פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אז לפי דעתך המכובדה מי הפיל לנו F-16 בצפון?
(שבת, 02/06/2018 שעה 23:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

או מה היתה ישראל צריכה לומר כשהיא מיירטת מזל''ט איראני ביום שבת בבוקר מעל עמק בית שאן דבר שמאלץ אותה בתגובה להשמיד את רכב הפיקוד של המזל''ט הזה בש''ת T-4 המרוחק כ-‏300 ק''מ מישראל ולהרוג כמה איראנים כולל בכיר אחד? ואולי דווקא היה נכון לחשוף את האירועים האלה כדי להבהיר לאסד, לאיראנים ולכל העולם שישראל תגן על עצמה ותעניש כל תוקף?!

לפי איזו מדיניות של עמימות ומה ישראל היתה צריכה לטעון כשמטוס F-16 שלה שנפגע בגולן וטס מלא עשן ונחת בר בשטח בגליל המערבי וכולם רואים זאת, בעיקר אוכלוסיה ערבית גדולה בצפון?

אלא שישראל לא מדברת הכל, אלא רק במה שיש צורך. ישראל תקפה מאות פעמים בסוריה ב-‏5 השנים האחרונות ועדיין תוקפת ולא רצה לספר לחבר'ה. וסביר לומר שכשדיברה במעט המקרים, היה צורך לדבר.

עובדה היא ששום כבודה של רוסיה לא נפגע. להיפך התיאום בין ישראל לרוסיה התחזק. ישראל מתואמת עם רוסיה צמוד צמוד. כל אימת שיש צורך פוטין מרים טלפון ישיר לנתניהו ולהיפך והם מדברים בינהם. יש הסכם לפעולה ישראלית חופשית בסוריה ויש נוהלי תיאום ועדכונים טקטיים הדדיים כדי שהרוסים והישראלים יוכלו לפעול חופשי לפי האינטרסים שלהם זה לצד זה בסוריה. הוכחה לכך ניתנה שוב בביקורו השבוע של ליברמן במוסקבה וההודעה הרוסית שהיא למעשה ברובה מדיניותו של נתניהו, לפיה רוסיה לא רואה בעין יפה את הישארותם של כוחות לא-סוריים בסוריה [להוציא כמובן את עצמם]. והסכמה ישראל לא לפעול נגד אסד, אם אסד לא יפעל נגד ישראל. וכי זה שינוי במדיניות ישראל? כמובן שלא. רוסיה התחייבה לא לשדרג את אסד בסוללות S-300 לפחות עד סיום המלחמה שם. כלום זה קל בעיניך?

רוסיה הבינה מישראל שהימצאות טילי S-300 תחשוף את העובדה שישראל מצאה פתרון איך להתמודד מולם. כלום זה קל בעיניך?

אז מה לא כשורה כאן?

לצד ''סייג לחכמה שתיקה'' נאמר גם ''אבל דברי חוכמה ראויים להישמע'', וגם ש''שתיקה כהודאה'', שקט זה רפש, ששקט בא לפני כל סערה, ''אויל מחריש חכם ייחשב'', כלומר, יש מקום להתאים אמירה למציאות אותה היא מנסה לצייר, ולא להחיל ולכפות אותה אמירה על כל מציאות כל הזמן.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי