פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עד כמה שאני מבין ההפרטה היא ניסיון
מיכאל שרון (יום רביעי, 19/01/2005 שעה 0:14) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להעביר את תחום הפנסייה לתחום הביטוח הפרטי. הרפובליקנים יטענו, ובדין, כי בקרנות הפנסייה קיימת אי יעילות מבנית ואובדני כספים עקב ביורקרטייה. ומכאן עשוי להיות מצב שעבור אותו כסף המוזרם מצד המבוטחים לידיים פרטיות יעילות, הם יקבלו שירות טוב יותר מאשר כסף רב בהרבה המוזרם מצד הממשל לקרנות ציבוריים. על פניו יש בטענה הזאת משהו, שכן המבוטח עצמו הוא המפריש סכומים מהכנסתו במשך עשרות שנים לביטוח הזה, באופן המצטבר לסכומי עתק של פרמיות במשך השנים.

אכן, חברות ביטוח כמעט אינן פושטות את הרגל, וגם לא עושקות את לקוחותיהם (פרט לישראל, בעיקר בנושא הרכב, בו היה קיים עושק כזה עד שחברת הענק הבינלאומית AIG נכנסה לתמונה, והיפחיתה מסרח העודף של הגנבנות הישראלית המפורסמת).

אכן, כלכלנים הלוטשים עיניים למשרה ציבורית כלשהי שכוח רב בצידה, עשויים לעמם דברים מתוך אינטרסים אישיים, כפי שהדבר בולט בישראל.
_new_ הוספת תגובהמיכאל אתה מערבב בין תחומים
ישראל בר-ניר (יום רביעי, 19/01/2005 שעה 1:49)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין דין קרנות הפנסיה כדין הביטוח הלאומי. דווקא בכל מה שקשור ליעילות ואיכות שירות הביטוח הלאומי מתפקד מעל ומעבר (זה נכון גם בארה''ב וגם בישראל). תמיד יש מקום לשיפורים, אבל נכון להיום לקרנות הפנסיה יש הרבה מה ללמוד מהביטוח הלאומי.
בקשר לפשיטת רגל של חברות ביטוח או ''עושק'' לקוחות, אני סייגתי את דברי לתחום ביטוח החיים. בתחומים אחרים המצב שונה לחלוטין.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי