פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בחירות
בצלאל פאר (יום ראשון, 17/02/2019 שעה 23:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למיטה זכרוני ביבי נאלץ להקדים את הבחירות בגלל פרישת ליברמן. ליברמן היה אמור להצביע עם הקואליציה על חקיקה מחדש של חוק הגיוס עד 15 בינואר 2019, כפי שבורה בג''צ https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-673524 . אבל משפרש ליברמן בגלל המדיניות מול עזה, הוא סירב לצרף את ידו לחקיקת חוק הגיוס. לפיכך לא היה מנוס, אלא להקדים את הבחירות. יתכן שגם שיקולי מועד השימוע והכרעת היועמ''ש לגבי 3 תיקי נתניהו שימשו זרז. אבל מחסום החקיקה היה המכריע. אני משער שדווקא הקדמת הבחירות גרם למדנבליט להקריד את השימוע והכרעתו לגבי הגשת כתבי אישום ולא להיפך. הרי מאות התיקים הוגשו למנדנבליט רק שבועיים לפני שיצא בהכרזה על שימוע וגיבוש בחלטה. אינני מכיר שום גאון משפטי שיכול לקבל הכרעה כה מורכבת מבחינה משפטית של מאות קלסרים, עדויות וממצאים במשל חודשיים-שלושה, גם אם היה מתעדכן באופן רצוף שבוע שבוע מצוות החקירה ואנשי הפרקליטות. הצורך המוזר לסגור תביעה בפרק זמן קצר כל כך מקבלת סיכומי החקירות וגיבוש געת הפרקליטות, מעיד על שיקולים זרים, שחלקם נחשפו בעיתונות הלעומתית ובמה אתרי חדשות אינטרנטיים. לכאורה, המשטרה יכלה להגיש את סיכומי החקירה כבר לפני שנה וחצי. אבל יודעי דבר מספרים שהחוקרים לא היו מרוצים מסיכומי העדויות, וחיכו כדי לדוג מידע נוסף, כדי להעלות שרירים על שלד התביעה שלהם. אותם יודעי דבר טוענים, שהחוקרים לא השיגו הרבה ומנגד הפרקליטות כבר לחצה עליהם להזדרז. אם כם, למה היה מנדנבליט צריך להכריז שבכוונתו להחליט תוך פחות מחודשיים? למה הוא ממהר? למה הוא לא יכול ללמוד לעומק את חומרי החקירה שמרוכזים בכתבי התביעה [שבדרך כלל לא משקפים את כלל הידוע מדיונים עיתיים בהם מוצגים בד''כ חלקי מידע וגם מקבלים החלטות ביצועיים להשלמות חקירה]. מי שלא לומר את חומר החקירה המגובש בצורה שקולה, יתקשה להכריע לכאן או לכאן. ומי שמחפף, יכול לטעות, או נכון יותר, אפילו לטעות ולעגל פינות.

צוות המשפטנים של נתניהו שינה את הרכבו, אבל לא בצורה משמעותית. נוספו עוד כמה עורכי דין בסוגיות שדרשו תגבור, ככל שנתניהו ועורכי דינו זיהו את כיוון התביעות. זה דבר מקובל שלא מצביע על בלבול או לחץ, אלא הערכות משפטית נכונה.

כאן צריך לציין שמבדיקות שערכו משפטני נתניהו וכמה עיתונאים/עורכי דין עצמאיים, הולכים ונחשפים עוד ועוד ליקויים, סחבת, עיוותים, מגמתיות, חוסר מקצועיות, של חוקרי המשטרה ופרקליטים מובילים בפרקליטות. צריך לציין שיש בפרקליטות מספר אנשים, כמו המשנה רן ניזרי, שאומרים שראוי לסגור תיקים או להוריד סעיפי אישום, והם מותקפים ע''י חבריהם המשפטנים.

במרחבי המרשתת ישנם אנשים ישרים שצועקים ''המלך הוא עירום''. והמלך במקרה הזה הוא לא נתניהו אלא מנדנבליט ומערכת החקירה/פרקליטות שעסקה בתידי נתניהו. אני חייב לציין מבינהם 3 מובילים. להלן דוגמאות מטענותיהם.

1. אלי ציפורי, כתב גלובס, כלכלן.
2. יואב יצחק, עיתונאי, בעל אתר News1
3. אבי וייס, משפטן וחוקר להב 443 לשעבר
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי