פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
... והצלב האדום שותק
שמעון מנדס (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 10:00)


... והצלב האדום שותק

שמעון מנדסבימים אלה ישראל עסוקה במו''מ לשחרור חייליה החטופים. שניים בלבנון בידי חזבאללה, ואחד בדרום בידי החמאס. כרגיל בכל מקום אחר בעולם, הצלב האדום הבינלאומי היה הגורם המתווך בין הצדדים. ואילו אצלנו, ממשלת גרמניה העמידה את שרותיה הטובים כדי לתווך בינינו לבין חזבאללה, ואילו בדרום ממשלת מצרים פועלת באותה מתכונת בינינו לבין החמאס. יש הבדל גדול בין שני המקרים. בצפון, שני החיילים שנחטפו הם בוודאי לא בין החיים; ואילו בדרום החייל החטוף חי. שוני נוסף הוא במניעים של המתווכים. גרמניה הציעה את שרותיה הטובים ללא כוונת רווחים, בעוד שמצרים מקווה לקצור פירות גם מאתנו וגם מן החמאס. עיקר הפחד של מצרים מן החמאס, היא הסתת הגורמים האסלאמים הקיצונים במצרים. בזה שמצרים הביאה את ישראל לפרוע את הדרישות של החמאס, היא תקצור שקט בתוך מצרים. זה לא מקרי שהגורמים הערביים משאירים את הצלב האדום מחוץ למשחק. כי הצלב האדום עובד לפי כללים, ואילו המתווכים העכשוויים אינם מחוייבים לשום פרוטוקול.

כבר כתבנו כאן בעבר על הסטנדרטים הכפולים שהערבים נהנים מהם. האמת היא, שלא הם האשמים בכך, אלא מדינות המערב. כאשר הוקם האו''ם מיד לאחר תום מלחמת העולם השניה, בשנת 1945, נציב האו''ם לענייני פליטים היה אחד הזרועות הראשונות שנוסדו מיד בהתחלה - כתוצאה מן המוראות שעברו על העולם במלחמה העולמית ההיא. אבל ראה זה פלא בשנת 1949 כאשר נוצרה בעיית הפליטים הערבים, האו''ם לא מסר את הטפול בפליטים ליד הנציב שלו, אלא מינה נציב מיוחד והקים לו ארגון מיוחד לטפל בבעיה, הלא היא סוכנות הסעד והתעסוקה של האו''ם (אונר''א = UNRWA). זו לא היתה סתם גחמה של הערבים לדרוש זאת. כי היעד של נציב האו''ם לענייני פליטים הוא לשקם פליטים בכל מקום אפשרי בעולם. בעוד שהיעד של הנציב החדש וארגונו, היה להנציח את בעיית הפליטים... עד אשר יוחזרו לבתיהם.

ב-‏1968 הצלב האדום נתקל בקשיים לבקר עצירים בטחוניים, שישראל עצרה. שלטונות הבטחון שלנו ידעו כי ברגע שהעצור ייפגש עם נציג הצלב האדום, יותר אי אפשר יהיה להוציא ממנו מידע מועיל. ולכן שלטונות ישראל לא מנעו את הצלב האדום מלבקר את העצורים, אלא רק עכבו את הבקור עד גמר החקירה. בין שלטונות צה''ל'' שהיה אחראי על השטחים, לבין הצלב האדום היו וויכוחים רבים בסוגיה זו. עד... שלבסוף הודיע הצלב האדום, כי באם לא ייענו דרישותיו, הארגון יעזוב את ישראל. לבסוף שר הבטחון, משה דיין, חתך ופסק: הצלב האדום יוכל לבקר כל עצור 14 ימים לאחר מעצרו. והצלב האדום יכול לקבל זאת או לעזוב. הארגון הבינלאומי קבל את ההסדר.

הפלסטינים ואש''ף עשו כמיטב יכולתם לנצל את הצלב האדום לצרכיהם, ולא אחת הארגון הבינלאומי ההומאניטרי שמש כבלדר בשרות האויב - מבחינתנו. על רקע זה היו חכוכים רבים וויכוחים אינספור. הצלב האדום שרצה לקדם את ענייניו, ארגן בשנת 1983 סמינר של שבוע לקצינים ישראליים משלושת הפקודים, כדי להחדיר לתודעת הקצינים את החיוניות של פעולותיו.

עבדכם הנאמן שנמנה עם הקצינים הבכירים באותו סמינר, טרח להוכיח את נציגי הצלב האדום על ''עוורונם'', או חוסר יכולתם או חוסר רצונם בהתמודדות הזו. לא תמיד, הבקשה שלכם היא הומאניטרית. בהרבה מקרים אתם משמשים כבלדרים לכוחות הרשע.
בהפסקת הצהרים של אותו יום, תפס אותי ראש נציגות הצל''א בישראל ואמר לי בערך כהאי לישנא: במלחמת העולם השניה גרמניה התרבותית עשתה זוועות לצבורים גדולים, והצלב האדום ישב בשקט. היום אנחנו לא רוצים לחזור על אותה טעות - ולכן אנו מתריעים. דבריו הרגיזו אותי, ולכן שאלתי אותו: אתה משווה את מעשינו כאן עם מעשיה של גרמניה הנאצית? הוא נבהל והשיב: בשום פנים ואופן לא. אני מתייחס למחדלים שלנו כארגון.

בשנים האחרונות ארגונים ערביים מתפרעים, וחורגים מכללי התנהגות אנושיים, שנקבעו על ידי החברה הבינלאומית. האירוניה היא, שמצרים התאמצה מאד לאשר את אמנת הליגה הערבית בשנת 1945, בטרם יתכנס ארגון האו''ם לכנס היסוד שלו. וכל זאת כדי שהארגון הבינלאומי החדש יכיר בארגון הערבי החדש כארגון אזורי, ובכך מדינות ערב תכנסנה לעידן החדש כמדינות מתקדמות. אבל מאידך, הדעת נותנת שמצרים תכיר בנורמות הבינלאומיות החדשות, ותפעל בהתאם להחלטות של גורמים בינלאומים.

חזבאללה וחמאס חוטפים חיילים ישראליים. והארגונים האלה לא מאפשרים לאיש להתקרב אליהם. וגם הצלב האדום אינו יכול אפילו למלא את ייעודו - לפגוש את החטופים, רק כדי לראות אם הם חיים. אצלנו כל עצור וכל אסיר נפגש עם נציג הצלב האדום ביחידות, כדי שהעצור יוכל לדבר חופשי. האירוניה היא שאותם ארגונים ואותם צבורים נעזרים בשרותיו של הארגון הבינלאומי. אני כבר לא מדבר על כך שיש מדינות בדרום אמריקה או באפריקה שנציגי הצלב האדום אינם מעיזים להופיע בגלוי, מחשש לחייהם... והצלב האדום שותק.

אבל הצלב האדום הבינלאומי לא אשם לבד. ישראל היא שמשחקת לידיהם של הערבים לשנות את כללי המשחק בכל עת שיחפצו.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


בעניין הצלב האדום...
אייל (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 17:23) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בזמן מלחמת העולם השנייה, הצלב האדום אכן ערך ביקורים תקופתיים במחנות הריכוז הגרמניים, כולל באושוויץ-בירקנאו.

הדוחו''ת של אותם ביקורים, לא פורסמו ברבים, בלחץ אירגונים יהודיים, ומדינת ישראל.

מסמך אחד שאכן פורסם בעבר, נגנז, והצלב האדום נאלץ להתנצל על פירסומו.
_new_ הוספת תגובהבעניין הצלב האדום...
חזי (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 17:26)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז אולי תגלה לנו,

מה היה בדוחות אילו,
ומה הסיבה שהיה לחץ יהבודי שלא לפרסמם ?
_new_ הוספת תגובהדו''חות שקר של הצלב האדום...
חכם ציון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 19:26)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הצלב האדום הבינלאומי התעלם גם הוא כממשלות העולם מגורל היהודים. למרות שנציגיו פעלו בשטחי הכיבוש - ולמרות שמידע רב זרם אליהם על מדיניות הטרנספר, משלוח אזרחים, נשים, ילדים, זקנים וחולים למחנות עבודה ולמחנות השמדה - הם לא דיווחו אמת והושיטו עזרה לעצור את הפשע ולהקל על מצוקת היהודים. הביקור למשל, שערך הארגון בגטו טרייזנשטאט, שמוכיח את הרגישות הנאצית לביקורת והתייחסותם לחשיפת פרצופם האמיתי, הרי שהצלב האדום העדיף לקבל מבחינה פורמלית הסברים פיקטיביים, דברי תעמולה ו''הצגות'', במקום לקיים חקירה מינימלית במה שנעשה מתחת להסוואה. לכן ה'צלב האדום' הוציא דו''ח שיקרי בידיעה, כדי לא להתמודד עם תופעת הדיכוי, האפרטהייד, הטיהור האתני וההשמדה.

אחת הטענות הציניות ששימשו את הארגון הייתה ש-''הצלב האדום לכאורה מנוע מלטפל ביהודים, כי הם לא במעמד של שבויי מלחמה ולא במעמד של אזרחים''. גישה שמראה הסתכלות אליטיסטית מלמעלה על היהודים. 'מדינות הברית' ידעו זאת אבל לא הגיבו, כי הן רצו לשמור על הצלב האדום כאמצעי אפקטיבי לשמירת קשר עם שבוייהן במחנות הגרמנים.

גם היום אינני מצפה מארגון הומניטרי נוצרי או מוסלמי לנהוג אחרת. אנחנו חייבים לפקוח עיניים על המגמות שרוחשות בתוך הארגון.
_new_ הוספת תגובהשלום חזי...
אייל (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 20:00)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קיים דו''ח של הצלב הבינלאומי, שמדווח על 341.000 מקרי פטירה בלבד, ברשת המחנות הגרמניים.

עקב לחץ כבד, נאלץ הצלב האדום לגנוז מסמך זה,
ולהתנצל על פירסומו, ועל קיומו כלל.

כמו כן מדובר במסמכים שמדווח בהם על חבילות שנשלחו לשוהים במחנה, מטעם אירגונים שונים, בני משפחה וכד'.
_new_ הוספת תגובהבעניין הצלב האדום?
דוד סיון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 19:00)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם כן איך תסביר את הציטוט הבא (http://nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/1...):
Needless to say, the Committee was unable to inspect the concentration camps in Germany or in the countries under its occupation since Germany considered them an internal political matter.

_new_ הוספת תגובהבעניין הצלב האדום?
חכם ציון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 19:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה אתה מתייחס למסמך של הנובלפרייס? הם ב-‏1944 כבר ידעו על גורל היהודים, כאשר בידיהם כבר היה לפחות דו''ח ביקור המהלל של צוות הצלב האדום ב''מחנה עבודה לדוגמה'' טריזנשטאט. כאשר הצלב האדום כבר ידעו על ההשמדה.
_new_ הוספת תגובהשוב אתה מתקשה בהבנה!
דוד סיון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 20:05)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] שוב אתה מתקשה בהבנה!
חכם ציון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 21:55)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[•]...

הרי אני שללתי את תוכנו השיקרי של הציטוט שלך, כשמובן שאתה תומך במחדל הארגון ומנסה להציג את הצלב האדום כארגון שלא יכול היה לדעת. וזה הרי שקר, אם טרם הבנת.

הצלב האדום פעל בגרמניה וגם במזרח אירופה תחת הכיבוש הגרמני כשהם מבקרים במחנות שבויים. ישנן דו''חות של נציגי הצלב האדום למטה שלהם בשוויץ כבר ב-‏1942 על המשלוחים מזרחה ועל תהליך ההשמדה אך הדיווחים האלה נגנזים.

למרות כל זאת זאת הצלב האדום היה פאסיבי בתגובתו, ויותר מכך הם סירבו לטפל בעניין ולמנוע את המשך ההשמדה בטענה ש''אינם יכולים לעזור ליהודים משום שהם לא מוגדרים כאזרחים או כשבויי מלחמה''.
הם גם סירבו לפרסם לכל העולם את מה שהיה ידוע להם.

למרות שהצלב האדום לא פעל באופן חופשי בשטחי הכיבוש הגרמני הם יכלו לפתוח את הפה ולזעוק ולא עשו זאת. לעומת זאת כשהם רצו, הם העבירו משלוחי מזון, תרופות וכסף, כסיוע לאזרחים שהיו קורבנות המלחמה, בעיקר בשיטחי הכיבוש הנאצי.

פרס הנבל ניתן להם שוב ב-‏1944 רק בגלל פעילותם בקרב שבויי המלחמה של שני הצדדים. אז עדיין התעלמו משאלת השמדת היהודים, שלא היתה חשובה כל כך לאירופאים.
_new_ הוספת תגובהאכן אתה 'חכם ציון' מתקשה בהבנה!
דוד סיון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 5:11)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלתי שאלה על סמך ציטוט מ''Presentation Speech'' מתאריך 10 לדצמבר 1945. שאלה פשוטה על משהו שקרה בסוף 1945. איל בחר לענות ואתה כהרגלך לתקוף.

אי ההבנה שלך נובע מ:
1. הפרס לא ''ניתן להם שוב ב-‏1944'' (תגובה 117851) אלא בסוף 1945.
2. במקום להתלהם ולתקוף עדיף היה שתענה על השאלה.
3. משמעות הציטוט שהצגתי קודם היא שועדת הפרס לא לקחה בחשבון מעשים בקשר להשמדת יהודים. ולכן במקום לקפוץ על הציטוט יכולת להשתמש במשמעותו זו.

הנה מסמך שבו כתוב שהצלב האדום לא ביקר ב''מחנה המשפחות'' בבירקנאו (לא טרזינשטאט) וגם מדוע (http://noar.education.gov.il/main/upload/perut/masa1...).

עצה: לפני שאתה קופץ ומגיב נסה להרגע, לקרוא ולהתייחס למה שכתוב במקום כהרגלך למה שלא כתוב.
_new_ הוספת תגובהאכן אתה 'דוד סיון' מתקשה בהבנה!
חכם ציון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 9:30)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וכרגיל במקום להתייחס לנושא הויכוח אתה משקשקש בחוסר אחריות על הטוען נגדך.

1. הפרס כן ''ניתן להם שוב ב-‏1944'' !
Since the Red Cross has figured four times in the award of the Nobel Peace Prize (1917, 1944, and 1963), as well as in the award to Henri Dunant (1901), http://nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/1... . גם ב-''Presentation Speech'' שהצגת מצויין הדבר בבירור.

2. כבר השבתי לך דבר.

3. כפי שכתבתי כבר ה''צלב האדום'' נכשל בלהגן על יהודים, כאשר היה כבר ידוע שבמקומות מסויימים באירופה הנאצים מבצעים ג'נוסייד. בדיוק כפי שרשמתי כאן תגובה 117851 . לאור כל העדויות האלה ברור כפי שהצגתי ורשמתי שועדת הפרס לא לקחה בחשבון מעשים בקשר להשמדת יהודים, בלשון דיפלומטית. בלשון המעשה, הם התעלמו והתכחשו בגברות לב לכל תהליך ההשמדה. מכאן שטענתי ש''הרי אני שללתי את תוכנו השיקרי של הציטוט שלך'' הוא נכון ביותר.

4. מי טען ש''הצלב האדום'' ביקר באושוויץ בירקנאו? טענתי שהם לא ביקרו ושהם העלימו עין מתוך ידיעה מה מתרחש שם.

עצה: לפני שאתה קופץ ומגיב נסה להרגע, לקרוא ולהתייחס למה שכתוב במקום כהרגלך למה שלא כתוב.
_new_ הוספת תגובהשוב אינך זוכר את מה שכתבת
דוד סיון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 14:00)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. טענת שהצלב האדום ביקר. הנה: ''כאשר בידיהם כבר היה לפחות דו''ח ביקור המהלל של צוות הצלב האדום ב''מחנה עבודה לדוגמה'' טריזנשטאט (תגובה 117836).

ב. שוב בין השאר פרס נובל ניתן לצלב האדום בשנת 1945 ולא בשנת 1944. לפני שאתה חוזר על השטות לך לבקר את המורה לאנגלית שלך.

ג. בקשר לציטוט אם הוא שקרי או לא אתה צריך להוכיח. הוא בודאי לא שלי.

ד. כרגיל אתה לא קורא טוב את הדברים, או משקר במצח נחושה, אם אתה טוען שלא התייחסתי לכתוב.
_new_ הוספת תגובהשוב אינך זוכר את מה שכתבת, או שאתה זוכר ומעקש לשכוח
חכם ציון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 16:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. הצלב האדום ביקר בטרזינשטאט ב-‏23 ביוני 1944. http://noar.education.gov.il/main/upload/perut/shoa1... לא כי התחשק להם, אלא בגלל שממשלת דנמרק התעקשה על הגעתו של הצלב האדום למחנה, כי רובם של אלה שנתפסו מקרב יהודי דנמרק הובלו לטרזינשטאט. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%A8%D7%96%D7%9... .

2. אם אתה מתקשה כל כך באנגלית (The Nobel Peace Prize 1944) אז קח לך לינק בעברית http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%A1_%D7%... . בכל מקרה הפרס ניתן להם ב-‏1944 http://nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/1... , כשהטקס עצמו נערך ב- 1945 לאחר סיום המלחמה. אם היום היית משחק באחד ממשחקי הידע בטמבלוויזיה (כמו ''1 נגד 100'') והיית טוען שה''צלב האדום'' קיבל 'פרס נובל' ב-‏1945 היית מפסיד את כל ממונך.

3. בקשר לציטוט אתה צריך לוודא שהוא אמין ומבוסס ולא להציגו רק משום שלכאורה הוא עונה על ציפיותיך. ועדת 'פרס הנבל' עושה לעצמה חיים קלים כדי להגן על עברה ומנמקת את התעלמותה ממחנות ההשמדה ב''חוסר יכולת'', כאשר לפחות בטרזינשטאט אנחנו ראינו איך הם יכולים ואיך הנאצים התארגנו שם מיד כשנודע להם שמשלחת הצלב האדום רוצה לבדוק מחנה עבודה. לנוכח העדויות שמול עיני הצלבניסטים הם יצאו עם דו''ח חלבי ולא התעקשו, כמו שלא התעקשו לאורך כל המלחמה לבקר במחנות עבודה ובמחנות השמדה. הארגון הזה בגד בייעודו רק משום שלא רצה להתעסק בהצלת יהודים.

4. כרגיל כשאתה מגלה שכלת ושאינך יכול להשיב לעניין, אתה נוטש את הויכוח הענייני ומתנפל על מי שמוכיח אותך בשער. גם הפעם לא השבת לכל הפגמים שהצגתי בסיכומיך.
_new_ הוספת תגובהאני זוכר
דוד סיון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 20:16)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. צר לי שאינך מבין את העובדות לאשורן (http://nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/1...). גם בקישור בעברית שהוצגת כתוב ''הוענק רטרואקטיבית בשנת 1945''. המשמעות היא שהפרס של 1944 ניתן רק בשנת 1945.

2. כאשר שואלים שאלה על ציטוט זה חלק מהבירור. הגיע הזמן שתבין זאת. אם כבר אתה כבר מדבר על אמינות עדין לא הצגת שום אסמכתא לטענותיך בהקשר הזה.

3. כהרגלך אתה ממשיך לכתוב טענות מופרכות כלפי.
_new_ הוספת תגובהאתה זוכר מה שנוח לך
חכם ציון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 22:29)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לצערי אתה ממשיך להתחפר בטעותך....
1. הויכוח לגבי מתן פרס הנובל לשלום ל''צלב האדום'' הוא מהותי ולא טכני. ה''צלב האדום'' קיבל את הפרס לשנת 1944 וזו העובדה המשמעותית. אין שום משמעות לדחיית הקבלה בשנה בשל סיבה טכנית (המלחמה). פרסי הנובל חודשו משנת 1944 ואז נתקבלה ההחלטה לתת לארגון שעשה רבות חטובת שבויי המלחמה אבל הזניח מדעת את הטיפול וההגנה על היהודים. כמו שאמרתי, הפרס ניתן לארגון ב-‏1944 (ההכרזה והתאריך הזה קובעים, כפי שגם הראתי לך בלינק). לענייננו, מתן הפרס בטקס של -1945 היה רק עניין טכני ומבחינת הויכוח שלנו בלתי משמעותי. גם בלינק שהבאת רשום הרי בכותר: International Committee of the Red Cross
The Nobel Peace Prize 1944.
פרס הנובל לשלום לשנת 1945 ניתן למזכיר המדינה של ארצות הברית קורדל הול.

2. כמו שאמרתי הציטוט שהבאת אינו משקף אמת אובייקטיבית או מחקרית כלהן אלא רשימה של כותב שרשם את שרשם מטעמיו שלו. הבחירה שלך להציג טענה כלשהיא ללא אימותה אינה רצינית. הגיע הזמן שתבין זאת. לעומת זאת אני הבאתי אסמאכתאות מאתר הועדה הבינ''ל לפרסי נובל (בקשר לפרס נובל לשלום של 1944 לצלב האדום) וגם בקשר לעובדה שהצלב האדום ביקר בטרזינשטאט ורשם דו''ח חלבי, רשלני וסלפני. וגם כמובן שהארגון לא הפך עולמות לבצע ביקורות ביתר מחנות העבודה / השמדה, מתוך טענה שהיהודים אינם עומדים בקריטריונים הראויים לבדיקה ולסיוע. מכאן שכל אמירתי תגובה 117851 נכונה ובמקום.
ואתה מדבר כהרגלך, תוך שאתה ממשיך לכתוב טענות מופרכות כלפי מתוך ניסיון להתעלם מהטעויות שלך.

3. אני חושב שהויכוח ביננו תם בנקודה הזאת ואתה רשאי להמשיך ולטעון שהצלב האדום קיבל את הפרס לשנת 1945 ולא לשנת 1944 ושהצלב האדום חתר לחקור את מדיניות ההשמדה של הנאצים אלא שהנאצים סירבו לשתף איתם פעולה ולכן הם גם לא ביקרו בטרזינשטאט (כפי שרשמת: ''הנה מסמך שבו כתוב שהצלב האדום לא ביקר ב''מחנה המשפחות'' בבירקנאו (לא טרזינשטאט) וגם מדוע (http://noar.education.gov.il/main/upload/perut/masa1...).).'' תגובה 117877 ).
_new_ הוספת תגובהtאתה לא דובר אמת
דוד סיון (שבת, 21/06/2008 שעה 6:55)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. לא משנה כה מילים עודפות תכתוב הנה העמדה שלי: ''המשמעות היא שהפרס של 1944 ניתן רק בשנת 1945'' (תגובה 117956).

2. כרגיל אתה כותב דבר והיפוכו: ''ה''צלב האדום'' קיבל את הפרס לשנת 1944 וזו העובדה המשמעותית... הפרס ניתן לארגון ב-‏1944'' (תגובה 117972). לא רק דבר והיפוכו יש כאן אלא גם אמירה לא נכונה כי הפרס לא ניתן בשנת 1944.

-----

אתה מסיים את טענותיך בשקר: ''... ואתה רשאי להמשיך ולטעון שהצלב האדום קיבל את הפרס לשנת 1945 ולא לשנת 1944 ושהצלב האדום חתר לחקור את מדיניות ההשמדה'' (תגובה 117972).

אתה גם משקר, גם אומר דברים לא נכונים וטוען דבר והיפוכו. ממש הופעה רשלנית-שקרנית בהודעה אחת.
_new_ הוספת תגובהtאתה לא דובר אמת
חכם ציון (שבת, 21/06/2008 שעה 18:08)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקיצור, אתה קשקשן עם הבנת הנקרא השואפת לאפס שניתלה בקש.
ויכוחינו החל בעניין פרס הנבל בהודעתך הרשלנית הזאת תגובה 117877 ולא בלינק להודעתך המאוחרת יותר אותה אתה מביא עכשיו שסובבת מעט את פניה לאמת, אבל לא מספיק כדי שתפנה האמת כולה. אתה כולך פומפוזיוט כשהאמת חומקת לך שוב מבין האצבעות. העובדה שהיא שהפרס שניתן לצלב האדום הוא הפרס לשנת 1944שגם אם ניתן שנה לאחר מכן הוא עדיין הפרס לשנת 1944. מעבר לכך כולך צילצולים שבאים להכחיש את השקר שהפצת.

כמו למשל השקר שלך כשכתבת שהצלב האדום לא ביקר בטרזינשטאט (לשלך: ''א. טענת שהצלב האדום ביקר. הנה: ''כאשר בידיהם כבר היה לפחות דו''ח ביקור המהלל של צוות הצלב האדום ב''מחנה עבודה לדוגמה'' טריזנשטאט (תגובה 117836).'' תגובה 117919 .

אינני רואה טעם להמשיך ולדון בהתחפרותך מפני האמת ובניסיונותיך להסתיר זאת שוב ושוב למרות שמסבירים לך שאתה מקשקש שטויות בקצב מעל הממוצא.
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך בטענות מטופשות ושקריות
דוד סיון (שבת, 21/06/2008 שעה 18:39)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסבר אחד כתבתי בתגובה 117956. הסבר שני הוא שבשום מקום, גם לא בתגובה 117919 כפי שטענת, אין שקר בדברי בקשר לביקור ב''מחנה המשפחות''. מול הטענות שלך, הצגתי מסמך שאומר אחרת. עד לרגע זה לא הצגת דבר שמבסס את טענתך שכן היה ביקור - ''ביקור המהלל''.

העובדה היא שאתה מציג טענות, מופרכות מטופשות ושקריות על הדברים שאני כותב.
_new_ הוספת תגובה[•] אתה ממשיך בטענות מטופשות ושקריות
שובר שתיקה (שבת, 21/06/2008 שעה 21:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיון, חכם ציון צודק. אתה שיקרת מההתחלה ולאחר מכן ניסית לחפות על השקרים שלך וכשחכם ציון הציב בפניך עובדות אתה פשוט נישברת והתפרצת בקללות. אני לא מתפלא שהרי את שמאלני שמסוגל לשקר גם בעניין הזיתים והמשור שלו.

אתה כמכחיש ביקור הצלב האדום במנטהאוזן חוטא יותר מכל חטא שהוא. מילא אם הפרס לצלב החלוד ניתן להם במסגרת חלוקת הפרסים ב-‏1944 או 1945 (אם כי פה אני לא מוצא על מה ההתעקשות הטיפשית שלך, שהרי בשורת פירסי השלום מופיע 1944 כשנה שבעבורה ניתנה לצלב הדמים הפרס המיותר הזה).

כל טענותיו של חכם ציון נכונות:
* הצלב האדום ביקר במאטהאוזן,
* הצלב האדום פירסם דו''ח רשלני ושיקרי,
* הצלב האדום נמנע מלבקר בבירקנאו מיוזמתו ולא בגלל שהנאצים סירבו (וזה בלינק שאתה הבאת),
* הצלב האדום קיבל את פרס הנובל לשלום של 1944 ולא את פרס ל-‏1945 (שאותו קיבל שר החוץ האמריקאי שהיה בין היתר מאלה שהקשו על הגירת פליטים יהודים לאמריקה במהלך המלחמה). המסירה בפועל היתה ב-‏1945, אבל זה לא העניין.

בקיצור, [•]...
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך בטענות מטופשות ושקריות
דוד סיון (שבת, 21/06/2008 שעה 22:12)
בתשובה לשובר שתיקה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר הסברתי לך, חכם ציון, מדוע הטענות שלך מופרכות ושקריות (תגובה 118007).
תוספת המילים העכשווית תחת כינוי אחר רק מחמירה את מצבך.
_new_ הוספת תגובה[•] אתה ממשיך בטענות מטופשות ושקריות
חכם ציון (יום ראשון, 22/06/2008 שעה 10:44)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[• הוסרו ביטויים לא ראויים.]
_new_ הוספת תגובהלחזק את ידי חכם ציון
שרון קנצרובסקי (יום ראשון, 22/06/2008 שעה 22:44)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רוב ההערכות הן שבצלב האדום ידעו על ההשמדה כבר ב- 43
הם הסתובבו בשטח ובשטח ידעו כי עשרות אלפים עסקו ברצח ולא בודדים. גם הכמרים והנזירות ידעו על ההשמדה ודרכם הכנסיה הקתולית.
גם הבי. בי .סי פרסם מסמכים על ההשמדה
למה הם שתקו (מעבר לזה שמוות של יהודים לא היה חשוב כל כך)
הם ידעו על ההשמדה אבל השאלה היתה באיזה הפרופורציות
הצלב האדום התעסק בשבויים הרבים ופחות יחחס חשיבות ליהודים
ממילא מתו במלחמה הרבה אנשים וחיילים
שלא היתה טכנולוגית העברה כמו היום
לא רצו להדגיש את העובדה שיהודים נרצחו כדי לא פגוע במורל חיילי הברית (שספגו תעמולה נאצית שהם מתים עבור היהודים)
איך אפשר לדעת שהם מסתירים את האמת---> בעצם זה שהם לא פותחים את הארכיונים בנימוק של ''צנעת הפרט'' .גם הכנסיה מסתירה את מסמכיה.
לגבי קבלת פרס נובל לפי ויקופדיה על הפרס הוכרז ב 44 אך הוא הוענק רטרואקטיבית ב 45
קישור http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%A1_%D7%...
_new_ הוספת תגובהשלום דוד...
אייל (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 19:56)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין מחלוקת על כך שהצלב האדום ביקר במחנות הריכוז,
וכן, כולל אושוויץ-בירקנאו.

יהודים ששהו במחנה הזה, סיפרו לי על אותם ביקורים.

וכמו כן, העניין מוזכר בעדויות של חלק מן היהודים ששהו במחנה הזה.
_new_ הוספת תגובהשלום איל...
דוד סיון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 20:11)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם תוכל לפרט יותר על מה שסיפרו לך יוצאי המחנה?

מה פשר ההתנגדות של ''אירגונים יהודיים, ומדינת ישראל''?
האם אתה מתכוון מדינת ישראל לאחר הקמתה?
אם כן, זה אולי מסביר את המשפט המצוטט מהאתר של פרס נובל. לא?
_new_ הוספת תגובהכן דוד...
אייל (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 20:27)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בנוסף על ביקורי הצלב האדום שם, כפי שסיפרו לי ניצולים משם, וגם כפי שפורסמו בעדויות של ניצולים, ישנן גם עדויות על משחקי כדורגל שנערכו שם בכל יום ראשון, שהיה יום המנוחה שם...

עדויות על סחר בסיגריות, ובאלכוהול, שיוצר שם על ידי אסירים, ושנמכרו לאחרים.

העדויות האלה נמצאות ברשת האינטרנט, באתר של מט''ח, והאמת היא שאני קצת מתעצל למצוא אותם שוב, ולהביא את הקישור לכאן.

חשוב לציין: בכל העדויות האלה נמצאים גם תיאורים על הזוועות כמובן.

חשוב לי לציין זאת, בכדי שלא תחשוב שאותם עדים מספרים על ''מחנה נופש'' שהיה שם...
_new_ הוספת תגובהנראה משום מה שאתה מקשקש
חכם ציון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 22:50)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל מהצד השני של דוד סיון......
_new_ הוספת תגובהנ.ב. דוד...
אייל (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 20:50)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההתנגדות לפירסום אותם מסמכים היו מטעם המדינה,
לאחר הקמתה כמובן.

נ.ב. לאחרונה, הוותיקן מבקש מישראל לפרסם מסמכים ארכיוניים שנמצאים בארץ, בנוגע לאפיפיור, בזמן השואה.

לטענת הוותיקן, מדינת ישראל מסרבת לאפשר גישה למסמכים הרלוונטיים.

למה? לא יודע...
_new_ הוספת תגובהנ.ב. דוד...
אליצור סגל (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 21:29)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
דברי אייל בענין הותקין אין להם שחר - ועדת הסטוריונים שהתכנסה ביוזמת הותיקן כדי לבדוק את הנהגותו בזמן השואה התפזרה לאחר שהותיקן סרב לאפשר לה גישה למסמכים.
דבריו הם דוגמא קלאסית להפיכת האמת על ראשה.
נשאר רק לראות אם הוא ימשיך עוד צעד ויטען שתאי הגזים נועדו רק לחטא את היהודים מטעמים בריאותיים כפי שטוען בזמנו הצלב האדום.
אליצור
_new_ הוספת תגובהנו נו אליצור...
אייל (יום שישי, 20/06/2008 שעה 0:19)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מבין שאתה מאלה, שכאשר אין להם מה לומר, וחשים מבוכה ואי נעימות, מייד מתחילים לצעוק על תאי הגזים, ובכך מונעים דיון רציני,ואי נעימות מעצמם.

זה פטנט ידוע ונדוש, והאמת היא שהפטנט הזה עובד,
תמיד.
_new_ הוספת תגובהנו נו אליצור...
אליצור סגל (יום שישי, 20/06/2008 שעה 12:59)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
כשתעלה טענה ממשית - יהיה על מה לדבר.
בנתיים אתה סתם ממציא דברים חסרי שחר.
אליצור
_new_ הוספת תגובהשלום מר אליצור...
אייל (יום שישי, 20/06/2008 שעה 15:26)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדוע אדוני חושב שאני ממציא דברים?
איני ממציא, אלא מביא דברים שנכתבו ונקראו על ידי.

אז נכון שזה לא מחייב שזו האמת המוחלטת,או אמת בכלל,
אבל בטח שאיני ממציא.

ולמה מתכוון אדוני בכותבו ''טענה ממשית''?
הרי גם אם אציג כאן מסמכים שתומכים בכל דבריי, אז תוכל לטעון תמיד שהם זוייפו, על ידי אנטישמים ושונאי ישראל...

אז האם ''טענה ממשית'', היא בעצם שם קוד לדעה שתומכת בשלך?

כשבודקים נושאים היסטוריים, אז אין מקום ''להאמין'', או, ש''לא להאמין'' לפירסום ולמקור, אלא שיש לבדוק אותו, תמיד.

כי הרי כולנו לא מאמינים למה שמנוגד להשקפתנו, ולראיית עולמנו הקודמת, נכון?

אדם יחליף את אשתו, לפעמים את ילדיו, אבל לעולם לא את דעותיו, ויהי מה...
_new_ הוספת תגובהשלום מר אליצור...
אליצור סגל (יום שישי, 20/06/2008 שעה 17:23)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
אני כמובן לא יכול לדעת מה אמרו לך או לא.
אבל כן ניתן לדעת מה ביקשו מהותיקן ומה הותיקן ביקש.
ניתן גם לדעת מתי דברים חורגים מהסבירות - כך לגבי הדוחות של הצלב האדום בעת המלחמה העולמית השניה וכך לגבי אותו עיתונאי שקיבל פרס פוליצר על כתבותיו בתשופת סטאלין שבהן לא הזכיר כלל את משטר האימים שרר אז.
אליצור
_new_ הוספת תגובהשלום מר אליצור...
אייל (יום שישי, 20/06/2008 שעה 17:42)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המסקנה שאני הגעתי אליה, לאחר שנים של התעסקות בנושא, היא זו:

1.למדינת ישראל, הסוכנות היהודית, והקונגרס היהודי העולמי,
יש הרבה מאוד מה להסתיר מן הציבור.

ובמיוחד בנושא השואה.

2.אלי ויזל, בספרו ''לילה'', מספר על תפילה חגיגית והמונית, של 10.000 מתפללים, בערב ראש השנה, ב ...אושוויץ.

אז או שהוא שקרן שפל, או, שאפשר להבין כיצד הצלב האדום לא הבחין במה שקורה שם.

הרי מצד אחד אנחנו טוענים, שההשמדה היתה מאוד סודית,
ומצד שני אנחנו מתלוננים שלא הבחינו בה שם?
_new_ הוספת תגובהשלום מר אליצור...
זוהר בדשא (שבת, 21/06/2008 שעה 15:10)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לאייל הסבר למה מדינת ישראל והסוכנות מסתירים מידע?

מהו המידע המוסתר מהציבור?
_new_ הוספת תגובהשלום זוהר בדשא...
אייל (שבת, 21/06/2008 שעה 17:29)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכדי לדעת מה מוסתר שם, יש להמתין לזמן שבו החומר יפורסם לציבור.

יש לי השערות בעניין, אבל, השערות זה כמו ניחוש, ולא יותר, ולכן אני מאוד ניזהר בקביעות בנושא הזה.

מה שכן ידוע, זה, שהיה קשר מסויים, בין שלטונות גרמניה הנאצית, ולבין אירגונים יהודיים/ציוניים, אבל, על מה בדיוק, ובאיזה סדר גודל, אין לי כל בסיס לקביעה, ולכן אמתין בסבלנות לאותו היום, שבו זה יוודע לציבור.
_new_ הוספת תגובהשלום זוהר בדשא...
חכם ציון (שבת, 21/06/2008 שעה 18:10)
בתשובה לאייל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לי השערות שאתה מפנטז ממש כמו דודו סיון, ושאתה מרגיש טוב ככל שאתה מקשקש יותר.
_new_ הוספת תגובהשלום זוהר בדשא...
אייל (שבת, 21/06/2008 שעה 19:22)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יכול בהחלט להיות שאתה צודק, ושאני מפנטז את זה בלבד.

רק חבל שאתה מכנה כקישקוש, כל חשיבה בנושא,
שאינה נראית לך.

הגישה הזו רק תמנע ממך ידע והבנה, וזה חבל...
_new_ הוספת תגובהצריך לפרק את אונר''א
חכם ציון (יום חמישי, 19/06/2008 שעה 22:44) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אונר''א היא סימפטום לא רציונלי של יחס האו''ם לישראל,
וסימפטום לא רציונלי להנצחת הסכסוך על ארץ ישראל.

• בעוד שלעשרות ואולי מאות מיליוני הפליטים מעשרות מדינות ומאות עממים יש את נציבות האו''ם לפליטים- ארגון ה-UNHCR,
• הרי של-‏630,000 פליטים הוקם ארגון נפרד, פעיל ומיוחד: - סוכנות הסעד והתעסוקה לפליטים פלסטינים במזרח הקרוב , ה- UNRWA.

בשנת 2004 נכללו בקטגוריה זו, לפי רישומי אונר''א כבר 4 מיליון אנשים. ועוד כלי זינם נטויה.

• • בעוד שתכלית ארגון ה-UNHCR הייתה שילוב הפליטים בעולם במדינות בהם הם שוהים ובכך לסיים את בעיית הפליטים,
• • הרי שתפקיד UNRWA הוא הנצחת הסכסוך, לשמֵר את בעיית הפליטים ולא לתת לה לגווע ולהיעלם במרחב בו הם שוהים, ע''פ דרישת מדינות ערב.

• • • אונר''א מגדירה פליט פלסטיני כ''אדם שמקום המגורים הרגיל שלו היה פלסטין בין יוני 1946 ומאי 1948, ושאיבד את ביתו ואת מקור פרנסתו בעקבות המלחמה בין ישראל לערבים ב- 1948... המונח פליט מתייחס גם לצאצאי הפליטים משנת 1948''.
• • • בעוד שההגדרה האוניברסאלית של פליט, כפי שהוגדרה בוועידה שעסקה במעמד הפליטים (1951), אינה מעניקה מעמד של פליט לצאצאי פליטים. ה''פלסטינים'' הם יוצאים מהכלל הבא ללמד על כוונת הזדון של הארגון הזה להנציח את הסכסוך ולהקשות על פתרונו.

אונר''א אינה מתחשבת במקום מגוריו הקבועים של אותו פליט בין 1946-1948 ולשם פליטות רשומים גם 'מהגרים' שהצטרפו לכוחות הלוחמים הלא-רישמיים של ערביי ישראל או כל מי שנקלע בשל עסקיו או בשל ביקור בפלסטין בתחום התאריכים הנ''ל. כלומר, רשימת הפליטים היתה רחבה ופתוחה כבר אז לרישומים כוזבים של הסוקרים הערבים שהעבירו דו''חותיהם לאונר''א / או''ם. מבדיקות שנעשו לאורך שנים מסתבר שלרשימות הפליטים הוכנסו, בדרך של פרוטקציה, שמות גם של אזרחים יושבי קבע בארצות ערב מסביבינו.

• אונר''א מספקת 23,000 מקומות עבודה, מתוכם 99% הם פלסטינים. משמעות הדבר, שקיום אונר''א כדאית וחשובה כארגון פרזיטי ולו רק כדי לתמוך בשיעור בתעסוקה הבעייתי ברש''פ.

• מתקני אונר''א ואמבולנסי אונר''א שולבו ומשולבים בפעילות הטרור של הפלסטינים.

• ישראל חייבת לתלות גם באונר''א את הסיבות לשימור עצימותו הגבוהה של הסכסוך ולכן היא צריכה לפעול להפסקת קיומו של אונר''א, שהמנדאט לקיומו מתחדש כל 3 שנים בעצרת הכללית של האו''ם. התקרבות אירופה לישראל יכולה לפתוח מנופים לפעילות מדינות שתצמצם ותחנוק את אונר''א, כי אירופה היא התורמת המרכזית שלה. עלינו להפסיק עם מדיניות הטיפול הסיעודי המורכב בערביי ארץ ישראל, גם כדי להטיל עליהם את האחריות, ההבנה ואת החובה שהם צריכים לדאוג לקיומם ממעשי עבודתם ולא מנדבות הזרים. צריך להפוך את הפלסטינים מקבוצה של פרזיטים לקבוצה של של פרות עם מנז'טים.
_new_ הוספת תגובהצריך לפרק את אונר''א
מיקי (יום שישי, 20/06/2008 שעה 0:32)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נאה ויפה דרשת חכם.

נו לפחות ההוא לא ינסה להתחמק מדיון כי אתה לא הזכרת תאי גזים.

כל מ שאין לו מה לומר אומר ''הזכרת תאי גזים...... וגו'.
_new_ הוספת תגובהצריך לפרק את אונר''א
חזי (יום שישי, 20/06/2008 שעה 8:08)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שגרע בכל העניין,
שהקריטריונים שלפיהם מחלקים מזון לאותם צאצאים, מעודד גידול בילודה.
בניגוד לכל העולם, ''לעשות ילדים'' מגדיל את הכנסת המשפחה ולא מעמיס על ההורים...
_new_ הוספת תגובהצריך לעומת זאת להציג לציבור
שובר שתיקה (שבת, 21/06/2008 שעה 21:46)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך ישראל טיפלה בפליטים היהודים מאירוםפה, ובהקשר הערבי, ביהודי ארצות ערב. ישראל השקיע מהמעט שהיה לה כדי שפליטים אלה, שעלו במספרם על הפליטים הערבים (כולל אם אנחנו מתייחסים רק לפליטים היהודים מערב). במידה ונעשה חשבונאות נטו של הכנסות הוצאות עוד יסתבר לערבים שהם יהיו חייבים לנו כסף.
וכדאי שהם יידעו את זה!
רק חבל שממשלתנו מושחתת ומפוררת ואין מי שידבר.
_new_ הוספת תגובהאובמה ינקנק אתכם, שקרנים תאבי כסף קל וליסטום אדמת הזולת
ייבנה המקדש (שבת, 21/06/2008 שעה 21:51)
בתשובה לשובר שתיקה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה[•] אובמה ינקנק אתכם, שקרנים תאבי כסף קל וליסטום אדמת הזולת
חכם ציון (יום ראשון, 22/06/2008 שעה 10:45)
בתשובה לייבנה המקדש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נזכור לך.
_new_ הוספת תגובהסמרטוטי רצפה נכנעים לכל ערימת זבל ביולוגי.
צדק (יום שישי, 20/06/2008 שעה 9:56) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לטרוריסטים הנעצרים על ידינו אין שום זכויות.
על פי כל חוק בינלאומי מותר לחסל טרוריסט בכל עת שנבחר.
זכויות יש רק לחיילים סדירים במדים ולאזרחים שאינם טרוריסטים.

מדינת ישראל מחלקת זכויות לכל פושע נגד האנושות,
כשחייליה הנחטפים או הנשבים מופקרים לערבים צמאי דם.
_new_ הוספת תגובהצביעות והתחסדות
יוסלה  (יום שישי, 20/06/2008 שעה 13:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מצחיק לשמוע מיהודים שבעים שחיים על הכנסה
קבועה מכספי המגבית היהודית ותמיכת הקונגרס האמריקאי
במדינה שנבנתה מכספים אלה, - זה מצחיק לשמוע
מיהודים אלה תלונות על קיומה של סוכנות או''ם אחת
שמטרתה לעזור בפרנסת היישוב הפלסטיני בארץ ישראל.

וצריך לזכור שללא הסיבסוד האמריקני של צה''ל ומערכות הנשק
שלו, לא ניתן היה לישראל לקיים עליונות צבאית (בעיקר אווירית)
במזרח התיכון. אותן מערכות נשק המופעלות יום יום נגד ריכוזי
האוכלוסיה הפלסטינים. אולי באמת יש צורך להרעיב את תושבי
עזה עוד יותר, או להביא לקריסה מוחלטת של הרשות הפלסטינית
על ידי פיטורי כל המועסקים במשרדי אונר''א?

ולמר מנדס המלין על אוזלת היד של הצלב האדום בעניין השבויים
הישראליים, אני יכול רק להציע שיחליף משקפיים. אולי אז יבחין
בדיספרופורציה בין עשרות אלפי האסירים הפלסטינים הנמקים בבתי
הכלא הישראליים והעוברים עינויים המרתפי השב''כ כדרך שיגרה,
לבין הטיפול בשלושה חטופים ישראליים.
_new_ הוספת תגובהאו הנה הגיע משה רבנו
שמעון מנדס (יום שישי, 20/06/2008 שעה 15:27)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבנת הנקרא אצלך, כפי הנראה, קצת לקויה. אני לא השוויתי בין אסיר אחד ושתי גוויות לבין אלפי האסירים הכלואים אצלנו. למקרא דבריך רחמי נכמרו על ''עינויי התופת'' שהם סובלים בבתי ההבראה שלנו. סמיר קונטר, למשל, שרצח משפחה שלמה, רכש השכלה אוניברסיטאית בזמן שבתו בתופת הכלא הישראלי.

אני מציע לך לקרוא את המאמר שנית, ותתווכח אתי על הנושא שבו. שבת שלום.
_new_ הוספת תגובהאו הנה הגיע משה רבנו
חכם ציון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 16:26)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה צודק. אתה רק ממעיט בלקותו משום מה.
_new_ הוספת תגובהאו הנה הגיע משה רבנו
יוסלה  (יום שישי, 20/06/2008 שעה 21:51)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה לי שהבנתי לא רע,
ואולי קראתי גם בין השורות.
ולמרות שמר מנדס לא מרשה לדבר
בכיתה בזמן השיעור, יוסלה שמע
את החכמולוג מציון משמיץ את אונר''א.

וכדי לקצר ולאפשר קבלת שבת לכולם,
מה שנציג הצלב האדום אמר למר מנדס
ב-‏1983, נכון במשנה תוקף גם כיום:

''במלחמת העולם השניה גרמניה התרבותית עשתה זוועות לצבורים גדולים, והצלב האדום ישב בשקט. היום אנחנו לא רוצים לחזור על אותה טעות - ולכן אנו מתריעים.''
_new_ הוספת תגובה[•] צביעות והתחסדות
חכם ציון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 16:56)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה מצחיק שיוסלה ממשיך להצחיק אותנו
בחוסר הבנתו, בצביעותו והתחסדותו.

מה עניין המגבית היהודית לאונר''א?
כקשר בינהם כך הקשר של היוסילה למציאות.

מה עניין ה''סיבסוד האמריקאי של צה''ל''?
אמריקה מסבסדת חצי עולם לפי האינטרסים שלה,
ובחצי עולם שני היא מציבה כשלושת רבעי מצבאה
ומגינה עליו, בתקציבים שעולים פי יותר ממאה
מסכום ה''סבסוד'' של צה''ל.

אבל זה רק חלק מהתמונה, כי כשמסתכלים על הבאמת,
רואים שגם ישראל תורמת לבטחון ארה''ב והמערב,
והיא לא תמיד מתוגמלת בהתאם בודאי לא מדינית.
ישראל היא מקור לפיתוחים טכנולוגיים ומדעיים,
לאיכות יצור פריטים טכנולוגיים, המצאות ושיפורים,
למקור מידע מודיעיני ומדעי לא רק בתחום הצבאי,
לזירת אימונים מבצעיים שתורמים ליכולות הצבאיות
של צבאות ארה''ב ונאט''ו בכלל. ועוד כיוצה באלה.

[•]...
אז ראוי הוא שידע שכמות השיפורים, התוספות
מגדילות האיכות של המטוסים האמריקאיים המתקדמים
האלה 'נולדו' במוחותיהם של ישראלים טובים וחכמים,
מסתכם באלפי מתקנים/אמצעים ששיבחו את יכולות
המטוסים האמריקאים, מהסקייהוק והפנטום, דרך
ה-F15 וה-F16 ועד ה-F-22 שנכנסו לשירות ב-‏2003
וה-F-33 שעדיין נמצאים ''בקנה''. ישראל קיבלה
ב-‏1991 מארה''ב סוללות 'פטריוט' תקניות שלא עמדו
במשימת יירוט טק''ק, והחזירה לארה''ב שלל המלצות
לשידרוג הטיל ומערכות החישה והרש''ק וכיום יש
לארה''ב ולישראל מערכות ''פטריוט'' משופרות שביצועיהן
עולות בהרבה על המערכת הישנה. וזו דוגמה שחוזרת
על עצמה כמעט בכל שטח צבאי: טכנולוגיית ה''חץ''
היא המצאה ופיתוח ישראלים שעליה מתבססים האמריקאים
בפיתוח טיליהם הבליטסטים, טילי האויר -אויר
ואויר-קרקע הטובים בעולם הם פיתוחים ישראלים
שניתנו גם לאמריקאים בתוספת משקפת טייס מתקדמת
שמאפשרת טיפול במקביל במספר גבוה של מטרות
רק באמצעות העין.

בכל מקרה ישראל אינה ''אוכלת חינם'' אלא מחזירה
לאמריקאים את מחיר הסיוע, שלא כמו מדינות אחרות.
מעבר לכך רוב הסיוע בלאו הכי מוצע בארה''ב ומסייע
כלכלית למשק האמריקאי. כלומר, הקשר מבוסס
גם על כדאיות כלכלית לאמריקאים.

והפלסטינים שיאכלו קש אם אין להם לחם.
אף אחד לא ביקש מהם לשגר רקטות על קיבוצים
ועם שדרות. מי שמשגר רקטות ומתאבדים, אומר
שכוונתו להשמיד את אזרחי האוייב, ועל כך
על צה''ל והשב''כ להכביד את העול והעונש
על מחבלי החמאס, הג'יהאד והפתח.
_new_ הוספת תגובהצביעות והתחסדות
יוסלה  (יום שישי, 20/06/2008 שעה 21:55)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה יכול לצטט את כל הטקסט מחוברות
המפרטים הטכנים של טילי צה''ל אם אתה רוצה.

זה לא ישנה את העובדה הפשוטה,
שזה מצחיק לשמוע ישראלי שחי על דמי-כיס אמריקנים
רוב ימי חייו מתלונן על העזרה שמקבלים הפליטים
הפלסטינים מהאו''ם.
_new_ הוספת תגובהצביעות והתחסדות
חכם ציון (יום שישי, 20/06/2008 שעה 22:33)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חכם ציון פשוט מראה ליוסילה
שהוא מקשקש שטויות כהרגלו.
ממפרטים טכניים מדומיינים בחלומו
הוא קופץ לעזרה שמקבלים הפליטים
הפלסטינים הלא פליטים כבר מהאו''ם,
כדי שיהיה ליוסיל'ה כמה ערבים לאהוב.
_new_ הוספת תגובהעדיין מצחיק
יוסלה  (יום שישי, 20/06/2008 שעה 23:18)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ארה''ב אישרה סיוע ביטחוני לישראל ב-‏30 מיליארד דולר''
כותרת הידיעה ב'דה-מארקר' מלפני מספר ימים.

התקציב השנתי של אונר''א הוא כ400 מליון דולר (ויקיפדיה).

לכן באמת מצחיק לראות ישראלי מפוטם מתלונן על אונר''א.
_new_ הוספת תגובהעדיין מצחיק
חכם ציון (שבת, 21/06/2008 שעה 18:16)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הגודל קובע ליוסל'ה, אז הוא ראוי לקטר.
עדיף שיוסיל'ה יקרא את הודעתי זאת תגובה 117855 , ויתן
דעתו על ההבדל המהותי. יוסילה צריך
להבין שאין משווים מלכה לזונה, ולא חשוב
כמה היוסילה מוכן לשלם להן. וגם אז אין טעם
בלזרוק מספרים לאויר בלי להסביר את מהותם.

הקיצר, צריך לסגור או אונר''א ולשחרר
את ה'פלסטינים' מהפרזיטיות שלהם שהיא
עצמה אחת מהפקטורים שמונעים שלום.
_new_ הוספת תגובהצריך מגבית גדולה בשביל לבנות בית המקדש
ייבנה המקדש (שבת, 21/06/2008 שעה 11:58)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי אונר''א תביא אוכל לפועלים הערבים והסינים.

זה חשוב מאד.
_new_ הוספת תגובה[•] צביעות והתחסדות
שובר שתיקה (שבת, 21/06/2008 שעה 21:58)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארה''ב אינה פראיירית, היא משלמת לישראל כדי להחזיקה צמוד לעצמה, גם כדי להשפיע עליה וגם כדי שיהיה לה קלף מיקוח בעולם הערבי (אם כי זה לא הדבר היחידי).
האמירה של כמה הזויים כאילו רק ארה''ב היא הנותנת ורק ישראל היא המקבלת היא זנותית, כאילו מעשה ''האהבה'' הזה תלוי רק באמריקאים כמתנים 'אהבה' עם ישראל. ארה''ב נותנת חישראל אבל גם ישראל נותנת הרבה לארה''ב. מבחינה יחסית אולי ישראל נותנת יותר, אבל מבחינה אבסולוטית אין ספק שארה''ב היא שלמעלה. היחסים הם גם של אינטרס משותף, ערכים משותפים והבנת המציאות הפוליטית העולמית. ברגע שאחד מהאלמנטים האלה ישתנה, אנחנו נראה נסיגה באינטימיות היחסים. אבל העובדה שהם עדיין מתקיימים מעידה שהם משרתים את שני הצדדים, גם מהסיבות שמנית. וגם מסיכות של ערכים ותפיסת עולם.

בהחלט יתכן שכאשר הכוח המוסלמי בתוך ארה''ב יתחזק אנחנו נראה התרחקות של ארה''ב מקשריה עם ישראל. ישראל צריכה להכין עצמה ליום הזה ע''י הרחבת העצמאות הכלכליתץ שלה ופיזור מנופי כוח מול כוחות שוק נוספים כמו אירופה (שלאחרונה הביעה רצון לחזק את הקשרים האסטרטגיים עם ישראל), עם סין, הודו, אוסטרליה, יפן וכן, גם רוסיה ומזרח אירופה (פור-שור). ברזיל ומדינות דרום אמריקה גם הן צריכות להיות על הכוונת.

ככל שישראל תהיה מרושתת יותר במפת היחסים הכלכליים עם מדינות העולם היא תהיה בטוחה ויציבה יותר ובהכרח התלות שלה במדינה אחת יילך ויצטמצם.
_new_ הוספת תגובהצביעות והתחסדות
זוהר בדשא (שבת, 21/06/2008 שעה 15:13)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן נכון יוסלה זו צביעות.

קל וחומר שהשתיקה שלך מהאלימות המימסדית של השמאל ציוניים כלפי הפלסטינים היא כל מה שאמרת ותארת לגבי הימין הציוני- וצביעותו, אתה לא רחוק מהמקום שלהם, אתה רק מקניט אותם בשקל וחצי.
_new_ הוספת תגובהתיקון טעות
חכם ציון (שבת, 21/06/2008 שעה 18:25)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסיל'ה מקניט רק את עצמו.
_new_ הוספת תגובהאתה פאשיסט אכזר החי חיי הוללות
ייבנה המקדש (שבת, 21/06/2008 שעה 21:44)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומגן על נבלות. תרום משהו מממונך, שהינו פרי המצב הקולוניאלי ממנו חיים ישראלים רבים חיי הוללות מעורבים בתאוות דמים ורצח, תרום משהו לבית המקדש ולאירגון אמנסטי. יפה דורש חייב להיות יפה מקיים.
_new_ הוספת תגובהז זה זזח זזחמן - זה ז ב ל פאשיסטי
ייבנה המקדש (שבת, 21/06/2008 שעה 22:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהז זה זזח זזחמן - זה ז ב ל פאשיסטי
גלדיולה (יום שני, 23/06/2008 שעה 13:54)
בתשובה לייבנה המקדש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לך יותר מדי ז.
אזזזז תיזזזזהר !
_new_ הוספת תגובההצלב האדום-נאצים במסווה
אייל א. (יום רביעי, 25/06/2008 שעה 10:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמעתי ברשת א' בתוכנית של איציק נוי. דברים מדהימים שצריך לדעת על האירגון הצלב-האדום הבינלאומי שמקומו בשוויץ.

מכיוון ששוויץ היא בחוג הגרמנית.הנאצים הגרמנים, השתלטו לגמרי על הצל'א לפני ואחרי מילחמת העולם השנייה.
הבנתם?
זהו אירגון בעל אידאולוגיה נאצית שהתחפש לאירגון
הומאניטרי !!
לכן הוא היה אדיש לרצח מיליוני יהודים. הוא עזר
לפושעים הנאצים לברוח לדרום-אמריקה לאחר המילחמה.
והנה השיא--
רק עכשיו ב-‏2008 הצל'א הסכים לקבל את ישראל אליו. 60 שנים הנאצים האלה חסמו אותנו.
_new_ הוספת תגובההצלב האדום-נאצים במסווה
ע.צופיה (יום רביעי, 25/06/2008 שעה 14:29)
בתשובה לאייל א.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נראה לי שקצת הגזמת.
_new_ הוספת תגובהממש לא
אייל א. (יום חמישי, 10/07/2008 שעה 9:34)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה הסיבה להתנהגות של הצל'א ?
למה הצל'א לא מחרים את לבנון והפלסטינים בתגובה,
לחסימתו?
_new_ הוספת תגובהממש לא
ע.צופיה (יום חמישי, 10/07/2008 שעה 13:11)
בתשובה לאייל א.
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלה טובה, אולי פעם אכתוב על זה מאמר.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי