פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
יחסי ישראל ארה''ב
(שבת, 02/06/2018 שעה 23:47) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לרגע חשבתי שמדובר בטעות שנכתבה לפני כשלוש שנים, כאילו לא למדנו מה קרה מאז. הרי כבר הוכח שנאומו של נתניהו בקונגרס במרץ 2015 היה נאום ראוי ומוכיח שהקדים את זמנו. אובמה הוליך שולל את כולם בעניין הגרעין האיראני, שמיקצתו נחשף רק לאחר המבצע של המוסד בטהראן בינואר השנה. הוא סיכן את ישראל, המערב ואפילו את אמריקה מסיבות לא ברורות עד ימינו. אובמה שחרר את הבלמים במזרח התיכון בנאום קהיר חסר האחריות שלו ונתן רוח גבית לקריסת משטרים מסורתיים אל מול תנועות אסלאם הקיצוני שהרים ראש וחרב וזרע וזרה הרס והרג רבים בכל מקום. אובמה נתן גב לסירוב של אבו מאזן לחזור לשיחות עם ישראל ותמך גם בהצבעה באו''ם באסטרטגיה של הרש''פ שעוצבה והובלה מאז פברואר 2005 [לפיכך דחה אבו מאזן אפילו את הצעת אולמרט לנסיגה מלאה משטחי הכיבוש של 67 מלבד מתן פרוזדור לגישה למתפללים בכותל] של לא להמשיך בשיחות ישירות עם ישראל אלא לפעול באיגוף דרך המעצמות, אירופה האו''ם, כדי שהן תלחצנה על ישראל לוותר ולסגת ללא כל פשרה או מחוייבות מצד הפלסטינים. לכן נאומו של נתניהו בקונגרס עסק באינטרסים של ישראל ואמריקה במזרח התיכון כמתחייב מהצורך לדבוק באמת ולא לתת לשקר לנצח, לא בעניין הגרעין האיראני ולא בעניין הפלסטינים. והינה כעבור פחות משנה ושוב השנה התברר שנתניהו צדק, וההסכם עם איראן נחשף כפיקציה ועבודה בעיניים, ואפילו שיש חשד שחלק מהמעורבים בשיחות קיבלו שוחד אישי מהאיראנים, כדי לסגור נוסף נוח לאיראנים.

ישראל שומרת בוושינגטון על קשרים חזקים עם נבחרים הדמוקרטים. הבעיה באמריקה היא שהדמוקרטים הולכים שמאלה, כמו שהרפובליקנים הולכים ימינה. הדמוקרטים נשענים על מיעוטים, ומפקירים את עצמם לתנועות רחוב כמו ''המועצה ליחסי המוסלמים האמריקנים'', ''MeToo'' והשתלטות של תנועות אסלאמיות, כמו ''סטודנטים למען צדק בפלסטין'', על ארגוני סטודנטים באמריקה. יותר הגירת מוסלמים מכניסה יותר מוסלמים לעשייה פוליטית מקומית וארצית. השינויים האלה בסוף באים לידי ביטוי גם במספר העולה של חברי הקונגרס שבסיס הבחירה שלהם הוא אנטי ישראלי. לצד כל אלה יש ארגוני שמאל יהודיים שפועלים נגד ישראל מסיבות שונות, כמו ''קול יהודי לשלום'' והללו נותנים הכשרה לאנטי-ישראליות ואך לאנטישמיות.

נקווה ששני הצדדים באמריקה לא יקצינו כל אחד לשיטתו ושהשפיות והאחריות לא ייעלמו מהן.

בכל מקרה ישראל חייבת להיערך ולהתמודד עם השינויים שעוברים בשמאל האמריקאי, ולנפץ להם את הבועה הפלסטינית שמעוותת להם את הבנת המציאות באזורנו.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי