מעוללים כאשר יורים והורגים בהם.
_new_ הוספת תגובהעין בעין
סתם אחד (יום רביעי, 07/01/2009 שעה 8:27)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חגיגת הנקמה והרצח של אזרחים
נמשכת, והעין קיצרת הראייה ממשיכה
להלל את מעשי הרצח המזוויעים.

אמצעי התקשורת הבינלאומיים מלאים
בידיעות חלקיות על התפוצצות פגז ישראלי
ליד בית הספר של אונר''א בעזה, ועל
מספר הרוגים ופצועים גדול בקרב הילדים
והנשים שהסתתרו שם בידיעה שהמקום
מסומן כבנין של האו''ם. טבח ממש.

אין מלים לתאר את הבושה שתוקפת ישראלים
הגונים למראה הזוועות שהן מעשה ידי הבנים
והאבות הישראלים - הלוחמים הגיבורים שיצאו
'להגן' על ישראל המסכנה.

ועוד יותר מביך, וקצת מגעיל למען האמת
לחזות בהתפתלויות של זה המכנה עצמו 'עין'
ובשמחתו למראה הקטל.

''אנחנו חסידים לעומת מה שהם מעוללים כאשר יורים והורגים בהם.''
האם ניתן לחבר משפט יותר
מבולבל מזה?
ה'נקמה' שלנו יותר 'טובה' מהנקמה שלהם?
מה זה אומר בכלל?
_new_ הוספת תגובהעין בעין
ע.צופיה (יום רביעי, 07/01/2009 שעה 14:39)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מתחזקת ההנחה שלא היו 40 הרוגים ולא בטיח. אולי 2.
בכל אופן עד עתה לא נראו כמות כזו של גויות מוצאות מבית הספר של האונרא.
וכידוע, בטח לך יוסלה,הרי הפלשתינאים הם מומחים בתקשורת שקרית.
אתה צודק החגיגה נמשכת, וטוב שהיא נמשכת, למרות שלדעתי האישית זו הנקודה לעצור.
700 חללים,רובם רוצחים בפועל או בפוטנציה, הרס שלא ישכח שנים רבות.
דהיינו בשלב זה.
אם ירצו להמשיך בירי,אני מקווה שימצאו אותנו תכליתיים יותר.
כאמור: טוב שהייתה נקמה ראויה
טוב שנהרגו כה הרבה רוצחים וסייענים ובני משפחתם.
אני מקוה לטובתם שלמדו משהו בימי הקרבות.
אם לא ,יחכו להם שיעורי עזר.
יוסלה: ד''ש לספירו, יש בקרוב ספינה נוספת בקו לעזה שיסע ויעזור להם בשיקום ההריסות. הרי הוא אמנסטי אינטרנשיונל ובצלם מדופלם.
_new_ הוספת תגובהינו''ש
סתם אחד (יום רביעי, 07/01/2009 שעה 20:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה
מעניין
לראות
בכל פעם
מחדש
את
הפשעים
האיומים
ביותר
מתרחשים
לאור
היום
קבל
עם
ועדה
ואת
מליצי
היושר
נחפזים
להגן
על
התועבה.

כמובן,
התפקיד ההסטורי של מכשירי הטרפה
שמור בראש ובראשונה לקונפורמיסט
שממילא עסוק יום אחר יום בליקוק
דמות הרוצחים במראה.

מתעקש 'עין צופיה' על כך שהטבח בעזה
הוא בגדר נקמה.
מתעקש ה'עין' על כך ש''טוב שנהרגו הרבה רוצחים
וסייענים ובני משפחתם'',
וייזכר ה'חד עין' כמי שכתב,
''החגיגה נמשכת''.

קראתי לא מזמן פירסום של מוזיאון השואה בוושינגטון די.סי.
ומעניין לראות כמה משאבים מופנים שם ללימוד הלקחים של
השואה והוראתם במסגרת סמינריונית. ובאותה העת עוסקים
ילדי הקורבנות היהודים, בישראל העצמאית, בטבח של אוכלוסיה
פלסטינית, ובגרונותיהם קריאות לנקמה ולרצח ילדים.

נסגר המעגל. הקורבן האולטימטיבי של כל הזמנים, היהודי הנודד,
הפך בארצו החדשה לרוצח ילדים ונשים חסר מצפון. אם אכן רצו הנאצים
להשמידנו, אכן צלחה מלאכתם בידם, עם סגירת המעגל.

הגדלת הילודה לא תצילנו,
גם לא גירוש המוני של תושבי ארץ ישראל,
כדי 'לפנות' לנו 'מקום'.
הפכנו למשמידי עצמיותנו, בהינף מלחמה אחת
בה ידענו שכוחותינו יורים על אוכלוסיה אזרחית,
אך המשיכנו ללא נקיפות מצפון, ללא רתיעה,
וכפי שאפשר לראות באתר ארץ הצבי,
תוך קריאות צהלה מעלות קבס של יושבי
קרנות מפוטמים.

הפשעים בהם מעורבת ישראל לאחרונה, אין עליהם מחילה
בשום מקום, לא כאן ולא בעולם הבא. זעקת ילדי עזה כבר
נשמעת בכל העולם השומע - כי העולם שומע זעקות כאלה,
זה טבעו של עולם.
_new_ הוספת תגובההסטייה הנפשית של יוסלה האומלל
ע.צופיה (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 3:12)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נמשכת.
אם אי אפשר להשוות את זה למעשי הנאצים, אז אין לו מה לכתוב.
אומלל שכמותו,רחמנות.
_new_ הוספת תגובהקיקלופ יקר
סתם אחד (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 4:18)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בניגוד לקיקלופ ההומרי,
אשר את עינו האחת ניקרו חבריו למסע של אודיסיאוס,
הקיקלופ שבכאן גם עם עין תקינה אינו רואה מאומה.
ומסמל הוא בכך את כלל תושבי ישראל
אשר ראשם תקוע עמוק מדי בישבנם מכדי
שיוכלו להבין את גודל השעה.

אפשר וצריך להשוות את הטבח הישראלי באזרחי עזה לפעולות
הענישה הקולקטיבית של צבא הכיבוש הנאצי באירופה.
וכמובן, כדי להסיר כל ספק מליבנו, אץ רץ העין הצופיה
להבטיח לנו שאכן פעולת נקמה הפעולה הישראלית
ושהנקמה מתוקה.

אין מלים לתאר את הזוועה, והאחריות כולה של ישראל:
התהליך הממושך של סירוב למשא ומתן, בידוד הממשלה
החוקית של החמאס, המצור על עזה, והחיסולים של מנהיגי הפלסטינים
ובני משפחותיהם כדרך שיגרה. - כל אלה קדמו לטבח המתרחש
בימים אלה, - ועוד מתלוננים בישראל על טיפטוף הקסאמים.

גם אין פלא לכן, כאשר באווירה ציבורית המבוססת מלכתחילה על
תרבות של שקר ולשון כפולה, גם אנשי שמאל לשעבר כידידנו
הקיקלופ צימחו כבר מזמן עור עבה כשל קרנפים, ושעטותיהם
בעקבות העדר נשמעות ברמה.

ולמען ההקשר הנכון,
הנה קצת מידע טרי על המשך הטבח בעזה העיר
(קטע מכתבה בגרדיאן הבריטי היום):

Gaza's day of carnage - 40 dead as Israelis bomb two UN schools''
• Bloodiest attack of campaign so far 
• Obama breaks silence on conflict
• Chris McGreal in Jerusalem and Hazem Balousha in Gaza City
• The Guardian, Wednesday 7 January 2009

Israel's assault on Gaza has exacted the bloodiest toll of civilian lives yet, when the bombing of UN schools being used as refugee centres and of housing killed more than 50 people, including an entire family of seven young children.
The UN protested at a ''complete absence of accountability'' for the escalating number of civilian deaths in Gaza, saying ''the rule of the gun'' had taken over. Doctors in Gaza said more than 40 people died, including children, in what appears to be the biggest single loss of life of the campaign when Israeli bombs hit al-Fakhora school, in Jabaliya refugee camp, while it was packed with hundreds of people who had fled the fighting.
Most of those killed were in the school playground and in the street, and the dead and injured lay in pools of blood. Pictures on Palestinian TV showed walls heavily marked by shrapnel and bloodstains, and shoes and shredded clothes scattered on the ground.''
[סוף ציטוט}
אלי ויזל המרצה בכל מקום על השואה ולקחיה,
קורא לאחותו שנרצחה באושוויץ 'המלאך'.

יש הרבה 'מלאכים ומלאכיות' בעזה בינות להריסות בימים אלה.
_new_ הוספת תגובהעוד תשקורת.
ע.צופיה (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 6:51)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמובן שלגארדיאן כתב משלו בעזה.
_new_ הוספת תגובהזה כתוב בראש הידיעה
דוד סיון (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 7:13)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

• Chris McGreal in Jerusalem and Hazem Balousha in Gaza City

שני אנשים אחראים לידיעה אחד בעזה, עזאם בלושה, ואחד בירושלים.
_new_ הוספת תגובההנה עוד עמדה שמאלית
דוד סיון (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 11:59)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דבריו של דני בן שטרית ממנהיגי הפנתרים (http://www.on-the-left-side.co.il/23941/מלחמת-חורמה-...) יעזרו לך לפתח פרספקטיבה יותר רחבה.
_new_ הוספת תגובהותודה לדוד סיון
סתם אחד (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 18:07)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על שהפנה תשומת ליבי לזווית ראיה אחרת,
אשר דוחקת את הילדים
קטועי האיברים בעיר עזה לקרן זווית ומתמקדת
בעיקר: הצרכים הבטחוניים של ישראל.

שכחתי לרגע שבסרט הזה ישראל היא העיקר.
- כמה אנוכי מצדי.
_new_ הוספת תגובהותודה לדוד סיון
ע.צופיה (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 18:34)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמובן שישראל היא העיקר.
מה חשבת? שהחמאס הוא העיקר?
_new_ הוספת תגובהותודה לדוד סיון
סתם אחד (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 19:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ידידי איטר עין שמאל,
מדוע הינך ממשיך בעקביות ליפול
לכל פח ופחית שטומנים לך?

דבריך מעידים שבמחשבתך
קיים מרווח קטן בלבד בין קיום ישראל
לבין קיום החמאס. עבורך היחס הזה הוא
ניגודי: או קיום ישראל או קיום החמאס,
והינך מכליל כמובן מ'חמאס' לכל תושבי
עזה, - הרי כולם בני מוות לפי שיטתך.

אך פרשנות זו של המצב מעידה בעיקר על קוצר
היריעה שלך ולא על היעדר אפשרויות לפתרון
הסכסוך בדרכי הידברות (פתרון מדיני).

אתה, קם בבוקר וחושב איך לחסל את תושבי עזה ה'מעצבנים'.
אבל אפשר גם לקום בבוקר ושהמחשבה הראשונה תהיה
הטיול עם הנכדים לרפיח לקראת תחילת העונה של השלוו.

אך אין לך את ה'טווח' הזה, הנותן מקום למציאות חייהם של מליון
ומחצה תושבי עזה כבני אדם. עבורך הם הדמונים הקמים כל בוקר
לטקסים של השמדת ישראל.

אתה סובל, כמו ישראלים רבים אחרים מ'סינדרום הראש בתחת'.
ועד כמה שזה קשה, הגיע אולי הזמן שישראלים כמוך יוציאו את
הראש מהתחת ויביטו סביב: יש חול, יש ים, ובמזרח התיכון גם
האוייב הנורא ביותר הוא השכן של מחר.

יוסלה חושב שהמצאת 'סינדרום הראש בתחת'
כמחלה ישראלית טיפוסית היא המצאה חשובה
ודי מצחיקה. ביחוד בשל הדמיון לדימוי של בת היענה
שראשה תקוע באדמה. - הרי הברוטליות הישראלית
הטיפוסית מחייבת דימוי בוטה יותר: לא סתם ראש באדמה,
אלא ראש בתחת. יש לזה בהחלט צליל יותר ישראלי,
וזה גם יותר יידישאי בהומור שלו.
_new_ הוספת תגובהיוסוף: המספר האחרון הוא מעל 800.
ע.צופיה (יום חמישי, 08/01/2009 שעה 20:30)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן ירבו.
כל מילה נוספת מיותרת.
_new_ הוספת תגובהיוסוף: המספר האחרון הוא מעל 800.
סתם אחד (יום שישי, 09/01/2009 שעה 0:29)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מ.ש.ל.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי