פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ארה''ב ו'הפצצה המלוכלכת'
המערכת (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 14:02)


מקורות אמריקאים התירו לפירסום את שמו של הטרוריסט החשוד בכך שהיה אמור לפוצץ פצצה רדיואקטיבית במרכז וושינגטון. המדובר בעבדאללה אל-מוהאג'יר (לשעבר: חוזה פאדילה), אזרח אמריקאי שהתאסלם לפני כעשר שנים, ואשר את הכשרתו מאנשי אל קעידה בפקיסטן לצורך ביצוע משימה זו.

הפצצה הרדיואקטיבית מכונה גם כ'פצצה האטומית המלוכלת', ומכילה בתוכה רכיבים רדיואקטיביים, אשר מטרתם היא לזהם איזורים שלמים באופן קטלני.

שמו של הטרוריסט החשוד הגיע לבולשת האמריקאית בעקבות מעצרו של בכיר בארגון אל קעידה בעבר, אך גורמי ביטחון אמריקאים אינם מוציאים מכלל אפשרות כי הבכיר מסר שמו של דג רקק על מנת לחפות על טרוריסטים אחרים ומיומנים יותר, אשר עדיין מסתובבים בשטח בכוונה להפעיל נשק דומה.

קישורים:
דווח גל''ץ על הפרשה
דיווח ה''וושינגטון פוסט'' על הנושא


חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


ואולי זו עוד אזעקת שווא?
גלעד דנבום (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 14:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פי הדיווח הזה, הממשל האמריקאי נסוג מההאשמות הנ''ל.

קישורים:
המאמר ב-CBS News: http://www.cbsnews.com/stories/2002/06/10/attack/mai...
_new_ הוספת תגובהלא מדוייק...
טל כהן (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 17:24) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא לא אמור היה לפוצץ פצצה רדיואקטיבית במרכז וושינגטון, אלא (על-פי הדיווחים ברדיו אתמול, בכל אופן) לאסוף מידע כדי לאפשר שימוש בפצצה מלוכלכת (שאינה פצצה רדיואקטיבית אלא פצצה רגילה המפזרת חומר רדיואקטיבי).
_new_ הוספת תגובהמשחקי ילדים
הצבי ישראל (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 18:02)
בתשובה לטל כהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ויתרה מזאת, בעבר כבר נמצאו (ע''פ דיווחים אמריקאים) באפגניסטן תרשימים לבניית פצצה גרעינית. אלא מה? התרשימים היו תרשימים היתוליים שהורדו מאתר אינטרנט. התחושה שלי שגם במקרה דנן יש לנו עסק עם חובבים, וכל העניין נופח מעל ומעבר לכל פרופורציה.
_new_ הוספת תגובהניפוחים מובנים
טל כהן (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 20:44)
בתשובה להצבי ישראל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי ברור לכל מי שעיניו בראשו שהרשויות האמריקאיות מפזרות כעת התראות ואזהרות על כל סוג אפשרי של פיגוע, וגם על כמה סוגים בלתי-אפשריים, כדי לכפר על מחדל 9-11, וכדי שיוכלו להגיד ''אבל אנחנו הזהרנו'' במקרה הצורך.

(ע''פ פרסומים אמריקאים או פרסומים שהאמריקאים מתייחסים אליהם כאל פרסומים זרים?)
_new_ הוספת תגובהאם תרצו - אין זו פאשלה
אלכסנדר מאן (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 21:43)
בתשובה לטל כהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טל שלום,

אני נוטה להסכים עם טענתך זו, אשר גורסת כי ראשי קהיליית המודיעין האמריקאית מעדיפים לפזר אזהרות על ימין ושמאל למען יוכלו לטעון כי הם מבחינתם, לפחות, הזהירו עולם ומלואו.

תופעת אינפלציית הידיעות על פיגועים צפויים ניתנת לקישור עם תופעה נלווית אחרת, אשר במסגרתה ממשיכים וממלאים ראשי קהיליית המודיעין האמריקאית על כל אגפיה וזרועותיה השונות את תפקידם כבימים ימימה. איש מהם לא פוטר, אף ראש לא נערף, ועולם כמנהגו נוהג.

הסבר מסויים לתופעת אי נטילת אחריות זו נובע, ככל הנראה, מחוסר רצונו של המימשל להודות בפאשלה הקולוסאלית שאיפיינה את השירותים החשאיים, וזאת על מנת לשמור על אחדות השורות לרגל 'המלחמה בטרור' להגדרת בוש - אולם יש לציין כי גם טיעונים מסוג זה אינם מצליחים להסביר את העדר הפעלת מערכת הסקת המסקנות כלפי האחראים והממונים בקהילות המודיעין האמורות. הרי הנוהג הרווח בארצות אנגלוסכסיות הנו שראשי המערכת חייבים לתת דין וחשבון על מעשיהם ומחדליהם.

האם יש לך או למשתתפי דיון זה הסבר לתופעה נלווית זו?

שלך

אלכס
_new_ הוספת תגובהמתי נותנים את הדין ועוזבים תפקיד.
נסים ישעיהו (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 0:14)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה קורה לאחר שנחשפת ''פאשלה''. כאן לא נחשפה פאשלה, כאן קרסו כל הנחות היסוד של העולם הדמוקרטי ביחד עם מגדלי התאומים. אז מי אמור לתת את הדין? הרי כולם שותפים לאותן הנחות יסוד ועדיין אינם מוכנים להתמודד עם המסקנות של קריסת המגדלים/קריסת הנחות היסוד.
כאשר מישהו נוטל אחריות ומסתלק - מחליפו אמור לפעול או להנהיג סדרים חדשים, שונים מאלה של קודמו כדי לא לחזור על שגיאותיו. כאן הכל קרס, מזהים (כביכול) את הרעים אבל לא מסוגלים (עדיין?) להתמודד עם המשמעות האמיתית של פיגוע זה, שהיא, כנ''ל, קריסת הנחות היסוד של העולם המערבי/דמוקרטי///. ממילא, למרבה הצער, אין שום סיכוי שימנעו את הפיגוע(ים) הבא(ים).
והלוואי שאתבדה.
מצורף קישור למאמר שנכתב בסמוך לקריסת המגדלים.
ושיהיו רק בשורות טובות.

קישורים:
הבנת המציאות ע''י מבט מעמיק במקורות.: http://wind.prohosting.com/~orisrael/MAMR/migdalim.h...
_new_ הוספת תגובהלאלכס מאן - לא כל כך פשלה - יש נסיבות מקילות
ראובן גרפיט (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 21:00)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאן - יש להפריד בין כשל ברמה הארגונית / הבירוקרטית לבין כשל אישי. אסביר את עצמי:1) אחד מקבוצת המתאבדים היה בידי האפ-בי אי חודש לפני האירוע, אבל אסור היה לענות אותו והבחור לא התנדב לספר ושמר על זכויותיו.2) דובריו של בוש הסבירו, שאילו היו צועקים ''זאב זאב'' ודורשים מראש את כל השינויים בחקיקה ובהתנהגות ארגוני הביטחון שנעשו לאחר מעשה, מי שהיה דורש זאת, היה מושווה למקרתי, והיה עף דרך החלון מהקומה העליונה של מגדל התאומים. רק אירוע טראומטי, איפשר זאת.
3) בארה''ב יש כ 22 ארגוני ביון / אבטחה לאומיים. כל מנהל ארגון וכל שר שמר על הטריטוריה שלו, רק האירוע הטראומטי אפשר שבירת נהגים ונהלים וזכויות טריטוריאליות ביוקרטיות שנמשכו מאות בשנים.
_new_ הוספת תגובהתהיה בלתי-ביטחונית בעקבות סיכול מודיעיני
אריה פרלמן (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 1:01) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כידוע לכל בר-בי-רב, מאות אלפי בני אדם - אם לא מיליונים - מתדפקים בכל שנה על שעריה של ארצות-הברית המעטירה, כאשר רובם באים מארצות נחשלות יותר - או שמא נעדן ונאמר: במצב כלכלי ירוד יותר מארצות-הברית.

הם מסתכנים בירי או מעצר כאשר הם חוצים את הגבול ללא רישיון; הם מתחתנים בנישואין פיקטיביים; הם משחדים; מרמים; מנצלים פרצות בחוק - והכל על-מנת לקבל את האזרחות האמריקנית הנכספת.

אמריקה היא ארץ האפשרויות הבלתי-מוגבלות, וכידוע כל מי שישבנו בידיו ויוזמה בלבבו - מצליח לבנות לו הווה סביר ועתיד מזהיר בעשר אצבעותיו - ודוגמאות לא חסרות.

כיצד זה ייתכן, אם כן, שאזרח אמריקני שווה זכויות, הולך ומתכנן להטיל פצצה על וושינגטון הבירה. מי כובש אותו? מי גוזל את אדמתו? איזה קלגס הרג את אימו? מי שלל ממנו זכות הצבעה או גירש אותו בטיעונים של מלחמה בטרור? מי? מה? מתי? ואיך?

כיצד מגיע אדם שהגשים חלום של מיליונים - לבצע זוועות שכאלה?
_new_ הוספת תגובהפרלמן - אני מתפלא על השאלה, התבונן בהסטוריה
ראובן גרפיט (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 21:21)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. סוציולוג מפורסם שנפטר מזמן בשם וובר, הראה שיש נטיה להתאבדות ולמהומות חברתיות דוקא בחברות שפע משועממות.בשבדיה, יפן , פינלנד ועוד , בהן למרות ואולי בגלל השפע הכלכלי יש ריבוי התאבדויות. 2) בגרמניה , בתקופת השפע שלה, קמו ארגוני טרור רצחנים, באדר מינן,כן גם בארצות אירופה אחרות. 3) בארה''ב מספר הארגונים הרצחנים (היתה בטלביזיה סדרת תוכניות בנושא) גדולה.חלקם דוקא לבנים הדוגלים בעצמאות מהשלטון המרכזי. אחרים - ארגונים נאציים, אנטי שחורים ומיעוטים. בנוסף מעת לעת קמות להן קבוצות פאנטיות הדוגלות, מסיבות דת, בהתאבדות המונית וקולקטיבית (גם ביפן היה ארגון כזה). אחרים, סתם מופרעים, המאמינים בחישובי קץ העולם ובגלגול נשמות ועולמות.4) יש את המוסלמים הפאנטיים המאמינים שדת האיסלם חיבת להשתלט על העולם וכל מי שמקדם רעיון זה - מובטח לו גן עדן.
5) ויש - סתם מופרעים האחוזים בשנאה אדירה לאנושות או לגוף ציבורי (או לקבוצת אוכלוסיה מסוימת) כזה או אחר. האם אתה זוכר למשל את נירון קיסר אשר שרף את רומי והתאבד?
ולפני כ 60 שנה היה אחד בשם היטלר - שסרב להיכנע ושאף שברלין וגרמניה יהרסו עמו יחד. מילא הוא מטורף, אבל כל הסובבים אותו לא מנעו זאת.
כך שאני מתפלא שאתה מתפלא!
_new_ הוספת תגובהלא הבנת: הייתי ציני
אריה פרלמן (יום חמישי, 13/06/2002 שעה 10:22)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה השמאלנית השגורה - לפיה ''דיכוי'', ''נישול'', ושאר מריעין-בישין הם-הם הגורמים לאלימות ולטרור, ואילו רק היינו חדלים ''לכבש'' ''לנשול'' ''לגזען'' וכן הלאה - היה משתרר שלום בעולם ואחוות-נירוונה.

גם לאחר טבח ה- 11 בספטמבר, קמו חכמים בכל העולם, וטענו כי ארצות-הברית ''מוצצת את לשד העולם השלישי'', שהיא שחצנית, ושולטת בעולם באמצעות ''קפיטליזם דורסני''... ולכן בעצם היא האשמה בטבח.

וובר, אתה אומר? נו! בטח היה מדובר באיזה קולוניסט לבן, שבע, מנופח, גזען ושוביניסט, אשר ''ניכס'' לעצמו את ה''הוויה'' המוסרית האנושית באמצעות ''הבניה'' של ''דיסקורס דכאני''...

לא כן?
_new_ הוספת תגובהטרוריסטים כפצצה מתקתקת - הקושי לחקור אותם
ראובן גרפיט (יום רביעי, 12/06/2002 שעה 20:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התברר לאחר מעשה, שאחד מהטיסים של קבוצת בין לאדן שהיה צריך להתאבד בפנטגון, היה בידי האפ-בי-אי חודש לפני האירוע, ועקב שמירת זכויותיו, לא התגלה הדבר. עתה -שמדברים על פצצות גרעיניות ברמה זו או אחרת, שאלת ''הפצצה המתקתקת'' חריפותה עולה בסדר גודל. נשאלת השאלה- האם ''שומרי זכויות האזרח'' דואגים למיעוט או לכלל הציבור. האבסורד הוא שבעוד שחוקר הפעיל כוח לא סביר, ולו גם באמצעותו חשף ומנע פשע, הוא צפוי לענישה, ואילו אותם ''מגיני זכויות האזרח'' ואלה הפועלים כנגד עינויים,גם כאשר מתברר שהם הגנו על פושעים ורוצחי המונים - פטורים מכל עונש, גם אם חלקם של ''יפי נפש אלה'' הם משתפי פעולה עם ארגוני טרור. האם זה הגיוני?
_new_ הוספת תגובהפצצות מתקתקות
הצבי ישראל (יום חמישי, 13/06/2002 שעה 19:56)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בחודש האחרון נעצרו מספר פעילי ימין שנתפסו כאשר הם בדרכם להטמין מטעני חבלה ליד בית החולים ''מוקאסד'' במזרח ירושלים. בני משפחותיהם ואחרים נזעקו בטענה שהשב''כ מענה אותם בחקירות. האם תסכים אתה שהשב''כ ישתמש באותם ''אמצעים מיוחדים'' העומדים לרשותו כנגד העצורים היהודים, שמא גם הם בגדר ''פצצות מתקתקות'' וכבר הטמינו מטענים נוספים?
_new_ הוספת תגובהתשובה להצבי ישראל - כן רבתי.
ראובן גרפיט (יום חמישי, 13/06/2002 שעה 19:58)
בתשובה להצבי ישראל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי